Zeeuwse culturele instellingen moeten gaan samenwerken Raad misnoegd over dik dossier Badpl weer contii ve uitzaai o Gemeentebestuur actief in laatste maanden voor samenvoeging Goes q aanhoudend vorst MIDDELBURG VLISSINGEN ZÏJTD-BEVLtAND AXEL Werktuigdagen Liempde over gezinsbedrijf LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS Moordenaar van vrouw en kind veroordeeld EVEN KIJKEN ADVIES CULTURELE RAAD NEGEN MAANDEN Subsidieregeling voor aankoop kunstwerken gehandhaafd Bijna halve ton extra voor bibliotheek BURGEMEESTER VAN KLOETINGE Molenaarsknecht onderscheiden Nieuw bankkantoor Examens Kwestie Gelderland-Vermeulen te Sas van Gent „Weggegooid" ENKELE NETTE MEISJES „De Dageraad" Z0MERAC7 fEST-ZEEL Wat en wo„i VANDAAG SUIKERBIETE MORGEN AXEL Wie 'n feestelijke avond wacht, vertrouwt op Norit DE STEM VAN VRIJDAG 14 FEBRUARI 1969 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In een toe komstverkenning van de Zeeuwse Culturele Raad, getiteld „Cultuur plan", wordt een reeks aanbeve lingen gedaan voor een cultureel beleid dat zich, uitgaande van de provinciale ontwikkelingssch ets van 1967, bezighoudt met de wer kelijkheid van het jaar 2000 Men veronderstelt, dat Zeeland in 2000 ongeveer 600.000 inwoners zal tel len. Op die verwachting is dan ook het cultuurplan gebaseerd, hoewel het aan alle kanten reke ning houdt met de mogeliikheid, dat zich tussen nu en 2000 as pecten zullen aandienen, die men nu nog niet kan voorzien. Dit feit maakt in elk geval een beleid in dynamische stijl mogelijk. Er wordt niettemin een groot aan tal adviezen gegeven, waarvan één der interessantste is, dat er een cul tuurfonds moet worden gesticht, dat buigzaamheid en duurzaamheid in het culturele beleid mogelijk maakt. Tot de concrete gedachten over cultuur anno 2000 behoort ook de suggestie om samenwerkingsvormen te schep pen tussen het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen en alle kringen en Instellingen in Zeeland, die zich bezighouden met natuurwetenschap pen, de historie, de museums, e.d. Het cultuurplan ziet de culturele centrumfunctie van Middelburg con. creter dan gebleken is uit het onder zoek naar het schouwburgbezoek, dat eind vorig jaar verschenen is. De nota zegt daarover, dat de concert en gehoorzaal te Middelburg die sterk verouderd is moet worden vervan gen door een accommodatie die ge richt is op een veel groter publiek dan alleen de Middelburgse bevol king. Voor de grotere Zeeuwse be volkingscentra (Middelburg, Vlissin- gen, Goes, Hulst, Terneuzen, Oost- burg en Tholen) zullen accommoda ties nodig zijn, waarin de vrije tijd creatief kan worden besteed. De opstellers van de nota wijden ook aandacht aan een tak van cul tuur die gewoonlijk aan de aandacht ontsnapt: de harmonie- en fanfare- gezelschappen. De nota adviseert gro te aandacht voor kadervorming ten dienste van deze haarvaten van de provinciale cultuur. De cultuurnota acht het niet uitge sloten, dat er een eigen zuidwestelijk toneelgezelschap van beroepsspelers kon worden gevormd. Aanbevolen wordt op dit punt studie te verrich ten. Op dezelfde langere termijn kan ei een markt ontstaan voor een centraal gelegen, groot theater van allure, een combinatie van schouwburg en con certzaal, waarin grote produkties kunnen worden uitgevoerd. (ADVERTENTIE) Laat op Valentijn bloemen uw tolk zijn KWEKERIJ M. H. DEKKER Langevielesingel 34-38 MIDDELBURG Telefoon 01180-5253' DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl 50 cent incassokosten), f 4,75 p maand (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Chet Zeeuwse redactie. A F Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 4866) en J. Robesin (01140 