Toch feestconcert bij opening schouwburg? TYPISTE VAKLIEDEN SINKE DE GRAAG „OP!)' BETE ACTIE VAN SCHOLIEREN PBNA-examen in Terneuzen gehouden Beierse burgemeesters op bezoek in Zeeland VOORJAARSCOLLECTIE 1® Steil administratieve kracht (vr.) schavers vlakslijpers bankwerkers machinemonteurs gereedschapmakers pouane-expedi straks zonder Schieting van Prov. Zeeuwse Schuttersbond Voor de eerste maal Scholieren zien stuk van Molière Fruitcorso Goes in nieuwe stijl t Gevraagd: Ervaren mobiele kraan-machinist Machinefabriek EYKE-H0GEND00RN Gemeente Hulst N.V. Machinefabriek J. de Jonge R.-k. Huishoudschool „Sf.-Joseph" Supermarkt G. v. Vooren NETTE WINKELMEISJES N.V. DE VITRITE FABRIEK PAASSHOW PAASSHOW PAASSHOW f In alle zaken van woninginrichting SINKE DE GRAAG tot en met 12 april UITGEZONDERD MAANDAG 2e PAASDAG. Alle genoemde dagen vrije toegang en geheel vrijblijvende, deskundige voorlichting. Op deze dagen tonen wij U gaarne onze nu geheel complete KLOKSTRAAT 7 - GOES TEL. 7103 (01100) LANGE V0RSTSTRAAT 31-33, GOES TEL. 5564 (01100) LANGE V0RSTSTRAAT 8 - GOES TEL. 6851 (01100) EMMASTRAAT 10 - VLISSINGEN (voorheen concertgebouw) TEL. 6012 (011^4 Schelde-Rijnkanaa Palmpaasmannetje 4 DE STEM VAN DONDERDAG 27 MAART 1969 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De mogelijkheid dat de opening van de nieuwe Terneu- zense Schouwburg op 18 september niet gepaard zal gaan met een feestcon- cert, zoals aanvankelijk in het voornemen lag, heeft een aantal leerlingen van de scholengemeenschap Petrus Hondius in het geweer gebracht. Zij stel len dat de scholengemeenschap, waarvan de schouwburg deel uitmaakt, hun nieuwe scholencomplex aan de Zuidlandstraat, en tevens dienst doet als aula van hun school, inspraak behoort te hebben in het programma ter gelegen heid van de feestelijke ingebruikneming van de Schouwburg, Naar wij vernemen beraden b. en w. van Terneuzen zich nog over de openingsmanifestatie. Wij menen eclser te weten, dat het vrijwel ze ker is dat de officiële opening van de Schouwburg niet opgeluisterd zal worden met een concert. Het concert zou eventueel wel later in dit seizoen worden gegeven en wel met mede werking van het Kunstmaandorkest. Al geruime tijd wordt in Terneu zen gesproken over het al of niet plaatsvinden van een concert in de nieuwe Schouwburg. De Terneuzen- se musicus Rudolf Perdeck, als mu ziekleraar verbonden aan de scholen gemeenschap Petrus Hondius, com poneerde een scherzo voor piano met orkestbegeleiding, dat hij opdroeg aan de befaamde pianiste Janine Da- costa, die veel in Zeeland optreedt. Een groot aantal leerlingen van „Pe trus Hondius" vindt dit scherzo, dat binnenkort door de radio zal worden uitgezonden, een uitgezochte compo sitie om als feestelijke opening te die nen voor de Schouwburg. Kees Saman (16), Paul Smolders (15) en Gijs Damen (15), leerlingen van Atheneum 3a, zijn nu van plan bij het gemeentebestuur stappen te doen om het pianoconcert toch nog in het openingsprogramma opgeno men te krijgen. „Wij willen wel eens weten waarom men van dat concert afgestapt is", zegt Kees Saman. „Als de nieuwe Schouwburg daarvoor geen voldoende accommodatie heeft dan zou het toneel toch wel door mid del van een plankier vergroot kunnen worden? Paul Smolders voegt er aan toe dat Terneuzen al zo lang op een nieuwe Schouwburg wacht en