I „Zeeuws Bataljon" gaat reünie houden in Hulst CORPS HIELP BIJ BEVRIJDING Zeeuwsch-Vlaanderen Terneuzens verjonging gaat gepaard met tekort aan schoolruimte MOGELIJK J yevaar lij ke voor Midde Nog geen lx Lchtveron an recreat Tweede Kunstmaand Vogelwaarde LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE Mogelijk volgend jaar aardgas in Hontenisse GOES Plattelandsvrouwen vergaderden Woningverbetering in Nachtegaallaan Geen bouwgrond meer beschikbaar Bestemmingsplan INBRAKEN IN AXEL Voorstel b. en w. Goes: Verhoging post rattenbestri j ding AXEL HULST Gemeente zoekt toevlucht in mobiele lokalen Voorzichtigheid Inwoning Eerste tienermis Sluis Voorjaarssliow vt JL Modehuis Rita Directeur Philip van Terneuzen naar Roosendaal VANDAAG middelburg GEDEP UTEERDEN MORGENl jdelijk regen DE STEM VAN DONDERDAG 13 MAART 19c (Van een onzer verslaggevers) HULST Het ligt in de bedoeling om op 1 oktober a.s. in Hulst een feestelijke reünie te organiseren van hen, die deel uitmaakten van het bataljon I 14 R.l. Dit was het eerste bataljon, dat bij de bevrijding van ons land op verzoek van prins Bernhard werd opge richt. Dokter J. Caspari te Hulst, toen majoor Caspari, formeerde het bataljon vijfentwintig jaar geleden. Twee compagnieën van het I 14 R.l. zijn samen met drie compagnieën van het II 14 R.I., als het zogenaamde „Zeeuws Bataljon" in Indonesië geweest. Het bataljon I 14 R.l. bestond hoofdzakelijk uit Zeeuwsch-Vlamingen. Verschillende mensen hebben me aangezet om een reünie te houden, rertelt dokter Caspers, huisarts in Hulst. Ik vond het een leuk idee. We hebben nu ongeveer honderd mensen, waarvan we weten, dat ze zullen ko men. Dat zijn ze uiteraard lang niet allemaal. Bij elkaar zaten er zo'n 800 in het bataljon. We hopen, dat er meer aanmeldingen komen". Prins Bernhard, toen bevelhebber van de eNderlandse strijdkrachten, vroeg vanuit Brussel aan majoor CaS' pari (die een belangrijke rol had ge speeld in de illegaliteit en wiens huis en dokterspraktijk door de Duitsers werden afgenomen), een bataljon op te zetten. „Ik trommelde enkele andere re- aerve-offlcleren bij elkaar en In een minimum van tijd hadden we 800 man bij elkaar. Het ware allemaal soldaten op Engelse leest geschoeid. Ze benoemden mij tot commandant Het hoofdkwartier was in Hulst, In het huis van de dames Maertens In de Steenstraat. Zij wonen daar nu nog. In de oorlog werden ze doer de Duitsers hun huis uitgezet". De taak van het bataljon was: be waking van de Westerschelde tegen (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De migelijk- heid Is groot, dat de gemeente Hon tenisse volgend jaar gebruik zal kun nen maken van aardgas. De Zeeuwse Gasmij heeft het gemeentebestuur van Hontenisse bericht, dat in de loop van dit jaar nog zal worden nagegaan hoeveel aansluitingen er precies ge maakt kunnen worden. Er heeft reeds een vooronderzoek plaatsgehad. Het resultaat daarvan was bevredigend. Vast staat echter reeds, dat enkele woonkernen van de gemeente niet voor aansluiting in aanmerking komen, omdat deze on rendabel zouden zijn. Aldus een mededeling van de bur gemeester van Hontenisse, de heer C. van Hootegem, tijdens de raadsverga dering. De gemeenteraad verklaarde zich akkoord met een voorstel van b. en w. om garant te zijn voor rente en aflossing van een geldlening door de Stichting Sociale Werkplaats Hulster Ambacht in Hulst. Het gaat om een bedrag van f 135.000. De raad