CARNA VAL STEEDS MEER Ook Zeeuwse neuzen van koude wind en...bier lkaar r JN" rood Petitie Zeeuws vredescomité Grondaankoop voor bou gemeentewerkplaats NIEUWE Metaalbond contra directie Vitrite BOP steunt urinaamse zers LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS vorst gesloten Vossenhol Grandioos Carnavalsvirus Hoogwater Fxploitatie-opzet „De Vogel" kreeg fiat N atuurgetrouwe carnavalsbrand WALCHEREN ZUID-BEVELAND GOES Fikse raadsagenda Gymdiploma voor 56 dames Gemeenteraad Hoek VANDAAG AXELSCOPEN EN SCHOUIVBUROEX I MÜRbfcN ame- Het hoofdbestuur heeft b< avenstaking ,ew lork eindigd DE STEM VAN MAANDAG 17 FEBRUARI 19o, (Van onze verslaggever en correspondenten) ZEELAND Het aantal carna valeske feestneuzen neemt in Zee land met het jaar toe. Ondanks de kou is er overal sprake van een geslaagde start, al valt het moei lijk om uit te maken of de neu zen rood zijn van het bier of (al leen maar) van de schrale huid. In Sas van Gent (Zeelands oud ste carnavalsstad) was het na tuurlijk weer helemaal je ware. Maar ook in Hulst, Hansweert, ja zelfs in Middelburg, begint men het heel best te leren, hoe plezierig het kan zijn drie dagen samen feest te maken. Een schip vol woest uitziende Noormannen was het hoogtepunt van een drie kilometer lange car navalsoptocht die gisterenmiddag door Sas van Gent (sinds zaterdag middag „Betekoppenstad") trok. De jury-beoordeling was dit jaar uiterst scherp, want de Fabeltjeskrant van mijnheer Den Uil kwam pas op de tweede plaats, met slechts één punt minder op een totaal van 171. Op de derde plaats kwamen de „Jan tjes" met een vuuruitbrakende en donderende salvo's lossende torpe dojager. Een carnavalsoptocht, die op nieuw, ondanks de felle kou, en de concurrentie van een wereldkampi oenschap schaatsenrijden op de t.v., nog ruim tienduizend toeschouwers trok. Voorzitter A. de Smit van de Stichting Sasse carnaval, schatte het aantal toeschouwers, inclusief de in breng van Betekoppenstad zelf, op ruim 13.000. Eigenlijk begon dit vier daagse feest reeds vrijdagavond, toen in de Krokodillenbar te Kloos- terzande prins Nozemius VTI en zijn raad van elf zich kwamen voorstel len aan de collega-prinsen en raden van elf uit geheel oost Zeeuwsch- Vlaanderen, met uitzondering van de raad van elf uit Hulst. Zaterdag middag was er toch nog verrassend veel publiek naar de Sasse West kade gekomen om de officiële ont vangst van Nozemius en raad van elf door het gemeentebestuur bij te wonen. Zoals gebruikelijk, ditmaal voor de dertiende keer in successie, overhandigde Nozemius aan burge meester Den Boer een fraaie kaart waarop dit keer de nieuwe zuidelij ke kanaalgemeente als carnavals- muts was afgebeeld. In de Vossenstad Hulst kwam za terdag prins Rienus I heel origineel uit de lucht vallen. Tussen de torens van de Sint - Willibror- dusbasiliek en het bordes van het stadhuis was over de markt heen een stalen draad gespannen- waar langs de prins zou afdalen, althans, zo kondigde de nar van de Hulster carnavalsvereniging het aan. De prins scheen voor zijn afdaling echter even gekweld te worden door hoog tevrees, maar na een luide uitdaging van de vele kouwelijke feestneuzen op de markt, kwam zijne doorluch tige hoogheid omlaag suitzen. Het rumoer op de markt verstom de van verbazing. Met een duizeling wekkende vaart belandde 'n namaak prins I tussen de openstaande deuren van het stadhuis op de tegelvloer. De Prins werd met gevolg vorstelijk door burgemeester P. Molthoff en zijn bedde wethouders verwelkomd. De burgemeester herinnerde de car- navalslustigen eraan, dat het precies vijfhonderd jaar geleden was, dat in Hulst ook carnaval werd gevierd. