Nog dit jaar wordt met bouw te Goes gestart Met vergr LUCTOR Kwestie schoolgebouw te Clinge nu opgelost Hoedekenskerke stelde begroting voor '69 vast 11 KRITIEK OP GOES LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE Aanbesteding sluizen in Kreekrak C.B.T.B.: nijverheidsschool voor meisjes ZUID-BEVELAND WEDGWOOD DBS. BOEME OOSTBURG SAS VAN CENT Voor al uw autobanden TIJDENS RAADSVERGADERING 1DXS Telegraafdienst nu al afgeschaft bij Goese PTT Medische diensten „Culturele dag" van P.J.G.Z. KWJ Vlissingen propageertAktie Wereldwijd met eigen expositie R.-K. Kerkdiensten MESTSTOFFEN Fa. De Moor- Vlaeminck Hoogwater Wat er» waar VANDAAG MORGEN MAANDAG Conclusie proefschrift dr. J. Stumphius: Asbest kan longkanker veroorzaken bannen voor .-k. school in Middelburg- Zuid Zonnige periodes DE STEM VAN ZATERDAG 1 MAART 1969 Modeshow In hotel Victory vond een modeshow plaats van de Neved-a Mode '69. Voor de pauze werd gebreide en gehaakte kinder kleding geshowd. Na de pauze toon den 3 mannequins en een dressman jurken, pakjes en truien in aller hande kleuren. Het topmummer werd een mantel door de dochter van de heer J. Jonkman op zeer charmante wijze gepresenteerd. Verkeersproblematiek Vanavond organiseert de afdeling Sas van Gent van het Verbond voor Veilig Verkeer in het Buurtcentrum St.-Albert aan de Baljuwstraat te Sas van Gent een avond, die hoofdzakelijk gewijd zal zijn aan de verkeersproblematiek Er zullen verkeersdia's getoond wor den waarbij uitleg gegeven zal wor den door een medewerker van de Rijkspolitie. Voorts zal men trachten een herhalingscursus op het gebied van verkeersregels en -tekens te ge ven. De cursus Pech Onderweg zal men ook dit jaar organiseren, een cursus die uitgesmeerd wordt over vier weken waarbij per avond 2,5 uur les zal worden gegeven. Men zal mi nimaal 10 leden en maximaal 20 le den aan deze cursus kunnen laten deelnemen. Ook dit jaar organiseert de actieve afdeling een oriëntatierit voor automobilisten Aangezien er bij de bejaarden in Sas van Gent nogal wat belangstelling bestaat voor de cursus Bejaarden in het Verkeer zal deze waarschijnlijk ook dit jaar georganiseerd worden. Tot slot ligt het in de bedoeling om een officier van de Belgische Rijkswacht een in leiding te laten houden over ver keersregels en -tekens in België. Aardenburg Boldersclub Eede De bolders- club Eede heeft zijn 5e clubbolling gehouden. De uitslag luidt: 1 R. Goethals - Cam. van Rie, 2 C. Staelens - P- van Maele, 3 P. Laridaen - C. Pijfferoen, 4 R. v. aele - G. Dhoore. De jeugdclub leid zijn 4e clubbolling De uitslag was hier: 1 B. Dhondt - R. de Gee- ter, 2 R.' Goethals - W. v. d. Broe- ke, 3 R. de Vreezë - R. Roedts, 4 G. Röedt - E. Cocquit. Sluis Wegomlegging De Oude Kerk straat is wegens herstrating vanaf maandag 2 maart voor het verkeer gesloten. Deze Werkzaamheden zul len circa drie weken duren. Alle doorgaand verkeer voor richting Oostburg en Aardenburg zal gedu rende deze periode omgeleid wor den langs de Ridderstraat. De Gasmaatschappij zal van geze gelegenheid gebruik maken om een geheel nieuwe leiding aan te leg gen. Mi hii (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Waarschijnlijk kan nog dit jaar begonnen worden met de bouw van een nieuwe nijverheids school voor meisjes in Goes, uit gaande van de Zeeuwse Christe lijke Boeren- en Tuindersbond. Aan de Fruitlaan in Goes-Zuid is grond voor de nieuwbouw ge reserveerd. Het schoolgebouw zal 16 lokalen, inclusief een gymzaal, omvatten. De Zeeuwse C.B.T.B. hoopt dit jaar de definitieve