A. D. Constandse neemt afscheid van Rode Kruis ri-viaaiiaeren Nieuw Kapelle wordt tuinbouwcentrum' GYMNASTIEKLOKAAL IN GEBRUIK GENOMEN GOEDK Israë Russisch voorstel passen regeling Duweenheid op havendam in Hansweert SOOS NIHIL MAAKT ZICH DRUK OVER 'I PROBLEEM VAN DRUGS LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS l amelijk kou 1100 RINGEN H. SET NA ZESTIEN JAAR èMËtM 71 f* k f* 1 r*\ f /n p'/N i eU\ VSCI v'iW' Lichte averij bii aanvaring P. G. Vermaire(C.H.l).) AXEL Tafeltennis- kampioenschappen TERNEUZEN Diefstallen Grondaankopen in Vlissingen Twee gewonden bij autobotsing Meer geld nodig voor industrieterrein Breskens e.o. ZUID-BEVELAND GOES "Iedereen blij in Terneuzen GROEI WALCHEREN MIDDELBURG VLISSINGEN Enquête onder Souburgse bejaarden Wat en waar VANDAAG MORGEN „Geen verkiezingen in West-Berlijn" - - - DE STEM VAN MAANDAG 24 FEBRUARI 1969 (Van onze correspondent) MIDDELBURG Tijdens eei bijzondere bijeenkomst van di de kring Zeeland van het Neder landsche Roode Kruis heeft df heer A. D. Constandse, kringse Cretans in e naleZ,dafsEchT-oN cretaris in Zeeland, asfcheid ge nomen. De commissaris van de koningii In Zeeland, mr. J. van Aartsen voer de als eerste het woord. In zijl functie als erevoorzitter van de krin» Zeeland schetste hij de vele kwali teiten en de vele activiteiten van d< scheidende secretaris. „Ik vind het-nog steeds jammer' aldus mr. Van Aartsen, „dat de be strijding van rampen in oorlogs- en vredestijd niet beter gebundeld wor den. Het bedrijfsleven en de over- heisinstellingen zouden hierbij een grote bijdrage kunnen leveren". De commissaris van de koningin voegde daaraan toe, dat door het ve le werk van de heer Constandse Zee land bovenaan staat bij inzamelingen en ledenwerfacties. „Toen u zestien jaar geleden be gon, waren er 10.000 leden en nu 34.000. De collectes van het vorig jaar brachten een totaalbedrag van 96.000 gulden op. U zult met veel vreugde terugzien op deze periode en als blijk van waardering mag ik u namens de kring Zeeland een type machine aanbieden". Het vele werk, dat de heer Con- V V' k'l '-fV -y (Van onze correspondent) HANSWEERT Komende vanaf de Westerschelde is zaterdagmorgen de Belgische duweenheid Henry-B, bij het binnenvaren van de buitenha ven te Hansweert, op de westelijke havendam vastgelopen. De 1300 ton metende met mijnsteen geladen een heid, die 130 meter lang was, kwam dwars voor de havenmonding vast te zitten, waardoor de haveningang werd geblokkeerd. Door de bergingsvaartuigen Inktvis, Tijgerhaai en Haai werd de Henry-B uit de benarde positie bevrijd. Zondag werd in de Landbouwhaven te Kortgene door het bergingsvaar tuig Bruinvis een gezonken woonark leeggepompt en boven water ge bracht. Deze woonark, eigendom van de heer Jonker uit Goes, is waar schijnlijk tengevolge van een stukge- vroren afvoerleiding vol water gelo pen. A. D. CONSTANDSE standse heeft verricht voor het wel en wee van de patiënten, die de boot tochten met de Henry Dunant mee maakten, zijn vele contacten met de afdelingen en vele andere activitei ten van de scheidende secretaris wer den door mej. M. Vaders en de he ren F. van Koppenhagen, W. H. Boeijen en H. J. Maasbach onder de aandacht van de aanwezigen ge bracht. Tenslotte sprak de kringcommissa ris, mr. J. J. van de Weel, die de heer Constandse beschreef als een kurk waarop de zaak drijvende bleef. „Ik kan al datgene wat u verricht heeft niet meer rangschikken", aldus mr. Van de Weel, „onder