Prettige Zeeuwse kennismaking met „En ik dan? mede werkster ZVTM accepteert c.a.o. openbaar vervoer niet hoog niet to Wel$c nog wde prijs TZhcVi Muzikaal prima concert toch een tegenvaller PROJECT il Vonnissen in Kerkdrielse moordzaak t Noorse tanker op De Schelde aangevaren Ds. Weststrate tijdelijk docent uitblazt Schooljeugd andersboeien GEMEENTE BREDA KNVTO WéL Mentalite Verdelin 't keukencentrum Claude Maxime Zelf 'n soepje maken met soepvlees Verrukkelijk. Maar... wel tijdrovend! Fijn dat het lekkere van soepvlees tegenwoordig ook in Knorr bouillon zit Echte, pure vleesbouillon van de grote soepmaker Knorr. Heus dat die weet wat goeie bouillon is! bouillon de ideale basis voor zelfgemaakte soep. DE STEM VAN DONDERDAG 20 FEBRUARI 1969 AXEL Het eerste blijspel van Annie M.G. Schmidt „En ik dan" begon de Zeeland-route in gebouw De Halle te Axel. Het was ongetwij feld, mede gezien de reacties van de nagenoeg uitverkochte zaal, een prettige kennismaking. Is het een ze ker chauvinisme dat ons wat mild stemt bij het beoordelen van dit stuk? We worden zo vaak gecon fronteerd met buitenlandse produk- ties, dat alleen al het noemen van Hollandse toestanden en namen als variatie erg prettig aandoet. „En ik dan is, wait men noemt een pretentieloos stuk, waarvan mis schien alleen de titel een denkertje is, en bevat verder alle ingrediënten om het woord blijspel waar te ma ken. Na een zojuist plaatsgevonden hebbende crematie van een der steun pilaren van de beweging Nieuw Posi tief, ontmoeten we de heel positief verder levende medestrijders, ver zameld ten kantore van de beweging. We vernemen dat de zeer rijk voorziene kas behoorlijk lichter is ge maakt. Natuurlijk is dat niet 20 leuk, maar er wordt dapper getracht eer baar uit deze toestand te voorschijn te komen. De zeer nobele pogingen leiden natuurlijk tot de nodige mis verstanden en verwarringen en, ach, als het zo tenslotte niet lukt kan een beetje chantage misschien helpen. Is deze troef ook uitgespeeld, dan is een boeteling tegenover een warm hart voldoende om toch alle narig heid uit de weg te ruimen. Wanneer dit geheel dan nog op gediend wordt met het huidige on misbare element sex („weliswaar tweedehands opgediend, maar dan ook ongezouten") kunnen we alle kan ten uit. We eten deze kost dan graag omdat het zo licht verteerbaar is en omdat het in het uitstekende decor van Harry Wich (een waar bouw werk) door niemand minder dan de unieke Mary Dresselhuys wordt ge presenteerd, direct bijgestaan door Johan Remmelts. Als geen ander weten zij dit stuk op te voeren tot die hoogten, waarop de minder gelukkige fragmenten snel vergeten en vergeven zijn. Kostelijke scènes wanneer deze beiden op het toneel staan. Met alle respect voor het enthousiasme waarmee de jon geren (Eta Choster en Jaap Wierin- ga) acteerden en waarbij zij blijk gaven van hun talent, is het toch merkbaar, hoe moeilijk de echte blijspelsfeer te benaderen is. Hoeveel ervaring en routine nog moet wor den verkregen om het niveau van de hoofdrolspelers te benaderen. Els Bouwman, de steeds op de meest on gelegen momenten opkomende trou we ziel. kweet zich overigens voor treffelijk van haar taak. Een avondje onbezorgd uitgaan, aan te bevelen aan allen die nog in de gelegenheid zijn dit stuk elders in Zeeland te gaan zien, waarbij de da mes en waarom niet de heren ook weer zullen genieten van de met veel Schwung door Mery Dresselnuys gedragen creaties van Max Heijmans. Het geheel stond onder auspiciën van de Zeeuwsche Volksuniversiteit in samenwerking met