ministeriële toezeg ging op het nieuwbouwplan te krij gen. Een en ander kwam aan de orde op de leerkrachtendag, die de Zeeuw se C.B.T.B. in de Oosterkerk te Goes heeft gehouden. Er werd over ge sproken door vice-voorzitter P. van Hoeve, die de leiding van de dag had. Hij wees op de betrekkingen tussen de C B.T.B. als boerenorganisatie en het nijverheidsonderwijs. H(j gaf een uiteenzetting over het ontstaan van deze betrekkingen; Voorts wees hij op de steeds groter wordende toeloop van leerlingen naar de drie nijverheidsscholen, die de Zeeuwse C.B.T.B. in Zeeland (en wel in Goes, Middelburg en Bruinis- se) heeft. De drie scholen hebben nu totaal 850 leerlingen. Hij deelde mee, dat het ministerie het verzoek, de school in Bruinisse over te plaatsen naar Zierikzee, voor dit jaar heeft af gewezen. De C.B.T.B. heeft hiertoe opnieuw een verzoek ingediend. Door ir. H. van Harten, directeur van de Christelijke Hogere Land bouwschool in Dronten, werd gespro ken over het onderwerp „Christelijk Onderwijs: wat houdt dit in en wa* maken we ervan". Over het onder werp werd uitvoerig gediscussieerd. Een tweede inleiding werd gehou den door de heer W. Blacquière, on- derwijs-secretaris van de Nederland se C.B.T.B., over „beroepsonderwijs in de branding". Een van de punten die hij naar vo ren bracht was de plaats van hee landbouwonderwijs in Zeeland. Hij meende, dat er voor dit onderwijs nog wel degelijk een plaats in deze provincie is, zij het dan dat er z.i. een andere opzet aan gegeven zal moeten worden. Hij doelde hiermee op een concentratie van scholen. Ook dit onderwerp werd in discus sie gebracht. De dag werd door ongeveer 60 leer krachten en leden van schoolbestu ren bijgewoond. (ADVERTENTIE) TIVOLIWEG 63 HULST Telefoon 01140-2461 Wij leveren ook particulier (Van onze correspondent) CLINGE Tijdens de gemeente raadsvergadering vroeg de heer Van Dnyse om buiten de orde het woord te mogen voeren over de gevolgen van zijn algemene beschonwingen DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), 4,/5 p. maand (excl. 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A, F Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel (01150-4866) en J. Robesii. (01140-2005) REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND: mej, S. Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 0i 150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 over de begroting in de vorige raads vergadering. Omtrent deze algemene beschou wing was enige deining ontstaan. Naar zijn mening was er na de laatst gehouden raadszitting een telefoon gesprek gevoerd met het schoolbe stuur in het kerkdorp Clinge. Ook was het contact tussen het school bestuur en het college van b. en w. verbroken. De voorzitter deelde de heer Van Duyse mede, dat hijzelf te lefonisch contact had opgenomen met het schoolbestuur Dit was naar aanleiding van de bewering dat het college niets af zou weten van even tuele plannen voor het bouwen van een hal aan de school. Inderdaad be vestigde de burgemeester, ook mede namens de beide wethouders, dat er niets bekend was van deze plannen. Om alles recht te zetten wilde de voorzitter een gesprek met het schoolbestuur over deze aangelegen heid. Toch bleef de heer Van Duyse volhouden dat het hoofd van de school op het gemeentehuis contact had gehad met de secretaris. De se cretaris was dan ook, volgens zijn mening, verplicht om de gegevens welke omtrent deze hal werden ver strekt, door te geven aan het col legen. Volgens de heer Van Duyse is de secretaris fout geweest. Hij is