ÜJZEK 79 '6 19 121 vfonds f. Don (PvdA) verliet in Middelburg de raadsvergadering Schoolhoofd wordt niet toegelaten Zaak Rogier 24 april voor Bredase rechter Subsidie van f. 3.000,- voor r.-k. bejaardenbond Wim van Boven eerste met alle tachtig punten FLES TUKS 3 DL HST 229 HAKT 179 1 w) Noodlokaal |voor jeugd lin Hulst Zonnepoes en zonnekater RUMOERIGE RAADSVERGADERING IN CLINGE rpapier voor uw pen Conflict met Almekinders (Prot. Christ.) Even uitblazen mevrouw VLA-FLIP ES VLEES ■H T" RAM uwe verpakking voor voedingsmiddelen ot vleeT eten Vn^ d,e film me4 Karla - bijzondere zeug-is jarig RAAD AXEL SOLISTENCONCOURS Geld Excursie van Zeeuwse KNNV naar Kattend i]'ke Aanbestedingen Opsomming Onbegrijpelijk Amateurvoetbal afgelast Onvervangbaar Voorlichting Kinderbijslag Tweede prijs voor BZB-groep DE STEM VAN DINSDAG 25 MAART 1969 m ons heengegaan, geliefde man, onze TAAL an a Vis Staal h Staal plaatshebben op 1.30 uur in het cre- Loosduinen-Den 14.15 uur in boven- jemen. MJK13 A mi mÊÊÊÊÊÊ&zAÊ 29 maart inlichtingen lensen aan een eigen if een eigen huis .postspaarbank. rste keus hebt bij iop van bestaande sten. nog geld beleggen in ngst van 7 GEMEENTE (Van een onzer verslaggevers) Hl'LST De gemeenteraad van I Hulst heeft besloten om het nood- I schooltje aan de van der Lijenlaan beschikbaar te stellen voor jeugdac- liviteiten, zodra de nieuwe kleuter- I school aan de Sportlaan voor ge- I bruik gereed is. I B. en w. waren van mening, dat [het Jongerenbestuur alle medewer- [king moest worden verleend, onder voorwaarde echter, dat alle onder houdskosten, gebruik van water en has, etc. door de gebruikers zelf I worden betaald. Het raadslid Chr. Willemstein vroeg ■het college ietwat sarcastisch: „Is I dit alles, wat we de jeugd van Hulst [te bieden hebben? Is er niets beters?" Burgemeester P. Molthoff: „Er I wordt aan iets beters gewerkt. Dit [joodlokaaltje is slechts een tijdelijke |oplossing. Een groot aantal jongeren [rijn er voorlopig mee gebaat." Het raadslid H. de Gucht wilde we iten, of het gebouwtje ook door andere [verenigingen kon worden gebruikt. ■Met deze vraag gaf hij duidelijk te ■kennen, dat het gebrek aan voldoen- de accommodatie zich niet alleen tot de jeugd beperkt. De heer Molthoff antwoordde hem, ■dat de omvang van het gebouwtje ■daarvoor veel te klein was. De gemeenteraad besloot voorts ■tot herziening van de exploitatieplan nen 's Gravenhoff en Koekebakkers- I hoek en herziening van het exploi tatieplan Zuid II. Financiële steun [worden gegeven aan de bouw van 60 keuzewoningen. Vastgesteld werd het [bestemmingsplan West II, het ontei- |geningsplan Kom I en West III. Ten [zuiden van Hulst zal een tertiaire [weg worden aangelegd. Zoals we I reeds hebben bericht, is met de uit- Ivoering van dit project een bedrag [gemoeid van f 1.200.000,-. De raad [besloot ook om garant te zijn voor een geldlening, die zal worden aan- J gegaan door de Stichting Sporthal te Hulst voor de bouw van 'n sporthal. [Ook aan de Stichting Sociale Werk- plaats werd garantie voor een geld- I lening toegezegd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De voorzit ter van de P.v.d.A.-fractie in de Middelburgse raad, de heer W. Don, heeft maandagmiddag de vergadering van deze raad uit protest verlaten, omdat hij door de voorzitter, burgemeester mr, J. Drijber, niet in de gelegenheid werd gesteld „een persoonlijk feit" aan de orde te stellen. De heer Don wilde reageren op uitlatingen van de voorzitter van de prot.