„Warming up" voor de Openluchtspelers Ir. Dorst, Ridder Orde Ned. Leeuw Zen rom vers Uitstekend concert vat Brass Band O.N.D.A. Afscheid van secretaris Groene Kruis Boekenfeest een succes P. van der Hof overleden LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE SOVJE1 Plaatselijk neerslag Grote Zeeuw nam afscheid BEWEGINGSLEER IN DE PRAKTIJK Velen kwamen naar „open" politiebureau TERNEUZEN Gemeenteremise overgedragen Landbouwschuur uitgebrand Auto over de kop: Twee keer uit de bocht WALCHEREN MIDDELBURG Zonder papieren en onder invloed achter stuur Inzittenden auto gearresteerd Beveland nam afscheid van Jan v. d. Voorde Hoogwater- Ui ÉÉfSiÉËÉ :;;V *öt cjn waar VANDAAG MORGEN R.Z.V.T. V FINALE IN HAARL Kind dood m van derde et Vier- mogendhedej gesprek over Midden^Oosti HOEPLA-TRIO DE GRATIE BIJ DE VPRO DE STEM VAN MAANDAG 3 MAART 1969 De cursisten ln actie tijdens de bewegingsleer. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Zaterdag hield de Middelburgse gemeentepolitie haar aangekondigde open dag, waar bij het gehele politiebureau zonder enige beperking toegankelijk was. Toen 's morgens om negen uur de deur werd geopend, stonden de eer ste gegadigden reeds te wachten. De belangstelling die schuchter begon, werd snel zeer groot. Na de middag werd de vijfhonderdste be zoeker genoteerd. Deze ontving een attentie in de vorm van een boeken- óf platenbon naar keuze, en tevens een aparte rondleiding. 's Middags om 17 uur begon de vierde extra rondleiding, hetgeen betekende dat de 2.000ste bezoeker was gepasseerd. Toen 's avonds om zes uur de toegang werd gesloten waren er 2124 bezoekers geteld. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Mede als voorbereiding op de voorstellin gen van „Romeo en Julia", die op 21 en 22 juni gehouden zullen worden door „De Openluchtspe lers" te Middelburg, zijn er o.l.v. de bekende regisseur Ad v. Noort enkele unieke cursusavonden ge houden, die men, vooruitlopend op de eigenlijke repetities, zou kunnen beschouwen als een soort „mental-training". Het universele karakter van de oefenstof en het grote enthousiasme na de eerste avonden, hebben ertoe geleid, dat verscheidene leden van andere amateur-toneelgroepen zich bij de vaste cursisten hebben aangeslo ten. Op een dergelijke oefenavond gaat de heer Van Noort uit van een van- tevoren vastgesteld thema, waarop de cursist zich, zowel individueel als collectief, geheel kan uitleven. Voor beelden van de reeds behandelde thema's zijn o.a. liefde en haat, vrij heid en gevangenschap, schuldig en onschuldig, saamhorigheid, allemaal onderwerpen die in het te spelen drama tot uitdrukking moeten wor den gebracht. De avond begint met ademhalings- en ontspanningsoefe ningen en bewegingsleer, waarbij 't streven erop is gericht, de cursist (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Hoewel hij in feite niet jarig was, heeft ir. J. D. Dorst uit Goes toch een bijzonder ver jaardagsfeest gevierd. Vijfenzes tig jaar geleden, echter op 29 fe bruari, werd hij op Tholen gebo ren. Wegens het bereiken van de- DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel (01150-4866) en J. Robesii. (01140-2005) REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND: mej. S. Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 ze leeftijd heeft ir. Dorst in hotel „De Korenbeurs" in Goes afscheid genomen. Afscheid van wie en wat precies, is moeilijk te zeggen. Veertig jaar lang heeft hij zich ingespannen voor agrarisch Zeeland en bekleedde hij alle mogelijke functies o.a. op het gebied van land- en tuinbouw en vis serij. De beloning voor al zijn werk zaamheden kreeg de heer Dorst uit handen van dr. H. H. Patijn, secre taris-generaal van de landbouw. De ze speldde ir. Dorst de koninklijke onderscheiding op die hoort bij de benoeming tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De heer Patijn was één van de drie sprekers, die op de afscheidsrecep tie aan het woord kwamen. Het wa ren er, uitgezonderd voorzitter J. A. Stols van de commissie -afscheid ir. Dorst" per se niet meer dan drie. Want had de heer Stols iedereen aan het woord gelaten, die daar prijs op stelde, dan had de familie Dorst naar 90 sprekers moeten luisteren. Al die sprekers hebben daarom het geen zij hadden willen zeggen, op pa pier gezet. Het op deze manier sa mengestelde boekwerk werd de heer Dorst overhandigd. Het motto van het boek is „Al te veel woorden ver smoren de waarheid". Volgens de heer Sto-ls is de heer Dorst één van die mensen die met weinig woorden vee) weten te zeg gen. De heer Patijn die sprak „na mens al wat naar overheid riekt", zoals hij zei, onderstreepte dit. Hij noemde de heer Dorst een hoogbe- kwaam man en een man van groot gezag. Vervolgens sprak ir. J. Prins, voor zitter van de Z.L.M., namens agra risch Zeeland. Laatste spreker was mr. M. Vlaming, die de visserij ver tegenwoordigde. Na een wederwoord van ir. Dorst werd het officiële ge deelte van de bijeenkomst besloten. Hierna kregen de vele aanwezigen gelegenheid de heer Dorst de hand te drukken. grotendeels los te matten van de veelal aanwezige geestelijke remmin gen, zoals verlegenheid, overdreven bescheidenheid, plankenkoorts en hem of haar daardoor de gelegen heid te geven, zich volledig te kjm- nen concentreren op hetgeen hij of zij moet uitbeelden. De volgende collectieve oefening geschiedt aan de hand van bijvoor beeld een voorgelezen verhaal, waar in een flinke hoeveelheid handelin gen en uitdrukkingsmogelijkhed zijn verwerkt, doch waarop een ieder per soonlijk zijn visie in vrije fantasie- en gestalte kan geven, zonder aari enige kritiek te worden blootgesteld. Tijdens het verloop van dit ver haal wordt tevens het thema van die avond onthuM". Gedurende een korte koffiepauze vormen zich kleine discussiegroep jes, bestaande uit ongeveer zes per sonen, die zich onderling beraden, op welke wijze zij straks het gestel de thema zullen benaderen en uit beelden. De geïmproviseerde schet sen, spontaan uit de discussie voort gesproten, blijken, ofschoon zij alle hetzelfde thema als onderwerp heb ben, qua presentatie soms ver uit een te lopen. Zij geven vaak blijk van grote originaliteit en van een voor amateurs opvallend snel inle ven in de materie. Hierbij komt 'n het bijzonder tot uitdrukking, dat de beginneling zich duidelijk optrekt aan de toneelfeeling van de meer ervaren spelers en speelsters. De kunst om, .,even voor de vuist weg", toch goed geformuleerde zin nen te kunnen vormen en uit te spreken, komt bij deze oefeningen ruimschoots aan haar trekken. De gespeelde schetsen worden nu door de regisseur van commentaar voor zien en de punten van kritiek aan een nadere beschouwing onderwor pen. Het zou te ver voeren het verdere verloop van de oefenstof van zo'n avond onder de loep te nemen, doch het laat zich aanzien, dat het doel van deze frisse aanpak, nl. het dik wijls nogal „houterig" aandoende