gaan zitten op de stoel van de bur gemeester. Wethouder Willaert stel de dat noch de secretaris noch het hoofd van de school bevoegdheid hebben om besluiten te nemen be treffende de hal. Hij was van me ning dat het hoofd van de school op de stoel van het schoolbestuur is gaan zitten. De voorzitter wees erop dat het hoofd van de school zich niet moet neerleggen bij de uitlatingen van de secretaris, maar wel de hiër archische weg moet volgen. Burgemeester Vercauteren kon ook meedelen dat er onlangs een gesprek heeft plaatsgehad tussen het college en het schoolbestuur. De kwestie van de te bouwen hal is nu helemaal rond. Kapelle Bejaardenbond Onder leiding van de heer C. v.d. Kuyl werd in hotel „De Zwaan" een goed bezochte jaar vergadering gehouden van de afdeling Kapelle-Biezeli-nge van de bond van bejaarden. Bij het begin van de vergadering werden de in 1968 overleden leden herdacht. Secretaris L. van Liere en de heer J. L. de Kam hadden be dankt als bestuurslid. In hun plaat sen werden gekozen de heren Johs. van Liere en M. Gijzel. Het ledental van de afdeling be droeg per eind december 327, waar van 109 echtparen en precies even veel alleenstaanden. Er werden in 1968 35 nieuwe le den ingeschreven. Tot lid van de kas- commissie werd benoemd de heer J. A. Barentsen. Er zal dit jaar een reis naar België worden georgani seerd. Na de pauze droeg de heer M. Geluk enkele stukje3 voor. Hengelvereniging Onder leiding van de heer L. C. Oele hield de hen gelvereniging „De Kanaalvissers" in Kapelle haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het de vereniging goed gaat. Het ledental neemt nog steeds toe. Het internationale concours werd weer een succes en er is steeds veel belangstelling voor de wedstrij den. De aftredende bestuursleden C. Burger, J. Smallegange en Z. Zuid- weg werden herkozen. Het reglement werd zodanig gewij zigd, dat het voortaan bij bekerwed strijden mogelijk is met alle soorten aas te vissen, behalve met krab. Tevens werd besloten een betere weegschaal aan te schaffen, omdat de oude niet meer voldoet aan de eisen die er aan gesteld moeten worden. De eerste bekerwedstrijd van dit seizoen zal zijn op zaterdag 1 maart om 1 uur in de Wester- schelde. GOES Vanaf vandaag functio neert er in Goes geen eigen tele graafdienst meer. Goes is daarmee een van de eerste plaatsen in Ne derland, die hun telegraafsector overdragen aan de drie grote steden in ons land: Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Mensen die nu via 009 in Goes een telegram opgeven, krijgen Rotterdam aan de lijn. „Het is een intern-organisatorische maatregel, die voor het publiek on merkbaar blijft", Zo deelde men mee van de kant van de Goese PTT. Er waren tien mensen werkzaam bij de telegraafdienst. Acht daarvan kon den zonder moeite bij de telefoon dienst geplaatst worden; twee ver kozen ontslag te nemen. De ruimte die door deze maatregel is vrijgekomen, wordt bezet door andere afdelingen van de PTT. De dienst was ondergebracht in het postkantoor, waar men al erg eng behuisd is. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg: dokter F. Loo se te Oostburg, tel. 01170-2121 Axel: dokter Schiltman Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuid- zande: dokter Bom te Cadzand, tel. 01179-366 Hulst: dokter Van Lier op Terneuzen: dokter H. van Herk, Bel- lamystraat 117, tel. 4000 Kloosterzande: dokter Buwalda, tel. 01147-277 IJzendijke, Hoofdplaat en Biervliet: dokter Lievens te IJzendijke, tel. 01176-266 TANDARTSEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter A. van de Lee, Walstraat 2 te Axel, tel. 1686. Spreekuur zaterdag 10-10.30 en 18-18.30 en zondag van 12-12.30 uur WIJKVERPLEGIN G Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Schoondijke en Breskens: zuster Snel, tel. 01152-216 (b.g.g. 008) Vogelwaarde, Hontenisse en Graauw: zuster M. de Waal, tel. 01148-402 Hoek, Philippine en Sluiskil: zuster Bauwens te Hoek, tel. 01154-274 (b.g.g. 008) Clinge, St. J ansteen en Nieuw-Namen: zuster Martina te St. Jansteen, tel. 01140-3223 Aardenburg, Sluis, Cadzand en Oost burg: zuster Anna te Sluis, tel. 01178- 718 (b.g.g. 008) DIERENARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter H. van de Vijver te IJzendijke, tel. 01176-388 Hulst en Nieuw-Namen: dokter De Nijs te Hulst, tel. 01140-3004 Axel en Zaamslag: dokter Cysouw te Axel, tel. 01155-1488 HOEDEKENSKERKE Zonder veel discussie werd de gemeentebe groting voor het dienstjaar 1969, wel licht de laatste in het zelfstandige be staan van de gemeente Hoedekens kerke, vastgesteld. De gewone dienst is sluitend met een bedrag van ruim f 17.000.- aan onvoorziene uitgaven, welk bedrag overigens diezelfde a- vond ruimschoots benodigd was voor het doen van nieuwe uitgaven. Besloten werd een krediet beschik baar te stellen van f 160.000,- voor de herbestrating en riolering van de Dorpsstraat - A. de Koningstraat te Kwadendamme, welke straat drin gend aan een reconstructie toe is. Voorts werd f 3.800,- gevoteerd voor het aanbrengen van een verlichting aan de gemeentelijke haven. Nu deze haven vrijwel continu in gebruik is, is het vooral voor het binnenvaren van de schepen dringend nodig een goede verlichting te hebben. Ook werd een krediet beschikbaar gesteld voor het aanleggen van een parkeergelegenheid aan de Prins Willem Alexanderstraat nabij de in gang van het sportveld, terwijl het overige deel van een beplanting zal worden voorzien. Voorts wordt ge dacht aan verbreding van d° Sport weg. De heer W. F. Maartense drong aan op het rooien van de bomen, die op het terrein van de r.-k. kerk staan. Burgemeester mr. M. Somers zeg de toe daaraan aandacht te besteden ter verkrijging van een fraaier aan zien. Bij de brief van het gemeentebe stuur van Goes en Wemeldinge ten aanzien van de herindeling van ge meenten plaatste wethouder J. Boo ne nog een kanttekening. Z.i. heeft Goes zich met de voorgestelde inde ling wel overschat. Volgens hem heeft Goes nog niet zoveel gepres teerd, dat het in staat moet worden geacht 26 kernen te besturen. Reeds vóór de oorlog sprak men er van de stinkende vesten en over dem ping van de onwelriekende haven, doeh daar praat men op het ogen- MIDDELBURG De Plattelands Jongeren Gemeenschap Zeeland houdt vandaag, 1 maart, haar „culturele dag" in de Schouwburg te Middel burg. Het avondprogramma wordt ver zorgd door het Bewegingstheater „BEWTH" uit Amsterdam. De groep heeft bekendheid gekre gen door haar moderne en unieke wijze van speluitvoeringen, n.l. geen traditionele uitvoering, waarbij pu bliek en spelers gescheiden zijn, maar een totaaltheater, waarbij de spelers zich midden tussen het publiek be vinden. Deze wijze van opvoeren, ge paard gaande met een bijzonder ge bruik van klank, lichteffecten en be weging, betrekt het publiek dermate bij het spel, dat het lijkt alsof spe lers en toeschouwers beiden een aan deel in het spel hebben. Het is hun eerste optreden in Zee land. Aan het programma werken mee de acteurs Luc Boyer, Klaske Bruinsma, Naomi Duveen en Frits Vogels. Het programma begint om acht uur en bestaat uit de volgende delen: „De Ne-us", geïnspireerd op en verwijderd van het verhaal door N. Gogol. Arbitrage Klaske Bruinsma. „Karretje Iota", geïnspireerd op en verwijderd van het ongelijknamige boek Alfa door Ivo Michiels. Geluid: Victor Silvester, Bach, onbekend, Pink Floyd. Arbitrage Frits Vogels. „Bossche Bollen", gesponsord door de beeldende kunstenaar J. Bosch. Geluid: Pink Floyd, Arthur Brown, e.a. Arbitrage Frits Vogels. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In het kader van de Aktie Wereldwijd heeft de kring Vlissingen van de Katholieke Wer kende Jongeren in Zeeland een rei zende expositie opgebouwd, die de schrijnende tegenstelling tussen rij ke en arme landen op realistische wijze benadrukt. Door middel van uitgebreid foto- en illustratiemateriaal tracht de ten toonstelling de welvaartsmens van deze tijd door middel van een stevi ge mentale injectie wakker te schud den uit zijn droomwereldje van over vloed, teneinde hem met de neus op de armoede van de gekleurde mens te drukken. Het verzamelde materiaal is door de jongeren zelf op panelen aange bracht, die elk onder verschillend motto de tegenstellingen in onze we reld accentueren. De expositie van de KWJ is, hoe wel geheel zelfstandig van opzet, bedoeld ter ondersteuning van de vastenactie ter voorbereiding op de uurloonactie. Zij zal in de loop van maart in of nabij verschillende r.-k. kerl^pn uit het dekenaat Middelburg te bezichtigen zijn en wordt daarbij in de meeste gevallen ingeleid door een predikatie van een der jongeren. N.a de start op 1 en 2 maart in de r.-k. kerk te Vlissingen, gaat de ex positie op 8 en 9 maart naar Kwa dendamme, verder naar Goes, Hein- kënszand, Ovezande, 's-Heerenhoek en Lewedorp. De KWJ hoopt met deze actie ruim 17.O0A parochianen te bereiken. Tevens wordt overwogen contact op te nemen met Middelburg, Hans- weert, Zierikzee en een aantal pa rochies in Zeeuwsch-Vlaanderen voor nader te bepalen datums na Pa sen. blik nog over. Kort na de oorlog is het idee geopperd Goes Noord te sa neren. Momenteel is men aan het afbreken en nog niet veel verder. Daarmee wil spreker niet zeggen, dat Goes in het geheel niet voortva rend kan zijn, want de gemeente heeft het wel gepresteerd een z.i. overigens doelloze spoorlijn aan te leggen. De wethouder was dan ook bijzonder ingenomen met de reactie van de 17 gemeenten. Voor vernieuwing en uitbreiding van de leermiddelen voor het onder wijs. in lichamelijke oefening te Hoe dekenskerke werd een bedrag van f 2.855,- beschikbaar gesteld. Met het bestemmingsplan Hoede kenskerke Noord werd in principe akkoord gegaan, terwijl tevens kre diet werd beschikbaar gesteld voor de aanleg van straten en riolering. De openlegging vain dit plan is nood zakelijk, omdat de voorraad bouwter rein is uitgeput. Definitief werd besloten over te gaan tot onteigening van een per ceel grond aan de jhr. mr. A. F. C. de Casembrootstraat. Ook het bestemmingsplan Opslag terrein verkreeg de instemming van de raad. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel, H. Gregorius de Grote, tel. 01155- 1532. Zaterdag 19 uur; zondag 8.15, 9.30 en 11 uur. Biervliet, H. Maria Onbevl. Ontv., tel. 01152-382. Zaterdag 19 uur; zondag 7.30 en 10.30 uur. Goes, H. Maria Magd., tel. 01100-6754. Zaterdag 19 uur; zondag 9, 10.30 en 12 uur. Groede, H. Bavo, tel. 01171-207. Zater dag 19 uur; zondag 9 uur. Groenendijk, H. Martinus, tel. 01148- 382. Zaterdag 18.30 uur; zondag 7.30, 9, 10.30 en 17 uur. Hansweert, O.L.V. Onbevl. Ontv., tel. 01130-1363. Zaterdag 19 uur; zondag 8, 10 en 11.15 uur (Kruiningen) 's Heerenhoek, Sint-Willibrordus, tel. 01105-264. Zaterdag 19 uuir; zondag 7.30, 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand, H. Blasius, teL 01106-216. Zaterdag 19 uur; zondag 7.30, 9 en 10.30 uur. Hulst, H. Willibrordus, tel. 01140-2130. Zaterdag 19 uur; zondag 8.30, 10, 11.30 en 17 uur. Koewacht, H.H. 