INDUSTRIE VRAAGT OM DE VAKMAN Omscholing biedt de Zeeuwen een „nieuwe boterham" 1 Ri D: life' ^pWegend GOES: MISVATTING DAT WIJ ALLEEN DE DIENST UITMAKEN T#T@T@T®T*T© attentie! Tart de zee |in maart E DALTONS Eén-gemeente-kwestie In gesprek met Ad Haak mm ooi zet in Fruittelers met bussen naar Utrecht Ledental van NRTS valt voorzitter tegen BEVEILIGING SCHELDE Verbazing in Zeeland over besluit minister Hoogwater MORGEN Wat en waar? VANDAAG Dokter J. M. S. Mol nieuwe directeur volksgezondheid in Zeeland Plaatsing Woensdag demonstratie? Wandelaar redde in wak gevallen jongen Sirhan „oefende" zich voor de moord Met ingang van 22-23 februari a.s. (toto 28) is er een nieuwe wijze van prijsmelden Onderwijs- expositie in Middelburg W oningtoewi j zing in Zeeland niet automatisch DE.STEM VAN DONDERDAG 20 FEBRUARI 1969 brgen, vrijdag, 21 februari- H»„ •rt: 5.58 en 18.25 uur; TerneuïTl en 17.44 uur; VlUsingeniiw I 19.031 ,1 uur; Wemeldinge: fiTtten™ >SCOPEN EN SCHOUWBURGEN s ins van Oranje 20 uur >duktie „En ik dan?" Halle 14.15 uur ugdconcert Marie-Céeile en Cb,i„ lerdijk NEUZEN ncertgebouw 10 en 11 uur jgdconcert Marie-Cécile en Carl «rdijk DELBURG iy 20 uur kantieperikelen met funeste gevol n 1WERPEN pitole: De nacht van de volgn#), g 14 jaar :ndome: De trein der traagheid il uellin: Jungle boek a.l. !x: De getatoeëerde a.l. irvang 12, 14, 16, 18, 20 en 22 ibens; De duivelse brigade a.l. anvang 11.45, 14.30, 16.50, 19.10 re .30 uur mbassades: De weduwe van de maBi jaar. Aanvang 12, 14.30, 16.50, 111 21.30 uur. »voy: Big Red a.l. anvang 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.31 ar. athé: Rose Mary's baby 18 Jaar anvang 12, 15, 18 en 21 uur •NIKLAAS alace: De koeienbaron van Montaai 4 jaar enova: De brug over de River Kwi 4 jaar elect: Liver 14 jaar NT cala: De beproevingen van Tanan i. .gora: De komedianten 18 jaar lormandle: Een dokter vertelt 1! ju UGGE iorrekelder: „De Huisbewaarder" I. Pinter DIVERSEN 1NEUZEN ie Slnis 20 uur -entse avond voor soosbezoekers .ISSINGEN Iritannia 20 uur 'lushing pocket festival TENTOONSTELLINGEN DDELBURG ,i lijksarchlef „Curieuze archiefstukken] ÏLST ekhandel v»n Geyt: Expositie >nd Kimpe en Hugo Metsers. -fj 1 1 idi r i-.j- r'B wil? F 3a- STJÏS LUS süiji"'' (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer J. M. S. Illol, arts te Bergen op Zoom, is be noemd tot directeur-arts van de pro- Iraiciale raad voor de volksgezond heid in Zeeland. Dokter Mol is de op- j volger van de heer Th. A. Bos, die een huisartsenpraktijk in Tliolen leeft overgenomen. (IOSCOPEN EN SCHOUWBURGEN 1ESKENS Casino 19.30 uur Toneeluitvoering DDELBURG Schouwburg 20 uur Walcherse operette en musicalver. „De graaf van Luxemburg Concertzaal 20 uur Uarius-ensemble m.m.v. vaal kwartet -ERIKZEE Concertzaal 20 uur Produktie „En ik dan?" dUGGE Korrekelder 20.30 uur (,,De Huisbewaarder" van H. W» diversen ERNEUZEN „De Molen" 20 uur Jaap Guérand met nieuwe (IDDELBURG De Schakel 20 uur w Lezing prof. dr. A. Brouwer Noordzee" TENTOONSTELLINGEN IIDDELBURG „^hlefstukWl Rijksarchief „Curieuze archie 1ULST r _i. Boekhandel van Geyt. mond Kimpe en Hugo Metsers 'vnf weeshuis: Exp. Vlaamse naars pgaven voor de*e, 438 of postbus 116 ln MI Dokter ,Mol is .sedert 1D60 ;^civ larts en waarnemend gemeentë-ge- Ineeshegr bij de gemeentelijke get)êes-, Jkundige dienst te' Bergen op - Zoom. Hij is erkend sociaal-geneeskundige. In zijn huidige standplaats vervult lij verschillende functies op sociaal- leneeskimdig en maatschappelijk ter- pin. Zo is hij voorzitter van de ver lenging van schoolartsen in Brabant |«i Zeeland. De provinciale raad voor 't volksgezondheid in Zeeland, die 1 zijn laatste vergadering de benoe- van. dokter Mol bekrachtigde, opt dat de nieuwe directeur-arts |!ijn werkzaamheden