-christelijke fractie, de heer M. Almekinders, gedaan in een politieke vergadering op 14 maart, die kritiek inhielden op de handelwijze van de heer Don in de raad. De heer Almekinders stelde toen o.m. dat de heer Don naar zijn me ning wellicht met het oog op de vcrKiezingen teveel met moties werKt. Burgemeester Drijber stelde ter raadsvergadering dat de door de heer Don gewraakte uitspraken buiten de raad waren gedaan en dat daarom een discussie over deze aangelegen heid in de raad niet op zijn plaats was. „Maar als de raad wilOp deze laatste opmerking van de heer Drijber zei de meerderheid van de raad echter „nee", uitgezonderd uiter aard de gehele linkse fractie. De heer Almekinders die zei het eens te zijn met het standpunt van de burgemeester bood de heer Don nog wel aan de aangelegenheid op een nader af te spreken plaats en te bepalen tijd in het openbaar te be handelen. De heer Don („Ik bied in elk geval mijn betoog aan de pers aan") voer de de daad op zijn „bedreiging" uit en verliet de vergadering, om overi gens even later weer via de achter deur op de publieke tribune te ver schijnen. Vandaar volgde hij de ver dere „handelingen" van de raad. De heer Almekinders bleek intus sen toch op de niet uitgesproken op merkingen van de heer Don min of meer te zijn voorbereid. Ook hij haal- Het mooie meisje kan na het zonnebaden heel goed een kater over- I ouden. Speciaal als zij merkt dat ondanks crème, lait, schuim, vet 0 wat er maar voorhanden was, haar huid verbrand is. Er zijn ook oude katers en dat I j op ver<ler gevorderde I c j Zlen' da4 onverantwoord zon- ebaden haar de huid van een oude araappel heeft gegeven. Om dit al- I <Aiifen voor4s „zomerrimpels" en mi n van de huid te voorkomen li aPrès. De crème après so- I „tolt wd Ayer) voedt en her- Wn vochtgehalte van de huid. eit de huis al branderig aan na van neem4> na een periode Potten bHkïenten' het gebruik van servcii' n en bussen voor con- „.Ir'»" van een doorzich ten. vain kunststof snel toe. bieden het Wat t Vr de consument kan zien vCral JSl' Tot dusver zijn het dergelijke gTOenten' '«cvis en O* man brengT" °P W'jze aa" hetrtw0Pad.e Felle uitbreiding ruste ve.n 1 d et aldu3 toege- fwzienlbK IEmateriaal niet on" boiele VnnU( er ls dan 't conven- öe,t bij' het ei -.Zun er nioeiiijkhe- king: „J?4 sImten van het verpak- tomeliik „nmoet. 1164 vensterdeksel gen en vervol o" hand aanbren- metalen bans moet met een botste ka„ ve™£eld worden. Dit Seschieden luf balf-au4°tnatisch "toselijkheden rm° iiveng naar automatisch t»' pro,cede geheel VerzegeUno ?6n, verlope^ Na de riliseerd. ™ordt het geheel geste- kan daar uititJ^^tofvensterdeksel In Austriw' 4aSe". een Wot,"66™1 men Proeven fllm waarin kunststof- ?e «lm is TÈ!es word4 verpakt. De- jteloos. Men W T volkomen sma- tere boudbaarWia rde?1: veeI 8")- pen rusti» nu Tj Yan het vlees, dat kaa 'aten da8 of tien, twaalf h in de nete a zaJtder dat het, bederft, Australische zomer het zonnebad, dan vlug de crèmepot erbij. Van hetzelfde merk Special Tan die aan het zonnebaden voorafgaat. Het is een anti-zonnebrand in spray-uit voering, speciaal gecreëerd voor de huid die vlug rood wordt. De inge bouwde zonnefilter zorgt ervoor dat de huid fraai bruin wordt. de n.l. een betoog voor de dag, dat hij aan de aanwezige verslaggevers overhandigde. De aangelegenheid werd in de rondvraag, nu op „reglementaire gronden", nogmaals aan de orde ge steld door de fractiegenoot van de heer