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het Reinaertmonument bij de Gentse Poort. De hofkapel „De Ka- lesaien" zorgde voor 'n passende mu zikale begeleiding. In de avonduren gingen de vossen op kroegentocht en werd de carnavalsleut warm ge draaid in het vossenhol. Gisteren bracht prins Rienus met gevolg een bezoek aan het bejaarden huis „De Blaauwe Hoeve" en werd er een kinderoptoeht gehouden. Clinge begon zijn carnaval gran dioos. Op het gemeentehuis werd prins Kriek I met de raad van elf door het college van b. en w. ont vangen, waar burgemeester P. Ver- cauteren de gemeentelijke macht overdroeg aan prins Kriek I. Zowel de wethouders als de burgemeester werden tot ridder in de orde van de Oranjeboom geslagen. Door de stra ten van het dorp trok een kleurrijke stoet. Tientallen wagens en groepen vulden het dorp. Ondanks de felle kou was de belangstelling groot. Voor de carnavalsoptocht in Stop peldijk bestond eveneens heel veel belangstelling, zowel van de deelne mers als toeschouwers. In de stoet reden 6 prachtig versierde wagens en namen een groot aantal mooi ver klede groepen deel. Winnaar werd de „Dierschuit". die een piratenschip voorstelde, 's Avonds werd een ge- costumeerd carnavalsbal gehouden. In Nieuw Namen was er zaterdag een carnavalsstoet van zo'n 300 kin deren. Er was door de kou maar weinig belangstelling, maar dat schaadde de vreugde niet. Prins Mol 1, bijgestaan door tien mollen en tien mollinnen, opende za terdagavond het carnavalsbal, dat duurde tot de vroege-late uurtjes. Het carnavalsfeest te St.-Jansteen is echt een groot succes geworden. De carnavalsoptocht was weer groot ser van kwaliteit en kwantiteit dan vorig jaar. In een speciale vergade ring reikte Prins Carnaval aan een twintigtal bewoners, die zich belan geloos voor de gemeenschap hebben ingezet, de orde uit van de Steense Rat. Ook in Graauw vierde men uit bundig het carnavalsfeest. In d.< zeer geslaagde optocht reden vie grote en een aantal kleinere wagen: Verder waren er verschillende ver klede groepen en natuurlijk was ooi Prins Djerk III met zijn raad vai Elf aanwezig. De prijs voor dc mooist versierde wagen was voor d: wagen „Texas", de tweede prij voor „Swiebertje". In het vereni gingsgebouw werd 's avonds in aan wezigheid van Prins Carnaval eer gekostumeerd carnavalsbal gehou den, waarvoor een zeer grote be langstelling bestond. Prins Camillus de eerste, de op volger van prins Kloris de tweede nam zaterdagnamiddag de sleute' van de gemeente Kloosterzande ir ontvangst uit handen van wethoudei P. J. Everaert. De prinselijke stoet trok vervol gens naar Groenendijk, dat eveneen: onder zijn rechtsgebied ressorteer en waar het gezelschap werd ont vangen en toegesproken door „dc grootste groenen". Het bezoek aar het bejaardentehuis „St.