albert heijn orm enin nederhorst gouda „De Spaanse Brabander" 'n overweldigend succes APPORT [AATSCH Eyen uitblaz Ontharing: voor doe-l Dit jaar begin afsluiting Oosterschelde AFWEZIG TYPISTE/ TELEFONISTE DE STEM iak ramt de 'eelandbrug schade groot TIMMERLIEDEN BETONWERKERS HEIERS Kaasfondue Centralisatie bij Hollanclia Bejaarde Teriieuzenaar veroordeeld wegens dronkensehap f f Stichting Keuringsdienst Zeeland caissière leerling-caissière verkoopster inpakster slager verkoper medewerker DE STEM Beroepingswerk DE STEM VAN WOENSDAG 19 MAART 1969 MIDDELBURG In een tjok volle Middelburgse Schouwburg (waarover u gisteren al hebt kun nen lezen), bracht De Nederland se Comedie oftder regie van Erik Vos liet meest bekende en onte genzeglijk beste toneelstuk van G. A. Breder: De Spaanse Braban der. Alles werkte er bijna aan mee om deze opvoering tot een grandioos succes te maken. Het is een beetje moeilijk om al deze zaken op te noemen en niets over het hoofd te zien. Binnenko mend werd de bezoeker al onmiddel lijk getroffen door het fantastische décor van Wim Vesseur. Hoewel er geen sprake was van z.g. realisme, gaf het toch op zeer sprekende wij ze de sfeer weer van een vervallen stuk Amsterdam met een bijna lu guber accent van verwaarlozing en verregaande staat van vervuiling. De costuums van Ellen de Zwart pasten zich hier volledig bij aan. De tekstbewerking van Guus Rekers deed niet het minste afbreuk aan Bredero's werk en was toch zeer goed eigentijds. Tenslotte de regie van Erik Vos. In onze voorbeschouwing hebben wij al geschreven, dat wij het met zijn opvatting van de Spaan se Brabander helemaal eens waren. Dat wil nog niet perse zeggen, dat de uitwerking ervan in de regie ons even goed zou bevallen. Maar in fei te zagen we een regie, die werkelijk niets aan het toeval had overgela ten en tegelijkertijd zo springlevend ivas, dat we geen moment moeite hadden om in alles wat er op het draaitoneel gebeurde te geloven. Een prestatie van hoog artistiek niveau. Tenslotte waren er de vele mede werkenden, die niet alleen individu eel, maar ook en vooral in groeps verband er helemaal „in" waren. Het kan zijn, dat Bredero de gebe den van Robbeknol wat serieuzer be doeld heeft, dat de snollen in het ver haal wat ordinairder hadden kun nen zijn, maar deze enkele zaken konden toch geen afbreuk doen aan het geheel. Van de spelers noemen wij aller eerst Bob de Lange en Henk van Ul- sen. Wij kunnen niet anders doen dan beiden op één lijn stellen. Bob de Lan ge wist de kale Vlaamse jonker, die voortdurend op andermans zak teert en tegelijkertijd een grandesse ten toon spreidt als een geboren edel man, zeer raak te typeren. Wan neer men daarbij nog in aanmerking neemt, dat Bredero het deze rolfi- guur extra moeilijk maakt door hem een soort Antwerps dialect te laten spreken, dan moeten we toch enorm veel bewondering hebben voor de man, die dit alles met een schijn baar gemak op de planken zet, waar door het van een hartveroverende natuurlijkheid wordt. Datzelfde geldt voor Henk van Ulsen als de echte Amsterdamse volksjongen Robbeknol die zijn meester volkomen door heeft en met zijn nuchtere kijk het Pu bliek inlicht over de ware gedaante van Jerolimo. Ook in zijn serieuze teksten boeide hij het publiek volko men. Niemand zal ons kwalijk nemen, dat wij niet alle medewerkenden en hun afzonderlijke prestaties vermelden. We willen graag enkele uitzonderin gen maken. Daar was in eerste plaats Wim van den Brink als Harmensz., hondslager v. d. kerk. Zo weggelo pen uit een schilderij van Adriaan Brouwer. Een kostelijke rol. Dat gold misschien nog meer voor Nel