het hoofd vrijetijdsbesteding. Zoals u gewerkt heeft, moet u bezield zijn geweest met een groot ideaal. Het Neder- landsche Roode Kruis is u daarvoor dankbaar en wil dit tonen door u het zilveren kruis van verdienste bij bevordering te verlenen". In zijn dankwoord stelde de heer Constandse, dat hij kan terugzien op een zeer mooie tijd. Hij was ervan overtuigd, dat de kring Zeeland in de persoon van de heer H. Minder hout een waardige opvolger zou krij gen. YERSEKE (ANP) Gistermor gen zijn een Pools en een Duits schip op de Westerschelde met elk aar in aanvaring geweest. Het van Polen naar Antwerpen onderweg zijn de 2981 brt. grote Poolse vrachtschip Ojcow en de voor Gent bestemde Duitse kustvaarder Estetor liepen daarbij lichte averij op. Beide heb ben de reis vervolgd. (Van onze correspondent) KAPELLE Nieuw-Kapelle, zo als dat wordt voorgesteld bij de her indeling van Zuid-Beveland, kan uit groeien tot een belangrijk tuinbouw centrum voor heel Zeeland. Alle voor waarden hiertoe zijn in dit gebied aanwezig. IUOHIi«n VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: f 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,75 p maand (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel 01140 3751 Klokstraat 1, Goes teL 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A f Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEECWSCH VLAANDEREN: G. van Berkel :01150 4866) en J. Robesin (01140-2005) REDACTIE WALCHEREN: C Schets (01180 7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DillVELAND: me) S Maaskant (0110(1 5689) SPORTREDACTIE ZEELAND Th Klein (01150 4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K M de jong (Inspecteur Terneuzen, te) 01150 4281 Th de Bakker Terneuzen tel 01150-2601 M Bogers, Oostburg, tel 0U70-28D3 C. Menu, Goes, tel 01100 8030. Er is in Zeeland een grote behoef te aan een gecentraliseerde tuinbouw- vestiging, met name voor wat de glastuinbouw betreft, maar om dit te bereiken zal een sterke gemeentelij ke begeleiding noodzakelijk zijn. Voor deze taak staat straks Nieuw- Kapelle. Daarbij hoort echter ook 's-Gravenpolder en ik hoop, dat de C.H.-Tweede-Kamerfractie een moge lijk K.V.P.-amendement om deze ge meente bij Nieuw-Kapelle te voegen, zal steunen". Aldus sprak de heer P. G. Ver- maire, secretaris van de C.H.-kies- vereniging Kapelle - Biezelinge en voorzitter van de statenkring Goes in een rede, die hij hield voor de plaatselijke kiesvereniging over het nieuwe ontwerp beginsel en politiek program van de C.H.U. In dit ont- werp-programma wordt gezegd, dat voorkomen moet worden, dat kleine eenheden onnodig worden samenge voegd waardoor de afstand tussen kiezer en gekozene te groot wordt. Hij sprak de hoop uit, dat hieraan vastgehouden zal worden bij de ko mende herindelingsbeslissing. Het nieuwe C.H.U.-programma, zo als dat is ontworpen, vormt volgens de heer Vermaire een goed uitgangs punt voor een christen-democratische samenwerking, die er volgens hem op korte termijn moet komen. Hij noemde het niet verantwoord, dat bij de komende gemeenteraads verkiezingen voor Nieuw-Kapelle de A.R., K.V.P. en C.H.U. met afzon derlijke lijsten zullen uitkomen. „Vooral de jeugd neemt het niet meer, dat er drie soorten christelij ke politiek zouden zijn". In het C.H.U.-programma staat heel sterk voorop het welzijn van de mens op alle terreinen. Naar aanlei ding hiervan had de heer Vermaire kritiek op het feit, dat onlangs twee C.H.