akker Tarieven van specialisten verdubbeld Samenwerken van boerenbedrijven óók met kapitaal oordelig) L. J. van 't Westende viert 75e verjaardag V olksdansvereniging „Kasporgo" naar Zweden MATERIALEN Subsidiëring „De Vogel' L nog onzekere factor Even uitblazen mevrouw Koffie niet zo giftig als misverstand erover rpapier voor uw Opening 0.1. school Goes IN DRIE JAAR Moeilijk jaar voor landbouw appeltaart 'jj en iv. van Vogelwaarde: I In '70 imkersdag lm Goes Eerste steen bejaardenhuis in Yerseke Zakenmanwethoudersociaal werker Vakman Jaarvergadering „Melkcontrole" Voorzitter ZLM Axel: J. Markusse bepleit voor de Z.L.M. in Axel L-pan Carnaval Etten-Leur Voorstel b. en w.: Uitbreiding van industrieterrein Goes zuid-west Speeltuin in Temeuzen-Zui d laat op zich wachten maten lengtes nze ntaart 3, heerlijk ieren DE STEM VAN DONDERDAG 13 FEBRUARI 1969 kruidenierswaren ilden bij de bedrijfsleider jraag nadere inlichtingen telefonisch een afspraak 462. EUZEN - TEL. 01150-2872 uit de Hema. Zó van 's en altijd voordelig. deze week (t/m 22 (Vjn een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE - De gemeen- a van Vogelwaarde zal in de Sdering van vrijdag a.s. de be- 'e f,„e worden aangeboden van het Seatiegebied „De Vogel". Deze be- van inkomsten en uitgaven foneeste'd d00r de administrateur on het recreatiebedrijf. I verondersteld mag worden", zo l,ï„h en w. van Vogelwaarde de 13 rnee in een begeleidende brief I t het kampeerterrein niet het ge- |j seizoen voor het publiek zal liaan. Dit is van invloed op de looting". Slechts zeer globaal kon I „rden berekend, wat de inkomsten II uitgaven van het recreatiecen- I "an zoHen zijn. Vast staat wel, wat (Van onze correspondent) I GOES - Tijdens de te Goes gehouden I jaarvergadering- van de Vereniging IL bevordering van de Bijenteelt in Nederland bracht een hoofdbestuurs- I jj je wenselijkheid naar voren een I kringvergadering te organiseren. Ook zou de mogelijkheid bekeken roeten worden om in 1970 te Goes l ien imkersdag te organiseren, aan- Goes over een uitstekende B(l„,jnodatie beschikt. Het bestuur I Via de afdeling Noord- en Zuid-Be- I zou deze ideeën nader uit I rerken. I In de vacature van het aftredend I bestuurslid H. Moelker werd met 13 2 stemmen de heer Noteboom t .„.„zen- die zich tevens bereid ver- |üarde het penningmeesterschap op I zich te nemen. De heer Helder werd I ioor het bestuur gefeliciteerd met I zijn 70-jarig lidmaatschap van de I vereniging. Door de voorzitter werd I voorgesteld de oudste leden te hul- 1 digen met een decoratie. I Tijdens de rondvraag werd meege- I ieeld dat 15 februari in de Tuin- J bouwschool te Kapelle een cursus Bijenteelt start, die onder leiding I zal staan van de hoofdassistent van liet Rijksbijenconsulentschap, de I heer A. J. van Willigen. Voor de I cursus hebben zich reeds 21 leerlin- I gen aangemeld. de jaarlijkse lasten zullen zijn als gevolg van de aanlegkosten. Het re sultaat van de exploitatie is in de eerste plaats, aldus b. en w. afhan kelijk, menen zij, van de subsidies, die worden verstrekt in de aanlegkos ten van het terrein. Dit laatste is evenwel een onzekere factor. Als alle aangevraagde subsidies zullen worden verleend, dan verwacht het college, dat bij een redelijke bezetting van het recreatieterrein de exploitatie sluitend zal zijn. B. en w. menen echter niet, dat mag worden vooruitgelopen op deze ver wachtingen. „We moeten er op voor bereid zijn", berichten zij de raads leden, „dat het allemaal wel eens on gunstiger zou kunnen uitvallen". Er is rekening gehouden, dat de ge meente een jaarlijkse bijdrage zal moeten geven aan het recreatiebe drijf „De Vogel" om de nadelige uit komsten weg te kunnen werken. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Vandaag zal wethouder J. H. Roose van onderwijs in Goes de nieuwe openbare lagere school „De Bellefleur" officieel openen. Dit gebeurt 's middags om half vier. De schooj is gebouwd aan de Bessestraat in Goes Zuid. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Op 20 februari zal de eerste steen worden gelegd voor het bejaardentehuis „Vredelust" aan de Damstraat in Yerseke. Ter gelegenheid hiervan is er die middag om kwairt voor 3 een bijeen komst op heit gemeentehuis van Yer seke. Bottssac-stof/en zijn voor Neder- een begrip. Namen als Ricci en ar^in zijn eraan verbonden en dat voor modebewuste dames wat f 2e^en. De meest recente Boussac- collectie richt zich naar de laatste fyse mode. Nieuw zijn overals en i r°zkpakken met strak lijfje en ^e' kuitlange broekspijpendie er gelijk exotisch uitzien. Lange y Pypige pantalons zijn er dit jaar j° Weer bij. De kleuren van de stof- barbij zijn weelderig, de motie- ,en QWallend. Hippe kostuums v^'lU diverse dessins verwerkt, n en me gewaagd, maar leuk voor tiet°'l9e'' s^an^e vrouw- Op de foto bi2a 20 n pak' waarbij de voering r conlrasteert met het jasje zelf. Uit het boekje „1001 recepten met koffie", een Maraboe Flash-uitgave van Bruna, haalden wij de volgende wetenswaardigheden: Koffie bevat een bepaalde hoeveelheid looizuur, waaraan hij zijn bitterheid dankt. Dit zuur oefent een slechte invloed uit op de spijsvertering en werkt vooral stoppend. Het zakt maar langzaam door het water, waar u de koffie mee zet. Daarom bevatten de snel gezette koffies van het espressotype minder looizuur dan de langzaam gezette koffiesoorten (percolator, filter). In koffie zitten ook etheri sche oliën, die er het heerlijke aroma aan geven. Ze bevorderen de spijs vertering en hebben geen enkel schadelijk effect. Cafeïne is het alcaloïde van de koffie. Het wordt heel gemakkelijk in de darm opgenomen en vrij snel afgescheiden m de urine. Hieruit volgt dat koffie, zoals elke warme drank, snel in de maag belandt, d-aar zijn werking ontwikkelt, maar dat die vrij kort duurt (enkele uren). Cafeïne is voor alles een stimulerend middel, dat intellectuele arbeid be vordert en gevoelens van vermoeid heid en slaap verdrijft. In grote hoe veelheden veroorzaakt het nervositeit en rusteloosheid. Cafeïne is een diuretisch middel, dat de afscheiding van urine bevordert door de nieren. Het is ook een ademhalingsstimulans, in dit opzicht, dat een' pasgeboren baby met ademhalingsmoeilijkheden ermee wordt ingespoten. Tevens is cafeïne een hartstimulans. Bij chro nische afwijking kan het een eind maken aan onaangename symptomen als hartkloppingen. Als vaatverwij dend middel kan het de bloeddruk verlagen. Het zet de aderen en slag aderen uit, zodat sommige mensen juist slaperig van koffie worden. Het is heel normaal om een a twee kopjes koffie bij het ontbijt te drinken. Het kikkert fijn op. In de winter als u extra-weerstand tegen de kou wilt hebben, drinkt u een kop koffie met een hoop suiker. U zult het dan minder koud hebben. Het kopje koffie om elf uur is uitstekend. Als het maar geen kopje koffie met gebakjes en een hoop slagro-om wordt. Een kopje koffie na het avondeten zorgt ervoor, dat uw voedsel beter verteert en het bestrijdt de slaperigheid, die de spijsvertering begeleidt. Maar ver trouw op dit laatste niet teveel als u nog moet autorijden. Zorg er dan liever voor, dat u licht eet en er geen alcoholhoudende dranken bij drinkt. Kinderen onder de zes jaar kunnen beter geen koffie drinken, maar er is geen bezwaar tegen melk met een scheutje koffie 'erin. Vanaf het ze vende jaar of iets ouder kunt u ze het stukje bij beetje wat sterker geven. Koffie is lang zo giftig niet (schrijft de dokter in dit boekje) als het misverstand ten aanzien van de kof fie. Alleen mensen met zeer zwakke zenuwen, lijders aan bepaalde hart ziekten en nierlijders zullen met goed recht strikt verboden worden koffie te drinken, tenzij cafeïnevrij. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „In Middel burg gaat het nu anders toe dan een aantal jaren geleden. Toen werd de industrie ge weerd, nu trekt men zoveel mogelijk nijverheid aan. Uit een economisch oogpunt is dat beslist te aanvaarden. Er dient echter voor te worden gewaakt, dat het leefklimaat niet in het gedrang komt. Middelburg heeft als stad zo zijn eigen sfeer% Die moet be waard blijven.1' Laurentius Jacobus van 't West ende, die op 18 februari zijn vijf enzeventigste verjaardag viert, zegt dat op bedachtzame doch be sliste toon. Op dezelfde toon moet hij in zijn lange leven ontelbare beslissingen hebben genomen, die Lau van 't Westende tot een suc cesvol zakenman, een vooraan staand wethouder en een geacht „sociaal werker" hebben gemaakt. Als leerling-bankwerker begon nen, bouwde hij uit „niets" een zaak op die bij zijn afscheid daar van zeventig personeelsleden tel de; als wethouder van openbare werken en bedrijven had de heer Van 't Westende een belangrijk aandeel in de heropbouw van de vrijwel geheel verwoeste Middel burgse binnenstad; de Middel burgse katholieke gemeenschap dankt voor 99 procent aan hem, als organisatieman, het „kostelijke" bezit van een nieuwe kerk en dito bejaardentehuis, bejaardenflats, een lagere school en een kleuter school bij elkaar gegroepeerd in de Middelburgse binnenstad. Toch maakt de heer va-n 't West ende geenszins de indruk zeer „dynamisch" te zijn. Niet groot van stuk, bedachtzaam in zijn hande len en spaarzaam met zijn woor den. Dat beeld i-s echter bedreig- lijk. In de dagen, dat Lau van 't Westende zijn drie functies elke dag weer waar maakte, stond hij 's morgens om half acht op, ging aan de slag en legde het hoofdje niet te rusten voor de volgende morgen twee uur. „Ik moest wel met die zes uur nachtrust genoe gen nemen, anders zou ik nooit met al het werk klaar zijn geko men. U moet niet vergeten, dat ik niet alleen nog zo'n vijftien voor zittersfuncties had (de toeristen zielzorg, de r.-k. bejaardenzorg, de examencommissie Bemetel, de on derwijscommissie voor de techni sche school enz.) maar ook tal van andere bezigheden zoals een der tigjarig lidmaatschap van de re dactieraad van De Stem". Hij werd geboren op de hofstede De Kruitmolen onder Klevers- kerke. Van 't Westende senior was in feite de enige katholieke boer op Walcheren. In de gesloten en conservatieve eilandgemeenschap van de vorige eeuw was dat na tuurlij!: wel eens een bron van wrijving. Ondanks dat verschil van geloofsovertuiging heeft ech ter Lau een bijzonder sterke band met die Walcherse gemeenschap kunnen smeden. Het sterkst spreekt dat uit het feit, dat hij als enige katholiek in de Middelburgse gemeenteraad, direct na de oorlog tot wethouder van die stad werd gekozen. Dat is hij dertien en een half jaar geble ven. Zelf vindt hij deze verkiezing zonder eisen fractie niet zó bijzonder: „Middelburg was één ruïne. Ook het elektriciteitsnet en de gas- en waterleidingen waren verdwenen. Men had in het ge meentebestuur voor de wederop bouw