-Antonius' was uitermate gezellig. De hevig, kou hield veel mensen binnen, maa in de café's was het drukker dar ooit. Prins Camillus I heeft zondagmid dag met zijn Raad van Elf een be zoek gebracht aan Lamswaarde waar dertien praalwagens aan de op tocht deelnamen. Ondanks de kou hadden heel wat belangstellenden zich op straat gewaagd. Wordt op vele plaatsen carnaval thans volop gevierd, voor Hansweert is de carnaval al voorbij. Voor de eerste maal heeft Hansweert zater dag eensdeels op straat en ander deels in de zaal Zeelandia carnaval gevierd. Een grote schare verklede kinderen trok onder de vrolijke to nen van de boerenkapel Hansweert rond waarna in de zaal Zeelandia uitbundig feest werd gevierd. In de avonduren was het wederom de boerenkapel die de ouderen op riep tot het feest. In dezelfde zaal werd het een geslaagd carnavalsbal met medewerking van de boerenka pel en de band van Schellekens. 's Avonds trok de boerenkapel in het koude weer met enkele enthou siasten er op uit om te gaan dwei len. Door de kou, maar wellicht ook omdat men de pret van dit festijn nog niet kent, was de belangstelling voor het dweilen niet erg groot. Wie dacht dat de Goese jeugd geen carnaval kan vieren had gistermid dag in Juliana te Goes moeten zijn. Daar hadden zich voor het kinder carnaval honderden goed gek en bui- tennissig geklede kinderen verza meld om in uitbundige stemming hun Prins Famke binnen te halen, een prins die zich slechts met moeite een weg door deze zingende meute kon benen. Wanneer „de groten, die van avond in Juliana hun carnaval vie ren, hier een voorbeeld aan nemen, heeft het Goese carnaval zeker voor geen ander onder te doen. 's-Heerenhoek heeft eveneens zijn carnaval op uitbundige manier ge vierd. Het was allemaal grootser van opzet dan in de voorbije jaren. Za terdagmiddag startte het kindercar naval voorafgegaan door een majo- rettenpeloton, dat bij het publiek bijzonder in de smaak viel. In deze stoet reed natuurlijk ook de wagen van Prins Janus II van Paerehat tot Koenkelpot mee. Bij het gemeen tehuis ontving prins Janus II uit handen van burgemeester Dregmans de gouden sleutel van de stad. Zondag was het minder koud toen om half drie vanaf de Jeugdhoeve de optocht voor de groten startte. Er werd heerlijk gek gedaan vooral door de bemanning van de wagen Hete Merrie! Het bijzonder goedaardige, uit iets oosterlijker streken afkomstige car navalsvirus, dat reeds enkele jaren geleden Middelburg-zuid infecteerde en zich voornamelijk concentreert op de lachspieren en stembanden, is za terdag uitgegroeid tO| een daverende epidemie van uitbundige zotheid en vrolijkheid, die (hopelijk niet alleen in het „stadsdeel over de brug",) on herroepelijk volgend jaar zal terug keren. Een alleraardigste kinderoptocht, (met „de molen" als letterlijk en fi guurlijk hoogtepunt) verloor helaas door de snijdende vrieskou iets van zijn glans Het aansluitende kinder carnaval in de verwarmde gymzaal maakte echter alles weer goed. De avond zelf gaf in de kleurige versierde zaal een intocht te zien van mensen in de meest uiteen lopende costuums. Met de komst van Prins Floor en zijn Jonker mondde het uit, in een langdurige polonaise van hossend en zingpnd plezier. De aanwezigheid van burgemeester Drijber en echtgenote, die zich zeker niet van de dansvloer afzijdig hielden, kon de feestvreugde alleen maar verhogen. Bij de nade ring van de kleine uurtjes moest er helaas een ietwat vroegtijdig einde komen aan alle uitbundigheid. Met de komst van 't nieuwe wijkcentrum zal volgend jaar ook dit „knelpunt' wel tot 't verleden behoren en zullen