-0 zege in eigen woonplaats Koeken herstelde zich goed UKKIG Leo Bogers won in Middelburg BROER DIRKX OOK IN HOEVEN KLAS APART Van der Vleuten op dreef vaster laats i TIE KORT Ronde van Zuid-Holland re programma's okt, overdrijft ïrk. een prima eeft gelijk! ijker of een een op, il voortreffelijk' Nieuwelingen ei> Uitslag' IN 'T KANSLOOS UITSLAGEN VIJFDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 24 MAART 1969 15 bl 1-8 van het Vlissingse 01yffl. CC (1-0). Op verrassende :g Were Di het trotse record mi npioen Oranje-Zwart aan <MS (1-0). 's-Hertogenbosch moesi" :n terrein het hoofd bulgen nlo (1-2). riE) |olle winst mee naar gaf behoorlijk tegensta^ kon toch niet voorkomen dat bverwinning van S-8 mee naar] fingen ging. Het samenspel en! [chotvaardigheid bij Olympus wa.' J beter. De openingstreffer weril laakt door Giel Nortier zodatl opus leidde met 0-1. In de vijt.| I de minuut vergrootte Rinus Wijj.l de voorsprong tot 0-2. Nadatl |k Verstraeten, de keeper vanRi.1 twee strafworpen had gestoptl li Rinus Wijgman ook het derat| 1 punt voor zijn rekening. Èe lit van Sjef Sehoonenberg in i |rste hoek bracht de ruststands, Zes minuten na de hervattingI |;ht Toby Lammers de stand Jos Denis maakte er 2-4 van,! Iir Rinus Wijgman (2 x) en Feite! Haan zorgden er voor dat Olyis-Ï weer uitliep tot 2-7. Het laatste! irtier ging de Vlissingse ploeg! )r verdedigend spelen. Rapid! >ot door Berry Rijnen, Sjef SchM.1 berg en Jos Denos nog driemaal! c. De eindstand werd bepaald op! doordat Henk Schreurs een toe-! ende strafworp voor 01ympi»| t te beuntten. >e heren van Dongen hebben k ien om Walcheren op eigen 1 i te verslaan met 13-17. Vooral het! ste kwartier van de wedstrijd! n Dongen het initiatief en nam! voorsprong van 0-4. Met de null ■d een stand bereikt van 5-9. Bijl ogen waren het vooral de gebroe-J s Verharen die vaart brachten Ir voorhoede. Bij Walcheren waren| John Bergs, Huib van Pametaj Peet v. d. Wege die regelmatig! warring stichtten in de Dongerat ensie maar toch geen kans zagfl. wedstrijd in hun voordeel te lat®1, indigen. oaze sportredacteur) ACHTMAAL Kees Koeken die „vallend rustig zijn eerste koersen j ik concentreer me helemaal no de Omloop van de Baronie"), heeft gisteren sterk geïmponeerd. Hii won de ronde in zijn woonplaats Achtmaal en in veel gevallen is zo'n voor eigen volk er een die niet J, moeilijk tot stand komt, omdat collega's in de strijd de plaatselijke held dikwijls veel gunnen wanneer hij mee van voren zit. Met Kees Koeken was dat zeker niet het ge val De favoriet van het Achtmaalse publiek heeft er bijzonder hard voor gekoerst. Hij begon met zijn activiteiten al In de eerste ronden en kreeg daarbij steun vain ploegmaat Jan Aling. Het duo bouwde een aardige voorsprong on maar het werd vrij gauw duide- l|it dat op het snelle 1400 meter lange circuit niet eirg veel mogelijk was. Leo Embregts achterhaalde als eerste de leiders, niet veel later volg de het complete peloton. Toen die dreiging steeds groter was geworden had Koeken geen risico genomen en Aling met Embregts gelost. De solo liep echter op niets uit. Toen kort daarna een nieuwe kopgroep ont stond was Koeken er niet bij en dat leek de Achtmaalse fans ramp zalig te worden. Van Dongen, Molenaar, Van He- mert, Maas, Zuiken, De Bruyn, Aliing, Bairten Van Driel, Van Op- dorp, Van de Weegen, Dielemans en Legjierse vormden een sterke groep die steeds verder weg fietste. Hoe Kees Koeken ook aan het peloton sleurde, er werd geen winst