Landbouw in '80: schrikbeeld PFAFF of perspectief? Nieuw strand in Terneuzen dageliiks'n goede portie vlees „Is het bij ons nog wel prettig werken?" -Gemeenten zijn te laat met haar begroting" Braakman verhoogt tarieven voor '69 In gesprek met umavondKvpl plan MANSHOLT VOOR C.B.T.B. BESPROKEN DALT0NS erweer Pleidooi voor mondiale aanpak Sluitende begroting voor recreatiegebied heetman^ J. van Moorlen >ostbur£ J;t forum hebben zitti* Lamerleden L. de Beklg iarduyn, die tevens JErr. 611 Opmerkelijke enquête bouwbedrijf De Delta Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248,- tot 881,- Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. Statenlid Van den Bosse: Spit, Spierpijn eeeezEÉ Wint GOEDE ZAAK PERSPECTIEVEN KRITIEK Raad St. Jansteen over sporthal in Hulst KORT Leijendekker voor PJG over ontwikeelingshulp Woensdag a.s. verkoop knolselderij Het bungalowpark Belgisch schip omhoog gevaren Kampwinkel "F, DE STEM VAN WOENSDAG 12 FEBRUARI 1969 lan onze correspondent! IbURG De fin de KVP zal op 28 1 du Commerce te •umavond beleggen.™1®»* leKVP-StatenfractieWZitter voorzitter van de krimi ,7*' 1 van de KVP, W v ?i Ml<i- Ivinciale Staten, c v nf"' Wzitter kring OoStb^f"e- B en E. Lansu, wethnnri burg. Als forundeider zaff e heer Ch. Beekkens ADVERTENTIE >p Valentijn Aoemen uw s/fc zi(n '>T H. DEKKER u iinig e vie 1 eisdinisel 34.^n vITDDELBURG ""-'efofin 01180-5253' igen, donderdag 13 februari, gveer 11.47 en 00.00 uur; 1^1 In. 11.14 en 00.00 uur; Vlissin COPEN EN SCHOUWBURGEN JLBURG ichouwburg 20 uur Tsjechisch staatsensemble nvburg 20uur Produktie „En ft jrtzaal 9.45 en 11 uur Jeugdcon-1 JWarie-Cecile en Carlos Moerdijk van Oranje 20 uur Optreden Bal. dansgezelschap Balkanska ist ir Jeugdconcert Marie-Ceche en I Moerdijk JRPEN 20 uur Cactusbloem [De getatoeëerde, 14 j. 14, 16, 18, 20 en 22 uur u De duivelse brigade, 14 1. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur ssade Romeo en Juliet, 14 j. 14. 16, 18 en 21 uur ole I come, I kill him, I'll be back I 12, 14.30, 16.50, 19,10 en 21.30 unr y Le Corniaud, 14 j, [4, 16.30, 19 en 21.30 uur lid Liefdesnachten in de Taiga, 14 J. I p.10, 14.30, 16.50, 19,10 en 21.30 uur llin De monsters van de ruimte, 14 j, [16, 18, 20 en 22 uur Ié Rosemary's baby, 14 .5, 18 en 21 tiur a Clambake, 18 j. a Het gescheurde gordijn, 18 J. andië De onvatbaren, 18 j. LAAS Het verloren kontinent, 18 J, va De avonturen van Pauline, 14 j, t Een verdoemde te meer, 18 j. DIVERSEN I? ZEN ,1 Sluis 16.15 uur Handenarbeidinstui! I lur Toestandje o.a. filmpje Prelude I llNGEN en huishoudschool 19.15 uur Dieet-1 us suikerzieken ■NN ALAND pshuis 13.30 uur Zeeuwse groen- eltdag TENTOONSTELLINGEN ELBURG [sarchief Curieuze archiefstuKKen MORGEN scopen en schouwburgen singen tannia 20 uur „Wie wordt er 3 gebracht" door Globe verpen scopen Als onder vandaag r scopen Als onder vandaag iiklaas scopen Als onder vandaag diversen te^zen Sluis 20 uur Soos ANSTEEN „{„c. dzaal 14 urn- Raadsvergadering tentoonstellingen •ELBURG n-fitirifeQ ssarchief Curieuze archiefstu GEEF MEiEEN Bev°LA&'ElJ GEVEPFFLDFPEUIF^° e DE DFLTONS ONS OP O H/SLEN 2/TTEN. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. „Is het bij ons nog wel prettig werken?" Deze vraag, die de leiding van N.V. Bouwbedrijf „De Delta" te Middelburg zich heeft gesteld/ is niet binnen de wanden van de directiekamer gebleven, maar is rechtuit aan het personeel voorgelegd. Deze unieke enquête, geformuleerd in negen vragen, is vervat in het perso neelsorgaan „Delta Nieuws". De samenstellers willen reëel zijn. In de aanhef schrijven zij, zich te kunnen voorstellen, dat de vraag of het bij „De Delta" prettig werken is met „hele maal niet" zal worden beantwoord. Voornaamste doel van de enquête is om met de aldus verkregen weten schap te trachten de werkomstandigheden bij het