Koppen als Beatrijs, uitdraagster dn koppe laarster. Een meesterlijk brok to neel, helemaal vrij van iedere aan stellerij of maniertjes. Als derde en laatste in deze rij, zonder de ande re rollen te kort willen doen. Will van Seist als Gierige Geeraard, de huisheer. Ook hier weer dat levens echte spel, dat je zonder meer mee neemt naar de tijd van Bredero's Amsterdam. Wij zijn de Z.V.U. zeer dankbaar dat we hebben mogen ge nieten van dit prachtig stuk theater. En "net minutenlange applaus bewees dat de zaal het. met deze mening eens was. A. HELLWIG. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Met het oog op de toekomst heeft de Konink lijke Hollandia, fabrieken voor melk. produkten en voedingsmiddelen tot centralisatie besloten. De produktie van consumptiemelk van de fabrieken in Vlaardingen en Bergen op Zoom zal in de fabriek te Oud-Gastel worden ondergebracht. De condensmelk-afdeling van de Oudgastelse vestiging vloeit af naar de Hollandia-fabriek in Friesland. Met de omschakeling is ongeveer een jaar gemoeid. Daarna verwerkt de fabriek in Oud-Gastel plusminus 40 miljoen kilo melk per jaar. De reorganisatie vraagt een inves tering van enkele miljoenen guldens. Voor 30 werknemers in Oud-Gastel en Bergen op Zoom zal er straks geen werk meer zijn. Hollandia heeft tot tevredenheid van de betrok kenen voor hen een afvloeiings regeling getroffen. (Van onze rechtbank verslaggever) TERNEUZEN „Ik was niet dron ken". zei een bejaarde Terneuzenaar gistermorgen voor liet kantongerecht. Maar de feiten logen er niet om. „U vertoonde tegenover de politie alle klassieke tekenen van dronkenschap", zei kantonrechter mr. Van Hees. Twee vrouwen kwamen op een avond ontdaan het politiebureau bin nenstappen met de mededeling, dat zich in een nabijgelegen straat een man bevond, die zo dronken was. dat zij hem niet durfden passeren. De officier, mr. Mouton. wilde in verband met de leeftijd van de be klaagde een voorwaardelijke boete eisen van 30 gulden, maar eerst moest de oude heer beloven dat hij con tact zou opnemen met een bureau voor alcoholisme. Iets, wat de be jaarde overtreder snel deed. De kan tonrechter vonniste conform de eis. DEN HAAG (ANP) Door de Del tadienst van rijkswaterstaat in Den Haag is gisteren aanbesteed het ma ken van het werkeiland „Roggen- plaat" met bijbehorende werken in de Oosterschelde onder de gemeenten Westerschouwen en Veere. Laagste van de elf inschrijvers was de N.V. Aannemingsmaatschappij „Dijksbouw" in Rijswijk met 10.474.00. Hoogste inschrijver was R. Boltje en Zonen N.V. voor 16.470.000 Dit werkeiland „Roggeneiland" is één van de drie werkhavens, die aan gelegd worden, alvorens de eigenlijke afsluitingswerkzaamheden in de Oos- terterschelde een aanvang zullen ne men. Deze werkhavens zullen als ba sis dienen van waaruit materieel en materialen naar en in het werk wor den gebracht. Aan de Schouwense kant kwam in mei 1968 de werkhaven „Schelphoek" gereed. De werkhaven „Sophiapol" aan de Noord-Bevelandse oever zal dit voorjaar worden vol tooid. Daardoor kan reeds dit jaar een begin worden gemaakt met de eigen lijke afsluiting van de laatste en grootste in het raam van de Delta werken af te sluiten zeearm, de Oos- i ei-schelde. M in i a tuur W a lelie ren 3 april weer Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het St.-Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil, na een kort stondige ziekte, voorzien van de H. H. Sacra menten der zieken, mijn inniggeliefde man en onze onvergetelijke vader, schoonvader, groot vader, broer, oom en neef, de heer CAROLUS MAAS echtgenoot van mevrouw Leonie Maria Aerssens in de leeftijd van 77 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledeen in uw gebeden aan. Sas van Gent: L. Maas-Aerssens Sas van Gent: Cn GoethaJs-Maas R. Goethals en kinderen Sas van Gent: R. Obric-Maas A. Obrie en kinderen Familie Maas Familie Aerssens. Sas van Gent, 18 maart 1969. Prinsenkade 20. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u wordt uit genodigd, zal plaats hebben op vrijdag 21 maart a.s. om 10 uur, in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart te Sas van Gent, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed donderdagavond om 7 uur in bovengenoemde parochiekerk. Bijeenkomst ten sterfhuize Prinsenkade 20, om 9.30 uur. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondige ziekte en na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der zieken in het Sint- Lidwina-ziekenhuis te Hulst onze dierbare heer- zoon, heerbroer en heeroom, de zeereerwaarde heer JOSEPHUS CORNELIS LUDOVICUS STALLAERT in de leeftijd van 54 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overle dene in uw godvruchtige gebeden aan. Hulst: A. L. Stallaert Veghel: M. Vlind-Stallaert en kinderen Hulls: Th. Stallaert M. J. Stallaert-Steyaert en kinderen Graauw: B. Buysrogge-Stallaert G. Buysrogge, kinderen en kleinkind Graauw: O. Steyaert-Stallaert L. Steyaert en kinderen Usquert: R. Stallaert M. Stallaert-De Deckere en kinderen Kloosterzande: L. Stallaert A. Stallaert-De Clcrck cn kinderen Hulst: T. Stallaert Familie Stallaert Familie Elias. Kloosterzande, 17 maart 1969. Kruisdorpsedijk 3. De plechtige uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op don derdag 20 maart om tien uur in de parochie kerk van de H. Martinus te Groenendijk. Gebedsdienst op woensdagavond om 7.30 uur in voornoemde kerk. De overledene ligt opgebaard in het ziekenhuis te Hulst. Samenkomst donderdag om 9.15 uur. Zij, die bij vergetelheid geen uitnodiging ont vingen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Van ons is heengegaan, na een kortstondige ziekte, gesterkt door het Sacrament der zieken, onze zorgzame moeder en oma CORNELIA MARCELIS weduwe van Jan Francies van Waterschoot op de leeftijd van 86 jaar. Kloosterzande: A. J. van Waterschoot M. M. van Waterschoot-Stallaert en kinderen Barendrecht: •T. van Waterschoot M. van Waterschoot-Steyaart kinderen en kleinkinderen Ossenisse M. Rijk-van Waterschoot W. Rijk en kinderen Sarnia, (Canada): A, P. van Waterschoot C. van Waterschoot-van As en kinderen Kloosterzande: Eug. van Waterschoot M. E. S. van Waterschoot- Goethals en kinderen Kloosterzande: R. C. van Waterschoot A. van Waterschoot-van Wesemacl en kinderen Kloosterzande: G. A. van Waterschoot M. van Waterschoot-Bruggeman Kloosterzande: T. T. Menu-van Waterschoot J. F. Menu en kinderen. Fam. van Waterschoot Fam. Marcelis. Kloosterzande, 17 maart 1969. Groenendijk 6. De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 21 maart a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Martinus te Groenendijk, waarna de begra fenis zal plaatsvinden. Rozenkransgebed donderdag, 7 uur in de r.-k. kerk. Moeder ligt opgebaard in de rouwkapel van Huize St.