'Philippus en Jacobus, tel. 01146-360. Zaterdag 19 uur; zon dag 8 en 10 uur. Kwadendamme, H. Bonifatius, tel. 01194- 210. Zondag 8 en 10.30 uur. Lewedorp, H. Eligius, tel. 01196-336. Zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10.30 u. Middelburg, H. Petrus en Paulus, tel. 01180-2860. Zaterdag 19 uur; zondag 10, 12 en 19 uur. Gymnastiekzaal plan zuid. Zondag 11.30 uur. Stromenwijk, zondag 8.30 uur. Oostburg, H. Eligius, tel. 01170-2003. Zaterdag 19 uur; zondag 8.30 en 10.30 uur. Ovezande, O.L.V. Hemelv., tel. 01195* 214. Zondag 8 en 10 uUr. Sas van Gent, H. Maria Hemelv., tel, 01158-1661. Zaterdag 19.15 uur; zon dag 9.30, 11 en 17 uur. Sluis, St.-Jan de Doper, "tel. 01178-208. Zaterdag 19 uur; zondag 8, 10 en 19 uur. Sluiskil, H. Ant. v. Padua, tel. 01157- 418. Zaterdag 19 uur; zondag 7.30, 9 en 10.45 uur. (Ziekenhuis: elke avond 18 uur avondmis). Terneuzen, H. Willibrordus, tel. 01150- 2327. Binnenstad: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 11.30 uur. Triniteitskerk, zaterdag 19.15 uur; zondag 9, 10.30 en 17 uur. Kruiskerk (Hoek), zaterdag 19 uur; zondag 10 uur. Par. „De verrezen Christus" (R.-K. school „De Zeemeeuw"): zaterdag 19 uur; zondag 10 uur. Vlissingen, O.L.V. v. d. H. Rozenkrans, tel. 01184-2247. Zaterdag 19 uür; zon dag 8.30, 10.30, 12 en 19 uur. Parochie Paauwenburg, tel. 01184- 4070. Zaterdag 19 uur; zondag 8.30 en 11 uur. Kath. Mil. Tehuis, zondag 10 uur. Westdorpe, H. Maria vis., tel. 01158-327. Zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Zandstraat, H. Past. v. Ars, zaterdag 19 uur; zondag 10 uur. Opgaven voor deze rubriek: Red. Zee land De Stem. Postbus 116 Middelburg. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 - Hulst Tel. 2478 - 3558 b.g.g. 2209 Van onze adverteerders SHQWROOM FORDTRACTOREN OOSTBURG Aan de Hennequin- straat opende Ford tractordealer C. Vermeulen een uiterst fraaie show room. De showroom, omzoomd door zestien grote etalageramem, geeft een overzicht van diverse tractoren, landbouwwagetis en alle voorkomen de landbouwwerktuigen. Naast een fraaie entree bevinden zich kantoor ruimten, waar die klanten kunnen worden ontvangen. Boven de show ruimte bevinden zich twee woon ruimten, waarvan een voor de direc tie. Het geheel is een prachtige aanwinst voor Oostburg. (ADVERTENTIE) Uw adres voor Kunstmeststoffen Dieselolie en Brandstoffen Door de grote omzet en voorraad steeds de laagste prijzen HULST TEL. 01140 - 2628 (ADVERTENTIE) HI-FI-STEREO OFF-DEALER St.JinsUen tel. 01140-249* Morgen, zondag 2 maart: Hansweert: 1.58 en 14.29 uur; Terneuzen: 1.23 en 13.52 uur; Vlissingen: 0.58 en 13.22 uur; Wemeldinge: 2.51 en 15.10 uur. Maandag 3 maart: Hansweert: 2.42 en 15.10 uur; Terneuzen: 2.06 en 14.29 uur; Vlissingen: 1.39 »n 13.59 uur; Wemeldinge: 3.28 en 15.46 uur. TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. HULST Bioscoopgebouw 20 uur De wilde engelen, 18 j. BRESKENS Goedertüt 20 uur Concert TERNEUZEN Luxor 20 uur Strijd zonder genade 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Zo gezegd zo gedaan a.l. GOES Grandtheater 19 en 21 uur Barbarella 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 19 uur Met zes wordt het hommeles 14 jaar 21 uur Pecos houdt opruiming 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur The good, the bad and the ugly 18 jaar ANTWERPEN Rex: The stalking moon Rubens: Funny girl Ambassades: Anna karenina Capitole: Duel in de wereld Savoy: De duivelse brigade Vendome: De trein der traagheid Quellin: Jungle book Pathé: The split GENT Agora: Gambit Normandie: De huurlingen van katanga Scala: De gelukkigste der miljardairs ST.