Hansweert wacht op Den Haag Choco-fondue Griep? Chefarine „4" doet wonderen! J>aji Ottlitl HANDCREME Nel Cevaal-Schriers: jonge boerin met zware dagtaak y 8 I uitblazen mevrouw Picasso in Middelburg P.v.dA-fractie Goes vraagt b. en w. over herindeling Raadslid KYP Middelburg neemt ontslag P.v.cLA. in motie tegen belasting voorstellen Rijk neemt Haringvliet brug nog niet over ONDANKS de aandacht van vele verantwoordelijken is de onzekerheid pSTde toekomst niet weggenomen, welke beslissingen zullen er vallen Brug of tunnel Middenstand Geen streekplan -.A - "A ''As; RUWE L Conclusie Jongen (4) zwaar gewond bij aanrijding Wegenverbetering in gebied van De Brede Watering Hulp BB-debatje in raad Middelburg Sawena door OGEM-concern overgenomen Verkeersdode in Oostburg In raad Middelburg )e vier middelen, verenigd in Chefarine ,4 - elk afzonderlijk al beroemd - wer* ten tezamen nog beter en helpen vaal ook dan wanneer andere middelen falen De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. „Verkocht paard" IV Nigeria-Bi'afra Duurte toeslag Minister Bakker: DE STEM VAN WOENSDAG 19 FEBRUARI 1969 (Van onze correspondent) HANSWEERT Wij hebben gis teren uitvoerig melding gemaakt van het toekomstperspectief dat Hansweert ziet voor de tijd dat Schelde-Rijnverbinding vol tooid is. Dat zal in 1975 zijn. Het standpunt van Hansweert luidt, t samengevat: 1. Het natte in dustrieterrein bij Goes ligt plano logisch verkeerd. Bij Vlake zijn gunstiger mogelijkheden tegen minder kosten te verwezenlijken. 1. De gereedkoming van de Schel de-Rijnverbinding zal ernstige ge volgen hebben voor bedrijfsleven en middenstand in Hansweert. omdat de vaart door het kanaal door Zuid-Beveland met ongeveer 50 pet. zal afnemen. Hoe luidt de mening van de dien- jten en instellingen in Zeeland en Ben Haag, die zich met dit probleem bezighouden? Wij hebben het hun gevraagd. Ir. J. Zuurdeeg, hoofdin genieur van rijkswaterstaat in Zee land: „De gereedkoming van de Schel de-Rijnverbinding zal voor het RWS- personeel in Hansweert geen enkele consequentie hebben. Het kanaal r Zuid-Beveland zal een belang rijke fu-nctie behouden voor 't scheep vaartverkeer van en naar Gent. ids nu gaat 45 pet. van het aantal serende schepen naar Gent of komt daar vandaan. Er zit een stij ging met 5 procent in. Aan demping van het kanaal door Zuid-Beveland wordt geen moment gedacht. Een nieuw kanaal door Zuid-Beveland, b.v. bij Waarde geen toekomstmuziek. Het plan kan te allen tijde, eventueel ten gun ste van het kanaal tussen Hansweert enWemeldinge gewijzigd worden. Veel hangt af van wat er met het Reimerswaalplan wordt gedaan, het- n samenhangt met de afsluiting van de Oosterschelde. Reimerswaal moet als het realiteit wordt toegankelijk worden gemaakt voor grotere schepen, komend van de Westerschelde. Wordt die toegang verkregen door een verdiept en verbbeed kanaal door Zuid-Beveland of door een geheel nieuw kanaal bij Waarde? Daarvan is nog maar nauwelijks iets te zeg gen, maar toch moeten er spoedig beslissingen worden genomen, in verband met de aanleg van het tra cé Biezelinge-Kruiningen van de nieuwe autosnelweg. Er moeten brug gen over of tunnels onder het ka naal door Zuid Beveland worden ge bouwd. Het is noodzakelijk dat men nu aj vaststelt of de oeververbindin gen op doorvaart door grote sche pen, dan wel voor binnenschepen be rekend moeten zijn. „De onzekerheid over de toekomstige functie van het kanaal wordt logisch gevolgd door onzekerheid over de mogelijkheid van industriële ontwikkeling aan het ka naal", aldus ir. Zuurdeeg. „De eni ge plaats waar men nu aan indu strieweg zou kunnen denken ligt be westen het kanaal en ten noorden van rijksweg 58 een minder aan trekkelijke hoek. Ik hoop dat er spoe dig doortastende besluiten zullen wor den genomen, waardoor Hansweert