Maart wordt voor Zeeland goede uitgaansmaand Spaanse Brabander in Middelburg Zeeuwsch-Vlaanderen rij koud LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE ;en vaart i isie sociale werkplaatsen MESTSTOFFEN Fa. DE MOOR- Viaeminck Nieuwe voorzitter Band Harmonieën en Fanfaren Algemeen gebruik Hervormd centrum Hoek geopend DSSTEM Cabaret GOES Voorstellen aan raad Uitstekend Weens operetteconcert WALCHEREN MIDDELBURG Bridge SAS VAN GENT Gouden bruiloft TERNEUZEN re-drive voor gehandicapte kinderen Glas-veldsla in Goes geveild Beroepingswerk Hoogwater euwen gaan aten over Klokkenberg scussie over llkshogeschool MORGEN lissingen teleur geste DE STEM VAN DINSDAG 4 MAART 1969 (ADVERTENTIE) Uw adres voor Kunstmeststoffen Dieselolie en Brandstoffen Door de grote omzet en voorraad steeds de laagste prijzen. HULST Tel. 01140 - 2628 (Van onze correspondent) GOES De heer J. Uitterhoeve uit Hoedekenskerke is met algemene stemmen tot voorzitter van de Zeeuwse Bond van harmonie- en fanfareverenigingen gekozen. Dit ge beurde op de algemene vergadering welke de bond zaterdagmorgen te Goes heeft gehouden. De scheidende voorzitter, de heer F. Geluk uit Arnemuiden werd be noemd tot ere-voorzitter. De heren K. den Toonder en S. Dekker wer den beiden herkozen tot secretaris en 2e secretaris. De heer A. Passe- nier uit Domburg werd als bestuurs lid toegevoegd. De voorzitter deelde mede, dat de provinciale subsidie over 1969 voor de Zeeuwse bond is verdubbeld tot f 2000. (Van onze correspondent) HOEK Het hervormde kerk centrum aan de Langestraat werd zaterdagmiddag officieel in ge bruik gesteld. Het is een uitbouw van het bestaande kerkgebouw en dan ook bereikbaar via de kerk. De gemeente Hoek kan bogen op een nieuwe publieke aanwinst. Het centrum krijgt namelijk een alge mene bestemming en is niet uit sluitend beschikbaar voor bijeen komsten op kerkelijk gebied. Pater Barnabas wenste namens de ka tholieke gelovigen geluk. „Ik voel mij niet vreemd, doch echt thuis in deze prachtige ruimte." Hij pleitte er vurig voor om samen met mensen uit verschillende ker ken om de tafels te gaan zitten. „De kerk moet zich openstellen voor alles wat het leven te bieden heeft. Dit centrum biedt de kans, om samen op weg te gaan". Ds. W. J. v. Meeuwen onderstreepte de ze woorden en hoopte dat de open heid waar de pater op zinspeelde metterdaad gerealiseerd wordt, ,-want wij hebben elkaar inderdaad nodig". Veel sprekers, onder wie loco-burgemeester J. v. d. Peijl, van wie de meesten niet met lege handen kwamen, kwamen op de ge zellige receptie hun gelukwensen aanbieden. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel (01150-4866) en J. Robesil. (01140-2005) REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND: mej. S. Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Deze maand valt er vol gens de culturele agenda van de stichting cultuurspreiding Zeeland in het uitgaansleven nog al het een en ander te beleven. Om te beginnen wordt op maan dag 17 maart in de Middelburgse schouwburg, onder auspiciën van die M.C.S., een uitvoering gegeven van Bredero's „De Spaanse Brabander". Een groot aantal acteurs en actrices van De Nederlandse Comedie werken aan dit stuk mee. Vorig jaar augustus was het 350 jaar geiedien dat Bredero overleed. Een feit, dat al op allerlei manieren is herdacht. Gemeend wordt dat men Bredero niet méér recht kan doen dan door zijn beste stuk „De Spaanse Brabander" een opvoering van allure te geven. De stof voor het stuk is gedeeltelijk ontleend aan de Spaanse schelmenroman Lozarillo de Tormes, van de Mendoza. Het stuk, waarin Bredero dat deel van Amsterdam uitbeeldde, waar de mens aan de zelfkant leefde, heeft al vele goede kritieken