bedrijf te verbeteren. De negen vragen, dis overigens alleen maar zijn bedoeld om degene, die wil reageren „op gang te helpen", geven een aantal motieven aan, die reden lot ontevredenheid van het betrokken personeelslid zouden kunnen zijn. o.m. moeilijkheden met de chef-uitvoerder, met de eigen collega's; het ontbreken van waardering voor geleverd werk („dus als -mens te weinig meegeteld worden", zo wordt daaraan toegevoegd); onzekerheid over de werkgelegen heid in de toekomst; het ontbreken van orde en regelmaat op de bouwplaats (slechte organisatie); het hier en daar „erg vnile werk". Kortom: men blijkt tij „De Delta" erg benieuwd te zijn. (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een Pfatf zigzag - machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTR1SCH, COMPLEET MET KOFFER BERGEN OP ZOOM: Kortemeestraat 17 TERNEUZEN: Nieuwe Diepstraat 23 Verder verkrijgbaar bij: A, C. BAST1AANSE R. A. DE BREUCK G. HEMELAAR: G. HEMELAAR; Papegaaistraat 4, Goes B. F. v Waesberghestr. 16 Hulst Nieuwendijk 29, Vlissingen Langeviete, Middelburg tel. 01640-5878 tcl. 01150-2294 («l SU ik! 'tel. 01100-7476 tel. 01140-2215 tel 01184-3729 tel. 01180-5241 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Het lid van provinciale staten P. van den Bosse (C.H.U.) uit Axel, meent dat zeker in de laatste jaren door gemeentebesturen „te zwaar de hand wordt gelicht" met een aantal bepalingen in de gemeen tewet, die betrekking hebben op liet indienen van de begrotingen door deze gemeenten. De heer >'an den Bosse heeft daarover de volgende vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten van Zee land: Kunnen Gedeputeerde Staten mee delen hoeveel gemeentebesturen ue begroting voor het dienstjjaar «69 niet tijdig ter goedkeuring hebben voorgedragen U de oorzaak gezocht worden (ADVERTENTIE) en reumatische pijnen wrilft TT pvpnponc weg met i v in een tekort aan deskundig per soneel of spelen andere factoren een rol Welke maatregelen staat Gedepu teerde Staten ten dienste om in de situatie verbetering te bren gen, zodanig, dat in de toekomst aan het bepaalde in de gemeente wet wordt voldaan Op grond van artikel 238 van de gemeentewet hadden alle gemeenten hun begroting 1969 voor 1 september van het vorig jaar bij de gemeentera den moeten indienen en op grond van artikel 242 voor 1 november 1968 ter goedkeuring aan het pro vinciaal bestuur moeten aanbieden. Dn gemeenten hebben dus, gelet op deze bepalingen, twee maanden de tijd om de begroting te behandelen. Hoezeer deze termijnen worden overschreden, blijkt wel uit de data der gemeenten Middelburg en Vlis singen, waar de begrotingen 1969 respectievelijk eerst op 17 en 18 fe bruari en 27 en 28 februari in de raad zullen worden behandeld. De heer Van den Bosse, die stelt, dat de wettelijke weg ook hier dient te worden bewandeld, meent dat wanneer een begroting pas wordt be- handeld in het jaar waarvoor die geldt, dat o.m. nadelige gevolgen kan hebben voor het beleid van het be trokken gemeentebestuur. „Een be groting op tijd brengen is een kwes tie van planning", zo zei desgevraagd de heer Van den Bosse. Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Aanhoudend onbestendig winterweer met een mi- enige neerslag en Wo 6 temperatuurverloop. ?e,r®vooruitzichten in cijfers ge- vi d,0ver Nederland mins- donderdag: aantal uren zon: nni-m min.-temp.: omstreeks onrW ma* -temp.: 0 tot 5 graden Derma normaaL kans op een droge cent, van minstens 12 uur: 60 pro- maai- ,»ns °P een geheel droog et- vl" 40 Procent, der a?ntal wen zon: min- norma, i uur' min.-temp.: omstreeks ornw d'; max.