ELFS KORT GEDING TEGEN RECHTER abri kant weigert betali an dwangsom aan teler Yoor invaliden juist meer service Fijn maar [wee nieuwe klinkende namen in latthaus Passie Hulst Nieuw politie bureau in jferseke Europese Commissie grensstrook werd terecht uitgebreid IJl transport voor ziek Terneuzens kind VERONTWAARDIGDE HOTELIERS EN REISBUREAUS: In gesprek «met pürln'herray^tjHean Fournet en Helen Watts Ongewoon grote vraag naar mosselen G. Wulffaert )BLEMATISQ ceukencentrumj hoogwater VANDAAG Yg Iburg MORGEN Tentoonstellingen ANTWOORD AAN WESTERTERP „Schelde" levert ketels voor container schepen Dronken bestuurder ramde drie auto's Beer bewolking Dr. E. J. Bijnen promoveert in Tilburg heetman^ DE STEM VAN DONDERDAG 6 MAART 1969 op geheel Schouwen Irer te gaan tot het ge0„^ xx 7 TFT (bij wijze van proef metj vorden begonnen. [(ADVERTENTIE) |keuken in landhuisstijl lelaan 59 8 vrijdag 7 maart: H« 01 en 17.22 uur, Ten» [6.39 uur, Vlissingen 3.49] Wemeldinge 5.40 en 17 L, FILM, CONCERT EN1 B.30 uur ZVU-concert I PEN lie stalking moon Funny girl ades: Anna karenina h: Duel in de wereld De duivelse brigade fie: De trein der traagheid I: Jungle book |The split I Gambit jidie: De huurlingen van 3e gelukkigste der miljarAj I.AAS It: Okinawa Het vijfentwingste uur Zeven maal vrouw 1 Petulia 'ENTOONSTELLINGEN ilig Weeshuis: Schilderkum I llaanderen 1968 chief: Curieuze archiefstlikli ||rpe Troutzaerte: Exp. Franda |rs en J. Siegers DIVERSEN fcNHOEK loeve 19.30 uur |htingsbijeenkomst veilingveni Zuid-Beveland" !(Van een Il'LST - onzer verslaggevers) De lijst van uitvoeren den van de Matthaus Passion, op ndag 16 maart in de basiliek van 1st, telt twee nieuwe klinkende namen, n.l. die van de dirigent Fournet en de alt Helen Watts. Bean Fournet is sinds september van het vorig jaar dirigent en ar- Hiek leider van het Rotterdams Blharmonisch Orkest, dat in Hulst bjt instrumentale deel van de uit- iring voor zijn rekening neemt. Fournet is reeds sinds 1961 in Ierland, toen de Fransman de be- iming aanvaardde van vast diri- .t van het Radio Philharmoniseh ;est. Sindsdien leidde deze musi cus onder meer het Concertgebouw ;est, het Residentie Orkest en het 'echts Stedelijk Orkest, lok in zijn vaderland bouwde de _ir Fournet een indrukwekkende ■rière op. Zo bekleedde hij in Pa rit onder meer de functie van „di recteur de la musique" bij de Opéra ffinuque. Wiet tweede belangrijk nieuw ge richt in de Hulsterse opvoering is ii van de Engelse alt Helen Watts. M te Zijn afgestudeerd trad zij re- Bmatig op in uitzendingen van de BC-stations. Dit leidde tot concer ten in Londen en daar buiten. Helen ■Vatts zong onder meer onder de di rigenten Sir Adrian Boult en Sir Mklcolm Sargent. Op het toneel zong zij o.a. in Handel's „Theodora" en inl„Die Zauberflote" van Mozart. Ook op het vasteland krijgt Helen Watts steeds meer bekendheid, dank zij, haar optreden in o.a. Duitsland, België en Zwitserland. De overige solisten zijn Naan Pold, tenor-evangelist, Ernst Sandle- ben, bas-Christuspartij, Elly Ame ling, sopraan, Nico Boer. tenor-ari a's en Max van Egmond, bas-aria's De medewerkende koren zijn het Ijffiterdams Philhaïmotiisch Koor „Toonkunst" en de jongenskoren St. Vflllebrord-St.-Dominicus Rotter dam en „Zingende Jeugd," uit Hulst Het orke9t omvat ongeveer 65 leden terwijl de koren samen ongeveer 20f personen tellen. Dezelfde uitvoering 19.30 uur Étratie Wolftuingereedschappa ■NS ityd 19.30 uur R.