taken NOL: KONING OP PANTOFFELS IN STAMCAFÉ „HET PIEREMENT" Utrechtse onderwereld zwijgt in getuigenbank Eendagsproces in Moskou: TREIN ONTSPOORD IN NEBRASKA (V.S.) Belastingaftrek voor werkende gehuwde vrouw in enkel geval ïante DRIE GETUIGEN SPOORLOOS Eén makker IRINA MOET JAAR NAAR WERKKAMP Plannetje Tips Brits ambassadeur loopt rood aan ZIEKENFONDS VERZEKERING BEJAARDEN VERBETEREN Weduwe het vuil van uw deuren, I hij, op weg naar de verdiachtenbamk, ji op vlugge Romeo-voeten zijnbewa- itms ontvlucht om de vrouwelijke ge tuige, Rietje van Eijndlt een pakkeird Waar je ook kijkt steeds meer mensen genieten vanRoxy 25. Probeer ze ook eens. „Kiepelton" als ereteken ADVIES COMMISSIE-HOFSTRA Speciaal radionet voor de politie Verantwoord 0AYEAU DOET 'T 00K ALS ER NIEMAND OP SPEELT. deskundig in klank Minister Roolvink: DE STEM VAN DONDERDAG 20 FEBRUARI T969 TT ig de koelkast... Spuit net r, uit uw huis. Spuit met Uge Weg vui» (Van een onzer verslaggevers) l'TRECHT Gisteren was in het proces tegen Ouwe Nol de dag van je grote stilte - van de vergetelheid, die doorgaans alleen de kerk hoven pleegt te kenmerken, waar de slachtoffers van Hans van Z. rusten. Toch waren het levendige klanten, die voor de rechtbank [en. Een soort staalkaart van de Utrechse onderwereld: Je rechercheurs in de getuigenbank kregen elke keer als de deur g, een blije blik van herkenning in de ogen. Stamgasten alle maal van de kroeg Het Pierement, waar het er lustig toeging en waai Ouwe Nol op pantoffels de koning zat te spelen - het borrel- als een rijksappel in de hand. Maar nu hadden zijn vazallen aanmerkelijk minder praats. Zij wisten het allemaal niet meer. Het was al zo lang geleden. Ze hadden bij de politie nou wel een en ander verklaard, maar ja, hoe gaat dat? De president van Je rechtbank, mr. D. van Zeben, had hen sommigen onder dwang van de sierte arm naar het Utrechtse paleis van justitie laten komen in de hoop, lit hun verklaringen een vangnet te kunnen boeten, waaruit de tegenspar- ttlende Ouwe Nol zich niet zou kunnen redden, maar er bleven grote mazen. Waarom zweeg de Utrechtse onderwereld? I Minder uit angst dam uit solidari- I tót, zeggen de rechercheurs in de wandelgangen. De Utrechtse onder wereld is een duffe, ingeslapen boel, maar het klit als mat keukenzout aan elkaar. En Ouwe Nol is populair. Als te geven, onder de uitroep: „Ik mag I mijn eigen dochter toch wel zoenen?" laat het meisje het stralend toe. Om met Jam Emo te spreken, de gladde kastelein vain „Het Piere- I ment", die onder het wantrouwige I oog van de president twee vingers omhoog komt steken: „Die man is veel te goed, meneer de president. Als iemand aan de grond zat, gaf hij I hem twee knaken. Wat hij bedoelde j met iemand pakken? Ach, zakkenrol- I len misschien. Zeker niet neerslaan. Hoe komt u daar nou bij? ©uwe Nol kan geen vlieg kwaad doen". Probeer met zo'n getuige maar eens Ie bewijzen, dat de main in de ver- dachtenbank Hains vain Z. van de psychopathische moordenaar, die hij as, omsmeedde tot beroepsmoorde- •ar, die hij werd, en daar wil de toch naar toe. De voeten van Nol zijn plat, maar e weten het pad der liefde in vier- Jaagse-tempo te bewandelen. Dat I werd gisteren vaker duidelijk^ en de I "6-jarige fijnproever sloeg zich op Je kromme dijen van napret, telkens Ills hij eraan herinnerd werd. De tan- e van Ed van Ingen, bijvoorbeeld, leze 36-jarige loodgieter zegt, als ge- I uiige gehoord, dat hij met zijn vrien din Loesje van der Zouw, een paar maanden bij Nol heeft, ingeiwocmd. Samen met hem is hij op een dag naar Arnhem gegaan, op bezoek bij zijn '.ante. De vrouw viel zozeer in de M 'maak bij Nol, dat hij haar zei: „Kom jfflee naar Utrecht, dan bezorg ik je ren paar lekkere dagen". Het eindig- 'J de natuurlijk in „Het Pierement", a Terwijl Nol er met de vrouw zat te '■rijen, ontfutselde ze hem snel 1.250.