2005) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (0118U 77B4) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DillVELAND: mej S Maaskan» (01100 5689) SPORTREDACTIE ZEELAND Th Klein (1)1150 48B5) EXPLOITATIE ADV.: L. K M de dong (inspecteur! Ternt-U2en, tel 01150 4281 Th de Bakicer Terneuzen tel 01150-2601 M Bogers, Oostburg, tel 01170-2893 C, Menu, Goes, tel OUOO-i Voor de moderne vormen van to neel, de zogenaamde studio-voorstel lingen, denkt de culturele raad aan de stichting van kleinere theaters ln de Zeeuwse centrumgemeenten. Hier bij wordt geadviseerd, op korte en middellange termijn wat dit betreft 'aken te doen. in Goes, waar door het verloren .taan van „Schuttershof", een veel ge- oruikte accommodatie verloren is, ge. gaan, wordt, zoals wij onlangs heb ben gemeld, reeds krachtig aan het loort theater dat de cultuurnota op bet oog heeft, gewerkt. Daar trad men vroegtijdig in de voetsporen van de cultuurnota, door te gaan denken over een mini-theater, waarin ook leugdsociëteiten, e.d. een plaatsje on der het lamplicht zouden kunnen vin den. Op korte termijn moet er, aldus de nota, een functionaris worden aange steld, die het beheer op zich kan ne men van de Zeeuwse museums en oudheidkamers. (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA De Bredase rechtbank heeft gisteren vonnis gewezen in de zaak contra de 28-jarige P. B. uit Poppel (B.l, die in de nacht van 21 op 22 juni jl. zijn vrouw en zoontje om het leven heeft gebracht. Zij ver oordeelde B., die Nederlander van nationaliteit is, tot negen maanden met aftrek en onvoorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering, De officier van justitie, mr. Kalt- hoff had veertien dagen geleden een jaar met aftrek en ter beschikking stelling van de regering geëist. P. B. was op de bewuste nacht dronken thuis gekomen, waarover zijn vrouw een opmerking maakte. Toen zij naar de mening van ver dachte een dreigend gebaar maakte, greep hij haar vast en wurgde haar. Daarna nam hij zijn vierjarig zoontje eveneens in de wurggreep, omdat hij niet wilde, dat het een kind van een moordenaar zou worden. Het kind overleed echter niet door wur ging maar door slagen met een fles, waarmee de man het kind bewerkte, evenals zijn vrouw, die echter reeds overleden was. Ook de hond sloeg hij met de fles dood. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande EUROPA MEUBEL B. en w. van Middelburg hebben de raad voorgesteld, de vorig jaar bij wijze van proef ingestelde subsidie regeling aankoop kunstwerken van de in Middelburg wonende beelden de kunstenaars, ook dit jaar te con tinueren. Hoewel deze subsidie (10 procent van de aankoopprijs van de gekochte kunstwerken), slechts van toepassing werd verklaard op de van 4 t.m. 30 mei in de Vleeshal gehou den tentoonstelling, werd het be schikbare krediet met f 380.over schreden. De animo van de kopers op deze tentoonstelling heeft alle verwachtingen overtroffen en het lijkt b. en w. dan ook gerechtvaar digd, deze subsidieregeling ook voor 1969 toe te passen en een bedrag van f 1000,beschikbaar te stellen. Op de ontwerp-begroting is hiermede re kening gehouden. B. en w. stellen de raad voor om de openbare leeszaal en bibliotheek voor het jaar 1969 een extra-subsidie in de exploitatiekosten te verlenen van 46.000 gulden. Het bestuur van de openbare lees zaal en bibliotheek had een verzoek ingediend om een extra-subsidie van ruim 57.000 gulden. In de bijgevoegde rekening waren o.m. posten geraamd van 20.000 gulden voor de aankoop van boeken, 5000 gulden voor een extra-aanvulling van het boekenbezit en o.m. 7000 gulden voor bejaarden- werk en wijkwerk in Souburg. B. en w. achten een en ander te hoog, gelet op de financiële gevolgen voor de gemeente. Het lagere bedrag, dat nu wordt voorgesteld, laat o.m. de extra-aanvulling van het boekenbezit niet toe. Nieuw- en St.