de velen, die nu nog wegens plaats gebrek thuis moesten blijven mee kunnen doen met dit grote „familie feest" voor heel Middelburg-zuid. Morgen, dinsdag 18 februari: Hans weert: 4.12 en 16.43 uur: Terneuzen: 3.28 en 15.59 uur; Vlissingen: 3.01 en 15.27 uur; Wemeldinge: 4.52 en 17.19 uur. Wie denkt dat ze alleen in het ver maarde Sas van Gent carnaval kunnen vieren, die vergist zich. Ze beginnen het in Zeeland alle maal te leren. Huist bijvoorbeeld heeft er hoe langer hoe minder moeite mee. Daar suisde prins Rie nus I vanaf de toren van de basiliek plotseling omlaag naar zijn vossen- rijk. En hij was er welkom. Ossenisse Wit-Gele-Kruis Onder leiding van voorzitter A. v.d. Berghe werd in het parochiehuis een algemene ledenvergadering gehouden van het Wit Gele Kruis. De financiële posi tie van de vereniging is mede door de welwillendheid van het gemeen tebestuur gezond volgens secretaris E. Hiell. Als bestuursleden werden herkozen mevr. M. de Maat-Waal, mevr. J. Warreris-Weemaes en de heer E. Hiel. In verband met het vertrek van de heer M. van 't West einde werd de heer E. Bun in diens functie gekozen. Lezing over Brazilië Voor een volle zaal in het parochiehuis hield pater Verdurmen een lezing over zijn werk in Brazilië. Na een inlei dend praatje over land en volk, wer den er dia's vertoond van Piquete. een plaats 200 kilometer ten zuiden van Rio de Janeiro. Van de gelegen heid om vragen te stellen werd een dankbaar gebruik gemaakt. Sluis Afscheid bij brandweer Het corps vrijwillige brandweer heeft in de raadzaal van het gemeentehuis afscheid genomen van 6 collega brandweermannen. Het waren de he ren: G. de Meijer (30 jaar dienst), O, de Meijer 30 jaar dienst), L. Baas (25 jaar dienst), H. Bogaard (20 jaar dienst), J. Cortvriendt (15 jaar dienst) en R. Loethe (10 jaaf dienst). Wegens ziekte van de burgemeester heeft wethouder F. Cuelenaere de 6 brandweermannen een koninklijke onderscheiding uitgereikt, n.l. een gouden vrijwilligers-medaille met daarbij behorend diploma. Vogelwaarde Tijdens de gemeenteraadsvergade ring te Vogelwaarde is de raad ak koord gegaan met de exploitatieopzet van het recreatiegebied „De Vogel". Ook het in dit plan opgezette bunga lowpark en kampeer- en dagrecrea tieterrein kreeg het fiat van dt raad. De bedriifsbegroting 1969 van dit re creatiegebied za! in de volgende ge meenteraadsvergadering behandeld worden. De raad wees de heer B. A. ae bcnepper aan als vertegenwoordigei m de algemene vergadering van aan deelhouders van de N.V. Waterlei dingmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaan deren". Verder werd besloten tot het onderhands verpachten van een wei land, gelegen In de ruilverkaveling Stoppeldijk, aan de heer C. J. van der Veeken. en een weiland aan de (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De car navalshit voor 1969 zal in Sas van Gent waarschijnlijk wel be trekking hebben op de activitei ten, die de torpedojagers van de Jantjes gisteren in de Sasse car navalsstoet ontwikkelden. Toen men een voor de sloop bestemd pand passeerde in de Noordstraat, richtten de tor pedojagers speels het rookgor dijn-apparaat op een van de ko zijnen waar geen ruiten in za ten. De grote rookwolken, die in het pand werden gespoten, brachten een niets vermoedende voorbijganger een tijdje later op het idee dat het huis in brand stond. Hij