-temp.: 1 tot 7 graden Perina rmaaL kans op een droge ce,|.fvan minstens 12 uur: 70 pro- maaf-enns op een geheel droog et- procent. KOLONEL FRANK BORMAN, de commandant van de Apollo-8, is gis teren uit Den Haag in Bonn aangeko men. Hij zal ontvangen worden door kanselier Kiesinger. Vandaag bezoekt 'ij Keulen en West-Berlijn. PRESIDENT NIXON heeft in een boodschap aan premier Kosygin ge zegd, dat de V.S. en de Sovjet-Unie verantwoordelijkheid dragen voor het handhaven van de vrede in de wereld. (Van een onzer verslag geefsters) GOES. «We hebben het lot in eigen banden. Als we straks als land. en tuinbou wers met de rug tegen de muur gtaan is dat onze eigen schuld". Dat is de mening van de heer J. van Noord, voorzitter van het Comité d'Entente, hel samenwerkingsorgaan van de jongerenorganisaties in de zes E.E.G.-landen. Hij verkondig de deze op een conferentie van de Zeeuwse christelijke boeren- en tuindershond over het onderwerp „Landbouw 1980: schrikbeeld op pers pectief?", welke gehouden werd in de Prins van Oranje te Goes. De heer Van Noord is dan ook van mening, dat de landbouw zal blijven achterlopen, als het plan van dr. Mansholt niet op een geforceerde wijze zal worden uitgevoerd. Onver standig vond hij het „het maar rus tig aan te doen". „Hoe sneller de achterstand bij andere bevolkings groepen wordt ingehaald, hoe beter", zo zei hij. Hij wees erop, dat zijn inziens ge zonde ontwikkelingen zijn gebaseerd op vrijwilligheid en veelzijdigheid; Hij meende dat beide in het plan Mansholt worden gehonoreerd. Hij eindigde zijn inleiding met de opmerking: „Onder het voorbehoud dat het plan van de Europese com missie zo snel mogelijk tot uitvoe ring komt, opent het, voor jonge hoeren met name, nieuwe perspec tieven voor de toekomst in de landbouw". Ook de tweede inleider op die dag, drs. J. J. de Koning, secretaris van de Nederlandse C.B.T.B. geloofde er meer in dat de landbouw over 10 jaar eerder perspectieven zal bieden, dan een „schrikbeeld" zal zijn. Hij noemde het plan zonder meer een goede zaak, „wat er ook van te rechtkomt". „Het plan Mansholt be oogt de Europese landbouw beter te laten functioneren ten behoeve van de Europese samenleving", meende hij, hoewel hij een vraagteken plaat ste achter dat Europese. Hij vond dat deze bedoeling positief moet worden benaderd. ..Maar dit sluit een kritische beoordeling van de ver schillende onderdelen van het plan natuurlijk niet uit", voegde hii hier aan toe. Eén van die onderdelen, die zijns inziens voor kritiek in aanmerking komt, is een prijspolitiek die gericht is op verlaging of bevriezing van de huidige prijzen. De C.B.T.B. wijst dit onderdeel van de hand, aldus de spreker. Ten eerste omdat geen re kening wordt gehouden met kosten stijgingen. Ten tweede omdat de in komenspolitiek voor de agrariërs wordt opgeofferd aan herstel van het evenwicht tussen vraag en aanbod. En ten derde omdat de vraag daar door volgens de C.B.T.B. niet zal (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN Burgemeester en wethouders van de gemeente "St.- Jansteen zullen de gemeenteraad don derdag in een vergadering voorstel len de Stichting Sporthal Hulst mee te delen, dat de gemeente borg staat voor een eventueel tekort in de ex ploitatie van de Hulster sporthal, die men binnenkort gaat bouwen. Hierbij wil het college evenwel de voorwaarde voegen in tegenstelling tot een eerder besluit, dat het be- stuui van de stichting een statuten wijziging zal bevorderen, waardoor het mogelijk wordt (zo wordt letter lijk gesteld), dat voordat tot exploi tatie wordt overgegaan alle garande rende gemeenten een vertegenwoordi ger in het bestuur kunnen aanwijzen. Het aantal op deze wijze aangewezen vertegenwoordigers, aldus b. en w. zal na een eventuele gemeentelijke herindeling geen wijziging mogen on dergaan, terwijl dit aantal dan gelei delijk over de nieuw gevormde ge meente moet worden verdeeld. B. en w. zullen de raad voorts vragen een bijdrage te verlenen van 60 procent in de kosten, die nodig zijn voor diverse voorzieningen aan de voetbrug over rijksweg 60. De to tale kosten worden geschat op f 18.230 Het aandeel van de gemeente St.