besloot verder om meer geld beschikbaar te stellen voor de bouw van een brand weergarage en een gemeentewerk plaats in de gemeente. Oorspronke lijk was hiervoor een bedrag ge raamd van f 225.000. Dit bedrag wordt met f 21.000 verhoogd. Reden hiervoor zou zijn de stijging van prij zen, lonen en omzetbelasting, alsme de een wijziging in het oorspronkelijk bouwplan. De raad stelde tenslotte nog de vergoedingen vast voor de di verse takken van onderwijs. OMBLAO VOOR ZUIDWEST NSDSBLANO Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Huist tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Chet Zeeuwse redactie. A. F Koopman (01180-7438) Di?nArTiP ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 4866) en J. Robesii (01140-2005) REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DIIIVELAND: mej. S. Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen. tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 31170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 aanvallen van de Duitsers, die pro beerden over te steken naar Zeeuwsch-Vlaanderen om de dijken kapot te maken. De Engelse militai ren, die in deze streek waren gele gerd, konden op die manier wat op adem komen. Later is het I 14 R.l. doorgetrokken naar Noord-Brabant en Noord-Beveland. Verschillende belangrijke acties werden uitgevoerd. Het bataljon zorgde tevens voor de opruiming van mijnen. Het hele bataljon is ook in Duits land geweest. De laatste standplaats werden tenslotte naar de Harskamp gestuurd voor de bewaking van ge vangen genomen SS'ers. „Ons batal jon", aldus dokter Caspari, „stond in zeer hoog aanzien, al zeg ik het zelf. Generaal Doorman beweerde, dat hij maar één bataljon had. Dat was het onze. Prins Bernhard is zelf in Hulst geweest voor een bezoek". Na de oprichting van het bataljon I 14 R.l. bezocht prins Bernhard Hulst. Op deze bijna historische foto zien we hem (rechts) tijdens een ontvangst bij het hoofdkwartier in de Steenstraat. Achter hem zijn adjudant en links majoor Caspari, de commandant en oprichter van I 11 R.l. De Nederlandse bond van platte landsvrouwen afdeling Goes en om streken hield in de Prins van Oranje te Goes zijn voorjaarsvergadering onder voorzitterschap van mevrouw A. M. van Liere-Janse. De afdeling die momenteel honderdtachtig leden telt staat er financieel goed voor. De penningmeesteresse mejuffrouw D. Mol had op rijm een overzichtelijk verslag gemaakt. Het voordelig saldo bedraagt ruim negenhonderd gulden. De secretares se mevrouw D. den Engelsen-Sytema, liet de activiteiten van de afdeling de revue passeren. Als afgevaardigde der afdeling Goes en omstreken, had mevrouw De Leeuw-van Wunnik de landelijke vergadering in Utrecht be zocht, waar zij verslag over gaf. Zes jaar hadden de dames Bos- Meijers, Mosselman-de Jonge en Lin- denbergh-Everaers hun krachten als bestuursleden gegeven. Zij werden door de presidente hartelijk bedankt. In het bestuur werden gekozen mevrouw M. Hannewijk-Lammers, mevrouw M. Kraak-v. d. Vrie en me vrouw F. Edzers-Meulman. De heer F. H. Jilleba uit Middel burg sprak over het onderwerp: „An tiek. vals of echt?" Hij toonde daar bij voorwerpen van koper, tin, porse lein en aardewerk, en schetste de waarde van het vakmanschap van vroeger. B. en w. stellen de raad voor een krediet van 45.000 gulden uit te trek ken voor verbetering van een com plex woningen aan de Nachtegaal laan. Verschillende bewoners van dit com