-Antonius te Groenendijk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Het Wapen van Zeeland, tegenover de kerk. Zij, die onverhoopt geen uitnodiging mochten ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. open (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Traditiegetrouw zal Miniatuur Walcheren in Middel burg donderdag voor Pasen de poor ten voor het publiek openen. In de loop der jaren hebben bijna 3 miljoen binnen- en buitenlanders een bezoek gebracht aan de reuzen- maquette, met zijn piepkleine huis jes, kerken, havens, dijken en dui nen. Alles wat er in Miniatuur Walche ren is te zien, de havens, de treinen, de baggermolens en dorsmachine, is op één twintigste van de ware groot te nagebouwd. Miniatuur Walcheren is van 3 april tot en met 30 juni geopend van S tot 18 uur, van 1 juli tot en met 31 augustus van 9 tot 22 uur en van 1 september tot en met 28 septem ber weer van 9 tot 18 uur. Wegens het bijwonen van een cursus zijn de volgende huisartsen van 24 tot 29 maart H. L. A. BOM, Cadzand Praktijk wordt waargenomen door G. V. M. de Meyer, Sluis en J. W. Beek, Zuidzande. Spreekuur Cad zand 2-2.30. J. GELDOF, Driewegen Praktijk wordt waargenomen door A. F. R. van Opdorp, 's-Heerenhoek. Medicijnen op de normale wijze af halen. W. GRIEP, Goes Andere Goese huisartsen nemen waar. J. A. VAN LIEROP, Hulst Praktijk wordt waargenomen door W. Eysink, Hulst. C F. FRUMAU, J. DE LA HAYZE, J. PEL- MELLINK, DR. J. Z. S. PEL, M. REYERSE Middelburg. Andere Middelburgse huisartsen ne men waar. J. M. VAN DER BEL, St.-Maartensdijk Praktijk wordt waargenomen door A. C. J. Noteboom, St.-Annaland. H. J. VAN HERK, K. JISKOOT, Terneuzen Andere Terneuzense huisartsen ne men waar. P. NIJSTEN, Terneuzen Praktijk wordt waargenomen door P. J. Nijsten St. D. C. BOM, C. P. DEKKER, Vlissingen Andere Vlissingse huisartsen nemen waar. C. M. VAN HOORN, Zierikzce Praktijk wordt waargenomen door W. Bontjes, Zierdkzee. Per 15 april gevraagd een (bij voorkeur met enige ervaring) Sollicitaties vóór 28 maart a.s. te richten aan het Secretariaat van de Stichting Keuringsdienst Zeeland Grote Markt 9, Goes telef. 01100 - 5810) In Breda openen wij 2 nieuwe SuperA^ Hoge Vucht en IJpelaar. U kunt bij ons een prettige baan vinden als: of op de afdelingen huishoudelijke artikelen fijne vleeswaren op de groente-afdeling of in de slagerij op de kruidenierswarenafdeling op de groente-afdeling A/ij nodigen u uit voor een informatie! gesprek op donderdag 20 maart 1969 in café-rest. Parkzicht, Paul Windhausen weg 1 te Breda (tel. 0 1 600-30683) met onze regionale personeelschef, de hee< J. J- G. de Groot van 15.00 - 20.00 uur, die u ook gaarne nadere inlichting» verstrekt 's avonds na 19.00 uur tel, 01607-847. Vief een KLEIN! JE" in schiet u raak Imidden in de (Van een onzer verslaggeefsters) 1ATS Bij het transport van een bak met betonnen kraagstukken voor caissons van Kats naar de Schelp- hoek, heeft de bak een dukdalf voor de Zeelandbrug geramd. De bak is lek gestoten en gekapseisd. De ven- Kosteloos Op 12 maart 1969 is door ondergetekende uitge bracht een exploit ten ver zoeke van Antonius Petrus Johannes de Kok, wonen de te Tilburg, onder meer te dezer zake domicilie kiezende te Tilburg, aan de Fabriekstraat nr. 5, ten kantore van de advocaat en procureur mr. G. J. M. Mannaerts, bij welk ex ploit Francisca Lucienne Houtters, zonder bekende woon- of verblijfplaats in het Koninkrijk en zonder bekende woonplaats'elders, is gedagvaard om op dins dag 3 juni 1969, des voor middags om 10 uur, verte genwoordigd door een pro cureur, te verschijnen ter Openbare Civiele Terecht zitting van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Breda, alsdan en aldaar gehouden wordende in een der loka len van het Paleis van Jus titie, gelegen aan de Kloos terlaan nr. 46 aldaar. De vordering strekt tot echtscheiding subsidiair scheiding van tafel en bed, met nevenvorderingen. M. H. PIETERS, Gerechtsdeurwaarder, Nieuwe Boschstraat 26, BREDA. alS veilig u koerd inderdaad met het vele en veelzijdige nieuw», det w degeNp» ie zijn werkmaatschappij van verenigde bedrijven nederhorst nederhorst unitednv Voor onze werken in Rotterdam en omgevinq vragen wij en voor de bediening van Vilro-heisteilingen zoeken wij Aanmeldingen en inlichtingen: Donderdag 20 maart 1969 van 19-30 - 20.30 uur in hotel De Graanbeurs, Kadedijk 6, Fijnaart en in café Van de Pluym, Kerkstraat 4, Hank. Vrijdag 21 maart 1969 van 19.30 - 20.30 uur in restaurant Central, Markt 3, Oosterhout (N.