Don, ir. J. Mol. De heer Mol betoogde, dat het de taak van de voorzitter is, op de eer ste plaats een zo goed mogelijke sa- menwerking in de raad te bevorde ren en pas in tweede instantie for mele paden te bewandelen. Het reglement van orde zou naar zijn mening op deze wijze pas mogen worden gehanteerd al-s een raadslid veel te ver zou zijn gegaan. De heer Mol meende, dat dat hier bepaald niet het geval was geweest, zodat de heer Don „geen recht was gedaan". Burgemeester Drijber zei in zijn antwoord eerder naar een tolerante dan naar een strakke leiding van de raadsvergaderingen te streven. Hij zei het overigens bepaald niet eens te zijn met de heer Mol, dat het re glement van orde alleen in bijzondere gevallen diende te worden toegepast. Burgemeester Drijber achtte voorts de aanduiding „persoonlijk feit" van de heer Don hier niet juist. „Daar voor is de aangelegenheid te contro versieel", al-dus de voorzitter. Toen de heer Almekinders zijn visie nog wilde geven werd ook hem het woord ontnomen, omdat de rondvraag, zo werd hem te verstaan gegeven, geen gelegenheid was tot het voeren van een discussie, maar slechts tot het stellen van vragen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Karla viert de laatste dag van deze maand haar tiende verjaardag. Niet iets bijzonders, ware het niet dat Karla een zeug is. En dat is al reden genoeg voor het varkensstamboek voor Zee land om Karla in de publiciteit te brengen. Volgens het stamboek be reiken weinig zeugen zo'n hoge leeftijd. Maar er is meer aan de hand met Karla. Karla is de enige levende Zeeuwse Elitezeug. De fokpresta- tie van Karla is zo goed, dat ze ruim twee jaar geleden het predi kaat „Elite" kreeg toegekend. Karla werd geboren in het Over- ijselse Lemelerveld. Nauwelijks 8 weken oud werd ze verkocht aan de heer G. Noordhoek in Anna Jacobapolder, wienst eigendom ze nog steeds is. Karla werd ingeschreven in het Zeeuwse varkensstamboek en om schreven als „een typische, harde, evenredig gebouwde zeug met fraaie verhoudingen". Van Karla zijr 16 tomen bij het stamboek ge registreerd, met in totaal 178 le vend geboren biggen. En volgens het stamboek zijn er maar weinig zeugen, die tot zo'n hoge biggen produktie in staat zijn. (Vain onze rechtbankverslaggever) BREDA De Bredase rechtbank zal donderdag 24 april de zaak te be handelen krijgen tegen J. F. uit Hoo- gerheide, die er o.m. van verdacht wordt 3 augustus vorig jaar de be kende Bergen op Zoomse miljonair Chr. Rogier om het leven te hebben gebracht. De zaak zal achter gesloten deuren worden behandeld. Mr. J. Kalthoff, de officier van jus titie, heeft de verdachte behalve o.m. doodslag, diefstal van 5000,ten laste gelegd, die hij einde juni van het vorig jaar zou hebben gepleegd. Bovendien is J. F. nog een aanran ding ten laste gelegd De verdachte heeft geruime tijd doorgebracht in de psychiatrische oh servatiekliniek van prof. Kloek in Utrecht maar vertoeft thans weer in het huis van bewaring te Breda. De verdediger van J. F. is mr. W. Ravens uit Bergen op Zoom. De arrestatie van de dader, die 21 september vorig jaar plaatsvond, ge schiedde, toen hij werd aangehou den wegens diefstal van een auto in Bergen op Zoom. Rechercheurs ont dekten gelijkenis met de montage foto, die was samengesteld uit tips van personen die J F. op de avond van de moord rond het huis van de (Van onze correspondent) AXEL. De raad van Axel heeft zich uitgesproken voor een subsidie van 3000,aan