-Joosland Bond van bejaarden De bond van bejaarden, afdeling Nieuw- en Sint Joosland, kwam in het vereni gingslokaaltje in jaarvergadering bijeen onder leiding van haar voor zitter J. Knuijt Sr. Vier leden, t.w. de heer David Jasperse, het echt paar Crucq - de Vogel en de wedu we Dellebeke - Klap, waren de ver eniging door de dood ontvallen. De jaarlijkse reis van de bejaarden, ge organiseerd door het comité Ouden van dagen, werd op hoge prijs ge steld. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental op 1 januari 1968 142 bedroeg en op 1 januari 1969 145. De inkomsten be droegen f 1.084,03, tegen een uitga ve van f 1.019,27, dus een voordelig saldo van f 64,76. De boeken werden nagezien en in orde bevonden door (Van onze correspondent) KLOETINGE Burgemeester P. Daniëlse van Kloetinge heeft er in zijn nieuwjaarsrede nog eens op ge wezen dat het college van b. en w. het bijzonder betreuren dat Gedepu teerde Staten aan Kloetinge geen bouwvolume voor 1969 beschikbaar hebben gesteld wat betreft woning wetwoningen. Gezien het groot aantal aanvragen bestaat er uitermate vee] behoefte aan dergelijke woningen, aldus de burgemeester Men zal nog trachten G.S te bewegen het besluit te her zien. Hoewel Kloetinge zich doortas tend heeft verzet teger. de samen voeging met Goes, heeft dit helaas geen effect gesorteerd In de tien maanden dat Kloetinge nog zelfstandig zal blijven zal dan ook de uiterste inspanning van het gemeentebestuur worden gevergd, meende de burgemeester. Op het programma staan o.a. nog de bouw van een gymnastieklokaal, de aanleg van tennisbanen, de bouw van een kleuterschool, de verbouwing van „Amicitia" en het transformeren van de oude kleuterschool tot bejaar dencentrum. De financiële positie van de gemeen te is kerngezond. Hoewel de gemeen te f 70.000 heeft geïnvesteerd voor de verkeerslichteninstallatie op het kruispunt Rijksweg-Lewestraat, Buys Ballotstraat en dit bij b. en w. zwaar heeft gewogen besloot men toch om genoemde installatie in eigendom, beheer en onderhoud over te dragen aan het rijk. Er zijn plannen voor het restaure ren van drie gemeentewoningen in de Peperstraat en op het Kerkplein. De stedebouwkundige ir. .P J. 't Hooft kwam hierover een toelichting geven Hij kreeg fiat om de plannen verder uit te werken en men hoopt dat particulieren hierin de stimulans zullen vinden om ook tot restauratie van pand over te gaan. Vrij langdurig discussieerde men ook over een afschrift van een schrij ven van de gemeenten Goes en We- meldinge die zich hadden uitgespro ken inzake de herindeling van Zuid- Beveland voor bet vormen van één grote gemeente ten westen van het kanaal door Zuid-Beveland die dan 50.000 inwoners zou krijgen. Wethouder D. Schipper, PvdA, merkte o<p hierbij dat vele gemeen ten zijn geweigerd hun standpunt te bepalen, zodat men een vertekend beeld heeft gekregen. De heer H. G. Jung (VVD) liet in eerste instantie ook een zacht „nee" holen tegen de uitspraak van Goes en Wemeldinge maar voelde aan de andere kant ook wel voor één grote gemeente op West Zuid Beveland. Deze zou, aldus de heer Jung een tegenwicht kunnen vormen tegen een opdringend Rotterdam. De heei H. J. Colijn (AR) achtte het in het belang van de streek dat men niet steeds met nieuwe plannen moet komen en dat er over de her indeling van Zuid-Beveland nu wel het nodige is gezegd. Hij wilde liever niet met de nieuwe visie meegaan en het merendeel van de raad even min. Op voorstel van de heer Colijn wil men G.S. verzoeken de presentiegel den voor commissievergaderingen ge lijk te