plex hebben geklaagd over de onder- houdstoestand van de woningen, met name wat betreft de badkamers. Ver betering van de woningen zal onge veer totaal 45.000 gulden kosten. Een bedrag van bijna 400.000 gulden is nodig voor het bouwrijp maken van de 2e fase van het bestemmings plan Goese Polder. Een voorstel dit. krediet beschikbaar te stellen komt a.s. woensdag m de raadsvergade ring. Hansweert Het uitbreidingsplan Hansweert- west achter de Boomdijk wordt nu geheel volgebouwd. Er komen nog een aantal bejaardenwoningen en twee bungalows en dan Is dit uitbrei dingsplan geheel gerealiseerd. Dit be tekent dat geïnteresseerden dus nu ergens anders in de gelegenheid moe ten zijn om te kunnen bouwen. Regeren is vooruitzien. Dat heeft de gemeente Kruiningen altijd bij zonder goed begrepen doch nu zijn wij te Hansweert in een toestand ge raakt waar verdere directe uitbrei ding te Hansweert-west niet moge lijk is. Er ligt wel een nieuw uitbrei dingsplan. Dit is namelijk opgeno men in het saneringsplan van Hans- weert-dorp. Thans echter liggen de gronden, die uiteindelijk steeds als bouwgrond beschikbaar had moeten zijn, er nog steeds als landbouw- en fruitteeltgronden. De eigendommen dienen nog onteigend te worden, waarbij de heer Poleij als agrariër nog gesaneerd zal moeten worden. Hoeveel tijd zal verwezenlijking van dit nieuwe uitbreidingsplan nog ei sen? Punten die wellicht a.s. maan dag in de raadsvergadering toch wel eens aandacht dienen te krijgen. Uit stel van aanleg van een nieuw uit breidingsplan is niet langer verant woord. Dit impliceert zeer urgent handelen van de zijde van gemeente en provincie. Hoedekenskerke Benoemd Tot hoofd van de af deling Algemene Zaken en waarne mend secretaris van de gemeente Monster (ZH) dat 17.500 inwoners heeft, is de oud-Hoedekenskerker B. Uitterhoeven benoemd. De heer Uit- terhoeven is thans hoofdcommies van de gemeente Wassenaar. Kruiningen De raad zal in de vergadering van maandag 17 maart worden voorge steld het bestemmingsplan „Hans- weert-West" vast te stellen. Verder komt een voorstel aan de orde over een wijziging van de ver ordening inzake subsidiëring van het godsdienstonderwijs op openbare la gere scholen. Voorts vermeldt de agenda voor. stellen over o.a. de benoeming van een badmeester voor het zwembad „Den Inkel" en onderwijsvergoedln- gen. De raadsvergadering begint 's avonds om 6 uur. Wolphaartsdijk Ontspanningsavond De gere formeerde ieugdcentrale gaf een ontspanningsavond in het dorpshuis. De presidente, mejuffrouw M. Koe man, zei dat deze avond gehou den wordt uit dankbaarheid voor de maandelijkse bijdrage die de ge meenteleden afstaan om het jeugd werk te steunen. De club van 16 jaar en ouder liet de aanwezigen hun stembanden uitproberen met een „singening". De 9- en 10-jarigeh brachten een potpourri ten gehore, waarbij de versjes uitgebeeld wer den. De club van 12 tot 16 jaar liet de zaal lachen met een cabaret programma, waarin o.a. voorkwa men de Sterreclame en het jour naal. Na de pauze werd het toneel stuk „De laatste strohalm" opge voerd. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De activitei ten van de „Tweede Kunstmaand Vogelwaarde" zijn voor deze week gepland in Ossenisse en Stoppeldijk, Vrijdag 14 maart zal er om 20 uur in het parochiehuis te Ossenisse een „muziek- en volksdansavond" gehou den worden. Medewerkenden hier aan zijn de volksdansgroep „Hava Naguila" uit Vogelwaarde en het jeugdorkest De Snisse Snuiters" uit Ossenisse. Zaterdag 15 maart om 20 uur opent mevrouw C. Molthoff-Lin- ders in de showroom van woningin richting Serrarens te Stoppeldijk (Rapenburg 26) een schilderijenten toonstelling. Er zijn werken te zien van Pieter de Bodt uit Zaamslag. Dr. P. K. van Daalen. directeur van het Zeeuws Museum te Middelburg, zal voor de officiële opening een korte toelichting geven. De tentoon stelling blijft geopend tot en met zondag 23 maart en is dagelijks te bezichtigen van 10.00-12.00 uur en 2.00-4.00 uur en van 7.00-10.00 uur. (Van onze correspondent) AXEL In die nacht van dinsdag op woensdag is door tot nog toe on bekenden op een drietal plaatsen in gebroken. In het constructiebedrijf van de firma Van Goor in de Vaart straat werd een klein bedrag aan geld ontvreemd. Bij de smederij van de gebr. Schieman in de Vaartstraat werd niets vermist. In het kantoor van de PZEM aan de Polderstraat, dat ook werd bezocht, werd eveneens een klein geldbedrag vermist. De rijkspolitie stelt een grondig onder zoek in. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De deelname van Goes aan de gezamenlijke rattenbestrij- dingsactle op Zuid-Beveland zal deze gemeenet naar schatting 9.800 gulden kosten. Oorspronkelijk waren de kosten ge raamd op 5.100 gulden. B. en w. zul len de raad voorstellen het bedrag met bijna 4.700 gulden te verhogen. v f/, - Ouderavond chr. mavo-school In de chr. mavo-school is een ouder avond gehouden voor de ouders van de tweede klas, die zeer druk bezet was. De directeur, de heer Klein, lichtte het belang van deze ouder avond toe, omdat het ging om de vraag of de kinderen straks mavo III of IV-jarige richting zullen moe ten gaan, welke vakkenpakketten gekozen moeten worden en welke beroepen straks uitgeoefend zullen worden. Vervolgens kregen de jeugdconsu- lenten van het Gewestelijk Arbeids bureau te Terneuzen, mejuffrouw Jurrie en de heer Overbeke, het woord. De eerste gaf een beknopt over zicht van het ontstaan van allerlei beroepen, terwijl de tweede in zijn inleiding het totale beroepenveld ging indelen in sectoren, waarbij duidelijk uitkwam, dat een mavo-di ploma vele mogelijkheden biedt om op verschillende arbeidsterreinen werkzaam te zijn. Hierna vormde zich een forum, be staande uit de jeugdconsulenten en een aantal leraren. Vele vragen werden door de oudere gesteld. Het forum had het lang niet altijd ge makkelijk, temeer omdat verschil lende dingen nog niet geregeld zijn in de praktijk. Meestal kon men echter bevredigende antwoorden ge ven. Jaarvergadering V.V.V. De V.V.V. Hulst houdt vandaag de algemene jaarvergadering in hotel van Oós- terom. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze vergadering zal de heer G, Scheltema van het hoofdbedrijfschap Detailhandel een lezing houden met als onderwerp „De B.T.W. en ons be drijf'. Verdere punten op de agenda zijn nog: de vaststelling rekening 1968, die sluit met een nadelig saldo van f 810,53; de vaststelling van de begroting voor 1969; een bestuurs verkiezing wegens periodiek aftreden van de heren P. J. G. Molthoff, voor zitter en A. Th. de Manez, bestuurs- lid. NKV De plaatselijke centrale van het NKV hield een prijskaarting in het patronaatsgebouw. Er namen 36 kaarters deel. Winnaarsronde: 1 J. de Brouwer - A. v. d. Klooster; 2 J. de Booy - P. Vercauteren; 3 A. Adriaansen - A. Schauwaert; 4 Th. v. Immer- seel - P. v. Kemseke; 5 J. v. d. Voorde - J. v. d. Wiele; 6 C. Ber tram - J. de Bakker. Verliezers-ronde; 1 P. Steyaert - Th. de Vet; 2 E. Herwegh - F. Wit man. Jaarvergadering NKV De plaatselijke Centrale Hulst van het NKV houdt zaterdag 15 maart de algemene jaarvergadering in café „De Ster". Aanvang 19.