- Jansteen moet worden begroot op f 10.938. toenemen en de druk tot vergroting van het aanbod sterker wordt. Zowel de heer De Koning als de heer Van Noord gingen uitvoerig in op het ideaalbeeld van de land- en tuinbouw, dat de C.B.T.B., vanuit haar christelijke visie op de maat schappij voor ogen staat. In dit beeld past een landbouw die goed functioneert ten dienste van de samenleving, en een samenleving die zo is ingericht dat de werkers in een zo functionerende landbouw een goed bestaan hebben. De heer De Koning moest consta teren, dat de simpelheid van dit ideaal in schrille tegenstelling staat tot de werkelijkheid. De werkelijk heid in de landbouw en in de samen leving. Wat betreft het „schrikbeeld" kon de heer De Koning heel kort zijn. „Als wij mensen uit gewoonte, be krompenheid, kortzichtigheid en egoïsme tot onderlinge dienst niet in staat zijn, is 1980 een schrikbeeld voor iedereen". Hij wilde daarmee maar aantonen, dat het ook in de landbouwpolitiek een kwestie is van geven en nemen, zoals aljijd in de samenleving. Na de inleiding werd, onder leiding van C.B.T.B.-voorzitter G. J. de Ja gen uitgebreid gediscussieerd over de behandelde problemen die de land en tuinbouw betreffen. (Van een onzer verslaggevers) MELISKERKE „Wij kunnen de ontwikkelingslanden zeker op den duur niet helpen met „aalmoezen", wij zullen toe moeten naar een mon diale aanpak van dit probleem". Aldus de heer L. Leijendekker, hoofdredacteur van „Dé Stem", dins dagavond tijdens een inleiding die hij hield over het onderwerp ontwikke lingshulp voor de afdelingen Aagte- kerke en Oostkapelle van de P.J.G. (Plattelands Jongeren Gemeenschap) in Aagtekerke. De heer Leijendekker had eerder gesteld, dat er voor de verbetering in de situatie in de arme landen geen „pasklare" oplossing bestaat. Wel kunnen wij zo nuchter en realistisch mogelijk te werk gaan, aldus de in leider, die aan de hand van een aan tal cijfers aangaf, hoe urgent het vraagstuk van de „kloof" tussen de ze en de rijke industrielanden is ge worden. „Voor een christen is het een uitgemaakte zaak, dat God een andere verdeling voor deze wereld wenst, dan nu het geval is", aldus de heer Leijendekker, die ook inging op de wegen die het best kunnen wor den gevolgd om bij de hulpverlening in de ontwikkelingslanden een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Aan het slot van zijn inleiding stel de hij dat hier zeker ook een taak voor jonge mensen ligt, niet met een „kreet en een leuze op straat" maar door er „werkelijk iets aan te gaan doen". Na deze inleiding volgde nog een levendige discussie. (Van onze correspondent) KAPELLE Op woensdag 19 februari om half twee 's middags zal via de veilingklok in Kapelle-Bieze- linge ten verkoop worden aangeboden de opbrengst van ongeveer 60 ba knolselderij. Dit areaal willen de le den van de veiling in Kapelle-Bieze- linge in het komende seizoen telen op contract voor industrie en export. Onder normale omstandigheden kan hiervan een produktie komen van bijna twee miljoen kg knolsel derij. Aanvankelijk was meegedeeld, dat tijdens deze verkoop ook het areaal zou worden aangeboden dat de leden van de veilipg in Krabbendyke, Goes en Middelburg in het komende sei zoen op contract willen telen, maar dat zal nu niet gebeuren. De animo om knolselderij te telen is dit jaai in het gebied Kapelle wat kleiner dan het vorig jaar. Toen werd via deze veiling de opbrengst van 76 ha. gecontracteerd. Over het algemeen zijn de teelt resultaten van knolselderij het af gelopen seizoen minder gunstig ge weest en bovendien zullen er ook wat telers zijn, die zich niet willen binden aan de contractteelt, omdat de laatste maanden de z.g. vrije knolselderij duur^vordt verkocht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het bestuur van het beheerschap van het Re creatiegebied De Braakman in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft be sloten voor het seizoen 1969 de tarieven voor het zwembad en de speelweide te verhogen. De ta rieven voor de camping zijn on gewijzigd gebleven. De begro ting .voor 1969 is sluitend met een post onvoorzien van f 17.579.