de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden en de Stichting Bejaardenzorg voor Katholieken in Axel. Bij dit voorstel sprak de heer J. Vink de hoop uit, dat de besturen van deze bond samen werking zouden bevorderen met an- (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het solisten concours, dat zaterdag vanaf 10 uur tot 's avonds 9 uur de gemoe deren in de concert- en gehoor zaal bezighield, is weer achter de rug. Drie zaterdagen heeft jury lid Johan Pala met interesse ge luisterd naar de prestaties van de amateurmuzikanten, waarbij de bondspianisten J. Boon en A. Lichtendahl op de piano hun be geleidende taak ten uitvoer brachten. De strijd om de wisselbeker voor diegene die het hoogste aantal pun ten bereikte, spitste zich in de avonduren toe, waarbij A. van Dam me en A. Mullié (vorige week ge speeld) 74 punten vergaarde. Hierbij voegden zich nog Rinus de Toonder en Jan Meliefste met eenzelfde aan tal. Dat de man die uiteindelijk met de wisselbeker ging strijken Wim van Boven was, wist eenieder, die deze gedoodverfde kampioen had gehoord, maar dat hij van de 80 be schikbare punten de volle honderd procent kreeg, was een verrassing. Jurylid Pala: „Dit aantal heb ik nog nooit gegeven, maar dit spel is zo gaaf in al zijn geledingen, het zou gek zijn wanneer men hier een of twee punten af zou doen. Deze musicus staat op eenzame hoogte". Voorzitter Uitterhoeve deelde aan het eind van deze avond de laatste diploma's uit. De voornaamste uitslagen zijn: Tweede afd. sol. P. v. d. Guehte 66 p.; J. Geldof 64 p.; B. Wattel 62,5 p. Tweede afd. duetten: B. en J. Wattel 64 p. Eerste afd. sol.: J. de Klerk 69 p.; E. de Regt 68,5 p.; A. Kole, P. en I. Kole; Mol 68 p.; I. Geus 67 p. Afd. uitm. sol.: M. Goed hart 72 p. met lof; C. van Weele en R. Zuidijk 66,5 p.; K Dagevos en A. Geus 66 p. Afd. uitm. duetten: J. Karelse - van Damme 72 p. met lof; L. en A. Geus 65,5 p.; H. Braamse en M. Geus 64 p. Ere-afd. sol.: J. de Looff 72 p. met lof; R. Koster 73 p.; L. Geus, J. Geluk en M. de Regt 66 p. Vaandel afd. sol.: W. van Boven 80 p. met onderschei ding; J. Korsuize 73 p.; R. de Toonder 74 p.; K. Bos 72 p. (allen met lof van de jury). Afd. uitm. trio's Anke, Ronny en Peter de Rooy 72 p. met lof- Vaandel afd. duetten: R. Koster en J. Korsuize 71 p.; P. Mol en J. Meliefste 73 p. Een alleszins geslaagd concours, waaraan niet minder dan tweehon derd personen medewerkten. dere bejaardenorganisaties om tot grotere ontplooiing te kunnen komen. Ook de heer D. Oggel zei geen be zwaar te hebben tegen subsidiëring van het bejaarden werk, maar uit het financiële overzicht van deze vereni ging bleek, dat er veel uitgaven wa ren, waartegenover bijna geen in komsten stonden. Nergens blijkt, dat men zelfs maar mogelijkheden zoekt om aan financiële middelen te ko men, zei hij. De heer Oggel stelde het college voor een regeling te ontwerpen, waarbij subsidie aan bepaalde nor men is gebonden. Ook de heer J. Dieleman vond deze wijze van sub sidiëren niet gelukkig. Hij voelde meer voor een regeling van subsidies per aangesloten lid. De start van dit werk kost veel geld en daarom zal hij dit voorstel steunen. De heer M. 