geboekt De situatie, waarin Koeken ver keerde. kreeg een nog beroerder ka rakter met een solo van de sterke Jan Aling die makkelijk uit de kop groep wegkwaim en sterk rijdend een comfortabele voorsprong veroverde. Dat met nog 25 kilometer te rijden. De slag leek gevallen, De strijd beslist. Niet echter voor Kees Koeken die een indrukwekkende jacht opende. Hij sprong uit het peloton naar de leiders die intussen Van Dongen misten want hij h/ad Aling achter haald. Op het moment dat Aling het contact met Van Dongen verloor be gon Koeken aan zijn tweede rush. Onvermoeibaar beukte Koeken op zijn pedalen en liet het groepje dui delijk achter zich. Hij bereikte Van Dongen met wie hij cxm de eerste plaats ging rijden. Voor de sterke Koeken bleek de sporat eenvoudig werk. Hij klopte zijn tegenstander met fors verschil en bereikte zo zijn eerste overwinning in dit seizoen. Bij de nieuwelingen was die over .'inning naar de Prinsenbeker Var Jongen gegaan. Hij klopte in di spurt niemand minder dan Sjaak Ak ioermans voor wie echter een excuu gold. Akkermans werd namelijk In de laatste meters weggeduwd door Van Bracht die daarom door de jury gediskwalificeerd werd. Het incident tussen de twee renners kreeg nog een vervolg toen supporters uit beide kampen ruzie zochten, maar voor er grote klappen konden vallen waren de partijen gescheiden. De adspiraintenkoers leverde winst op voor Varn Dijk uit Ulvenhout die zes ronden voor het einde sprong en tweehonderd meter nam om die niet meer af te staan. -rr« -> Amateurs: 1. K. Koeken (Acht maal) 95 kiloctioteir in 2.19.16; 2. S. van Dongen (Middelhamis); 3. C. Priem (Goes); 4. J. v. Driel (Wer kendam); 5. J. Aling (Bunnink); 6. Plegderse (Den Haag); 7. T. Damen (Ulvenhout); 8. L. Embregts (Stam- persgat); 9. W. Smeekens (Gilze); 10 H. v. Hoydonck (Zumdert); 11. B Kroonen Dordrecht)12. Chr. Geert (Bavel); 13. H. de Kok (Tilburg); 1 J. v. d. Kloot (Zuindjert); 15. T. Ba' ten (Klundart); 16. P. Maas (Het le); 17. J. v. Men-ienboer (Stampe rat); 18. C. Stultjens (Oosterhou 9. H. v. Brussel (Meterzand); 20. d. Burg (Wernhout). Nieuwelingen: 1. H. van Dongi Prinsenbeek) 50 kilometer in 1.18.31 J. Akkermans (Nieuw Vossemeer) 3. P. Remijn (Goes); 4. C. van Boste len (Halsteren); 5. J. Raas (Hein kenszand); 6. H. van Groezei (Made); 7. W. de Waal (Axel); 8. G Laarhoven (Heiningen); 9. G. van Geloof (Lage Zwa'luwe). 10. F. Hoek- (Hoogerheide); 11. Chr. Buyk (Wouw); 12. F. Kusiters (Chaam); 13 J. Deusing (Halsteren); 14. J. Vo.- (Zaamslag)15. A. Vromams (Gilze) Adspiranten: 1. J. van Dijk (Ul venhout) 30 kilometer in 47.43; 2 P. Wintraecken (Elsioo); 3. E. Meyle- mans (Ossendreeht); 4. J. Koning- (Sprundel); 5. L. van Campo (Os sendreeht); 6. J. Hellemons (Halste ren): 7. J. van Baal (Breda); 8. A Krans (Oudenbosch); 9. J. Rovers (Roosendaal); 10. J. Damen (Ulven- nout). Jan Aling (voorop) en Kers Koeken probeerden het al snel in Achtmaal. Hun vlucht leverde niet het gewenste resultaat op. Daar was een kracht explosie van Koeken in de eindfase voor nodig. VAN DER KRUYS VERRASTE LOOSDUINEN (ANP) In de straten van Loosduinen, op onge veer 1"! km van de finish, viel de beslissing in de Ronde van Zuid- Holland, de wegwedstrijd voor amateurs, die na een onderbreking van een iaar weer het predikaat klassieker mocht dragen. Peter van der Kruys ontsnapte uit een kopgroepje van zes renners en ging daarna zo sferk door dat hij op de meet een voorsprong van 16 sec. had op zijn naaste belagers. Harry Jansen, Louis