-K. raadsled! hdbouw 19.30 uur komst Kon. Ned. Mij. voor tui ptk. afd. Goes steen Bport 13.30 uur jirkt, schieting. ges-Laf eber 15 uur prkt, schieting feeshuis, Schilderkunst in Vtë leren-1968 (t/m 9 maart) ■BURG ,.j rchief „Curieuze archiefstusP >rpe Troutzaerte (tot 31 niaart) francine Timmers en J. Sl€J0 diversen ,;ne •renbeurs 19.30 uur M 'chtingsbijeenkomst veiling1'0' „Zuid-Beveland". sns ;r 20 uur vergadering voor deze rubriek: tel. Oil postbus 116 in Middelburg* (Van een onzer verslaggeefsters) BfERSEKE Waarschijnlijk wordt oog voor de bouwvakvakantie in Yjjrseke een begin gemaakt met de Mow van een nieuw rijkspolitie bureau. Dit gebouw zal verrijzen op het Wide sportveld aan de Marijkelaam Hg nieuwe bureau is volgens burge ster mr. C. Pij) Hogeweg van seke, vrij groot opgezet Bij het auw komen o.a. 2 dienstwoningen. Ie bouwtijd van het geheel zal feveer 1 jaar zijn. »e plannen voor het nieuwe poli- Bureau zijn helemaal rond. De ïwvergunming is aangevraagd en ^■binnenkort door de gemeente worden veileend. De grond, waarop qi nieuwe onderkomen voor de rijkspolitie moet komen, is reeds in IB bezit van het rijk glomenteel huist de politie in een deel van het gemeentehuis Volgens ^■burgemeester is het niet vera-nt- Ird haar daar nog lainger te laten en. „Het is een krotbehuizing", lus de burgemeester. als in Hulst heeft plaats in De Doe len in Rotterdam. De basiliek in Hulst telt voor deze uitvoering rond de 1000 zitplaatsen. De stichting DE 1000 zitplaatsen. De stichting „Matthaus Passion" Hulst verwacht eenzelfde, bevredigende belangstel ling als in voorgaande jaren. Met deze uitvoeringen werd direct na de oorlog begonnen. Wel wordt het, groepsgewijze, be zoek van een aantal internaten, die thans hun leerlingen in de weekein den vrijaf geven, gemist. Trouwe bezoeker in dit verband blijft nog wel de kweekschool uit Oudenbosch (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENPOLDER Er heerst onbehagen onder enkele Zuidbevelandse aardappeltelers, tot wier gezelschap in dit geval ook de Zeeuwse aardappel-ex- porthandel te 's-Gravenpolder be hoort, omdat een fabrikant van voorgebakken patates-frites, de firma L.P.B. in Purmerend wei gert, een hem door de Middel burgse rechtbank opgelegde dwangsom van f 10.000,te be talen. Namens de aardappeltelers zal binnenkort door de heren C. Goense en C. de Ruijter, directeuren van de Zeeuwse Aardappel-exporthandel, bij de rechtbank een verzoek wor den ingediend om door middel van executoriale verkoop van eigendom men van de Purmerender firma de tien mille betaald te krijgen. Daar mee is dan voorlopig een serie van korte gedingen, die door de advo caat van de heren Goense en De (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL De Commissie van de Europese Gemeenschappen kan geen bezwaar maken tegen de maat regel van de Nederlandse regering het grensgebied uit te breiden tot een strook van vijfentwintig km. Dat heeft zij na drie maanden geant woord op schriftelijke vragen van de christen-democratische afgevaar digde ir. het Europese parlement drs. Th. Westerterp. Zoals bekend heeft de Nederland se regering deze maatregel genomen in verband met de aanzienlijke ac cijnsverhoging op tabaksartikelen op 1 januari j.l. Op deze wijze wil zij voorkomen dat de bewoners van Zuid-Nederland op grote schaal goed kope sigaretten in België gaan ko pen Bewoners van grensgebieden mogen maar een beperkt aantal si garetten invoeren. Staatssecretaris Grapperhaus heeft zich destijds in de Tweede Kamer beroepen op het verdrag van New York, en naar