-raadsleden van Kapelle voor stemden om het nieuwe zwembad op zondag gesloten te houden. Hij vond dat niet meer passen in 1969 in Ka pelle, 'n mening die blijkens de hierop volgende discussie, door de meeste aanwezige C.H.U.-leden werd gedeeld, (Van onze correspondent) AXEL Vrijdag en zaterdag werden voor de eerste keer tafel tenniskampioenschappen van de v.v. Axel, afdeling jeugd in de kantine gehouden. De wedstrijd, die geleid werd en onder toezicht stond van le heer P. Penne, werd een groot ucces. In de finalewedstrijd zaterdagmid- lag, werd er fel om de medailles lestreden. Uiteindelijk kon de heer lieleman, voorzitter van de v.v. Axel, de prijzen aan de volgende >ersonen uitreiken: A-junioren: 1. F. den Dijcker, 2. E. v. d. Berge, 3. G. de Waal; B-junioren: 1. F. Dey, 2. R. v. d. Berge, 3. A. Dey; C-junioren: 1. C. Tangelder, 2. K. Gans, 3. C. Saman. De wedstrijden konden gehouden vorden dank zij de medewerking van kapelaan Hermans, die tafels uit de Jeugdhaven ter beschikking van de jeugd van de v.v. Axel had ge steld. De Terneuzense gemeentepolitie arresteerde een Terneuzense vrouw die als werkster in een zaak in de Dijkstraat veertien dagen geleden een bedrag van tien gulden en j.l. vrij dag vijftig gulden bij haar werkge ver ontvreemdde. De vrouw legde een volledige bekentenis af, waarna zij weer op vrije voeten werd ge steld. In de nacht van vrijdag op zater dag hebben, waarschijnlijk twee jeugdige personen ingebroken in de M.T.S. aan de Industrieweg. Via een bovenraam kwamen zij het gebouw binnen en ontvreemden er een be drag van 8 a 9 gulden aan koffiegeld Bij de firma Veerman- eveneens aan de Industrieweg wisten zij via een raam het kantoor binnen te ko men en stalen daar enkele pakjes rookartikelen en zes paar werkhand schoenen. Tussen een en zes uur in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft een insluiper in 'n pension aan de Nieuw straat kans gezien een bedrag van f 50,- en twee biljetten van 1 dollar te ontvreemden. De politie heeft de ze inbraken nog niet kunnen ophel deren. Gouden huwelijksfeest Zaterdag vierden de heer en mevrouw J. de Louw van Hal hun gouden huwelijks feest. Gedurende 36 jaar voer de heer De Louw, die op 1 maart a.s. 25 jaar in Terneuzen woont, als loods bij het Nederlandse loodswe zen op de Westerschelde en op het kanaal Gent-Terneuzen. Op 1 novem ber 1957 ging hij met pensioen. Het gouden bruidspaar en de familie hiel den een receptie in hotel „Des Pays- Bas". KPJ-toneel De Katholieke Plat telandsjongeren, afdeling Eede voer de het toneelspel in drie bedrijven „De reddende Engel" van Ludwig Benderop De acteuns waren Marcel Nobus, Trees Paridaen. Rina Goos- sens, Marda de Croock, Emmy de Vriend, Luc Sturtewaegen, André van de Wijnckel, Erik Plijfferoen en Willy de Croock. Na dit toneelstuk werd een korte klucht ópgevoerd „Toen Karei dood was" door Jack Bess. Medespelenden waren hier: Lucy van die Wijnckel, Lucrèse Ver aart, Rina Goossens- Marcel Nobus, Willy de Croock, Luc Sturtewaegen en Freddy Staelens. Beide stukken stonden onder regie van de heer A. Standaert. Eede Dode karpers Gisteren dreven een vijftigtal dode karpers in de vij ver van het bejaardenhuis De Blide. Voorts zag men langs de kant van de vijver een paar honderd karpers met de vinnen boven het water zwemmen. Verondersteld wordt, dat een voor de vissen schadelijke stof in het water is gekomen. Daarover kan eerst zekerheid worden verkre gen als er een analyse van het wa ter is gemaakt