In Middelburg komt school voor de kunst IN BA. Eise c uhna Stamboek IJslandse Pony's vergaderde Interdepartementale commissie brengt bezoek aan Bruinisse Tegenvalle van 23.000 Protest K.v.K. tegen minder stoppen van sneltreinen LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE oog weer Beroepingswerk Afscheid van J. de Cock GOES KVP-afdeling duikt in herindeling HULST MIDDELBURG Dri GROTE INSTEMMING VAN RAAD BIJEENKOMST ARP, CHU EN KVP Belangstel ing ZUID-BEVELAND: Z.-VLAANDEREN Krediet voor herstel torenkerk in raadsvergadering Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5-7 WALCHEREN Kaderbijeenkomst van NKV Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen Vaccinatie tegen bacteriën via luchtwegen Wat en waar VANDAAG MORGEN MESTSTOFFEN Fa. De Moor* Vlaeminck Hoogwater t keukencentrum DE STEM VAN DINSDAG 25 FEBRUARI 1969 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De gemeenteraad van Middelburg heeft gisteren het voorstel van burgemeester en wethouders om in de Zeeuwse hoofdstad te komen tot stichting van een school voor kunstonder wijs met grote instemming begroet. zeer moeilijk zou zijn om tot een unanieme opvatting te komen over te nemen beslissingen. Overigens achtte hij het wenselijk, dat in de toekomst door de centrale vuilverwerking een groter gebied zal worden bestreken dan nu wordt overwogen. De raad was voorts zeer verheugd dat de vorig jaar opgeheven „door stromingsregeling" van goedkope naar duurdere woningen herboren is. Wethouder J. van der Weel (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 14 maart zul len de ARP, de CHU en de KVP te Middelburg, die in een fractie in de Middelburgse raad samenwerken, een gezamenlijke bijeenkomst beleggen in de Ontmoetingskerk. Op deze bijeenkomst, die voor iedereen toegankelijk is, zal-worden gesproken over: „Het beleid van de rechtse raadsfractie". Het onderwerp zal worden inge-> leid door een „vijf minuten praatje" van drie raadsleden (een van elke partij), terwijl vervolgens een forum zal worden gevormd bestaande uit twee raadsleden-wethouder, en ze ven andere tot de fractie behorende raadsleden. De leiding is in handen van de heer P. van Empel De bijeen komst begint om acht uur. Op 24 maart, eveneens om acht uur zal het AR-raadslid, de heer J. van Beimekom, in de protestants-christe lijke school aan de Rentmeesterlaan in Middelburg-Zuid spreken over de onderwerpen: „Politieke facetten van het gemeentelijk raadsbesluit" cn „Samenwerking KVP, CHU en ARP". Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Al phen aan de Rijn (vac. W. Verweij) M. van den Bosch te Goes. Chr. ger. kerken Beroepen te Zaandam J. van Amstel te Middel burg. Geref. gem. in Ned.: Beroepen te Rhenen, J. Pannekoek te Terneuzen. In zijn antwoord op een aantal op merkingen van raadsleden zei wet houder Mr. J. van der Weel, dat bij de totstandkoming van deze plannen vooral voorop heeftgestaan, dat de Zeeuwen die nu nog vér moeten gaan om een kunstacademie te bezoeken, straks „vanuit het eigen huis" een dergelijke opleiding zullen kunnen volgen. De heer Van der Weel zei desge vraagd, dat over een en' ander nog geen contacten zijn gelegd met an dere gemeenten in Zeeland. Wel heeft inmiddels een gesprek plpatsgevon- den met bet proviciaal bestuur, dat overigens, alvorens verdere stappen te ondernemen, eerst het besluit van de Middelburgse raad tot stichting van de school wilde afwachten. De heer Van der Weel sprak de hoop uit, dat tot een stichtingsvorm zal kunnen worden gekomen, waar in Middelburgse en Zeeuwse elemen ten zijn samengebracht. Ook wordt gedacht aan samen werking met andere instanties, zoals het Zeeuws museum, de Z.V.U. enz., aldus de wethouder, die op een des betreffende vraag van de heer J. van Bennekom (A.R.) antwoordde, dat het gemeentebestuur er bewust naar streeft vooruit te lopen op nieuwe ontwikkelingen en niet te wachten tot behoeften aan een bepaald soort on derwijs zich „opdringen". Eveneens op een vraag van de heer Van Bennekom zei wethouder M. Hubregtse (P.v.d.A.), dat het ver zoek om in Middelburg te kunnen ko men tot stichting van een H.E.A.O.