N.V. TWEE PSYCHIATERS: Van Z. minimaal toerekenbaar" OVERWINNING SVB BIJ VERKIEZINGEN STUDENTENRAAD Britse steun voor Berlijn Boerenleenbank Pater Hermans in Kruispunt /an ngen INT Nederland heeft begrip voor Indonesische plannen West-Irian NOOD TOESTAND OPGEHEVEN IN PAKISTAN VERDEDIGING: Sirhan is geestelijk gestoord' maken BANK N.V. ■chap venciale oogdiensten Zeeland vs-Brabantse van Riesen oset N.V. admsnistrat©ur MOEILIJK OBJECT DETAILS AUTISME MISLUKT EXPLOSIES Wijziging mgen Echtpaar Delon gescheiden DE STEM VAN ZATERDAG 15 FEBRUARI 1969 11 straat - AXEL moderne bankdiensten ■-gen, spaarrekeningen^ is bedrijf zullen wij in oekwame medewerkers ren bieden. voor hun taak hebben tzichten. en H.B.S.- of M.U.L.O.. ien oriënterend gesprek ons te maken. Telefoon Hulst, Grote Markt 20. tot en met zaterdag 26 2.004.30 uur; zaterdag Lministraitae, Tivoliweg 41 i (2931) gedaan worden, ide commissie op grond 'ies en rapport van het iche) test. rders schriftelijk meege- ilodiploma-B en vrouwe- inen zich met de schooi en op HBS-A of B, res- het gemeenschappelijk diploma Havo (inclusief >eide incl. brugj. 6-jarig). INGEN - PERKPOLDER erhoudswerkzaamheden aan chting te Perkpolder zullen :ebruari a.s. tot maandag 3 er of korter als noodzakelijk ïn waafvan het bootnummer ikt worden met het m.s. ten behoeve van voetgan- uigen en, slechts incidenteel chte bestelwagens. spoedige indiensttreding ie behandeling van administratie, praktijkdiploma ge' 0 - 25 jaar. hten aan g 10 te Goes. de de- wenst. athandel in Levensmii1['e' TIONSWEG 18, IBBENDIJKE korte termijn zoeken w® r deze functievragen jeman van 20 a diJ) bezit van het prakte V boekhouden. dagelijks 'chouding en ne ^e, het vervaardigen d# fsoverzichten za gjjn rnaamste bezighed rmee deze fuaCh**" zal worden. ten aan de Direktie- (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Wie is de vent Hans van Z., die „vier medemensen heeft afgeslacht als ko nijntjes", zoals de president van de Utrechtse rechtbank, mr. Van Zeben, het gisteren uit drukte op een van de schaarse momenten, dat hij in zijn strakke trant van procesvoering enig meeleven liet doorsijpelen. What makes him tick?, zoals de Engelsen treffend zeggen hoe zjt hij van binnen in elkaar? Prof. dr. J. Kloek, geneesheer-directeur van de psychiatrische onderzoekkliniek in Utrecht en de arts J. Schnitzel van hetzelfde instituut zijn na maandenlange observatie van de jongeman tot de volgende conclusie gekomen: „Wij menen, dat Hans van Z. ten tijde van het plegen van de hem ten laste gelegde feiten lijdende was aan een zo jebrekkige ontwikkeling en een zodanige ziekelijke stoornis der geestvermogens, dat de misdaden hem, mochten jij bewezen geacht worden, vrijwel niet kunnen worden aangerekend". „Zijn toerekenbaarheid is minimaal, uitgebracht, lang voordat de moord- i... j~i -n jjans van 2. was gaan woe- ffjj aarzelen echter te zeggen, dat hij ootoerekenbar is dat er helemaal geen marge van verantwoordelijkheid is voor wat hij heeft gedaan. En van krankzinnigheid is geen sprake". Het verduidelijken van deze conclu sie tegenover de Utrechtse rechtbank die hen op de vierde procesdag als getuigen-deskundigen heeft opgeroe pen, kost beide psychiaters biina vijf uur; zo ingewikkeld zit de duistere ziel in elkaar van de man, die uit de verhoren naar voren komt als het prototype van de letterlijk geboren en getogen massamoordenaar. Hans van Z. mocht bij de behandeling van de psychiatrische rapporten niet aan wezig zijn, maar wordt later opval lend bleek en timide binnenge bracht om uit de mond van de presi dent een korte samenvatting te aan horen. „Wij hebben besproken, dat u moge lijkerwijs nog een zeer gevaarlijk mens bent", zegt mr. Van Zeben on der meer. Hans buigt hulpeloos en be vestigend het hoofd. De mogelijkheid om vragen te stellen of opmerkingen te maken het is zijn laatste kans voordat de rechtbank