iMerckx steviger aan de leiding een m2 erf lekt, el ihaar! Massale deelname aan prestatieloop Spartak halve finalist Sporthal Hulst september gereed Ssso sareis gaat steeds verder 1 mevanche Push-dames? Grove blunder velde Celtic VAN ATLETIEKGLUB „DYNAMO" FRANKRIJK KANSLOOS IN PARIJS-NICE 50 22 Bekerwinnaars FCKöLNINDE ALVE FINALE jpockeycompetitie Uitslag Klassement Muur Cambuur-manager kreeg ontslag Aantrekkelijk Derde klas libre Nederlands kampioenschap in Etten-Leur Engeland won: 5 - 0 Zaterdagvoetbal Laatste kansen voor „Kats 15 DE STEM VAN DONDERDAG 13 MAART 1969 MILAN-DEFENSIE ET TE KLOPPEN U/ljax-trainer Rinus Michels heeft ie wedstrijd tussen EAK Athene en %pa.rtak Tvanava in Athene bijge- Konri. Hij deed dit in gezelschap van jjarn echtgenote en op kosten van [er. Michels was oorspronkelijk van h alleen te gaan, maar het bestuur lende dat een presentje voor het irfc dat het bereiken van de halve lie meebracht op z'n plaats was bood Michels de gelegenheid er Ier dan een „zakenreis" van te Been. „NDERS (A.N.P.) FC Köln dat"ln de tweede ronde het Haagse ADO uitschakelde, heeft gisteravond de halve finales bereikt van het toer nooi om de Europese voetbalbeker bekerwinnaars. In Randers won de Duitsers de tweede wedstrijd taên Freja, winnaar van de Deense cup, met 3—0. De eerste ontmoeting n beide clubs had een 2I zege de Duitsers opgeleverd, .akkelijker dam verwacht FC Köln zich voor 18.000 toe- ers in de voorlaatste ronde, lp gaf zijn ploeg na een klein hS uur de leiding. Twintig minuten voor tijd maakte Rühl een einde aan delÖeense illusies. Een kwartier later bracht hij de eindstand op 3—0. EDDY MERCK: winnaar twee de gedeelte derde etappe. efundeerd Sommer-adviet, uw persoonlijke wensen jheden? Zend dan onder saanvraagformulier in. Er er-advies over elke kwali- Voor elk soort huis. Voor in elke leeftrant. De plezie- dat er precies dieTapisom pmt te liggen die in uw ge- indigste is! ST. ETIENNE (ANP) Eddy Merckx heeft zich gisteren op prach tige wijze gehandhaafd aan de top van het algemeen klassement var» Parijs-Nice. Nadat de Belgische ve dette maandag in de eerste tijdrit genoegen had moeten nemen met een derde plaats, won hij woensdagavond 'aïSaint-Etienne op grandioze wijze eede rit tegen de klok, die in etappewedstrijd voor beroeps- g en Somvyl-wandbeklecW er over - weg! - weg! Plafond vuil- schildert met de mO" 5x- of oliebasis. Idea3 r behang, op plafon® ijk, dekt direct. Goe pwen. 15-20 m2 voor 6-8 rf na ideaalverf. terrwerk, goedge- Ver. van Huisvr. jr 9-12 m2 a (Van onze hockeymedewerker) BREDA De enige malen door de weersomstandigheden gedwongen proframmaverschuivingen, hebben thans tot een merkwaardig feit ge leid. Bij het onder de loep nemen van het voor a.s. zondag vastgestel de programma blijkt in 54 van de 66 te «pelen ontmoetingen beide par tijen zondag j.l. tegenover elkaar te hebben gestaan. Een attractief ge zichtspunt, omdat, niettegenstaande deze zonderlinge programma-ontwik keling, een prognose toch nog moei- lijk is te stellen. Op grond van de zondag j.l. behaalde resultaten ech ter niet, maar vooral in de lagere «lassen kan het spelen van een thuis- Wedstrijd van doorslaggevende bete kenis zijn. Heren le klasse: K. Fit - MEP, Venlo - Tilburg. HTCC - EMHC, 's-Herto- gehboseh - Breda. 2e ki. A: I.iberty - Pelikaan, HO CO - MOP, Rapidity - Were Di, Push - Forward. 