dat men nu eindelijk eens af wil van de Oude Concertzaal aan de Arsenaal straat. Dit gebouw wordt niet voor niets de Blinker genoemd. „Het is niet alleen omdat meneer Perdeck onze muziekleraar is, dat we voor de uitvoering van zijn stuk wil len pleiten", zegt Gijs Damen. „Dat is van bijkomstige betekenis. Het gaat er ons om dat een inwoner van Ter neuzen en een Zeeuwse pianiste, zo mogen we Janine Dacosta toch wel noemen, de kans moeten krijgen met een compositie van een stadgenoot bij te dragen aan de feestelijke opening van de Schouwburg. Dat vinden wij als leerlingen van de scholengemeen schap een redelijke wens". De drie jongelui willen ook de le- 's HEERENHOEK De Provincia le Zeeuwse Schuttersbond hield zijn jaarlijkse prijsschieting op de liggen de wippen bij de Wed. Verhoeven te 's Heerenhoek. Er waren 77 schutters van 17 verenigingen aanwezig om de 80 prijzen te bemachtigen. Uitslag van de eerste wip: 1ste hoofdvogel; P. Rijk van Vios te 's Heerenhoek, 2e hoofdvogel: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande. Ie zijvogel: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. 2e zijvogel: F. J. Ossewaarde van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk. 3e zij- vogel: G. Raas van Eensgezindheid te 's Heerenhoek. 4e zijvogel: Jer. Vette van Concordia te 's Heerenhoek. Ie bovenkal: L. de Kraker van Willem- Teil te Kapelle. 2e kal: A. Clarys van A.D.L.M. te Kwadendamme. 3e kal: H. v. d. Dries van Concordia te 's Heerenhoek. 4e kal: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. Ie onder- kal: Bas v. d. Dries van Eensgezind heid te 's Heerenhoek. 2e onderkal: A. van 't Westeinde van Willem-Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: A. A. Geense van Zorgvliet te Ellewouts- dijk, 3 stuks. Uitslag van de tweede wip. 1ste hoofdvogel: L. de Koster van Jac. van Beieren te Goes. 2e hoofdvogel: J. Doene van Victoria te Kwadendam me. Ie zijvogel: A. v. d. Bulck van Eensgezindheid te 's Heerenhoek. 2e zijvogel: J. Rijk van Willem-Teil te Ovezande. 3e zijvogel: A. v. Zunde- ren van Spes-Nostra te Ovezande. 4e zijvogel: C. Bek van Soranus te Hein- kenszand. Ie bovenkal: A. de Jonge Sr van Soranus te Heinkenszand. 2e kal: A. Clarys van A.D.L.M. te Kwa dendamme. 3e kal: F. J. Ossewaarde van Doel naar Hoger te Wolphaarts dijk. 4e kal: A. v. d. Dries van Eens gezindheid te 's Heerenhoek. Ie on derkal: M. v. Steenbergen van Wil lem-Teil te Ovezande. 2e onderkal: W. Bodens van dezelfde vereniging. Meeste kleine vogels: A. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk, 6 stuks. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Een aantal werk nemers in de procesindustrie in de Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone heeft drie dagen lang in het „examen- zweetkamertje" van de l.t.s. te Ter neuzen gezeten. Het was voor de eer ste maal dat P.B.N.A. te Arnhem het goedvond dat de schriftelijke exa mens in Terneuzen werden afgeno men onder toezicht van de VAPRO (vakopleiding procesindustrie) exa mencommissie voor de Zeeuwsch- Vlaamse kanaalzone. Deze opleiding, met het daaraan verbonden examen voor ouderen, is een voorloper van de dagopleiding procestechniek aan de Terneuzense l.t.s., welke bij voldoende aanmelding van leerlingen in augustus 1969 kan beginnen. Op allerlei manieren werd op het belang van de technische