de mening van de Europese commissie terecht. Op ba sis van het verdrag heeft Nederland onderscheid gemaakt tussen toe-ris ten niet-ingezetenen, toeristen-inge zetenen en grensbewoners. Bij wijze van gunst, aldus de commissie, heeft Nederland aan toeristen-ingezetenen de vrije invoer van vijf pakjes siga- rttten toegestaan. De breedte van de grensstroken is niet in alle EEG-landen dezelfde. Voor de bewoners van de grensstro ken gelden de gunstige uitzonde ringsbepalingen inzake het grensver keer maar ten dele. De commissie wijst er verder nog op dat zij in ju ni 1968 bij het Europese parlement een voorstel heeft ingediend, dat harmonisatie en belangrijke verrui ming van de vrijstellingen van om zetbelasting en accijnzen voor reizi gers behelst. De commissie acht het overigens noodzakelijk, dat elke lid-staat de HET ZAL VOORTAAN toegestaan zijn paarden van verschillende ty pe te kruisen en wie een oingecaS' treerde hengst vain IVz jaar of ou der wil houden heeft daarvoor geen vergunning of ontheffing meer nodig. voorgestelde vrijstellingen aan be paalde limieten kan binden, zolang de belastingdruk nog van land tot land verschilt. Als de beoogde vrij stellingen ook voor bewoners van de grensgebieden zouden gelden, zou de concurrentie worden vervalst, aldus de commissie. Een verdere liberali satie van het reizigersverkeer is pas mogelijk, als de omzetbelastingen en accijnzen in de verschillende lid-sta- ten verder geharmoniseerd zijn. Staatssecretaris Grapperhaus heeft inmiddels meegedeeld dat hij de schriftelijke vragen, die de KVP-ka- merleden Maenen, Notenboom en Wester terp op 6 febru^r^. gesteld hebben, niet *bïnnerr*de-^e3t,eide-tér<- mijn kunnen worden beantwoord. Die vragen hielden verband met het afnemen van de werkzaamheden van expediteurs en douane-agenten aan de zuid- en oostgrens. Rufjter tegen hun voormalige part ner in een inkoop, opslag en ver werkingscombinatie voor aardappe len, afgesloten. De kwestie, die is begonnen in de herfst van vorig jaar, heeft in Zuid-Beveland tot een onrustige marktsituatie en de nodige ver dachtmakingen over en weer ge leid. Gerechtelijke vonnissen docu menteren deze affaire in de aard- appelhandel. De heer Goense zegt erover: „in de herfst kocht de Purmerender fa brikant bij vier Zuidbevelandse boeren, de heren Van 't Westende, Goense (een broer van mij), Steyn en Huygen een partij bintjes van 1212 ton, die todat het transport naar de fabriek in Purmerend plaats zou vinden werden opgeslagen in het koelhuis van „De Zeeuwse" te 's-Gravenpglder. De prijs van deze voorraad bedroeg 108.000, „Er verstreek geruime tijd en in tussen trad er een prijsval op," aldus de heer Goense. „De fabrikant in Purmerend maakte geen aanstalten de aardappeltelers het hun toeko mende te betalen, waarna de heer De Ruijter en ik, via een procedure voor de rechtbank in Alkmaar een vordering namens de boeren instel den. Wij hadden beslag kunnen leg-' gen op een partij aardappelen om op die manier aan het geld te ko men, dat de fabrikant ook aan ons schuldig is, maar daarmee zouden de aardappeltelers niet geholpen zijn geweest. Wij vonden het nodig er voor te zorgen, dat zij eerst hun geld kregen. Onze eigen vorderin gen op die fabrikant, ten bedrage van 220.000,komen later aan de orde." Voor de rechter in Alkmaar vroeg B. een expertise over de voorraad aardappelen om vast te stellen dat het inderdaad 1212 ton was. Toen deze expertise was ge maakt en gebleken was dat het in derdaad om 1212 ton bintjes