Kloosterzande Aanbesteding Woensdag werd in hotel Van Leuven te Kloosterzande een onderhandse aanbesteding gehou den voor de verbouwing van het voor malig tapijtenhuis aan 't Hof te Zan- deplein te Kloosterzande tot secre tarie en kantoren voor de Sociale Dienst met daar achter het bouwen van een nieuwe brandweerkazerne voor rekening van de gemeente Hon- tenisse. Aan deze aanbesteding na men 12 inschrijvers deel; D. van Kerckhoven te Kloosterzande voor een bedrag van f 91.347,- H. P. Freij- zer te Terhole voor f 85.378,-, Jos van Driessche te Lamswaarde voor f 85.043,-. Firma Bouwens en Zn te Kloosterzande voor f 85.385,-, gebr. de Theije te Terhole voor f 34.112. Ed van Driessche te Kuitaart voor f 81.201,- Jos Neve en Zn te Wals oorden voor f 80.060,- gebr. Van Troost te Kloosterzande voor f 79.910, gebr. Pouwels te Kloosterzande voor f 78.492,- gebr. Herrewegch te Lams waarde voor f 77.718,- firma Goossen en Zn te Walsoorden voor f 76.811,- en Ed van Kerkckhoven te Klooster zande voor f 76.758,-. Westdorpe E.H.B.O. De jaarvergadering van de plaatselijke E.H.B.O.-vereni- ging „St.-Raphaël zal worden ge houden op vrijdag 7 maart in het verenigingsgebouw Concordia. Zater dag 8 maart, worden de E.H.B.O.- districtswedstrijden gehouden, even eens in Concordia. Hieraan wordt deelgenomen door de verenigingen uit de provincie Zeeland. Belastingaangifte Door het N. K.V., afd. Westdorpe wordt op maan dag 10 maart een zitdag gehouden, waar de leden zullen worden gehol pen bij het invullen van het formulier aangifte inkomstenbelasting. Deze zitting vindt pllaats in hel verenigings gebouw. Boerengezinsdag De leden van die plaatselijke boerenbond hielden hun jaarlijkse gezinsdag, 's Morgens werd eerst een eucharistieviering bij gewoond. In het verenigingsgebouw werd 's middags een spreekbeurt ge houden terwijl ook dia's werden ver toond. Een orkestje zorgde 's avonds voor veel gezelligheid in Concordia. 50 jaar NKV De afdeling West dorpe van het N.K.V. viert op 10 en 11 mei zijn 50-jarig bestaan. Dit feest zal op grootse wijze worden gevierd. Het bestuur heeft reeds een bekend televisie-gezelschap aange trokken voor een optreden te West dorpe. Ook voor de kinderen van de N.K.V.-leden staat een optreden van dit cabaretgezelschap op het pro gramma. Voorlichting aardgas In het ver enigingsgebouw Concordia zullen op dinsdag 4 en woensdag 5 maart voor lichtingsavonden worden gegeven over het gebruik en de voordelen van aardgas. Tijdens deze bijeenkom sten kan men kennis nemen van wat op het gebied van aardgas aan mo dern comfort op de markt is. De bijeenkomsten worden georganiseerd door de N.V. Zeeuwse Gasmaatschap pij ZEGAM. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN B. en w. van Vlis singen hebben met een aantal grond eigenaars overeenstemming bereikt omtrent de aankoop van gronden in Souburg-Noord, voor welk gebied een bestemmingsplan in voorbereiding is. Tevens wordt de raad voorge steld te verklaren, dat er een be stemmingsplan wordt voorbereid voor de binnenterreinen in de bebouwde kom van Oost-Souburg. De raad spreekt zich hierover in zijn verga dering van 7 maart uit. Tevens wordt voorgesteld de schen king, welke de n.v. Kon. Mij. „De Schelde" heeft gedaan ten behoeve van de zwembadbouw, te aanvaar den. De raad wordt voorts gevraagd 'n krediet te verlenen voor de bouw en inrichting van een éénklassige r.