't Gilde was van mening dat het van groot belang was dat de bejaarden worden gesteund. Het is juist, zei hij, dat ook in plan-Oost een onderkomen voor de vrije-tljdsbesteding aanwezig zal zijn, zodat de bejaarden niet naar glan-West hoeven. Burgemeester Van 'jjke zei ook voorstander te zijn van meer samenwerking en een algemene opzet. „Ons heeft voor ogen gestaan, dat er een tweede dienstencentrum in Axel komt en dit in plan-Oost, In principe was de Katholieke Bejaar denbond bereid om dit een algemeen aanzien te geven, maar het ministerie was niet bereid tot subsidie voor een tweede dienstencentrum over te gaan," aldus de burgemeester. „Men moet deze subsidie zien als een start subsidie, maar dit hoeft geen vaste jaarlijkse subsidie te zijn," verduide lijkte hij. Met algemene stemmen ging men hierna met de subsidieregeling ak koord. Verder ging de raad akkoord met het voorstel tot verhoging van subsidie aan de diverse stichtingen voor maatschappelijk werk en ge zinszorg in Zeeuwsch-Vlaanderen per 1 januari 1969. In deze vergadering kwam ook het voorstel om het Insti tuut Stad en Landschap te Rotter dam aan te wijzen als bijstandscom missie voor het gebied van het cen traal bureau voor bouw- en woning toezicht Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. DE KLM heeft bij de Boeinigfabrieken te Seattle opnieuw een order geplaatst voor drie Boeing 747-B's. De eerste van deze vliegtuigen wordt in sep tember 1971 afgeleverd. miljonair hadden zien rondzwerven. Na een korte maar felle ondervraging bekende hij. Reeds eerder had de po litie hem in arrest gehad, echter niet voor de moord o-p de heer Rogier. In de nacht van 23 op 24 augustus (on geveer 14 dagen na zijn daad in Ber gen op Zoom) werd hij aangehouden op verdenking een 17-jarig meisje in Woensdirecht te hebben mishandeld en verkracht. De verdachte is gehuwd en vader vain een kind. Hij is 22 jaar oud. Op 3 augustus van het vorige jaar meldt hij zich bij de miljonair van wie hij geld wil hebben. Deze wil hem daarin tegemoetkomen, maar eist daarvoor een tegenprestatie, die F woedend afwijst. De verdachte heeft het eerste con tact met zÜn slachtoffer in de tuin van het huis van de heer Rogier, waar deze in een prieel zit. Zij gaan samen naair de bovenverdieping van het huis, samen gaan ze later naar de woonkamer. Daar doet de heer Rogier hem bepaalde voorstellen in ruil voor het geld. F. wordt woedend, weigert, ziet het geld langs zijn neus voorbij gaan. De miljonair tracht de jongen weg te jagen met een antieke kris, die hij onder handbereik heeft. Hij werpt het wapen naar de woedende jongen Rogier, die invalide is, valt. De jangen schopt, slaat en trapt zijn slachtoffer. Hij rent naar de achter kamer, komt terug met een kande laar en slaat zijn slachtoffer daar mee op hot achterhoofd. Dan sluit hij de overgordijnen. Ondertussen gaat de telefoon rinkelen: hij legt de hoorn van de haak en verlaat het huis door de achterdeur. Tevoren legt hij de stok van zijn slachtoffer terug in de tuin, gaat op zoek naar geld en haalt 2400,— uit de slaapkamer benevens een honderdtal guldens en rijksdaalders. Als de recherche zijn huis komt onderzoeken naar aanleiding van de diefstal van het volkswagenbusje, vindt zij een envelop met tien brief jes van 100,Bij onderzoek blijkt dait hij na zijn bezoek aan de heer Rogier dikwijls en veel met rijksdaal ders heeft betaald in de cafés die hij bezocht. Tegen de last van het bewijsmate riaal is de jongeman niet opgewassen, hij bekent tenslotte met de opmer king blij te zijn dat hij „ervan af is'" (Van onze correspondent) KAPELLE De afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging houdt za terdag 29 maart een vogelexcursie rondom Kattendijke. Deelnemers zullen, onder leiding van de heer Sprong, om 2 uur vanaf de kerk