hem vonnist wijst hij met iets van schichtigheid van de hand. Hij heeft het sinds zijn arrestatie bijzonder moeilijk met zich zelf gehad, zo blijkt uit de verkla ringen van de beide psychiatrische deskundigen. Trouwens: daarvoor ook al. Daarvoor had hij vlagen van diepe melancholie gekend van een grenzeloos pessimistische en mismo° dige kijk op zichzelf. Het sein stond dan op rood. Steevast gingen deze stemmingen aan het plegen van een moord vooraf. Was de daad achter de rug, dan ging hij voor enige tijd met lichte tred het leven door. Maar de vlagen kwamen terug den. Rechtbank-president mr. V?n Zeben heeft het voor zich en citeert er de volgende zinsnede uit: „Tussen het psychopathische en schizoïde in 't karakter van verdachte blijft voor een eigen identiteit geen plaats over. Hij heeft elk contact met de buiten wereld verloren. De band met wat wij gemakshalve de gemeenschappe lijke werkelijkheid zullen noemen, schijnt alleen op geforceerde, even tueel gewelddadige wijze nog enigs zins intact te kunnen worden gehou den." Na zijn arrestatie kwelde hem een andere duivel: de twijfel, als we de deskundigen mogen geloven. Zij gaan ervan uit, dat Hans mogelijk onder hevig is aan schemerbeelden dat Iii.i in een toestand kan geraken, waaraan hij door het in werking tre den van een psychisch verdedigings mechanisme slechts vage, gebrekkige herinnei'ingsflarden overhoudt. Dit zou kunnen verklaren, waarom "ij zoveel intieme details weet over de persoon van Elly Hagers en haar gruwelijke dood zonder zichzelf als haar moordenaar te kunnen aanwij zen. Hetzelfde soort beelden heeft hij raar aanleiding van de moorden op ne Engelse filmregisseur Claude Ber keley in Amsterdam en op de land- houwer Goosje yan Biggelen in Eist, die hem overigens niet ten laste zijn i gelegd. Volgens de twee psychiaters worstelt hij dag en nacht met Je vraag: wat heb ik in 's hemelsnaam nog meer gedaan Hij is bang voor oe nacht geworden. De mogelijkheid van paranormale gaven wijst prof. Kloek nogal sceptisch van de hand. Hij benadrukt echter het bestaan van oo schemertoestanden, die bovendien 'ypisch zijn voor het hysterische as- Peet in het karakter van de verdach te' Dij heeft Hans eigenogig driemaal 'n zo'n schemertoestand zien wegglij den, zegt hij steeds wanneer er een crisis dreigde. Kenmerkend voor de Hans van Z. van nu, zegt prof. Kloek, is het ver langen om tot grotere zelfkennis te komen en zichzelf tot de orde te roe- Pon. „Dat is heel sterk aanwezig. Hij hjdt niet onder de moorden. Hij be treurt ze niet. Wel worstelt hij met oe vraag Ik ben toch een mens en Boen beest Waarom kan ik dan geen eikel spijtgevoel oproepen Hij lijdt onder het feit, dat hij niet lijdt". De president zegt: „In 1962. nadat "'J was gearresteerd wegens diefstal- Ion, is in een rapp0rt a] gezegd, dat zijn toekomst uiterst somber is. Is er menselijkerwijs nog iets te redden?" "rof. Kloek antwoordt' „Bij de juis- te behandeling met technieken, die nog verder moeten worden ontwik 'eM, op den duur misschien wel". Vrij hopeloos dus, ondanks dit wakke sprankeitje. Maar waaraan Dat hij dan, de man. die door de U- 'cchtse rechtbank inderdaad tege- °ct wordt getreden met geduld, dat en voor een lastige, maar dan ook ^6 zieke patiënt pleegt te reserveren niet voor een massamoordenaar, e bji voorkeur door bloed waadt. '1 hjdt, zeggen de twee getuigende _j>yehiaters, aan een chizoïde, psy- P»e persoonlijkheidsstruc- lm met 11 sterke neurotische boven- w en een hysterisch koloriet, sla v80 'n^anDN autisme ten grond- een i^ov.eel geleerde woorden in rep e ®'e min dat moet wel een ePt zijn, waaruit je heel vreemde i'.!ns™ kunt bakken. Wat betekent on o er tussen Dat is al veel eer- veel duidelijker gezegd in ■vergenoemd rapport, dat in 1962 is De term infantiel autisme eist na dere uitleg, die de beide psychiaters dan ook verschaffen aan de overigens bepaald niet