- I Bilden. Om deze amoureuze wapenfeiten Iwn de grijze lekkerbek gaat het I lechtbankpresident, mr. Van Zeben, rigens niet al proest hij even hard i de lach als Nol zelf. Hem gaat erom, de getuige Van fhgen te 'iten vertellen, dat Nol op een ge- Swen moment van 1250.— gulden be rooid kon worden, zomaar uit het wmenzakje van zijn slordige jas, ter- J5]yhrj kort tevoren tegenover die- i Van Ingen steen en been had gd over het feit, dat hij 900. i schuld had. Uit het gegoochel ■te' data wordt duidelijk, dat tussen «te twee tijdstippen de handelaar in «cstartikelen J. Donse door Hans van 1 werd vermoord. Ook zegt Van Ingen erbij geweest toen Nol na het tijdstip van de ™ord op Donse voor meer dan 700 Widen een geluidsinstallatie en 100 fffJMfoonplaten kocht, en toen hij 1 bijbetaling van 400 gulden, de jA waarop hij het Utrechtse ver- ruhs onveilig placht te maken, in- e tegen een tweedehands volks- *agen. des?n°g maakte Ouwe Nol I hoi j®6 weduwe Woortmeijer het dezelfde vrouw, die Hans van (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Drie voor het openbaar ministerie in de straf zaak tegen Ouwe Nol gedagvaar de getuigen zijn spoorloos ver dwenen. Ondanks een dinsdag uitgevaardigd hevel tot mede- brenging is de politie er gisteren niet in geslaagd het drietal te achterhalen. Ze waren niet thuis. Zes rechercheurs van de Utrecht se politie hebben de hele dag ver geefs naar de verdwenen getui gen gezocht. De voorlichter-offi- cier van justitie mr. J. C. van den Berg kon niet zeggen wat er nu verder zal gebeuren. Het was de heer Van den Berg niet bekend of de politie de voor vandaag gedagvaarde Italiaanse ex-vriendin van Hans van Z. Ca roline Gigli, heeft kunnen ach- terhalen. (ADVERTENTIE) Z. later op zijn aanraden zou trach ten de schedel in te slaan, als we de bekentenissen mogen geloven. Weer een van die gekke details, die als vet te oogjes drijven op de vieze soep, die in Utrecht gaar wordt gekookt. De weduwe komt, andermaal als getuige opgeroepen, verklaren: „Ouwe Nol wilde met me gaan sa menwonen. Hij zat me overal achter na, waar ik ook in Utrecht liep. Om dat hij zo zeurde, ben ik een keer bij hem boven geweest. Maar ik most hem nie, deze man. Ik ben van een hele andere categorie". Nol springt kwiek op. „Betje", vleit hij met een stem, die voor één keer van fluweel is, „nou mot je eer lijk zijn. Ik heb je nooit een haar in de weg gelegd". De woorden, die Bet- je terugspuwt in het gezicht van haar gekromde aanbidder, zijn vitriool. „Ach man, wat weet ik ervan? Ik heb met jouw soort niks te maken. Ik heb mijn eigen zaken". Nol: „Je hebt toch gezegd, dat je erover zou denken als ik niets zou drinken?". De weduwe: „Ach man, je bent niet lekker. Ik zou niet eens zo'n oude vent willen hebben. Je bent brutaal. Gaat u maar door, meneer de president". Nol haalt de schouders op. „Het is maar een vrouw", zegt-hij vergoeilijkend. Toch is er althans één makker in de criminaliteit, waaruit de presi dent en de officier van justitie, mr. A.Somerwil in vereniging veel be zwarend materiaal weten te wringen: de 25-jarige kelner Gerard Wittehol, die in tegenstelling tot zijn naam ge soigneerd zwart haar draagt, dat in lange bakkebaarden rondom zijn roze kindergezicht uitloopt. Hij is door tante Tonia, een dochter van de vermoorde handelaar in feest artikelen Donse, als pleegzoon aan genomen. Hij zei „opa" tegen het slachtoffer van de roofmoord. Ter zit ting blijft onduidelijk, of hij aan vankelijk zelf met Nol de mogelijk heid heeft besproken, Donse van zijn geld af te helpen. Rietje van der Zouw, die ondertus sen weer van hem gescheiden is