Verenigingsleven in Oostbur; heeft accommodatie nodig ESHilliISiESi OVER HET ALGEMEEN VEEL ANIMO MIDDELBURG 'geeuw.s,c|-> AXEL BRESKENS HULST TERNEUZEN „De Volharding" in Westdorpe heeft goed jaar achter zich LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS SNÈËW" WALCHEREN Discussieavond PvdA: „Confrontatie met het gezag" Wielercomité Volleybal Badminton Voetbal Tennis Tafeltennis Nieuwe presidente Ver. Huisvrouwen Raadsvergadering Lezing over Brazilië in parochiehuis G.S. keurt aankoop grond goed A.R. besprak rapport van de achttien Slippartij en botsing np Rijksweg 58 ONVERDIEND VERWIJT Jo_n?e-Ri^=y„an Vilhelm TelMJ I I VeTwse bladen werd dezer Examens VANDAAG MORGEN DE STEM VAN DONDERDAG 13 FEBRUARI 1969 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG. Het vereni gingsleven in de gemeente Oost burg is over het algemeen zeer gezond. Dit bleek ons uit gesprek ken met vertegenwoordigers uit deze sector. Hier en daar klonk evenwel de klacht door dat er aan accommodatie, zowel op sport- als cultureel gebied, in Oostburg nog veel mankeert. Er is geen zwembad, geen sporthal of gymnastieklokaal (voor alge meen gebruik), de toestand van het huidige sportveldencomplex l.,nt te wensen oven en er is geen gemeenschapshuis. Veel verenigingen zijn gedwongen om hoge huren te betalen voor loka liteiten die doorgaans niet vol doen. De toneelvereniging ..Oefening en Vermaak", die op 1 oktober a.s. 110 jaar bestaat, telt momenteel 15 le den. Men is druk bezig een stuk in' te studeren dat op 8 maart a.s. wordt uitgevoerd in het gebouw De Katholieke Kring in Oostburg. De be langstelling bij de uitvoeringen is altijd enorm groot. De toneelclub wordt thans gesteund door ruim 50 A N 'i De federatie van jongerengroepen van de P.v.d.A. in Zeeland belegt vrijdagavond 14 februari in het Ne derlands Koffiehuis te Middelburg een discussieavond over het onder werp: „Confrontatie met het gezag". Na een korte inleiding door mr. drs. A. Visser, leraar aan de Rijks kweekschool te Middelburg, stellen F. J.'G.-leden een aantal punten op het gebied van het „gezag" ter dis cussie. Aan, de discussie zal worden deelgenomen door een forum, waar voor de F.J.G.-„gezagsdragers" heeft uitgenodigd. De leden van het forum zijn mevr. E. Wiegant, direc trice van het Gasthuis te Middelburg dr. W. Stevens, directeur van het Gasthuis in Middelburg, de heer D. van Ooyen, commissaris van poli tie te Middelburg, de heer M. Hage directeur van de Rijkskweekschool te Middelburg, de heer C. Hermsen, directeur van de n.v. Koninklijke Mij De Schelde te Vlissingen en de heer A. Oosters, luitenant-kolonel, voor lichtingsofficier te Bergen op Zoom. De avond is vrij toegankelijk. Nutsspaarbank Over de maand januari 1969 bedroeg het spaarover schot (meer ingelegd dan terugbe taald) bij de Nutsspaarbank te Mid delburg f 810.645,81 f 573.201,07), waardoor het saldo tegoed aan in leggers per het einde van die maand steeg tot f 43.869.717,48 (f 37.135.586,42) Het aantal rekeningen bedroeg per ultimo januari j.l. 22.084 f20.630). De tussen haakjes geplaatste cij fers zijn die van januari 1968. Westkapelle N.C.V.B. jaarvergadering In het hervormd jeugdgebouw zal a.s. maandag de afdeling van de N.C.V. B. haar jaarvergadering houden. Voor deze avond is een programma vastgesteld bestaande uit zang, mu ziek, declamatie, ballonnenspel en vragenspel. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND I Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl 50 cent incassokosten), f 4,75 p maand (excl 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie; A F Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEECWSCH-VLAANDEREN: G. vaD Berkel (01150-4866) en J Robesin (01140-20051 REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN ÜCIVELAND: mei S Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150 4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K M de jong (inspecteur) Terncuzen, tel 01160-4281 Th. de Bakser. Terneuzen, tel 01150-2601 M. Bogers, Oostburg, tel 01170-2893 C. Menu. Goes, tel 01100-8030. donateurs. Voorzitter is de heer P. Baas, een jonge, energieke leider. De regie is in handen van de heer P. Bruggeman. Zijn wens is: „Meer jongemannen in onze vereniging. Die hebben we hard nodig. We hou den echt rekening met de wensen van de jongeren. Het is beslist niet zo dat alleen ouderwetse stukken worden ingestudeerd.. Een pas sende accommodatie is voor dit Oostburgse amateurtoneelgezel schap vaak een probleem, hoewel voorlopig een oplossing is gevonden. „Oefening en Vermaak" neemt dit jaar niet deel aan het Landjuweel, maar zal dat volgend jaar wel doen. De heer Bruggeman is tevens vice- voorzitter van het wielercomité Luc- tor et Emergo, en voorzitter van de schietvereniging De Treffers. Het .wielercomité stelt zich nog steeds als voornaamste taak: in samenwerking met het Terneuzense wielercomité de inmiddels vermaard geworden Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen te organiseren. Jaarlijks staat ook op het programma een plaatselijke wie lerwedstrijd ter gelegenheid van de kermis op 22 juni. De schietvereniging De Treffers was op 22 december j.l. precies 15 jaar oud, Deize vereniging maakt geen deel uit van een bond. „We wa ren", aldus de heer Bruggeman, „eerst een onderdeel van de Belgi sche schietbond. Omdat daar be zwaren tegen kwamen, zijn we zelf standig geworden. Regelmatig gaan standig geworden. Regelmatig gaan we bij andere clubs schieten. Het zijn ongeveer 20 leden. Er wordt gescho ten in café De Vier Emmers. De Oostburgse volleybalvereniging O.V.C. beeft ongeveer 30 leden en bestaat circa vier jaar. Er wordt gespeeld in de gymnastiekzaal van het Wilhelminalyceum. Er wordt aan de officiële competitie deelgeno men. Het resultaat is vrij goed. Er is nu ook een damesafdeling. Duide lijke klacht bij deze vereniging is, dat er onvoldoende accommodatie is. Voor de zaal die thans gebruikt wordt, moet een hoge huur worden betaald. .„Sinds kort is W.in C één badmintonvereniging. is opgerichf door de herep C. Fran- JteAfbo'k' lidf yad. ije. v,óll<OTatye£ëni- ging,' en^Jj-'-Lahgehdijk. Efr zijn» tot nog toe acht leden ingeschreven. Er wordt gespeeld in een zaal van de openbare uloschool. Oostburg heeft ook een voetbalver eniging. Deze speelt in de vierde klas van de KNVB. Voorzitter is de heer J. Neve. Er zijn ongeveer 100 leden, verdeeld over drie senioren-elftallen twee junioren-elftallen en een pupil len-elftal. Voor de laatste categorie is zeer veel belangstelling. De ac commodatie wordt omschreven ais „voor vernieuwing of verbetering vatbaar'*. Voorzitter van de Oostburgse ten nisvereniging „Ludo et Emergo" is de heer J- v. d. Plassche. Secretaris penningmeester de heer F. van Noorden. Deze vereniging, die mo menteel ongeveer 90 leden heeft, werd vlak na de tweede wereldoorlog opgericht. Er wordt gebruik gemaakt van de gemeentelijke tennisbanen. Deze zijn, aldus de heer v. d. Plassche echt aan vernieuwing toe. „Ik gelobf dat het nog niet helemaal zeker is wat er uiteindelijk met het huidige sportpark gaat gebeuren. Daarom moet deze opmerking niet direct worden opgevat als kritiekk aan het adres van de gemeente". Scholieren blijken de meeste be langstelling te hebben voor de tennis sport in Oostburg. „Er wordt nogal eens beweerd en gedacht dat tennis meer voor de elite is, voor de beter gesitueerden", zegt de heer v. d. Plassche. „Dat is beslist niet zo. Iedereen is welkom. De contributie is veel lager dan in de grote steden: f 30 