STOP OP BOUW VAN PREMIE WONINGEN m Per bakfiets naar Parijs HOOGSTE PUNT VAN COESE TORENFLAT Middelburgse jongeren creëren eigentijds centrum Even uitblazen mevrouw rouwen verzetten aardig wat werk .Ombre papier voor uw «-pen a Bruine bonenmaal Nederlandse VVV- directeuren naar Breda Cactusbloem in K.N.S. te Gent NIEUWE WIELERPLOEG (DAMES) VOORGESTELD Lessen ✓i-i >-1 TT-..: Breukbands n Staat gezellig op 1^' en! Het is Crox halva^j Dat scheelt makkelijk in goede cof1 esCrox halvarine isl idien nog '.f' s™ Mr. Lambooy commandeur Gregorius de Grote Expositie Z.-Vlaamse schutters in Hulst Middelburg krijgt parochieraad Chauffeur vergeet te remmen: twee auto's beschadigd MET DE FEESTNEUS OP Route Fluit Hong er Sloot De KVP en de AOW NAC KNVB-toto Kattendorp heetman ■rij „DE DRIE HOEFIJZEgJl ■hiermede, dat de Jaarliikl Jring van Aandeelhouders J lerdag 20 maart 1969 om Ui l i de vennootschap aan de c J re vennootschap zijn vanaf h.| I ouders verkrijgbaar het ia,,l poekjaar 1967-'68, alsmede J 1 ergadering. naar de bovenvermelde gil Ij houders van Certificaten vJ N.V. Bierbrouwerij „De dT J;da mede. dat zij worden gil lenvermelde Algemene Vergl leelhouders van deze vemunj I toegang tot deze vergadert Itegen deponering van éénjl laten op uiterlijk maandag, |l lantore van de Algemene Ban lte Amsterdam of de vennotj 13, Breda. de vergadering, alsmede 1. I het boekjaar 1967-'68 is vat Jficaathouders bij bovenvei fijgbaar. Irieele Trustmaatschappij Brei DE STEM VAN DINSDAG U MAART 1969 lijf bip- Tgeot 404 JEapitan ■966 met D 1966 ƒ20 M I Fiat 85 p65, 1964 VW 1200 ia 1966, 1966, Dodge |l 1700 Simca j station- leak 1965 1500 wagens _6, ver- Ito's. Dit ■t onze ins wor- Irkplaats ■uwe on- ïantie op kloon, Tiancie- [ruil. Het 34a ingang gang (id van 8 1 uur r privé |to's moet Breda- J Zoom. |k onze Fabrieksnieuwe Ad,,*.™ ravans nw. model 1969 41 met torsievering en schoT kers, nu slechts f 2969, |h contant, restant op ian»l mijn. Tevens in onze sM room mod Engelse stij vans merk Belmont, mJ f 6995,- Knuppe's Aut(T biel- en Caravanbedrijfl leseweg 34 A/B Chaanil tel. 01694-248. 1 10 Autorijlessen voor(J vervolg- en losse Fonkelnieuwe VW's Autj schoolcombinatie De Stationsplein 5, tel. 3871ÏM gen op Zoom: Lekstraat» 6504 Roosendaal: Boiler 115, tel. 4097 Terneuztjl straat 54, tel. 339' Geldleningei Iedereen een krediet totl| zonder borg direct te n gen voor aanschaf woningtextiel. Ook zij trouwen en allen, die dril meubelen willen kopen,® gratis folder met gratis ®r rige inlichtingen bij F 1083, R'-dam. Italië. Te gel. bete- zee en kamers, I kamer, |lkast, bol achtig ge llinnengoed per week. lor 17-6 en 1 tijden aan 1600-44610. DROGISTS®» V. d. WAli BLOMMAÊI Stationswej HULST f(Van een onzer verslaggeefsters) GOES Het belangrijkste pro bleem waar het gemeentebestuur tan Goes op het ogenblik mee zit J»p het gebied van de woningbouw is het vastlopen van de bouw in de sector premiewoningen. Dat Jfei wethouder dr. E. J. Prins van openbare werken van Goes op en bijeenkomst in De Korenbeurs ter gelegenheid van het bereiken |an het hoogste punt van de to- enflat in Goes-Zuid. Hij deelde mee, dat in aprii van dit jaar in Zuid nog een aantal premie- woningen ^al worden opgeleverd. „Maar daarna is er een stop", aldus de wethouder. Hij benadrukte de noodzaak, dat voor een goede door stroming premiewomdragen voorradig moeten zijn. „Er is dus geen continuïteit in deze sector en voor het gemeentebestuur is het een probleem hoe de bouw van premiewoningen te