heeft tegenover de politie verklaard, iets van nylonkousen gehoord te hebben, die over het hoofd getrokken moes ten worden, toen ze achter de deur een conversatie tussen haar man en Nol afluisterde, maar het alom te genwoordige geheugenverlies kwelt ook haar chique gekapte kopje op eens. Ze weet het niet meer. Gerard Wittebol moet onder zware druk echter wel toegeven, dat zijn eerste reactie was: „Dat kan Ouwe Nol gedaan hebben", toen twee twee rechercheurs - geen onbekenden voör hem - op de avond van de moord kwamen vertellen, hoe zijn opa om het leven gekomen was. Hij moet toe-1 geven, dat hij zelf de rechercheurs toen heeft voorgesteld, bij Nol als chanteur de helft van de buit te gaan opeisen. Hij is inderdaad bij Ouwe Nol geweest. „Toen ik zei, dat de politie een signalement van de moor denaar van opa had, werd Ouwe Nol zo zenuwachtig, dat hij zijn schoen veters niet vast kon maken". Nol brult er tussen door: „Ik heb geen eens schoenen met veters". (Van onze redactie buitenland) MOSKOU In Moskou is giste ren de 31-jarige Irina Belgorodskaja, die beschuldigd was van „het ver vaardigen en im omloop brengen van materiaal, waarin de Sovjet-staat wordt belasterd" veroordeeld tot een jaar werkkamp. Zij werd op 7 augus tus van het vorige jaar aangehouden, nadat zij per ongeluk in een taxi een vijftigtal doorslagen had laten liggen van een petitie van dissidente intel lectuelen. In dit verzoekschrift werd de vrij lating gevraagd vam Amaitoly Mart- sjenbo, die toen in hechtenis was ge nomen, omdait hij in een brief aan Russisrfie bladen geprotesteerd had tegen die Sovjet-druk op Tsjechoslo- waikije. Op de dag dat Ruslaind en - vier andere Oosteuropese staten met hum legers Tsjechosloweükije binnen vielen, wend Mairfejenfco tot eèn jaar dwangarbeid veroordeeld, omdiat hij niet in het bezit was van een voor Moskou geldige venblijfeyergumining. Irina BeigoroidBkiaijia, ingenieur van beroep, is familie van Larissa Daniel, de wouw van de gevangen schrijver Joeri Daniel, die zelf vorig jaar tot vier jaar verbanning werd veroor deeld wegens deelneming aan een de monstratie tegen de bezetting van Tsjechoslowakije. De openbare aanklager had 's mor gens tegen Irinia een jaar gevangenis straf geëist. Het hele proces nam slechts een dag in beslag. Gezien het lange voorarrest is het de vraag of Irina nog naar een werkkamp zal woindien gestuurd. De verdachte had verklaard niet de inidruk te hebben gehad dat zij tegen de Sovjet-staat had geageerd. Het was slechte haar bedoeling geweest vrienden te hel pen. Toen zij ondör politiebewaking de rechtbank verliet, wuifde zij glim lachend naar haair vrienden, die evenals de journalisten op straat moesten blijven wachten. Deze pro beerden haar bloemen te geven, maar de bewakers gooiden die weg. Een ander proces in Moskou diat ook gisteren zou beginnen, is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Naar ver luidt is ziekte van de president van de rechtbank hiervan dte oorzaak. De ze zaak betreft die 30-jarige Ilja Boer- mistrowitsj, een wiskundige, die zich moet verantwoorden, omdat hij in het bezit was van getypte exem plaren van een „ondergronds letter kundig werk". Of Gerard ook geld heeft gekregen, komt er niet uit. Hans van Z. stormt in dit zeer verwarrend stadium van de zitting uit de verdachte- naar de getuigenbank om te zweren, dat hij het zelf gezien heeft. „Ik was gepi keerd, want ik had ook geld ge vraagd, maar ik kreeg het niet, ik mocht hoogstens pornografische foto's' verkopen". In ieder geval is het politie-plannet.ie om Nol door Gerard naar een huis S laten lokken waar .rechercheurs in een zijkanier verborgen zouden zit ten, niet .doorgegaan. Nol bleef te genover zijn legale, door de justitie op hem afgestuurde