alarmeerde de brandweer, die optocht of wereldkam pioenschappen schaatsenrijden ten spijt onmiddellijk uitruk te. Dit bleek, zoals u reeds be grepen hebt, loos alarm te zijn. En aangezien de terugweg der koene brandweermensen ge deeltelijk op de route van de op tocht lag, reed men er gemaks halve maar een poosje in mee. Voor de toeschouwers leek het aljeen maar een natuurgetrou we carnavalswagen! (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het zich zo noe mende „Zeeuws Vredes Comité" heeft aan de voorzitters en de leden van de Eerste en Tweede Kamer een brief gezonden, vergezeld van onge veer 2500 handtekeningen, waarin wordt geprotesteerd tegen de 225 mil joen gulden extra, die na de crisis in Tsjecho-Slowakijë voor de natio nale defensie werden uitgetrokken. In de petitie wordt mqegedeeld, dat de handtekeningen in januari huis aan huis werden opgehaald in Kapel- Ie, Middelburg, Goes, Breskens en Vlissingen. Het comité stelt voorts, dat de ka mer toen zij deze extra uitgave goed keurde als volksvertegenwoordiging volkomen faalde. De gelden zouden voor andere doeleinden, zoals wo ningbouw en onderwijs, moeten wor den besteed, aldus het comité. heer P. A. Mahu. Aan de volksdans groep „Hava Nagutla" te Vogelwaar de wordt een subsidie van f 225,- verleend. De Stichting Sporthal Hulst wordt voor 1969 een garantiesubsidie van f 1060,80 toegezegd. De heer W. Gelderland wordt door de raad als bestuurslid van de stich ting Sporthal Hulst voorgedragen. De raad ging verder akkoord met het voorstel van b. en w. om de subsidie aan de bejaarden tot f 7.50 te ver hogen. HEDENMIDDAG zijn onze kantoren te GOES en HULST Directie De Stem Domburg Raadsvergadering Op dinsdag 18 februari zal des avonds om half acht in het gemeentehuis een openba re raadsvergadering worden gehou den. Hierbij zullen b. en w. o.m. aan de raad voorstellen over te gaan tot sluiting van de vuilstortplaats te Oostkapelle. Tevens zal men discus siëren over eventuele deelname aan de centrale persleiding rioolwater Walcheren, terwijl men eveneens wil komen tot een principe-uitspraak in zake het al dan niet mogelijk maken van de vestiging van een manége in het bestemmingsplan Duinweg-West (Huis tón Duine) te Oostkapelle. Onderzoek tuberculose Tot 5 maart wordt in de gemeente een be volkingsonderzoek op longtuberculo- se gehouden. Dit onderzoek betreft alle inwoners van 15 jaar en ouder en za; plaatsvinden in het Medisch Centrum, Beatrixlaan 22. Hansweerr Ijsbaan open De Handsweertse IJsvereniging heeft de ijsbaan zater dag j.L geopend. De baan werd tot laat in de avond druk bereden door jong en oud. De kwaliteit van het ijs liet echter zondagmiddag al veel te wensen over. Kindercarnaval Op de r.-k. kleu terschool hebben de kinderen een voorproef gehouden van het carnaval. Met de door hen zelf gemaakte mas kers en mutsen zijn zij op feestelijke wijze aan het dansen geweest op car navalsliedjes. De feestvreugde werd nog aanzienlijk verhoogd door de me dedeling dat maandag en dinsdag de school gesloten zou blijven. De leer lingen van de r.-k. lagere school kre gen eveneens een meevallertje. De school is tot en met woensdag geslo ten. Vanmiddag (zaterdag) om drie uur zal de kindercarnavalsoptocht uitrukken voorafgegaan door de boe renkapel vanaf het muziekzaaltje. 