-NIKLAAS Century: Okinawa Renova: Het vijfentwingste uur Scala: Zeveri maal vrouw Select: Petulia DIVERSEN TERNEUZEN De Sluis 19.30 uur Dansen IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongerensec. OOSTBURG Hotel Victoria 19 uur Dansen GOES Prins van Oranje 10 uur Vergadering bond van harmonie- en fanfarevereni gingen in Zeeland Korenbeurs 16 uur Afscheidsreceptie A. de Lange (Groene Kruis) ARNF.MUIDEN Zilveren Schor 19.30 uur Culturele da gen Zeeuwse CPJ KEMZEKE-PAAL P. Boets 18.30 uur Prijskamp topbiljart HENGSTDIJK P. de Waal 15 uur Schieting ZU1DDORPE Café Centraal 15 uur Schieting VLISSINGEN Britannia 20 uur Zeeuws Boekenbal KLOOSTERZANDE Hotel De Linde 15 uur Schieting SAS VAN GENT Verenigingsgebouw 20 uur Discobal Kammer Bola Soos TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief „Curieuze archiefstukken" HULST Boekhandel van Geyt: Expositie Rei- mond Kimpe en Hugo Metsers GOES V.m. weeshuis: Exp. Vlaamse kunste naars WESTDORPE Galerie Troutzaerte Exp. Francine Tim- mers en J. Siegers TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. BRUGGE Korrekelder 20.30 uur De Huisbewaarder (Pinter) HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur Paniek in Tokio 14 jaar 17.15 en 20 uur De wilde engelen 18 j. GOES Grandtheater 15 uur Met grof geschut a.l. 19 en 21 uur Barbarella 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 15 en 20 uur Met zes wordt 't hommeles 14 jaar MIDDELBURG City 14.30 uur Tam tam in Tokio 20 uur The good, the bad and the ugly 18 jaar TERNEUZEN Luxor 14.30 en 20 uur Strijd zonder genade 14 jaar 17 uur De verkrachting 18 jaar OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur Zo gezegd zo gedaan a.l. ANTWERPEN Als onder vandaag. GENT Als onder vandaag. ST.-NIKLAAS Als onder vandaag. DIVERSEN IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur J ongerensociëteit NIEUW-NAMEN R. Thilleman 14 uur Schieting 2 staande wippen KOEWACHT P. van Steen 15 uur Schieting H. de Vliegher 10 uur Seriekaartin V. J. Thijs 15 urn- Schieting 18 uur Prijskamp topbiljart en Serie kaarting KAPELLEBRUG C. de Kind: Schieting LAMSWAARDE R. Heijens 15 uur Schieting ST.-JANSTEEN Verenigingsgebouw 19.30 uur Bal ZANDBERG p Leeraert 15 uur Binnenschieting HULST S. Blommaert 15 uur Schieting KLOOSTERZANDE Hotel De Linde 15 uur Schieting SAS VAN GENT Café Schuttershof 15 uur Schieting ZUIDDORPE M. de Cock 14.30 uur Schieting staande wip TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. HULST Bioscoopgebouw 20 uur De wilde engelen 18 jaar GOES Grandtheater 20 uur Barbarella 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Met zes wordt 't hommeles 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur Een man en een vrouw 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur De verkrachting 18 jaar ANTWERPEN Als onder vandaag, GENT Als onder vandaag. ST.