stellen aan de raadsvergade ringen omdat de tijdsduur van beide bijeenkomsten toch ook vrijwel ge lijk is. Verder besloot men tot de bouw van een derde leslokaal bij de in aanbouw zijnde kleuterschool aan de Zomerweg en een viertal lichtmasten aan de Abbekindersezandweg. Ook nam men een garantiebesluit wat betreft het Pinkstertoernooi van de v.v Kloetinge wanneer zou blijken dat dit toernooi verlies zou opleveren en het kassaldo van de sportvereni ging aan het eind van het jaar on toereikend zou zijn. de heren Joh. Joosse en C. v. Nim- wegen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren R. Joosse en J. de Klerk met algemene stemmen her kozen. Op 12 mei 1969 zal de afde ling 10 jaar bestaan. Er werden be sprekingen gevoerd of dit lustrum nog met enige festiviteiten zal moe ten worden gevierd, maar veel gel den zijn hiervoor niet beschikbaar. De voorzitter deelde mede, dat er een verzoek was uitgegaan naar het college van burgemeester en wet houders van Middelburg om een zelfstandig verenigingslokaaltje ter beschikking te stellen. De heer Van Nimwegen deed het voorstel om het bodeloon met f 25 te verhogen, maar de bode wilde daar niets van weten. Hij deed het vele werk met liefde, maar wilde daarvoor geen meerdere vergoeding ontvangen. iWHHNWÉifi Hartsweer! De heer J. Sanders, molenaars knecht bij de graanhandel 't Anker in Schore en woonachtig in Hans- weert-Oost, heeft in verband met zijn 40-jarig ambtsjubileum uit handen van burgemeester A. Schipper, bur gemeester van Kruiningen, de ere medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, ontvangen. Dit bijzonder jubileum, n.l. 40 jaar verbonden als molenaarsknecht aan één bedrijf, is in familiekring op be scheiden wijze gevierd. Vrouwengilde Het R.-k. Vrou wengilde heeft in het dorpshuis Kaj Munk een bijeenkomst gehouden. Dor de weersomstandigheden was er wat het programma aanging een klink in de kabel gekomen. De ge plande demonstratieavond kon geen doorgang vinden. Desondanks heeft men zich gezellig weten bezig te houden. Een punt was nog aan de agenda toegevoegd, n.l. het kiezen van een secretaresse in verband met het ver trek naar elders van mevr. Wage naar-Asseiman. In deze vacature kon nog niet worden voorzien. Kapelle Mannenkoor Het mannenkoor „Zang en Vriendschap" kreeg een uitnodiging om medewerking te ver lenen aan de morgenkerkdienst op eerste Paasdag in de Ned. Herv. Kerk te Kapelle en ook voor een kort daarna te houden interkerkelij ke jeugddienst in de Herv. Kerk te Biezelinge. Met de repetities voor de in beide diensten te zingen liederen is ondertussen reeds een begin ge maakt. 's-Gravenpolder Verkiezing notabel Ter voorzie ning in de vacature van notabel voor de kerkvoogdij der hervormde ge meente te 's-Gravenpolder werd een herstemming gehouden tussen de candidaten W. J. Dominicus en G. van der Plasse. Met overgrote meer derheid van stemmen werd de heer G. van der Plasse gekozen, die zijn benoeming heeft aanvaard. Woensdag 19 februari 's middags om half vier zal het nieuwe kantoor van de Algemene Bank Nederland N.V. aan de Markt 7 in Axel officieel worden geopend. De opening zal worden verricht door de burgemees ter van Axel, de heer M. K. van Dijke. Aardenburg Oecumenische bijeenkomst Van avond is er om acht uur een bijeen komst van de Aardenburgse oecume nische gespreksgroep in het Van Eegenhuis. Gesproken zal worden over de vraag: zijn christelijke in stellingen of organisaties nodig of overbodig? De toegang is vrij. iJzendijke V.V.V. vergadering De door de zeer slechte weersomstandigheden minimale belangstelling voor de jaarvergadering van het V.V.V. was er mede de oorzaak van dat voor het periodiek en niet herkiesbaar zijnde bestuurslid de heer W. de Looze geen vervanger kon worden gevonden. Naast de gewone V.V.V. werkzaamheden zal de vereniging medewerking verlenen aan de vol gende evenementen: zeehengelwed- strijd, Pinksterprogram met wieler koers en voetbalwedstrijden, oriënta- tierif voor auto's, St.