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het groeiende en verjongende Terneuzen krijgt dage lijks te maken met een minder ple zierige kant van deze gunstige ont wikkeling. In de nieuwe woonwijken in het zuidelijke stadsdeel doet het tekort aan schoolruimte zich steeds meer voelen. Op vrij korte termijn zag de gemeente zich genoodzaakt in deze behoefte aan les- en speel lokalen te voorzien. Als eerste fase in de verruiming van het scholenbezit zijn aan de Handellaan drie verrijdbare lokalen voor het kleuteronderwijs neergezet. Dezer dagen is de financiering van dit mini-schoolcomplexje rond geko men. Na Pasen zullen deze mobiele kleuterklassen in gebruik worden ge nomen. In de loop van deze maand wordt een begin gemaakt met de bouw van een permanente kleuterschool aan de Dokweg. De volgende stap in het onderwijs beleid betreffende nieuwe scholen is de bouw van drie kleuterscholen en een lagere scHoo-1 respectievelijk aan de Handellaan en aan de Edward Grieghof. Zo spoedig mogelijk zal dit plan worden verwezenlijkt. Terneuzen heeft zich de laatste jaren dermate snel uitgebreid dat geen goed inzicht meer kon worden verkregen in de behoefte aan school ruimte, Er wordt weliswaar volop gebouwd maar niemand weet tevo ren welke gezinnen al of niet met schoolgaande kinderen in de nieuwe woningen zullen komen. Eni ge voorzichtigheid met betrekking tot de bouw van nieuwe scholen is dus wel geboden. Een slecht voor beeld is Den Haag waar in de nieu we wijken zoveel nieuwe scholen zijn verrezen dat er hier van een scholenoverschot kan worden gespro ken omdat het verwachte kindertal in deze wijken niet werd bewaar heid. Bij de afdeling onderwijs is men thans hard bezig aan het opstellen van een nieuwe onderwijsnota geba seerd op gegevens van de laatste tijd. Deze nieuwe inventarisatie zal in de loop van dit jaar aan de ge meenteraad worden voorgelegd. Wanneer de drie verrijdbare kleu terklassen aan de Handellaan voor gebruik gereed zijn zullen in de eer ste plaats de openbare lagere school de „Wiekslag" en de christelijke en katholieke scholen in de nabijheid van deze voorziening profiteren. De ze scholen bieden namelijk onderdak aan het kleuteronderwijs hoewel daarvoor eigenlijk de nodige ruimte ontbreekt. Alle drie de lagere scho len missen daardoor een handenar- beidlokaal terwijl ook de bewegings vrijheid van de kinderen in het speellokaal van de kleuterschool door deze inwoning danig in het ge drang komt. Voorlopig zullen de nieuwe school lokalen in Terneuzen-zuid enige op luchting kunnen geven, maar bij de gemeente ziet men niet zonder be zorgdheid het begin van het nieuwe schooljaar tegemoet. Veel hangt af van het antwoord op de vraag in welk tempo en door wie de in aan bouw zijnde hoogbouwflats in het plan Oudelandse Hoeve zullen wor den bewoo-nd. Deze flats bieden woonruimte aan 482 gezinnen. Tijdens deze vergadering zal de heer G. Jacobs, districtsbestuurder NKV, spreken over „De confessions liteit in de vakbeweging". De agen da vermeldt verder o.a. nog be stuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heer H. Everaard, die zich herkiesbaar stelt. Zesde