ondeskundige klinkende mr. Van Zeben. „Het is een ziekte beeld, dat pas in 1942 werd ontdekt", doceert prof. Kloek. Het leidt ertoe, dat kinderen zich helemaal buiten de omgeving sluiten. In zijn uiterste vorm kenmerkt de afwijking zich door een onvermogen, om met de wereld in contact te treden, anders dan langs de weg van de meest pri mitieve zintuiglijke acties zoals tas ten en kauwen." Volgens beide deskundigen vond deze kwaal, die Hans van Z. aange boren was, bovendien nog een vrucht bare voedingsbodem in het milieu van zijn ouderlijk huis. Toen Hans op de lagere school kwam, was hij al een aparte. Zijn schoolhoofd uit die dagen beschrijft hem als sloom, gesloten, buiten de groep staand, zonder con tacten, met op de achtergrond iets, dat niet uit te drukken valt. Hij kwam per definitie in de hoek terecht van de kinderen, die geplaagd wor den en nooit mee mogen doen. Ze zeggen: „Het pathologische kind dat Hans was, werd tot overmaat van ramp door zijn moeder ingekapseld. Dat is funest voor hem geweest. Hij ziet dat nu zelf in, maar heeft er geen idee van, wat er ln zijn onderbewust zijn is blijven zitten aan bindingen aan wensen om die vrouw te kun nen overheersen. Feit is, dat hij ais kind zijn moeder al probeerde te ti ranniseren". Na op 16-jarige leeftijd voor het eerst de arm van de justitie te heb ben gevoeld, komt Hans in de jeugd gevangenis terecht. Hij hangt er de gebraden haan uit door te snoeven over schilderkunst, literatuur, filoso. fie. Deze veroordeling is er boven dien debet aan, dat zijn jeugdliefde het uitmaakt het meisje Micheile uit Haarlem, dat alsmaar in zijn be kentenissen blijft opduiken Weer een trauma erbij.. „Vanaf dat moment is het snel bergafwaarts gegaan met Hans", zegt de rechtbankpresident Van Zeben eufemistisch. „Wat hij ook aanpakte, het liep hem allemaal uit de hand en mislukte". De arts Schnitzler heeft met Hans van Z- veel gesproken over zijn vreemde relatie tot de 50 jaar oudere patriarch van de Utrechtse onderwe reld, Oude Nol. „Hans had met Ouwe Nol een vader- iöentificatie", zegt dr. Schnitzler, „maar onderkende hem anderzijds als een gevaar, dat hij op den duur uit de weg zou moeten ruimen. Het fasci neerde hem aan de hand van Ouwe Nol bijna letterlijk ze wandelden veel door Utrecht in een wereld te worden binnengeleid, die nieuw voor hem was. Nol wist te vertellen: hier ligt zoveel geld in de kast en van de mensen, die daar uit het café komen, weet ik dit en dat. Nol wist alles precies, terwijl Hans niets pre cies wist. Nol was, wat Hans in zijn leven nodig had maar dan in posi tieve zin. In plaats van een moeder, die hem inkapselde, had hij een vadsr moeten hebben, die hem de wereld wees. Helaas had hij een vader, die uit drinken ging in IJsselstein en waarvoor Hans de aftocht moest dek ken. De president wil weten: „Hoe ziet u de moord op de twee vrouwen. Wa ren dat seksuele moorden Prof. Kloek zegt: „Nee, ik geloof niet, dat het lustmoorden waren. Ik zie ze als explosie van agressiviteit. Daar leed hij aan. Hans liep al langer met moordplannen rond. Hij was er vaak dichtbij geweest. Moorden was een noodzaak voor hem om het emotio nele kluwen los te knopen, waarin hij vast zat. Zijn misdaden waren emo tionele explosies." Prof. Kloek„Er zijn veel mensen, die rondlopen met de angst, dat ze iemand zullen doden die de nei ging hebben tot vernietiging van de ander, omdat ze in wezen zichzelf willen vernietigen. De meesten ko men er niet toe. Maar die er wel toe komen en er op het eerste gezicht koelbloedig toe komen, handelen on der dezelfde dwang. Het is een zich toespitsen op crisissituaties, die bo vendien in golvende bewegingen ko men en gaan". Rest de vraag, die de rechtbank uiteraard meteen stelt: „Waarom had Hans van Z. een schemertoestand no dig om zijn eerste moord te kunnen verwerken, en later niet meer Het antwoord van de psychiaters is wetenschappelijk