-Nicolaasfeest, volkskoers en de organisatie van de carnavalsoptocht voor morgen. MIDDELBURG School voor scheepswerktuigkundigen: J. Keste- loo, Middelburg; J. S. van Loo, Kruiningen; R. Vermeule, Middel burg. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De Sasse ge meenteraad heeft zich uitvoerig be ziggehouden met een kwestie die in de vorige vergadering van 28 januari de gemoederen reeds danig verhitte. De kwestie is dat de familie Gelder- land-Vermeulen in 1964 plannen maakte om op de plaats waar zij enige huizen had staan, aan de Klei ne Markt, een nieuw zakenpand te bouwen. Dit stuitte in eerste instan tie op bezwaren bij het gemeentebe stuur, omdat men in deze wijk een sanering wilde uitvoeren. Sinds 1964 is hierover een dusdanige correspon dentie ontstaan, dat de heer L. de Meijer een zeer dik dossier kon to nen. Dit raadslid opende de aanval op het beleid van b. en w. door o.a. een fotokopie van een notariële akte voor te lezen. Hierin wordt geschreven over de verkoop van enkele voor de sloop bestemde panden aan de gemeente door de familie Gelderland-Vermeu- len en de aankoop van de dan vrij komende gronden door genoemde familie. Uit een schrijven aan alle raadsleden gericht door de familie Gelderland-Vermeulen bleek over duidelijk dat er niet bepaald veel haast was gemaakt van gemeente zijde met deze zaak. Waarom eigenlijk die vertragingen vroegen ook de raadsleden De Groff en J. de Rijk. „Ik kan me goed voor stellen dat deze mensen uiteindelijk boos worden en deze brief aan de raadsleden stuurden. Ik zie, dat men van de zijde van de familie Gelder land-Vermeulen steeds correct bin nen een week op iedere brief van de gemeente antwoordde, maar dat het antwoord van de gemeente dikwijls twee tot drie maanden uitbleef", merkte de heer De Meijer op. Ook het feit betreffende de sloopwerk zaamheden der van de familie Gel derland-Vermeulen aangekochte hui zen werd punt van discussie. In de door de heer De Meijer reeds eerder geciteerde koopakte staat n.l., dat binnen drie maanden na tekening der akte, die plaatsvond op 30 september 1968, met de sloop moest zijn begon nen. In een ander geval zou de gemeen te ca. 1800.extra registratiekos ten moeten betalen. Op 28 januari besloot de raad op advies van b. en w. de sloop op te dragen aan een plaatselijk bedrijf. De sloop moest voor 30 januari beginnen, gezien de termijn in de koopakte. „Ook zo iéts", zei de heer De Meijer. „De raad wordt voorgehouden dat men voor 30 januari moest beginnen, terwijl we voor 30 december hadden moeten beslissen. Die 1800,is dus nutte loos weggegooid geld". Ook de heer M. de Groff wilde meer weten van deze affaire. B. en w. hadden de raad wel een uitvoerige brief ge schreven, maar daar hadden de raadsleden weinig waardering voor, omdat er wel een enorm aantal da tums werd opgesomd, maar in feite geen antwoord werd gegeven op de vragen waarom het zo lang moest duren. In de brief van b. en w. werd n.l. geschreven over de termijn na 1967. De heer De Meijer zei hierover tot slot: „Ik beluister in de gemeente een steeds stijgend aantal klachten van inwoners die dikwijls maanden te laat antwoord krijgen op hun ver zoek over een simpele kwestie, maar dikwijls ook over belangrijke zaken. Soms krijgt men zelfs helemaal geen antwoord". De heer M. de Groff, sprekende namens de P.v.d.A.