chanteur, glas hard ontkennen, iets van de moord op Donse te weten. „Maar", zegt Ge rard, „Nol heeft me wel voor de moord eens gezegd, dat hij een hele sterke kerel had gvonden, die opa in ene klap dood kon slaan". Om er dan corrigerend aan toe te voegen: „Maar ik dacht, dat het een geintje was". Gerard bekent tenslotte - de offi cier van justitie speelt het uit als troefaas - dat hij in een brief aan het parket drieduizend tipgeld heeft op geëist, die de justitie op het hoofd van de moordenaar van Donse had gesteld. Hij heeft, zo te horen, in ieder geval een heleboel boter op zijn gesoigneerde zwarte haar. Hoe kwam Nol aan zijn tips, ge steld, dat hij - gtrijze criminele lu- relei - Hans van Z. inderdaad tot zijn roofmoorden heeft aangezet? Daar over komt weer zo'n schemerfiguur uit Utrecht een onwelwillend boekje open doen. Het is de 47-jarige, breed in de schouders zittende, zich schil der noemende G. Pompies. Hij had in 1966 een kar grind afgeleverd bij Reijer de Bruin in Heeswijk, de dove landbouwer, die ook het slachtoffer van Hans van Z. zou worden. Hij had er f 450.voor gevraagd - teveel eigenlijk - maar de boer had grif en contant betaald. „Op de terugweg", aldus de getuige „heb ik er het met mijn maat over gehad, dat Reijer er warmpjes bij moest zitten, en dat het de moeite zou lonen, iets bij hem weg te halen. Maar het is bij 'n plannetje gebleven. Wel heb ik - toen ik eens in de olie was, het verhaal verteld tegen Joop van Leur. We zaten in „het Piere ment" te drinken. De kastelein daar is een zwager van me. Ik vond het net een object voor Joop". Genoemde Van Leur verblijft mo menteel in het huis van bewaring, verdacht van een bankoverval. Hij zal vandaag in verband met de aan klacht tegen Nol, worden gehoord en daartoe uit de cel worden gehaald Joop is namelijk een buurman van Ouwe Nol. Het verband wordt dui delijk. „Maar ik wist helemaal niet waar Reijer de Bruin zijn geld be waarde, en kan daar dus ook nooit iets over verteld hebben", zegt tip gever Pompies met een uitgestreken gezicht. Acht personen werden gedood bij een ontsporing van een trein na bij de stad Crete in de Ameri kaanse staat Nebraska. Bij het on geluk werd een tank met zuivere ammoniak opengereten. Het gas drong de huizen van de omwo nenden binnen. Elf personen wer den gewond. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De 41-jarige heer Wil Klijssen (zie foto), schrijver van het boek „Op de punt van naald", heeft gisteren in Amsterdam een bond voor ex- gedetineerden opgericht. De bond zal de naam „K '69" krij gen. De K staat voor „kiepelton", een meubelstuk, dat, volgens de oprichter en tevens voorzitter van „K '69", nog steeds in de ge vangenissen een vast onderdeel uitmaakt van het meubilair. De bond wil de terugkeer van de ex-gedetineerden in de maat schappij bevorderen en het al gemene onbehagen dat tegen deze groep, „die men met geen tang wil aanraken", d.m.v. be tere voorlichting wegnemen. De heer Klijssen, die zelf de gevangenis van binnen kent, heeft zichzelf tot „onafzetbaar" voorzitter uitgeroepen. Zijn hond zou reeds 8000 leden tellen, die geen contributie hoeven te be talen. .1,^-:.-...^;- - - ft- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Een eventuele be lastingverlichting voor de werkende gehuwde vrouw kan uitsluitend wor den gefundeerd op het verlies aan voordelen uit de gezinsarbeid van de vrouw en op de kleine noodzakelijke bestedingsuitgaven die het huiten het gezin werken oproept. Dat is de opvatting van een com missie o.l.v. omd-mkiisitar va-n Finan ciën, prof. mr. H. J. Hofstra, die over deze materie een advies heeft uit gebracht aan staatssecretaris Grap- perhaus (Financiën). Deze heeft dit advies thans aan de Tweede Kamer