logisch, maar hui veringwekkend in zijn consequenties. „Het kan zijn, dat Hans van Z. Oij de volgende moorden de schemer toestand niet meer nodig had", zeggen ze, „omdat hij inmiddels tot moorden Was geconditioneerd." In Karatsji zijn gisteren overal betogingen gehouden tijdens de 24-uurs- staking, gericht tegen het regiem van president Ajoeb Chan. Dit huis van een functionaris van een Moslimorganisatie was reeds eerder in brand ge stoken maar werd gisteren opnieuw belaagd door woedende demon stranten. (Van onze verslaggevers) LEIDEN/TILBURG De Studenten Vakbeweging heeft zoals te verwach ten viel een ruime verkiezing behaald bij de verkiezingen voor het nieuwe studentenparlement van de Nederlandse Studenten Raad. Het komend jaar zal zij 39 van de 50 zetels bezetten. De overige zetels worden ingenomen door splintergroeperingen. Opvallende verschuivingen hebben zich voorge daan in Tilburg, waar de nieuwe groepering Democratisch Appel met acht zetels uit de stembusstrijd tevoorschijn kwam. De SVB behaalde hier even eens 8 zetels. Het Nederlands Studenten Akkoord bracht het niet verder dan vier zetels. Verschuivingen deden zich ook voor in Delft en Leiden waar de SVB de grootste partij werd. In Gro ningen bleef het NSA thuis waardoor de SVB 55 procent van die stemmen in de wacht kon slepen. Hetzelfde was het geval in Rotterdam waar de DJAKARTA (ANP) De Neder landse regering en secretaris-gene raal Thant hebben blijk gegeven van diep begrip voor de plannen van In donesië om de politieke wensen van het Westiriaanse volk vast te stellen door overleg met de stamhoofden en leden van de regionale wetgevende raden. Deze conclusie trekt men op het mi nisterie van Buitenlandse Zaken uit een rapport dat aan minister Malik is uitgebracht door zijn speciale me dewerker voor zaken betreffende West-Irian, Soedjarwo Tjondronego- ro, die net is teruggekeerd van een bezoek aan Nederland. Blijkens het rapport steunen noch Nederland noch Australië de Vrij Papoea-beweging, die ijvert voor on afhankelijkheid. Volgens kringen van het ministerie van Buitenlandse Za ken zal de „daad van vrije keuze", waartoe in 1962 in New York werd overeen gekomen, in augustus van dit jaar worden gehouden. SVB bij een minimale opkomst van 11,8 procent van de leden ongeveer 70 proeent van de uitgebrachte stem men kreeg, In Nijmegen waar naast de SVB geen andere partij meedeed zijn de verkiezingen uitgesteld tot het najaar. De Nijmeegse grondraad, waarin de SVB domineert, stelt zich op het standpunt dat het zinloos is nu verkiezingen te houden. Het dagelijks bestuur van de Ne derlandse Studenten Raad beraadt zich nU over een wijziging in de keuze van het studentenparlement. Zij Wil de NSR laten kiezen op de plaats waar de eigenlijke problema tiek zich voordoet, namelijk door de studenten in de faculteiten en niet meer gescheiden van haar grootste taak: de belangenbehartiging inzake onderwijs. Het gebrek aan oppositie door het grotendeels wegvallen van het NSA vindt de NSR niet zo erg. Het eigen lijke gevecht gaat meer tegen de des interesse bij de gewone studenten. De structuurwijziging Ln de keuze van het studentenparlement, waartoe de NSR dank zij de meerderheid van 39 zetels statutair gemachtigd is, zal volgend jaar zijn beslag moeten krij gen. Op het ogenblik heeft de NSR niet de pretentie representatief te zijn voor alle studenten. NSR-voorzitter E. Bomhoff zei gis teren over het succes van het Demo cratisch Appèl in Tilburg, dat dit za te vergelijken valt met dat van D'66. Hij wees in dit verband ook op de winst voor „Stud" diat alleen nog in Wageningen aan de verkiezingen meedeed. (Van onze redactie buitenland) KARATSJI President Ajoeb Chan van Pakistan heeft gisteren be sloten met ingang van maandag de noodtoestand in zijn land te beëindi gen die in 1965 na de oorlog tussen Pakistan en India werd ingesteld. Dit werd gisteren medegedeeld terwijl het overal in het land nog onrustig was tijdens een algemene staking. Deze was door het democratisch actiecomité uitgeroepen uit protest tegen de nog steeds voortdurende noodtoestand. Uit Karatsji, Haiderabad en andere steden kwamen gisteravond nog altijd berichten over demonstraties en plunderingen. Oud-minister van buitenlandse za ken, Bhoetto, die gisteren uit de ge vangenis werd ontslagen, is een hon gerstaking begonnen. Als de regering maandag werkelijk een einde maakt aan de noodtoestand zal hij zijn hon gerstaking beëindigen. 