)cfi Kathedraal van Meetjensland" van W IS schatkamer Oost-Vlaanderen Uw Mercedes Benz dealer heet u van harte welkom op de RAI in Amsterdam „Café De Anjer werd met bomaanslag bedreigd" fATERVLIET TREKT STEEDS MEER TOERISTEN Grote vraag naar dure spruiten -papier voor uw t—pen klopte Aloysius HGOED halm HANDCREME Even uitblazen mevrouw lennis lage: n S(jn Op de vuist met de BTW Shading bij tapijten Expositie Prov. Kerkvergadering N.H. Kerk te Goes op 20 februari ENKELE NETTE MEISJES „De Dageraad" Belgisch weekblad over spreekverbod van dr. Paardekooper in Koewacht „Verkocht paard" Goedkope margarine Carnaval Hoeven Duivenschade in winterbloemkool DE STEM VAN WOENSDAG 12 FEBRUARI 1969 J van de RKS-toa.» lleider H. Braker heeft ?s ■les niet eenvoudig h„ "et vlot en rege&J«£ bn houden. s vet- Jn dames: Matador-Seta I EVVVC-Marathon U W, ■VVC 24-21. 1112I>- darathon-M. de Ruyter^_ M. de Ruyter-MTS n ti-M. de Ruyter II Irathon II-MTS 19-is n?0 latador II 24-20. Blus 1 Marathon 3-Blue Arrows s |eldemond-Blue Arrows 2 ze tafeltennismedewerier) JïUZEN. Diverse wedstrii. Ie tafeltenniscompetitie gin. i de slechte weersomstandig! et door. In de eerste klasse Haringman I het Middel- M.Z. 1 een onaaangename ig door het 7-3 nederlaag te Ml. M.Z. 1 won een dag later VVilno 1 met 6-4 en blijft ll'ilno II kon het ook tegen tsli 1 niet redden en bleet pinstpunten. De verrassing in de klas was niet de uitslag I.N.A. 2 (Oostburg) en PZEJl maar wel het sneuvelen van toonlijk record van Sloot te een partij van H. Tas ver- verloor kansloos (7-3) van bsh 2. St.-Aloysius 4 tiw [inten mee uit Goes via een I Leider Haringman 4 liet zich fcrde klas niet verontrusten Smash 3 en won gedecideerd M.Z. 4 slaagde er in PZEM hngen tot remise. Goes 2 be- (ie leider van de vierde klas 1 de eerste nederlaag, waar- Ie Goesenaren de koppositie partij meer gespeeld over- 3e Jonge en Francke staken Ise vorm terwijl Lien Morcus I resultaten bij de Graauwe- pehaalde en twee maal won. de grootste moeite met en kwam met 4-6 met de over de sloot. Ook 't Zand I et 6-4 en wel van M.Z. 6. Bij 1 oren kon leider Big Smash 1 lemakkelijk handhaven tegen 1 (2-8). Ook Big Smash 2 won Izelfde cijfers van Wilno 2, I Wilno 1 met 0-10 de punten Itburg meenam, tegen Ona 2. klas: Haringman 1-ONA 1 I'ilno 2-Big Smash 1 4-6, M.Z, 1 1 6-4, Haringman 2-M.Z. 1 leede klas: ONA 1-PZEM 1-9, li ash 2-M.Z. 3 7-3, Goes 1-St.- lis 4 3-7. Derde Was: Wilno 3- 1 7-3, Haringman 4-Big Smash l.Z. 4—PZEM 2 5-5. Vierde Zand—M.Z. 6 6-4 PZEM 2- 14-6. M.Z. 8—PZEM 4 4-6, Big 14—M.Z. 9 8-2, Goes 2-St.-Alo- i 6-4. Junioren: M.Z. 1-Big 1 2-8, Big Smash 2-Wilno 2 TA 2-Wilno 1 0-10. n: de 30cl. fles lorst is uiteraard- (Van een onzer verslaggevers) WATERVLIET Watervliet in Oost-Vlaanderen, even over de Nederlands-Belgische grens, verschilt oppervlakkig gezien maar weinig met zoveel andere dorpen in „Meetjensland", zoals deze streek in de volksmond heet. De straten zijn geplaveid met dezelfde kas seien en de meeste huizen tonen, dat ze betere tijden hebben gekend. Maar er is iets in Watervliet, waarin het zich duidelijk onderscheidt van andere plaatsen. Dat aparte huist in de Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart kerk, de zogenoemde kathedraal van Meetjensland. In deze uit 1500 stammende kerk is een verzameling kunstschatten ondergebracht, die zelfs voor het met culturele rijkdom zo gul be deelde Vlaanderen zeldzaam is te noemen. De eeuwenoude kunst schatten van de Watervlietse r.