MACHTIG" SUPERBROOD E Leiders speelden verrassend gelijk MUM iOMBINATII MTS GEKLOPT DOOR STERK BLUE ARROWS Hoe slank te worden - zonder tranen - Stroom van klachten naar Apeldoorn Tweede kunstmaand met veel succes begonnen Even uitblazen mevrouw Virtuoos spel „prinselijkbeoordeeld DE „SET" IS MODIEUS Zuidzande zet spoed achter bouw sporthal Supertape N.V, maal modsnieuws JSON VAN WESTEN IHRUVER - RIAL IS - LIBERTY Vrachtschip bij list vastgelopen i i m Z.-VLAANDEREN Euphonia leverde goede prestaties TAFELTENNIS Nieuwe dansgroep in Vogelwaarde Uitslagen KVP schiet in de roos met politiek café Terneuzen WALCHEREN ZUID-BEVELAND Drie jubilarissen bij de Bathpolders Deltafederatie besprak program materialen Etten-Leur Ig een DE STEM VAN DINSDAG 4 MAART 1969 l-eau, met liefst ervaring op Ipounds en kunstharsen. btróle en research op het ge. Irialen. Ichtingen kunt u richten aan In. U kunt vooraf ook bellen, (IKI) te Breda is een wereldconcern "Schweizeriscin Mogelijkheid voor een lal zij ook algemene admini- ng candidaten met tenminste lervaring. Ide afdeling Personeelszaken, tor maart, CONCERTZAAL Iaart, ,Dc PRINS VAN ORANJE'I SHOW: 7.30 uur. 1,75 verkrijgbaar bij de deel-| iken en aan de zaal. Herenkleding Schoenen I's Parfumerie - Make-up (Van onze correspondent) jhVNSWEERT Op de Wester- Elde ter hoogte van het Konijzen- for is het 1000 ton metende Duitse jchtschip Harpen 102, kapitein peider, bij mist vastgelopen. Set schip was met 900 ton ijzer Eden en onderweg van Duitsland Ir Antwerpen. Met hoog water heb- l gistermiddag de drie boten van I bergingsbedrijf L. Polderman van lisweert t.w, Tijgerhaai, Inktvis en li het Duitse schip uit zijn netelige ptie weten te bevrijden. Het kon [reis naar Antwerpen voortzetten. (Van onze basketballmedewerker) VLISSINGEN Deze keer kwa men er in de basketballcompetitie geen verrassingen voor. Hierdoor zijn er ook geen veranderingen ge komen in de verschillende ranglijs- PI danks de enorme verscheidenheid aan middeltjes om slank te rden of te blijven is er maar één werkelijk afdoend middel .om ie begenadigde staat des levens te bereiken of te behouden: niet eel eten. Niet meer eten dus dan men op een normale dag aan :rgie verbruikt. 's maandags de gehele dag gesloten n de regel kan men ook zonder sgschaal en calorieëntabel wel on eer beoordelen, of men teveel of it genoeg eet. leel belangrijk is niet alleen de iveelheid voedsel die men tot zich pt maar ook de samenstelling, choon bijv. brood ongeveer voor helft uit koolhydraten bestaat - K vet de grootste bedreiging van [slanke lijn - is dit voedsel >aan- Plijk minder „gevaarlijk" dan wat men er op smeert en er dan boven dien nog op legt. Eén gram koolhy draten bevat vier kalorieën, een gram vet echter negen Hoedt u dus voor al voor vetrijke voedingsmiddelen, die tegenwoordig veel meer dan vroe ger worden aangeboden. En let daar bij vooral op geconcentreerde voe dingsmiddelen. Als die vet bevatten is ook dit vet geconcentreerd. Men schept zich dan soms de illusie „wei nig" te eten maar krijgt wèl teveel kalorieën binnen. riet toch erichten binnen- URKJES, ortiment ik uw d wear" V »set" is modieus, en dat moet bij Ikaar horen. Nu dan set van armband B11 'as die hier zo pomfantelijk ge- j°ond wordt. Ze zijn jekie van pastelkleu- velourssuède, de is voorzien van [ouden randjes. I De clou van deze J'is dat karbonkel, (ditmaal niet ech- B6) edelstenen, uit- |eembaar en verwis- piaar voor andere i van andere Zo kunnen bij elk jok van de garderobe ppassende stenen in 1 en armband ge- pt worden. s WÈk (Van onze correspondent) ZUIDZANDE In een spoedzit ting nam de gemeenteraad van Zuid zande gisteravond in principe het be sluit over te gaan tot de bouw van een semi-permanente sportzaal van het type Jarino. De afmetingen, zullen 10 x 20 me ter worden en ook een kleed- en douche-gelegenheid zal niet ontbre ken. De