gehad. Verder is er, wat toneel betreft, vrijdag 21 maart in de Prins van Oranje te Goes de opvoering van „Grafschrift voor George Dillon' door het Groot Limburgs Toneel. Dit stuk vain John Osborne en Anthony Credghton wordt opgevoerd onder auspiciën van de G.S.C. De produktie „Er zit een Haar in mijn soep" is zowel op woensdag 19 maart in De Halle te Axel te zien als op maandag 31 maart bi het Le- del Theater te Oostburg. Aan dit blijspel van Terence Frisfoy werken mee: Ton van Duinhoven, Trudy La- bij, Louis Borel, Ine Veen, Wiebe van der Velde en Rudy Falkenhagen. In Axel komt het gezelschap op uitnodiging van de C.C.A., en in Oo'Stiburg op uitnodiging van de Z.V.U. Eveneens op maandag 31 maart wordt voor de V.S.C. in Britannia te Vlissingen het blijspel „En ik dan" van Annie M. G. Schmidt opgevoerd. De medewerkenden hieraan zijn: Mary Dresselhuys, Joan Remmelts, Jaap Wieriinga, Els Bonman en Etha Coster. Cabaretder Seth Gaaikema koniit, met Tommie Huurdematn en het com bo van Roelof Stalknecht woensdag 12 maart naar de Stadswijnkelder in Kortgene, dit op uitnodiging van het N.U.T. Donderdag 20 maart brengt Ram ses Shaffy voor c!e T.S.C. in het con certgebouw van Terneuzen zijn nieuwe programma „Shaffy Chanta- te". Hieraan werken verder mee Liesbeth List en het trio Louis van Dijk. Verder is er in Middelburg op 4 maart in De Schakel een lezing voor die Z.V.U. door mevrouw J.S. Hen- riëtte Holthausen over „Culinaire reizen door de wereld; op 12 maart een Z.V.U.-filmvoorstellinga vain „Une affaire de coeur" in het City theater; op 12 maart in de concert zaal een concert door het Zeeuws Jeugd Orkest met het jongenskoor vain de Zeeuwse koorschool voor Jeugd en Muziek; op 13 maart voor het N.G. in De Schakel een lezing door professor dr. J. Zernike over „Reukzintuig en Reukstoffen", op 19 maant voor de N.R.V. in De Schakel een klank-dia-prograimma van Wim Dussel onder de titel „Schots en scheef' en op 28 maart voor de Z.V.U. im de concertzaal een uitvoe ring door het Kunstmaaradorkest. In VLISSINGEN is er 19 maart voor het N.U.T. in het Alhaimbra- theaiter een filmavond. De voorfilm is „Een film voor Lucebert" van Joham v.d. Keuken, de hoofdfilm „Cul de Sac" vain Roman Polanski. In GOES houdt schrijfster Marga Minco op 5 maart voor de G.S.C. een lezing over haar eigen werk. Ze doet dit in het gebouw van de openbare bibliotheek. Dr. A. C. de Ruiter, plaatsvervangend griffier vam de Tweede Kamer, praat 6 maart in de Prins van Oranje over „Het Par lement in de crisis?" Voor de G.S.C. is er op 24 maart in die aula van het Goese Lyceum een concert door Mu- sica da Camera. In ZIERIKZEE wordt voor de Z.V.U. op 14 maart de film „Une af faire de coeur" vertoond in de con certzaal. In THOLEN is er op 28 maart in het stadhuis voor de Z.V.U een op treden van Frank Koomam's poppen theater. In TERNEUZEN houdt mr. H. Rijpstra, oud-burgemeester van Ter neuzen, nu burgemeester van Alme lo, een lezing voor de Z.V.U. in het m.ts.-gebouw over „Aspecten van modern overheidsbeleid". Op 24 maart wordt er in de zaal van het waiterleidinggebouw voor de Z.V.U., R.V.G. en N.V.H.T. een lezing ge houden door de heer M.A. de Wijs o-ver „We-lvaart en geluk door kern- In OOSTBURG geeft het Limburgs Symphonie Orkest 6 maart voor de Z.V.U. een concert in het Ledel Theater. Jaarlijkse uitvoeringen van de Matthaus Passdon worden gegeven op 16 maart in de basiliek van Hulst onder auspiciën van de S.M.P. en op 23 maart in de Sint Baafskerfc te Aairdenburg voor de S.B.A. De Spaanse Brabander komt 17 maart in Middelburg. Wijkvereniging ln Zuid zal een wijkvereniging worden opgericht. Dit is besloten op een vergadering van het comité „wijkwerk Goes-Zuid". Deze vergadering