-k. kerk worden op meer dan honderd miljoen frank geraamd. Pastoor Ignaas Stockman van de Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart kerk in Watervliet voor het pas gerestaureerde drieluik van een onbekende meester. (ADVERTENTIE) i-sfiSSSffi? uw handen vragen erom Een herinnering aan de sombere jaren veertig lijkt dit hoofddek- sel. De hoed is een ontwerp van Gerard Brusse uit Den Haag en bestaat uit zwarte velour vilt met grootmazige voile. Je moet er wel van houden ende woed hebben om zoiets te dra gen. i,Kraft"-produkten IS»at welhaast geen dag voorbij lj we Kujgen op ons bord iets met "dr?ssing" (saladesaus - barbe- IsU'l e?n romig likje mayonnaise litis o we eten een knapperig |,.t; 1ebl'°od—sneetje met kaas, mis- 'e? ocjk een hele maaltijd uit een limit I ls bet een produkt van het IL levensmiddelenbedrijf van lit n pa' ki ?uitse bedrijf maakt 300 produk- I; V1if fabrieken en hoort bij het Kraft?,ncern- Misschien dacht u dat bs' "(een maar kaas maakte. Daar in en een Amerikaan in Chica- e»stolaar Seleden mee. Hij vond de tn Ha kaas te pasteurizeren ïinHar?00r werd hij dè leverancier ds 'vmerikaanse strijdkrachten ir te weldoorlog. Be -kad het bedrijf nooit rekla- fsnl®aakt- Een halve eeuw gele ider Ta zaak nog 81001 worden S,,publ,lciteit- aP op de ranglijst van reikt t.dernemingen werd al be id 181 u z5n er 90 fabrieken iisn j?nden om 120 landen te voor- Wie'ka. t ?vernemen van de Belgi- <tee ntta, k Franco-Suisse brengt huis t. ,okten steeds dichter bij ons ?tart een grote Neder - I lin0t!oerat'e.' kunnen het hoofd Pen uiten1 Kraft's vruchtensap- "bnika ruit- Handig zijn har- tik alu~-™uwen Pakjes, waarvan je ee:®Vwum-folie harmonikablaad- Precia. f "Je smeuïge kaas bevat, rSr°aïtte Van een bater" «ie. Goedkoop zijn ze niet. Oppassen voor de psychose: Allei wordt duurder door de BTW". Dat ii het adviesdat de Nederlandse Con- sumentenbond zijn leden heeft geven in verband met de nieuwe om zetbelasting. „Want", aldus de Con sumentenbond, wanneer men de BTW-golf gelaten over zich heen laat komen, is het zeker dat veel prijzen meer dan nodig zullen stij gen. Wanneer men zich teweer stelt, prijzen gaat vergelijken, sterke prijs stijgingen meldt of wanneer men eenvoudig weigert hoge prijzen te betalen, kan het enorm meevallen". De beschouwing besluit met: „Het zal een prijsgevecht worden dat en kele maanden kan duren. Voor de Nederlandse verbruikers staat daar bij veel op het spel. Méér dan alleen de prijsverhogingen, die uit de BTW voortvloeien. Prijzen, die stijgen, hebben nu eenmaal de neiging, óók door afrondingen, steeds verder om hoog te blijven kronkelen. Als con sument moeten we het eenvoudig vertikken daaraan mee te werken Dat is een nationaal belang In verschillende branches hebben de verkopers contractbepalingen op gesteld die de wettelijke rechten van de consument beperken. Als voor beeld van dergelijke bepalingen noemt de Consumentenbond die van het Centraal Tapijtbureau. De bij dit bureau aangesloten fabrikanten slui ten de garantie uit voor zgn. shading, dat is het neerslaan of omlopen van de pool waardoor permanente verte keningen ontstaan. Al is de oorzaak van shading nog niet bekend, de Con sumentenbond acht dit nog geen re den het risico op de consument af te wentelen. Het advies luidt dan ook: koop alleen een vloerbedekking met een pool als de verkoper bereid is het risico van shading te dekken. Maar dit is een schatting die mis schien de werkelijke, in feite onver vangbare, waarde van deze erfenis uit het verleden bij lange na niet benadzrd. Aan de schatten van Wa tervliet is nu een nieuwe toegevoegd. Het in de laatste oorlog door gra naat- en bomscherven deerlijk ge havende orgel, daterend van 1643, is in zijn volle glorie hersteld. Na een langdurige restauratie op aanwijzingen van de orgelkenner Hans van de Harst uit Utrecht, ad viseur