- school (School voor Hoger Econo misch en Administratief Onderwijs) nog steeds bij de minister ligt. Ofschoon hij als zeker kon mede delen, dat de motivering van het ver zoek goed was ontvangen, meende de heer Hubrechtse dat niet op korte termijn op de totstandkoming van een dergelijke school kan worden gerekend. Vele op- en aanmerkingen had de raad op het rapport Vuilverwijde- ring, dat in opdracht van de gemeen ten Middelburg en Vlissingen door een speciaal daarvoor ingestelde commissie is samengesteld en dat zo als gemeld concludeert dat vuilver branding de beste oplossing biedt. Wethouder J. Baars, zei in ant woord op een desbetreffende vraag van de heer H. Gillissen (P.v.d.A.) dat, wanneer in dit stadium nog meer gemeentebesturen bij het overleg zouden worden betrokken, het dan (Van onze correspondent) AMERSFOORT Het Nederlands Stamboek voor IJslandse pony's heeft zaterdag in Amersfoort zijn algeme ne ledenvergadering 19G9 gehouden. Voorzitter ir. A. E. Bruyning uit Goes kon vele leden uit alle delen van het land, zowel uit Zeeland en Brabant als uit het noorden en uit Amsterdam, begroeten. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de moeilijkheden, die zich in het stamboek hadden voor gedaan en die o.a. geleid hebben tot zijn functie. Hij constateerde dat het landbouw- paard wel zaj verdwijnen, maar dat daarvoor in de plaats het rijpaard en de rijpony zullen komen. Ons stam boek is een organisatie, die in de eerste plaats de fokkerij van de IJs landse pony moet dienen, het ,is dus een vereniging van fokkers, die hun pony's ook gebruiken en die de kern van de vereniging vormen. Spr. deed een beroep op de leden dit voor o- gen te houden. Naast de fokkerij is de kunst van SAQBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel (01150-4866) en J. Robesin (01140-2005) REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND: mej. S. Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, teL 01100-8030 goed rijden van belang en het stam boek moet deze rijkunst aanmoedi gen en bevorderen. Onze IJslander heeft diverse goede eigenschappen, die we moeten bewaren en verder ontwikkelen. In dit verband zal het goed zijn om de hengsten ook op hun afstammelingen te gaan beoordelen. Het jaarverslag van secretaris jhr. H. Backer herinnert o.a. aan de in stelling van een sportcommissie, die naast de exterieurkeuring die num mer één blijft! aanvullende ver richtingskeuringen wil speciaal voor de hengsten. Ook de tölt-opleiding heeft haar aandacht (lges: tuit). In september '68 is een goed geslaagde sportdag gehouden in het Amster damse bos. In 1969 zal te Kootwijk de IJs- landers kwamen het eerst en het meest voor op de Veluwe, Barne- veld e.o. weer een gecombineerde fok-pony- en sportdag worden gehou den en wel op 4 en 5 juli. Hoewel dan verschillende veulens nog erg jong zijn is dit toch de bes te tijd. Over eventueel afzonderlijke twee dagen (duur voor o.a. Brabant se en noordelijke inzenders) en an der tijdstip werd uitvoerig gesproken evenals over contributieverhoging. Het bleek dat de vergadering nog zo royaal was als het bestuur het had voorgesteld: de contributie- werd bepaald op f 30,-, ook voor ge zinsleden. Men moet wat voor de goe de zaak over hebben, zo luidde o.a. het oordeel van de aanwezigen. Tot secretaresse van de vereniging werd benoemd mevrouw D. Koot- Carlson, Amsterdam, wegens bedan ken van jhr. Backer. De vergadering verkoos als voor zitter de aftredende ir. A. E. Bruy ning; voorheen werden de functies in het bestuur verdeeld, maar het bestuur, bij monde van vicevoorzitter