werd gehouden in de kantine der veiling. Op de bijeen komst, die door een twintigtal wijk bewoners werd bijgewoond, werd uit voerig gesproken over waj er zoal ln de wijk zou moeten worden geor ganiseerd om de wijk leefbaar te maken. Aan de orde kwam in de eer ste plaats de grote behoefte aan ruim. te, waar activiteiten ontplooid kun nen worden. Voordat de plannen voor de toe komst werden besproken werd de film ,.Een nieuwe wijk en zijn bewo ners" gedraaid. De bijeenkomst werd gedeeltelijk bijgewoond door burge meester mr. F. Huber en wethou der dr. E. Prins van openbare wer ken. Met bedde gemeentebestuurders werd van gedachten gewisseld over mogelijk te realiseren voorzieningen ln de wijk. Kapelle Woensdag 5 maart om 4 uur 's middags komt de raad van Kapel le in openbare vergadering bijeen. In deze vergadering zal o.m. in be handeling komen een voorstel van b. en w. tot afwijzing van een ver zoek van de plaatselijke vereniging voor openbaar onderwijs om in Ka pelle een openbare kleuterschool te stichten. B. en w. zeggen in hun overwe ging voor de afwijzing, dat in de eer ste plaats geen datum wordt ge noemd voor de vermoedelijke ope ning van de school. Hierdoor kan niet worden beoordeeld of op 't tijdstip van de vermoedelijke opening van de school wordt voldaan aan de ver eisten wat betreft het aantal leerlin gen. Eerst na het beschikbaar komen van de voormalige lagere tuinbouw school aan de Van der Biltlaan zou een aanvaardbare noodoplossing voor het ruimteprobleem gevonden kun nen worden. Dit schoolgebouw zal echter niet eerder dan 1 september 1969 worden ontruimd door de leer lingen der bijzondere kleuterschool. Op dat tijdstip blijven van de 44 opgegeven kinderen er slechts 23 over die voldoen aan de in de wet gestelde leeftijdseis. Verder zeggen b. en w. dat de aanvraag ook for meel nog aanpassingen behoeft maar hieraan wordt onder de gegeven om standigheden geen aandacht geschon ken. In deze raadsvergadering zal ook een aantal verzoeken om premie voor woningverbetering worden behandeld. Voorgesteld wordt ook aan de he ren J. J. O. Boone te Westdorpe en A. Kloosterman te Kapelle rente en aflossing van een geldlening voor woningbouw te garanderen. Er komen een aantal salariswijzi gingen in behandeling. Teneinde de huurprijs van woningwetwoningen voor bewoners met een laag inkomen te verlagen, wordt voorgesteld de hiervoor in aanmerking komende be woners van het laatste complex van 40 bejaardenwoningen een bijdrage van f 100,- per jaar te geven, waarna het rijk eenzelfde toeslag betaalt. Het bedrag per leerling voor de bijzondere scholen zal worden vast gesteld over 1968 op f 86,31. Voor 1969 is dat f 93,75. Op dit bedrag voorgesteld de voorschotten aan de schoolbesturen uit te betalen. B. en w. van Kapelle stellen ver der voor twee percelen grond van de gemeente gelegen in Kruiningen nabij de Vlakeweg te verkopen aan de fa. Wed. M. Rijk, Vlakeweg 1 te Kruiningen, zulks naar aanleiding van opmerkingen die hierover in een vorige raadsvergadering door de leden zijn gemaakt. Verder wo-rdt voorgesteld een kre diet van f 2500,- beschikbaar te stel len voor de aanschaf van een sproei- machine voor de onkruidbestrijding. Benoeming In de vacature J. Burger is gekozen tot notabel van de Hervormde Kerk in Kapeille de heer H. Pietjo-uw. Deze heeft zijn be noeming aangenomen. Voor de vaca ture Meulenberg moet °P donderdag 6 maart een herstemming plaatsvin den. Oliebollen Heel Kapelle en Bie- zelinge heeft zaterdag oliebollen ge gete-n. De jongeren, die zijn vere nigd in de jeugdsoos „De Canus'" hebben die dag 7.000 oliebollen ge bakken en ook aan de man gebracht. Van de opbrengst, die plm. f 500, bedraagt, gaan ze in hun soosgebouw aan