3e ki. A: Best - DES, Warande - Zw. Wit, Waalwijk - Oirschot, Olym- Pm - Rapide. 4e kl. A: Tempo - M'burg, Goes - Cadetten, HSD - Vlissingen. Res. Ie kl. A: EMHC 2 - E'hoven 2, MOP 2 - Venlo 2, Breda 2 Til burg 2, 's-Bosch 2 - HTCC 2. „Ees. 2e kl. A: MOP 3 - MEP 2, EMHC 3 - Tilburg 3, Were Di 2 - Breda 3, Forward 2 - Push 2. Ees. 3e kl. A: Pelikaan 2 - Liber ty 2,i Zw. Wit 2 - HOCO 3, Tilburg - Push 3, Forward 3 - Breda 4. Ees. 4e kl. A: M'burg 2 - Pelikaan 3, Warande 3 - Zw. Wit 4, Push 4 - Were Di 4, Breda 5 - Forward 4. Ees. 4e kl. B: Zw. Wit 3 - Waran- j* 2, Were Di 3 - Waalwijk 2, s-Bosch 6 - Breda 6. Dames "Basse: Or. Zwart - EMHC, Ven- °-K. Fit, Push - Were Di, HTCC - a-Bosch. 2es kl. A: MEP - DES, Tempo - MOP, Breda - Tilburg, Uden - For ward, Jk kl. A: M'burg - Pelikaan, HO vp - Warande, Waalwijk - Oirschot, Olympia - Hopbel. ■tri?. A: Liberty Etten-Leur, HSD Rapide. Ees. 2e kl. A: EMHC 3 - Waalwijk 2, MOP 3 - Were Di 3, Tilburg 2 - Ureda 2, Forward 2 - Push 3. „E«„2e kl. B: HTCC 2 - EMHC 4, AC 2 - 's-Bosch 2, Basko 2 - Ra cing 2, Push 2 - Forward 3. Res. 3e kl. A: DES 2 - Tilburg 3, a-Bosch 4 - Tempo 2, Were Di 4 Push 4, oFrward 4 - Breda 3. o bl'ri'lkli A: Pelikaan 2 Liberty Tilburg 4 Warande 2' RaPide 2 ut ii? kl- B: MOP 4 - Oirschot 2, Waalwijk 3 - HOCO 2, Push 5 - s-Bosch 5. renners is opgenomen. Merckx legde het 6V2 kilometer lange parcours zo snel af, dat hij op zijn als tweede eindigende landgenoot Herman van Springel een voorsprong had van niet minder dan 15 seconden. Jacques Anquetil, nog steeds „mon sieur chrono" genoemd, werd derde met 16 seconden achterstand. In het algemeen klassement had dat tot ge volg, dat MeTckx zijn voorsprong op Raymond Poulidor, die in de tijdrit als zesde eindigde, heeft vergroot tot bijna een halve minuut en dat de 35- jarige Anquetil, die in de algemene rangschikking op de derde plaats staat, nu een achterstand heeft van 45 seconden. Jan Janssen, die in het eerste gedeelte van de derde etappe, die door Franco Bitossi werd gewon nen voor onder anderen Rini Wagt- mans (vierde), de slag had gemist, zakte ondanks een redelijke tijdrit naar de zesde plaats op bijna drie minuten van Merckx. Janssen dankt deze eervolle plaats vooral aan zijn goede tijdrit van woensdagavond. De uitslag van het eerste gedeelte van de derde etappe van de wegwed strijd Parijs-Nice (Paray Le Monial Saint Etienne over 145 km luidt: 1 Leman (Belg.) 3.48.31 (met bon. 3.48.24), 2. Vasseur (Fr.) z.t. (met bon. 3.48.28), 3. Julien Stevens (Belg) z.t., 4. Rini Wagtmans (Ned.) z.t., 6. Merckx (Belg.) 3.48.40, 6 Wolfshohl (W.-Dld.) z.t., 7. Ani (It.) zt., 8. An quetil (Fr.) z.t, 10 Van Looy (Belg.) z.t., 11. Van der Vleuten (Ned.) 3.48.40, 19. Pijnen (Ned.) 3.50.34, 21 Jan Harings (Ned.) z.t., 22. Steevens (Ned.) z.t., 23. Dolman (Ned.) z.t., 28. Den Hartog (Ned.) z.t., 31. Gi- mondi (It.) z.t., 46 Janssen (Ned.) z.t., 61. Zoontjens (Ned) z.t.,, 68. Ot- tenbros (Ned.) 3.53.53. 69. Wim Sche pers (Ned.) z.t., 73. Hiddinga (Ned.) z.t., Jan Krekels (Ned.) staakte de strijd. De uitslag van het tweede gedeelte van de derde etappe, een tijdrit over 614 km in St. Etienne, luidt: 1. Merckx (Belg.) 8.23.6, 2. Van Sprin- gel (Belg.) 8.38.0, 3. Anquetil (Fr.) 8.39.3, 4. Gimondi (It.) 8,45.0, 5. Grosskost (Fr.) 8.48.0, 6r Poulidor (Fr.) 8.48.5, 7. Bellone (Fr.) 8.48.6, 8. Janssen (Ned.) 8.50.0, 9. Hiddinga (Ned.) 8.53.0, 10. Pijnen (Ned.) 8.57.8, 20. Van der Vleuten (Ned.) 9.14, 22. Steevens (Ned.) 9.14.3, 23 Den Hartog (Ned.) 9.14.6, 29. Duyn- dam (Ned.) 9.17.5, 42. Jan Harings (Ned.) 9.29.4, 55. Wagtmans (Ned.) 9.35.8, 62. Dolman (Ned.) 9.44.0, 65 Ottenbros (Ned.) 9.45.0, 82. Zoontjens (Ned.) 9.58.8, 95. Vianen (Ned.) 10.21.2, 102. Van Looy (Belg.) 10.44.0, Wim Scheepers verscheen niet aan de start. Hij staakte de strijd. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: 1. Merckx (Belg.) 14.18.51, 2. Poulidor (Fr.) 14.19.19, 3. Anquetil (Fr.) 14.19.36, 4. Wolfshohl (W.-Dld.) 14.20.17, 5. Vasseur (Fr.) 14.20.59, 6. Janssen (Ned.) en Bello ne (Fr.) 14.21.38, 8. Van Springel (Belg.) 14.21.54, 9. Gimondi (It.) 14.22.02, 10. Raymond (Fr.) 14.22.09, 14. Pijnen (Ned.) 14.22.27, 18 Den Hartog (Ned.) 14.22.49, 30. Van der Vleuten (Ned.) 14.23.41, 33. Wagt mans (Ned.) 14.24.02, 39. Zoontjens (Ned.) 14.24.49, 41. Steevens (Ned.) 14.25.13, 45. Jan Harings (Ned.) 14.25.52, 51. Hiddinga (Ned.) 14.27.42, 54. Ottenbros (Ned.) 14.29.35, 58. Duyndam (Ned.) 14.30.28, 59. Van Looy (Belg.) 14.30.37, 60. Dolman (Ned.) 14.31.09, 100. Vianen (Ned.) 14.44.23. (Van onze sportredactie) GLASGOW A CMilan heeft voor een grote sensatie gezorgd. In het Parkead-stadion heeft het voor 65.000 toeschouwers Celtic uitgeschakeld. Na het 0—0 resultaat in Milaan werd Celtic alge meen gedoodverfd als de grote favoriet voor de return, maar de Schotten, die sterk aanvallend speelden, waren machteloos. Het veldoverwicht van Celtic was groot, maar de voorwaartsen van Jock Stein faalden tegen de hechte verdedigingslinie van de Italia nen. Door een grove blunder van de Schotten in de twaalfde minuut van de eerste helft kon Prati AC Milan gemakkelijk naar de halve finales van de Europa Cup voor landskampioenen knallen. Die tegen slag is Celtic niet te boven gekomen. dik tevreden. AC Milan wist dat Celtic onstuimig moest aanvallen. Het wist zich echter verzekerd van een verdediging die fantastisch goed sloot. Beweeglijke atleten, die de Celtic aanvallers geen centimeter ruimte ga ven. Met als grote uitblinker aan voerder Rivera ging Milaan steeds zelfverzekerder opereren. De pogingen van Celtic werden steeds vertwijfelder. De Schotten drongen op, maar geloofden niet meer in zichzelf. Johnstone, Murdoch, Len nox en Hughes vonden elkaar goed in de combinaties, maar raakten bij de zestien meterlijn verstrikt in het net van Milaan-verdedigers. Er was geen doorkomen aan. Bovendien stuurde Rocco tijdens de tweede helft nog frisse krachten het veld in als vervangers van Schnellinger en Man- rin. De 65.000 Celtic-aanhangers zwe gen. Daardoor kregen de 200 Itali aanse supporters die de reis naar Glasgow hadden gemaakt er gin gen er zo weinig omdat niemand nog in een Italiaans succes geloofde toch gelegenheid hun gejuich te la ten horen. En terecht, want AC Mi laan zegevierde verdiend. Celtic mocht dan de gehele wedstrijd een overwicht hebben gehad, aanvallend bleek het machteloos. Wat de Schotse aanhang verwacht te gebeurde. Celtic, de ploeg van de 46-jarige Jock Stein, zette een storm achtig offensief in. Een offensief, dat de Italiaanse defensie de grootste moeilijkheden bezorgde. Die eerste tien minuten waren moeilijk voor AC Milan. Op het licht besneeuwde veld van Parkhead, het domicilie van Cel tic wankelde de acht man sterke Mi- Iaan-verdediging. De geraffineerd spelende Hughes, die