Westrus, Matthijs de Koning, Joop Zoetemelk en Mari van Venrooy, die in deze volg orde eindigden. macht, dat hij al ver voor de aan- komstlijn zijn handen boven het hoofd kon heffen. Hij had zijn eer ste klassieker gewonnen. Onverwacht maar door bijzonder sterk rijden. De winnaar was aan het einde van de slopende strijd, die voor een deel te gen een krachtige wind inging, bij zonder fit. Fitter althans dan zijn ploeggenoot Harry Jansen, die gede cideerd de sprint won, en de vol gende vier van het klassement. Het begin van de ronde werd ge kenmerkt door weinig animo in het veld. Dat toonde het feit dat de mees te renners, die bij een van de wei nige valpartijen waren betrokken, vrij gemakkelijk terug in het pelo ton kwamen, duidelijk aan. Kort TTTT'QT A voor Hazerswoude kwam er teke- VT.Lil i ning in de strijd, toen het peloton in twee stukken uiteenviel. Het tempo ging merkbaar omhoog en bij Kouderkerk aan de Rijn bestond het veld reeds uit vier brokken en diver se achtergeraakte renners. Een kopgroep van 17 man met o.a. Harry Jansen, Sjef van de Burg, Peter van der Kruys, Rink Corne- lisse en Matthijs de Koning, kreeg bij Ter Aar (na 67 km) versterking van negen renners, onder wie Wim Bravenboer, Cor Baars, Jan Alders- hof en Louis Westrus. De nieuw geformeerde vluchtgroep ging in een onverbiddelijk hoog tempo door en gaf de achterblijvers geen gelegen heid bij te komen. Degenen, die door pech uit de kopgroep vielen, waren ook kansloos. Bij Gouwsluis sprong Louis West- rus, steeds voorin te vinden, alleen weg, maar hij kreeg spoedig gezel schap van Harry Jansen en Jan Hordijk. Korte tijd later volgden «ter van de Kruys, Matthijs de Konmg, Mari van Venrooy en Har ry Schoofs, die later door pech achterraakte. Kort nadat Joop Zoe temelk zijn solo naar de koplopers j. voltooid, streek de tweede groep die in Bleiswijk (110 km) nog een erstand van 15 seconden had, op de vluchters neer. Tan de uit 15 man bestaande topgroep vielen Sjef van der Burg, n van de animators, door pech, Ühel Bertou' door onmacht, af, de kopgroep ;n cie omgeving "aterage opnieuw in tweeën Aan de leiding gingen nu Har- ïïsfn' die nog even nl'een weg Ho v van <lel' Kruys, Matthijs t.J „n,nS' Louis Westrus, Joop Zoe- V j .en Mari van Venrooy. a verschillende demarrages 2;„uen 0PSevangen en bijne iedereen i zoens met een spUnt had ver 'nsPu„rtte Peter van der Kruys Hofm„ j 2,2"JariSe bouwvakker uit dp la ti demonstreerde daarna in laatste honderden meters zo'n De uitslag luidt: 1. Peter van der Kruys, Helmond, de 156,1 km in 3.50.33, 2. Harry Jansen, Westzaan, op 16 sec., 3. Louis Westrus, A'dam, 4. Matthijs de Koning, Scherpenzeel. 5. Joop Zoetemelk, Rijpwetering, 6. Mari van Venrooy, Heeseh, 7. Ger- rit Leferink, Haaksbergen (allen op 16 sec.), 8. Rink Cornelisse, A'dam, op 1 min. 3 sec., 9. Wim Braven- boer, Rotterdam, zelfde tijd, 10. Jan Aldershof, Haarlem, op LIT. Peter van der Kruys in de bloemen na zijn zege in de Ronde van Zuid-Holland. (Van onze sportredactie) HOEVEN Broer Dirkx was op nieuw een klasse apart. Evenals een week tevoren in de internatio nale motorcross van St.