per jaar. We zouden graag zien dat er uit alle bevolingsgroepen in Oostburg belangstelling was voor de ze sport". Eind maart wordt de vereniging weer actief. Vorig jaar was de tennis baan tot het einde van het seizoen elke dag druk bezet. Er wordt ook deelgenomen aan landelijke wedstrij den en in het zomerseizoen wordt een zogenaamd badgastentoernooi ge organiseerd. Dat zal ook dit jaar weer het geval zijn. Het evenement wordt door de tennisvereniging geor ganiseerd op verzoek van de V.V.V. in samenwerking met de tennisbond. „Financieel", aldus de heer v. d. Plassche. „redden we het wel. We krijgen van de gemeente geen sub sidie. Een deel van de contributie van de leden wordt aan de gemeente afgedragen voor het gebruik en on derhoud van de tennisbanen". Dan is er ook nog de tafeltennis vereniging O.N.A. (Ontspanning na Arbeid) in Oostburg. Die bestaat zo'n 15 jaar. Voorzitter is de heer J. Pop- pe. Er zijn ongeveer 40 leden. „An derhalf jaar geleden", vertelt hij, „hadden we er maar 10. Ik ben er zelf nog niet zo lang bij, maar dat is me toch verteld. Het ledental blijft nu tamelijk constant. Er wordt ge speeld in het gebouw. „De Katholieke Kring". Iedere dinsdagavond en za terdagmiddag. We beschikken over vjjf tafels. De meeste leden zijn jon ger dan 17 jaar. Over belangstelling van jeugdigen hebben we dus niet te klagen". „We zouden wel", zegt hij, „wat meer senioren willen hebben om lei ding te geven tijdens de uren dat er gespeeld wordt. De competitieresul taten zijn niet zo best. Dat is °°k weer een gevolg van het feit <3at we te weinig oudere spelers hebben. Dit jaar organiseert onze vereniging weer een zogenaamd O.N.A.-toernooi. Met de voorbereidingen z(jn we al bezig". In Oostburg zijn uiteraard nog wel meer verenigingen aan te wijzen die de aandacht verdienen, en waar wensen en verlangens leven. Het is echter alleen onze bedoeling ge weest er een aantal te noemen om aan te duiden dat het verenigingsle ven in Oostburg niet miskend mag worden (ADVERTENTIE) Laat op Valentijn bloemen uw tolk zijn KWEKERIJ M. H. DEKKER Langevielesimgel 34-38 MIDDELBURG Telefoon 01180-5253* Wielrijdster gewond Gisteravond rond half zes kwam L. G. H. van H. uit Westdorpe met zijn bestelauto op het gladde wegdek te slippen, waar bij hij tegen de wielrijdster mej. M. L. J. H. uit Axel reed, waardoor mej. H. kwam te vallen. Door deze val liep zij een dubbele bekkenbreuk op. Zij is naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. Vismijn Aan de vismijn te Bres- kens zijn in de week van 2 tot en 8 februari aangevoerd: 3241 kg. ex- portgarnalen 312-423, 11 kg. pellerij garnalen 330, 133 kg. bot 1646, 565 kg. schar 115-140, 5081 kg. schol 30 - 81, 7975 kg. tong 366-692, 354 jcg. tongschar 237-300, 6558 kg. kabeljauw 66-170, 2604 kg. wijting 24-87, 163 kg. tarbot 258-600, 131 kg. griet 225- 290, 182 kg. rog 100-110, 3844 kg. ha ring 41, 17 kg. kommeraal 29-59 2 kg. haai 50, 120 kg. sprot 61, 12 kg. onverkochte bot, 4579 kg. onver kochte schol, 131 kg. onverkochte wijting. R.K. Vrouwengilde Vandaag houdt mevrouw v.d. Hemel-Schelf- hout uit Vlissingen, voor de leden van het vrouwengilde, een voor dracht met demonstratie over „ge cultiveerde parels". Aanvang 20.00 uur in hotel De Graanbeurs. (Van een onzer verslaggevers) Op de laatst gehouden, in café De Vriendschap in Terneuzen belegde jaarvergadering van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Terneuzen en omstreken, is mevr. W. M. Vermeu- len-Maarse afgetreden als presidente van de afdeling. De vergadering, die druk werd be zocht, liet haar grote dankbaarheid en waardering voor het werk van de afgtreden presidente blijken. Met o.a. een oorkonde en een gouden arm band. Mevr. Vermeulen-Maarse heeft ge durende negen