per 1 april a.s. "1 kunnen aanvangen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG/TERNEUZEN Het ziet er naar uit, dat de twee centra voor vakopleiding van vol wassenen in Zeeland, in de nabije toekomst heel wat werk zullen krijgen. De snel voortschrijdende industrialisatie in verschillende delen van de provincie is daar debet aan. Er zün, ook in Zeeland, duizenden mensen die op een zeker tijdstip in hun leven, bijv. bij de keuze van hun schoolopleiding, op het verkeerde paard hebben gewed, een scholing hebben gehad, waarvoor ze qua ka rakter en instelling later minder ge schikt bleken te zijn. Er zijn er even veel, die door velerlei oorzaken „on geschoold" zijn gebleven. Het gros van deze groep voelt in het algemeen weinig voor zijn huidige werk, deels omdat het hun niet „ligt" deels om dat men zo nu eenmaal altijd tot de laagstbetaalden zal blijven behoren, afgezien van de vraag of er, in de toekomst bijv. door mechanisatie in de landbouw nog werk voor hen over blijft. Dat er nu en straks voor vele Zeeuwen goede bestaansmogelijkhe den zijn weggelegd, bewijzen de resultaten, die op dit terrein worden behaald door de beide „Centra voor Vakopleiding van Volwassenen" te Middelburg en Terneuzen. Deze in stellingen zijn door de overheid in het leven geroepen, om mensen tus sen 18 en 50 jaar, veelal behorend tot bovengenoemde groepen, een dege lijke vakopleiding te geven. Deze „scholen", die in werkelijkheid de sfeer van een normaal bedrijf zeer dicht benaderen en voorzien zijn van de meest uiteenlopende en moderne machines, geven individuele dagcur sussen die vaktechnisch, rechtstreeks op de praktijk zijn gericht. Alle bal last is overboord gegooid, waardoor het mogelijk werd, met een maximum aan resultaat, de tijdsduur van elke cursus tot een minimum te beperken. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In de boezem lian het Vlissings actiefonds is een plan ontstaan om op zondag 18 l a.s. de langzaam groeiende foeP ..midwinterzwemmers" uit 'nodigen voor een massale run Bar de zee. Hetis de formele 'art van een vorm van winter- f'tiviteit in deze aloude Zeeuwse Nplaats. |„De deelnemers worden met veel n omringd, maar ook de vele -Stellenden die men verwacht JJlen niet worden vergeten Zo be an er plannen voor een snertmaal- 11 Degenen die zich in net water .rten zullen in hotel Brttannia na !»'/M.Van bun Prestatie worden op- noterd met een gratis diner. ■Mi»v^°.?d komt het Vlissings aetie- l'ond 'een om de plannen af te De heer F. J. Marinus, directeur van beide instellingen, vertelde ons, dat er een nauwe en prettige samen werking bestaat tussen de beide cen tra en het bedrijfsleven, speciaal ook Cde nieuw gevestigde bedrijven, waar bij de plaatsing van gereedgekomen cursisten geen enkel probleem vormt. Op het moment kan men zelfs lang niet in de behoefte aan geschoolde cursisten voorzien. Uit een onderzoek, na twee jaar praktijk, bleek, dat 85 tot 90 procent van de gewezen cursisten nog steeds werkzaam was in het vak, waarvoor ze werd opgeleid. Een ongeveer zes weken durende grondcursus, die voor elke leerling gelijk is en waaruit men de meest geschikte, uiteindelijke opleiding kan destilleren, zal voor een groot deel aan dit succes debet zijn. Ten onrechte, zo stelt de heer Marinus, durven velen niet aan de cursus te beginnen, uit vrees voor verlies aan inkomsten gedurende de cursustijd. Deze cursussen zijn echter niet alleen geheel kostenloos, maar er wordt van rijkswege ook een financiële tegemoetkoming verstrekt in de vorm van een loondervings vergoeding die neerkomt op een ge woon weekloon. Afhankelijk van het behaalde prestatiecijfer kan een toe slag worden verstrekt Er bestaat een volledige reiskostenvergoeding ter wijl in bepaalde gevallen ook de reis- uren en