's Avonds zal er in zaal Zeelandia een carnavalsbal zijn, terwijl er tevens volop gelegenheid zal zijn tot dwei len. Kapelle Ouderavond jeugdvoetbal De jeugdcommissie van de voetbalver eniging Kapelle gaat op dinsdag 25 februari in het CJV-gebouw Obadja een avond organiseren voor de ou ders van de B-junioren en pupillen, Er zal gelegenheid zijn om vragen te stellen en voorts staat op het pro gramma de vertoning van enkele voetbalfilms, waaronder die van de wedstrijd Benfica-Real Madrid 1962 en over voetbaltraining in Duitsland. Ook zal de prijsuitreiking plaats vinden van de spelavonden die de heeft georganiseerd. N-Gra ven polder In de a.s. woensdagvaond te hou den raadsvergadering komt het voor stel aan de orde een krediet van f 137.239,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van straatwerk en riole ringen in de Middenstraat, de Gra venstraat en de Burgemeester Jan- senstraat gedeeltelijk. Deze aénleg is noodzakelijk in verband met de aanvraag tot aankoop van een 3-tiI percelen bouwterrein aan de Mid denstraat, alsmede met het oog op de bouwplannen voor een bankge bouw. Voorts achten b. en w. het wenselijk, dat voor de eerstkomende jaren voldoende bouwterrein bouw rijp klaar ligt, aangezien dit jaar wat meer dan normale bouwactivi teiten in de particuliere sector zijn te verwachten. (Van onze correspondent) KAPELLE Onder verantwoor delijkheid van de Zeeuws-Brabantse turnkring werden zaterdag in het sportgebouw aan de Vroonlandseweg in Kapelle door de leden van de gymnastiekvereniging „Olympia" vaardigheidsproeven afgelegd. Namens de Zebra werden de proe ven bijgewoond door de kring-T.C.- leden J. de Ridder, J. M. Bal, M. van Weele en J. van Boven. Alleen meis jes en dames legden de vaardigheids- proeven af; 56 ontvingen het diplo ma. (Van onze correspondent) HOEK De gemeenteraad be sloot unaniem tot aankoop van een perceel grond in de Koudepolder- straat voor de bouw van een nieuwe gemeentewerkplaats. De oude die thans in de Leliestraat staat, wordt afgebroken en er zal binnenkort op deze plaats een nieuwe openbare kleuterschool worden gebouwd. De grond werd door de heer L. Verburg aan de gemeente verkocht voor f 13.500,-. Voor de christelijke school op de Knol is geen groter leerlingenaantal dan het huidige, 32, te verwachten. Toch besloot de raad unaniem de school een grondige opknapbeurt te geven. De heer Leiyiis hief hierbij de waarschuwende vinger op, om ge zien het labiele aantal leerlingen, de investering in de hand te houden, doch loco-burgemeester J v.d. Peijl stelde hem wat dat betreft gerust. De christelijke school in de kom van het dorp groeit wel. De burge meester zei dan ook op prijs te stel len dat het bestuur van deze school diligent is om tijdig medewerking te vragen de school met een lokaal te mogen uitbreiden. Het plan is om bijvoorbeeld per 1 januari 1970 een vierde leerkracht aan te stellen. Voor de openbare school had de raad ook nog iets in petto: het be schikbaar stellen van 'n krediet voor de invoering van een nieuwe lees methode en voor de invoering van het totaliteits-onderwijs. Tot onder wijzer in vaste dienst aan deze school werd benoemd de heer J. J. A. Faas Aan A. A. Cornells en P. Nieuwelink werd grond verkocht in de Oud-Wes- tenrijkpolder, resp. voor de bouw van twee en drie woningen. Op de begroting 1968 werd de ge meentelijke bijdrage vóór het beheer- schap Recreatiegebied