weet waar het aan toe is. Beloven dat die beslissingen gauw zullen vallen kan ik niet". De heer A. Korstanje, rijksmidden- standsconsulent: „Inderdaad een wei nig rooskleurig perspectief voor de Hansweertse middenstand en de par levinkers. Ik zit natuurlijk niet stil en ik zoek zo inventief mogelijk naar compensatiemaatregelen en - mogelijkheden voor de middenstand. Zo is er al intensief gesproken over de vestiging van parlevinkersbedrij- ven aan het nieuwe kanaal. Rijks waterstaat denkt hier positief an ders over. We zullen wel moeten na gaan in hoeverre de schippers zelf behoefte hebben aan parlevinkers. Via de vereniging van binnenschip pers, „Schuttevaer" wordt de behoef te, gepeild". „Overigens wijs ik nog even op de mogelijkheden die het saneringsfonds voor de middenstand biedt aan on dernemers van 58 jaar en ouder, die recht kunnen doen gelden op 'n pen sioen van f 6.500,- per jaar, welk be drag waarschijnlijk tot f 7000,- per jaar zal worden opgetrokken". „Voor Hansweert vrees ik, behalve de di recte schade, ook voor een sneeuw baleffect. Men zal op zijn tellen moeten passen en. met open ogen de toekomst moeten aftasten. Laat men eens kijken naar Bruinisse, waar zich nu vijf bedrijven willen vestigen sinds het gemeentebestuur van de nood (het wegvallen van de visserij) een deugd heeft gemaakt. De be volking van Hansweert moet de hand aan de ploeg slaan en wakker blij ven". De onzekerheid over de toekomst van Hansweert wordt mede in stand gehouden, doordat er voor dit ge bied nog geen streekplan is ont worpen. De directeur van de PPD in Zeeland, ir. M. de Vink, zegt: „Het streekplan kan nog niet ont worpen worden, omdat dit mede af hankelijk is van wat men na afslui ting van de Oosterschelde met het Reimerswaalplan gaat doen. Voor Hansweert is de zaak inderdaad ur gent, maar wij kunnen geen indi recte maatregelen adviseren, omdat de planologische ontwerpen moeten "aansluiten op het Réimerswaalpro- ject dat als zodanig buiten ons pla nologisch bereik valt. Dat is een landelijke aangelegenheid". Drs. C, de Schipper zegt namens het Eco nomisch Technologisch Instituut voor Zeeland: „Wij zijn diligent wat de ontwikkelingen in en rondom Hans weert betreft.Hansweert zelf zal stel lig onze aandacht krijgen". Een woordvoerder van het ministerie van De haven van Hansweert. itii x Ci (ADVERTENTIE) uw handen vragen erom Financiën kon ons weinig vertellen over de consequenties van het Schel- de-Rijnproject voor de douane te Hansweert. „Naar mijn eigen me ning zal het personeelsbestand met enkele tientallen personen worden ingekrompen. Officieel is er echter nog niets bekend. Alles hangt af van de afloop van de Benelux-ministers- conferentie in mei a.s. Hansweert en zijn problemen heb ben, dat konden wij constateren, de aandacht van talrijke verantwoorde lijk en deskundige mensen. Dit neemt de onzekerheid evenwel niet weg. Het kanaal door Zuid Beveland is een belangrijke welvaartsbron voor Hansweert, terwijl deze gemeente niet zoals Wemeidinge kan re kenen op een compensatie in de vorm van recreatieve ontwikkelin gen. De middenstand vreest nadelige gevolgen en het staat allerminst vast dat de van het water afhankelijke bedrijven nieuw emplooi zullen kun nen vinden aan het Schelde-Rijnka- naal. Men is in Hansweert al lan gere tijd van het ongewisse lot af hankelijk en dat zal zo nog een poos je blijven. Tot aan het ogenblik dat „Den Haag" laat horen wat er van het Reimerswaalplan terecht gaat ko men zal Hansweert aan de bel moe ten blijven trekken. Sinds de laatste vergadering van de Kruiningse ge meenteraad, waar de zaak uitvoe rig is doorgesproken, is men van die noodzaak nog eens duidelijk over tuigd geraakt. De eerste tekenen van de lente sneeuwklokjes zijn reeds in de «uur te vinden; zij vertonen hier R uaar al hun