realiseren", zo zei de heer Prins. Verder vertelde de wethouder één en ander over het (voorspoedige) verloop van de flatbouw. De torenflat in Zuid is momenteel De positie, van man en vrouw ten aanzien van het gezin, wordt nergens gelijk gelrokken als in Zweden. Het maakt daar bijvoorbeeld bij de ziekte- irzekering geen verschil of de verzekerde buitenshuis of thuis in het gezin 'erkt. Hoogste punt) hoogbouw m Goes bereikt. hst hoogste woongebouw in Goes Het gebouw telt 10 woonlagen met elk 13 flats. In februari van het vo rig jaar werd er de eerste paal vooi geslagen. In Zuid zullen nog twee van dezelfde torenflats verrijzen. De flats worden gebouwd, door de n.v Bouwbedrijf de Delta in Middelburg Wethouder Prins hoopte, dat d- bewoning van de flat net zo snel za verlopen als de bouw. Hij toond. zich verheugd over de flatbouw. Toe meende hij, dat men zich gereser veerd zal moeten opstellen tegen he doen. van nieuwe investeringen vou' flatbouw. Hij haalde aan dat dt markt voor flats vrij ruim is. „Het kan zijn dat we straks met drie torenflats het verzadigingspunt wat betreft de hoogbouw hebben be reikt", vond hij. Vóór de bijeenkomst in de Koren beurs kwamen genodigden bijeen op de bouwplaats van de flat. Wethou der Prins gaf daar het sein tot het hijsen van de vlag op het hoogste punt van de flat. iertegenover staat als uiterste intrast d'e positie van man en [Ouw ten opzichte van het gezin in Filippijnen. Daar worden beslis- gen op alle gebied uitsluitend ge- unen door de man, (of de vader), vrouw die daar tot voor korl ■n onderwijs genoot is alleen •rkzaam in het gezin. Doze twee uitersten werden ge- md op de derde wereldconferen- van het Internationaal Verbond Vrije Vakverenigingen die te sseldorf werd gehouden en de gagstukke-n van de werkende uw behandelde. len derde van alle arbeid op de meld wordt verzet door vrouwen, de meeste landen is de helft van haar gehuwd. Maar al of niet ge- Auwd, al of niet werkend buitens huis, de positie van de vrouw is nog lang niet ideaal De conferentie on grstreepte nog eens dat er al het mogelijke moet gedaan worden om die positie te verbeteren. Zelfs in ons verlicht land weet el werkende vrouw dat zij 200 pro cent moet leveren om gelijke waar- fering te vinden als de man die 100 procent (of minder) geeft. Van de andere kant wordt het huishouden intonig en geestdodend gevonden. Een peulvruchtenmaaltijd is il tijd erw Witt een gezonde maaltijd; erwten, bonen, kapucijners en linzen zijn rijk aan bouwstoffen: eiwitten, ijzerzouten en aan beschermende stoffen, zoals vi tamine BI en B2. Ze missen echter Vitamine C en daarom moet bij een peulvruchtenmaal verse groente Verwerkt worden. Dat ^an i11 de vorm van een goede portie verse groente in de soep, of door een rau- We groentesla bij gekookte bonen of Hiwten. Bovendien behoeven de ei witten uit peulvruchten aanvulling daar ze niet compleet zijn (daarom kaas!). Het bruine bonenmaal is voed zaam en gemakkelijk te bereiden. Neem 1 litersblik of pot bruine bonen Fruit een gesnipperde grote ui goudgeel in een lepel boter. Meng deze ui, samen met 100 gram ge raspte oude kaas, 3 eieren, veel ge- pkte peterselie door de uitgelekte line bonen. Doe alles over in een «boterde vuurvaste schaal en strooi er geraspte oude kaas over. Laat de schotel in een voorverwarmde hete oven goudbruin worden. Geef er aardappelpuree bij en Bulgaarse sa lade of iets dergelijks. DEN BOSCH (KNP) Mr. R. Labooy, oud-burgemeester van Den Bosch, is benoemd tot commandeur in de or-de van