dus in de eerste plaats vak mensen nodig. Zo werd ik aange zocht". Dat vakmanschap van de heer Van 't Westende zat hem vooral tn de elektriciteit. Nadat vader Van 't Westende wegens de ma laise in de landbouw zich als vee koopman in Middelburg had ge vestigd, volgde de jeugdige Lau daar een opleiding tot bankwer ker. Eenmaal in de „praktijk" koos hij echter al spoedig voor de toen nog piepjonge elektro-techniek. De kundigheden, die hij op dit terrein verwierf, waren van dien aard dat, de hard werkende jongeman al spoedig bij de toenmalige Al gemene Zeeuwse Electriciteits Maatschappij werd bevorderd tot chef-monteur. De zaak ging echter op de fles en Lau van 't Westende begon voor zichzelf. De start was in Mid delburg, er kwam een filiaal in Vlissingen bij en tenslotte stichtte de energieke zakenman ook het Technisch Handelsbureau Zeeland. Hoe de zaak zich tot verreweg de grootste in Zeeland kon ont wikkelen, terwijl hij er als direc teur nog zoveel andere bezighe den bij had: „Ik kon dat allemaal doen omdat ik betrouwbare en be kwame mensen in dienst had. Daardoor kon ik veel werk over dragen, mij aan de gemeentebe langen wijden en behoefde ik ook de parochie niet te verwaarlozen". DEN HAAG (ANP) De tarieven van de specialisten voor de behande ling van patiënten, die tweede klasse liggen in een ziekenhuis, zijn de afgelopen drie jaar globaal genomen ongeveer verdubbeld, die voor derde klasse patiënten zijn met ongeveer 65 a 70 procent verhoogd. De ziekte kostenverzekeringsmaatschappijen, die de stijging onredelijk groot vinden, stellen thans pogingen in het werk om met de landelijke specialisten- vereniging tot een overeenkomst te komen, waarbij hieraan paal en perk wordt gesteld. Het wordt zo langzamerhand gewoonte dat „Kasporgo" in de zomervakantie een buitenlandse trip maakt om deel te nemen aan internationale folkloris tische gebeurtenissen. Deze zomer zal de groep naar Asele in Zweden gaan. Zij zal daar deelnemen aan een internationale feestweek, die zal worden gehouden tot 25 juli. Ook ontving „Kasporgo" een uitnodiging te komen dansen op een inter nationale feestweek in Turku te Finland, en eveneens een uitnodiging voor deelname aan een folkloreweek in het Tsjechoslowaakse Strasnize. „Kasporgo" heeft deze twee uitnodigingen wegens gebrek aan geldmiddelen moeten afslaan. Volgens voorzitter-secretaris C. W. Vervest van „Kasporgo' is dit zeer te betreuren. Hij is van mening, dat het jeugdwerk!' zoals zijr, groep dat beoefent, wordt gestagneerd door het ontbreken van' financiële overheidssteun. Hij vindt dat de overheid op dit gebied nog te weinig Europees denkt, waar door zijns inziens de jeugd steun wordt onthouden in haar streven naar een wording van Europa. Op 1 maart zal ^.Kasporgo" wat dichter bij huis dansen, namelijk in Stop peldijk. Ook staan er twee optredens in België op het programma Op 27 april danst de groep in Evergem, op 10 en 11 mei in Moerbeke Waes, en verder op 1 juni in Breda. Op 5 en 6 juli zal „Kasporgo" deelnemen aan de Europeade, een inter nationaal zang-muziek- en dansfestival. Dit feest wordt gehouden in Straats burg of in Colmar. Dit werd vernomen bij informatie naar de achtergronden van de scher pe premieverhogingen, waartoe de verzekeringsmaatschappijen enige malen achtereen zijn overgegaan. Be halve o.a. de stijgende ziekenhuista rieven en de toeneming van de me dische „consumptie" heeft de aanzien lijke stijging van de specialistentarie ven hierbij een rol gespeeld. De ver zekeringsmaatschappijen zijn van oordeel, dat deze stijging in geen en kele verhouding