respect af dwong met zijn solo-acties, kon slechts met unfaire middelen worden gestuit door de „Duitse Italiaan" Schnellinger, die zijn directe tegen stander niet de baas kon. Celtic wens te snel een openingstreffer te force ren. Met het bekende open aanvals- spel. Maar juist op het moment dat iedere optimistische Celtic-aanhanger de goal verwachtte kwam de tegen slag. Hughes had twee keer over ge schoten en Lennox en Murdoch had den in het zijnet geknald. Celtic voel de zich sterk. Het verwaarloosde een moment de verdediging en dat kostte duur. Een verschrikkelijke blunder in de Celtic-verdediging werd gena deloos afgestraft door Prati. Hij kreeg een vrij veld voor zich en had niet de minste moeite om keeper Fallon met een beheerste schuiver te passe ren Geheel tegen de verhouding in maar dat was voor de Italianen, die de muur voor het doel van Cudicini nog steviger optrokken. AC Milan stond na deze treffer met het com plete team te verdedigen. Onder het motto „weg Is weg" werd opruiming gehouden. Het had daarbij het geluk dat Celtic uiterst nerveus speelde. Technisch deden de Schotten op het middenveld voortreffelijk werk. Van uit de defensie Hepen de combina ties soepel, maar ln het doelgebied van de Milanezen gekomen was het juiste ritme eruit. Was er die angst om te schieten. Er werd wel gevuurd, maar zeer onzuiver. Het bleef in die eerste helft waarin de Schotten beslist superieur waren bij vertwijfelde pogingen om tot scoren te komen. De mentale op pepper van die Italiaanse coach Rocco had geholpen. De Milaan-defensie was niet murw te slaan. Lennox, Hughes en Wallace kregen nog een kleine kans, maar het was steeds het zelfde recept: te onbeheerst, te on zuiver schieten. Zo kon AC Milan af en toe wat paniekerig alle aan valsgolven onderbreken. Na de hervatting hebben de Mila- nezen het duel beheerst. De Italianen waren met die ene kostbare treffer ATHENE (ANP) Het Tsjechi sche Spartak Tranava heeft zich na Ajax en Manchester United als derde club geplaatst voor de halve finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Spar tak speelde gisteren in Athene in de tweede wedstrijd voor de kwartfina les met 11 gelijk tegen AEK Athene De eerste ontmoeting die enkele we ken geleden in Tranava werd ge speeld hadden de Tsjechen met 21 gewonnen. Bij de rust stond Spartak met 10 voor. Spartak dat na de magere 21 overwinning in de thuiswedstrijd de ontmoeting met AEK in Athene met de nodige zorg tegemoet had gezien, bleef in de Griekse hoofdstad prach tig overeind: 1—1. De ruim 40.000 toe schouwers in het Philadelphia-stadion dat officieel slechts 32.000 plaatsen telt. hebben AEK twee maal drie kwartier fanatiek aangemoedigd. De Tsjechen, die nogal wat moeite had den met het harde oneffen veld. na men in de 23e minuut van de door de Italiaanse scheidsrechter Lo Bello goed geleide ontmoeting, door een treffer van middenvoor Svec verras send de leiding. Spartak concentreerde zich na dit doelpunt voornamelijk op de verde diging. waarbij vooral de sterke man dekking van de Tsjechen voor de Grieken vrijwel onoverkomelijk bleek. Door het uitstekende werk van Spartak-doelman Geryk, die vele malen prachtige reddingen verrichtte, duurde het tot dertien minuten voor het einde, eer Papaionnou AEK op gelijke hoogte kon brengen. Spartak trok zich daarna geheel in de verde diging terug en gaf het gelijke spel dat voldoende was om de halve eind strijd te halen niet meer uit handen. Rivera, de grote man in de AC Milan-formatie. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Als het weer meewerkt, starten er zaterdag om drie uur ongeveer 1500 lopers voor de tweede prestatieloop van de Mid delburgse atletiekvereniging Dyna- 1200 lopers in. De organisatoren ne mo. Tot nu toe schreven er al bijna men aan, dat er bij goed weer nog enkele honderden sportievelingen van de gelegenheid gebruik zullen maken om een halfuur voor de start in te schrijven. Gebeurt dit inder daad, dan hebben de vijf Dynamo leden, die voor de cross zorg dragen in twee jaar hun doel bereikt: een massaal atletiekevenement als pro paganda voor de atletiek op Walche ren en de vereniging Dynamo in het bijzonder. Ter gelegenheid van het tweede lustrum van Dynamo besloot men vorig jaar de strandloop in Oostka- pelle te organiseren. Om het toch al druk bezette bestuur niet veel werk te bezorgen nam een vijftal leden de organisatie op zich. Aanvankelijk ging men uit van 300 deelnemers. Deze verwachting werd op de wed strijddag al ver overtroffen, want er verschenen niet minder dan 800 lo pers, voornamelijk scholieren, aan de start. Dit jaar schreef men opnieuw alle scholen en clubs in Zeeland aan, met bovengenoemd resultaat. Evenals vo rig jaar loopt men zaterdag een tra ject van tien kilometer met start en finish bij Kasteel Westhoven. Het is de bedoeling dat de deelnemers het (Van onze sportredactie) HULST Als alles volgens wens verloopt kunnen op maandag 15 sep tember de eerste sportbeoefenaars in de nieuwe Hnlsterse sporthal terecht. Binnen twee weken zal de eerste paal voor dit project geslagen worden in het daartoe bestemde terrein aan de Sportlaan. De bouw van de hal is bij een onderhandse inschrijving door het bestuur van de Stichting Sport hallen Hulst gegund aan het aanne mingsbedrijf Goossen en Zonen uit Walsoorden. De bouwkosten bedra gen f 375.000. In totaal kost de hal, inclusief de grondprijs f 900.000, dat is f 80.000 meer dan de oorspronkelijk geraamde kostprijs. Die verhoging moet worden toegeschreven aan de stijging van de kosten sinds een ja nuari. Er wordt een staindaardsparthal gebouwd, na-ar een ontwerp van de Nederlandse Heidemij. De vloer oppervlakte van de sporthal is 22 bij 42 meter, met een vrije hoogte van 7 meter. De zaal is hiermee ge schikt voor de beoefening van alle binnensporten. De tribune krijgt een capaciteit voor 350 zitplaatsen. Bij de bouw van de hal wordt de mogelijkheid opengelaten er later een sociaal-cultureel centrum naast te plaatsen. Binnenkort zal de Stichting Sporthal de sportverenigingen in Hulst en de omliggende gemeenten benaderen voor het gebruik van de hal. Dit zal dan voornamelijk gaan over de avonduren en de vrije uren in het weekend, want door de week wordt de hal bevolkt door de school jeugd. Voorlopig is de prijs voor de hele hal gesteld op f 16 per uur. Voor de halve hal betaalt men f 8. De Heidemij heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een originele naam voor de hal. Hieraan kunnen alleen inwoners van de gemeenten die deelnemen aan de exploitatie van de hal (Koewacht, St.