-NIKLAAS Als onder vandaag. TENTOONSTELLINGEN GOES Vm. Weeshuls, Schilderkunst in West- Vlaanderen-1968 (t/m 9 maart) MIDDELBURG Rijksarchief „Curieuze archiefstukken" WESTDORPE Galerie Troutzaerte (tot 31 maart) Exp. Francine Timmers en J. Siegers DIVERSEN KLOETINGE Verenigingsgebouw 19.30 uur Voorlichtingsbijeenkomst Veilingvere niging „Zuid-Beveland" TERNEUZEN Vijverhof 19.30 uur Spreekuur KVP-raadsleden AXEL De Halle 20 uur Lezing mevrouw H. Holthuysen (culinaire wereldreis) Opgaven voor deze rubriek: tel. 011M- 7438 of postbus 116 in Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Asbest, in geringe hoeveelheden Ingeademd, kan de oorzaak zijn van longkanker. Dit is de conclusie van het proefschrift „Asbest in een bedrijfsbevolking", waarop de heer J. Stumphius, be drijfsarts bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlis singen, deze week aan de Universiteit van Amsterdam promoveerde. Door de huidige verbreiding van as best, vooral buiten de industrie, moet gevreesd worden voor de gevolgen van asbcs-tinhalatie voor gehele be volkingen", aldus dr. Stumphius. In het proefschrift wordt voorts gesteld, dat asbest zich snel van een bedrijfs geneeskundig tot duidelijk volksge zondheidsprobleem ontwikkelt. De gevolgen van asbest zijn niet on bekend. maar in Nederland weinig onderzocht. Dokter Stumphius heefe in samen werking met andere artsen tussen 1962 en '68 op Walcheren vijfentwin tig gevallen van zeldzame tumor ge vonden. Tweeëntwintig van hen had den bij „De Schelde" gewerkt. De tumor is niet vatbaar voor enige the rapie. WEL ZEKER! EO J'J, ÖR06MTJE)I WIE BEN JU (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De combinatie Be- nedac (Belgisch - Nederlandse aan- aemerscombinatie) is de laagste in- chrijfster geweest bij een onder- ïandse aanbesteding van rijkswater staat voor de bouw van twee schut sluizen in de Kreekraksluizen te Ril- and-Bath. De sluizen vormen een onderdeel .'ah de Schelde - Rijnverbinding. 3enedac heeft ingeschreven voor 62.972.000,-. De deelnemers aan Be- icdac zijn: Albouw-Breda, Kondor, lille en Roosen, Socol-Brussel en 'ieux Franki (Luik). De hoogste inschrijfster was Icust, >en combinatie van de IGB te Bre- la, de Hollandse Beton, de Amster- lamse Ballast en drie Belgische on- iernemingen, voor de som van 69.438.000,-. Rijkswaterstaat heeft de gunning ïog aangehouden. Verwacht wordt rhter dat het werk naar Benedac zal ;aan. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er bestaan plan- len om in Middelburg-Zuid een ka tholieke lagere schooi te stichten. Het Diocesaan Onderwijscentrum :n het R.-K. Schoolbestuur te Mid- lelburg hebben hiertoe plannen ont wikkeld, die in een drietal bijeen- :omsten voor de ouders van katho- ieke schoolgaande kinderen worden oegelicht. Achtereenvolgens worden de func- -ie van de katholieke school voor iet katholieke gezin belicht (dr. W. C. Jansen) en de moderne cate- hese in het gehele onderwijs (drs. Verbeek), waarna tenslotte de' Taag aan de orde komt op welke nanier de katholieke school in plan üuiji gerealiseerd kan worden. De bijeenkomsten worden gehou 'en jn Het Zuiderbaken. Vooruitzichten 'oor zondag en baandag, 'Pgesteld door >et K.N.M.I.: 'onnige 'eriodes met 'verdag ibgeveer Mrmale temperaturen, maar in de «acht overwegend lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 4 of Jieer; min.-temp.: 1 tot 5 graden on- ier normaal; max.-temp.: omstreeks lormaal; kans op een droge periode 'an minstens 12 uur: 90 procent; tans,op een geheel droog etmaal: 80 'rocent. Voor maandag: aantal uren zon: 4 >f meer; min.-temp.: 0 tot 5 graden «nder normaal; max.-temp.: om- treeks normaal: kans op een droge Jeriode van minstens 12 uur: 90 pro- :ent; kans op een geheel droog et maal: 80 procent

de Stem | 1969 | | pagina 2