de Ooststraat een nieuwe geluids installatie aanleggen. Vergadering N.F.O. Over de vormen en mogelijkheden van sa menwerking in de fruitteelt is in de Tuinbouwschool in Kapelle een le zing gehouden door de heer H. Wie- denho-ff van het RTC te Goes. Voor de pauze sprak hij over het sorteren, een zaak die volgens hem in de toe komst steeds meer centraal zal gaan gebeuren, omdat de teler er eenvoudig de tijd niet meer voor heeft. Voor het zomer- en najaarsfruit op het kleine bedrijf zag hij voorlopig nog wel mogelijkheden voor het zelf sorteren. Na de pauze sprak hij over de mogelijkheden van samenwerking tussen de fruittelers en de financië le voordelen die daarmede te beha len zijn- De leiding berustte bij de heer L. C. Oele. Ook de Zeeuwse Rijkstuinbouwconsul-e-nt, ir. H. Sijt- stra was aanwezig. Hengelwedstrijd De hengelver- eniging „De Kanaalvissers" in Ka pelle heeft haar eerste wedstrijd van dit seizoen gehouden en wel in de Westerschelde. Er was een grote deelname en matige vangst. In totaal werden 59 bovenmaatse en 177 on dermaatse vissen gevangen. De uit slag was als volgt: 1 L. Ruisen 580, 2 A. Eve-rsdijk 455, 3. L. P. Lepoeter 420, 4. M. C. Sloo-tmaker, 405, 5. W. v.-d. Vrede 365, 6. C. Visscher 345, 7. P. Ganseman 345, 8. J. v.d. Vel de 315, 9. J. Smallegamge 290, 10. mevr. Lepoeter 270 punten. Drie mi nuten na het begin van de wedstrijd haalde mevr. Lepoeter de eerste vis van dit seizoen op, waarmede ze een tulband won. Kloetinge Landbouwbelang Op de jaarver gadering van de vereniging „Land bouwbelang" zijn B.M. Van Nieuwen- huijze en S. J. Noteboom als be stuursleden herkozen. Na de pauze sprak drs. J. Dijkgraaf over het on derwerp: „Problemen rond de afzet van onze producten". Hij legde er de nadruk op, ondanks de concurrentie van andere landen, met het allerbes te op de markt te komen. Bij over productie is er dan tenminste nog een kans om een redelijke prijs te maken Vacatures notabelen Bij de Ne derlandse Hervormde Kerk zijn er momenteel enkele vacatures in het college van notabelen. Alleen de heer W. Ruissem stelt zich herkiesbaar. De heren A. Nieuwdorp en J. M. Traas doen dit niet meer. In verband hiermee zijn door de Kerkeraad can- didaat gesteld de heren D. L. Kop- penhol en W. J. de Waard. i Kruiningen De gemengde zangvereniging „Cres cendo" heeft met medewerking van de orkestvereniging „Apollo", even eens afkomstig uit Kruiningen, een Weens operetteconcert gehouden, waarvoor de belangstelling groot was Als solisten voor deze avond had men Mya Besselinck, sopraan. Bert van Delden tenor en Laurens van der Werf bariton geëngageerd. Het geheel stond onder de uitsteken de leiding van dirigent Adr. B. Hol ster. Het veeltalig publiek heeft deze vrijdagavond in „Ons Dorpshuis" kunnen genieten van operetteklanken van J. Offenbach, Franz von Suppé, Johan Strauss, Karl Mill°cker, Franz Lehar, Oscar Strauss en Em merich Kalman. Het muzikaal programma werd ge opend met de ouverture Orpheus in der Unferwelt van J. Offenbach. Het was een ietwat zwakke start doch naargelang men verder in het num mer kwam, wist het orkest zich goed te herstellen. Voor de rest van de avond heeft men zich op een uitste kende wijze van zijn taak gekweten. 