-Jansteen, Clin- ge, Graauw, Vogelwaarde, Honitenis- se en Hulst) meedoen. De inzender van de meest originele naam, waar in geen persoon mag voorkomen, ont vangt f 250. LEEUWARDEN (ANP) De ma nager van de eerste divisievereniging SC Cambuur, de heer S. Westra is op staande voet ontslagen. Als motief voor dit ontslag, het besluit hiertoe werd op een speciale zitting van de Leeuwardense stichting genomen, gold dat de heer Westra niet meer voor zijn taak berekend was. De heer Westra vervulde anderhalf jaar lang de functie van full-time ma nager van de Friese vereniging. Daarvoor was hij ambtenaar van de dienst van sociale zaken in Leeuwar den, maar werd door de gemeente aan SC Cambuur „uitgeleend" om de zaken van de vereniging te beharti gen. Zijn taak zal voorlopig worden waargenomen door de voorzitter van Cambuur, drs. A. J. A. Prange, en bestuurslid S. P. van Dijk. De heer Westra is overigens niet van plan deze situatie zonder meer te accepteren. ,Tot op heden heb ik geen aangetekende brief gekregen. Ik ga gewoon werken". parcours binnen anderhalf uur af leggen. Degenen, die daarin slagen, ontvangen een vaantje. Hoewel het er dus niet om gaat als eerste aan te komen, nemen de wedstrijdlopers on der de deelnemers de gelegenheid te baat eikaars krachten te meten. Vo rig jaar was het de Huisterse atleet Wies van Houte, die als officieuze winnaar over de finish kwam. De organisatoren maken de cross dit jaar aantrekkelijker door te ga randeren, dat elke loper aan de weet zal komen hoe lang hij over de tien kilometer heeft gedaan. Het systeem is vrij eenvoudig. Aan de finish staat (Van onze biljartmedewerker) ETTEN-LEUR Voor het eerst wordt in Etten-Leur een nationaal kampioenschap biljarten gehouden. De biljartvereniging EBC staat voor deze krachtproef, die tevens een af ronding betekent van de festivitei ten rondom het twintigjarig bestaan van E.B.C. Vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 maart zal in het bil jartcentrum Arnouts de nationale eindstrijd van de derde klasse libre gespeeld worden. De deelnemers aan deze finale zijn de acht gewestelijke kampioenen die Nederland rijk is in de derde klasse. Het zijn: H. Heinen uit Wor- mer, C. Hoogstraate uit Axel, M. Mijnheer uit Nieuwleusen bij Zwolle, J. Bosters uit Fijnaart, G. Vermeulen uit Culemborg, A. van de Kooij uit Vlaardingen, W. Thans uit Heer en A. Hoogeveen uit Harlingen. Vrijdagavond om zeven uur wordt begonnen met de eerste ronde. De finalepartijen beginnen zondag middag om ongeveer drie uur, ter wijl om vijf uur de prijsuitreiking gepland is. De organiserende vereniging heeft de beschikking over twee imperator- 2,30-ers. Voorzitter Toine Buys weet zich verzekerd van een deskundige medewerkersstaf. Ant. Sanne en W. Konings zullen de wedstrijdleiding behartigen, terwijl Toine Gobbens belast werd met de zorg van het materiaal. De EBC-spelers zullen alle wedstrijden arbitreren. De wedstrijd- lengte bedraagt 100 caramboles. LONDEN (ANP) Het Engelse voetbalteam heeft ln het Londense Wembley-stadion een overtuigende zege op Frankrijk behaald. De we reldkampioenen die bij de rust met 10 de leiding hadden, zegevierden met 50. VOETBAL New Castle United heeft in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de jaarbeursstedenbeker een ruime zege op het Portugese Vitoria Setubal be haald. De Engelsen zegevierden op eigen terrein met 51. De ruststand was 20. (ADVERTENTIE) een prikklok, waarin de deelnemers kaarten passen. Na aankomst hoeft de atleet zijn kaart dus maar in de klok te stoppen om aan de weet te komen, hoe lang hij er over gedaan heeft. Het traject voor de