-Br.). Bij onze personeelsdienst op onderstaand adres, telefoon 01320- 7533. n.v. tot aanneming van werken voorheen h. f. nederhorst turfmarkt 8 gourfa^ ■e dukdalf werd vernield en zal angen moeten worden. De scha de: wordt geraamd op 80 tot 90 dui zend gulden. De bak met de beton nen elementen werd van de haven te Kats naar de Schelphoek gesleept door de Temi 3 van de sleepdienst Dijkhuizen uit Vlissingen. De bak moet tijdens de botsing met de duk dalf zijn lek gestoten. Het transport werd weliswaar voortgezet, maar na dat de Zeelandbrug was gepasseerd had de bak inmiddels zoveel water pmaakt, dat hij kapseisde. Alle «aagstukken schoven eraf. De gezonken kraagstukken leveren geen gevaar op voor de scheepvaart. Bij eb liggen de stukken nog 9 m onder water. Wel is de vissersvloot H Colijnsplaats gewaarschuwd in de omgeving van de gezonken elemen ten geen netten uit te zetten. - K)ver de oorzaken van de aanvaring kon men gisteravond niets concreets vertellen. Mogelijk waren het de 'fe oostenwind en een verkeerde xiEvigatie. Ned. Herv. kerk. Beroepen te Kou dekerks, J. A. Heldring te Heeze. till II.Hi'"-1 Van overtollig haar, in het bijzoi donkere vrouwen last. Maar op ou vrouw met dit euvel te kampen. Dt overtollig of ongewenst haar bevrij verdient voor haar geen aanbevelin Want scheren bevordert juist de haar groei. evenals trouwens, zij het in j^Bdere mate, het uittrekken van de hfwn. De enige vrij duurzame metho- de om deze overtollige haargroei de Pas), af te snijden is langs elektrische Maar dit is een tot dusver "—■kostbare zaak. ^Bhans echter is in Groot-Brit- •Jfeië een elektrisch apparaatje op de markt, dat tegen weinig kosten J^fcak vervult, die tot dusver alleen W «cboonheidssalons werd verricht en als gezegd, tegen een vergoeding operatie vrijwel voor velen on bereikbaar maakte. Het i j»-- is een potloodvormig apparaat, 2* K?rdt Eev°od door twee eenvou- 9R batteriities en zijn werk net zo U" doet als de kostbare machinerie ^■daarvoor tot nu toe werd ge- »t Electronic Pencil" kost onge- 26 gulden en de fabrikant biedt (altlr terug t. ons aan Britse cliëntèle) aan het nemen als het niet voldoet. "I recept voor vier personen is Hpakkelijk te bereiden en de gezel- r**|eid die u hierdoor „op tafel" Plengt is de moeite van het probe- «■waard. 1^( hebt nodig: 500 gram geraspte! "•paenthaler kaas; 3 dl witte wijn; sW^tlspels kirsch: peper, nootmus- 1 knoflookteentje; eventueel I ena. jjr- fonduepan inwrijven met knof- óe wijn toevoegen en tegen "jgltook aanbrengen. Strooi al roe- "IPe de kaas erbij en laat het onder v^ftdurend koken smelten. fondue afmaken met kirsch, ™*Puntie nootmuskaat en peper. Als londue te dun is. kan men het bij- ™Men met wat maïzena. «Bt eten van kaasfondue: Het brandende spirituskomfoor zet midden op tafel met de fondue- .Jgtokbrood is in stukjes gesneden. bcikt aan zijn fonduevork een fj/rt brood en doopt dit al roerende ivf tonc,ue- °ude Zwitserse traditie zegt, •SBhde gastheer de fondue moet be- th.ii a' een van de dames een brood in de pan vallen, dan ,„J a's ..straf' de heren een Fe,v.Pn ',aat oen van de heren zH of d va11°n, dan moeten 1 een fles wijn geven.

de Stem | 1969 | | pagina 4