kosten, inclusief BTW maar exciusief grond, worden geschat op 118.134,40. In deze raadsvergadering werd te vens besloten de Kamerijkstraat te laten herstellen door de firma P. Toussaint uit Cadzand, die reeds eerder de Mariastraat en het Dorps plein voor zijn rekening nam. Na afloop van de raadszitting ver trok men gezamenlijk naar Wilhel- minadorp, waar een sportzaal staat van hetzelfde type als Zuidzande gaat bouwen, zij het dat de laatste iets groter wordt. Clinge Sportavond In, de zaal St. Ceci lia bij L. de Vylder werd door de scheidsrechters van de KNVB, A. Roeland uit Axel en C. Steenbakker uit Hulst, een avond georganiseerd voor de sportliefhebbers. Het is een buitengewoon succes geworden voor Je pupillen en junioren. Zij waren in groten getale opgekomen. Met be hulp van dia's werden duidelijke uit eenzettingen gegeven over de spelre gels bij het voetbalspel. Het was een leerzame en nuttige avond. IJzendijke Zeehengelwedstrijd Op zondag 13 april wordt te IJzendijke het 13e internationale zeehengelccticours ge houden. Voor dieze wedstrijd wordt een record aantal deelnemers ver wacht. De inschrijving is in het club lokaal bij J. de Does en gevist wordt er aan de Scheldeoevers van 11 tot 14 uur. Feestvcrgadering Het optreden van de Belgische conferencier Re- naat Verwee-n alias Modeste en van de goochelaar D. de Vliegere vorm de, na het officiële gedeelte, het hoogtepunt van de feestvergadering van de winkeliersvereniging „Ons Belang", welke in hotel Lievens werd gehouden. Het bal werd tot in de kleine uurtjes verzorgd door het orkest van Jasper Anthonisse. Nieuw-Namen Grondaankopen Voor de verde re realisering van het bestemmings plan aan Nobelstraat was het nood zakelijk dat de gemeente gronden aankocht alsmede de daarop staan de woningen en opstallen. Met een drietal eigenaren werd een overeen komst gemaakt. Van de heer P. Pieters uit. Nieuw Namen werd een woonhuis met bijgebouwen en tuin gekocht voor de som van f. 34.612,50 met een bijkomende schadeloosstel ling van f. 5.205, zodat de koopsom in totaal f. 39.817,50 bedraagt. Van de heer A. Pelser uit Vianen werd een woonhuis met bijgebouwen en tuin aan de Hulsterloostraat gekocht voor f. 10.000. Voor bijkomende schadeloosstelling werd een bedrag gegeven van f. 2.000. De totale koop som bedroeg dus f. 12.000. Van de heer O. Werkers te Nieuw Namen werden drie woningen langs de No belstraat gekocht (annex de bijge bouwen en erven) voor een bedrag van f. 5.750. ten. Bij de dames overwinningen van Matador op Marathon 3 en Marathon op Matador 2. Scheldemond kon het, na de opleving van vorige week, toch niet redden tegen Marathon 2. In de heren le klasse werd het duel om de onderste plaats voorlopig definitief beslist in het voordeel van M. de Ruyter. Hierdoor is het vrij wel zeker dat Old Stars zal degra deren. Racing Green won daarna moeiteloos van Old Stars en Matador had al evenmin moeite met M. de Ruyter. Met bijzondere spanning wordt vrijdag het duel tussen Racing Green en Matador tegemoet gezien. In de 2e klasse verstevigde Blue Arrows zijn koppositie duidelijk met een 7331 overwinning op MTS. Schim behield het kontakt met de kopgroep door Matador 2 met 1 punt te verslaan (3130). M. de Ruyter 2 kon het niet redden tegen Marathon 2. In de 3e klasse is de zaak wel bekeken. Scheldemond won ook nu weer en nog wel van concurrent Blue Arrows 2, zodat de vlag bijna in top kan. Old Stars 2 blijft het goed doen en won van Schim 2, ter wijl Blue Arrows 3 in een slechte wedstrijd won van Marathon 3, wel ke club echter protest aantekende, wegens het meespelen van een on gerechtigde speler bij Blue Arrows 3. Uitslagen dames: Scheldemond - Marathon 2 1421; Matador 2 Ma rathon 1 431; Marathon 3 - Mata dor 1 1057. Uitslagen le klasse heren: M. de Ruyter - Old Stars 27—24; Racing Green - Old Stars 58—14; Matador - M. de Ruyter 6718. Uitslagen 2e klasse heren: Blue Arrows - MTS 73—31; M. de Ruyter 2 - Marathon 2 2031; Matador 2 - Schim 3031. Uitslagen 3e klasse heren: Blue Arrows 2 - Scheldemond 2025; Schim 2 - Old Stars 2 20—29; Ma rathon 3 - Blue Arrows 3 1015. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Leden van de drumband „Euphonia" te Goes hebben op het nationale solisteinconcours, dat door de Brass Band Rotterdam werd ge houden, opmerkelijke prestaties ge- Een eerste prijs met lof van de jury behaalde zowel soliste mevrouw J. Ruissen-Schrijver en het kwartet, be staande uit mevrouw J. Ruissen- Sehrjjver, kleine trom, Huib Locke- fair, parade-trom, Huib Lockefair, grote trom en Kees de Poorter, cla ves. Zowel de soliste als het kwartet behaalden 62 punten. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG In de zware uit wedstrijd van St. Aloysius tegen Red Star hebben de Zeeuwen uiteindelijk de schade kunnen beperken tot één veriiespunt, door in een bijzonder spannende slotfase een gelijkspel te (VERVOLG VAN PAGINA 1) De oorsprong van de tienduizen den misverstanden zijn volgens Fi nanciën voor „negentig procent te wijten van slordigheden, vergissin gen en fouten van het publiek". De overige tien procent neemt de belas tingdienst om dezelfde redenen voor eigen rekening. In het bijzonder schijnen er talrij ke ponsfouten te worden gemaakt Het systeem van fotograferen zou waterdicht zijn. Niet of niet geheel duidelijk herkenbare kentekens ko men niet in de computer Deze wor den bij voorbaat door ponstypistes terzijde gelegd. Het is aannemelijk dat, het aantal ten onrechte uitgeschreven vorderin gen en boeten nog groter is dan de cijfers van Financiën aangeven. Want hoevelen zullen in blind vertrouwen of uit gemakzucht maar hebben be taald, terwijl het niet nodig was? Volgens mededelingen van de heer Gordijn zou het grootste aantal mis verstanden ontstaan door onduidelijk schrijven. Een M wordt vaak voor een N aangezien. Een 4 voor een 9 of de letters worden vóóraan in plaats van achteraan de kenteken combinatie gezet (AX 64-38 moet zijn 64-38 AX). „Er wordt inmiddels al beter ge let op die onwaarschijnlijkheidsfac tor. Bovendien zullen we in een voorlichtingsactie het publiek dui delijk proberen te maken dat het nauwgezetter moet. Wanneer kan ik nog niet zeggen, maar er zal een aan: trekkelijk foldertje worden uitge bracht", aldus de woordvoerder van Financiën. „De moeilijkheden bij de ze dienst in Apeldoorn heeft het pu bliek dus voor het grootste deel aan zichzelf te wijten". Ter illustratie dat de telefoon in Apeldoorn roodgloeiend moet staan, dit: Zelfs de informatrices van de telefoondienst van de PTT kennen het telefoonnummer van het Cen traal Bureau Motorrijtuigenbelasting uit hun hoofd Wordt het zo vaak ge vraagd? „Nou. Dagelijks ettelijke ke ren". (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De in het ka der van de tweede kunstmaand van Vogelwaarde gehouden volksdans- avond in Hoeve La Salette te Stop peldijk werd een groot succes. Het werd een volksfeest van hoog ge halte, waarbij het eerste officiële op treden van de volksdansgroep „Hava Naguila" uit Vogelwaarde, veel suc ces oogstte. Het was tevens de ope ningsavond van de kunstmaand. In zijn openingswoord zei de heer J. Koopmans, voorzitter van het ge- meenschapswerk Vogelwaarde, tot de meer dan 200 aanwezigen, veel bewondering voor de leden van de volksdansgroep te hebben, omdat deze, na pas vier maanden geleden te zijn gestart, het aangedurfd hebben nu reeds op te treden. Burgemeester P. Molthoff had eveneens woorden van lof voor Hava Naguila en onder streepte daarbij deze nuttige wijze van vrijetijdsbesteding. Een speciaal woord van lof had hij voor de heer O. Vosveld, maatschappelijk werker, tevens belast met sociaal- cultureel werk, die de oprichter en leider is van de volksdansgroep. Ook diens assistente, mej. T. Compiet, werd hierbij