-fractie tijdens de algemene beschouwingen, uitte zijn teleurstelling over het niet toeken nen van woningwetwoningen in 1969 aan Sas van Gent. Dit raadslid kwam tot de conclusie dat Sas van Gent een nijpend tekort krijgt aan goedkope huurwoningen. Momenteel worden er te dure huizen gebouwd, hetgeen betekent dat men een verkeerde hui- zenvoorraad creëert", merkte hij op. Ook de ontwikkeling van de Ka naalzone baarde het socialistische raadslid zorgen. Volgens hem zouden de planologen denken dat deze streek wel tot zelfontwikkeling zal komen, maar dat dit niet mogelijk was, blijkt uit een vergelijking die de heer De Groff maakte met het aangrenzende Belgische gebied, waar de ontwikke ling razend snel om zich heen grijpt. Na een toelichting te hebben ge geven op de huisvestiging van de la gere scholen in Sas van Gent en zijn waardering te hebben uitgespro ken over de snelle realisering van het culturele centrum, laakte hij de houding van de autoriteiten betref fende de oprichting van het haven schap. „Steeds meer raken wij er van overtuigd dat men ondanks alle an dersluidende berichten de oprichting van het havenschap wil laten plaats vinden na de gemeentelijke herin deling. Laat men consequent zijn en dat dan ronduit vertellen. Dit zou eleganter zijn dan de huidige gang van zaken", zei hij. De heer J. de Rijk, sprekende na mens de Katholieke Partij in de Sasse raad, vroeg vooral aandacht voor het onderwijs. Namens de party Gemeentebelangen vroeg de heer J. Reinders het woord. Hij sprak zijn voldoening uit over het feit dat de begroting sluitend was. Deze spre ker pleitte ervoor dat de heffing van belastingen in de toekomst mo gelijk ook een verhoging van de ge meentelijke legesgelden zou inhou den. Betreffende het havenschap pleitte dit raadslid voor de realise ring op korte termijn van insteekha- vens voor het Sasse industriegebied en de inbreng van deze gebieden in het havenschap. De heer Reinders vreesde dat langer uitstel van uit voering van de werken abnormale stijging der grondprijzen zou bete kenen. Tot slot vroeg de heer Rein ders nogmaals aandacht voor het functioneren van de huisvuilophaal dienst. Er zou te nonchalant gewerkt worden en de vuilnisvaten zouden slechts half geledigd worden. (ADVERTENTIE) Gevraagd wegens uitbreiding der werkzaamheden Aanmelden: WASSERIJ Beestenmarkt 14, Hulst, tel. 01140-2813, na 6 uur, Julianalaan 11, Hulst. (Van een onzer verslaggevers) LIEMPDE De landbouwvoor lichting tijdens de op 7 en 8 mei in Liempde te houden werktuigendagen, zal zich speciaal bezighouden met de vraag of men met een gezinsbedrijf 35 tot 40 koeien kan houden of akker bouw uitoefenen op 35 tot 40 ha. De stal in Liempde zal worden inge richt als ligboxenstal voor veertig koeien. Verder zullen de mogelijkheden worden bekeken van het exploiteren van een veredelingsbedrijf met 100 zeugen, 1000 mestv'arkens, 10.000 leghennen of 30.000 mestkuikens. Men voorspelt namelijk de gespe cialiseerde bedrijven, welke de laat ste tijd bevredigende uitkomsten ge ven, een goede toekomst. In de tuinbouwsector zal men bij zondere aandacht besteden aan de z-g. „gewassenverpleging". Morgen, zaterdag 15 febr^" Hansweert 1.46 en 14.16 mé, neuzen 1.09 en 13.38 uur vr.fcl 0.43 en 00.00 uur, WtaadfflW en 14.55 uur. 8t 1 BIOSCOPEN EN SCHOÜWBOIM. GOES Grand 20 uur liet wonder van de liefde. 18 j VLISSINGEN Alhambra 20 uur De groene baretten, 14 j MIDDELBURG City 20 uur De twaalf veroordeelden. 14 OOSTBURG Ledel 20 uur Globe met „Wie wonii.1 zeep gebracht" OVEZANDE Café Verbeek 15.30. 18.45 en 21 I Filmvoorstelling Ned. Blinden!