-k. kleuterschool aan het Waaigat. (Van onze correspondent) HULST Op het kruispunt Rijks weg 60 - Gentsevaart te Hulst vond een ernstige aanrijding plaats tussen twee personenauto's Het ongeluk ont stond doordat de Belgische personen auto, bestuurd door L.M.R.E. uit Antwerpen, komende uit Hulst, geen voorrang verleende aan de personen auto, bestuurd door T.V.G. uit Oss, die kwam van Kapellebrug. E. en zijn echtgenote R. de G. wer den vrij ernstig gewond naar het Sint-Liduinaziekenhuis te Hulst 'over gebracht. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Door prijsstijgingen als gevolg van de BTW, loonkosten e.d. is het industrieschap Breskens- Groede - Hoofdplaat - IJzendijke niet meer in staat om binnen het hier voor op de begroting uitgetrokken bedrag (drie ton) het industrieter rein bouwrijp te maken. Om die reden heeft het dagelijks bestuur besloten aan aanvullend kre diet te vragen tot een nog niet na der bepaald bedrag. Het is noodzakelijk, aldus het da gelijks bestuur, dat zo spoedig mo gelijk met het bouwrijpmaken van een deel van het terrein wordt be gonnen. Aan drie aannemers is prijs opgave gevraagd voor het uitvoeren van de bestratings, en rioleringswer ken. Het ingenieursbureau v.h. J. van Hasselt De Koning heeft het bestek gereed. In een algemene be stuursvergadering van het industrie schap, op vrijdag 28 februari a.s. in het gemeentehuis te Breskens an- van 19.30 uur zal het voorgaande worden besproken. Tegen die tijd zal bekend zijn. met welk bedrag de be groting moet worden verruimd. Etalagewedstrijd Mevr. Pieterse te Goes is bij de jaarlijkse onderlin ge etalagewedstrijd van de G.M.V.O. in het bezit gekomen van de wissel beker, die tot dusverre in handen van mevr. Verschoore te Goes was. De 2e prijs werd gewonnen door mevr. Berks-v. d. Dries en de 3e prijs door mevr. Minnaard uit Kloetinge. Hansweerr Hervormde vrouwengroep De plaatselijke afdeling van de hervorm de vrouwengroep kwam bijeen voor de februarivergadering. De presiden te, mevrouw A. v. d. Lelie-Esterik opende de bijeenkomst met een lij densmeditatie. Daarna volgden en kele huishoudelijke mededelingen. Op 13 maart organiseert het her vormde vrouwengilde een reisje naar de Hollandiafabrieken en het protes tants militair tehuis in Bergen op Zoom. Hierna werd er een verkoop en verloting gehouden t.b.v. het stoelenfonds van de consistorie. Deze bracht f 275 op. Ongeluk Op de kruising Kanaal- weg en Wilhelminastraat heeft zich een botsing voorgedaan tussen twee personenauto's. Het ongeluk ontstond doordat een personenwagen, be stuurd door mej. J. F. uit Kwa- dendamme, die uit de Wilhelmina straat kwam geen voorrang verleen de aan een personenauto, bestuurd door A. v. d. B. uit Hansweert. Beide auto's werden zwaar beschadigd, ter wijl mej. F. enkele schaafwonden en een hoofdwonde opliep. Kapelle Herv. mannenverenlging Onder leiding van de heer I. J. de Groote hield de herv. mannenvereniging de maandelijkse vergadering. Ds. J. M. Hulsbergen uit Kapelle sprak over de vernieuwing van de liturgie in de kerken en de eenheid der kerken, een onderwerp waarop een interes sante discussie volgde. (Van onze correspondent» TERNEUZEN De voorzitter van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Middelbaar en Voor bereidend Hoger Onderwijs voor Zee land, de heer J.A. Vermeulen, wil de dit keer niet via het gebruikelijke lint doorknippen, de nieuwe gym nastieklokaal van de dependance De Mozarthof te Terneuzen van de Goese „Moeder"-school openen. Ori gineler vond hij dit als dit door