de plaatselijke organisaties. R.S. (Van onze correspondent) 's HERTOGENBOSCH Het ge rechtshof te 's Hertogenbosch heeft de 35-jarige vrachtautochauffeur J. H. uit Kerkdriel in overeenstemming met het vonnis van de rechtbank te 's Hertogenbosch en de eis van de advocaat-generaal veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. Het hof heeft hem schuldig bevon den aan moord op zijn echtgenote en op de echtgenoot van zijn vriendin, de 29-jarige Trees K. door hen beiden op 25 augustus 1966 met zijn auto onder Den Dungen in de Zuid-Wil lemsvaart te rijden. Het hof heeft Trees K. wegens het aanzetten van H. tot deze moord veroordeeld tot zeven jaar en 6 maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Zij was door de rechtbank veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf met af trek. De advocaat-generaal eiste te gen haar acht jaar met aftrek van voorarrest. MIDDELBURG In een tweetal ochtendvoorstellingen voor de school jeugd; waarbij naast deze jeugd ook bejaarden aanwezig mochten zijn, heeft Marie Cécile Moerdijk zoals zij dat noemt een .muzikale wereld reis" gemaakt, waarbij diverse lan den werden aangedaan. Een goede zeshonderd jongelui van middelbare scholen waren naar de concert- en gehoorzaal te Middel burg gekomen om dit te beluisteren. De stichting „Het Schoolconcert" moet het ons maar niet kwalijk ne men, maar we zijn geen voorstander van dit soort concerten in zo'n gro te ruimte. Veel beter was het ge weest wanneer men de z.g. kleine zaal had gebruikt, waar 200 perso nen in kunnen. Het wordt allemaal veel intiemer en de luisterdichtheid wordt veel en veel groter en ook in tenser. We begrijpen ook de moei lijkheden die zich dan (en waar schijnlijk alleen op financieel gebied) gaan voordoen, maar hier moet, na wikken, goed gewogen worden. Om de jeugd te boeien moet er op zulke ochtenden veel gedaan worden, en met dat veel bedoelen we: korte za kelijke uitleg en veel.... zingen. Dat ontbrak in dit programma (en we weten hoe moeilijk het is 0M dit soort programma's bij een niet voor 100 procent geïnteresseerde jeugd te brengen); er werd gezongen, er werd (en dat is bekend) heel goed en met schijnbaar gemak gezongen, maar daarmee is men er nog niet. Marie Cécile Moerdijk (begeleid door haar broer Carlos) liet ons liedjes horen uit Finland, Spanje, Roemenië en Rusland. Het kleine wiegeliedje over de mug en het kind (Haïti) werd op grootse wijze in alle eenvoud gebracht. Carlos Moerdijk begeleidde deze liederen op een secure manier. Wanneer we onze conclusies trek ken zijn we (bezien in het licht van een schoolconcert) lichtelijk teleur gesteld. Ons advies is: weinig pra- ten....veel doen. Muzikaal gezien echter: alle lof. A.L. Dankbetuiging Hartelijk dank voor het slagen bij het eerste exa men aan Bondsautorij- school J. A. v. Overloop- Pieters, Absdaalsestr. 44, 3t.-Jansteen. Mevr. M. L. Freijser- Verschuren Hulst, Kwaadstr. 2 Heden nam God plotseling tot zich, onze lieve, zorgzame en onvergetelijke man, vader en groot vader ANTONIUS ALOYSIUS DE SCHUTTER echtgenoot van M. A. P. de Schutter-Koenraadt op 71-jarige leeftijd, voorzien van de H. Sacra menten der zieken. Steenbergen: M. A. P. de Schutter-Koenraadt Biddinghuizen: A. de Schutter A. de Schutter-Coppens Antoon, Arjen, Guust, Lianne Utrecht: E. de Schutter Dinteloord: G. de Schutter C. de Schutter-de Beukelaer Toon, René, Marja, Harrie Dronten: M. Peters-de Schutter H. Peters Marga, Ton, Miek Ponoka (Canada): A. Huysmans-de Schutter M. Huysmans Mary-Ann, Carmen, Harry, Tony