van de Katholieke Orgelraad, is het historische kerkorgel gereed om op 13 april a.s. feestelijk in ge bruik te worden genomen. Tijdens 'n op die dag te houden recital zal Ga briel Verschragen, directeur van het Koninklijk Conservatorium te Gent en eerste organist van de Sint-Baafs kerk, de eerste zijn, die het geres taureerde orgel officieel bespeelt. Het orgel van Watervliet wordt met zijn 1936 pijpen van tin, lood- legering, koper en hout gerekend tot de mooisten van West-Europa. Met gerechtvaardigde trots zegt pastoor Ignaas Stockman van de O. L. Vrouw Hemelvaart-parochie: „Deskundigen zijn unaniem over de kwaliteit van het orgel. Ze noe men het een fantastisch instrument, De grootste orgelpijp meet vier me ter, de kleinste vier millimeter". Pastoor Stockman, pas tien maan den pastoor in Watervliet, heeft zich in de historie van Watervliet en in het bijzonder van zijn kerk verdiept. „Mijn vader was vijftig jaar leraar kunstgeschiedenis in Gent, dus zal ik deze interesse wel van hem geërfd hebben." Elke bezoeker van de kerk van Watervliet wordt geboeid door het monumentaal portaal en het prach tige orgel, die de westzijde van de kerk sieren. Het instrument werd gebouwd door de Brugse orgelbouwer Boudewijn Ledou. Het beeldhouw werk is van de hand van Jacques Sauvage van Gent. Reeds eerder, in 1557, bezat Wa tervliet een orgel van de grote or gelbouwer Nicolaas de Smet, organist van de abdij Sint-Jacob op Couden- bèrg in Brussel. Niemand weet waar dit orgel is gebleven. Vermoedelijk viel het ten offer aan de beelden storm, die in 1566 ook in Watervliet danig huishield. Een andere veron derstelling is dat men het De Smet- orgel heeft verkocht om het herstel' van de kerk na de beeldenstorm te kunnen bekostigen. Immers, Water vliet verpandde in die woelige tijd haar kostbare kerkgewaden om het kerkgebouw te kunnen herstellen. In 1643 was Watervliet weer rijk ge noeg om het orgel van Ledou-Sau- vage te kunnen betalen. Uit die tij den dateren ook de schitterende koor banken, het marmeren altaar van Lucas Faidherbe (1650), dat met z'n hoogte van 18 meter een indrukwek kend gezicht biedt. Er zijn nog tal van andere kunstschatten, die pas toor Stockman met hartelijke gast vrijheid en innemende vriendelijk heid aan ieder toont, die er belang stelling voor heeft. Een van de mooiste stukken uit de Watervlietse kunstverzameling is een pas gerestaureerd drieluik, voor stellende de afname van Christus aan het kruis. Het werk wordt algemeen toegeschreven aan „de meester van Frankfurt", een niet nader ge- identificeerde schilder. Zijn zelfpor tret zou vereeuwigd zijn als een van de toeschouwers bij de kruisafne ming. „Er zijn nog wel twintig andere merkwaardige schilderijen in de kerk", vertelt pastoor Stockman. „Ik noem o.a. Vier de Mompers. Hij was een bekend renaissanceschilder, die voor het eerst het landschap op zich zelf schilderde, zonder dat dit onder deel uitmaakte van een religieus ge beuren, zoals vroeger de gewoonte was. Werk van Daniel Seghers is aanwezig met een bloemstilleven en verder stukken van De Crayer". Een imposant brok houtsnijwerk is de kansel van Pulinx uit 1726. De rijkgesneden taferelen stellen het laatste oordeel voor. In de schatkamer van de kerk, hermetisch afgesloten door een de cimeter dikke met ijzer beslagen deur stalt pastoor Stockman met devote omzichtigheid de kostbare gewaden uit, die zijn voorgangers, bijna 500 jaar geleden, hebben gedragen. „De ze kazuifel is van 1530. Kijk eens hoe rijk ze met goud en zilverbrokaat is versierd. Het borduurwerk werd voornamelijk door mannen gedaan, omdat vrouwenhanden niet sterk ge noeg waren om het goud en zilver draad door de stof te