de leerlingen zou geschieden. Dit zei hij o.m. zaterdagmorgen tot zijn gasten onder wie burge meester, de 'heer J- C. Aschoff van Terneuzen, de wethouders de heren M. de'Wos en M. Nieuwdorp, de di recteur van de Terneuzense M.T.S., de hee'r J. A. M. Vermeulen, bestuurs leden, docenten en verdere genodig den. De heer Van Bennekom was niet alleen het gemeentebestuur dankbaar voor de ondervonden medewerking, maar zeker ook bestuur en directie van de Terneuzense M.T.S., in nau we samenwerkig waarmee deze gymnastiekzaal voor beider ge bruik tot stand is gekomen. Met de laatste uitbreiding telt de school die 2,5 jaar geleden op zeer besehei den voet is begonnen. 21 lokale nen heeft tot nu toe f 425.000,- gekost waarvan de subsidie van f 120.000,- besteed is aan het gymnastieklokaal de bijbehorende douches en de ver dere inrichting. Onder leiding van de sportleraar, de heer Speelman, gaf een aantal leerlingen een proeve van bekwaam heid. Met zang en dans werd de groei van de school uitgebeeld. Leer lingen plaatsten om de beurt een gedeelte van de maquette en ten slotte kreeg de voorzitter, de bel aangeboden, waarmee hij het begin van de sportdemonstraties en daar mee de officiële opening had aan gekondigd. Burgemeester Aschoff, directeur Vermeulen en verscheidene docen ten spraken vervolgens hun geluk wensen uit, waarbij de burgemees ter opmerkte, dat hij gelukkig 'n ein de zag komen aan de onderwaarde ring in sommige christelijke kringen voor de sportbeoefening. Geheel in sportieve termen en vaak zeer geestig beschreef directeur Vermeulen van de M.T.S. de uitste kende samenwerking. De schoollei der, de heer Van Dijk, hoopte dat ook in Terneuzen het Franse experi ment, minstens een uur sportbeoe fening per dag, navolging zal vin den, daar dit experiment heeft uitge wezen dat intensieve sportbeoefening van groot belang is voor de leervak ken. Het meest verheugd was wel de heer Speelman, de sportleraar, die met de ingebruikname van dit gym nastieklokaal een einde zag aan de moeilijke tijd, die hij had toen sport lessen moesten worden gegeven in het jeugdgebouw ,-De Schakel" aan de Kerkhoflaan. GROEDE Soos Nihil maak te zich druk over „drug". „U beslist straks zelf over de Opiumwet" dit zei dokter Jan zen te Groede zaterdagavond enige malen in zijn praatje over drugs. Soosbezoeker G. Versteeg vond dit echter een ireële opwerping. Hij meende, dat het- reëler zou zijn te discussiëren over de vraag of het toenemend gebruik van drugs soms was toe te schrij ven aan het feit dat wie mari huana rookt minder aan hard werken en veel geld verdienen en meer aan zijn eigen innerlijk denkt. Dokter Janzen pareerde hierop „Het hangt er vanaf hoe het er daarbinnen uitziet". Op zijn vraag „Wie zou 't wel eens wil len proberen" gingen zeven han den omhoog. Dit was echter een ongevaarlijke vraag, want ge durende het hele gesprek stond een geüniformeerde politieagent wijdbeens en met de pet op het hoofd, in het midden van de soos. Voor veel van de ongeveer vijftig aanwezige jongeren was het een teleurstelling, dat Jan Bruins uit Cadzand slechts één maal het woord kreeg. Hij ver telde verschillende drugs ge bruikt te hebben. Toen om negen uur de wek ker afliep, hadden in deze dis cussie vijftig minuten ouderen het woord gevoerd en waren slechts tien minuten aan jonge ren gegeven: „Enig paternalis me is Groede nog niet vreemd". Enquêteformulier Zoals bekend ligt het in de bedoeling op 28 fe bruari a.s. bij de