jaar de functie van presidente vervuld. Het bestuur bood haar het erelidmaatschap aan en een gouden insigne van" de vereniging. Tot haar opvolgster werd gekozen mevr. W. Hamelink-van Hoorn. Na het officiële gedeelte zorgde een quiz, die voortreffelijk werd ge leid door de heer, T. Klerk, voor de nodige vrolijkheid. Aardenburg Boldersclub Dë le clubbolling van de Boldersclub, waaraan 26 bol ders deelnamen, luidt: 1. H. Moens- E. v. Rie, 2. J. v. d. Neste-M. Wau- ters, 3. Fr. v. d. Dries-A. Goethals, 4. A. v. Pamelen-C. Rijckaert. De uitslag van de 2e clubbolling, met 20 deelnemers, luidt:. 1. O. Dhoore- P. Temmerman, 2. R. Geernaert-F. v. d. Walle, 3. P. v d. Kerkhove-A. Leliaert, 4. H. Moens-M. Wauters. Muziekvereniging E.N.Z.K. Door de muziekvereniging E.N.Z.K. en de dorpsgemeenschap uit Sint Kruis werd in het dorpshuis een ge slaagde uitvoering gegeven waarbij de zaal behoorlijk bezet was. Onder leiding van dirigent A. P. Verschuur uit Oostburg, werden voor de pauze op verdienstelijke wijze enkele mu zieknummers ten gehore gebracht. Na de pauze speelde de toneelgroep van de Koninklijke Aardenburgse Fanfare met succes „De tante uit Dëllarland", een klucht in 2 bedrij ven door Dick Faber. Medespelen den waren de heren F. Standaert, G. de Bruijne, F. van Waes en M. Quist en de dames mevr. R. Vermei- re-de Clerck, mej. P. Bovendeur en mej. E. Quist. Grimeur was de heer Th. van Kouteren, de regie was in handen van de heer B. Haaksman de Koster. In de pauze was er een verloting en na afloop een bal. Wielersport De wielersportver eniging „Er op en Erover" verzorgt op zondag 16 februari a.s. een sportfilm-avond in café „Centraal" op de markt. Vertoond zal worden een film over de voornaamste sport gebeurtenissen in 1968. Aanvang 8 uur. Na afloop van de filmvertoning wordt er een carnavalsbal gehouden t.b.v. de vereniging. Hengstdijk Prijsschieting In café van Dijk werd een grote prijsschieting gehou den op de liggende wip. Er namen 45 schutters deel. De uitslag was als volgt: De hoogvogel werd gescho ten door P. Claessens uit Hengst dijk; de eerste zijvogel was voor A. Maliu uit Lamswaarde; de tweede zijvogel werd gescoten door Th. Pauwels uit Groenendijk. De meeste kleine vogels 4 stuks, waren voor R. de Guytenaere. Prijsschieting In café P. de Waal werd een prijsschieting gehou den op de liggende wip. Er namen 24 schutters deel. De uitslag was als volgt: De hoogvogel werd gescho ten door A. Vinck uit Pauluspolder; de eerste zijvogel was voor P. Pau wels uit Kloosterzande; de tweede zijvogel werd geschoten door Aug. de Bakker uit Hengstdijk. De mees te kleine vogels, 7 stuks, waren voor P. Pauwels. IJzendijke De raad van IJzendijke, die vrij dagavond bijeenkomt wordt goedkeu- ring voor een krediet van 19040, gevraagd voor reconstructie van de begraafplaats. Voorgesteld wordt een eenmalige subsidie van 200,te verstrekken aan de dameszangvereni ging Zanglust voor haar 25-jarig bestaan. Voor het bouwrijpmaken van het uitbreidingsplan kleine Jonkvrouw polder wil de gemeente een gedeelte van de waterleiding ter lengte van 30 m en breed 4 m kopen van het Vrije van Sluis voor f 1,Eveneens voor het bouwrijp maken wil de ge meente 1750 m2 grond kopen van P. Harerbeke tegen taxatieprijs. Voorge steld wordt ook het bedrag per leer ling vast te stellen op f 85,en de openbare lagere school in bijzondere omstandigheden te verklaren. Aan diverse gegadigden wil men grond verkopen aan de Tivoli voor f 25,per m2 voor garagebouw. Een krediet van f 1350 wordt gevraagd voor het egaliseren van de vuilnisbelt aan de Zevenhofstedenstraat. Even eens willen b. en w. een krediet van f 1000 voor egaliseren en opruimen van knotwilgen op de voormalige vuilnisbelt en het Boerenverdriet. Ook