Gregorius de Grote. De onderscheiding werd hem uit gereikt door de plebaan van de St. Jan in Den Bosch, mgr. J. van Su- sante. De pauselijke onderscheiding is hem verleend uit erkentelijkheid voor zijn verdiensten als voorzitter van „De Zonnebloem". U weet dat de loszwierende meisjesharen niet in tel zijn bij de twee jongste Parijse coutu riers. Maar Jean-Marie, de kapper van Elisabeth Arden (een huis dat meer stijl dan hippig- heid waardeert), maakte toch zijn „Ombre" met lange lok ken. Weliswaar onberispelijk in vorm, soepel geborsteld en met omgeslagen punten die lichter van kleur zijn dan het bovenste gedeelte. i (Van een onzer verslaggevers) HULST Vrijdagavond a.s. wordt bij boekhandel Van Geyt te Hulst een tentoonstelling geopend van de Zeeuwsch-Vlaamse kunstschilders G. Degenhart, C. Doolaard en G. van Fastenhout. Het is de derde exposi- Schilders". Zij blijft open tot 31 tie in de serie „Zeeuwsch-Vlaamse maart. De bezoektijden zijn van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. Op zondag en woensdag is de tentoonstelling gesloten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de Zeeuwse hoofdstad zal binnenkort een paro chieraad worden gevormd. Dat is be sloten door de Middelburgse geeste lijkheid, na eerder in een zevental wijkbijeenkomsten de meningen van zoveel mogelijk katholieken in de stad over een en ander te hebben gepeild De wijkvergaderingen zullen voor taan tweemaal per jaar worden ge houden. De overige besluiten naar aanlei ding van de „hearing" hebben voor al betrekking op het aantal eucha ristievieringen, verbeteringen in en aan het kerkgebouw en het huisbe zoek. (Van een onzer verslaggeefsters) BREDA In de Bredase Beyerd zijn woensdag de Nederlandse VVV- directeuren bijeen. De heer P. Jac- card, directeur van de Tourist Offi ce Lausanne zal spreken over mo dern toerisme. Staffunctionarissen van de Nederlandse VW's en stu denten van het NWIT zijn eveneens uitgenodigd. De bijeenkomst begint om half elf. Na afloop van de discussie volgt om half een een ontvangst op het nieu we verkeersbureau van de VVV Breda in de WilTemstraat. Vandaag en morgen is een zes tien-tal vertegenwoordigers van En gels2 reisbureau's de gas-t van de VVV Breda en de Streek VW De Baronie. Dit bezoek heeft plaats in het kader van de jaarlijkse Educa tional Tours voor baliepersoneel van reisbureau's t Engeland m de EEG-landen. De zestien Engelsen brengen ook een bezoek aan Arn hem en Vlissmgen. In Breda worden toeristische attracties zoals Grote kerk en KMA bekeken. Ook wordt een bezoek gebracht aan Baarde Nassau. ?5 ?5 GENT Als een tandarts zich zelf een aangenaam liefdesleven wil garanderen door iedereen een rad voor ogen te draaien raakt hij ver ward in talloze amoureuze perikelen om tenslotte zelf doorgedraaid te worden. Gelukkig komt zijn assistente, de cactus, bij dit alius tot volle bloei, en vangt hem op in haar ietwat ste kelige armen. Een jonge Parisienne roept huilend om de „mannen van weleer", en verwijt de jongens van haar eigen leeftijd „neurastilieke kalveren" te zijn. Ach ja, de man waarvan wij vrouwen dromen, is een mythologisch dier. Dit alles en nog een heleboel „woest gegrabbel" krijgt men te zien in „Cactusbloem", een blijspel van P. Barillet, en J. Grédy, dat de zer aagen te Gent door de Konink lijke Vlaamse Schouwburg wordt ge speeld. De pittige regie is in handen van Paul Cammermans. Met Yvonne Lex en Nand Buyl in de hoofdrollen wordt dit stuk met veel plezier van zowel publiek als spelers opgevoerd. Een