opening van het nieuwe politiebureau te Middelburg mee te delen hoeveel van de 500 inwoners die een enquêteformulier ontvingen, dit hebben teruggezonden. De rijkspsychologische dienst in Den Haag zal het zeer op prijs stel len wanneer zij die nog geen tijd hebben gehad dit formulier in te vullen dit alsnog doen voor 27 fe bruari en het op te sturen naar de politie. VLISSINGEN Teneinde een zo goed mogelijk overzicht te verkrijgen over de omstandigheden waaronder de bejaarden in Souburg leven en wonen en een inzicht te verwerven in de onder deze groep van inwoners bestaande behoefte aan bijstand en dienstverlening zal de Stichting Dien stencentrum voor bejaarden ln Oost en West-Souburg een enquête houden onder de bejaarden woonachtig in Souburg. Men hoopt op deze wijze beter dan tot nu toe op de hoogte te komen van bestaande behoeften ten opzichte van huisvesting, bijstand en hulpver lening en de aanwezige mogelijkhe den tot het onderhouden van sociale contacten, vrijetijdsbesteding e.d. Bij een inmiddels gehouden proef- enquête onder een groep bejaarden is gebleken dat ongeveer 75 procent van de enquêteformulieren positieve gegevens opleverden om in een sa men te stellen statistiek te worden verwerkt. Het ligt in de bedoeling dat bij het houden van deze enquête ca. 500 bejaarden in Souburg zullen worden betrokken. SCHOUWBURGEN EN BIOSCOPPv TERNEUZEN Luxor 20 uur From here to etemit, HULST Bioscoopgebouw 20 uur Vreemde neigingen, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Barbarella 18 jaar GOES Graud 20 uur Het wonder van de liefde 18 jaa, MIDDELBURG City 20 uur Vakantieperikelen met funeste »e„., gen 14 jaar ST. NIKLAAS Palace Joe Bass de onverbiddelijke ln Renova De prins en de verleiden', heks, 14 j. Select Olive, 14 j. GENT Scala Generaal Custer van het wm 14 jaar Agora De twee huurlingen, 18 j Normandie Een man voor Ivy, 18 j ANTWERPEN Rex De sluipende maan, 14 1 10, 12.10. 14.30, 16.50, 19.10 en '2130 Rubens Anna Karenina, 14 j 11.45, 14, 16.30 en 21.30 uur Ambassade Rosemary's Baby, 14 I 12, 15, 18 en 21 uur i Capitole Een pistool voor Rineo H i 12, 14, 16, 18. 20 en 22 uur Savoy De duivelsbrigade, 14 j. Astrid La grande lessive. 14 j 10. 12.10, 14.30. 16.50, 19.10 en 2130,,» Quellln Jungleboek, 14 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Astra De Comancheros, 14 j 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur KNS 20 uur Cactusbloem BRUGGE Korrekelder 20.30 uur „De Huisbewaarder" van H. Pinte DIVERSEN TERNEUZEN De Sluis 19.30 uur Volksdansen 19.30 u. Oefenavond cabaret De Hbfwl VLISSINGEN Britannia 14 uur Dag der chemii BRESKENS Gemeentehuls 19.30 uur Raadsvera WGK 19 uur Lezing KVO en NCB GROEDE Beun 19.30 uur Groene Kruis TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief „Curieuze archiefstukkti" HULST Boekhandel van Geyt: Expositie Sb mond Kimpe en Hugo Metsers, GOES V.m. weeshuis: Exp. Vlaamse kunste naars BIOSCOPEN EN SCHOUWBURG!» TERNEUZEN Luxor 20 uur From here to eternity, 14 j. OOSTBURG Ledeltheater Jeugdvoorstelling Prolooi „Lekker liggen blijven maffen" VLISSINGEN Alhambra 20 uur Barbarella, 18 J. GOES Grand 20 uur Het wonder van de liefde, 18 J. MIDDELBURG City 20 uur Superagent Mark Danen, 14 j. GENT Bioscopen als onder vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag Ned. Kameropera 20.30 uur Dr. Miritli ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag BRUGGE Stadsschouwburg 20 uur Cactusblod DIVERSEN KRÜININGEN Korenbeurs 19.30 uur Verg ZLM tóf O.