in Kattendijke vertrekken. Er zullen voornamelijk waarnemin gen worden gedaan van alle daar in het wild voorkomende vogelsoorten. RIOLERING AARDENBURG AARDENBURG De aanleg van riolering voor de Elderschans, het sportpark en de Van Eegenstichting te Aardenburg werd bij een openbare aanbesteding te Aardenburg gegund aan de firma Jansen De Vos uit Waterlandkerkje, welke voor de aan leg 35.700,vroeg. De verdere aanbiedingen waren: Fa. Hol uit Hulst 36.400,Fa. Leenhouts uit Sluis f 37.000,-. Aann. Bedrijf Sehou- wen-Duiveland uit Zierikzee f 41.500 Fa. Mollet Zn uit Hoofdplaat t 42.490,-; Aann. Bedrijf E.L.K. uit Schoondijke 45.300,-; Aann.bedrijf Noordenne uit Hardinxveld/Giessen- dam 46.500,Gebrs. v. d. Hemel uit Biervliet f 48,500,De genoem de prijzen zijn exclusief b.t.w. Voor de realisering van het object is op de begroting een bedrag van 37.500, geraamd Een feestelijk en voedzaam toetje is een goed besluit van de warme maaltijd. Vooral voor kinderen is een maaltijd niet volledig zonder na gerecht. Een „vla-flip" kan elke moeder maken. Misschien mogen de kinderen het zelf wel doen en kun nen ze hun fantasie daarop dan bot vieren. Doe in een hoog glas een scheutje limonadesiroop (rood, oranje of groen), vanille-, chocolade- of mok kavla en 'n laagje yoghurt. De vla- flip is klaar. Er zijn natuurlijk tal loze variaties mogelijk met b.v. no ten bigarreaux, hagelslag, vruchten toefje slagroom, scheutje likeur, ge kleurde suiker enz. enz. En niet al leen na de warme maaltijd is deze „vla-flip" een succes, ook na een lange schooldag, bij t.v.-uitzendingen of bij feestjes biedt deze vla-flip on gekende mogelijkheden. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De Clingense raads leden B. de Keyzer, A. v. d. Kelen A. van Duyse en F. Plasschaert (wethouder) hadden verzocht een raadsvergadering te houden waarbij het bouwen van een hal in de huidige verbouwing van de school naar hun zienswijze op nieuw besproken zou worden. Volgens deze vier raadsleden is deze verbouwing onvoldoende. Hun voorstel is dan ook deze verbouwing te doen uitvoeren met inbegrip van een kamertje voor het hoofd der school. Er moet een open geheel wor den geconstrueerd, waarbij geen pi laren of betonnen balken gebruikt worden voor ondersteuning. Tevens moet er een podium of toneel aange bracht worden met een bergruimte. Dit alles kan plaatshebben in overleg met de inspecteur van het lager on derwijs en het hoofd der school. De totale kosten worden op 25.000, geraamd. Bovendien verzochten de vier raadsleden om de heer P. Lansu, hoofd der school, als deskundige op deze vergadering uit te nodigen. Met meerderheid van stemmen werd be sloten de heer Lansu niet tot deze vergadering toe te laten om als des kundig adviseur op te treden. Bij de raadsleden tekende zich een verschil van mening af over deze hal. De heer De Keyzer wees erop, dat dit verschil van mening niet politiek gespeeld diende te worden. Ook mag het vol gens hem geen prestigekwestie wor den. De heer Vas der Kelen gaf een op somming van wat er in de nieuwe hal zou kunnen plaatshebben. Het frappeerde hem, dat de meerderheid van de raadsleden zich had uitge sproken tegen het verschijnen van de heer Lansu als deskundige is de raadszitting. Hij vroeg zich af of de raadsleden bang waren voor be ïnvloeding door deze deskundige. Voor wethouder Willaart is de gang van zaken onbegrijpelijk. Als de nieu we hal een afgesloten geheel wordt, moeten er weer stoelen en banken in