enkel oud bakken grapje wordt zo overtuigend gebracht dat men er spontaan om lacht. Nand Buyl maakt een gees tig gebruik van het decor, dat ver rassend snel verwisselt. Alles opto! rassend snel verwisselt. Alles loopt op rolletjes. Voor een avond' toneelontspaiming is deze boulevard-comedie zeker een reis naar Gent waard. B. Timmer. (Van onze correspondent) Op rijksweg 58 nabij de stoplich ten te Kruiningen is een vanuit de richting Bergen op Zoom komende Duitse vrachtautocombinatie ingere den op twee andere voertuigen, die voor het rode licht stonden te wach ten. De Duitse bestuurder W. L. uit Amern verklaarde, dat zijn remmen hadden geweigerd. Bij technische i controle bleek echter geen enkel man kement aan de remmen te bestaan. Deze onachtzaamheid van de Duitse autobestuurder had als resul taat drie zwaar beschadigde voertui gen, t.w. de Duitse autocombinatie, de personenauto van J. v. R. uit Roo sendaal en de bestelauto van M. P. uit Stavenisse. (Van een onzer wielermedewerkers) YERSEKE De firma Lazeroms uit Zegge en oud-coureur Piet Rent meester hebben in Yerseke hun nieuwe damesploeg voor het ko mende seizoen voorgesteld. De dames die deel uitmaken van het team zijn: Truus Smulders (Ger- wen) Jannie Jonkers (Gameren) Eef Helder (De Woude) Henny Hondeveld (Laren, Gld.) Riet Heems kerk (Oud-Ade) en Tini Lazeroms (Zegge). Laatstgenoemde is met haar 18 lentes de jongste van het gezelschap. Eén der sponsors, Piet Lazeroms, gaat als ploegleider fun geren." De ploèg gaat alle wedstrijden in eigen land „doen" en zal zo af en toe ook in België en Duitsland aan de start komen. De meeste ervaring heeft Henny Hondeveld (23 jaar en de oudste van deze dus zeer jeugdige ploeg). Vorig jaar werd zij 2e in het nationaal kampioenschap en vertegenwoordig- de ons land ook bij het wereldkampi oenschap. Truus Smulders (eerste in het re gelmatigheidsklassement van Neder landse wedstrijden) was ook present bij de strijd om de regenboogtrui en klasseerde zich toen als zesde. (Van een onzer verslaggevers) ZUNDEKT „We hadden voor vijftig piek ook met de bus naar Parijs kunnen gaan. Maar we vonden de bakfiets avontuurlij ker. We hadden samen honderd gulden bij ons toen we weggingen, nu zijn 'we blut." We kwamen ze tegen tussen Zundert en Rijsbergen de heren Leo Geutskens (14) en Appie Ligtvoet '29). Twee Hagenaars, die besloten de wedstrijd Ajax- Benfica bij te wonen en als ver voermiddel de bakfiets kozen. „Gekocht voor twee tientjes", vertelt Leo. „Ik kon er onderweg 150 gulden voor krijgen, maar daar ben ik niet ingetrapt. Ben een beetje mesjoche. Die kar heeft ons naar Parijs en terug ge bracht en nu wil ik hem niet meer kwijt." Ze begonnen gistermorgen aan de laatste etappe van de terugreis: Zundert-Den Haag na overnacht te hebben bij de rijkspolitie in Zundert. „Jofele lui die politie mannen", zegt Leo, „gaven ons koffie en broodjes en zorgden bo vendien nog voor een goed bed". In ruil voor een kop koffie in een café aan de rand van Rijsbergen, vertelt het tweetal ons het relaas van de reis. Appie, volgens Leo de beheerder van de „centen", is het meest spraakzaam. We vragen, wat ze voor de kost doen, „Leo is invalide", zegt Appie. „Ik ben verwarmingsmonteur, maar ik loop op dit moment in de w.w. Ik moet zien, dat ik om drie uur in Den Haag ben. Ik moet mijn uit* kering nog halen." „Je kunt je vrouw toch vragen of ze het geld gaat halen", onderbreekt Leo hem. Het tweetal vertrok vrijdag 28 februari op de bakfiets naar Pa rijs. Appie: „We