* I ZIERIKZEE Prof. Zeemanlyceum 20 uur Filmprogramma Joris Ivens DIVERSEN TERNE ZEN De Molen 20 uur Blankert MIDDELBURG De Schakel 20 uur Lezing met lila Noorwegen (NRV) KO! GENE Stadswijnkelder 20 uur film bureau Wijsmuller ZUIDDORPE A. de Block 19 uur Kaarting KK; IJZENDIJKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. CLINGE L. de Vijlder 19.30 uur Schietinr 's-HEERENHOEK Café De Kroon 19.30 uur de biljartwedstrijden Drukke campings, zoals hier cam] vertrouwd beeld aan de Zeeuwscl weer bij BIOSCOPEN EN SCHOUWBURGEN GOES Prins van Oranje 19.30 uur Goesê q* rettevereniging met „Eine Nacht i Venedig" TERNEUZEN Luxor 20 uur De slag bij Anzio, 14 J. OOSTBURG Ledel 20 uur Ten eeuwige dagen verdoemd VLISSINGEN Alhambra 19 en 21,30 uur De groene baretten, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur De twaalf veroordeelden, 14 j. DIVERSEN TERNEUZEN De Sluis 19.30 uur Gemaskerd bal De Molen 19.30 uur Café Société IJZENDIJKE 15 uur Carnavalsoptocht Café de Lozanne 20 uur Hofzicht 20 uur Bal OOSTBURG Hotel Victoria 20 uur Dansen BIERVLIET Soos Les Copains i uur Carnaval MIDDELBURG 14.30 uur Optocht „De Maneblussür| Gymnastiekzaal Plan-Zuid 20 uir Carnavalsavond Noordpolderstraat 2 Landbouwweiï»jj genshow Cebeco ST. JANSTEEN Dorp 14.30 uur Carnavalsoptocm Verenigingsgebouw 19 uur Carnav--- Café Traas 19.30 uur Carnavals» HENGSTDIJK P. van Dijk 15 uur Schieting KAPELLEBRUG C. de Kind Schieting 's-HEERENHOEK 0ri^| Café de Korenbeurs 14 uur WF ting yjflg 15 uur Carnavalsoptocht voor y 19 uur Carnavalsbal Jeugdhoeve 16 uur Gekoste kinderbal Carnal I (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Nederlandse s kerindustrie heeft besloten om een eventuele contingentering van bietenteelt na 1970, geen rekening houden met telers, die in 1969 z overgegaan tot een opvoering van uitzaai. Op de vaststelling van 1 contingent zal tegen die tijd 1 meerdere aantal bieten per teler n van invloed zijn. Volgens het maandblad van Suiker Unie is het niet uitgeslob I dat een aantal telers, die een voo I gezette contingentering voorzien, 1 I pen op een grotere toewijzing dc nu alvast meer uit te zaaien. Dit i zijn effect door het besluit dus m i sen- I De suikerindustrie wil met da maatregel voorkomen, dat de uitz: in 1969 onnodig wordt verhoogd. acht dit in het belang van de tele I De gezamenlijke suikerindustrie wi. er op, dat de Nederlandse overhe voor de jaren 1968 tot en met 19| heeft gekozen voor het z.g. men; I prijsstelsel in de EEG-regeling, wa door individuele contingentering deze jaren is uitgesloten. In 19 tal opnieuw een keuze moeten we den gemaakt. Beperking van de u zaai wordt gewenst met het oog I de prijzen. De opbrengst van de suikerbietej campagne 1968 was 100.000 ton lag I dan was verwacht. Er zijn 3.300.0 (ADVERTENTIE) Café De Kro 19 uur 1 181»» opgaven voor -e*e rubriek: 7438 of postbus 116 in MM*1* Samen uit... Ja, gezellig. Maar soms kunnen maag- en darm stoornissen Uw plezier vergallen. Neem geen risico. Neem wel Noritl Norit geeft U het veilige gevoel dat U ongestoord kunt genieten. Norit (de bekende git-zwarte tablet jes) waarmee maag- en darm- stoorniesen snel worden bestreden. Vraag Norit aan Uw apotheker of drogist Vooruitzichten voor zaterdag zondag, opgeste door het K.N.M op donderdag o 18.00 uur: Aanhoudende vorst met plaatselijk enig \y„0„ sneeuw. hiicldpMVOOruitz^chten in cijfer g Vnni °7er Nederland, i tot 4- .H. rdag: aantal uren zon: Jen 'n„^n'"temp-: meer dan 4 gr ■heer Ho c normaal; max.-temj t kans nn graden onder norma: stens ia ,een droge periode van mi: geheel d r' 80 Pr°cent; kans op W^00g etmaal: 60 procent, der dan a. g-: aantaI uren zon: mi graden Ah m>n.-temp.: meer dan meer dan ^er normaal; max.-temj kans nn graden onder norma: stem i? ,^en droge periode van ir: geheel ruAr: Procent; kans op i *="eei droog etmaal; 50 procent

de Stem | 1969 | | pagina 2