zullen in deze vergadering de begroting voor de gemeente en het openbaar slachthuisbedrijf voor 1969 worden vastgesteld. Gezinsdag NCB De N.C.B. afde ling IJzendijke organiseert donder dag 20 februari een gezinsdag met een gevarieerd programma in hotel „Het hof van koophandel" te IJzen dijke. De heer Arthur Verheye o.f.m. directeur van het Europees college van Brugge, geeft zijn visie over „De wereld waarin wij leven". Een maat schappelijk werkster zal in een kort betoog het werk belichten dat door deze dienst geboden wordt en de vragenstellers hierop beantwoorden. In de avond is er weer een buiten lands programma, Maestro de Vlie ger komisch goochelaar, treedt op met een bont programma. Raadsvergadering De behande ling van de gemeentebegroting 1969 en van de begroting van het open baar slachthuisbedrijf vormen het voornaamste agendapunt voor de openbare raadsvergadering welke morgenavond om half acht wordt ge houden. Tevoren krijgt de raad nog te behandelen een voorstel om over te gaan tot reconstructie van de al gemene begraafplaats; een subsidie voorstel aan de zangvereniging „Zanglust"; het vaststellen van een nieuwe bouwverordening van de be bouwde kom; de uitgifte van grond voor woningbouw en garagebouw aan de Tivoli; de aankoop van grond voor het uitbreidingsplan „Kleine Jonkvrouw" en egalisering van de voormalige vuilnisbelten bij R. de Milliano en A. van Tiggelen. Ossenisse Na een verblijf van 23 jaar in Bra zilië komt pater P. Verdurmen uit Ossenisse vanavond om 8 uur een lezing houden over zijn ervaringen. Pater Verdurmen zal een uitgebrei de serie dia's in het Parochiehuis vertonen. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Er zal door middel van Miva-loten een in zamelingsactie voor het werk van deze missionaris worden gehouden. Waterlandkerkje Tijdens de gemeenteraadsvergade ring werd besloten de straatverlich ting in de Stuerboutstraat met drie masten uit te breiden voor de pas gereed gekomen bejaardenwoningen. Een raadsbesluit tot verkoop van grond aan het Waterschap Het Vrije van Sluis ten behoeve van de aan leg van de nieuw te leggen weg Waterlandkerkje - Sint Kruis is door Gedeputeerde Staten goedge keurd. Tevens werd besloten de be groting dienst 1968 te wijzigen. De bouwverordening wordt gewijzigd wat betreft het maken van schuil plaatsen bij de bouw van woningen. Er werd een algemeen besluit ge nomen tot het aangaan van een kasgeldlening en het verhogen van het krediet-in-rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten in verband met het uitvoe ren van openbare werken binnen het bestemmingsplan. De wedden van de gemeente-ambtenaren worden aangepast aan de salarisnormen per 1 januari 1969. De heren J. E. V. de Milliano en C. J. Bron werden respectievelijk aangewezen als lid en als plaatsver vangend lid van het algemeen be stuur van de stichting tot exploitatie van een regionaal woonwagencen trum in Zeeuwsch-Vlaanderen. In het lokaal van Café Sport bij A. Jonkheijm vond de jaarvergade ring plaats van de duivenmaatschap- pij „De Volharding". In zijn openingswoord sprak voor zitter Gijsel zijn tevredenheid over de gang van zaken in de vereniging uit. Secretaris R. Spuessens gaf een uit gebreid verslag van hetgeen in de vereniging zoal is gebeurd, in het bij zonder over de gehouden vluchten. Hij zei, dat ook in 1969 weer een wedstrijd zal worden gespeeld, waar van de opbrengst ten goede komt aan de plaatselijke E.H.B.O.