aangeboden. De regering heeft haar standpunt over het advies nog niet bepaald. Het feit dat de inkomsten van man en vrouw voor de inkomstenbelas- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Nadat minister Beernink (Binnenlandse Zaken) in oktober 1968 een experimenteel in terlokaal radionet ter beschikking stelde van de politiekorpsen in de regio Kennemerland, heeft deze mi nister thans besloten de proefneming uit te breiden tot de provincies Zuid- Holland, Utrecht en een gedeelte van Gelderland. Als de proeven beantwoorden aam de verwachtingen, zal het gehele land verdeeld worden in een aantal raidiogebieden, die iin principe afzon derlijk werken. Maar al naar gelang dit nodig mocht zijn, kunnen deze onderling met elkaar in verbinding worden gebracht (Van onze redactie buitenland) PARIJS Christopher Soames, de Britse ambas sadeur in Parijs, heeft gis teren flink van zich afge beten en verklaard, dat niemand zelfs in zijn wild ste dromen Engeland zou kunnen verwijten, dat het probeert om via de West- europese Unie toegang te krijgen tot de Europese markt. Soames zei dit nadat de Franse minister van bui tenlandse zaken, Michel Debré, gisterochtend tij dens een zitting van het Franse kabinet had ver klaard dat de Britten de W.E.U. als een rookgordijn gebruiken om de Europese gémeenschap binnen te komen. De ambassadeur sprak op een lunch kort na het commentaar van Debré en zei dat Engeland in de W.E.U. geïnteresseerd was omdat het daar in Euro pese context zijn houding in wereldzaken kon uit eenzetten. Soames beweerde dat Engeland, ofschoon men het volledige medewer king in économische za ken ontzegt, niettemin een stem wil hebben in de Europese politieke bespre kingen. De W.E.U., die oorspronkelijk gevormd is om oog te houden op de Westduitse bewapening, telt als leden de zes sta ten van de Euromarkt en Groot-Brittannië. Soames vroeg. „Moeten we aanvaarden dat wij geen lid zijn van de E.E. G., de wens opgeven om politiek deel te nemen?" Terwijl zijn. gezicht rood werd en zijn stem scher per, speelde Soames Enge- lands Europese kaart ten volle. uit. Europa, zei hij, bezit meer dan genoeg om de supermogendheden te' evenaren, maar dan alleen als we bereid zijn om on- 26 nationale trotis en am bities een Europese trots en ambitie op te leggen. ting worden samengesteld, levert geen grond op voor het verlenen van belastingverlichting voor de werken de gehuwde vrouw, zo meent de commissie-Hofstra. Evenmin geldt volgens de. commis sie het motief dat belanghebbenden zich een extra-inspanning getroosten. Een fiscale tegemoetkoming om deze reden zou immers onbillijk zijn in vergelijking met het geval dat de man extrawerkzaamheden heeft ver richt om een overeenkomstig gezins inkomen te bereiken. De cammiisaie-Hoteitjna concludeert vervolgens dat een belastingverlich ting slechts verantwoord kan heten, voorzover zij noch het inkomensbe grip noch de tariefstructuur van de inkomstenbelasting aantast. De structuur van het tarief laat daarom geen hogere aftrek toe dan 1200 gulden voor een gehuwde vrouw zonder kinderen met een vol ledige dagtaak buiten de gezinshuis houding. Een verruiming van de af trek, waardoor deze het bedrag van de besparende factoren van het hu welijk overschrijdt, zou in feite be- toKenen dat een echtpaar met b.v. 15.000 gulden inkomen minder be lasting zou moeten betalen dan twee /S#„e^uwden met het halve inkomen (7500 gulden). Volgens de commissie is het duide lijk dat dit tot een onverantwoorde belastmgdiscviminatie zou leiden t.o. v. de andere gehuwden en t.o.v. de ongehuwden. (ADVERTENTIE) Is dat niet wat onrustig? Nee, helemaal niet. Als de Gaveau namelijk niet bezig is het oor te strelen met haar bijzonder heldere en welluidende