-Z.-Beveland GOES Prins van Oranje 14.30, 19 en 21.15 w Libelle-modeshow Landbouwcentrum, Westsingel 56: 12 en 14-16 uur Voorlichtingsspreeta' huish. en gezin (01109-6440) TERNEUZEN De Sluis 20 uur Workshop metaaliW' figurer 20 uur Moederclub GROEDE Drie Koningen 19.30 u. Jaarver! TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief .Curieuze archiefstuk»" HULST Boekhandel van Geyt: Expositie mond Kimpe en Hugo Metsers. GOES V.m. weeshuis: Exp. Vlaamse M®* naars Opgaven voor deze rubriek: iel. 7438 of postbus 116 in Middelbar!- Zie voor meer Zeeuws nieu""' gina 10. BONN (DPA) De Sovjelj sische ambassadeur in Bonn rapkin, heeft laten weten di een passenregeling voor bezol aan Oost-Berlijn getroffen kunnen worden als de Westdr regering ervan afziet de bo president op 5 maart in West-» lijn te laten kiezen. Naar een regerihgswoordvof in Bonn meedeelde, heeft Zdra bij een onderhoud met bondsks lier Kiesinger, dat in Stuttgart pl; vond, gezegd dat de Sovjet-Unie regeling van het conflict om de sidentsverkiezingen als een voo betrekkingen tussen Bonn en Mo bevorderlijke stap aou beschouwt Kiesinger betitelde in het on houd met Zarapkin het voorste; „een bemoedigende mededeling", had echter, zo lichete de woordv der nader toe, vastgesteld, dat f een verplaatsing van de omstr verkiezing pas een besluit geno| zou kunnen worden, wanneer crete voorstellen ter tafel komen, rapkin verklaarde verder, dat C Duitsland bereid is met het stad stuur van West-Berlijn over een senregeling in onderhandeling te den. De achtergrond van deze med- ling is volgens betrouwbare brorl blijkbaar een brief, die de Oostdil staats- en partijleider Ulbricht zal dag aan de Westduitse minister buitenlandse zaken, Brandt, heeft schreven. Ulbricht zou daarin hel laten weten, dat West-Berlijn „zelfstandige politieke eenheid" Oost-Berlijn contact kan opne over eën passenregeling ,voqr de jo dagen. „Naar wij hebben verno: is de regering -.yan de DDR bereid voorstel positief te overwegen" schreef Ulbricht in zijn hoedanig als eerste-secretaris van het cent comité van de Oostduitse commu tische partij en als gevolmacht l van het politieke bureau van partij. De laatste maal dat Westberlij: tijdens Pasen en Pinksteren hun -1 verwanten in Oost-Berlijn op gi van een regeling tussen beide st£ delen een bezoek konden brei was in 1966. Na het eerste bezoek dat Zara; zaterdag bij Kiesinger aflegde hef in de Sovjet-ambassade in Bonn koortsachtige activiteit. Tot die] de nacht bleven in het gebou' lampen branden. Waarschijnlijk Zarapkin druk overleg met het Kr: lin en de Oostduitse autoriteiten pleegd. Zondag reisde hij Kiesii achterna, die in de buurt van St gart het weekeinde doorbracht. I ZARAPKIN voorstellen Vooruitzichten Voor dinsdag en Woensdag, opgesteld door nc( K.N.M.I. op zondag om 18.00 uur: Enkele zonnige Periodes en tamelijk koud, met in de nacht ov ogend lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfers middeld over Nederland ®r dinsdag: aantal uren zon °l 6; min.-temp.: 0 tot 5 graden er normaal; max.-temp.: 1 tot 6 g n onder normaal; kans op een d periode van minstens 12 uur: P ocent: kans op een geheel drt etmaal: 70 procent. Voor woensdag: aantal uren z meer; min.-tem'p.: 1 tot 6 grac „or normaal; max.-temp.: 1 to dm n on.der normaal; kans op 90 ,?e Peri0de van minstens 12 u Rtrv?r0iCent; kans °P een geheel dr( etmaal: 80 procent. (AD VI] -

de Stem | 1969 | | pagina 2