's-Heerenhoek Installatie In de Jeugdhoeve vond de imstaülatie plaats van een nieuw gevormde verkennersgroep van de Verkennerstroep Si-n-t-Bavo van het bisdom Haarlem. Dit gebeur de door commissaris voor de Zeeuw se Eilanden van de Sint-Bavotroep, de heer Abelman uit Hulst, in bijzijn van de aalmoezenier pater Fontena gel, en kapelaan Stuy'k, de akela mej. M. de Jonge, mej. M. Hazen, de heer M. Rentmeester, lid van de ou dercommissie van deze troep, en en kele genodigden. Bij deze installatie werden tot hopman de heer Raas en tot vaandrig de heren Knuit en Mar tens benoemd. Na het officiële ge deelte voerden de verkenners enkele sketches. Wijkvereniging Middelburg Zuid Donderdagavond 6 maart om half acht houdt de Wijkvereniging Mid delburg Zuid haar jaarvergadering in de Zeeburghschool aan de Keur- hove. Na het officiële gedeelte van deze vergadering worden de leden en huisgenoten in de gelegenheid ge steld een film te zien van de bekende Zweedse regisseur Ingmar Bergman „Het oog van de duivel". De film vertoning zal om 9 uur beginnen. Dinsdag is het vijftig jaar geleden dat Leonard Kindt en Cornelia Ver hijst elkaar het ja-woord gaven. Re den voor hun kinderen, kleinkinde ren, verdere familie en buurtgenoten om er een uitbundig feest van maken. De herdenking van dit gouden huwelijksfeest begint om drie uur met een kerkdienst. Daarna kan men de krasse, bijna tachtigers, feliciteren tijdens de receptie die van vijf tot zeven uur in Hotel Royal aan de Gentestraat wordt gegeven. Op vrijdag 7 maart organiseert de bridge-club „Luctor" te Terneuzen om half acht in „Hotel des Pays Bas" een open-paren drive. De baten hiervan zijn bestemd door de aan koop vain een bandrecorder voor de ernstig gehandicapte kinderen van „de Sterre" te Sluiskil. De kinderen hebben, zoalsde praktijk reeds heeft geleerd, grote behoefte aan voor hen aangepaste muziek en sedert de ra dio-dislributle is vervallen, is dit niet meer mogelijk. De drive wordt in drie klassen verdeeld en elk deelnemen paar (dus ook niet-leden) kan de klasse kiezen waarin het wil spelen. E zullen vele zeer fraaie prijzen beschikbaar zijn. De totale som van het ontvangen inleggeld wordt voor de aankoop van de bandrecorder gebruikt, daar er geen kosten voor organisatie e.d. be rekend behoeven te worden. Voor deeelname kan men zich opgeven bij de voorzitter, de heer P. J. van der Goes (tel. 01150-3118). Philippine Raad praatte lang De raad heeft zich in zijn jongste vergade ring voornamelijk beziggehouden met drie detailkwesties, welke niet in de agenda waren opgenomen. Het gevolg hiervan was dat de raadsbesprekin- gen reeds spoedig in langdurige dis cussies verzandden. Het eerste punt betrof een burenruzie over het al dan niet goed functioneren van de ge zamenlijke afwatering in het gemeen telijke rioolnet. B. en w. hadden na melijk gemeend deze kwestie aan de raad te moeten voorleggen. Ais eind conclusie was de raad van mening, dat betrokkenen deze kwestie zelf zullen moeten oplossen en dat hier geen taak is weggelegd voor de ge meentelijke overheid. Het tweede discussiepunt was, zoals in vele vergaderingen, de aanleg van de aardgasleidingen, nu de aan sluiting in de gemeentewoningen in het bijzonder. Als derde punt tenslot te debatteerde de raad vrij uivoe- rig over een vraag van lid Ramme- loo over de eventuele aanleg van ten- nisterreinen in het nog bouwrijp te maken plan Spuikom. Deze punten namen meer dan tweederde van de vergadering in beslag. Andere voor stellen van b. en w. voornamelijk ad ministratieve besluiten, werden vrij snel doorgenomen. Zo ging de raad eenstemmig akkoord met de wijzi ging van de salarisverordening, bouw verordening en het voorstel tot aan vrage van een rijksbijdrage tot de exploitatie van de bejaarden wonin gen. De Laureynestraat zal eindelijk wor den verbeterd en worden gerecon strueerd, zo ook de aansluiting op de nieuwe verbinding met Hoek in de Kanaalpolder. Dit tot grote vreug de van de raad, die eenstemmig van oordeel was dat deze betere verbin dingen met Hoek en Terneuzen veel goede perspectieven voor de toe komst bieden. Philippine zal dan toch nog na zo vele jaren uit zijn isole ment worden bevrijd. De raad werd in de vergadering