amateurtoneel op een wat hoger plan te brengen, langs deze weg bereik baar moet zijn. De cursus in Middelburg loopt inmiddels ten einde, doch gezien het succes en de steeds groeiende be langstelling hoopt de heer Van Noort de komende winter zijn cursussen te vervolgen. Intussen begint dinsdag avond 4 maart in café De Meerpaal te Philippine een dergelijke leergang van tien avonden voor de Zeeuwsch- Vlaamse amateur-tonelisten. De aan vang is om 7.30 uur. De nieuwe gemeente-remise aan de Industrieweg is door het aanne mingsbedrijf, de firma gebroeders Simons uit Terneuzen overgedragen aan burgemeester J. C. Aschoff. Hij was vergezeld door de wethouders M. de Vos (Openbare Werken) M. Nieuwdorp (Financiën), de secreta ris, de heer A. J. van Pagee en de directeur van openbare werken, ir. H. Tirion. Het moderne efficiënt ingerichte ge bouw dat voldoet aan de eisen des tijds, bestaat uit werkplaats en een kantoor voor de heer J J Huig, chef van de reinigingsdienst en de uitvoer der. de heer J. de Later. De werk plaats heeft een oppervlakte van 12 x 12 m en is geheel voor het on derhoud van de gemeente-auto's inge richt. Daarnaast bevindt zich de stal ling plaats voor 13 auto's. De nieuwe remise werd op 16 au gustus 1968 aanbesteed, op 22 au gustus gegund en op 28 augustus be gonnen de bouwwerkzaamheden. Eind december was 't gebouw glas- en winddicht. Twee maanden later had de oplevering plaats, 't Oude ge bouw, dat op hetzelfde terrein aan de Industrieweg staat, zal, nadat en kele veranderingen zijn aangebracht door de onderhoudsdienst die thans vanuit een gebouw op „Het Java" opereert, in gebruik worden geno men. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De heer A. de Lange uit Goes, die 22 jaar de belangen van de provinciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis" heeft behartigd is benoemd tot erelid van deze ver eniging. In 1946 werd de heer De Lange bestuurslid van de kruisver eniging. Vanaf 1947 tot, officieel, za terdag j.l. was hij secretaris. In hotel „De Korenbeurs"" in Goes nam de heer De Lange afscheid van het Groene Kruis. Acht sprekers brachten naar voren met welk een enthousiasme, kennis van zaken en werklust de heer De Lange zich voor de vereniging heeft ingezet. Burgemeester G. van Velzen van St. Philipslan-d, één van de sprekers meende dat „het Groene Kruis en de heer De Lange één waren". Als stof felijk blijk van waardering overhan digde hij de scheide-nde secretaris o.a. nani'-ns de plaatselijke afdelin gen van de kruisverenigingen en wijk en districtsverpleegsters een reis- cheque. Namens de vereniging werd het echtpaar De Lange een tuinameuble- ment aangeboden. Dit gebeurde door voorzitter F. A. Bulder. Door verschillende andere vertegen woordigers van verenigingen en in stellingen die werkzaam zijn op het gebied van de volksgezondheid werd de heer De Lange lof toegezwaaid en werden er cadeaus overhandigd. Mevrouw De Lange deelde in de hul de. (Van onze correspondent) TERHOLE Door tot nu toe on bekende oorzaak is in de naclit van zaterdag op zondag omstreeks 11 uur de uit hout opgetrokken landbouw schuur op het bedrijf van J. F- de B. gelegen aan het Galgenveld te Ter hole totaal in vuur en vlam opgegaan Alhoewel de brandweer van Hulst en Kloosterzande spoedig ter plaatse waren, kon niet worden voorkomen dat er niets van over bleef. In de schuur van ongeveer 20 x 10 m. be vonden zich geen dieren of land- bouwmaterialen. Een bromfiets