-Anthonis, toonde de Valkenswaardse routinier zich oppermachtig. Op het prachtige circuit bij het bosbad Hoeven had Dirkx niet de minste moeite met zijn concurrenten in deze achtste na tionale cross. Van start tot finish leidde Dirkx met zijn co-equiper Brouwer. In beide manches onder vond hij geen tegenstand van bete kenis. Slechts de Bredanaar Ben Snijder kon Dirkx behoorlijk volgen, al was het verschil aan de meet toch altijd nog enkele honderden meters. In de eerste manche was de over macht van Dirkx het grootst. Met een na het startsein van wedstrijd leider Timmers spoot het zijspan van Dirkx naar voren. Spanning om de eerste plaats was er niet, maar het duel op het tweede plan tussen de Bredanaars Snijder en Van der Goorbergh was bijzonder boeiend- In de tweede manche lange tijd hetzelfde beeld. Een onverslaanbare Broer Dirkx, die het min of meer Een onient tijdens de tweede manche van de 50 cc-junioren. als een trainingswedstrijd leek te beschouwen, zo gemakkelijk bouwde hij een ruime voorsprong op en het duel om de tweede en derde plaats tussen Van der Goorbergh en Snij der. Met nog drie ronden voor de boeg sloeg het noodlot toe voor Van der Goorbergh, die zich had opge werkt naar de tweede plaats. Mo- torpech was er de oorzaak van dat hij de strijd moest staken. Snijder werd nu onbedreigd tweede voor Frans Suykerbuyk en Bernard Doe- schate. In de eindklassering verspeelde Van der Goorbergh hierdoor zijn „zekere" derde plaats aan Suyker buyk. De ruim 7500 toeschouwers, die het parkoers omzoomden, zagen in de 500 cc klasse junioren de 33 deelnemers reden twee manches een interessant gevecht tussen de talentvolle Jan van Beek en Frans Karsmakers. Van Beek bleek uitein delijk toch over de meeste klasse te beschikken. Selly van Peer ondervond weinig tegenstand in de 250 cc klasse ju nioren. De deelname in de 50 cc-klasse junioren was overweldigend groot. Het was voor de organisators nood zakelijk hier twee series en een fi nale te laten verrijden. In de eer ste serie een interessant duel tus sen Van der Brom, Wentink en Noor- lander. Van der Brom zegevierde hier met miniem verschil. De twee de serie was voor de superieure Rot terdammer Wim Gouweleeuw, die met groot machtsvertoon won. In de finale, waarin de beste veertien van elke serie uitkwamen was Gouwe eeuw opnieuw de beste crosser. 50 cc-klasse junioren: eerste serie: J. van der Brom, Amersfoort, op daehs, 2. E. Wentink, Doetinchem, op Brudo, 3. C. Noorlander, Rotter dam, op Nyhuis Spec., 4. J. Klum- per, Apeldoorn op Kreidler. Tweede serie: 1. W. Gouweleeuw, Rotterdam op Kreidler, 2. H. Willems, Arnhem, op Rojo, 3. G. Dijkstra, Hellendoorn, op Gebben Spec., Eindklassement: I W. Gouweleeuw, 2. Wentink, 3. C. Noorlander, 4. J. van der Brom. Junioren 250 cc-klasse: eerste man- .•he: 1. S. van Peer, Bilthoven, op Husqvarna, 2. C. Wieman, Amster dam, op Husqvarna, 3. B. Zonnen- berg, Arnhem, op Bultaco. Tweede manche: 1. S. van Peer, 2. C. Wie man, 3. W. van Loosbroek, St.-An- thonis op Husqvarna. Eindklasse ment: 1. S. van Peer, 2. C. Wieman, 3. Van Loosbroek, 4. B. Zonnenberg. Junioren 500 cc- klasse: eerste man che: 1. J. van Beek, Zelhem, op CZ, 2. F. Karsmakers, Arnhem, op CZ, 3. E. Aust, Nunspeet, op CZ, 4. M. van Donselaar, Nijmegen, op Bulta co. Tweede manche: 1. J. van Beek, 2. F. Karsmakers, 3. E. Aust en 4. M. van Donselaar. Eindklassement: 1. J. van Beek, 2. F. Karsmakers, 3. E. Aust en 4. M. van Donselaar. Zijspanklasse: eerste manche: 1. B. Dirkx, Valkenswaard, op AJS, 2. B. Snijder, Breda, op Hedlund, 3. B. van der Goorbergh, Breda, op BSA, 4. B. Braakhekke, Barchem, op Hemeyla, 5. F. Suykerbuyk, De Heen op BSA. Tweede manche: 1. B. Dirkx Valkenswaard, 2. B. Snijder, 3, F. Suykerbuyk, 4. B. Doeschate, Isido- rushoeve, op Maico en 5. S. van Heugten, Scherpenzeel op Hedlund. Eindklassement: 1. B. Dirkx, 2. B. Snijder, 3. F. Suykerbuyk, 4. A. van Katwijk, Rotterdam, op BSA en 5. 