-vereniging. Penningmeester J. Gijsel gaf een kort financieel overzicht, waaruit bleek dat in kas nog een kleine zes honderd gulden aanwezig is, en een ongeveer even groot bedrag op de Boerenleenbank. Over hqt algemeen hebben de leer- vluchten iets meer gekost dan andere jaren, medé doordat de vervoerskos ten zijn gestegen. Er werden in het voorbije seizoen 42 wedvluchten gehouden, waaraan met 4087 duiven werd deelgenomen. De snelste duif was van dë Gebr. Audenaerd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. Gijsel, J. Gijsel en R. van Kwikkelberghe allen bij accla matie herkozen, terwijl tot nieuw be stuurslid, de heer George de Bock werd gekozen. Daarna volgde de prijsbekendma- king en prijsuitreiking van de diverse kampioenschappen en de prijzen van de prijstentoonstelling. Alle winnaars ontvingen een fraaie herinneringsme daille. De heer Gerard Jonkheijm volgt de aftredende penningmeester op, die echter wel zitting ,in het bestuur blijft houden. De heer Raphael. Gijsel zei, dat het verplicht is om na iedere wedstrijd de constateurs in te brengen, ook al heeft men aan een wedstrijd niet deelgenomen. Tenslotte werd ook nog een wijzi ging naar voren gebracht in-de rege lingen voor het kampioenschap-gene raal. ZES DUIZEND BRILLEN, enige duizenden losse glazen en brilleko kers zijn het resultaat van een in Am sterdam gehouden inzamelingsactie voor brillen voor melaatsen. Heinkenszand Schietingen De handboogvereni ging „Soranus" hield haar schieting op de liggende wippen bij de heer A. Janse in Taverne. Er waren 28 schutters van 9 verenigingen aanwe zig. De uitslag van de eerste wip: hoogvogel A. A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. 1ste zijvogel C. Tim mermans van Vios te 's Heerenhoek 2de zijvogel: mevr. Steenaert van Vooruitgang te Kwadendamme 1ste bovenkal: A. A. Martens van Vios te 's Heerenhoek, 2de bovenkal C. Bek van Soranus te Heinkenszand. lste onderkal mevr. Steenaert van Vooruitgang te Kwadendamme 2de onderkal A. v. Zunderen van Spes- Nostra te Ovezande. lste klep J. de Koeyer van Diana te Yerseke, 2de klep A. de Jonge van Soranus te Heinkenszand. 3de klep Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme Mee9te kleine vogels; F. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. 5 stuks. De vliegende vogel werd niet af geschoten. Uitslag van de tweede wip lste hoofdvogel A. Janse van Sora nus te Heinkenszand. 2de hoogvogel C. Voet van Vios te 's Heerenhoek lste zijvogel W. Geijs van Soranus te Heinkenszand. 2de zijvogel A. v. d. Bulck v. Eensgezindheid te 's Hee renhoek. 3de zijvogel Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. 4de zij vogel H. Doens van Spes-Nostra te Ovezande. 1ste kal J. v. d. Dries van Eensgezindheid te 's Heerenhoek 2de kal C. Westdorp van Eensge zindheid te 's Heerenhoek. De beide andere kallen werden door C. v. d. Plasse van Diana te Yerseke ge schoten. Meeste kleine vogels: A. v. Zunderen. en H. Koens beiden van Spes-Nostra, en beiden 6 stuks. Vlie gende vogelprijs: A. de Jonge van Soranus te Heinkenszand. Kapelle De AR-kiesvereniging in Kapelle-Bie- zelinge heeft in de afgelopen weken enkele gespreksgroepen gevormd ter behandeling van het rapport van de achttien over de samenwerking tus sen KVP, AR en CHU. Tijdens de vergadering van de AR-kiesvereni ging zün de conclusies van de groe pen besproken. Overwegend waren deze zeer positief ten opzichte van 'n samenwerking tussen deze partijen. In verschillende groepen wilde men hiermee zeer ver gaan en op korte termijn tot concrete resultaten ko men. Op déze vergadering, die onder lei ding stond van de heer M. C. Duyn- houwer, sprak voorts de heer v. d. Vliet uit Dordrecht over de huidige politieke ontwikkelingen, waarbij de ze ook speciaal stilstond bij de be sprekingen om tot samenwerking te komen. Rilland-Bath Op Rijksweg-58 ter hoogte van de Langendijk is dinsdagavond het ver keer in beide richtingen ongeveer een half uur gestremd geweest. De oorzaak hiervan was dat een Duit se vrachtwagen met aanhanger die reed in de richting Bergen op Zoom, plotseling in de berm terecht kwam en krachtig remde. Hij kwam vervol gens weer op de rijweg. Een bus van de lijndienst Goes-Rilland-Bath, die achter de vrachtauto reed, be gon ook krachtig te remmen op een min of meer glad wegdek. De bus bestuurd door C.J. de H. uit Ril- ■|and-Bat geraakte in een slip en kwam dwars over de weg te staan. Een per sonenauto, op ditzelfde moment aan komende uit de richting Bergen op Zoom en bestuurd door W.S. uit Eind hoven, reed bovenop de zijkant van de bus. De personenauto werd ge heel vernield. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. 's-Heerenhoek Schieting De handboogvereniging „Vrye Schutters" hield haar schie ting op de ligende wippen bij de Wed. Verhoeven, er waren 50 schut ters aanwezig. De uitslag is als volgt hoofdvogel; J. de Koeyer van Diana te Yerseke. le zijvogel: P. Vette van Concordia te 's-Heerenhoek. 2e zijvo gel: P. Timerman van Vrye Schutters te 's Heerenhoek. le bovenkal: J. Rijk van Eensgezindheid te 's Heerenhoek 2e bovenkal: A. v. d. Bulck van Eens gezindheid te 's Heerenhoek. le on derkal: W. de Jonge van Am, Kwadendamme. 2e onderkal-t van Concordia te 's klep: P. Rijk van Vioat l^l) hoek. 2e klep: Jac. Vermuë Commentaai v. Beieren te Goes. 3e M „„„.„taar in één I de volqende vraag, ve zande. Vliegende vogelmfAS i Martens van Vios te 's Meeste kleine vogels 3 Koens van Spes-Nostra te Sf f Uitslag van de tweede win-1 vogel: W. de Jonge van Am?" Kwadendamme, 2e hoofdvoeéi 'r Jonge van Concordia te '- W hoek. le zijvogel: F. K0i vogel: C. Remijn beiden Nostra te Ovezande. 3e S Allemekinders van Victoria R dendamme. 4e zijvogel: C W van Eensgezindheid te u ^1 hoek. le kal: J. Rijk v s !S-I zindheid te 's Heerenhoek 2ev,r,i L. v. Steenbergen van WilA te Ovezande. 3e kal: L de In» Concordia te Heerenh^M i li" S°ranus,te H™Cw Meeste kleme vogels; M Nmt. Jtuks SehUtterS te 'S HeerenH I UTRECHT - Ejfa», doctoraal theologie, ds. J. j Sas van Gent. Morgen, vrijdag 14 februari- Hansweert: 0.35 en 13.10 uur- Terneuzen: 0.00 en 12 34 uur' Vlissingen: 12.07 en 00.00 uur' Wemeldinge: 1.12 en 13.52 uur, BIOSCOPEN EN SCHOl'WBl'Kn VLISSINGEN Britannia 20 uur „Wie wordt zeep gebracht" door Globe ANTWERPEN KNS 20 uur Cactusbloem Rex De getatoeëerde, 14 i, 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Ruber De duivelse brigade. 14 I 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Ambassade Romeo en Juliet 141 12, 14, 16, 18 en 21 uur J' Capitole I come, I kill him, Hl bek: 14 j., 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 2130b Savoy Le Corniaud, 14 i 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Astrid Liefdesnachten in de Talea.Hl 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19,10 en SU a Quellin De monsters van de ruimfciti 14, 16, 18, 20 en 22 uur Pathé Rosemary's baby, 14I, 12, 15, 18 en 21 uur GENT Scala Clambake, 18 j. Agora Het gescheurde gordijn, II Normandië De onvatbaren, 18 j. ST. NIKLAAS Eden Het verloren kontinent, II Renova De avonturen van Pauline, lij Select Een verdoemde te meer, lij i'Ar, bon DIVERSEN TERNEUZEN De Sluis 20 uur Soot ST. JANSTEEN Raadzaal 14 uur Raadsvergadering ZUIDDORPE A. de Block 19 uur Vergadering' TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief Curieuze archiefstuk!