be roepsopleiding. voor de toekomstige ontwikkeling van Zeeuwsch-Vlaande- ren, gewezen. Vele jongeren, maar ook ouderen, realiseren zich (nog) niet, dat het karakter van het tech nisch onderwijs in de laatste jaren een grondige wijziging heeft onder gaan. Was de opleiding aan de tech nische school vroeger sterk gericht op het afleveren van direct in de maatschappij bruikbare vaklieden, te genwoordig heeft de opleiding een meer algemeen vormend karakter. De l.t.s. i», tengevolge van deze veranderingen, tegenwoordig geen eindstation meer voor de 'leerling, maar een voorbereiding tot vervolg onderwijs. Deze voorbereiding komt reeds gedurende de l.t.s.-opleiding tot uiting. De leerling kan, afhankelijk van zijn interesse en uiteindelijke be stemming, de P-stroom" volgen, met een meer op de praktijk gerichte op leiding, ofwel de „T-stroom", waarbij dieper op de theorie wordt ingegaan als voorbereiding op mogelijk ver dere studie aan m.t.s., h.t.s. of zelfs t.h. De vervolgonderwijs splitst zich in twee richtingen: De op de praktijk gerichte oplei ding voor de leerling, die na het ver laten van de l.t.s. direct het bedrijfs leven ingaat. Na het verlaten van de l.t.s. wordt hij, door het sluiten van een leerlingovereenkomst, opgeno men in het leerlingstelsel. Hij krijgt een twee jaar durende basisoplei ding, waarvan het praktijkgedeelte volgens de wet op het leerlingwezen wordt verzorgd door de werkgever. Volgens dezelfde wet moet de leer ling een dag (soms meer) per week het bijbehorende theorie-onderwijs volgen. Deze basisopleiding wordt af gesloten met een landelijk examen. Er liggen, na deze basisopleiding voor de leerling nog meer mogelijkheden in het verschiet. De tweede richting, die de l.t.s.- leerling kan kiezen, is vervolgonder wijs in de vorm van een dagopleiding aan de m.t.s. Thans duurt deze op leiding vier jaar, n.l. twee theorie jaren, een praktijkjaar en een afslui tend theoriojaar. Indien de m.t.s.'er dit wenst, kan hij zijn studie voort zetten aan de h.t.s., waarna er door stromingsmogelijkheid is naar de technische hogeschool. (Van een onzer verslaggeefsters) YERSEKE Een 40-tal Beierse burgemeesters zal een tweedaags stu diebezoek aan Zeeland brengen om zich te oriënteren op het gebied van de gemeentelijke herindeling in ons land. Het gezelschap zal maandag 31 maart in Middelburg aankomen. De groep zal te gast zijn bij de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuinders- bond. De burgemeesters hebben na melijk bijna allemaal het landbouwer zijn als hoofdberoep. In Middelburg zal het gezelschap welkom worden geheten door Zeeuw se C.B.T.B.-voorzitter G. J. de Jager. De volgende morgen worden de Beierse burgemeesters ontvangen in het provinciehuis. Mr. J. Kosters van de provinciale griffie en drs. H. H Vogel van de provinciale planologische dienst zul len spreken over de juridische en planologische aspecten van gemeen telijke herindeling. 