toon, dan... staat zij stilletjes het oog te behagen met haar elegante voorkomen. Ze is dan ook van linoenen van buiten van Franse afkomst. Kom eens kijken en luisteren naar de piano, die het altijd doet. Breda, van Coolhpleln 12 - tel. 30164 Amsterdam - Arnhem - Leiden Rotterdam DE RECHTER in Bayreuth heeft gis teren beslist dat de uiterst rechtse NPD niet de beschikking zal krijgen over een zaal, waar men in het ko mende weekeinde een verkiezingsbij eenkomst had willen houden. De di recte reden was dat de partij geen vooruitbetaling gedaan had voor de huur, groot 1684 D-mark. EEN GROEP FRANSE militairen, industriëlen en vertegenwoordigers van de regeling is in Koeala Loem- poer aangekomen in verband met de eventuele verkoop van 16 Mirage- jagers aan Maleisië. DE INTERNATIONALE juristencom missie heeft gisteren de noodtoestand, die sedert 24 januari in Spanje be staat, afgekeurd en gezegd, dat deze de Europese conventie voor de be scherming van de fundamentele vrij heid van de mens schendt. IN BARCELONA en omgeving zijn kortgeleden twintig personen gear resteerd, die er van worden beschul digd te behoren tot de „socialistische eenheidspartij van Catelonië". IN ITALIë zijn 300.000 leraren en personeel van middelbare scholen in staking gegaan om htm eisen kracht bij te zetten. Zij verlangen een aan passing van hun salarissen en verbe tering van arbeidsvoorwaarden. HET NEDERLANDSE SCHIP „Hen- rica Thekla" is in de nacht van dips- dag op woensdag op zeventig miji ten zuidwesten van de Franse havén- stad Brest gezonken. De zeven be manningsleden waren kort tevoren aan boord gegaan van een ander Ne derlands schip, de „Stella Antares", dat te hulp was gekomen. DE AMSTERDAMSE KOOPMAN P. W. R. (38), die op 23 augustus van het vorig jaar zijn 34-jarige echtge note Albertje R.-S. zonder directe aanleiding met een tiental messteken levensgevaarlijk verwondde, is gis teren door de rechtbank ontslagen van rechtsvervolging en in vrijheid gesteld. Hij was op het moment van de daad ontoereikeningsvatbaar, EEN TSJECHOSLOWAAKSE mili taire delegatie onder leiding van de minister van defensie, zal op uitno diging van de Russische minister van deftnsic op 21 februari in de Sovjet- Unie aankomen voor een „officieel vriendschapsbezoek". (Van onze parlementaire redactie) HAAG In voorzichtige woorden heeft minister Roolvink (soc. zaken en volksgezondheid) gis teren in de Tweede Kamer iaten we ten dat een verbetering van de zie kenfondsverzekering voor bejaarden op komst is. Hij zal hierover aan de Sociaal-Economische Raad een tus sentijds advies vragen. Zo mogelijk ^Lde verbeterde regeling op 1 jan. 1970 ingaan, deelde de minister mee. De bejaardenverzekering geldt voor f m-et een intomen beneden t 7916 per jaar. Per echtpaar moet een premie van gemiddeld dertig gulden per maand worden betaald. Het is de bedoeljng dat de premie test voor de bejaarden wordt ver- neat. Verder zal vermoedelijk de hoogte van de inkomensgrens worden opgetrokken, zodat meer bejaarden van de betrekkelijk, goedkope verze kering zullen kunnen profiteren. Vol gende week zal de Tweede Kamer stemmen over een motie van de so cialist Vellenga om de premiekosten verlag zlekteltostenverzekering te ^j van de Arbeid in de tweede Kamer is niqt tevreden met de verhoging van de A.O.W. met 5 Pr°ce"4 Per 1 januari, nadat de ouderdom en weduwe-uitkeringen al met ruim 1 procent waren verhoogd. AOWV'i tK v®n 00rdeel dat de AOW structureel verbeterd moet worden, los van de verbeteringen als gen V3n l0°n- en Prijsstijgin- De socialist Vellenga handhaafde dan ook zijn motie waarin wordt te* verhogmi. A°W Met 3 pr0C6nt Deze verhoging zou dus komen T?n Procent waarmee de AOW al dit jaar is omhoog gegaan.

de Stem | 1969 | | pagina 9