kopjes. Ondanks dat Ju we nog lang niet door de winter trli1' t'e avonden zijn nog lang en we Ma fc de rust en SezeDigheid thuis. au eens op een zaterdagavond zo'n AXEL - Maandagmiddag stak de vierjarige R. D. plotseling de Roo- seveltlaan over en werd hierbij ge grepen door een personenauto, be stuurd door E. M. de C. uit Overslag. Het jongetje liep een hersenletsel op en is naar het ziekenhuis te Sluis kil vervoerd. De toestand is zeer ernstig en het kind is nog steeds bui ten bewustzijn. (Van een correspondent) WOLPHAARTSDIJK - In hotel Osse- waarde is de vergadering van ingelan den in district II van 't waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland gehouden. Voorzitter A. Koert gaf een overzicht over het afgelopen jaar, waarbij hij o.m. wees op het mecha nisch schonen van de waterlopen, de geslaagde rattenbestrijdingsactie en het euvel van het onvoldoende schoonmaken van de polderwegen. Hij maakte bekend dat tegen dit euvel voortaan streng zal worden op getreden, daar gebleken is dat waar schuwen onvoldoende helpt. De waar nemend dijkgraaf de heer D. Dees wees op het definitief ontwerp voor de Bijdragewet Deltawerken, waarbij de rijksbijdrage in de directe kosten van verhoging van waterkeringen en aanpassingswerken wordt bepaald op 100 procent, slechts de kosten van voorbereiding en uitvoering, te stel len op ong. 5 procent, blijven voor rekening van de streek. Gezien de slechte bedrijfsresultaten werd het dijkgeschot voor 1969 niet verhoogd, wat echter betekent dat op het on derhoud bezuinigd moet worden. In het kader van het 5-jarenplan voor wegenverbetering, zal de Kaaidijk in 1973 verbeterd worden. Tenslotte wees hij erop dat op de rijksbegro ting 1969 voor het eerst een bedrag voorkomt ter tegemoetkoming in de hoge lasten van de waterschappen. Vervolgens besprak de voorzitter de begroting voor 1969 en de in 1969 uit te voeren werken. Het hoofd van de techn. dienst de heer J. v.d. Graaff deelde mede dat, aansluitend op de aanleg van de weg over de Middel platen, de Aardebolleweg tot aan de Veerweg zal worden verbreed. Tijdens de rondvraag drong de heer J. Boonman er op aan om de weg tussen de Piet en de nieuwe rijksweg bij Lewedorp eveneens te verbeteren. De heer J. M. Klompe, die informeer de naar de uitvoering van 't afwate ringsplan voor Wolphaartsdijk, kreeg ten antwoord dat dit plan in 1969 nog niet kan worden uitgevoerd, daar de Cultuurtechnische Dienst hiervoor nog geen gelden beschikbaar kan stellen. do due; zowel de kinderen als ten R, ssenen zuDen er van genie- "Jok als nagerecht valt het zeker is1de smaak. Uioco-fontiue öeroom. giam bittere chocolade, 2 dl kof- Smelt de chocolade in de verwarm de room, maar laat deze niet koken anders wordt de chocolade korrelig Een waxine-réchaudje geeft reeds voldoende warmte onder het aarde werk potje, waarin de chocolademas sa zit. In deze chocolademassa „dipt" men nu aan een fonduevorkje allerlei ekkernijen, zoals: ananas, peer (uit ilik), gember, partjes sinaasappel mandarijn, perzik, maar ook stukjes cake, koekjes, lange vingers en Marshmallows. Eventueel vlak vcói het opdienen nog 2 eetlepels cognac of kirsch door de saus mengen. MIDDELBURG - Deze zomer zal - vleeshal van het Middelburgse ladhuis plaatsbieden aan een ten- onstelling van grafisch werk van wereldbefaamde schilder Picasso. Deze tentoonstelling is mogelijk or samenwerking met het museum •oymans van Beuningen in Rotter- im. Dit museum heeft het college n b. en w., nadat contacten tussen l college en de rijksinspectie voor lerende kunstgoederen verder geen i'ucht afwierpen, steun toegezegd bij de organisatie van tentoonstellin gen in De Vleeshal. (Van onze correspondent) RITTHEM Iedere morgen om kwart voor vijf begint de 33-ja- rige mevrouw Nel Cevaal uit Rit- them met haar drukke