en een fiets gingen verloren. De be woners van de boerderij waren ten tijde van de brand niet aanwezig. De schuur was verzekerd (Van onze correspondent) RILLAND BATH Op Rijksweg 58 tussen Rilland en Krabbendijke is zondagmorgen om tien voor tien een personenauto over de kop gegaan. De auto reed richting Goes. De per sonenauto met vier inzittenden, be stuurd door J. H. S. uit Rotterdam kwam in de berm, vervolgens weer terug via een bermpaaltje op de rijksweg en ging toen over de kop. De oorzaak was een lege band. S. en zijn echtgenote en ook J.G.B. en zijn echtgenote werden hierbij ge wond. Zij liepen inwendige kneuzin gen en snijwonde-n op. Zij moesten worden vervoerd naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom Na verbonden te zijn, konden zij huis waarts keren. De auto werd vernield. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Een goed avond programma, een aantrekkelijke zaalversiering, een gezellig bal en vooral een uitverkocht huis hebben het achtste Zeeuwse boekenfeest za terdagavond en -nacht in het Vlis- singse Hotel Brittannia tot een suc ces gemaakt. Het warm en langdurig applaus van het publiek gold vooral het op treden van het Zeeuws Jeugdorkest, een gelukkige greep van het door Zeeuwse boekhandelaren gevormde comité boekenfeest. Onder leiding van dirigent Peter Jense voerden de jonge musici een werk uit van F. Gossec, J. Haydn en A. Sullivan. Het orkest dat op deze avond een geheel nieuw pro gramma voor het eerst in het open baar uitvoerde, kreeg zoveel „open doekjes" dat dirigent Jense tot een toegift moest besluiten. Het gedeelte na de pauze werd verzorgd door de professionele mop pentapper Max Tailleur en zijn ge zelschap, dat verder bestond uit pia nist Leslie Davis en de zangeressen Mieke Bos en Pauline Johnson. Mr. F. Huber verrichtte i.p.v. dr, A. Mes, die wegens ziekte verhin derd was, de officiële opening van het feest. De heer Huber achtte het een gelukwens waard dat de belang stelling voor deze avond zo groot was, terwijl er toch niets „aanstoot gevends" was te zien. De muziek werd verzorgd door The South Jazzband en het Trio Leenzietse. MIDDELBURG Mevrouw M. G. uit Middelburg is met haar auto in een flauwe bocht in de Leliendaalse- weg door gladheid in een slip ge raakt. Zij belandde met haar auto in de berm. Zij bleef ongedeerd. De auto werd zwaar beschadigd. Even later vloog mevrouw P. uit Oostkapelle in dezelfde bocht onder dezelfde omstandigheden uit de bocht. Zij werd uit de auto geslingerd. Met een heupfractuur werd zij per ambu lance naar het ziekenhuis overge bracht. Haar auto werd eveneens zwaar beschadigd. Filmavond Shell In het City theater te Middelburg is een voor lichtingsfilmavond aangeboden aan aandeelhouders en genodigden van de Kon. Shellgroep. Met behulp van fraaie kleurenfilms werd de talrijke aanwezigen een inzicht gegeven in de opsporing, winning en verwerking van aardolie. De chemische kant van het concern werd belicht in films over hechtmaterialen, ziektebestrij dingsmiddelen en een historisch over zicht van de ontwikkeling en het ge bruik van verven. Voor enige sen satie zorgden filmimpressies van de 24 uursrit van le Mans en het rijden in de bergen. Tol slot kregen de aanwezigen een zeereis op celluloid aangeboden, die een beeld gaf van het werk en leven aan boord van moderne tankschepen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In Middelburg werd B. uit Vlissingen gearresteerd. Deze had een auto gekocht en was onder invloed van drank zonder rij bewijs of verzekeringspapieren een ritje naar Middelburg gaan maken. Daar reed hij een verkeerszuil op de nieuwe Vlissangseweg onderste boven. Dit was voor hem geen reden om te stoppen doch op terugweg naar Vlissingen stond de gemeente politie van Vlissingen hem reeds op te wachten. Hij werd voor nader verhoor over geleverd aan de gemeentepolitie van Middelburg. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de nacht van zaterdag op zondag troffen surveille rende agenten op de nieuwe Vlis- sinigseweg een onverlichte bescha digde personenauto aan. Inzittenden waren M. J. uit Nijmegen en J. J. eveneens uit Nijmegen. De auto was eigendom van F. van S. uit Middel burg. Beide personen zijn gearres teerd. Naar de juiste toedracht van het gebeuren wordt een onderzoek ingesteld. (Van onze correspondent! 1-lANSWEERT Officieel is af scheid genomen van de in Hansweert woonachtige markante figuur van de PZEM, J. v.d. Voorde, die meer dan 30 jaar als elektromon-teur in Oost- Zuid-Beveland werkzaam is geweest. Onder grote belangstelling van de zijde van het personeel werd Jan v. d. Voorde uitgeluid. De bedrijfsinge- nieur G. v.d. Bij wees op de vele goede eigenschappen die de heer v. d. Voorde hebben gesierd. Namens de personeelsvereniging Oefening en Ontspanning werd een barome ter aangeboden. Mevrouw v.d. Voor de, eveneens in de hulde betrokken, werd een prachtig bloemstuk aange boden. Tweede spreker was de tech nisch ambtenaar district Oost-Zuid- Beveland, de heer A. Blikslager. De ze bood de heer v.d. Voorde een tran sistorradio aan. Laatste spreker was de heer C. Ligthart Schenk, hoofd monteur Oost-Zuid-Beveland. Deze heeft 32 jaar samengewerkt met deze voor Oost-Zuid-Beveland zo bekende figuur. Hij herinnerde nog aan het begintijdperk van hun samenwerking toen per fiets en handkar b.v. even een aansluiting in Rilland moest wor den gedaan. Hij stelde de scheidende functiona ris als voorbeeld voor de jongere ge neratie. Bij de PZEM, zo bleek bij het afscheid wensen allen de heer v. d. Voorde en zijn echtgenote een wel verdiende en langdurige rust. Woens dag werd in Middelburg officieel af scheid genomen door de directeur van de PZEM, ir. T. Bogerd. Toen werd hem de bekende envelop over handigd. MIDDELBURG Het programma van de Brass Band „O.N.D.A." uit Middelburg, dat voor een goed bezette concert- en gehoorzaal concerteer de, vermeldde naast het optreden van het seniorenkorps ook een eerste op treden van het jeugdkorps. En wie de jeugd heeft, heeft de toe komst is een bekend gezegde dat hier weieens van toepassing zou kun nen zijn. Wat deze jongelui op deze avond lieten horen was niet gering en had zeker al een goed niveau. Dat dit mede te danken is aan de instructielessen van de aan de mu ziekschool verbonden docent Paul van Belzen staat zeer zeker vast. We mogen zelfs concluderen dat de ouderen in deze jeugd een stimulans zullen vinden om nog meer te gaan oefenen dan zij nu waarschijnlijk al doen om deze jeugd bij te houden en te zorgen dat zij hen voorlopig niet voorbijstreven. Het programma, dat werd gepre senteerd door de. heer G. van Loo werd geopend door de tamboers on der directie van de heer J. Jacobs. Zij deden dat op vlotte wijze met o.a. een fantasiemars. Het jeugdkorps, dat evenals de Brassband onder leiding stond van Kees Cevaal, begon haar optreden met de Juniorenmars van Hans van Lussenburg en met