en dan kunnen de kinderen bij slecht weer weer in de regen blijven staan. Hiermee wordt de hal aan zijn bedoe ling onttrokken. De heer Ruymbeke was van me ning dat deze hal zo perfect mogelijk gebouwd diende te worden. De heer Goossens zag in dit alleen een ver traging van de bouw der school. De kosten met aankleding zouden vol gens hem zeker 100.000,bedra gen. Hij wees het voorstel van de vier raadsleden dan ook van de hand. De heer Van Duyse kwam heftig op tegen de beweringen van de heer Goossens en uitte dit in harde be woordingen. De heer Van Duyse bracht ook ter tafel, dat een verzoek van het school bestuur om een onderhoud met het college van b. en w. was afgewezen. Op de vraag van de voorzitter van wie hij dit wist, antwoordde de heer Van Duyse, dat het hoofd der school hem dit had meegedeeld. Tegen deze onwaarheid protesteerde de voorzit ter met klem, en deelde de raad mee dat hieromtrent een nader onderzoek zou worden ingesteld. De voorzitter gaf nog eens een duidelijk overzicht van hetgeen zich had afgespeeld over het herbouwen van deze hal. Hij be handelde hierbij alle punten, die door de verschillende sprekers waren aan gehaald. Meerdere malen verwees de voorzitter naar de meningen van de inspecteur van het l.o. en naar de be sluiten, die in de vorige raadsver gaderingen waren genomen. Op de vraag van sommige raads leden of de school voor september klaar komt, kon de voorzitter mee delen, dat de centrale dienst nauw keurig toezicht houdt op het wertc. Zodra enige achterstand op het wem intreedt, zal het college worden ge waarschuwd. Het was voor hem onbegrijpelijk, dat alle besprekingen gevoerd zijn met de inspecteur van het onderwijs, het schoolbestuur met het hoofd der school en het college, en er nu pas na negen maanden verwikkelingen dreigen te komen. Waarom, aldus vroeg de voorzitter zich af, waarom werden deze plannen indertijd niet bekend gemaakt? Nog maals attendeerde de voorzitter er op, dat als de verbouwing niet op tijd klaar was, een bedrag van ongeveer f 50.000,aan subsidie verloren ging. De discussies bleven voortduren, hoe wel sommige raadsleden er de voor keur aan gaven tot stemming over te gaan. Toch werd aan enkele raaas- leden nog de gelegenheid gegeven hun zienswijze naar voren te bren gen. Daarna volgde een stemming. Het voorstel van de aanvragers van deze raadszitting werd verworpen met 6 stemmen tegen. Voor het voor stel van de aanvragers waren: Van Duyse, Van der Kelen, De Keyzer, Van Ruymbeke en Plasschaert. De hal aan de school zal dus gebouwd worden zoals de plannen indertijd gemaakt zijn Hoe komt men erbij Afgelopen zondag werd er niet gevoetbald, want men achtte de terreinen in slechte staat. Ik stond er wel van te kijken, toen zaterdagochtend de radio meldde, dat alles was afgelast in Noord-Brabant. Zaterdagmiddag was er toch nog gevoetbald en de terreinen waren goed. Er is geen druppel regen ge vallen en toch werd er besloten om niet te voetballen. Ook 's zondags is er geen neerslag geweest. Ik zou toch eens graag vernemen hoe men tot deze beslissing, volgens mij on juiste, is gekomen. BREDA H. CANTINEAU Naschrift: De heer Smets, secre taris van de KNVB-afdeling Noord- Brabant meende dat het program ma terecht was afgekeurd. „Het is een weloverwogen beslissing ge weest. De weersomstandigheden wa ren zaterdagochtend zo slecht, da terreinen zo drassig, dat al bij voor baat vaststond dat zeker vijftig pro cent van de wedstrijden toch niet zou worden