's Middags zal Tweede-Kamerlid J. A. van Bennekom spreken over de politieke aspecten van herindeling. Daarna zal een bezoek worden ge bracht aan het landbouwbedrijf van de heer J. Francke in Grijpskerke. Woensdag 2 april is er een ont vangst op het gemeentehuis van Yer- seke. Daar zal o.a. een rondrit door de gemeente worden gemaakt en een bezoek worden gebracht aan het champignonbedrijf van de heer J. J. de Koeyer in Yerseke. Vervolgens is er een ontvangst in het dorpshuis van Nieuwerkerk. Bur gemeester A. A. van Eeten van Dui velend zal spreken over de prakti sche voor- en nadelen van de ge meentelijke herindeling op menselijk en bestuurlijk gebied. Donderdags zal het gezelschap weer vertrekken. den van de gemeenteraad benaderen. Niet omdat we dit in het politieke vlak willen trekken, maar gewoon omdat ze per slot van rekening de burgerij van Terneuzen vertegen woordigen. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Het Franse gezelschap „Les Réalisations Théatrales" heeft in de Prins van Oranje te Goes een voorstelling gegeven van „Les Four- beries de Scapin". Dit stuk van Molière werd opge voerd voor leerlingen van de hoogste klassen van het voortgezet hoger mid delbaar onderwijs. Het stuk werd met belangstelling gevolgd. Aan dacht was wel nodig ook om het rap gesproken Frans te kunnen volgen. Diverse leerlingen volgden de ge beurtenissen op het toneel met hun schoolboek in de hand. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De stichting Zeeuws Fruitcorso zal, in september, in Goes een „fruitcorso nieuwe stijl" presen teren. Er zal dit jaar o.a. alleen een middagcorso zijn. Om aan het corso nieuwe impulsen te geven, heeft het bestuur de voor waarden voor deelname met praal wagens herzien. Dit jaar zullen deel nemers kunnen inschrijven met praalwagens in drie categorieën. In de le categorie rijden wagens mee van tenminste 4 en ten hoogste 10 meter lengte. De hoofdversiering moet voor 70 procent uit fruit be staan.. Het startgeld is 500 gulden. In de 2e categorie rijden wagens van tenminste 4 en ten hoogste 6 me ter lengte. Ook hier zal de hoofdver siering voor 70 procent uit fruit moe ten bestaan. Het startgeld is 300 gul den. De 3e, de nieuwe categorie, is voor wagens van tenminste 4 en ten hoog ste 6 meter lengte. Op deze wagens moet de versiering voor ten minste 30 procent dit fruit bestaan. Voor de rest van de versiering mag men de eigen fantasie laten werken. Het startgeld is 200 gulden. De commissie deelname fruitcorso 1969 zal over de voorwaarden voor deelname uitgebreide voorlichting ge ven. Dat zal gebeuren op een fees telijke bijeenkomst, die maandag 31 maart in „Slot Ostende" te Goes wordt gehouden. De bijeenkomst be gint 's avonds om 8 uur. DANKBETUIGING Aan al mijn dorpsgenoten, bewoners van Heikant, Kapellebrug en Absdale, betuig' ik mijn hartelijke dank voor de spontane wij ze, waarop ze mij een nieuwe geleidehond heb ben bezorgd. Corn. Weemaes. St.-Jansteen, straat .32. Wilhelmina- een dagelijks welkome huisvriend in meer dan 80.000 gezinnen Tot onze grote droefheid overleed heden, na een langdurig geduldig gedragen lijden, in het St.- Laurens-ziekenhuis te Breda, nog voorzien van de H. Sacramenten der zieken, mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moeder HELENA JOSEPHINA EVENS echtgenote van Johan Baremans in de leeftijd van 76 jaar. Wilt u haar in uw gebeden gedenken. Rijsbergen: J. Baremans Rijsbergen: A. J. Baremans M. A. L. J. Baremans-Hessels Overijse (België): M. C. Huntjens-Baremans F. I. H. Huntjens. Rijsbergen, 25 maart 1969. St.-Bavostraat 64. De H. Eucharistieviering, waartoe u wordt uit genodigd, zal plaatsvinden op zaterdag 29 maart 1969 om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Bavo te Rijsbergen. Rozenkransgebed donderdag- en vrijdagavond om 20.00 uur in voornoemde kerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St.