drs. W. M. Blok, meende dat het be ter was de voorzitter door de ver gadering te doen kiezen. Drs. J. A. v. d. Lee te Bosch en Duin werd als bestuurslid herkozen. Als jurylid werd gekozen de Duit ser W. Feldman sr., de man, die vorig jaar in Kootwijk de töltgang zo goed demonstreerde. De IJslandse pony heeft nl. als enige de z.g. töltgang een heel apar te wijze van gaan. Als reserve-jury- lid werd gekozen mevrouw W. den Hartog-v. d. Top te Bameveld. Over het keuren en andere aange legenheden werd uitvoerig van ge dachten gewisseld: in IJsland b.v. rij den de juryleden zelf de te keuren hengsten. In de loop van het jaar zullen op diverse plaatsen in Nederland fokke rijvraagstukken met de fokkers be sproken worden. En zo is er heel wat te doen in de IJslandfokkerij, ook met het oog op de komende da gen in juli. Het bestuur ziet geen kans om daar voor nachtlogies te zorgen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer J. de Cock, sinds kort lid van de Middelburgse raad voor de KVP, heeft gisteren om „persoonlijke en zakelijke redenen" zijn zetel weer terbeschikking gesteld. In zijn afscheidswoord zei de heer De Cock dankbaar te zijn voor de wijze waarin hij in ,,het mid den van de raad" was opgeno men. De heer De Cock zei ook dat de vacante, zetel, de enige, die de KVP in de Middelburgse raad bezit, vrijwel zeker zal worden bezet door een vrouwe lijke vertegenwoordigster van zijn partij. Zoals eerder gemeld is mevr. A. de Koning-van Eeke ren, de eerstvolgende die voor de zetel in aanmerking komt. Burgemeester, mr. J. Drijber, zei in zijn afscheidswoord het vertrek van de heer De Cock, die zich naar zijn mening bijzon der snel in de gemeenteproble- matiek had ingewerkt, te be treuren. Bruinisse krijgt in april bezoek van de interdepartementale commis sie, ingesteld door de ministerraad, die moet onderzoeken hoe groot de gemeenschapsschade is, die Bruinisse lijdt als gevolg van de uitvoering van de Deltawerken en het verdwijnen van de mosselcultuur. Het bezoek van deze commissie kan gezien worden als een mijlpaal in het streven van de gemeente Brui nisse om de mosselcultuur niet het kind van- de Deltarekening te laten worden. De interdepartementale commissie komt niet naar Bruinisse om te on derzoeken wat de concrete schadecij- fers zijn, maar veeleer om te bezien welke mogelijkheden ter verkrijging van compensatie er zijn. Die mogelijkheden heeft het ge meentebestuur van Bruinisse zich al lang geschapen. Het zijn n.l. de in dustrialisatie en de recreatie. Indu strieterrein heeft Bruinisse nog, met name nat industrieterrein voor bo ten- en polyesterbouw, scheepswerf jes etc. Door het omleggen van de zeewering en het opspuiten van de Stoofpolder kan van deze polder een uniek buitendijks industrieter rein gemaakt worden. Hoewel nog niets vaste vormen heeft aangenomen is er al bijzonder veel belangstelling voor dit soort in dustrieterrein: van de zeven ha op pervlakte, die de Stoofpolder groot is, kan momenteel van de ene op de andere dag al 414 ha worden uitge geven. Op de recreatie bereidt men zich al jaren voor. Er staat een recreatie project op papier, dat in totaal ƒ25.000.000 zal gaan kosten. In april komt daarvan de eerste fase klaar: een jachthaventje met 100 ligplaat sen, dat voor een kwart miljoen, waarvan 114.000,rijkssubsidie, is gereed gemaakt. Er zijn bouwklare plannen voor de aanleg van een nieu we haven met 500 ligplaatsen. Deze feiten, samen met de nieuwe gege vens, werden maandagmiddag opge haald door burgemeester C. H. van de Linde tijdens een door het ge meentebestuur belegde persconferen tie. Daar werd door de heer Van de Linde nogmaals gestéld dat Bruinis se voor wat betreft de watersport door zijn gunstige geografische lig ging kan worden tot de uitvalspoort tot het Grevelingenbekken. De heer A. Korstanje te Middel burg, rijksconsulent voor het