- Voor het eerst zal van de be trokken gemeenten geen bijdra ge in de exploitatiekosten van De Braakman worden gevraagd. „We zijn op de goede weg. Deze irijdragéri zijn vóór de gemeen ten altijd tegen het zere been geweest", aldus de heer J. van der ePyl, de waarnemend voor zitter van het algemeen bestuur van het beheerschap. Het bezoek van recreanten aan het zwembad en de speelweide van de Braakman was in 1968 een stuk minder dan in het jaar daarvoor. Vorig jaar bedroeg het aantal be zoekers 45.693 tegen 59.144 in 1967, een daling van 22,7 Daarente gen is het aantal gasten van de cam ping niet onbelangrijk gestegen en wel van 12.288 in 1967 tot 13.975 in 1968. Het aantal overnachtingen steeg van 52.597 tot 56.300. De gemid delde verblijfsduur op de camping bleef gehandhaafd op iets meer dan vier dagen. Het drukst was de cam ping bezet in de eerste helft van juli, namelijk met 1100 tot 1200 gasten, in de tweede helft van juli bedroeg het aantal kampeerders tussen de 900 en 1100. Vorig jaar brachten na de Ne derlanders (35,236) het meest de Belgen een bezoek aan de Braakman t.w. 19.906. Daarna volgden de Engel sen met 457, Duitsers met 479,de Fransen meti 92 overnachtingen en Denen en Amerikanen met 54. Het campingbedrijf is voor het re creatiegebied dan ook de grootste bron van inkomsten. Voor het seizoen 1969 is de prijs van een dagkaartje voor personen jonger dan 14 jaar van 50 cent tot 55 cent. Voor groepen van 25 en meer personen is de prijs verhoogd van 40 cent tot 50 cent per persoon. De 10-dagenkaart voor personen van 14 jaar en ouder blijft ongewijzigd; personen jonger dan 14 jaar betalen een gulden meer dan vorig jaar, na melijk vier gulden. De abonnemen ten zijn met f 1,50 per persoon ver hoogd. Uit het jaarverslag van de alge meen bedrijfsleider blijkt dat in de Braakman een aantal dringende ver beteringen nodig zijn. Zo vertonen de steigers op verscheidene plaatsen rottingsverschijnselen. Uit veilig heidsoverwegingen dienen voor de steigers met lijnen verbonden ton nen aangebracht te worden. Verder is het aantal beschikbare toiletten te klein vooral op het zwembad en de speelweide. Vorig jaar werd aan 308 leerlingen van scholen in Hoek, Philippine en 1 Biervliet zwemonder- richt gegeven. Het aantal particu liere boten dat van de jachthavens en jachtwerf gebruik maakt stijgt gestaag. Vorig jaar bedroeg dit aan tal 150. de nieuwe kampwinkel zou moeten komen te staan. Een probleem is ook de verzan ding van de kreek en de haventjes. De kosten van uitdieping zullen in de eerstvolgende vergadering van het algemeen bestuur aan de orde komen. Het bungalowpark van de Braak man boekte vorig jaar ongeveer 9500 overnachtingen, dat is 900 meer dan in het seizoen 1967. Het aantal bungalows werd van 43 op 55 gebracht; 24 bungalows werden ver huurd door de eigenaar, terwijl er 29 uitsluitend door de eigenaars wer den bewoond. Twee bungalows staan nog leeg. De gasten va« hét recreatiegebied maken nog .steeds weinig gebruik van het café-restaurant. Als be zwaar worden de hoge tarieven van dit etablissement aangevoerd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Enkele jaren geleden, toen nog begonnen moest worden met de aanleg van de bui tenhaven voor de nieuwe binnen- vaartsluis in Terneuzen, was een geliefde wandeling die „rond de loodsenwacht". Dit uitstapje is nu niet meer mogelijk omdat het oos telijk havenhoofd tot een doodlo pende weg werd gemaakt. Door de aanleg van