de pensionkosten kunnen worden vergoed. Verder zijn de cur sisten normaal verzekerd ingevolge de sociale wetten en ontvangen zij per kwartaal via de Raad van Arbeid eventueel hun kinderbijslag, Ondanks deze gunstige regelingen zullen velen natuurlijk toch een tij delijke financiële achteruitgang moe ten accepteren. Maar ook hier gaat de kost voor de baat uit. De heer Marinus stelde, dat het rijk gemid deld in iedere cursist per jaar een bedrag van f 10.000 „investeert". De verschillende vakken waarvoor men in de centra kan Worden opge- Aeersvoor- achten voor PMa? en '«erdag, 5)5° om Ijtteteld door op |0w:»ar lu'den: kI]SrSV00ruitzlcf)ten in cijfers loo',,!- over Nederland luiden I vrijdag. pui-tom "len zon: m'nder; 14 ,p': van ongeveer normaal "ip.- boven normaal; max.- ftadéii „an, onSeveer normaal tot 3 Ge w'I normaal; kans op een "proiwPi van niinstens 12 uur: an' op een geheel droog D» Procent. ig, vooruitzichten zijn voor zater- JWi.-temr,aren zon: minder; l'rt 4 ei-ij' v^n ongeveer normaal .B„™en boven normaal; max. tip "vi maai, max.- rnJ^ normaal; kans op Ibur ra Periode van minstens 12 etmTCfineA kans op een geheel etmaal 50 procent. GOES De kring Zeeland van de Ned. Fruittelers Organisatie heeft zich in een schrijven gericht tot alle aangesloten leden om in groten getale naar de jaarvergadering van de lan delijke N.F.O. te gaan die op woens dag 26 februari wordt gehouden in het Utrechtse Tivoli. Uit alle delen van Zeeland zullen bussen naar Utrecht rijden om de fruittelers bijeen te brengen op deze vergadering waarin gesproken zal worden over de zorgen van de fruit teelt en de toekomstmogelijkheden. Op deze wijze wil men het onbehagen tot uitdrukking brengen dat er in de ze kring heerst, met name als gevolg van het EEG-beleid. Op de vergadering in Utrecht zal de directeur van de Tuinbouw ir. W. van Soest, spreken over „Heeft de Nederlandse fruitteelt een toe komst". De heer Opstelten van het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen spreekt over „EEG, winst of verlies" en ir. J. Prins, voorzitter van de Zeeuwse Landbouwmaatschap- pij over „Welke maatregelen zijn noodzakelijk". Deze bijeenkomst kan uitgroeien tot een demonstratie van de Nederlandse fruitteelt. (Van een onzer verslaggevers) HOOGERHEIDE De Nationa le Radio en Televisie Stichting (N.R.T.S.) die drie weken geleden door de vereniging van Oud-Indié- strijders te Hoogerheide werd opge richt, heeft thans ongeveer 2.000 le den. Nog 13.000 leden zijn er nodig voor het verkrijgen van een zendver gunning. „Gezien de herrie rondom de Indië-kwestie valt het aantal aan meldingen mij eigenlijk tegen", zei gistermiddag N.R.T.S.-voorzitter M Velterop. „Uit financiële overwegin gen hebben we tot nog toe niet veel reclame kunnen maken. Dit gaat ver anderen. We hebben nu folders' ge maakt, die binnenkort over het ge hele land worden verspreid. We ver wachten daar veel van." De N.R.T.S. heeft volgens de heer Velterop al van bepaalde zijden toe zegging voor financiële medewer kmg gekregen. Namen wilde hij in dit verband niet noemen. Ter ver meerdering van het ledental zou de N.R.T.S. momenteel onderhandelin gen voeren met het Comité Vrij Ne derland te Alkmaar, het C-O.M. (Con. tact Oud-Mariniers) en de Wereld unie. „Als de leden van deze drie verenigingen zich en bloc bij ons aansluiten, dan hebben we ongeveer 300.000 leden", meent de heer Vel terop. Omscholing een reële mogelijk heid. Zeeuwen hebben er de (doorbetaalde!) kans voor in Middelburg en Terneuzen. leid (tussen'haakjes de gemiddelde opleidingsduur in maanden) zijn: precisie-bankwerken (20), machine- bankwerken (9), onderhoudsbank- werken (16), constructiebankwerken (10), draaien (11), autogeen lassen (4), en elektrisch lassen (4). Verder bestaan er op de school