zijn via Antwer pen, Gent, Lille, Aras en Roye naar Parijs gereden. Die route hebben we ook terug genomen." Hun vervoermiddel, een bakfiets aangedreven door een bromfiets motor, slaagde erin een gemiddel de snelheid van ongeveer twintig kilometer per uur op te brengen. Terwijl de één reed, rustte de an der uit in de plastic tent, die op het vehikel was gebouwd. Hun kledij en de meegenomen attribu ten (spandoeken) leverden onder weg enige problemen op. „Eerst op de heenweg in België", zegt Appie lachend. „We hadden feestneuzen op toen we naar Parijs reden en dat schijnt in België niet te mo gen." Op de terugweg maakten ze de grootste stunt mee. Leo: „Dat was eergisteren in Lille. Daar is een grenscontrole. We rijden daar en plotseling komt er een politieman naar buiten, die op een fluit be gint te blazen." Appie: „We zaten op de verkeerde rijbaan van de autoweg en die kerels dachten eerst dat we aan het smokkelen waren." Leo: „Ik zeg nog tegen die man: je hoeft niet te fluiten, dat doet mijn motor ook, maar dat verstond hij niet. Hij bleef blazen en toen kwamen er nog een stuk of twintig Fransen naar buiten. Ik zei tegen ze „La guerre est fini", maar dat viel helemaal slecht. Ze begonnen de hele' bakfiets te door zoeken en toen ze die Ajax-span- doeken zagen, dachten ze blijk baar, dat we revolutie kwamen maken." Appie* vult aan: „Op ëen gegeven moment vonden ze een flesje haarwater en die kerels maar snuiven. Ze dachten kenne lijk dat we dope vervoerden. Uit eindelijk, nadat we, zo goed en kwaad ais het ging alles hadden uitgelegd, lieten ze ons gaan. In Parijs kwamen ze woensdag middag om twaalf uur aan. Ze wa ren nog net op tijd voor de wed strijd. 's Avonds defileerden ze met de bakfiets door Parijs, tot groot vermaak van de Parijze- naars. Donderdagmorgen 6 maart reden ze weer naar huis- „We stik ten van de honger", zegt Leo. ,.We hadden geen geld meer". Alsof hij op die opmerking heeft staan wachten, stapt groenteboer Dek kers uit Breda het café in Rijsber gen binnen. De mededeling, dat de mannen honger hebben, doet hem naar zijn wagen rennen. Hij komt terug met een tros bananen en een stuk of tien sinaasappelen. „Dat is veel te veel man", merkt Leo op. „We gaan je handel niet zitten versieren." „Ik maak dat rest wel wat duurder", grinnikt de groenteman. Leo weer„Ma^ je wel drie gulden per banaan re kenen." Gisternacht strandden ze in Zun dert. „Onze verlichting deed het slecht", zegt Leo. „Komt door die rotbatterijen, die we in Frankrijk gekocht hebben. Die krengen wa ren na drie uur al leeg. Boven dien hadden we kortsluiting. Het resultaat was dat we niet verder konden. Appie zat onderweg bijna in de sloot. Overigens hebben we wei nig pech gehad onderweg. Ik heb een paar kabels moeten vernieu wen. Dat is maar tikken voor me. IH,ben namelijk van origine mon teur. Ik had trouwens overal op gerekend. Ik had reserve-onderde len bij me. Zelfs een extra-motor". Als ze verder rijden worden ze enkele kilometers verder uitgeno digd bij een benzinepomp een kop chocolademelk te komen drinken. „Het ziet er niet naar uit", zegt Leo grijnzend tegen Appie, „dat je om 3 uur in Den Haag bent. Ik zou toch mijn vrouw maar bel len". Ze tuffen weer verder en vertellen op de valreep nog, dat ze eigenlijk neutrale supporters zijn, dat ze het desondanks gewei ding vonden, dat Ajax won en dat ze, als het enigszins kan, de vol gende wedstrijd weer van de par- tij zijn. En weer op de bakfiets. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Gegeven: een gebouw. Gevraagd: maak van dit gebouw een eigentijds centrum voor jongeren, waar ze hun vrije tijd in door kunnen brengen en waar ze zich thuis kunnen voelen. Deze opdracht heeft een groep Middelburgse jongeren, afkomstig van verschillende scholen en uit verschillende groepen, gezamen lijk trachten op te lossen tijdens een weekeinde op het Zilveren Schor in Arnemuiden. De hearing van de Middelburgse jeugd was georganiseerd door de stichting Vrije Tijds Centrum voor Jongeren, die nog dit jaar wil star ten met een vrije tijdscentrum in het gebouw van het voormalige kerkcen trum aan het Koorkerkhof in Middel burg. Dit gebouw is onlangs door de gemeente Middelburg t.b.v-, deze stichting aangekocht. Het gebouw is er. De jeugd moet dit weekeinde de eerste aanzet maken om dit gebouw „in te vullen", naar eigen wensen en ideeën. Twee dagen is men daar intensief mee bezig geweest. Er moet in een vrije tijdscentrum voor jongeren alles kunnen gebeu ren, zo bleek uit de discussie. Tot nu toe gebeurt er nog te weinig voor de jongeren in Middelburg. Middel burg is voor de jongeren niet leef baar genoeg. Ideeën leven er genoeg onder de Middelburgse jongeren, dat bleek eens te meer tijdens de tweede dag van de „bestroming" op het Zilve ren Schor die werd geleid door de heer M. Bundervoet, staflid van het Zilveren Schor. Zondagmorgen konden de jongeren zelf een plan maken voor hei ge bouw. Uit de resultaten van een vier tal werkgroepen, die provisorisch een plattegrond van het centrum moesten ontwerpen, bleek dat het centrum een grote ruimte zal moeten zijn, waar men overal een overzicht kan hebben op alle activiteiten die zich in het centrum voltrekken. Wanden en kleine hoekjes waar groepjesvorming op zou kunnen tre den, zal men er niet aantreffen. De gehele ruimte en inrichting zal be weeglijk moeten zijn. In het centrum zal een ruimte ko men, min of meer gescheiden van de grote open ruimte, waar men brom mers kan reparere-n, waar bandjes kunnen oefenen, waar men kan schil deren, gedichten maken, en wat men verder nog kan bedenken. Voorts zal er een bar moeten komen, waardoor een soort jeugdcafé ontstaat in het centrum. Hoe de plannen nog verder zullen worden gemaakt, de Middelburgse jongeren willen van het centrum iets geheel nieuws maken. Niet iets dat lijkt op de oude „sozen", waarvan zij vinden dat ze het in deze tijd niet meer doen. Een groep jongeren zou met ar chitect J. Snoei uit Middelburg ver der praten om hun ideeën gestalte te geven. „Het is eigenlijk een on gehoorde situatie, zoals hier het ge val is, dat de gebruikers ontwerpen, maar het is wel een gezonde toestand Het is hier bijzonder leuk gegaan", zo vertelde de architect enthousiast. De jongeren zullen voorts trachten ook anderen in het werk te betrek ken, Dat zal gebeuren op de scho len, in de schoolkranten en op een volgende teach-in. Aangaande de op- en aanmerkin gen van de heer Westerwoudt aan mijn adres, het volgende: Ik heb wel terdege aandacht besteed aan de KVP wat betreft de bejaarden. Maar wat het zwaarste is, moet het zwaarste wegen. En dat zijn eerst en vooral de financiën. Men wist wel, dat de bejaarden een grote achterstand hadden en dit was met 1,1 procent niet goed te maken. Er had geprotesteerd moeten worden tegen zo'n geringe verhoging. Het was immers maar een druppel op de gloeiende plaat. De heer Westerwoudt, als die het gelezen heeft, wat Merijnen de KVP in de schoenen heeft geschoven, dat de AOW nu met 5 procent verhoogd is, hebben we heus niet aan