mid den- en kleinbedrijf en toerisme, memoreerde tijdens de persconferen tie dat het rijk ook ontwikkelings kredieten voor ondernemingen be schikbaar stelt. Hij meende dat elke schadelijdende onderneming in Brui nisse deze kans zou moeten aangrij pen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuwsch-VIaanderen heeft naar aanleiding van de ontwerp-dienstre- geling van de Nederlandse Spoorwe gen in een brief aan de directie van de N.S. zijn teleurstelling uitgespro ken over het feit, dat de sneltreinen op de Zeeuwse lijn slechts vijfmaal per dag te Kruiningen-Yerseke (voor beide richtingen) zullen stoppen. Dit in afwijking van het aanvanke lijke voornemen elke sneltrein in Kruiningen te doen stoppen. Het be stuur van de K.V.K. heeft erop ge wezen, dat voor het reizend publiek uit Zeeuwsch-VIaanderen de moge lijkheden om ieder uur van de snel treinen gebruik te maken door de N.S.-maatregelen drastisch zijn be perkt, te meer daar het streekver voer in de onmogelijkheid verkeert op slechts enkele sneltreinen aan sluiting te geven en verder op de stoptreinen. De K.v.K. dringt er bij de N.S. op aan wegen te zoeken die er toe kunnen leiden, dat de treinen in Kruingen en Yerseke zullen stop pen. Ook wees hjj op de subsidies die het rijk sinds de laatste begroting verleent aan bedrijven met hun toe ristisch accent, voorzover de subsidie ten goede komt aan de infrastructuur van het bedrijf. Het gemeentebestuur van Bruinis se voelt het als zijn grote wens dat de interdepartementale commissie (die momenteel nog uitsluitend voor Bruinisse werkt) nog dit jaar een uitspraak doet over de vraag of Brui nisse kan beginnen met de uitgifte van een „nat" industrieterrein. Tussengeneratie De plaatselijke af deling van het katholiek vrouwen gilde houdt morgen om 8 uur een bijeenkomst in hotel „De Koren beurs". Onder leiding van pastoor Hendrikse uit Middelburg, oud-aal moezenier van het katholiek jeugd werk in het bisdom Breda, zal ge sproken worden over de problemen, van de tussengeneratie. Hansweerr De afdeling Hansweert van de KVP kwam in vergadering bijeen in zaal Thalia. De belangstelling voor deze vergadering, die toch een belangrijk karakter droeg, was niet bijzonder groot. Als belangrijkste punt op de ggenda kwam voor: mededelingen t.a.v. de herindeling der gemeenten. De heer E. Suy deed dienaangaan de enkele nadere uitspraken van ka merleden, en degenen die zich be zighouden met deze materie. Hieruit viel te concluderen, dat het wetsont werp in februari-maart zal worden behandeld. Er bestaat belangstelling voor het ontwerp van de heer Van Thijn (PvdA) om heel Zuid-Beveland in twee gemeenten in te delen, t.w. de gemeente Reimerswaal en Goes. Volgens de heer Suy zou dit voorstel echter niet kunnen rekenen op de goedkeuring van de confessionele partijen. Wat er zal gaan gebeuren is dan een moeilijke zaak. Zal de mi nister indien het wetsontwerp niet met grote meerderheid van stemmen wordt aangenomen, dit terugnemen? Dit zou dan weer impliceren, dat de herindeling voorlopig vier jaar ge stagneerd wordt. Alles is nog vaag. Hopelijk zal er overeenstemming worden bereikt en zal het huidige ontwerp zoals het er ligt aangeno men worden. Ook werd nog even stilgestaan bij de aanleg van rijksweg 58, tracé Biezelinge-Kruiningen en i.v.m. de ontwikkelingen aan het kanaal van Zuid-Beveland zal er bij de regering op worden aangedrongen hierin dui delijkheid te brengen. Van KVP-zijde zal hier bij de be handeling van het wetsontwerp lier- indeling bij de minister nader naar geïnformeerd worden. Dit is van het allergrootste belang voor de ontwik keling vam deze streek en de ar beidsgelegenheid. Besloten werd op 23 maart opnieuw in vergadering bijeen te komen. Dan hoopt men op KVP-niveau bespre kingen te hebben gevoerd met de af delingen Yerseke en Rilland. Tevens zal dan bekend zijn hoe de