dagtaak. Zij moet als vrouw en moeder op haar eentje een heel boerenbe drijf zien te runnen. Gedurende een half jaar al is haar man ern stig ziek. Knechten om het be drijf voort te zetten zijn er niet. Het komt er op neer dat Nel Cevaal-Schrier iedere dag negen koeien moet melken en verzor gen, twee paarden, twee kalve ren, twee schapen, een groot aan tal .kippen. En dan is er ook nog haar gezin, bestaajnde uit twee kinderen en een schoonvader van 71 jaar. De boerin Nel Cevaal, die zeli niet in het boerenbedrijf is op gegroeid, is aan dit drukke bui tenleven al helemaal gewend ge raakt.. Zij lacht en blijft vrolijk tijdens haar vele werkzaamheden. Ook wanneer de kinderen, de één 6, de ander 11 jaar, een beetje veel vragen of met modderlaar zen de zo juist gedweilde gang in stuiven. Om kwart voor vijf op om de koeien te melken. Zo nu en dan gaat de jonge boerin niet. in ketelpak, maar in burgerkleding naar buiten. Dan is de sportieve boerin ineens me vrouw geworden en laat ze voor twee dagen haar boerderij en haar gezin in Ritthem achter zich. Nel Cevaal gaat dan naar het acade misch ziekenhuis te Leiden, waar haar echtgenoot met een infectie aan zijn hartklep is opgenomen. Gedurende die dagen van het ziekenbezoek zijn de kinderen, de schoonvader en het vee niet aan hun lot overgelaten. De buren ko men dan de koeien melken; een zus van mevrouw Cevaal helpt een handje in de huishouding en een zwager en de schoonvader verzorgen de rest van het boeren bedrijf. Nu gaat dat nog goed, maar straks als de zomer voor de deur staat zal er ook op het land, zo'n 35 gemet, poot aan gespeeld moeten worden. Dat alles schrikt Nel Cevaal echter niet af. Daar voor is zij optimiste. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Persberichten, waarin o.a. Zeeuwse kamerleden desgevraagd hun mening hebben kenbaar gemaakt met betrekking tot het wetsontwerp gemeentelijke herindeling van Zuid- Beveland, zijn voor de PvdA-fractie in de Goese raad aanleiding geweest voor schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethou ders van Goes. Gevraagd wordt of het college met de fractie van mening is, aldus de brief, „dat de door deze kamerleden genoemde argumenten in feite aan leiding geven tot een zekere verwar ring." De PvdA-fractie in de Goese raad is van mening dat het van groot belang is voor een goede voorlich ting aan de gehele streek te wijzen op de volgende punten: 1. Dat de verhoudingen in Zeeuwsch-Vlaanderen geheel anders zijn dan in het agrarische Zuid-Beve land. 2. Dat de fractie van de PvdA wil opmerken dat „terwille van de spreiding van democratische, bestuur lijke verantwoordelijkheid en de doorstroming van wensen en ideeën het van grote betekenis is dat een ruime kring van hnrgers bij het be stuur betrokken Daarbij doelt de PVdA-fractir Tpsraden met eigen bestuursb l'°den. Verder vraagt d A-fractie zich af of b. en w. he eveneens zinvol achten kamerleden, die zich over de kwestie hebben uitgelaten, uit te no digen tot een nader gesprek, waarbij genoemde standpunten van de PvdA naar voren kunnen worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG ,Wat is het waard om in een oorlog mensenlevens te behouden?" Deze opvallende vraag stelde dinsdag burgemeester mr. J. Drijber aan de P.v.d.A.