-Laurens-ziekenhuis te Breda. Bezoekuren: donderdag en vrijdag van 16.00 - 17.00 uur. Bijeenkomst zaterdagmorgen aan de kerk. voor spoedige indiensttreding- Mr. F. J. Haarman weg 9 - Terneuzen Telefoon 01150—4656 Telefoon 01150—4025 Telefoon 01155—2138 ONTEIGENING BESTEMMINGSPLAN KOM I (2e ged.) Het hoofd van het gemeentebestuur van Hulst brengt, ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 84 van de Onteigeningswet, ter openbare ken nis dat met ingang van 31 maart 1969 gedurende 21 dagen ter gemeentesecretarie van Hulst voor eenieder ter inzage is nederlegd een besluit van de raad van de gemeente Hulst van 21 maart 1969 tot onteigening ten name van de gemeente Hulst van een binnen het bestemmingsplan Kom I ge legen perceel, aangeduid op de bij voormeld raadsbesluit behorende gewaarmerkte kaart, grondtekening en lijst van kadastrale nummers van te onteigenen percelen. Deze onteigening geschiedt in het belang van de volkshuisvesting, ter realisering van het bestem mingsplan Kom I, vastgesteld bij raadsbesluit van 1 december 1967, goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Zeeland bij besluit van 19 april 1968, onder nummer 86-382, 4e afd. R.O.V. Krachtens voormeld bestemmingsplan is het te onteigenen perceel, na verwijdering van de op stallen, bestemd voor bijzondere bebouwing. Hulst, 27 maart 1969. Het hoofd van het gemeentebestuur van Hulst P. J. G. MOLTHOFF vraagt op korte termijn goed kunnende typen, voor algemene kantoorwerkzaamheden. Schriftelijke sollicitaties aan het adres Industrie weg 14, 's-HeeTenhoek. te SAS VAN GENT, HOLLANDIASTRAAT 1 GEVRAAGD, ZO SPOEDIG MOGELIJK In het bezit van m.u.l.o. typedi ploma. Ook eenvoudige administra tieve werkzaamheden zullen tot haar taak behoren. Leeftijd: ±.18 jaar, Salaris volgens rijksregeling. Sollicitaties te richten aan het Bestuur van bo vengenoemde huishoudschool. a.d. Sportlaan te Hulst vraagt: Liefst direct. Hoog loon. Steenstraat 13, tel. 01140-3568-2291 Alleen brieven 0p tenties geplaatst nummer, die een aanbieding oi het gestelde in <jei tentie inhouden door ons worden g teerd. Folders, ret, oneven, huisorgaj worden door ons doorgezonden. TELEFOON 01180—6151 Middelburg - Maisbaai 6 LAMPVOETEN voor electrische gloei- en gasontladingslampen METAALWAREN heeft in de Mechanische Werkplaats enige vacatures voor goedj -r is plaatsingsmogelijkheid voor Goede extra voorzieningen. Van bedrijfszijde wordt bemiddeling verleend, indien men een woning zoekt. Sollicitaties te richten aan de N.V. De Vitrite Fabriek, Afdeling Perso- neelzaken, Postbus 1, Middelburg. Voor een persoonlijk onderhoud kunt u terecht op werkdagen van 09.00 uur - 12.00 uur en 14.00 uur- 17.00 uur op ons kantoor Maisbaai 6, Middelburg. Wilt u een afspraak maken, belt u dan 01180-6151, toestel 126. Bankstel Florence Een klassiek en degelijk gestoffeerd bank stel. Echt een stel om in uit te rusten. Met originele draion antiek-velour bekleed. Royale 3-zitsbank en 2 kloeke fauteuils. Compleet 1475, Eiken saionkast Verona Slavonisch eiken. Aan het paneelwerk ziet U de kwaliteit. De fraaie glas in lood deuren geven deze kast een geheel eigen cachet. Royale maat 245 cm breed, 150 cm hoog en 40 cm diep. Salontafel Lino Smeedijzer onderstel met dik, gestopt travertine-blad. Bladmaat 50 x 120 cm. 240,— Een ambachtsmeubel. 