de gro te medewerking van hen te danken. Misschien hebben zij binnenshuis nog wat op te knappen, niettegen staande, we hadden van hen als grootste politieke partij wel wat meer verwacht. Zij mogen niet vergeten, dat toen het ging om een hogere vergoeding voor het kamerlidmaatschap, dit toen met aanzienlijk hogere percen tages ging, niet alleen voor da KVP. Al met al zal de heer Wester woudt uit bovenstaande wel op kun nen maken dat wat hun medewer king betreft, er geen hoge dunk is. Ik hoop dat de toekomst mag bewij zen dat de kritiek wel wat te scherp is geweest. RAAMSDONKSVEER C. J. van de Kieboooi Zoals wij allen weten is NAC een ontzettend moeilijk te kloppen te genstander als het speelt tegen de z.g. be-tere ploegen. Zo was het weer eens tegen Feijenoord, een van de kampioenskandidaten. Het was weer een van die harde wedstrijden waar in de spelers, zeker die van NAC, het zwaar te verduren kregen. Maar wat mij opviel was dat de sup porters zich minder in de hand had den dan de spelers van beide clubs. En dan was er ook weer een ze kere Laseroms, die het op gegeven momenten we-1 wat te bont maakte. Maar is het dan werkelijk nodig hem voor „viezerik" uit te maken? Maar het goede spel, pardon, „harde" spel van Feijenoord wil ik echt niet goed praten, maar is het u ook niet opgevallen dat deze 22 jongens als vrienden van het veld gingen of is u dat ontschoten? ROOSENDAAL GIJS SMEEKENS De laatste tijd gebeurt het dikwijls dat er wedstrijden of het gehele pro gramma wordt afgelast en dat er dan vervangende uitslagen worden vastgesteld. Dit brengt als het ge-hele programma wordt afgelast v-eel voor deel voor de clubs, wamt het program ma komt dan 2 keer op de toto. en levert zodoende dubbel geld op. Ik heb daar geen bezwaar tegen omdat dit voordeel is voo-r de clubs, maar wel heb ik bezwaar tegen het bekend maken van de vervangende uitslagen. Ik zou daarom voor willen stellen om deze te bepalen via de T.V. b.v. in NTS-sport, zodat iedereen kan zien dat het eerlijk gebeurt (ik twijfel daar niet aan!) Het zou spannend zijn voor de toto-deelnemers. Waarom do-en ze het wel bij Europacup en bij de wedstrijden om de KNVB-beker? Dus kan dit ook elke keer a-ls het nodig is bij de toto. Ik hoop dat de KNVB dit wil inzien, en de vervan gende uitslagen voortaan op de t.v. laat zien hoe die Worden bepaald, DONGEN S. Ik las in De Stem van woensdag j.l. over mensen in Amsterdam die iets willen doen aan het zwerfkatten- probleem. Dit vind ik een zeer sym pathiek en nobel streven, maar ik geloof dat het beter is als er wat in wijder verband gebeurt. Huisvesting voor zwerfkatten is wel n-utti.g, maar als men daar alléén aandacht aan besteedt, loopt men gevaar straks met een groot aantal andere zwerven de huisdieren te zitten. Er moet dus centraal iets gedaan worden aan de relatie mens-huisdier. Er moe<t meer voorlichting komen over huisdieren en het houden daar van. Het publiek moet opgevoed worden om beter voor zijn huisdie ren te zorgen. Hier zouden radio en t.v. en pers aan mee kunnen werken met programma's en artikelen over dieren. GEERTRU1DENBERG, W. Koch, Markt 17. (ADVERTENTIE) TRIOMF VAN DE EENVOUD Wat is zó flatteus en toch gedistingeerd alseen snoer met glanzende parels? Een sieraad dat door zijn klassieke eenvoud en bijna schuchtere schoonheid aan elk toiletje een chic, modieus accent geeft. snoer cultivé parels vanaf edelsteenkundige f.g.a. diamant expert g.i.a. LIJNBAAN 92 filiaal: oostzeedijk155-f57,rotterdam

de Stem | 1969 | | pagina 5