5. van Heugten. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Hoewel Leo Bo gers als eerste over de eindstreep ging is de derde Jaarbeursronde in Middelburg de koers van Theo van Poecke geworden. Na een afwezig heid van vier jaar fietste Van Poecke, drie maanden geleden in training ge gaan en in die tijd 22 kilo afgevallen, voor de eerste maal weer in Neder land. Het was een verrassende come back, want de 25-jarige coureur uit Koewacht stootte direct door naar de tweede plaats en was zijn eindschot wat sterker geweest dan had hij wel licht zijn 50e overwinning in zijn loop baan kunnen boeken. Het rijden van Van Poecke eerste resultaten dit seizoen: 8e en lie in Belgische koer sen: was voor de Zeeuwse wielerllef- hebbers langs het Molenwaterpar koers een openbaring. Onder de indruk kwamen ook de gebroeders Van Turenhout, sponsors van de Triconoble-ploeg. Want direct na de koers boden zij de Koewachtse amateur een plaats in hun team aan. Een aanbod dait door de lange Van Poecke „Ik kwam terug, orndait je toch wat aan sport moet doen" graag geaccepteerd werd. Zoals gemeld vochten Leo Bogers uit Ossendreeht en Theo van Poecke op het laatste rechte stuk om de eer ste plaats, een strijd die de Zeeuw een tiental meters voor de finish al gewonnen moest geven. Met deze eindspurt kwam de ontknoping v«i de aantrekkelijke Zeeuwse openings koers. Aantrekkelijk, omdat er 85 ki lometer lang, van het begin tot het eind strijd is geleverd. Verantwoordelijk hiervoor waren voornamelijk de Fries Jan Aling, Jos van Beers, Waldi van Campen en Cees Priem. Vooral de eerste helft van de wedstrijd werd gemaakt door Jan Aling. Hij sprong als eerste uit het peloton weg, direct gevolgd door Waldi van Campen en Jos van Beers, Dit drietal kwam niet meer terug in de hoofdmacht. Wel moest het an dere renners naast zich dulden. Na 15 ronden kregen Leon Schrauwen. Cees van Dongen en Cees Stam aan sluiting. Nadat Cees Stam was afgestapt werd de groep met nog 25 ronden te rijden uitgebreid met Priem, Van Hasselt, Van Opdorp, Van Poecke, Fictorie, De Visser en Bogers. Juisl op het moment dat de aansluiting, voor een groot gedeelte het werk van Priem, tot stand kwam maakten Van Poecke en Bogers van de onop lettendheid in de groep gebruik om direct door te gaan. Ondanks pogingen van de groep terug te komen, liepen de twee lei ders steeds verder uit. Hun succes was verzekerd toen zij met nog 16 ronden te rijden op het peloton neer streken. Zij nestelden zich direct aan kop en trokken het tempo op om de achtervolgers geen kans meer te ge ven. De tactiek slaagde en de avon turiers gingen met de hoogste prij zen slepen. 1. L. Bogers (Ossendreeht), 85 kilo meter in 2 uur 10 minuten en 25 se conden; 2. Th. van Poecke (Koe wacht); 3. op 1 minuut en 5 seconden W. van Campen (Hulst); 4. J. van Hasselt (Roosendaal); 5. M. Jonge- nele (Bruinisse); 6. op 1 minuut en 20 seconden J. van Beers (Turnhout); 7. J. Aling (Bunnerveen); 8. P. Vonck (Heikant); 9. K. Frijter (Zegge); 10. C. van Dongen (Oud-Gastel); 11. C. Willemse (Hooge-Zwaluwe); 12. A. van Opdorp (Hoogerheide); 13. K. Fictorie (Bergen op Zoom); 14. C. Priem (Goes); 15. L. Schrauwen (Os sendreeht); 16. K. de Vrieze (Goes); 17. T. Barten (Klundert); 18. P. Maas (Heerle); 19. C. van de Weyden (Nieuwkoop); 20. A. Kuzee (Kapelle). IJSHOCKEY De eerste ontmoe ting tussen de ijshockeyploegen van de Sovjet Unie en Tsjechoslowa- kije