975,— (Van een onzer verslaggevers) HANSWEERT „Ons b< drijf wordt afgebroken naai ,nate de Benelux wordt opgt bouwd. Als het grensgoed* renverkeer geheel vrij zal zijl gemaakt, dan is het met or afgelopen. Dat moment kor stap voor stap dichterbij. A een slager hier in Hansweei voor zijn vlees geen klantei nieer heeft, kan hij ergens ar ders zijn bedrijf voortzetter Wij echter, kunnen onze dier sten straks nergens meer ver kopen". Aan het woord is dt heer J. Griep, directeur vai de Comex Combinatie iif Hansweert. I Comex is inderdaad een specified bedrijf. De heer Griep zegt daarover! De officiële benaming luidt „doul ane-expediteur". De Fransen geveil een betere omschrijving: „agence dP douane". In de volksmond word# wat wij doen, „in- en uitklaren" ger noemd. Wij bevrachten of verladen me! j Ons kantoor verzorgt alleen de voorf geschreven documenten, voor derden! bij het in- en uitvoeren van en naai j België van goederen. Voor de binnenl vaart van de Rijn, dus Rotterdair enz. naar Antwerpen en verder, geld_ Hansweert namelijk als grens. Wil bemiddelen du eigenlijk tussen hel rijk en de vervoerders". Natuurlijk is de heer Griep gee: tegenstander van de Benelux. Zorj van hem en van de andere twintii personeelsleden is of zij niet het kim van de rekening zullen worden. Het graven van het Schelde-Rijnl kanaal maakt de zaak voor dezj Hansweertse onderneming er nl eenvoudiger op. Vorig jaar passeerden bijna 109.00| schepen het Kanaal door Zuil" I Beveland. Bij Comex schat men, d; daarvan rond 60.000 schepen bestem waren voor of kwamen van Antwe: pen en dus te Hansweert hun doei menten in orde moesten maken. (D| overige schepen in hoofdzaak v; en naar Gent doen dat in Sas v: Gent). Het zijn nu juist deze „Antwerps1 schepen", die van het nieuwe Schelj Zondag is het Palmpasen en vee kinderen zullen met een Palmpaas stok rondtrekken. Het is niet moei lijk om zelf een paashaasje of kukel aantje te maken. Ook een paasman netje van hetzelfde gistdeeg ge Jnaakt is snel te maken en wan neer onze kinderen bij hun paas ontbijt zo'n paasmannetje vinden, za it zeker een goed begin zijn vai een paar gezellige paasdagen. Palmpaasmannetje: suüttk3<°gram Sist met 40 gran dailJ 1 vloeibaar is. Meng he ietf ?a ?°0r 500 Eram bloem en voet mek t l?e' Doe daarna 3 dl lauw ■wat J? gram gesmolten en wee KneeH oelde boter door de bloem luchtiff6? bet deefi om bet moo od eeS maken. Laat het beslag riizen Jfarlne, plaats voldoende uit- Vorm ?s m??k er 10 bolletjes van, broödie f1? bolletie een Punt" stomn Vn° laat dit aan één kant bet hnnf%rm Vjn i stompe uiteinde rest plat Kn" druk met de hand de en benen m een schaar armen van krenten ogen en neus de buik viteen rauw ei oi armpjes er nmu mannetje en sla zijr losgeklopt ei en "i ®st™ik bem me zeer lauwe k em i" eer bakblik narn?!0"*)0? een beboterc lies ten slotte11'- de oaasmanne gaar en bruin fn L" een warme ovei Re„i ongeveer 20 minuten i Vi litere,meTie1Snnmet yoghurt: 1 bloem 50 or- gram boekweit 75 gram ?oomhtfentbloem'3 eierer botjes BulKaatib snufie zout, T^Prika. yoghurt, citroensap ?en Normaal k1,061".- eieren en mei In de boTer J'ensiesbeslag. Bak 2 Door de boekweitbloe:

de Stem | 1969 | | pagina 4