staat tot de stijging van het algemene prijspeil of de stij ging van de lonen en salarissen in ons land. Tot dusver lopen de tarieven voor de particuliere patiënten sterk uit een: het operatietarief van de ene chirurg is soms een veelvoud van dat van zijn collega. In de relatie tussen de ziekenfondsen en de specialisten is dit anders: voor ziekenfondspatiën ten ligt het tarief voor iedere ver richting vast. De operatietarieven voor particuliere patiënten bedragen tot het zesvoudige van die voor de ziekenfondspatiënten. In de kringen der verzekeraars is men de mening toegedaan, dat de specialisten de particuliere patiënten fdit is ongeveer 30 pet. van de be volking) laten betalen wat zij menen tekort te komen als gevolg van het matige peil van de tarieven, die zij met de ziekenfondsen zijn overeen gekomen. Dit wordt met zoveel woor den gezegd in een recent jaarverslag van de Unie van Schadeverzekeraars: „Het is met dit onderdeel van de ziek tekostenverzekering (de nota's der specialisten) een vreemde zaak. Zie kenfondsen treffen met specialisten overeenkomsten ter zake van bepaald matige honoraria. Specialisten zoeken en vinden compensatie in de nota's voor particuliere patiënten. De pa tiënten sturen de nota's naar hun ziektekostenverzekeraars, die ze per saldo betalen. De verzekeraars moe ten die hoge nota', natuurlijk, willen zij het hoofd boven water houden, in hun premies verwerken. Het re sultaat is dan, dat een onevenredig deel van het inkomen van de specia list via de nota's afkomstig is uit de premie, die slechts een klein deel van de bevolking (de particuliere patiën ten) betaalt". De stijging van de specialistentarie ven met 65 a 100 pet. in de afgelopen drie jaar is gesignaleerd bji een in (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Provincia le Vereniging vobr Melkcontrole in Zeeland houdt op dinsdag 25 februa ri de jaarvergadering in „De Brasse rie" te Middelburg. Op deze vergade ring zal o.m. een inleiding worden ge houden door ir. C. Janmaat van de Centrale Melkcontrole Dienst te Arn hem over het onderwerp „Verwer king van de melkcontrolegegevens uit Zeeland door de computer". Utrecht gevestigde ziektenkostenver- zekeringsmaatschappij. Volgens de contactcommissie Landelijke Organi saties van Ziektekostenverzekeraars is deze stijging een algemeen ver schijnsel in ons land, waarbij hier en laar natuurlijk afwijkingen in beide richtingen kunnen voorkomen. Deze contactcommissie is ook be paald niet enthousiast over de wijze, waarop de tarieven der huisartsen in de hand worden gehouden. Zij sig naleert, dat het visitetarief van de huisartsen in sommige delen van het land nu reeds 13 tot 15 gulden be draagt. Een jaar geleden was dit nog 9 tot 13,50 gulden, twee jaar gele den 8 tot 12 gulden. (Van onze correspondent) AXEL Tijdens de algemene ver gadering van de Z.L.M. afdeling Axel in „De Halle" te Axel zei afdelings voorzitter \V. Dekker dat 1968 een moeilijk jaar voor de lg>ndbouw ge weest was met veel regen en veel problemen. Hij had een pluimpje over voor de beide waterschappen en het werk van de loonarbeiders. De opbrengst en kwaliteit van de produktie was, zo zei hij, slecht. „De oorzaak ligt vooral hierin, dat de boeren kans hebben gezien, geleid door onderwijs, voor lichting en onderzoek, cultuur-tech nische werken (ruilverkaveling) zich op te werken tot een bekwaam vak manschap. Doch hierdoor wordt de agrariër gestraft", aldus de heer Dek ker. „Zij halen uit hun bedrijf wat er inzit, gevolg is overproduktie". Veel kriitiek had hij op het plan Mansholt, o.a. wat