na de bezetting van Tsjechoslo- wakije door de troepen van de lan den van het Warschau-Pact is In een sensationele overwinning van 20 voor de Tsjechen geëindigd. Door dit resultaat hebben drie ploegen, Rus land, Tsjechoslowakije en Zweden weer kansen op de wereldtitel, aan gezien de drie teams elk één keer van elkaar verloren en ook nog één keer tegen elkaar moeten spelen in dit „dubbelrondige" wereldkam pioenschap in Stockholm. Gisteren versloeg Rusland de Ver enigde Staten met 84. De Russi sche trainer Anatoli Tarasov kreeg tijdens een persconferentie een hart aanval. Tarasov werd onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht Hij verkeert niet in levensgevaar. TENNIS De Nederlandse damesfi nale van het internationale tennis toernooi in Cannes is gewonnen door Marijke Schaar-Jansen. De nationale kampioene versloeg Betty Stöve met 46, 62, 60. De titel in het he- renenkelspel ging naar de Hongaar Szabolsz Baranyi, die de Duitser Karl Meiier met 2—6 6—1 7—5 versloeg. In de kwartfinales van het heren dubbelspel is het Nederlandse paar Kenneth de Koning/Peter Vaarties uitgeschakeld. Het jonge Nederland se paar verloor van de Westduitsers Fassbender en Meiier met 64 46 7—5. De winnaar van het hereneiikel- spel van de eerste open tenniskam pioenschappen van Zuid-Afrika zal een bedrag van 17.000 pond sterling (ongeveer 140.000 gulden) ontvan gen. Aan het toernooi, dat op 1 april begint, nemen onder meer Rod La- ver, Roy Emerson, Tony Roche en Fred Stolle deel. TURNEN Het Nederlands he- renturnen, dat de laatste twee jaar enige vooruitgang leek te boeken, ls weer teruggezakt naar het oude, la ge niveau. Dat bleek bij de halve fi nale van de strijd om de nationale titel, die in de Leidse sporthal werd gehouden. Var de negen turners die voor deze wedstrijd waren geselec teerd, haalden alleen Cor Smulders, Hans Gunnernan en Jan Snellenberg een aanvaardbaar peil. Dit drietal verzamelde in de verplichte en vrije oefenstof een totaal van boven de 100 punten. De uitslag van de halve finale is: 1 Cor Smulders (PSV) 105,45; 2 Hans Gunnernan (PSV) 104,60; 3 Jan Snel lenberg (St.-Mauritius) 100,50; 4 Alex Knip (St.-Mauritius) 99,35; 5 Ab Wijma (Hercules Hebe) 94,30; 6 Henk Lammers (Klimop) 90,64; 7 Walter Dedters (St.-Mauritius) 88,75; 8 Gerrit ten Bos (Hercules Hebe) 86,20; 9 Evert Smit (St.-Mauritius) 81,25 pnt. Alleen Evert Smit werd niet geplaatst voor de finale. ATLETIEK De Belg Gaston Roelants heeft in Schotland de Cross des Nations gewonnen. Het was de derde overwinning in acht jaar van Roelants in deze wedstrijd. De Belg legde de 12 kilometer op het heuvel achtige parkoers af in 36 minuten en 25 seconden. Hij had 19 seconden voorsprong op de Brit Dick Taylor, die tweede werd. Bij de dames ging de overwinning naar de 26-jarige Amerikaanse Doris Brown. Ze had voor de vier kilometer 14 minuten en 46 seconden nodig. Haar landgenote Maureen Dickson werd met een ach terstand van twintig meter tweede. Leo Bogers was in Middelburg de snelste en kreeg daarvoor een passende hulde. (Van een onzer wlelermedewerkers) HARELBEKE Voor de vierde keer in zijn wielerleven won Rik van Looy de zware wedstrijd Harel- bekc-Antwerpen-IIarelbcke. Hij zat erbij toen na 45 kilonieter al de be slissende slag viel. Er ontstond toen een kopgroep met Van der Vleuten, Van Looy, Van Looy, Minty, Van Conningsloo, Vekemans, Roger de Vlaeminck, Willy in 't Ven, Yper- seel en Leen de Groot. Ofschoon het bijzonder hard waalde en de cou reurs de wind