Kamer zich heeft opgesteld t.a.v. de her indeling. Kruiningen Operette Door de gemengde zangvereniging „Crescendo" te Krui ningen, dirigent Adr. B. Holster, wordt vrijdagavond in „Ons Dorps huis" te Kruiningen een Weens ope retteconcert gegeven. Als solisten treden op: Mya Besselick, Heer (L.), sopraan; Bert van Delden, Enschede, tenor; Laurens van der Werf, Oister- wjjk, bariton. Medewerking zal wor den verleend door de orkestvereni ging „Apollo" te Kruiningen. NKV-zitdag Donderdag houdt de heer J. van de Voorde uit Sluiskil, districtsbestuurder van de afdeling Zeeuwsch-VIaanderen van het NKV, een extra-zitdag voor de leden van het NKV, plaatselijke centrale Hulst, in café De Ster. De leden kunnen er vanaf 13.00 uur tot 20.00 uur hun aan giftebiljetten inkomstenbelasting 1968 laten invullen. Kloosterzande Varkens In hotel Vain Leuven te Kloosterzande organiseert de rijks- veeteeltvoorlichtingsdienst op 27 ja nuari, in samenwerking met de var kenshouderij kern Kloosterzande, een vergadering, die om 19.30 uur begint. De heer J. W. Sleumer zal tijdens deze bijeenkomst een lezing houden over de resultaten van de varkens houderijkernen. Daarbij zal speciaal aandacht worden geschonken aan de toomadministratie. Er is gelegenheid voor discussie. Schoondijke Toneeluitvoering Op 28 februa ri en 1 maart wordt door de gere formeerde jeugdvereniging „In 's Ko- nings Dienst" -uit Schoondijke het toneelstuk „De Lokroep van het Le ven", ter gelegenheid van het jaar feest opgevoerd. Aanvang half acht, in het verenigingsgebouw Laus Deo. IJzendijke St. Gapon De soos St. Gapon uit Hulst heeft de sociëteit van IJzendij ke zaterdag uitgenodigd voor een be zoek. De Hulstenaren beschikken over een uitgebreide discotheek en hebben een eigen lokaliteit, die voor zien is vari een sterio-pickupgeluids- installatie enz. Een uitje dm vöor de Virnegarneckers, die in hun eigen sociëteit slechts zeilden dansen. Het bestuur van de Vinegarnecksociëteit heeft gezorgd dat zaterdag om 19 uur een bus zal vertrekken vanaf de Markt. Kloetinge Feestprogramma Tijdens de alge mene ledenvergadering van de Oran jevereniging werd J. A. Hoste als penningmeester en A. Spee als be stuurslid herkozen. Het ledental bleef stabiel en er is een batig saldo. Het feestprogramma voor koninginnedag werd vastgesteld In de morgenuren is er voor de kleu ters een poppenkastvoorstelling en een ballonwedstrijd. Voor de school jeugd wordt o.a. een puzzelrit per fiets georganiseerd, benevens een lampionoptocht in de avonduren. De bejaarden kunnen 's middags .genieten van een filmvoorstelling. Ook de diverse kermisattracties op het Marktveld en Kerkplein zullen niet ontbreken. Clinge Contactavond Door de voetbal vereniging „Clinge" zal in de zaal St. Cecilia een contactavond gehou den worden door een tweetal scheids rechters van de K.N.V.B. n.l. de he ren L. Roelandt uit Axel en G. Steen bakker uit Hulst. Met behulp van dia's en een film zal een uiteenzet ting worden gegeven over de spelre gels e.d. Men komt donderdag a.s al bijeen. Voor de pupillen en juni oren zal dit plaatshebben om zeven uur. terwijl de senioren om acht uur verwacht worden. Cadzand Op donderdagavond a.s. om 19.30 uur zal de gemeenteraad op het ge meentehuis in openbare raadsverga dering bijeen komen. Enkele punten uit de agenda zijn: Een voorstel van b. en w. om ten behoeve van herstelwerkzaamheden aan de toren van de Nederlands her- vormde kerk een krediet va® f 24.000 beschikbaar te stellen. Een voorstel om ten behoeve van de voorbereiding van de bouw van een nieuwe lagere school door een architectenbureau een krediet van f 7.500,- beschikbaar te stellen. Een voorstel om de vergoeding per leerling voor de lagere scholen voor 1969 vast te stellen op f 119,-. Verder komen aan de orde: het vaststellen van de begroting 1969 met de eerste wijziging en een voorstel