ging, weigerde B. voor betaling te teke nen. „Wij hebben," zo vervolgt de heer Goense, „de zaak daarna voor de Middelburgse rechtbank gebracht, die B. in kort geding veroordeelde tot betaling van de 108.000,plus een dwangsom van 500,voor el ke dag dat hij met de betaling in gebreke bleef." N'a twintig dagen, toen de dwahg- som tot 10.000,was opgelopen spanden wij weer een kort geding aan, waarbij de dwangsom werd verhoogd en b. met gijzeling werd bedreigd als hij niet betaalde. Hij koos eieren voor zijn geld en teken (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De n.v. Konink lijke Maatschappij „De Schelde" is begonnen met de aflevering van tweehonderd ton zware ketels, die bestemd zijn voor één van de snelle roll-onroll-off containerschepen die thans in aanbouw zijn voor de At lantic Container Line. Het betrokken type ketel is tech nisch zijn tijd vooruit. Het maakt deel uit van een serie van drie nieu we typen scheepsketels, onder meer bestemd voor de voortstuwing van de allergrootste mammoettankers. De ketels die „De Schelde" aan de Atlantic Container Line levert kunnen maximaal 64.000 kg stoom druk opwekken. Dit nieuwe type scheepsketel werd voör het eerst toegepast bij de bouw van drie ge automatiseerde multiproductcar- riers voor Texaco, van welke sche pen er twee op de werf te Vlissin gen werden gebouwd. (Van onze correspondent) GOES Tijdens het trainen op het voet balveld van Goes zijn de personen auto's van de voetballers Z. en S. total loss gereden, terwijl een per sonenauto van G. zeer zwaar werd beschadigd. De spelers hadden tij dens het trainen wel wat lawaai ge hoord, doch niemand vermoedde dat er een aanrijding plaats vond. De dader, naar alle waarschijnlijkheid een dronken bestuurder, is gewoon doorgereden. Door de gemeentepoli tie wordt een onderzoek ingesteld. Inbraak In de fabriek van Slabbekoorn aan de Marconistraat te Goes werd ingebroken. Via een zij ingang is men de fabriek binnenge drongen. Daarna hebben de inbre kers enkele deuren naar het kan toor geforceerd. Tevergeefs heeft men getracht de brandkast te kra ken. De schade aan materiaal wordt door de politie op circa f 1.500 ge raamd. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. De recherche stelt een onderzoek in. Het bedrijf is te gen inbraak verzekerd. de. Maar de dwangsom betaalde hij niet. Hij spande wei een kort ge ding aan tegen de rechter die hem veroordeeld had, mr. P. van Empel Hij meende dat de dwang som hem in strijd met de wet was opgelegd. Bij vonnis van de recht bank werd B. opnieuw in het on gelijk gesteld en nu gaat het erom dat de dwangsom wordt betaald." „Dat is geen wraakoefening maar een normale eis van de vier aard appeltelers, die doordat zij bijna vier maanden op hun geld hebben moeten wachten aanzienlijke ren teverliezen hebben geleden. Het geld van de dwangsom komt hen toe, en zal ook aan hen worden uit betaald, zodra B. over de brug komt," zo besluit de heer Goense. (Van een onzer verslaggevers) BRUINISSE Er bestaat op dit moment een ongewoon grote vraag naar mosselen. Vooral Frankrijk blijft mosselen betrekken in hoeveel heden die men beslist niet had ver wacht. Tegenover deze grote vraag staat een afnemend aanbod - een te gengesteld beeld als dat van de pe riode augustus-februari, toen er overvloedig werd aangevoerd. De gezamenlijke handelaren heb ben de minister van Landbouw en Visserij om toestemming verzocht om de mosselen die in het fonds van het produktschap zijn opgesla gen in de periode dat het aanbod