betreft de onttrek king van cultuurgronden voor recrea tiemogelijkheden. Wat Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen be trof wees hij op de ruilverkaveling Koewacht. „Een groot gedeelte van het ruilverkavelingsblok, n.l. 20 pet bestaat uit puur zand". Hier was vol gens hem een prachtige gelegenheid geweest voor recreatiemogelijkheid, waarbij vooral de boeren zouden kun nen worden ingeschakeld. „De be staande boerderijen had men kunnen inrichten voor recreatieoord en boe ren die dat wilden zouden toezicht kunnen houden en een dergelijk ge bied onderhouden". Door de natuur lijke staat zouden hier niet veel on kosten gemaakt moeten worden. De heer Dekker zei ook, dat de boeren in Nederland te maken hebben met con currentievervalsing. Hij wees op de voordelen die de Belgische boeren genieten. (Van onze correspondent) AXEL „De ontwikkelingen waarmee we vandaag de dag te ma ken krijgen gaan ook het platteland niet voorbij. Al deze veranderingen eisen in meerdere of mindere mate een aanpassing van de landbouwbe drijven. Om als agrariër de zelf standigheid te kunnen bewaren zal in de toekomst, wil hij zich finan cieel handhaven, een nauwe samen werking niet alleen met machines ~n arbeid maar ook met kapitaal noodzakelijk zijn. Dit zei de heer J. Markusse, agra- risch-sociaal voorlichter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, tijdens de algemene vergadering van de Zeeuwse Landbouw Maatschap pij afdeling Axel in „De Halle" te Axel. Hij zei evenwel geen voorstander te zijn van mammoetbedrijven. Ook de samenwerking met de loonarbei der zal vooral in de toekomst een grote rol blijven spelen, zo zei hij. „Aan de functie van ondernemer in de landbouw, die de produktie- factoren grond, kapitaal en arbeid op zo gunstig mogelijke wijze moet combineren, worden nieuwe eisen gesteld". „De boer met de wandelstok is uit de tijd", zo zei hij. „De onderne mer moet nu beschikken over fee ling voor zijn beroep, over de juis te mentale instelling, hij moet ken nis van zaken hebben zowel technisch als economisch, hij moet organise ren voor zijn bedrijf en samen met anderen". Te weinig wordt er, volgens de heer Markusse, gebruik gemaakt van de mogelijkheid om geld te le nen om de uitbreidingen van de be drijven te kunnen financieren. „Wanneer verschillende investe ringen gezamenlijk worden gedaan", zei hij, „zullen de kosten verlaagd worden". „De economische toestand, de tech nische en chemische ontwikkeling leiden ertoe dat vele ondernemers af zullen vloeien. Dit is een vraagstuk en een ontwikkeling die levensom- vattend is". Daarom moeten volgens de heer Markusse de jongeren, ook diege nen, die boer worden, een opleiding krijgen, die, indien dat mogelijk is, op hoger peil komt te liggen dan al leen de lagere landbouwschool. ,-Men kan dan later ook andere kanten op, indien dat nodig mocht zijn", aldus de heer Markusse. In diverse bladen is er de laatste tijd heel wat papier besteed aan het niet samen gaan van de twee karna- valsverenigingen van Etten en Leur. Van Ettense kant heeft men hier voor weinig begrip. Waar heeft Leur elf jaar voor gepionierd? Waarom moet de Ettense optocht gelijktijdig gehouden worden met de Leurse? Aan de zuidelijke spoorlijnkant is men blijkbaar het verleden te gauw vergeten. Daar komt nog het stok paardje van onze burgermester bij, die alles kost wat kost, samen wil voegen. Daar is Leur bang voor. Waar blijven dan de karnaval, voetbal, har monie e.d.? Leur ondervindt nog steeds de Et tense discriminatie, die al jaren be vind u het daarom vreemd, dat als er toch