zaalconcert Kon. Stedelijke Harmonie De Kon. Stedelijke Har monie geeft zaterdag 15 maart om 20 uur het zesde zaalconcert in de zaal van het Klein Patronaat. On der leiding van de heer P Heijnde- rickx uit St. Niklaas, zullen werken uitgevoerd worden van Bigelon, G. Verdi, Keler Bela, Karei van Dijck. C. Zeiler en Bidgood. Op deze avond zal tevens een nummer worden uit' gevoerd, speciaal ingestudeerd voor het zaalconcert, met solistische me dewerking van de bekende hoboïst. P. de Bruijn, n.l. Saltarelle van A. Bourdeau. Aardenburg Biljarten De Aardenburgse bil jartclub „Met Moeders Wil" speelde in café Centraal op de markt een returnwedstrijd tegen „Kwaker". Evenals de heenwedstrijd in hotel „De Roode Leeuw", werd ook de thuiswedstrijd van .Kwaker" verlo ren. De uitslagen waren: P. Cau wels - A. Buijze 2-0; A. Loos - J. Maenhout 0-2; R. Geernaert - E. de Neve 0-2; H. Wijffels - C. Govers 2-0; W. Rogge - C. Houtepen 0-2; A. Lampaert - E. Musson 0-2; A. Wijf fels - N. Kolmeijer 0-2; J. Verkeste - G. de Baerdemaeker 0-2; M, Le- kens - E. de Wispelaere 0-2; J. Evers - G. de Rijk 2-0; Er werd om vijftien beurten gespeeld. De eind uitslag was 6 tegen 14 in het voor deel van „Kwaker" IJzendijke Zaterdag om 19.00 uur zal in de pa rochiezaal van de H. Maria Hemel vaart voor de eerste maal een eucha ristieviering voor tieners worden ge houden. De muziek zal worden ver zorgd door De Concords. De dames van de huishoudschool verzorgen de zang. Hoofdkwartier padvinders Op zaterdag 22 maart, 's middags om half twee, zal het nieuwe hoofdkwartier van de welpen en verkenners, aan de Brugstraat, officieel in gebruik wor den genomen. De opening zal worden verricht door de burgemeester van Sluis, de heer P. van Hootegem. SL-Jansteen Schieting Aan de schieting op de staande wip in café Sport werd door 43 schutters deelgenomen. De uitslag was als volgt. Ie hoge vo gel: A. Heemdsen te Zuiddorpe; 2e hoge vogel: A. Lernout te Clinge; le zijvogel: R. v. Waterschoot te Kloosterzande; 2e zijvogel: C. de Maat te Hulst; 3e zijvogel: A. Ler nout te Clinge; 4e zij vogel: E. In- ghels te Koewacht; le kal: E. v, Dorsselaers te St-Jansteen; 2e kal: A. Puylaert te Zuiddorpe; 3e kal: B. Plasschaert te Graauw; 4e kal: A. Himschoot te St-Jansteen. Theo Verschueren trouwt De Steense prof-wielrenner Theo Ver schueren zal op 19 april a.s. in het huwelijksbootje stappen met mej. Van Teemsche uit Lokeren (B). Theo Verschueren zal ook na zijn huwelijk te St-Jansteen blijven wo nen. Dulvensociëteit De leden van de duivenmij. „De Zwaluw" hebben hun jaarlijks bezoek aan het duiven- kweekstation „De Witte Molen" te Meeuwen gebracht. Zij werden in de gelegenheid gesteld 6000 duiven te bezichtigen, waarna zij de fabriek werden rondgeleid. De dag werd be sloten met een feestavond van de Fond Club Zuid-Nederland in de sporthallen te Tilburg. Zuiddorpe Belaardconcert De Amsterdam se beiaard commissie heeft ook voor dit jaar de beiaardier van Hulst Marie-Jeanne Moerdijk-Vander- swalm uit Zuiddorpe uitgenodigd als gastbeiaardier. Zij zal op 18 augustus van 20,00 tot 21.00 uur een concert geven op één van de beiaar den in de Amsterdamse torens, de ze keer de Zuiderkerk-toren. VLISSINGEN in dansschool „De aarsshow van modehuis houden, waarbij de modell» getoond door de verkoop^ Behalve aan de kleine t ook aan de grotere maten aandacht geschonken. Oppj' dat de mode ook dit jaar t is. De meest voorkomende zijn