gespeeld. De standenlijs ter. laten dan een vertekend beeld zien, zodat het verstandiger leek da wedstrijden uit te stellen". Wanneer 'n inbraak of diefstal ge pleegd wordt bij een grote bank, dan kunnen we rustig en terecht zeg gen: daar komen ze weer wel over heen, maar een wrede diefstal als zaterdag j.l. is gebeurd bij V. D. in Oosterhout, zou voor de betrokkenen wel eens het allerergste kunnen ba- tekenen. Maar eerst de voorgeschie denis: De familie Meester, Groenendijk 48, Oosteind verloor 21 maanden ge leden door verdrinking twee zoon tjes van 13 en 12 jaar. Dit verlies zün de zwaar getroffen ouders nog steeds met te boven, al ging het de laatste tijd iets beter. Twee portemonnees, van Martien voor moeder en van Keesje voor va der, waren de herinneringen, die ze altijd bij zich droegen. Nadat de financiële verzwaringen, die samen met andere ziektes een on vermijdelijk gevolg waren, ongeveer overwonnen waren, had moeder Meester een bedrag gespaard voor een jurk voor haar dochter en een mantel voor zichzelf. Zaterdag j.l. waren zij hun keus aan het maken in de winkel, en wat gebeurt er? Juist deze portemonnee, de kost bare herinnering, wordt gestolen met 160,— inhoud. Tot degene, die dit gedaan heeft zou ik willen zeggen: „Het geld mag u houden, maar wilt u in godsnaam ervoor zorgen, dat de portemonnee terugkomt?" Enkele mogelijkheden: Stop het in de brievenbus of leg het (desnoods) op de trap van het politiebureau; stuur het op of stop het bij onder getekende in de bus. Maar doe iets! U kunt redding brengen! OOSTEIND J. v. D. Vanavond waren wij ouders bijna verplicht geweest naar het soms misselijk makende programma van Haar-Hem te kijken. Een program ma waarbij we anders de knop om draaien. Seksuele voorlichting is op school absoluut overbodig. Dat zij zich daar maar bij biologie houden, dat maakt het voor de ouders ge makkelijker om de kinderen zelf voor te lichten (rotwoord). Een ding willen we stellen: op de dag waarop onze kinderen op school worden voorgelicht, zonder dat ons daartoe *e voren toestemming is ge vraagd, worden ze door ons direct van school genomen HALSTEREN Mevr. V.-de B. De laatste dagen wordt er veel ge discussieerd over de vraag of de kinderbijslag voor het eerste kind en later ook voor het tweede kind afgeschaft moet worden. De minis ter van Sociale zaken en Volksge zondheid, B. Roolvink is hier n.l. ook een voorstander van. Het is naar mijn bescheiden mening echt niet te hopen dat het zover zal komen, want dit zou niet alleen voor de kleine gezinnen een strop zijn maar ook voor de grote gezinnen. Neem b.v. een gezin met 5 kin deren dat dan slechts van drie kinderbijslag zou krijgen. Dit zou een werkelijke strop zijn, daar het arbeidersbudget, n.l. de laatste tien tallen jaren rekening houd* met de kinderbijslag. Voor de minister is een bedrag gelijk aan kinderbijslag slechts een zak- of sigarencentje, daar hij ruim 14 x zoveel verdient als een arbeider. Maar de arbeider zit te wachten tot het kwartaal om is, dan kunnen er weer kleren en schoenen gekocht worden voor de kinderen Want van een weekloon kan dat echt niet allemaal. ST WILLEBRORD, Leo Gabriels (Van onze correspondent) HULST De Bedrijfs Zelf Be- sehermingsgroep van het postkantoor te Hulst heeft tijdens B.Z.B.-wed- str(jden te Huijbergen, de tweede prijs behaald Aan deze wedstrijden namen tien ploegen deel De groep Hulst zal nu op 19 april deelnemen aan de regionale wedstrijd.

de Stem | 1969 | | pagina 5