trekken". Het in zijn volle glorie herstelde orgel van Watervliet. In de laatste oorlog was het instrument ernstig door kogels en scherven beschadigd. De oude priestergewaden worden nu alleen nog bij kerkelijke hoogtijdagen als Kerstmis en Pasen gedragen. „Zo iets wordt tegenwoordig bijna niet meer gemaakt", zegt pastoor Stockman. Zijn hand strijkt liefko zend over de afbeeldingen uit het Oude en Nieuwe Testament, die met zilver en goud op de gewaden werden overgebracht. Met een grote sleutel doet hij de schatkamer weer op slot. Onder het drieluik van de onbekende „meester van Frankfurt" blijft hij nog even staan. „Veertien jaar is het wegge weest voor de restauratie door het atelier van openbaar kunstbezit. Daar hebben ze het schilderij helemaal doorgelicht. Het is geschilderd naar een tekening van Rogier van der Wey- den. Een schets ervan hangt in het Louvre te Parijs". Al de schatten van de Watervliet se kerk zullen ter gelegenheid van de feestelijke inwijding van het ge restaureerde orgel ten toon gesteld worden. Verscheidene erkende organis ten zijn uitgenodigd het instrument te bespelen. Voor pastoor Ignaas Stockman belooft het een hoogtijdag te worden. „Hoe meer toeristen hier. komen om de kerkschatten te bewon deren, hoe liever het me is. Ik ben wel bezig mijn toelichting op de schatten op een geluidsband te zetten. Want als ik iedereen naar genoegen wil rondleiden, kost me dat per keer twee uur. Met zo'n bandje gaat het natuurlijk wel gemakkelij ker". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De provinciale kerkvergadering van de Ned. herv. kerk in Zeeland zal op donderdag 20 februari worden gehouden in „De Prins van Oranje" te Goes. De agenda vermeldt o.m. medede lingen over het zgn. Delta-beraad en bespreking van een nota over kerke lijk grondbezit. Mej. H. ten Have zal spreken over „Het leven van en in de staat Israël". Voorts zullen wor den verkozen een praeses en een assessor-primus. Voor deze functies zijn respectievelijk ds. J. Kwast en de heer P. van Kleunen herkiesbaar. (ADVERTENTIE) Gevraagd wegens uitbreiding der werkzaamheden Aanmelden: WASSERIJ Beestenmarkt 14, Hulst, tel. 01140-2813, na 6 uur, Julianalaan 11, Hulst. (Van onze correspondent) GOES Tengevolge van het win terweer van de laatste dagen is de aanvoer van spruiten op de Neder landse groenteveilingen teruggelopen en hiertegenover staat een toenemen de vraag naar deze wintergroente met als gevolg dat de prijzen de laatste dagen belangrijk zijn aange trokken. Begin deze week werden de goede kwaliteiten spruiten op de veilingen verkocht tegen prijzen van f 1,30 tot f 1,50 per kg. Dat betekent, in ver gelijking met oen week geleden een prijsstijging van 20 tot 30 cent per kg. In Zeeland worden betrekkelijk weinig spruiten geteeld, maar de Zuid-Hollandse eilanden en met na me het gebied rond Barendrecht is wel belangrijk voor deze teelt. Ook in het Westland worden veel spruiten geteeld en verder is ook Brabant met Breda als centrum een belangrijk produktiegebied. Op de veiling in Breda worden al tijd veel geschoonde spruiten aange voerd. Dat vraagt extra werk van de telers maar deze worden hiervoor ook beloond want de geschoonde spruiten werden begin deze week in Breda verkocht rond f 2,- per kg. voor de goede kwaliteiten. Het aanbod van spruiten is reeds ver over het hoogtepunt heen en ook bij normaal weer moet op een terug gang van het aanbod worden gere kend. Over het algemeen is dit jaar de kilo-opbrengst wat lagergeweest dan het vorig jaar, maar er staat tegenover dat de prijzen hoger zijn geweest De export was voorname lijk gericht op West-Duitsland. (Van een onzer redacteuren) HULST. In de jongste uitgave van het gewestelijk Belgisch week blad „Het Vrije Waasland" weejt- den de berichten in de Nederland se pers, afkomstig van het Alge meen Nederlands Persbureau A.N.P. over dr. F. Paardekooper, die vorige week woensdag van burgemeester G. Dierick niet in Koewacht mocht spreken, betiteld als „lachwekkend en in-treurig". In het betreffende artikel van het blad wordt de volgende passage van de A.N.P.