tweede Oost- kapelse cross voert de deelnemers voor het grootste gedeelte door de duinen. Anderhalve kilometer moe ten over het strand, richting Vrou wenpolder, worden afgelegd. Het ge deelte dat door de duinen voert is niet al te zwaar. Vooral de jongeren moet het niet te veel moeite kosten het parcours in maximum tijd af te leggen. Zelfs de oudste deelneemster (75) kwam vorig jaar slechts enkele minuten na de sluiting binnen. Het organiserende comité is vast van plan van deze strandloop een jaarlijks terugkerende traditie te ma ken. De verwezenlijking is financieel mogelijk gebleken met een inschrijf geld van 1,50 zodat de cross niet door geldgebrek kan sneuvelen. Als het deelnemersaantal in de komen de jaren blijft stijgen is men wel ge noodzaakt uit te zien naar een ruimer parcours. Het huidige traject wordt te klein bij meer dan 2000 lopers. Burgemeester F. G. Sprenger van Domburg geeft zaterdag het start schot. Op dat moment is de winnaar van de enige prijs, voor de grootste groep, al bekend. De meeste kans heeft tot nu toe het Christelijk Lyce um uit Goes met 106 inschrijvingen. Voor deelname aan de cross Is geen sportkeuring nodig. De deelnemers lopen voor eigen risico. (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland is het voor hekkesluiter Kats zo zoetjesaan een hopeloze taak geworden om degrada tie nog te ontgaan. Als de uitwed strijd tegen Middelburg weer een ne derlaag zou opleveren (en dat ligt voor de hand is de laatste kans wel verkeken, want „concurrent" Zeeland Sport is in 's Heer Arends- kerke niet kansloos. VCK heeft nog uitstekende kansen om tot de KNVB door te dringen en hoewel buurman Meeuwen 2 geen gemakkelijke partij vormt, ligt een VCK-zege toch wel in het verschiet Mevo, dat ook nog tot de kanshebbers gerekend moet worden, krijgt het zwaar tegen leider Hoek. Een pun tenverdeling zou van de thuisclub al een goed resultaat zijn. De Jiitsiag van Wemeldinge-Bevelanders zal wel nicht bij een puntenverdeling blijven. Het programma: le klas: 's Heer Arendskerke 1- Zeeland Sport 5, Meeuwen 2-VCK 1 Mevo 1-Hoek 1, Middelburg 5-Kats 1 Wemeldmge 1-Bevelanders 1. 2e klas A: Borssele 1-Brouwersha- ven 1, Bruse Boys-Beren 1, 's-Gra- iYYP°,!d?Tr LSKNWK 1, Kapelle 2- SVD 1, Nieuwdorp 1-WIK 1. 2e klas B: Oostkapelle 1-Seroosker- ke 1, Spui 1-Rillandia 2, Tern. Boys 2- Colijnspl. Boys 1, Vlissingen 6-Hein- kenszand X, Waarde 1-Kloetinge 2 Zaamslag 1-Nieuwdorp 2. O 3J;A.'as, Y Brouwershaven 2-WIK 7' j ""Brouwershaven 3, Duive- land 2-Bruse Boys 2 SKNWK 7.7^r 1, WIK 3-Mevo 2 SC 3e klas B: Bevelanders 2-Veere 2 Domburg 3-GPC 1, Meeuwen 3-Se- rooskerke 2, Serooskerke 4-Middel- ïëi?i' 2-°°stkapelle 2. 3e klas C: GPC 2-Nieuwland 2 Se rooskerke 3-Sluis 1, Vlissingen 7-Ar- nemuiden 3. Zeeland Sport 6-VCK 3 ?e k,as D: 's-Gravenpolder 3-Hoe- Si?ir f- J* H.elnkenszand 3-Bors- 2 SSV w!!ïfe ^"Nieuwdorp 3, SVD polder 2.' °lfaart,dl,k 2-,s-Graven- 3e klas E: Colijnspl. Boys 3-Krab bendijke 3, Hoedekenskerke 2-Co- hjnspl. Boys 2, Kloetinge 3-Kapelle ijfCrul"1"g?n, 2-Wolfaartsdijk 3 Sehore 1-Hemkenszand 2, Wissen- kerke 2-Kloetinge 6. n- 3e klas F: Kloetinge 5-WemeIdinge a'wrUIjlngpn 3~Yerseke 2, Rillandia 3-Waarde 2, Sehore 2-Kapelle 4 Krabbendijke 2-SSV 2 3e klas G: AZVV 2-Tern Rn™ Hoek 2-Spui 2, Hoek 3-Phiiippine 3' Oostburg 3-Tern. Boys 4, Tern. Boys 5-Sluis 2, Zaamslag 2-AZW 3.

de Stem | 1969 | | pagina 15