een nieuw stuk dijk bij de vergrote zeehaven is echter een nieuw strandgedeelte ontstaan dat, beschut als het door de dijk ligt, in de komende zomer wel de nodige liefhebbers van zwemmen en zon nebaden zal trekken. De foto toont het nieuwe strand. (Van onze correspondent) HANSWEERT Bij boei 83 op de Westerschelde ter hoogte van Zuid- Saeftinge is het Belgische motorschip Philippe, groot 1100 ton, en geladen omhoog gevaren. Het schip was on derweg van Antwerpen naar Gent en is eigendom van de rederij. Swin- nens uit Gent. Bij hoog water rond 10 uur gisteravond heeft de sleepboot Cobi M van Muller Terneuzen het schip vlot getrokken. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Dit jaar krijgt de Braakman er een nieuwe kampwinkel bij. De pacht werd gegund aan mevrouw C. Ver schelling. De toko met bijbehorende kantine werden wederom verpacht aan de heer Hendrickx. De heer Van der Peyl wees op de noodzaak van een nieuwe kantine, die dicht bij DETAILS DIE EEN MAN TYPEREN Juist de onopvallende details, zoals een paar gouden manchetknopen, zeggen zo veel over uw smaak, uw levensstijl, uw ge voel voor distinctie. Dat is de reden waarom wij hierin zo'n grote, gevarieerde kollektie aanhouden: opdat u bij ons altijd het mo del kunt vinden dat precies bij u past! gouden manchetknopen van af 87,- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam ,DIT jaar was er een duidelijke terug gang te merken in het aantal kilo's, maar daar staat tegenover dat de kwaliteit van het geschonkene aan merkelijk is verbeterd". Aan het woord is de heer J. v. Moorten. Hij verzamelt in Sas van Gent de lec tuur die voor het Nederlandse Roodc Kruis is bestemd. Voor het plaatse lijke postkantoor aan het Wilhelmina plein staat een lectuurhuisje. MINSTENS een keer per week haa ik het huisje leeg. Maar het gebeur ook wel dat ik het twee keer pet week doe", zegt de heer Van Moorten In 1967 werden 197 boeken en 1391 kg andere lectuur in Sas van Gem ingezameld. Vorig jaar liep het aan tal ingezamelde tijdschriften terug tot 1017. Daarentegen werden 301 boe ken in het lectuurhuisje gedeponeerd. DIE teruggang van de tijdschriften is zeer verklaarbaar. Op verzoek var het hoofdbestuur van het Roode Kruis heb ik in 1968 een strengere selectie toegepast. Erg oude bladen, en spe ciaal damesbladen, hebben voor d( zieken weinig waarde. Vroeger wer den deze bladen doorverkocht als oud papier, maar de zeer lage prijs maak' het niet meer lonend dit in te zame len en nog transportkosten te make bovendien". GEÏLLUSTREERDE tijdschriften zijl echter steeds welkom. Sas van Gent stond in 1968 op de 118e plaats op de landelijke ranglijst van afdelingen die meewerken aan de lectuurvoorziening van het Roode Kruis. Zelf heb ik er varen wat het betekent geruime tijd ziek te zijn en dan plotseling een pakket lectuur aangeboden te krij- „BOVENDIEN worden iedere maand gen". WAT doet het Roode Kruis met de ge schonken lectuur? „De boeken gaan naar uitleenbibliotheken, terwijl ook schenkingen gedaan worden. De tijd schriften gaan als tijdschriftenpak ketten naar honderden ziekeninrich- tingen en sociale instellingen in Ne derland. Ook ruim 2000 chronische patiënten die thuis verpleegd worden en niet in staat zijn van normale uit leenbibliotheken gebruikt te maken, krijgen kleine pakjes boeken en tijd schriften toegezonden". zeer grote lectuurzendingen naar Su riname,, de Nederlandse Antillen en Indonesië verzonden. Ik hoop dat het publiek ons ook in 1969 blijft geden ken en het lectuurhuisje aan het Wil- helminaplein te klein zal worden. Als men de afstand naar het lectuurhuis je te bezwaarlijk vindt, of een te zwaar pakket aan te bieden heeft, hoeft men mij maar een berichtje te sturen, en ik kom het graag aan huis afhalen. Mijn adres is: Papegeulestraat 3, in Sas van Gent.

de Stem | 1969 | | pagina 3