pal in het gezicht had den groeide de voorsprong snel. Bin nen 25 kilometer lag het peloton ruim vier minuten achter. Uit de grote groep ging een ploegje van 22 renners (met o.a. Duyndam. Kosten, Den Hartog, Deelen en Brou wer) op jacht maar de leiders kwa men niet in gevaar. In de loop van de koers viel De Groot door mate- riaalpech uit de kop en moest Van der Vleuten lóssen op de Kluisberg. „De Vleut" herstelde zich echter uit stekend en kwam na een sterke so lo terug. Intussen had Eddy Merckx de jacht geopend, maar ook zijn actie leverde geen resultaat op. Rik van Looy won onbedreigd want in de laatste van de vier te rijden ronden in Harelbeke sloeg hij een flink gat. Uitslag: 1. Van Looy, 215 kilometer in 5.23, 2 Van Coningsloo, 3. Veke mans, 4- Monty, 5 In 't Ven, 6. Van der Vleuten, 7. op 3.30 Merckx, 8. Van Springel, 9. Hoban, 10. Dirkx, 11. Duyndam, 21. Den Hartog, 23. Kos ten, 28 Deelen. Cor Schuuring won de b-koers van Harelbeke - Antwerpen - Harelbeke. Hij was de rapste van een kopgroep die bestond uit zes renners. Verde re uitslag: 2. Van Vlierberghe, 3. Blockx, 7. Poortvliet, 8. Buckaki, 16 Haast, 18. V. d. Winden, 23 Breure, 27 Zilverberg. Wüly in 't, Ven werd de sterke win naar van „De Brabantse Pijl" die over een heuvelachtig parcours voer de. Hij liep kort voor het einde weg uit de kopgroep van tien die in de laatste kilometers totaal uit elkaar ging. De grote man van de koers was Jos Spruyt die de overwinning voor zijn ploeg probeerde te redden toen Eddy Merckx de strijd staakte. Merckx had last van zjjn knieblessu re opgelopen in de ronde van Levant en wilde zich sparen voor de ronde van Vlaanderen. De uitslag van de Brabantse pijl: 1. Willy in 't Ven 180 kilometer in 4.30, 2. Jos van der Vleuten op 5 seconden, 3. Willy Mon ty op 10 seconden, 4. Jos Huysmans op 13 seconden, 5. Jos Spruyt op 18 seconden, 23 Rini Wagtmans op 2.30- Wim Dubois klopte Walter Gode- troot in de spurt van de ronde „Dwars door België" en werd er vier de dooi. Winnaar was Eric Leman, 2. Albert van Vlierberghe, 3. Willy Vanneste, 5. Walter Godefroot, 13. Gerard Vianen, 23. Huub Harings, 24. Harrie Steevens. Bart Solaro schreef de eerste etap pe van de ronde van Algerije op zijn naam. In de tweede rit werd hij zevende in dezelfde tijd als de win naar. Adri Wouters finishte in de openimgsrit op de vierde plaats (zes seconden na Solaro), in de tweede etappe kwam hij als zesde binnen in dezelfde tijd als nummer een. De Zweed Gosta Petterson heeft de lei ding ln het algemeen klassement. Theo Van de Leeuw finishte ak eerste in de amateurkoers van Zon hoven- Zijn Limburgse collega Jo Vranken werd achtste, Cor Swinkels elfde. Dat gebeurde zaterdag. Zondag deed Van de Leeuw het nog eens goed over. Toen werd hij nummer een in Retie. Jo Vranken schreef de ronde van Koten aan de Maas op zijn naam. Zijn Limburgse streekgenoten Van Pol, Van de Burg en Pepels kwamen res pectievelijk op de tweede, vierde en zevende plaats. Theo van Poecke klasseerde zich als negende in de koers van Bruggen- hout. Eerste was de Belg Jan Rons- mans. Kees Bal won een nieuwelingen- koers in het Belgische Nazareth. De Zeeuw liet o.a. zijn provincie-genoot Toine van de Bunder (8e) achter zich. In Lomlardsede, een dag la ter, kwam Van de Bunder op de vierde plaats. Hennie Gijsel, nog niet helemaal Hersteld van zijn zware val, leverde n goede prestatie in Moerbeke-Aar- jebeke. Hjj zat in de kopgroep en kwam op de dertiende plaats.

de Stem | 1969 | | pagina 15