te Middel burg nog opleidingsmogelijkheden voor de bouwvakken. Na het beëindigen van de cursus en na gedurende 1 jaar werkzaam te zijn geweest in het beroep waar voor werd opgeleid, bestaat de mo gelijkheid, een officieel examen af te leggen. Dit wordt afgenomen in samenwerking met de organisaties, die ook de examens voor de „Leer lingenstelsels" verzorgen. Een versnelde industrialisatie van Zeeland in het algemeen en de beide Schelde-oevers in het bijzonder, staat of valt niet alleen met de beschik bare oppervlakten grond, havenvoor zieningen en faciliteiten of) het ge bied van verkeer, energie en woning bouw. Er zijn in de eerste plaats vak mensen nodig. Als het aan de heer Marinus en de zijnen ligt, zullen die er zeker komen. (Van een correspondent) SLUIS De 5-jarige Angelo Groosman speelde langs de Sluisse vaart nabij een eendenvoederplaats, waar zich een groot wak in het ijs bevindt, en geraakte in het ijskoude water. Een toevallig passerende Bel gische wandelaar, die de knaap in het water zag verdwijnen, bedacht zich geen moment, sprong de jongen achterna, en wist hem gelukkig on middellijk op het droge te brengen. Lv3T'- MT (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Er heerst bij velen de misvatting dat bij de vorming van één gemeente in west-Zuid-Beveland de dienst zal worden uitgemaakt door de stad Goes en de streek op bestuur dersniveau zal worden uitgeschakeld. Dat was gisteravond de reactie van het Goese PvdA-raadslid De Leeuw op de brief die 17 gemeenten op west-Zuid-Beveland inzake de ge meentelijke herindeling naar de Tweede Kamer hebben gestuurd. Zoals bekend hebben de gemeente besturen van Goes en Wemeidjnge üe Tweede Kamer geschreven aat de vorming van een grote gemeente in west-Zuid-tieveland noodzakelijk is. De overige zeventien gemeenten in west-Zuid-Beveland vinden dit een „absurde gedachte". Aanleiding tot de discussie over die herindeling was een brief van de PvdA-fractie aan b. en w. over argu menten van Zeeuwse kamerleden aie volgens de PvdA aanleiding zouden geven tot een zekere verwarring omtrent de herinaelmgskwestie. De PvdA zou het zinvol vinden, kamerleden uit te nodigen tot een na der gesprek over de materie. Het college van b. en w. adviseerde de raadsfracties met kamerleden te pra ten indien dit nodig is. Wethouder drs. J. Dijkgraaf (CHU) merkte op dat bij de vorming van één grote ge meente rekening zal moeten worden gehouden met een „geografische spreiding van ambtenaren en raads leden". Een krediet van f 5325 werd be schikbaar gesteld voor verbetering van de huisvesting van de bejaarden sociëteit aan de Kreukelmarkt. Het kruispunt bij de Koepoort zal worden verbeterd. Er zullen daar, in afwachting van een volledige recon structie, enkele tijdelijke voorzienin gen worden getroffen. Een bedrag van 36.000,is hiervoor uitgetrok ken. Dit gebeurde na een uitvoerige discussie over mogelijk andere en betere noodvoorzieningen. Voor de bouw vam een sporthal werel een aanvullend krediet geleend vain 82.500,Met dit bedrag kun nen de loonkostenstijgingen en de b.t.w. worden opgevangen. Verwacht mag echter worden dat een rijkssub sidie van 200.000,wordt verkre gen, hetgeen 25.000,meer is dam waarop was gerekend. Het aantal in de stichtingskosten dat voor rekening vam die gemeente blijft zal derhalve toenemen met 57.500, Voor het bouwrijp maken vam een gedeelte vam het industrieterrein plain zuidwest werd een krediet vam 731.000,uitgetrokken. LOS ANGELES (AFP) Sirhan Sirhan heeft zich enkele uren voor de moord op senator Robert Kennedy geoefend in een schietclub in Los Angeles. Dit heeft de instructeur van de club Everett Buckner, dinsdag als getuige gezegd tijdens het proces tegen Sir han. De jeugdige Arabier had tegen Buckner gezegd: „ik wil de beste ko