-berichtgeving geci teerd: „De lezing van dr. Paarde kooper in café „De Anjer" was georganiseerd door neo-oazistische groeperingen. De burgemeester kreeg de tip, dat leden van de Bel gische oud-verzetsgx-oepen de bij eenkomst zouden verstoren. Sinds het middaguur was er een ver sterkt politietoezicht aan de grens om ongewenste personen te weren. Zoals bekend, is dr. Paardekooper in België een spreekverbod opge legd". „Dat het Algemeen Nederlands Persbureau een bijna niet te schat ten macht vertegenwoordigt als informatiemedium, hoeft nau welijks enig betoog," aldus het Belgisch blad. „Het is goed zo," lezen we verder. „Ieder mens heeft recht op informatie, maar dan op juiste informatie." Het Vrije Waasland meent de verwikkelingen in de O.Z. Vlaam se grensgemeente vorige week woensdag, op de juiste wijze te moeten weergeven. We laten hier de lezing van de feiten, zoals die door „Het Vrije Waasland" wordt gegeven, onver kort volgen: „Enkele dubieuze exponenten van een zogeheten verzet, hadden de kastelein van „De Anjer" (in Koewacht) belaagd met een bom aanslag, indien dr. Paardekooper het zou wagen te spreken. Deze be dreiging was niet uniek. Alle café exploitanten van de gemeenten Koewacht en Axel werden met een analoge bedreiging geconfronteerd. Van neo-nazisme gesproken „Dit alles," zo citeren we verder, „leidde er toe, dat de heer en me vrouw De Schepper, uitbaters van „De Anjer", op woensdag 5 febru ari laatstleden, op bevel van de Nederlandse overheid, vanaf 18.00 uur hun huis dienden te verlaten om de nacht in veiliger oorden door te brengen. Aan de „streep" (grens) waren circa dertig Neder landse Rijkswachters opgesteld om eventuele infiltranten op te van gen. Enkele zo niet ondergrondse, dan toch zeer laag-bij-de-grondse patriotten hadden hun slag thuis gehaald. „Intussen," zo besluit het artikel in Het Vrije Waasland, „mogen jaarlijks te Waterloo aan het monument van L'Aigle Blessé Franse sprekers pleiten voor aan hechting van Wallonië bij Frank rijk zonder patriottistische protesten of B.O.B. (Belgische op- roerbrigade) ingrepen (ADVERTENTIE) Op stand nr. 50 van de RAI staat de nieuwe generatie van Mercedes-Benz in al haar perfektie. Wij zullen u ook daar graag van dienst zijn met elke gewenste informatie. Er is meer te tonen en te vertellen dan ooit. U bent van harte welkom. Mercedes-Benz 80 jaar pionier der perfektie N.V. GARAGE 7 WESTEN Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170 - 22 55 10L-10-01-26 Bij deze wou ik mijn bezorgheid uiten over het culturele lot van de inwoners van Zeeuwseh-Vlaanderen. En dan vooral het lot van de inwo ners van kleine gemeenten. Ik vind het een beklemmende ge dachte dat een hoofd van een ge meente kan beslissen of een taalkun dige lezing over het onderwerp: „Er bestaan geen Beigen!" wel of niet doorgaat. Het handelen van de burgemeester van Koewacht was slechts aanleiding tot dit schrijven. Ik heb me altijd ge ërgerd over de mentaliteit „dom- houden". Ik meen dat Zeeuwseh- Vlaanderen ondanks de Halle" een enorm tekort heeft aan lezingen over sociale, culturele en politieke onderwerpen. Dit schrijvende denk ik' ook aan bepaalde dorpsbibliotheken, die op een ontstellend laag peil staan. Ik vind dat hoofden van een gemeen te lezingen in hun