oranje, geel, groen blauw dat samen met het tw le marineblauw rijkelijk woordigd is. Er werd ook - kleinere beurs rekening er zijn jurkjes in bedrukt3 een zeer modern broekpakJ kraag voor een redelijke J dehuis Rita brengt ook J pak waarvan het jasje J minijurk gebruikt kan de jongeren werden de ij modellen en de klokrokkes] deerd. De klassieke pofmij weer aan terrein te deze zomer zijn er verd«] vardpakjes met bijpassende Bij de bruidsshow was hel mer een bruidstoilet in stijl. Modehuis Rita verzorgde hoeden en schoenhandel Cl de voor het schoeisel, ten en andere bloemversieii» ren van Bloemenhuis Mi TONEEL FILM CONCERtl GENT Scala De grote strijd, 14], Agora Arrividerci baby, I Normandië De gebrandzit KNS 20 uur Kaktusbloffl ST. NIKLAAS Palace De Laureaat, 18 j. Renova Dokter Zjivago, I Select Ho, 18 J. Stadsschouwburg 20 uurM ANTWERPEN Rex De Siciliaanse bri 10, 12, 14, 16, 18, 20 enl Rubens Funny Girl, 14 j. 14, 17.15 en 20.30 uur Ambassades Wanted, 14 12, 14, 16, 18, 20 en 22 Savoy De Duivelsbrigadij 11.45, 14, 16.30. 19 en 21.K| Astrid Een man voor bl 10, 12.10, 15, 16.50, 19.10 e| Quellin Jungle boek, 14' 14, 16, 18, 20 en 22 uur Astra Bullitt, 14 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en Ned. Kameropera 20.30 (Van onze IDDELBURG Het uitgebrand» erkseweg te Middelburg (zie foti ad" dienst deed, vormt een era gmoral tijdens de vrije woensdag eetplaats in ziet. Kort geleden ewond aan het gezicht, toen een feneden kwam. Het kan ook gel hele gebouw staat praktisch op ir ^»n ook een bord met grote lette' svaar. Helaas maakt deze waai efent een grote aantrekkingskrai lurlijke spelletjes speelt. Echter I dat er spoedig maatregelen wordei urden voorkomen. Dr. Miracle en the scarf r__ City 20 uur Nattlek, 111| DIVERSEN KEMZEKE-PAAL A, de Bakker 15 uur Sc TONEEL FILM CONCERT!] MIDDELBURG City 20 uur Nattlek, Hl DIVERSEN ST. JANSTEEN Verenigingsgebouw 1P> kaarting NKV CLINGE L. de Vijider 19.30 uur! Opgaven voor deze rubriek:' 7438 of postbus 116 in n een onzer verslaggevers) DDELBURG Het toekom Zeeuwse Meer, dat ontstaa r de afsluiting van de Ooster 11de, zal als recreatiegebied door lucht- en waterveront, reiniging gevolg van de toem blende industrialisatie in Zeelan 'orden bedreigd. ■ze bedreiging is evenmin re oor de Walcherse strandei. ■ks de aanwezigheid var industrieconcentraties ron< esterschelde. Deze ri n.l. nog voldoende „opna ipaciteit". ik heb es al 6en0eg aaw in bl plomo een schijntje van 08de te handhaven. Geen tjd om een esnstig onde8zoek naai? die wapensmokkel in te stellen ALLES GEBEUST IN HET DIEPSTE GEHEIM... Ik HEB NIEMAND KUNNEN Betcappen. DE APACHEN ZUN ONDEBTUSSEN Bewapend, oat MOET OPHOUDEN ALS WE EEN NIEUWE INDIANEN- 00BL0G WILLEN VOORNOMEN. KAN Ik HIES BL'JVEN SLAP^ NATUOEL'Jk. VANCAAG 0 IS EB NET EEN KAMEI? 1 lB VRU6EK0MEN. dtzichten vrijdag en lag, -j. :teld door y K.N.M.I. op JJuensdag om 18.00 uur: ®*0rgang naar zachter IVllil), 9 tijdelijk regen en later mefl kans op zon. Weersvooruitzichten in cijfers gi «uddeld over Nederland voor Vrijdag: aantal uren zon: 4, mm.-temp.: l tot 5 graden b< max.-temp.: omstreel kans op een droge perio Minstens 12 uur: 50 procen Op een geheel droog etmaal: md„Zatei'da,g: aantal uren zon: I »n no"11"'", emp': 2 tot 7 grade 'en normaal; max.-temp.: 1 totll koven normaal: kans op ee -?nfl®'®'OrSt")?e Va" mins,ens 12 uuf - rtmaai: go' pwent g6heeI dr°'

de Stem | 1969 | | pagina 2