gels die u hebt, kogels die hun doel niet missen". (ADVERTENTIE) Vraag bij het inleveren van uw totoformulier een groene prijsmeldingskaart! In het belang van de deelnemers aan de Sporttoto dienen de werkzaamheden op het bureau vereen voudigd te worden. Om dit te bereiken zullen - te be ginnen met toto 28-de prijsmeldingsstroken vervangen worden door prijsmeldingskaarten die u bij uw vereni ging en/of inleveringsadres kunt krijgen. Werk s.v.p. op de hieronder omschreven wijze mee aan een vlotte afwikkeling van zaken bij de Sporttoto: maak né toto 27 geen gebruik meer van de prijs- meldingsstrook vraag bij inlevering van formulier 28 een prijs meldingskaart bewaar deze zorgvuldig tot u haar moet gebruiken verzend de kaart aangetekend als u een prijs van enige betekenis hebt te melden, maar sluit haar nooit in een envelop schrijf duidelijk, vul alle gegevens in en gebruik de kaart uitsluitend voor een prijsmelding bel niet op om te vragen, hoe groot het door u gewonnen bedrag is; u kunt dat lezen in de krant van vrijdagavond of zaterdagmorgen. De Sporttoto dankt u voor uw medewerking die van zoveel belang is voor élle deelnemers en wenst u veel succes! (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij rijkswaterstaat Zeeland heeft men zich verwonderd over de aankondiging van minister Bakker van Verkeer en Waterstaat dat er, zoals gemeld, spoedig een betere beveiliging van de Wester- schelde bij Hansweert zal komen. Hoofdingenieur-directeur ir. J. Zuurdeeg zei dat hij verrast was door het feit dat minister Bakker zo snel een voorlopige conclusie van een door rijkswaterstaat opgesteld rapport, be treffende mogelijke beveiligings- maatregelen op de Westerschelde openbaar had gemaakt. „Dit doet wat (Van onze correspondent) MIDDELBURG Onder auspiciën van de Stichting Onderwijstentoon stellingen werd ten overstaan van een groot aantal Middelburgse leer krachten een tentoonstelling geopend waar aan de hand van een aantal overzichtelijke maquettes en panelen een beeld wordt gegeven van het ontstaan het waarom en de toekomst van de Europese Gemeenschap. De tentoonstelling is bedoeld, om de schooljeugd van lager- en middel baar onderwijs nader in kennis te brengen met de verschillende instel lingen en aspecten van deze gemeen schap. In eein boeienid betoog gaf de heet J. Ammerlaan van de Stichting On derwijstentoonstellingen aan de aan- weige leerkrachten een leidraad mee waarin hij sterk de nadruk legde op de vele positieve kanten van de Eu ropese Gemeenschap, die t.o.v. de negatieve kritiek te weinig bekend heid krijgt. De tentoonstelling wordt gehouden in een lokaal van de Ca- sembrootschool aan de Zuidsingel. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Bij de toewij zing van het in Zeeland te verdelen contingent woningwet- en premiewo ningen, hanteren G.S. geen concrete normen waaruit min of meer auto matisch de verdeling van deze wo ningen over de gemeenten zal voort vloeien. Dit antwoorden G.S. van Zeeland op vragen van de heer J. A. van Bennekom, (lid van de staten voor de A.R.) betreffende het toe wijzingsbeleid. G.S. voegen daaraan toe dat zij wel een zevental overwegingen la ten gelden, waaronder: het bevol kingsverloop in de gemeente, het aantal slechte woningen, de activi teiten tot verbetering van de volks huisvesting ontwikkeld door de ge meentebesturen, en de verhouding tussen de woningbehoevenden en het aantal beschikbare woningen. Op gezette tijden, zo zeggen G.S. verder, worden momentopnamen van de woningsituatie gemaakt, uitgaan de van een bepaald verwachtingen patroon voor een periode van onge veer vijf jaar. geforceerd aan," aldus ir. Zuurdeeg, die ons nog geen nadere technische details van de voorgenomen scheep- vaartregelirig kon verstrekken. „Het is allemaal