dit openingsnum mer werd al direct in de roos ge schoten; pretentieloze muziek, niet te moeilijk geschreven maar toch een lust voor het oor; dit gold in ze kere mate ook voor de ouverture die hierop volgde; de bewerking van „Steal away" was wat leeg maar de daaropvolgende toegift bleek een voortreffelijk stukje muziek te zijn. De brassband zelf excelleerde in haar openingsnummer de „Jubilar" mars van Nilsen, uitstekend gespeeld maar ook een uitstekende compositie we hadden dit nummer graag nog 'n keer gehoord. Een werk als de „Pré lude" van Rachmaninoff leent zich beter voor piano dan voor een brass band; het werd trouwens ook niet geheel correct uitgevoerd zowel in tempo als in dynamiek. Brassband en jeugdorkest waren tot slot van deze avond te horen in GOES De heer P. van der Hot, in leven administrateur van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Midden- Zeeland" tie Goes is overleden. Na aanvankelijk in het particuliere bedrijfsleven werkzaam te zijn ge weest, trad de heer Van der Hof in maart 1945 in dienst van de ge meente Vlissingen. Zijn werkzaam heden op de afdeling financiën van de gemeentesecretarie werden per 1 september 1947 gevolgd door be noeming tot administrateur van het Gemeente Waterleidingbedrijf van Vlissingen. Als administrateur heeft de heer Van der Hof de ontwikkelingen op het gebied van de organisatie van de waterleidingmaatschappijen van na bij meegemaakt. Onder leiding van de heer Van der Hof werden verschillende verbete ringen in de administratie, zoals ge deeltelijk mechanisatie, doorgevoerd. Vooral de voorbereiding van de fusie per 1 januari 1966 van de Wal- cherse en Bevelandse streekbedrij- ven tot de huidige N.V. Waterlei dingmaatschappij ..Midden-Zeeland" heeft de heer Van der Hof met -in zet van zijn gehele persoon verzorgd. De daarop volgende fusies met de N.V. „Tholen" per 1 januari 1967 en de N.V. „Schouwen-Duiveland" per 1 januari 1968 schonken hem grote voldoening, ofschoon het hem tengevolge van zijn gezondheidstoe stand niet gegeven was zich hieraan te geven. Gedurende verschillende jaren was de heer Van der Hof, die een sterk sociaal gevoel had, te Vlissingen dia ken van de Ned. Hervormde Ge meente. Morgen, dinsdag 4 maart. Hansweert, 3.21 en 15.46 uur. Terneuzen, 2.42 en 15.03 uur. Vlissingen, 2.14 en 14.32 uur. Wemeldinge, 4.02 en 16.22 uur. een drietal composities, wa vooral de Hymne tunes van Rij het goed deden. Een alleszins slaagde avond van de muziekvei ging O.N.D.A." waar met recht ziek in zat. AB LICHTEND; TONEEL, FILM, CONCERT EK HULST Bioscoopgebouw 20 uur De wilde engelen 18 jaar GOES Grandtheater 20 uur Barbarella 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Met zes wordt 't hommeles 14 MIDDELBURG City 20 uur Een man en een vrouw 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur De verkrachting 18 jaar ANTWERPEN Rex: The stalking moon Rubens: Funny girl Ambassades: Anna karenina Capitole: Duel in de wereld Savoy: De duivelse brigade Vendome: De trein der traaghel Quellin: Jungle book Pathé: The split GENT Agora: Gambit Normandie: De huurlingen van 'ratanga Scala: De gelukkigste der miljai ST.