de vraag verre overtrof, te mogen ko pen. Een beslissing hierover is, zo vernemen wij, nog niet genomen. De mosselen die op de percelen van het mosselfonds gereed staan, zouden op 11, 12 en 13 maart in kavels worden geveild aan de kwekers die deze mosselen nodig hebben om er medio juni het seizoen mee te kunnen ope nen. Indien de minister toestemt in het verkopen van gedeelten aan de handel, dan bestaat er een kans dat de kwekers onvoldoende kunnen worden voorzien. In kringen van de schelpdierenkwekers wordt voor speld. dat men dit iaar het seizoen vroeg zal willen laten beginnen, evenals vorig- jaar het geval was. ROTTERDAM (A.N.P.) Een ernstig ziek kind is gistermiddag binnen drie kwartier van het zieken huis in Terncuzen overgebracht naar het Sophia-kinderziekenhuis in Rot terdam om daar behandeld te wor den. Het belangrijkste deel van dit ijltransport werd verzorgd door een marine-helikopter van de basis Val kenburg, die door de ziekenhuisdi rectie in Terneuzen omstreeks elf uur te hulp was geroepen. De helikopter vertrok om tien voor half een met het zieke kind een meisje van twee jaar van een sportveld in Terneuzen. Nog geen nalf uur later landde het toestel op de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven, waar een ambulance het transport overnam. Begeleid door motoren van de Rotterdamse politie voltooide de ambulance in recordtijd het laatste deel van het transport. Prof. dr. H. Visser, specialist op het gebied van de kindergeneeskun de van het Scphia-kinderziekenhuis, kon meedelen dat het meisje het transport goed had doorstaan. 56W IN DEADVJOOÖ GAAN MNB) - DAKOTA. HST WAS EEN "ENTJE TEEmU MM MAN AAN RUTAFEL ZAT, ZORGDE IK V00N 1HOUDEN JCKV LUKE, WAT DOE JU HIER t BADEN REAU VOOR UAAMGELE6EN (EEFT ME BELAST,. 'ONDERZOEK. De weers vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door liet K.N.M.I. op woensdag om 18.00 uur luiden: Meer bewolking - *>f «een regen en 's nachts Mer koud e weersvooruitzichten in cijfers «onitWe d over Nederland luiden vrijdag: ■■Aantal uren zon: 0 tot 5; min.- T™Pvan ongeveer normaal tot 4 «™den onder normaal; max.-temp.: on9o0rl^eveeT nnrmaa' tot 5 graden neri 'j nnrmaaI: kans op een droge van minstens 12 uur: 90 pro- tnaoi. <Sns op een geheel droog et maal. 60 proeent. zijn V00ruifzichten voor zaterdag Aantal uren zon: 0 tot 5; min.- P- van ongeveer normaal tot 4 «wen boven normaal; max _temp W ongeveer normaal tot 4 graden a normaal; kans op een droge El f van minstens 12 uur: 80 pro- maal- Jp een §eheel e*- «aal. 50 procent. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/TERNEUZEN. Hoteliers en reisbu. reaus zijn verontwaardigd over de uitlatingen van vicc-voorzitter G. van Schaick van de Nederland se Bond van Invaliden in Zeeland. De heer Van Schaick heeft op een vergadering in Sint-Jan steen hoteliers en reisbureaus ervan beschuldigd, dat invalide vakantiegangers zouden worden ge discrimineerd. Niet alleen wordt discriminatie in hotels en reishureaukringen ontkend, maar men beweert daar zelfs het tegendeel. Op grond van normale humane overwegingen zou de invalide en minder valide vakantieganger juist overal een meer dan normale service ontvangen. Wei is er vaak sprake van praktische bezwaren. Zo zijn er hotels, die gelijkvloers geen kamers hebben en ook niet beschikken over een lift. In dat geval kan men natuurlijk moeilijk een patiënt in een invalidewagentje accepteren, hoewel de uiteindelijke beslissing dan toch nog aan de gast zelf wordt overgelaten. Van