ook de begroting voor 1969 aangeboden. De begrotings cijfers kunnen nog niet worden gepu bliceerd. In de vergadering van half maart zal de begroting worden be handeld. Sluis W.I.K. Op 11 maart zal de plaat selijke gymnastiek-olub „W.I.K." in gange" een algemene ledenverga- de zaal van restaurant „Smalle- dering houden. Na afloop zal een film vertoond worden over turnkampioen- schappen. Plattelandsvrouwen De afd. Sluis van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen hield de jaarvergade ring in café „Wilhelmina" o,l.v. me vr. J. de Hullu-Verplanke. Na af loop van het huishoudelijk gedeelte sprak mej. G. F. R. Klamer over het werk van Hedenesse. Besloten werd om op 28 maart een bezoek te brengen aan de operette „De Dollar- prinses" te Gent. Damesgilde In restaurant „We- maer" hield het damesgilde „Cupi do's pijl" zijn jaarvergadering. Ge zien de stijgende kosten werd be slist, dat de contributie omhoog moet. Verder werd besloten dat men de reis naar Amsterdam, die vorige maand vanwege het slechte weer niet kon doorgaan, op een later te be palen dag zou laten plaatsvinden. De reis zou dan niet naar Amster dam, maar Utrecht worden. GOES Gedurende de maand fe. bruari werd regelmatig glas-veldsla ln de V.V.Z.B. te Goes geveild. De aanvoerders hiervan waren de he ren D. Jeremiasse te Wemeldinge en C. v. Kruiningen te Yerseke. Deze met veel zorg onder glas ge teelde wintergroente bracht goede prijzen op, welke variëren van 300 tot 480 cent per kg. De groentehan delaren uit Goes en omgeving, soms ook uit Holland, hadden veel belang stelling voor dit prima produkt. Van onze adverteerders (TWEE-DAAGSE DAFSHOW) In de garage aan de Industrie weg te Terneuzen hield de Daf-dea- ler A. Verbrugge een twee-daagse show. Zondag was hierbij ook aan wezig, jhr. David van Lennep, die met de eveneens aanwezige auto, waarmee hij met Hissink de Lon- den-Sidney Marathon reed, aan de talrijke belangstellenden de nodige uitleg gaf. Ned. Herv. kerk. Bedank! Sluiskil (toez.) A. H. Smits tt| wijkerhout. Morgen, woensdag 5 maartl weert 3.57 en 16.19 uur, Tef 3.16 en 15.36 uur, Vlissingen J 15.05 uur, Wemeldinge 4.36 e uur. xöNEEL, FILM, CONCERT GOES Grandtheater 20 uur Barbarella 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Met zes wordt 't hommeles 14 MIDDELBURG City 20 urn- Een man en een vrouw 14 jij TERNEUZEN Luxor 20 uur De verkrachting OOSTBURG Ledel 20 uur Zo gezegd zo gedaan a.l ANTWERPEN Rex: The stalking moon Rubens: Funny girl Ambassades: Anna karenina Capitole: Duel in de wereld Savoy: De duivelse brigade Vendome: De trein der traagi Quellin: Jungle book Pathé: The split GENT Agora: Gambit Normandie: De huurlingen katanga Scala: De gelukkigste der ST.-NIKLAAS Century: Okinawa Renova: Het vijfentwingste uui| Scala: Zeven maal vrouw Select: Petulia TENTOONSTELLINGEN GOES Voormalig Weesbuis: Schilder! West-Vlaanderen 1968 MIDDELBURG Rijksarchief: Curieuze archie! WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Exp. Fri Timmers en J. Siegers DIVERSEN GOES Landbouwcentrum 10-12 en 14| Spreekuur Voorlichtingscentn houding en Gezin (tel. 01100-64 De Korenbeurs 20.15 uur Alliance Frangaise 's-GRAVENPOLDER Dorpshuis 19.30 uur Voorlichtingsbijeenkomst „Vei® niging Zuid-Beveland" KOEWACHT V. J. Thijs 13.30 uur Bejaardenschieting MIDDELBURG De Schakel 20 uur Lezing mevrouw H. Holthuyse| Culinaire wereldreis „ggDe Provinciaalse Zeei - fereniging tot bestrijding tculose 8aat Zlch heraden op ie die zal ontstaan, als nr I De Klokkenberg geen tbc- ,n meer opneemt. De drie he I ■an de onder het toezicht vanl icing vallende consultatief] in Goes Middelburg en Ternl de artsen dr. J. M. van Daal, chuling en H. D. J. Meijer, c len zich desgevraagd van c< aar op de maatregel van I enberg-bestuür. Zij verwe :drie naar het bestuur van 11 igiog- administrateur van de in G ;tigde vereniging, de heer A. e deelde mee dat op 17 m: bestuursvergadering wordt en tijdens welke de ophef! 