tot wijziging van de begroting 1968. Terhole Gezinsdag Boerenbond De ge zinsdag van de Boerenbond en de boerihnenbond vond plaats in het verenigingsgebouw. Na de H. Mis was er een gezamenlijke koffietafel. Het Cabaretgezelschap „De Hoepel" uit Terneuzen, onder leiding van de heer Colijn bracht een afwisselend pro gramma. Parochieraad Uit de vrije kandi daatsstelling werden de volgende kandidaten voor de parochieeraad ge kozen: mevr. de Vree, mevr. Thiele- man, mevr. Bruggeman, mvr. Spon- selee, en de heren G. de Deckere en W. Willaert. De jongeren worden ver tegenwoordigd door mej. I. Bauwens en de heer P. de Silva. Philatelica De jaarvergadering van de afdeling Middelburg van de internationale vereniging „Philateli ca", begint donderdagavond om 19.30 uur in het gebouw „De Schakel", Bachten Steene. De vereniging houdt in de maand maart wederom twee jeugdbijeenkomsten, n.l. op de zater dagmiddagen 15 en 29 maart a.s., om 16 uur in de kantine van de techni sche school aan de Zuidsingel. Ruilbeurs De internationale postzegelvereniging „Philatelica", af deling Middelburg houdt op zaterdag 1 maart een postzegelveiling en ruil beurs in het gebouw „De Schakel". De ruilbeurs vangt aan om half twee. (Van onze correspondent) HULST Het 'Nederlands Katho liek Vakverbond Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen organiseert vrijdag om 20.00 uur een kaderbijeenkomst in hotel De Graanbeurs te Hulst voor de bestuursleden van de NKV-cen trales en vakafdelingen en voor de propagandisten van diensten en in stellingen. Tijdens deze avond zal uitsluitend gesproken worden over „De industri alisatie in Zeeland en haar gevolgen voor de werkgelegenheid in de toe komst". Het onderwerp wordt inge leid door de heer J. Hoevens, direc teur van het Gewestelijk Arbeids Bu reau te Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) BUSSUM Evenals in andere landen wordt ook in Nederland ge- experimenteerd tnet het toedienen van vaccins via de ademhalingsorga nen in plaats van via inspuiting. In Rusland schijnt men op dit gebied het verst gevorderd te zijn. In ons land worden (dier)-proeven genomen bij de rijksverdedigingsorganisatie TNO te Rijswijk. Gebleken is, dat de mogelijkheid tot het beschermen van de mens via deze nieuwe methode aanwezig is, maar dat niet ieder vaccin ervoor ge schikt is. De RVO-TNO heeft dit gisteravond tijdens een Brandpunt-uitzending me degedeeld. Uitgangspunt van het on derzoek is, dat men in het geval van een bacteriologische oorlogvoering onvoldoende tijd heeft om alle men sen in te spuiten tegen de door een vijand verspreide bacterieën. Vacci natie via de ademhalingsorganen gaat veel sneller. Het is echter niet nodig, de toepassing van deze wijze van vac cineren te beperken tot oorlogssitu aties: wanneer de nieuwe vaccinatie methodiek bruikbaar blijkt te zijn zal ze ook kunnen worden benut bij be paalde epidemieën. BIOSCOPEN EN SCHOUWBURGEN TERNEUZEN Luxor 20 uur From here to eternity, 14 j. OOSTBURG Ledeltheater Jeugdvoorstelling Proloo, „Lekker liggen blijven maffen" VLISSINGEN Alhambra 20 uur Barbarella, 18 GOES Grand 20 uur Het /onder van de liefde, 18 j. MIDDELBURG' City 20 uur Superagont Mark Donen, 14 j. ST. NIKLAAS Palace Joe Bass de onverbiddelijke H i I Renova De prins en de verleide;':.'.! heks, 14 j. 1 Select Olive, 14 j. GENT Scala Generaal Custer van het westa 14 jaar Agora De twee huurlingen, 18 j. Normandie Een man voor Ivy, 18 j ANTWERPEN Rex De sluipende maan, 14 j. 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21,30 uur! Rubens Anna Karenina, 14 j. 11.45, 14, 16.30 en 21.30 uur Ambassade Rosemary's Baby, 14 j, 12, 15, 18 en 21 uur Capitole Een pistool voor Ringo, 111 I 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Savoy De dulvelsbrigade, 14 j. Astrid La grande lessive, 14 j. 10, 12.10. 14.30. 