discriminatie kan er dus geen sprake zijn. Evenzeer geldt dit voor hotels, die niet beschikken over handgrepen in toiletten en badkamers of nog steeds in alle deur openingen van drempels zijn voorzien. Ook in die gevallen wijst men de gast op de praktische be zwaren, maar men Iaat hem zelf de keus. De commentaren op de uitlatingen van de heer Van Schaick waren opvallend fel. De heer Klein stra, chef afdeling reisbureau van de firma Lis- sone Lindeman in Breda: „Ik zit al zestien jaar in dit vak. Maar ik heb nog nooit zoiets meege maakt, bij de hotels niet, bij de busondernemin gen niet en bij de Spoorwegen niet. En bij de KLM staan nota bene de wagentjes in een rij klaar!" De heer C. A. Becx,boekhouder bij reisbureau en touringcarbedrijf „De Pelikaan" in Breda, een be drijf dat ook vaak reizen naar Lourdes organi seert en dus vaak te maken heeft met het pro bleem van de invaliden, was ook zeer resoluut in zijn uitspraken: „Wij hebben speciale opstapjes en speciale stoelen in de bussen. Wel komt het voor dat ge zonde reizigers met een smoesje aan een goed plaatsje voor in de bus proberen te komen. Maar wij zien daar streng op toe, uiteraard ook al om de bedoelde service te kunnen verlenen aan de reizigers die écht iets mankeren." andere touringcarbedrijven. De speciale busvoorzieningen golden ook bij Ook de hoteliers waren resoluut in hun uit spraken. De heer B. Langeveld, ober-kelner bij hotel-restaurant „Witte van Haemstede" in Haam stede zegt, dat als gasten zouden aandringen op het weigeren van invaliden, hen te verstaan zou worden gegeven, zich dan maar elders te ver voegen. Mevrouw A. Onland—Langenhoff van de N.V. Badhotel in Domburg en de heer J. C. Groot van hotel-restaurant „Keizershof" in Chaam denken er precies zo over. De heer G. van der Veen, directeur van Grand Hotel Britannia N.V. in Vlissingen heeft al eens eerder te maken gehad met de kritiek van de In- validenbond. Enkele jaren geleden al schreef het verenigingsblad van de bond over Britannia als een „onneembare veste". Toch bevindt er zich in het hele hotel geen drempel en op alle toiletten en badkamers zijn handgrepen aangebracht. Ook ten aanzien van de persoonlijke dienst verlening protesteert de heer Van der Veen: „Ik dring er persoonlijk bij mijn personeel op aan, de invalide en minder valide gasten met alle égars te behandelen. Mevrouw Kool van hotel café-restaurant ,,'t Jachthuis" in Ulvenhout pro testeert al even fel als de heer J. C. Becu du Bois van hotel-café-restaurant „Het Vlaemsche Duyn" in Groede, die er overigens nog aan toe voegt: „We dragen ze zelfs de auto uit." (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Vandaag, 6 maart, promoveert de heer E. J. Bijnen, we tenschappelijk medewerker van de Katholieke Hogeschool Tilburg voor statistiek en statistische methoden van sociologisch onderzoek, tot doc tor in de sociale wetenschappen. De heer Bijnen werd in 1941 geboren in Someren. In 1963 slaagde hij cum laude voor het doctoraal examen in de sociale wetenschappen over een onderwerp over sociografische-plano- logische specialisatie. Het doctoraal proefschrift van de heer Bijnen behandelt de cluster analyse en geeft een overzicht en een evaluatie van de desbetreffende tech nieken. Promotor is professor dr. Ph. C. Stouthard. (Van onze correspondent) GOES Aan de Nachtegaallaan in Goes hebben schooljongens met plan ken, afkomstig van de sanerings- buurt, een huisje gebouwd in de top van een inmense populier. Het huisje heeft twee