een fusie uit de bus was ge komen, geen enkele Leurenaar bereid was om aan deze gezamenlijke op tocht mee te werken. Daar ligt het verleden nog te vers voor in het ge heugen en is Leur te ver voor ge sloopt. Gelukkig wordt er voor Leur al iets meer gedaan. De inwoners die hier dan tien jaar wonen kunnen dit het beste begrijpen. Het eventuele samengaan van bei de karnavalsverpnigingen zal mis schien in de toekomst wel kunnen; maar dan moet daar de tijd voor rijp zijn. Dan moet het echt Etten en Leur zijn, maar niet Etten min Leur. Voor dat het zo ver is volgen hier nog wat tips voor de raadsleden: Een straatverlichting in de kom Leur, zoals die in Etten aanwezig is, diverse gaten in het dorp Leur spoe dig bebouwt, diverse straatnamen in het centrum van Leur weer aanbren gen, bij de vaartkant een bordje plaatsen Etten-Leur Noord. Kortom, het Etten min Leur in zijn geheel wegwerken. Dan zij we weer enkele jaartjes ou der en dan zal de tijd wel rijp worden om Etten en Leur samen te smeden, ook op karnavalsgebied. LEUR (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Burgemeester en wet houders van Goes zullen de radd in de woensdag 19 februari te houden vergadering een voorstel doen over uitbreiding van het industrieterrein zuidwest. B. en w. delen mee, dat het bouw rijpe droge industrieterrein zuid west bijna geheel is uitgegeven. Daarom is het, volgens het college noodzakelijk, dat op korte termijn een uitbreiding van het beschikbare droge industrieterrein wordt gereali seerd. Het bestemmingsplan zuidwest voorziet in de gewenste uitbreiding door de gronden, die liggen tussen dis watergang van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland en de zogenaamde buitenspoorlijn door Zuid-Beveland als zodanig bouwrijp te maken. Om deze terreinen te kunnen ont sluiten is het noodzakelijk, dat over d-e watergang een brug wordt ge bouwd en een daarop aansluitende weg met riolering wordt aangelegd. De kosten van het bouwriipmaken van de terreinen en van de bouw van de brug worden geraamd op 731.000 gulden. De te bouwen brug zal te zijner tijd eveneens dienst doen ter ontsluiting van de aangrenzende industrieterrei nen in het bestemmingsplan „De Poel". In verband hiprmee zal met tertijd de bouw van een tweede brug over de watergang noodzakelijk zijn. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het al maanden bestaande plan tot het oprichten van een speeltuin aan de Alvarezlaan in Terneuzen-Zuid is nog steeds niet aan zijn verwezenlijking toe. Op het 'ei-rein waar de speelgelegenheid is geprojecteerd staat alleen nog maar --en bord met de mededeling dat de speeltuin er komt. Voor de rest ligt het project van de Stichting Speel- 'uin-Zuid er kaal en verlaten bij. Het. wachten is op het eerste speel toestel, maar het is niet bekend wanneer het zover is. Van gemeente- zijde deelt men ons mee, dat men met belangstelling de verdere initia tieven van het stichtingsbestuur te gemoet ziet. Van de kant van het speeltuinbestuur konden wij niets naders te weten komen over het stadium waarin de soeeltuin in op richting verkeert. „Wacht u maar rustig af Tegen die tijd zullen we onze leden zelf wel inlichten hoe de zaken er voor staan", aldus de waar nemend voorzitter. Een dezer dagen komt het bestuur bijeen. Mogelijk dat die leden dan weer ie+s meer te weten komen over het tijdstip waarop hun kinderen voor het eerst de speeltuin in bezit zullen nemen. Voorlopig zullen zij het met het bord moeten doen. dat hun al maan denlang hun speeltuin in het voor uitzicht stelt.

de Stem | 1969 | | pagina 5