® BIOSCOPEN EN SCHOtJWBlMI OOSTBURG Ledel 20 uur Globe met „Wiewordio zeep gebracht" OVEZANDE Café Verbeek 15.30, 18.45 en 21 m Filmvoorstelling Ned. Blindènbond ZIERIKZEE Prof. Zeemanlyceum 20 uur Filmprogramma Joris Ivens DIVERSEN TERNE ZEN De Molen 20 uur Chansorjnei tw Blankert MIDDELBURG De Schakel 20 uur Lezing n»'®"* Noorwegen (NRV) KOI 'GENE Stadswijnkelder 20 uur Um film bureau Wijsmuller ZUIDDORPE A. de Block 19 uur Kaartmg IJZENDIJKE - Gemeentehuis 19.30 uur RM©» Opgaven voor -eae rubriek- W® 7438 of postbus 116 in Mil»™ .ld van een stelling, gepone Rotterdam heeft een aantal cor I voorstellen voor zijn ven lansie voorgekookt De vraa heeft Zeeland ook allerle oortefeuiile? Het is wel fraai uier iedere keer weer uit ie roe dat Zeeland hef overloopge moet zijn voor Rotterdam, maar schiet men niets mee op, als er een reeks plannen la Rotter klaar liggen, waaruit blijkt dat land deze overloopfunctie aan k Er klinkt een verwijf in de ling door, dat aldus geformul kan worden: „Provinciaal bes gij ontwikkelt te weinig visie daadkracht, waardoor Zeeland kans loopt de boot te missen". Wij mogen ons afvragen op ke logische argumenten dit vei kan worden gefundeerd. En moeten wij zeggen dat er geer gische argumenten zijn. Rotten en Zeeland zijn namelijk niet I gelijkbaar en elke definitie die I trekt op grond van vergelijkin is onjuist. Een appel en een pi zijn wel allebei vruchten, maar vruchten zijn niet allemaal app of allemaal pruimen. Rotterdam Zeeland zijn wel allebei havei bieden, maar alle havengebie zijn niet allemaal Rotterdam of, maal Zeeland. De omkering toon fout in de logica aan. Rotterdam staat voor de real van een overweldigend aanbod industrieën, die het Waterwet bied prefereren. De economi: motor loopt daar op eigen kra Zeeland moet nog altijd voor industrie die het hebben wil, boer op. Rotterdam is een vert niseerde stad; Zeeland een provi waarin recreatie en landbouw belangrijke claim op het grondt leggen. Rotterdam heeft een ei havenbureau, onder leiding van 1 gemeester Thomassen zelf, dat reëel zaken moét doen en wel individueel, voor mijn part eg tisch beheer moét voeren om in zijn eigen groei te stikken. Maar men kan verder gaan., werkelijkheid, tqont aan dat Ro darin zich wil (en waarschijnlijk kan) ontplooien ondanks eën n naai zeehavenbeleid en ondanks Zuidwestnederlands overlegorg Zeeland kan dit slechts dank zij] nationaal beleid en bij gratie eén Zuidwestnederlands overle gaan." Nu mag men vragen wat Zeel in die totaal andere positie dan terdam, nog méér had moeten c Jan studie-objecten ter hand ne on planologisch te schetsen Je zeehaventerreinen en waar industrieterreinen moeten komeij I waar landbouw, recreatie en gebieden. Zou het enig verschil ken als een Zeeuws havenbur indien dat bestond, een Rein. I waalplan uittekende met instee I vens en dijkprof/elen erbij, o zoals nu globaal aanduidde Hen de wissel op de toekomst hi 'e kunnen trekken? Is hef ink-l ren van het Land van Saeftinghe oekomstig industriegebied nu I kelijk minder reëel dan het ink| ren van een Maasvlakte II? Wat Zeeland doet is: de natie aandacht vestigen op een zaak^ men in Zeeland als nationaal minstens als breed-regionaal ren meer lokale politiek, gelijk terdam die voert, kan voor Zee heoretisch alleen opgaan in die westen waar de provincie werk 'nnen de invloedssfeer van eo mische, autonome groeipolen lig Jat zijn Antwerpen en Gent. Voor de toekomst van Zee 'a het van belang zijn of merl eationaal niveau inderdaad in il 's to' nationaal denken, of dat a terugvallen op de lokale zi rl ui' C"e c'oor ons kec I s blad parten heeft gespeeld. Vooruitzichtd voor vrijdag zaterdag, opgesteld dol het K.M.N.I. f woensdag on 18.00 uur Plaatselijk sneeuw en namelijk licl] tot matige ttedertend0rUltzichten cijfers I minder InyJogr aantal uren I 3 graden a min-"temP-: mee; fleer normaal: max.-t kans „1 graden onder norii stens 19 een droSe periode van geheel d1' 70 Procest; kans oi Vwi °0g etmaal: 50 procent minder dm yag:- aaenta! uren I 3 graden min--temp.: meei meer don0tL normaal: max.-tl' kans on faden onder non stens 12 „f" n„oge Periode van geheel Procent; kans oj droog etmaal: 40 proce

de Stem | 1969 | | pagina 2