betrokken. De burgemeester spoorde de bevol. king aan, zelf initiatieven te ont plooien en alles niet van één kant te laten komen. Met een druk op de knop van een bandrecorder opende de burgemeester de avond officieel. Op de tonen van het Israëlische lied Hava Naguila kwam de hierna ge noemde volksdansgroep binnen. Vooral de prachtige Zeeuwse kle derdrachten, compleet met klompen, maakten een goede indruk. Hava Naguila danste Israëlische, Griekse, Ierse, Amerikaanse, Schotse en Rus sische volksdansen. De volksdans groep „Kaspargo" uit Goes, die als speciale gast van deze avond optrad, danste o.I.v. mej. Van Eikeren uit sluitend leuke Hollandse dansen. Tijdens deze tweede kunstmaand staan verder nog de volgende eve nementen op het programma: vrij dag 14 maart muziek- en volksdans avond in het parochiehuis te Osse- nisse. Het jeugdorkest de „Snisse- Snuiters" uit Ossenisse en de volks dansgroep Hava Naguila verzorgen samen het programma, Aanvang 20 uur. Van zaterdag 15 maart tot en met zondag 23 maart is er een schil derijententoonstelling van Pieter de Bodt uit Zaamslag, in de showroom van woninginrichting Serrarens te Stoppeldijk. De officiële opening is om 20 uur. Zaterdag 22 maart is er een muziek- en volksdansavond in de nieuwe gymzaal te Hengstdijk. Ook hier verzorgen Hava Naguila en de Snisse-Snuiters hét programma. Aan vang 20 uur. bevechten. Nadat St. Aloysius aan vankelijk met 02 de leiding had genomen kwamen de Brabanders te rug tot een 5-3 voorsprong. Van Wa terschoot en De Kort sleepten in hun laatste partij via drie games-partijen uiteindelijk een remise uit het vuur. Zij wonnen elk twee partijen, terwijl Delforge een keer won. Doordat Kol- ping verrassend gelijk speelde tegen hekkesluiter „Ons Vermaak" en ook Aviolanda tegen RTTC niet verder kwam dan een gelijkspel behoudt St. Aloysius met drie punten voorsprong de leiding. Ook in de eerste klas van de Zeeuw se afdeling enkele verrassende gelijke spelen. Leider St. Aloysius 2 slaagde er in een 04 achterstand tegen MZ 1 om te zetten in 55. terwijl Haring man 1 een punt moet prijsgeven aan St. Aloysius 3. Hier was de jonge Du- mez met drie overwinningen de grote man. In de tweede klas verloor St. Aloysius 4 van 't sterke Big Smash 2, waarbij allieen H. Morcus met twee winstpartijen voldeed. Tegen MZ 3 werd met de hakken over de sloot gewonnen met 9-4. WILNO 3 slaagde erin St. Aloysius 5 in de derde klas te bedwingen met een gelijkspel. De koplopers uit de vierde klas, Goes 2 en St. Aloysius 6, maakten geen misstap en wonnen hun thuiswedstrij den tegen de MZ-teams met 91 en 7-3. WILNO 1 en St. Aloysius wonnen bij de junioren met de monstercijfers 10—0. Red ètar - St. Aloysius 55; Ons Vermaak 2 - Kolping 55; RTTC - Aviolanda 55; eerste klas: St. Alo ysius 3 - Haringman 1 55; Haring- man 1 - Wilno 2 8—2; Big Smash 1- ONA 1 8—2; Wilno 1 - Haringman 2 7—3; MZ 1 - St. Aloysius 2 5-5; twee de klas: ONA 2 - MZ 2 2—8; St. Alo ysius 4 - Big Smash 2 3-7St. Aloysi us 4 - MZ 3 64; derde Mas: Big Smash 3 MZ 4 9—1; MZ 5-PZEM 2 37; st. Aloysius 5 - Wilno 3 55; vierde klas: MZ 6 - PZEM 3 28; Goes 2 - MZ 7 9—1; Big Smash 4- MZ 8 8—2; St. Aloysius 6 - MZ 6 7—3; junioren: Big Smash 1 - Wilno 2 10-0; MZ 3 - MZ 2 6—4; ONA 1 - Wilno 1 37, MZ 1 - St. Aloysius 1 010; Big Smash 2 - ONA 2 9—1. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De belangstelling voor het politieke café in Terneuzen, een initiatief van de plaatselijke KVP-afdeling wordt steeds groter. In restaurant Vijverhof hadden zich maandagavond enkele tientallen poli tiek geïnteresseerden verzameld om allerlei onderwerpen aan te snijden en daarover de mening van deskun digen te vernemen. Opvallend was dat naast de KVP ook andere partijen, zoals PvdA, CHU, ARP en VVD vertegenwoordigd wa ren. Het kamerlid, drs. Dusarduijn, en het lid van gedeputeerde staten, de heer Kaland, hadden druk werk met het in goede banen leiden van de discussies. O.a. werd aandacht, besteed aan on derwerpen als centraal alarmerings systeem in Zeeuwsch-Vlaanderen, verdeling van het nationaal inko men, prioriteit van overheidsuitgaven, verhoging van defensie-uitgaven en ontwikkelingshulp, en het oprichten van wegstations voor verkeersonge vallen. Het is wel gebleken dat de Terneu- zense KVP met het openen van het café in de politieke roos heeft ge schoten. Deze samenkomsten worden op elke eerste maandag van de maand gehouden. Westkapelle Feestavond A.N.B.B. De afde ling Westkapelle van de A.N.B.B. hield onder voorzitterschap van de heer A. Houmes de feestelijke jaar vergadering. Vier leden die 40 jaar lid waren werden gehuldigd. Het wa ren de heren W. Lieyense, P. Slab ber, W. Westerbeke en P. Verbage die uit handen van de voorzitter de jubileumspeid mochten ontvangen. Uit het jaarverslag van de secreta ris, die heer H. van Vaardigen, kon men opmerken dat het e®n goed verenigingsjaiar was geweest. De penningmeester, de heer K. Roelse, kon een batig saldo malden. VVV informatrice Mejuffrouw J. de Pagter te Domburg is be noemd als informatrice-administira- trice te Westkapelle. Ouderavond In de openbare la gere school werd de jaarlijkse ouder avond gehouden. De leiding was in handen van de vice-voorzitter, de heer C. van Hercules. De voorzitter, de heer Van Alphen, was wegens ziekte verhinderd. In zijn welkomst woord kon de voorzitter burgemees ter P. A. Bulder alsmede de wet houders W. Gabrielse en P. K. van Rooijen welkom heten. Drs. H. J. Vader, conrector van de scholenge meenschap hield een causerie over de mammoetwet. De heer I. M. v, d. Sande gaf een jaaroverzicht. Hier uit bleek dat de school momenteel 143 leerlingen telt. Mevrouw M. Jon- gepier-Faasse en de heer C. van Hercules werden herkozen als leden van de oudercommissde. Rilland-Bath In het dorpshuis Luotor et Emer- go werd een drietal personeelsleden gehuldigd wegens zeer langdurig dienstverband bij de N.V. De Bath polders. Wegens ziekte van de bur gemeester reikte wethouder M. van Maarel de onderscheidingen uit. De heren Joh. en Abr. Luteyn kregen wegens vijftig-jarig dienstverband bij bevordering de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau. De heer H. Koster ontving de bronzen medaille wegens veertig jarig dienstverband. De directeur, ir. W. Kakelbeeke, schetste de le vensloop van de jubilarissen en sprak zijn dank en waardering uit voor hun werk. Hij deed zijn woor den vergezeld gaan van een ge schenk onder couvert. De heer A. J. van Heel bracht als commissaris de gelukwensen over van het be stuur. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW - VOSSEMEER De Del tafederatie, een combinatie van hen gelsportverenigingen in West-Bra bant en Zeeland, heeft tijdens een vergadering in café Kooien te Nieuw- Vossemeer een globaal programma voor de komende maanden uitgestip peld. Besloten werd de pnderlinge wed strijden te houden op 27 maart, 11 mei, 15 juni, 13 juli, 7 september en 26 oktober. Vistochten op de Gre- velingen worden gehouden op 23 maart en 10 augustus. Op 29 juli wordt het internationale federatie concours gehouden. De opbrengst hiervain wordt gestort in het restau ratiefonds ten bate van de hervorm de gemeente te Nieuw-Vossemeer. De laatste federatiewedstrijd wordt in december gehouden. Ook een bestuursverkiezing stond op de agenda van deze vergadering. Herkozen werden de bestuursleden F. v. d. Sanden, M. de Wit en A. van Tilburg. Een studiebeurs ter waarde van 16.000 gulden viel gisteravond als eerste prijs in het tweede natio nale vioolconcours 1969 ten deel aan de 22-jarige Vera Beths, leer- lmge van Herman Krebbers. Op de foto wenst prins Claus de win nares geluk. Achter haar (midden en rechts) Mieke Biestra en Christian Bor, die elk een nriis van 1000 gulden kregen.

de Stem | 1969 | | pagina 5