Zaltbommel: J. de Schutter M. de Schutter-Vrijling Liesbeth Heiningen: W. de Schutter J. de Schutter-Gijzen Mart ine Maassluis: A. den Engelse-de Schutter R. den Engelse Marijn, Anton. Steenbergen, 18 februari 1969 Van Gaverlaan 40. De gezongen H. Mis van Requiem, waartoe u wordt uitgenodigd, zal worden opgedragen za terdag 22 februari a.s. om 11 uur in de kerk van de H. Gummarus te Steenbergen, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof te Steenbergen. Samenkomst in de kerk. Hierna gelegenheid tot condoleren in hotel Van Tilburg. Vrijdagavond om 7 uur avondwake in de kerk. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan de rector, heren doktoren, verpleegsters en broeders van het St-Liduina- ziekenhuis te Hulst voor de goede verzorging van onze vader P. VAN ROEVEN tijdens zijn ziekte. Wij danken ook allen, die op welke wijze dan ook, hun medeleven hebben betuigd bij zijn overlijden. Fam. v. Roeyen-Vermont Nieuw-Namen Bij het Gemeentearchief, Stadserf 2 te Breda kan worden geplaatst een TAAK administratieve werkzaamheden zoals het boeken en opbergen der corres pondentie; opnemen van dictaten; typewerk (o.a. in vreemde talen). VEREIST: Tenminste diploma's ulo en typen. SALARIS: Tot 727,- per maand Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de gemeente-archivaris, dr. F. A. Brekel- mans (telefoon 22244, toestel 248). Sollicitaties te zenden aan genoemde archivaris vóór 28 februari 1969 UTRECHT (ANP) In een gisteren gehouden vergadering van de Kon. Ned. Vereniging van Transportonder nemingen, waarin praktisch het hele openbare vervoer over de weg is ver enigd, heeft deze organisatie zich ak koord verklaard met de c.a.o. voor de werknemers bij de streekvervoer bedrijven. Dit houdt in dat men een zg. functieloonsverhoging van 6,8 procent accepteert, terwijl daar naast een extra verhoging van gulden per maand gegeven zal wor den voor degenen die vallen onder de primaire arbeidsvoorwaarden en een verhoging van 11 gulden per maand door hen die onder de secon daire arbeidsvoorwaarden vallen. Ook zal een loonstructuurcommissie ingesteld worden. De nieuwe cao zal een loonkosten stijging van ongeveer 12 procent voor de bedrijven tot gevolg hebben. Deze stijging zal vele streekveirvoeronder- nemingen in bedrijfseconomische moeilijkheden brengen, maar de meerderheid van de ondernemingen zag zich genoodzaakt, zij het onder ernstig protest en gezien het advies van de bemiddelingscommissie, de verhogingen te accepteren. Bij deze ontwikkelingen is de K.N. V.T.O. ervan overtuigd, dat de con tinuïteit van de vervoersvoorziening niet zal kunnen worden gewaarborgd, indien van de zijde van de overheid niet op korte termijn de nodige mid delen ter beschikking worden gesteld. Inmiddels is de positie van ver schillende ondernemingen reeds thans zodanig ernstig geworden, dat deze hebben moeten besluiten geen deel te nemen aan de thans tot stand ge komen collectieve arbeidsovereen komst. aldus de K.N.V.T.O. In totaal hebben veertien van de ruim 50 ondernemingen laten weten de nieuwe overeenkomst niet te zul len toepassen. Daarbij is de ZVTM te Axel. De voorzitter van de K.N.V.T.O., mr. D. van Setten, verklaarde nog het niet onmogelijk te achten dat in de toekomst het verzorgingsterrein van verschillende streekvervoeron- dememingen minder zal worden. Vele ondernemingen gaat hel ,w doordat de kosten stijgen n komsten minder worden, In dit band kan het gebeuren it mige gebieden in Nederland, ik!? streekvervoerondernemmgen u met flinke verliezen opereren i!. verbindingen