gemeente in de hand moeten werken. Vele bioscoop bezoekers winden zich op over het feit dat een burgemeester een film verbiedt, die hij notabene zelf niet gezien heeft. Ik vraag me dus af of de geachte burgemeester de lezing van Paardekoper al eens gehoord heeft, want anders heeft hij m.i. de pretentie gehad conclusies te trekken uit de gevolgen van een nog niet gehoorde lezing, en dit zou betreu renswaardig zijn. Maar we blijven hopen, dat de heer Paardekoper als nog de kans krijgt, de inwoners van Koewacht duidelijk te maken, dat er écht geen Belgisch bestaat. DONGEN Piet Vernimmen De burgemeester van Koewacht heeft Dr. Paardekoper alleen ge. weerd ter voorkoming van rel letjes tussen voor- en tegenstan ders van de SS-erebegraafplaats in Stekene (redactie). In uw artikel over de prijzenoor log op dymargarine markt misten wij tot onze spijt en verwondering onze IFA en VIVO organisatie. Wij brengen al zeer geruime tijd 4 pakjes margarine voor 98 ct. KRABBENDIJKE DUVEKOT-ROSET NV Naar aanleiding van Uw artikel „Carnavalsoptocht van Hoeven in ge vaar" in Uw dagblad van heden, wil len wij het volgende opmerken. In gemeld artikel wordt gesproken over „de comité's uit de buurgemeen ten". Wij kunnen U mededelen, dat van de zijde van ons comité geen en kele poging is gedaan om wagens van Hoeven in onze optocht te krijgen. Bovendien zouden deze buiten mede dinging meerijden als deelname aan de optocht zou worden toegstaan. Waarschijnlijk bedoelt Uw correspon dent, dat Oudenbossche wijken, groe pen of verenigingen in Hoeven een wagen willen huren. Die mogelijkheid bestaat natuurlijk wel. Het Ouden bossche Karnavalskomité staat daar echter helemaal buiten. Door ons comité is wel gevraagd of de Harmonie van Hoeven wil deelne men aan de optocht. Dit is al jaren gebruikelijk. De laatste jaren zijn zij echter bezet in de eigen plaats, zodat zij de Oudebossche optocht niet kunnen komen opvrolijken. Door ons comité wordt elk jaar getracht om harmonieën uit omliggende gemeen ten tegen redelijke vergoeding aan te trekken. Wat betreft de prijzen voor de deel nemers aan de Oudenbossche optocht: Deze zijn de laatste jaren niet ver anderd. Dat zij aantrekkelijk zijn is alleszins waar. Wij menen namelijk, dat wij de prijzen aantrekkelijk moe ten houden om de bouwers van de wagens in de verschillende wijken te stimuleren. Dat ons dit is gelukt mag de kwaliteit van de Oudenbossche op tocht bewijzen. Deze is de laatste ja ren aanmerkelijk verbeterd. Voor zo ver ons bekend is, heeft nog nimmer een karnavalswagen uit een andere plaats met mededinging naar een geldprijs meegereden. Het is eveneens gebruikelijk dat de comité-leden de wijken bezoeken die wagens bouwen. Daardoor weten wij zeker dat het in Oudenbosch gebouw de wagens zijn, die aan de optocht deelnemen. Bovendien is de inschrijving voor deelname reeds 1 februari gesloten, zodat geen andere dan de aangemelde deelnemers nog kunnen inschrijven. OUDENBOSCH HET KARNAVALSCOMITé (Van onze correspondent) GOES Door het winterse weer van de laatste dagen hebben de te- Iers van winterbloemkool op sommi ge bedrijven in ernstige mate last gekregen van de duiven die het heb ben voorzien op het groen van deze planten. In betrekkelijk korte tijd kunnen de duiven grote schade aanrichten. Op alle mogelijke manieren wordt geprobeerd de dieren te verjagen maar dat is lang niet altijd gemak kelijk. Aan knalapparaten zijn ze vrij gauw gewend en ze laten zich ook met geweren moeilijk verjagen. Een middel dat een redelijk resultaat geeft is het spannen van een fijn viscose gaas over de aanplant. Ver schillende telers bereiken hiermee goede resultaten. I i

de Stem | 1969 | | pagina 5