verdiepingen en na schooltijd vormt het voor de jeugd uit deze buurt een heerlijke speelge- legenheid. Een bord „onbewoonbaar verklaar de woning", eveneens afkomstig uit de afbraak, prijkt uitdagend op de boomhut. De politie van Goes is echter niet erg gelukkig met dit ove rigens originele bouwsel. Het rijtje populieren dat hier staat is volko men vermolmd en bij winderig weer kraken en steunen de oude bomen griezelig. Begrijpelijk, dat dit le vensgevaarlijke spelletje werd ver boden. Maar ook hier werkt het ver bod juist tegengesteld want nog meer dan voorheen bestaat er animo voor deze ongewone uitkijkpost. Inmiddels vragen sommige angstige ouders zich af hoelang het ding er nog zal blij ven zitten. Bij de foto; Een hut in een boom, voor de jeugd een ideale, maar lang geen ongevaarlijke speelgelegenheid. (ADVERTENTIE) Et voild....uwpassepartout-ring! Een blijvend modieuzecreatie die past bij elk toiletje, bijiederegelegenheid.bijaluwstem- mingen. In een oogwenk verwisseltueen fon kelende granaatvoor een dromerige opaal of stralende saffier. Geïntrigeerd? Beschouwt u deze advertentie gerust als een invitatie! passepartout-ring vanaf 67.- bijpassende stenen vanaf 24.50 edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 tel. 116670 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam s l>« A V „IK word, supporter van Anderlecht, dan weten Jan Mulder en Gerard Bergholtz dat er weer een Ollander op de tribune zit", zegt Gilbert Wulf- faert, breeduit gezeten in zijn café annex slijterij „Den Rooien Oedt" in Sas van Gent. De heer Wulffaert, een alom bekend Sassenaar, verhuist bin nenkort naar Brussel. Hij doet dit node, familieomstandigheden liggen aan zijn vertrek ten grondslag. TAL van Sasse verenigingen zien hem met lede ogen vertrekken. Hij is se cretaris van de kring centrum van de Zeeuwsch-Vlaamse bond van post- duivenhouders, van de duivenmaat- schappij De Vrede, van de handboog schuttersclub „De Kring" en nog van diverse kleinere verenigingen. „Sinds mijn vijftiende jaar zit ik in de dui vensport. Ik heb het geleerd van een Belgische activist die, verbannen uit zijn land, bij mijn ouders onderdak vond. Altijd heb ik in een café ge woond. Dat zal ik in Brussel wel moe ten afwennen want daar ga ik in een gesloten huis wonen." „DE banden met Sas van Gent zullen toch niet helemaal verbroken worden. De vereniging van neringdoenden in Sas van Gent denkt er namelijk over om mij als een soort voorpost in Brussel te gebruiken. Het plan is om touringcars uit de Belgische hoofdstad naar Sas van Gent te laten rijden. Tja, we moeten wat gaan doen om de Belgische kooptoeristen vast te houden," zegt de oud-voorzitter van de Sasse middenstanders. „CAFé Den Rooien Oedt zal na mijn vertrek door mijn opvolger verbouwd worden tot een trefpunt van de rij pere jeugd. Je moet met je tijd mee gaan. Ik ben er te oud voor om het gescharrel nog aan te zien". Gilbert Wulffaert kan zich kwaad maken over het zoals hij noemt ambtena- rengedoe" in Nederland: „Vorig jaar november schreef ik een briefje aan de sociale verzekeringsbank met het verzoek om inlichtingen over mijn AOW die ik over zes jaar hoop te ont vangen." ,HET enige wat ik daarop kreeg was een stenciltje met de mededeling dat ik nog niet aan de beurt was om die inlichtingen te krijgen. Alleen om dit soort ambtenarij zou een mens naar het buitenland verhuizen. En daarom verlaat ik Sas van Gent met spijt en geen spijt. De duiven zal ik het meest missen."

de Stem | 1969 | | pagina 3