'de tbc-afdeling van De KI •rg besproken zal worden, J(Van een onzer verslaggevers) VEERE De vereniging „Vri en van Veere" belegt op zater laart in het stadhuis te Vc voorjaarswerkvergadering, middag zal een discussie won srd over het ontstaan en tnt f komen van een volkshogesch leze tijd. aders tot de discussie zijn de hl empynck, mevr. I. Kempynl ie en de heer P. Houwen, sta: van de Volkshogeschool icaairt" te Woumen in Wil nderen (België). [et congres en de algemene ja adering van de vereniging zul en gehouden op zaterdag (Van onze correspondent) LISSINGEN De gemeente V ten is zeer teleurgesteld over pg van zaken betreffende de ft i Sociale Werkplaatsen op V ren. Dit bleek uit de woorden «thouder G. Janse, tijdens de fw begrotingszitting Van de Vlis gemeenteraad. eds vorig jaar bij de begrcrtii |andeling voor het dienstjaar digde de wethouder aan, dat e tussen Sociale Werkplaatser [icheren spoedig tegemoet kon gezien. Nu een jaar later, m mededelen, dat. de fusie nog stal et is gerealiseerd. Het .rapport, kleine commissie had uitgebr Ir dit onderwerp, zou voor het eizoen vorig jaar worden bes) Die besprekingen vonden ec eind november plaats. Hi| et rapport door het bestuur "Stichting Social Werkplaats en teruggestuurd met vele enten. Biet grootste probleem bij dej Bekïngen, aldus wethouder J: was dat het bestuur van de stiel zich op het standpunt had ge: dai Vlissingen onmiddellijk kon den, terwijl dan later de gen appelijke regeling kon worde: ten. Vlissingen stelde zich e u, «—«SfiïïïïïS TONEEL, FILM, CONCERT MIDDELBURG City 20 uur Een man en een vrouw 14 ja» ANTWERPEN Als onder vandaag. GENT Als onder vandaag. ST.-NIKLAAS Als onder vandaag. BRUGGE Korrekelder 20.30 uur De huisbewaarder (Pinter) TENTOONSTELLINGEN GOES Vm. Weeshuis, Schilderkunst iij Vlaanderen-1968 (t/m 9 maart) MIDDELBURG Rijksarchief „Curieuze archief:: WESTDORPE Galerie Troutzaerte (tot 31 ms Exp. Franeine Timmers en J.i DIVERSEN GOES Openbare Bibliotheek 20.15 uur Lezing Margo Minco Opgaven voor deze rubriek: tri gemeenschappelijke regeling, vertragingen in de fusiebespreki Itebben ertoe geleid, dar de ve 20 OM 4850'BEU Ik GESOREN IN PRINCETON, IN MISSOURI, ALS DE OUDSTE VAN ZES KIWDèREN. MÜN ECHTE NAAM IS MARTHA JANE CANNARV... ...mow ouders schrokken al gauw uw mow karakter ew mow kracht. ik heb aak hew mow leven en mow bowaam te danken... - geleid, dai de vej •eine Sociale Werkplaats in Vli gen, die al gruime tijd met Wmteproblemen kampt, neg s met kon worden verbeterd. We der Janse deed de raad de to ging, dat hij z0 spoedig mogelijk nen zal beramen om aan het ru gebrek een einde te maken. ik wou ALTOP met de jongens spelen WAAR ZO wilden ER niet vfln weten- f Més iie 7 Ut] PUMP. om hen te overtuigen gebruikte ik typisch vrouweluke listen... het leger trok me AAW. toen ik6» WAS MELDDE ik me ALS spoorzoeksts' De weers- vooruitzich voor woen en dondert opgesteld het K.N.M maandag 18.00 uur li pverwegend droog en vrij koi De weersvooruitzichten in emiddeld over Nederland zijr foensdag: Aantal uren zon: 0 tot 4; emp.: omstreeks normaal; p.: 0 tot 4 graden onder noi fans op een droge periode var Itens 12 uur: 90 procent; kans i pehee] droog etmaal: 70 procei De vooruitzichten voor dom uiden: Aantal uren zon: 1 tot 6: np.: van omstreeks normaa graden onder normaal; max. tot 5 graden onder normaa] P een droge periode van mins bur: 90 procent: kans op een droog etmaal: 80 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2