-fractievoor- zitter in de Middelburgse raad, de heeft W. Don. Deze had zich in zijn algemene be schouwing op de gemeentebegroting tegen de gemeentebij drage aan de B.B. verklaard, o.m. „gezien de orga nisatie van deze dienst en de algeme ne ontstemming die hierover bij bevolking heerst". De heer Drijber betoogde, dat B.B. er zeker ook naar streeft om ais vredesrampenorganisatie te kunnen optreden. „Naar mijn mening wordt goed geoefend en getracht zo doelma tig mogelijk te werken. Ik zóu het daarom onbillijk vinden wanneer de gemeente geen subsidie zou verlenen' ROTTERDAM (ANP) De direc tie van de n.v. Overzeese Gas- en Electriciteitsmaatschappij (OGEM) heeft gisteren meegedeeld dat haar dochter-n.v. Wolter en Dros de n.v. Sawema te Middelburg heeft overge nomen. Voorts heeft Wolter en Dros van E.M. Jaarsma de afdeling centrale verwarming verworven. Ter uitbreiding van de handelsac tiviteiten van OGEM werd ook een principiële overeenkomst gesloten met de aandeelhouders van het tech nisch bureau „Konig" N.V. te Am sterdam. De OGEM deelt hierover mee dat deze Amsterdamse n.v. vanaf heden tot het OGEM-concern kan worden gerekend. In de leiding noch in de werkzaam heden van de overgenomen bedrijven zullen wijzigingen worden aange bracht. De n.v. Sawena en het tech nisch handelsbureau Konig zullen on der eigen naam blijven werken. De afdeling centrale verwarming van E. M. Jaarsma zal in Wolter en Dros worden geïntegreerd. In de drie bij de transacties betrokken bedrijven werken in totaal 250 man. De eerste twee transacties vinden in contanten plaats, de laatste in aandelen. (Vain onize correspondent) OOSTBURG In de Nieuwstcaait te Oostburg is de 60-jaiiige W. vain 'Mairiora uit Vlissingen bij een ver keersongeval om het leven gekomen M. che vanuit de richting Aardienbuirg kwam is mat zijn auto enkele malen over de kop geslagen in een flauwe bocht. Hij was gehuwd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer J. de Koek, sinds kort lid van de Middel burgse gemeenteraad voor de K.V.P., heeft gisteren te kennen gegeven om „persoonlijk-zakelijke redenen" zijn zetel ter beschikking te willen stel len. De heer Koek wilde in dit sta dium zijn ontslagaanvrage niet ver der motiveren. De begrotingszitting van dinsdag was de vijfde raadsvergadering die de heer de Koek bijwoonde. In volg orde voor het bezetten van deze eni ge K.V.P.-zetel in de Middelburgse raad komt mevrouw A. de Koning van Eekeren aan de beurt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De raad van Middelburg zou zich nog gisteravond uitspreken over een motie van de P.v.d.A.-fractievoorzitter W. Don, die inhield dat bij de eerstvolgende ver hoging van de plaatselijke belastin gen, deze een progressief karakter op een reële grondslag zal worden gege ven. De heer Don stelde dat aanvaar ding van deze motie zijn bezwaren tegen het huidige voorstel tot verho ging van de riool- en straatbelasting, die een proportionele opbouw heeft, zou wegnemen. Als geschikte basis voor een pro gressieve belasting gaf de heer Don de schoolgeldengrondslag aan. De heer Don zei met zijn amendement te z»jn gekomen, mede gelet op het standpunt van wethouder M. Hu- bregtse n.l., dat bij een „te sterk" uitvallen van een nieuwe „propor tionele" belastingverhoging, daar niet zonder meer akkoord mee zou kun nen worden gegaan. Wethouder Baars had eerder het standpunt van de meerderheid van het college toegelicht. Hij stelde dat door een progressie in de zakelijke belasting, zoals de riool- en straat belasting is, geen billijke heffing zal worden verkregen en dat daarom het draagkrachtbeginsel met een verant- der>g niet is gediend. (ADVERTENTIE) Vier middelen in één tablet - waaronder het betrouwba. maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen Met de inhoud van de ingezonden brief in „Papier voor uw pen" van woensdag 12 februari door de heer Piet Verminnen kan ik het helemaal eens zijn. Met hem vind ik het be angstigend wat de burgemeester van Koewacht gedaan heeft door de le zing van dr. P. C. Paardekooper in zijn dorp te verbieden. Als ik het goed begrepen heb werd de Koe wachter burgervader geïnspireerd door angst voor relletjes. Nu geloof ik dat angst altijd een kwade raad gever is. Het is maar goed dat de collega's van de burgemeester van Koewacht, zoas bijvoorbeeld burge meester Samkalden