nog erg principieel. Een en ander moet nog verder worden uitgewerkt." De wachtvakken voor de binnenschepen zullen naar alle waarschijnlijkheid door middel van betonning worden gemarkeerd, waar door een soort parkeerhavens ont staan. Bij het loodswezen was men even zeer verrast over de belofte van de bewindsman. De commissaris van het loodswezen te Vlissingen zei: „We hebben er geen flauwe notie van wat de minister bedoelt met die wacht vakken. Het is ons erg duister. Tot nu toe krijgen we onze inlichtingen via Vlissingen-radio. Straks komt er een nieuwe inlichtingendienst bij. Waf moeten we met twee soortgelijke diensten op de Westerschelde? Nee, we begrijpen er geen bliksem van." Ook bij het directoraat-generaal van het loodswezen in Den Haag bleek men niets af te weten van de door minister Bakker aangekondigde beveiligingsvoorschriften op de Wes terschelde. „Het is allemaal erg nieuw voor ons. We zijn in ieder geval erg blij met de ontkenning van de minister dat de aanvaringen bij Hansweert in de hand zouden wor den gewerkt door een verkeerd® betonning ter plaatse," aldus loods wezeninspecteur Van der Ouw. (ADVERTENTIE) Grote zak van 20 kg f 4420 Vraag zo nodig verkoopadressen bij: KH2. Hengelo. Tel. 05400-53241, toestel 310. ALS jongste ruiter van de landelijke rijvereniguig De Julianaruiters uit Zaamslag leverde de 15-jarige Ad Haak een goede prestatie door in het afgelopen jaar in de concoursen het hoogste aantal punten te behalen. Tijdens de laatste bijeenkomst van de Julianaruiters kreeg hij daarvoor uit handen van wethouder De Koeier een wisselbeker. Dit j ear zal Ad Haak opnieuw een hoog aantal pun ten moeten behalen om zijn ervaren clubleden voor te blijven. .INDIEN het weer niet te slecht is oefen ik elke avond. Daarnaast trai nen wij 's zaterdags nog met de club. Het kost me dus bijna al m'n vrije tijd om in de paardensport hogerop te komen", zegt Ad Haak, die twee jaar geleden op het concoursterrein in Axel reeds met succes examen deed voor dressuur LI. „Dit jaar ga ik waarschijnlijk proberen om het tweede L-diploma te behalen. Het .is wel een stuk moeilijker, maar ik wil op den duur in de hoogste klasse ko men en daar moet je veel voor doen." DRIE jaar rijdt Ad Haak nu op de zesjarige Gelderse ruin Camrad. Met dit paard behaalde hij vorig jaar in de concoursen ook het hoogste aan tal punten. Ad Haak: „Ik kan met dit paard erg goed overweg. Het kon trouwens al veel toen ik het kreeg. Het gaat me met dit grote paard beter af dan met de pony die ik vroeger had. Dat beest was niets meer te leren. Het was helemaal suf van het rondjes lopen." OP 7-jarige leeftijd begon Ad Haak als ponyruiter bij de Oranjeruiters in Axel. Twee jaar geleden ging hij over naar de Oranjeruiters, omdat hij de training bij zijn eerste club niet meer kon combineren met de tijden van de Lagere Landbouw school in Schoondijke, waar hij nu voor het tweede jaar opzit. „Het werd 's avonds met die training veel te laat. Ik wilde er vorig jaar eigen lijk mee stoppen. Maar in die tijd moest ik invallen op het concours in Axel en toen ben ïic maar weer door gegaan", aldus Ad Haak. HET liefst beoefent de jonge Zaam- slagse ruiter dressuur. Hoewel dit onderdeel niet zo spectaculair is als het springconcours of de cross-coun try heeft hij zijn hart eraan verpand. Haak: „Ik begin nu ook wel met springen, maar de dressuur trekt me toch het meest. Misschien dat ik la ter ook wel meer zal gaan springen. Voorlopig wil ik echter eerst in de L2-klasse komen." Om dat doel dit jaar te bereiken schaaft Ad Haak elke zaterdagmiddag onder leiding van instructeur De Feijtor aan zijn techniek. Ongetwijfeld betekent de wisselbeker, die hij nu voor een jaar in zijn bezit heefteen extra-stimu lans voor hem.

de Stem | 1969 | | pagina 3