De Braak man geraamd op f 18.000,- De raad ging hiermee niet akkoord en ver laagde de post tot f 6000,-. G.S. ont hielden hun goedkeuring aan dit be sluit en op deze vergadering werd de post opnieuw geraamd tot een be drag van f 9.367,- Overigens, zo deel de de burgemeester mee, kon het be- heerschap voor de eerste maal sinds zijn oprichting 'n sluitende begroting (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De reeds van de cember lopende onderhandelingen die de Metaalbedrijfsbond voert met de directie van de Vitrite heeft, hoe wel de directie nu een duurtetoesiag van f 25.- per maand gaat betalen, geen tevredenheid gebracht bij de vakbond. Hierbij komt niet de duur tetoesiag in het geding, aldus de heer H. Berkhout, districtsbestuurder A.N. M.B. op een jubilarisavond in Mid delburg doch wel de handelswijze van de directie. Gezien de slepende zaak besloten de vakbondsbestuurders deze zaak, welke in eerste instantie was behar tigd door middel van de onderne mingsraad, over te nemen. Na diverse afspraken met de di rectie, welke dan werden geannu leerd, was een definitieve afspraak tot stand gekomen voor een gesprek op 13 februari, doch een half uur voordat dit gesprek zou worden ge voerd was een spoedvergadering voor de ondernemingsraad belegd. Bij die gelegenheid deelde de directie mede, dat zij besloten had om f 15.- duur tetoesiag uit te gaan betalen. Hoewel de vakbondsbestuurders nog bij de directie waren voor de bespreking, had dit geen enkele zin meer. H. Berkhout noemde deze handelwijze van de Vitrite zeer laakbaar en ver klaarde, dat de goede verstandhou ding maar schijn was geweest. De di rectie dwingt Ons tot een andere strijdwijze die ons weer terug zal voeren naar de tijd van de gehuldig de jubilarissen. Wij, aldus Berkhout, zoeken deze strijdwijze niet, doch zullen niet schromen deze bij de' Vitrite in toepassing te brengen. aanbieden. De raad nam er Wei. noegen kennis van. De begroting voor 1969 vajj, meente Hoek sluit met een nas"' voorzien van f 33974,61. Erstaa» 1.660.000,- kapitaalswerken eerd. In verband met dit laatst sloot de raad een krediet rek» courant aan te gaan bij de Bo3' leenbank TVrreuzen voor miljoen gulden. De Halle 20 uur Produktle Fn ,i. TERNe. ZEN "nlkV| Luxor 20 uur De slag bij Anzki e, OOSTBURG Ledel 20 uur HULSTeUWiS8 dage" TCrdoem(i' 1 I Bioscoopgebiuw 20 uur Finale in Berlijn, 14 j. GOES Grand 20 uur Het wonder van de liefde 181 VLISSINGEN Alhambra 20 uur De groene baretten, 14 MIDDELBURG City 20 uur De twaalf veroordeelden 141 ANTWERPEN Capitole: De nacht van de ïofej dag 14 jaar Vendome: De trein der traagheid ii Quellin: Jungle boek a.l 11 Rex: De getatoeëerde a.l Aanvang 12, 14, 16, 18, 20 en 8 Rubens: De duivelse brigade al Aanvang 11.45, 14.30, 16.50. lilt „I 21.30 uur Ambassades: De weduwe van de as 14 jaar. Aanvang 12, 14.30, 16.50 ui en 21.30 uur. Savoy: Big Red a.l. Aanvang 12, 14.30, 16.50, 19.10 ra m uur. Pathé: Rose Mary's baby 18 jaar Aanvang 12, 15, 18 en 21 uur r.-NIKLAAS Palace: De koeienbaron van Mrata 14 jaar Renova: De brug over de River for 14 jaar Select: Liver 14 jaar GENT Scala: De beproevingen van Tarzanti Agora: De komedianten 18 jaar Normandie: Een dokter vertelt II ji« DIVERSEN TERNEUZEN De Sluis 19,30 uur Volksdansen MIDDELBURG Stadsschouwburg 12 uur Lunch! komst Ned.