van Amsterdam, zich in parallelle gevallen niet laten leiden door angst voor ongeregeldhe den. Angst is nu eenmaal een slechte raadgever, ook voor een burgemees ter. BREDA Jan de Ridder Als gewoon Nederlands burger ben ik er echt wel trots op dat Neder land na Amerika de meeste huma nitaire steun aan Biafra schijnt te geven. Nu zijn er m.i. twee soorten hulp: de rechtstreekse; dat is de door giften en collectes mogelijk ge maakte luchtbrug van Sao Tomé naar het hart van Biafra, waar de nood het grootst is. En verder de hulp van regeringswege, maar of die ook zo goed besteed wordt is twijfelachtig. Onze regering erkent Biafra immers niet en laat zich be ïnvloeden om de hulp via de federa le Nigeriaanse regering in Lagos te organiseren. Wat ieder nadenkend mens zag aankomen, gebeurt dan ook prompt: de regering in Lagos saboteert deze hulp en laat de sche pen met de kostbare lading nutte loos langs de kade liggen. Wij weten dat ons bedrijfsleven grote bedragen in Nigeria heeft ge ïnvesteerd, zodat wij kunnen aanne men, dat van deze zijde druk op on ze regering wordt uitgeoefend om toch vooral de Nigeriaanse regering niet af te vallen. In plaats van de reeds behoorlijk ontwikkelde Bia- franen te steunen in hun strijd tegen corruptie en neo-kolonialisme, steunt men vooral op technisch gebied (Ne derland zou de militaire hulp offici eel stopgezet hebben) de federale Nigeriaanse regering, zodat deze be ter toegerust wordt om de Biafranen te vermorzelen. Wij kunnen m.i. niet beter doen dan er bij onze regering op aan te dringen alle hulp aan de federale Ni geriaanse regering in Lagos te stop pen, wanneer deze - de aanvallen op Biafra niet wenst te staken. Zolang dit niet gebeurt, moeten wij Biafra helpen zich staande te houden. De Westerse wereld bracht hun onze opvattingen over religie, humanisme en democratie; zedelijk zijn wij dus wel verplicht dit zwaar beproefde volk te tonen dat genoem de geestelijke waarden bij ons ook werkelijk leven. ROTTERDAM J. W. Janssen-Mulder. Op de laatst gehouden vergade ring van het AVOB te Scheveningen werd besloten om de bouwvakkers zolang de nieuwe C.A.O. nog niet van kracht is geen duurtetoeslag te geven. Maar dit is voor mij een on begrijpelijke zaak daar toch ook voor de bouwvakkers de prijzen met ruim 3,5 priscent zijn gestegen. Dus naar mijn mening hebben ook de bouw vakkers recht op duurtetoeslag. Ook is het gewenst dat minister de Block zo gauw mogelijk zorgt voor een prijsstop daar door de prijsstijgingen de bejaarden en de invaliditeitstrek- kers en de mensen die geheel of ge deeltelijk arbeidsongeschikt zijn hoe langer hoe meer in moeilijkheden geraken. Daarom is het voor deze groepen te hopen dat de heren van de vakbeweging o.a. de heer Mer- tens en Kloos succes hebben op kor te termijn wat betreft hef invoeren van de algemene prijsstop. ST.-WILLEBRORD Lev. Gabriëls. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Bakker (Verkeer en Waterstaat) voelt er niets voor Ue Haringvlietbrug door het rijk te laten overnemen. Hierop was aangedrongen door het Tweede- Kamerlid Van der Peijl (C.H.U.). Bij de begrotingsbehandeling van Verkeer en Waterstaat had de heer Van der Peijl er gistermiddag op ge wezen dat het Zuidhollandse parti culiere initiatief het rijk een voordeel van op zijn minst 25 miljoen gulden heeft bezorgd. „Bij de aanleg van de Haringvlietbrug waren de kosten on geveer 45 miljoen gulden, terwijl nu 70 miljoen betaald zou moeten wor den. De brug is zo belangrijk voor het nationale wegennet, dat het hef fen van tol niet langer op zijn plaats is aldus de heer Van der Peijl. De minister zei evenwel dat het geld, dat hij nodig zou hebben om de brug over te nemen, momenteel veel te hard nodig is voor de aanleg van andere bruggen en tunnels.

de Stem | 1969 | | pagina 5