55 (Van onze redactie buitenland) LOS ANGELES. Tijdens het pro ces tegen Sirhan Bishara Sirhan heeft de verdediger van de 24-jarige Jor daanse immigrant, die terecht staat op verdenking van moord op Robert Kennedy, beweerd dat Sirhan op het moment van zijn daad geen vrijwil lige macht had over zijn wil en gees telijk onevenwichtig moet worden geacht. Sirhan werd afgeschilderd als een „onrijpe, emotioneel gestoorde en geestelijk zieke jongeling, die in 1967 ten tijde van de oorlog tussen Israël en de Arabische staten in een memo randum schreef, dat hij in de geschie denis geboekstaafd wilde worden als een man die de laatste oorlog ont ketende". De verdediging van Sirhan wil op deze gronden proberen hem van de doodstraf te redden. WEST-BERLIJN (DPA) De Britse premier Harold Wilson heeft aan het einde van zijn bezoek aan West-Berlijn in West-Berlijn gezegd dat de Britse regering alles zal doen wat in haar vermogen ligt om de vrijheid van Berlijn te verzekeren. Engeland zon wat dit betreft kunnen rekenen op de volledige medewer king van Amerika en Frankrijk. Er is een lichte toeneming te be speuren van Russische en Oostduitse militaire bewegingen ten westen van Berlijn. In Washington vermoedt men dat Moskou op het ogenblik echter niets voelt' voor een ernstige Ber- lijnse crisis en dat de door Oost- Duitsland voorgenomen maatregelen (o.a. het verbod voor Westduitse par lementariërs om over Oostduits grondgebied naar West-Berlijn te rei. zen vanaf vandaag) derhalve binnen d>e beperkte grenzen zullen worden gehouden. Het Tsjechoslowaakse persbureau CTK heeft bekendge maakt dat de Tsjechoslowaakse re gering van de „bevoegde regeringen' heeft geëist de verkiezingen voor een nieuwe Westduitse president niet in Berlijn te houden of te verhinderen dat deze daar gehouden worden. (ADVERTENTIE) Kies rente voor uw geld Spaargelden geplaatst voor 24 maanden vast, minimum inleg f 1.000,-. Spaargelden met een op zegtermijn van 12 maan den, minimum eerste in leg f 1.000,-. verdere stor tingen minimum f 100,-. Over het gehele tegoed kan steeds direkt worden beschikt voor de aankoop of de bouw vah een eigen woning, voor de aankoop van effekten en voor de aanschaf van een huwelijksuitzet. Spaargelden met een op zegtermijn van 6 maan den, minimum eerste in leg f 1.000,-, verdere stor tingen minimum f 100,-. Over het gehele tegoed kan steeds direkt worden beschikt voor de aankoop of de bouw van een eigen woning, voor de aankoop van effekten en voor de aanschaf van een huwelijksuitzet. 4 Vi% Spaargelden met een op zegtermijn van 3 maan den, minimum eerste in leg f 500,-, verdere stor tingen minimum f 100,- Over het gehele tegoed kan steeds direkt worden beschikt voor de aankoop of de bouw van een eigen woning, voor de aankoop van effekten en voor de aanschaf van een huwelijksuitzet. 4% Spaargelden waarop een maal per kalendermaand tot f 2.000,- direkt kan worden opgenomen, mini mum eerste inleg f 100,-. 5% voor Bedrijts-, Ambtenaren- an „Zilvervloot" sparen. 