-NIKLAAS Century: Okinawa Renova: Het vijfentwingste uur Scala: Zeven maal vrouw Select: Petulia TENTOONSTELLINGEN GOES Vm. Weeshuls, Schilderkunst in Vlaanderen-1968 (t/m 9 maart) MIDDELBURG Rijksarchief „Curieuze archiefsfa) WESTDORPE Galerie Troutzaerte (tot 31 maai Exp. Francine Timmers en J. DIVERSEN KLOETINGE Verenigingsgebouw 19.30 uur Voorlichtingsbijeenkomst Veilin niging „Zuid-Beveland" TERNEUZEN Vijverhof 19.30 uur Spreekuur KVP-raadsleden AXEL De Halle 20 uur Lezing mevrouw H. Hblthuysen (culinaire wereldreis) XÖNEEL, FILM, CONCERT D GOES Grandtheater 20 uur Barbarella 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Met zes wordt 't hommeles 14 Ji MIDDELBURG City 20 urn- Een man en een vrouw 14 Jai TERNEUZEN Luxor 20 uur De verkrachting OOSTBURG Ledel 20 uur Zo gezegd zo gedaan a.L ANTWERPEN Als onder vandaag. GENT Als onder vandaag. ST.-NIKLAAS Als onder vandaag. TENTOONSTELLINGEN GOES Voormalig Weeshuis: Schilderki West-Vlaanderen 1968 MIDDELBURG Rijksarchief: Curieuze archie: WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Exp. Frai Timmers en J. Siegers DIVERSEN GOES Landbouwcentrum 10-12 en 1411 Spreekuur Voorlichtingscentra»! houding en Gezin (tel. 01100-6" De Korenbeurs 20.15 uur Alliance Francaise 's-GRA VENPOLDER Dorpshuis 19.30 uur Voorlichtingsbijeenkomst „Veilt niging Zuid-Beveland" KOEWACHT V. J. Thijs 13.30 uur Bejaardenschieting MIDDELBURG De Schakel 20 uur Lezing mevrouw H. Holthuysen:| Culinaire wereldreis Opgaven voor deze rubriek: tel-1 7438 of postbus 116 in MiddelbDi IK ZAL WAT KOFFIE MAKEN EN EEN HAPJE ETEN. JE 8ENTI 06ASi; CALAMITY JANE. 7 iL- uca ijnniT f WOB MMLT'JD... J~ 4-—wr-' W NEE, DANK JE. IK ROOK NIET. NEEM ME NIET KWALUK. IK PRUIM. IK ZAL JE DE GESCHIEDENIS VAN I MUN LEVEN VERTELLEN, LUCKV LU# DAT IS M3N LEUKSTE TIJDVERDRIJF (Van een onzer verslag EINDHOVEN Het Zeeuws Volks Toneel (I Hulst en Maastricht '46 h< het afgelopen weekeinde i be-theater te Eindhoven voor de finale van het Landjuweel, die van 12 tc in Haarlem zal worden geh toneelvereniging Gunda die eveneens aan de tusse Eindhoven heeft deelgenor gevallen. RZVT voerde het stuk velshaan" uit. ROTTERDAM (ANP) - jarige Johain Kloet uit Roit gistermiddag, in een flaJtge de Lijnbaan vain de derdie vallen en kort daarna over gebruikte met vriendjes ds nimg als glijbaan en verloc het evenwicht. PARIJS (Reuter) Di Sovjet-Unie en Frankrijk de naaste toekomst bespreki, ren over het Midden-Ooste kader van de Verenigde 1 met deelneming van de pe vertegenwoordigers van di bij de Verenigde Naties. Dit is vernomen van Am- functionarissen, die preside vergezellen op zijn Europese Bij zijn terugkeer in Wï zal Nixon met de Russisch sadeur in de V.S., Dobryniin, verzoek over de situatie in den-Oosten spreken. (Van onze radio- en t.v.-r« De VPRo heeft besloten bereiding van een t.v.-pr. van Wim van der Linden, B hagen en Wim Schippers, de uitzending op 14 april wi Wogen, stop te zetten, s woordvoerder van de VPR( Dit besluit is genomen o samenstellers in strijd me- waakte afspraak, publiekeli. delingen o-ver dit programm. gedaan d.m.v. een advertent Nederland. I ffojWW' De wee uitzicht dinsdag woensd opgesté het K.I zondag uur luit Plaatse) heerslag en over het algem h'g verandering in tempera De weersvooruitzichten Bemiddeld over Nederland dinsdag: Aantal uren zon: 4 min.-temp.: omstreeks hiax -temp.: van tot 3 graden onder nuni ®n droge periode van j - 80 procent; kans op aroog etmaal: 60 procent, luide voorurtxichten voor v Aantal uren zon: 4 torn.-temp.; omstreeks toax-temp.: van c lot 4 graden onder nun. i,?n. dr°ge periode van ur: 70 procent; kans op 01 oog etmaal: 40 procent, of ongeveer normaal; mil ee of ongeveer normaal; mir i op ee

de Stem | 1969 | | pagina 2