16.50, 19.10 en 21.30 uur I Quellin Jungleboek, 14 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Astra De Comancheros, 14 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Ned. Kameropera 20.30 uur Dr. Miracle 1 BRUGGE Stadsschouwburg 20 uur CactusMoeo j DIVERSEN KRUININGEN Kor nbeurs 19.30 uur Verg. ZLM kring I O.-Z.-Beveland GOES Prins van Oranje 14.30, 19 en 21,15 uur I Libelle-modeshow Landbouwcentrum, Westsingel 58: 10-1 12 en 14-16 uur Voorlichtingsspreeknteol huish. en gezin (01100-6440) TERNEUZEN De Sluis 20 uur Workshop metaaldraad. figurer 20 uur Moederclub GROEDE Drie Koningen 19.30 u. Jaarverg. VW| TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief „Curieuze archiefstukken'' HULST Boekhandel van Geyt: Expositie Rel. mond Kimpe en Hugo Metsers. GOES V.m. weeshuls: Exp. Vlaamse kunite IH» "«Hfijiiiwmmm schouwburgen en bioscopen GOES Prins van Oranje 10.30 en 14.15 uur Jeugdvoorstelling toneelgroep Arena MIDDELBURG City 20 uur Superagent Mark Domen, 14 j. ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag GENT Bioscopen als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag DIVERSEN MIDDELBURG Brasserie 10 uur Verg. ZLM-kring Walcheren TERNEUZEN De Sluis 19 uur Ttoestandje - hitparade 19.30 uur Oefenavond De Hoepel 16.15 uur Handen arbeid-instuif VLISSINGEN Ind. en huishoudschool 19.15 uur Dieet* cursus suikerzieken TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief Curieuze archiefstukken' HULST Boekhandel van Geyt: Expositie Rei* mond Kimpe en Hugo Metsers. GOES V.m. weeshuis: Exp. Vlaamse kunste* naars Opgaven voor deze rubriek: tel. 0118Ö* 7438 of postbus 116 in Middelburg. (ADVERTENTIE) Uw adres voor Kunstmeststoffen Dieselolie en Brandstoffen Door de grote omzet en voorraad steeds de laagste prijzen HULST TEL. 01140 - 262' Morgen, woensdag 26 februari: Hansweert: 10.16 en 22.51. Terneuzen: 9.42 en 22.19. Vlissingen: 9.15 en 21.35. Wemeldinge: 10.33 en 23.30. De leden van het forum hadden veel belangstelling voor het be loog van de verschillende spre kers. oorraad niet pcontroleerd (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het niet houdt een tijdige voorraadcontro Eft de gemeente Middelburg „acl if" een tegenvaller van bijp 23.000 opgeleverd. B. en w. moesten daarom vanda; de raadsvergadering komen mi je „123ste wijziging van de gemee: pegroting 1968" wegens het i verleden ontstane verschil ti a de werkelijke aanwezige voo: 3d en die volgens de boekhoudinj k secretarie." Dat was een tweetal raadsleden heren C. Kammeraad (VVD) ei ft M. de Bruyne (AR) gistermid f8 te veel. Vooral de laatste koi ergernis niet bedwingen: „Ken bij de gemeente niet de eis, da barraden tijdig moeten worden opl Domen? Het wordt hoog tijd da» overheid „de formalistische boek! tóng" overboord gooit, en overg P' op een boekhouding zoals bi kt bedrijfsleven, die wanneer dil ■^houding goed is, voortduren» bron van juiste informatie is'1 "!JS de heer de Bruyne. Wethouder van financiën M. Hu pStse kon weinig anders doen da kenoedig het hoofd buigen: „I! •jet toegeven dat hier sprake is vai. tekortkoming van het college. weten ook pas sinds kort da! voorraadscontrole heeft plaats, konden". (ADVERTENTIE) Europa's meest exclusieve keuken j^onielaan 59 Breda Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: Overwegend droog weer en teht algemeen 'ichte vorst in de iïfcpsvooruitzichten in cijfers ge- IfW over Nederland. I "?or woensdag: aantal uren zon: T™ 'binder; min.-temp.: omstreeks nfnaal; max.-temp.: 1 tot 5 graden ?r normaal; kans op een droge ■noae van minstens 12 uur: 90 pro- op een geheel droog et- i*b 80 proeent. donderdag: aantal uren zon: id„a graden; min.-temp.; 0 tot 5 e« onder normaal; max.-temp.: 0 graden onder normaal; kans op ir-qn°ge Pciode van minstens 12 Procent; kans op een geheel sunaal: 70 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2