3'h% op pnvê-rekentnger> en geheel vrije spaarrekeningen. m m J 11050 Alaef, vrienden en vriendinnen. Al lemaal goed uitgeslapen, hoop ik, want het wordt een barmaar mooi weekeinde. Een eindeloos weekeinde. Maar.... van de frisse Laat ik eerst even een schuld in lossen: Ajax. Zoals ik al verwachtte, hebben ze gewonnen. Dat het Ben- fica is geworden, vermeld ik verder zonder een spóór triomfalisme. En fin, woensdag wéér een dag. En toch is Ajax de beste club van Amsterdam. Zoals ik al zei, het wordt een mooi weekeinde. Wat zal het winnen: de leut ofDeventer? Het zal bij de meesten wel een, gelukkig, compro mis worden. Maar let op met^ die plaatselijke gladheid, anders krijg je carnavalpartijen. De Russische schaatsers zijn, naar ik heb vernomen, met een benauwd hart naar Nederland vertrokken. Ze zijn bang voor Kees Verkerk. Hun trainer roept dan ook de hele dag: Geef DE VENT ER van langs. Degenen die denken dat op vasten avond alles mag, zitten ernaast. Ze ker in Sittard. Daar heeft het car navalsoptochtcomité laten weten dat er door de politie zal worden opge treden tegen „ongepaste en kwet sende" grappen op het thema: pries terschap en celibaat. Ze zullen daar dat soort grappen makers wel Moor(e)s leren. De voorzitter van het Sittardse op tochtcomité lichtte een en ander de ze week toe: „Als er bijvoorbeeld een „pater" gearmd met een „non" in de stoet verschijn^, met daarachter een stuk of zes kinderen, dat kan dui delijk niet", zei hij. Ja, zès kinderen, zeg nu zelf I Uit de jezuïetenbijbel.' Arrupende in de woestijn. Een zeer ijverige journalist in Den Haag meende te weten dat Toxopeus, de fractieleider van de VVD in de Tweede Kamer, uit de politiek zou gaan. Hij belt de man in kwestie op en wat zegt Tox? „Ik uit de poli tiek? Een bijzonder raar verhaal. Verzinsels die ik volstrekt kan ont kennen. Het is eenvoudig apekool". Tuurlijk, voorlopig zit Tox best, in het regeringspartijenschap. Samen met onder andere de KVP. Die be zorgde KVP. Zo maar ineens, be zorgd, hebt u dat gemerkt? Ineens heeft de KVP-kamerfractie minis ter Roolvink laten weten dat zij da nig in de zorgen zit over het lot van de bejaarden, de invaliden en ande ren, i.v.m. de prijsstijgingen. En dan te weten dat de KVP'ers en andere regeringsbroeders een paar weken geleden weigerden een eis van o.m. de PvdA te steunen waarin ge vraagd werd om onmiddellijke ver hoging van AOW en AWW met 3 procent. En even daarvoor wilden ze ook niet de vakantietoeslag voor de bejaarden met 2 procent verhogen. Nee, 1,1 procent was genoeg. Sjonge, zit ik me daar kwaad te maken. En eigenlijk hoefde het al niet meer, want we zijn toch allen één tegen ons duurdere levenslot. Om zo te zeggen „en Bloc(k)" te gen de prijsstijgingen. Mag ik hierna iedereen, voor de beeldbuis, op straat of in de diverse lokaliteiten, een eindeloos feest toe wensen, veel dorst, veel warmte en nog meer: plezier in het leven, al is het duur. Het is misschien daarom dés te kostbaarder. Allez, a-laaf de dorst MERIJN PARIJS (AP) Filmster Alain Delon en zijn vrouw, de actrice Na thalie Delon, twee van de belangrijk ste personen in een onderzoek naar een moord, zijn gisteren gescheiden. De scheiding werd verleend op grond van de onoverkomelijke aan passingsmoeilijkheden. Nathalie zal zorgen voor heit zoontj e vaif het echtpaar. Delon moet 10.000 francs per maand betalen voor de opvoeding van zijn zoon. Hij mag zijn zoon bezoeken wanneer hij wil en zelfs met hem op reis gaan. (Van een onzer redacteuren) HILVERSUM Pater J. Hermans s.j., provinciaal van de jezuïeten in Nederland zal zondagavond om 22.00 uur op Hilversum 2 in het KRO-pro- gramma Kruispunt zijn visie geven op de jezuïeten binnen de katholieke kerk. Er is gisteren onduidelijkheid ge rezen over het eerdere bericht dat de hoofdredacteur van Vrij Nederland fouten in de berichtgeving door VN over pater Hermans en de jezuïeten erkend zou hebben, en rectificatie had beloofd. De hoofdredacteur van VN ontkende later echter iets erkend of beloofd te hebben Ook pater Her mans zei van niets te weten. Het KNP bluft er echter bij. dat een en ander van de ziide van VN zij het dan met van de hoofdredactie is ver- KlScirct.

de Stem | 1969 | | pagina 9