-Belg. ver. „Zeeland" ST. JANSTEEN Verenigingsgebouw 19 uur Canuvilft Café Traas 19.30 uur Carnavalsbal HOOFDPLAAT Raadzaal 19 Uur Raadsvergaderai (Van onz PARIJS/LONDEN G ,'cderland, West-Duitslani aadplegen in WEU-verI vvesties. Dit ondanks de 'jst verontschuldigingen .het Midden-Oosten, die het WEU-hoofdkwartier 'eze conferentie deel. BIOSCOPEN EN SCHOUWBURG!* AXEL De Halle 20 uur Produktie „En ik dan?" TERNEUZEN Luxor 20 uur De slag bij Anzio 14 Jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Ten eeuwige dagen verdoerad, HJ GOES Grand 20 uur Het wonder van de liefde 18 Jw VLISSINGEN City 20 uur De groene baretten, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur De twaalf veroordeelden 14 JMr ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag, ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag, GENT Bioscopen: Als onder vandaag. DIVERSEN TERNEUZEN De Sluis 20 uur Workshop: werken met klei G0ES x. iiusr Landbouwcentrum, Westsingel, r. en 14—16 uur Spreekuren Ving J tingscentrum Huishouding en J (tel. 01100-6440). ST.-JANSTEEN Verenigingsgebouw 19 uur Carnavalsbal Café Traas 19.30 uur Carnavalsbal HENGSTDIJK P. van Dijk 19 uur Carnavalsschieting KOEWACHT V. J. Thijs 13.30 uur Bej aardenschieting EEDE Santé Maria 19.30 uur Tone» Opgaven voor deze rubriek: te' 7438 of postbus 116 in MIMdb» ITRECHT (ANP) Het hoof: ur van de Algemene Bond va lerwijzend Personeel (ABOÏ jtft besloten sympathie te betuige i izvn/sru 1 de stakende onderwijzers in Si ke een fonds te vormen om c" ijd van de Surinaamse onderwij: iden financieel te steunen, pet doet volgende week een op ,tp aan de leden uitgaan om bijdri _n voor dit fonds te storten. Hf ofdbestuur stelde reeds 5.000 be Jpbaar. De ABOP telt 31.000 leder werkzaam zijn bij het openbaai :onder, neutraal, kleuter, lager ei irtgezet onderwijs. Suriname hebben het hoofdbe |ur van de Algemene Bond va: irheidspersoneel en de stakings ling van de onderwijzers in eei imuniqué hun „ernstige afkeurinl [esproken over de wijze waarop de ring gemeend heeft, zich aan haai '"'woordelijkheid te moeten ont en door juist op dit momenj ontslag in te dienen". jVYORK (Reuter) De ha- beiders in New York hebben i» akkoord 'e gaan met een «"^contract dat de werk- "ebben aangeboden. De stern- dading was drie tegen één. Hier- werd de weg geëffend voor een «"ging van de staking, die al 54 aan de gang was. Zaterdag net werk hervat. Overeenkomst in New York zal in Ji1 ■'i5 ertoe bijdragen dat de andere havens aan de Ame- im:!Li00,Ï us' de staking wordt tem' "Jptefnational Long- Kp ,!LS Association", waarvan de ftn™ ■zlJn' kad aanvankelijk met in New Y°i"k willen hot' °°k in de andere ha- f.j. overleg zou zijn afgesloten, i er rechter gelastte echter Penid York moest worden Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het K.N.M.I.: Veranderlijk winterweer met plaatselijk sneeuw en in het algemeen lichte |eersvnn„,,;. vorst in de nacht, fldpiri "itzichten in cijfers ge uren zon: «en onrio"' min'-temP': 1 tot 6 itot 6 a,-arfr normaal: max.-temp.: ieen dre„ on.der normaal; kans "•Ur- 7n Pen°de van minstens droog L0cenï' kans °P een 8e" C°°r woen 50 Procent- Her dan !dag:- aantal uren zon: n onL. mm-temp.: 0 tot 6 6 2raH normaal; max.-temp.: Ien droge °"jer normaal; kans Procent t- V3n minstens 12 etmaal- so op een ëeheel "'aai. 50 nrnppnf

de Stem | 1969 | | pagina 2