zullen worden a „Dat zou dan inhouden dat 4 ners hier althans voor het it» voer geïsoleerd zouden raken" 2 mr. Van Setten. ANTWERPEN (ANP) -De>,v se tanker „Astrid Elisabeth" (to ton), is in de nacht van dinsdag woensdag op de Schelde in tj,,, ring gekomen met een dryveodh. tonnen caisson. Het Noot* A dat op weg was naar de raffinaderij met een lading ruwe olii uit het midden-oosten, hep iti aan de boeg boven de waterlijn De tanker zal, alvorem t» n den gerepareerd, de lading olie 1» (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Ds. J. C, fc strate te Meliskerke is benoemd M docent aan de theologische scW van de gereformeerde gemeentes Deze benoeming draagt een tjjdilji karakter. Ds. Weststrate zal de ken gaan doceren die voorheend« de heer A. van Bochove werden pl doceerd, met name bijbelse arcM» gie. Ds. Weststrate is 49 jaar. SM 1964 is hij predikant te Meliskei zijn eerste gemeente. (Van een o BREDA Het bisdom 1969 zeer hoog; mikken lijke Vastenactie is in dil de actie „Dubbelop vot bisdom heeft Breda van eigens gemaakt. Elk van de dertien dekenaten b een of meer eigen concrete projec toegewezen gekregen, welke alle jn Afrikaanse landen liggen. Bov dien heeft het bisdom zich tot t gesteld het dubbele in te zamelen het bedrag dat hier vorig jaar bij wgrd gebracht. De opbrengst van de 'vastenac 1968 was in het, bisdom Br: 1254.926,74. Het streefbedrag voor jaar is f 470.000. Deze „eigen" actie is wel ge'n ingepast in de landelijke vastenaci De 22 Afrikaanse projecten, die Bre heeft „geadopteerd", komen uit „voorraad" van liefst 521 aanvrag uil) de gehele wereld, die het sec. tariaat van de landelijke vastenac bereikten. Ook de propaganda, zo de Vastenkrant die tussen 10 en maart huis-aan-huis verspreid worden, de voorlichting op de sci len, de bekende offerzakies enz. landelijk opgezet. 4 4' -■ i V: '.f,--'; - Si votie-MS.' V?'-;. -4 ryT". ra»? Jf 2 1 - WIJ VRAGEN voor directe indiensttreding VERKOOPSTERS en LEERLING VERKOOPSTERS voor kousenvak speelgoedafdeling chocolaterie kleirwak glas en aardewerk LEERLING VERKOPER voor speelgoedafdeling CASSIèRE tevens verkoopster KANTOORJUFFROUW enige ervaring en middelbaar onderwijs strekt tot aanbe veling 5 daagse werkweek personeelskorting hoge salariëring Sollicitaties aan afdeling per soneelszaken, Lange Delft 31 A, Middelburg. VROOM DREESMANN De bedoeling van de „eigen" B dase actie is op de eerste plaats mentaliteit rijper te maken voor w kelijke ontwikkelingssamenwerki De eerste serieuze aanzet hier werd gedaan door het Diocesaan P toraal Beraad op haar voorlaatste z trig, zomer 1968. Hier werd voorgesteld voor I bisdom een concreet ontwikkelin Project aan te trekken én in" same wetking met de bestaande char ui instellingen de financiering Ste zien. Deze actie is dan%fl£&'fc'r&» i samenwerking mét de dtofcësane ct Intas en het diocesaan secretari: voor missie, oecumene en ontwik! Plushulp tot stand gekomen. I a Projecten voor de verschillen: j dekenaten zijn de volgende: I dekenaat Aardenburg: een landr Verin Kongo (f 15.000.—), I D^k. Bergen op Zoom: de der< een ontwikkelingscentra 1 80.000.en de eerste fase v; <t,huishoudschool (f 25.000.—) be De keuken in landhuisstijl Baronielaan 59 Breda Stuur voor gratis recepten een briefkaart met uw naam en adres naar: Knorr Keuken Service, Afdeling MK1, Postbus 4300 - Amsterdam-Oost. •Zolang de voorraad strekt. 1 k°rt gekruld haar omlij' ovaal gezicht. Dit kapsel va. ('c Maxime werd ontworpe: Voor zomercollectie van Lot" erand.

de Stem | 1969 | | pagina 4