De amateurs worden er de dupe van... Imre Rietveld stelde teleur Bruidsk Verkerk SWIFT-DAMES KAMPIOEN GILLIAN PERRINTITEL Feestvreu programma naar maar1 C^dt.13 VaStgeSt6ld - Weg naar titel voor LVC nu zonder hindernissen ^es procent van dopingcontroles osL nositief Hellas won van Internos KAMPIOEN HUVHARINGS: IN MOTEL A 'ww* De Keien-cross voor De Jong v- LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEëN STENCILWERK H. van SQintfjer Erland Kops nog weergaloos Kampioen Vijf clubi? ZiV 1968 Moeilijk WM Hggrl^J pVoor Imre Rietveld waren er louter teleurstellingen ifl was voor drie categorieën als eerste geplaatst. Zij haalde ecu finale. z (ADVERTENTIE) Wij verzorgen voor iedereen elke gewenste lening. Snelle en diskrete behandeling. Kwijt schelding bij overlijden. Voor inlichtingen, bel, schrijf of kom I persoonlijk naar ons kantoor. WULEMSTRAAT 13 BREDA Telefoon 01600-22121 (15 fijnen* I na kantooruren OT600-35089 en 367011 VOOR UW en snellere service Halen en brengen, wanneer U wenst. Breda I Waalwijk Wilhelminastr. 30 I Grotestraat 323 01600-32950. I 04160-2757 TWEEDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 10 FEBRUARI 1969 HAARLEM (ANP) Imre Nilsen-Rietveld heeft de finale van j, Open Nederlandse badmintonkampioenschappen niet meegemaakt O achttienjarige Gillian Perrin de beker ontving uit handen van boy zitter Valken, gaf boven in het restaurant Knud Age Nielssen, koraeüj worden door het vele vragen, te kennen, dat zijn echtgenote de mij^ de finale thuis bij haar ouders was gebleven. Ziek Boos Helemaal ta werd het niet. Wel, dat Imre nogal wat moeite had over de teleurstellijj de 's morgens verloren halve finale heen te komen. Het wedstrijdcomité had met een verzaligde blik naar een nog recent den en gestaafd door berichten van nieuwe successen (Imre werd vorige»,' kampioene van Denemarken) de vroegere houdster van de Nede in alle drie de onderdelen le geplaatst. Ze bereikte echter geen In het damesenkelspel bracht zij het nog het verst: de halve eii._„ >nder meer de zestienjarige Nederlandse jeugdkampioene Joke vanbV] te verslaan (11-8 11-2). Maar zaterdagavond zette haar rechterhand, 6,1 week eerder had verstuikt, deerlijk op. oVor de aanvang van de 'finale de Deense kampioenschappen had ze een pijnstillende injectie gekregen maal probeerde zij het zonder. Het ging niet. Maar dat was niet de e oorzaak van Imres nederlaag (10-11 11-4 3-11) tegen de vier jaar jogi- Britse kampioene Gillian Perrin. Per slot van rekening verloor ze ook Uber-cup van dezelfde speelster. Gillian Perrin, een opvallend hoc benen staand meisje met een blonde paardestaart, heeft twee wapt hoge log, gevolgd door een afgepaste drop. Er is tempo nodig om h te ontregelen. Dat besefte Irnre onvoldoende. In de eindstrijd bej Duitse Marie-Louise Wackerow dezelfde fout (3-11 11-5 0-11). De Nederlandse kampioene Agnes Geene verscheen in het geheel sic, de baan. Precies volgens de richtlijnen van de aanschrijving, meldde rij 14 zaterdagmiddag om drie uur bij de wedstrijdleiding. Op dat moment washa tegenstandster, Gillian Perrin, ai twee ronden verder. Agnes had om el! moeten spelen. Een bijzonder storende fout van de ■wedstrijdleiidngii.,» maal niet meer ongedaan kon worden gemaakt. De succesjes van de overige Nederlandse deelnemers beperkten i de dubbelspelen, al behaalde de nationale kampioen Herman Leydelm-, een verdienstelijke overwinning op de Duitser Maywald. In het damesiéij: spel bereikten de zusjes Margo en Lily ter Metz de halve finales, d- overwinning op de Europese kampioenen Margaret Boxall en Sue W Margo ter Metz had echter direct een verontschuldigende toelichting:Si Whetnall was niet fit naar Nederland gekomen. Met Herman Leidi-a kwam Lily ter Metz ook tot aan de halve finales van het gem spel. Het Duinwijckse tweetal versloeg onder meer het Deense dubbel Ie Nielsen-Hansen (15-13 15-5). Erland Kops slaagde eir niet in voor de derde achtereenvolgende miilj herenenkelspel te winnen. Op 31-jarige leeftijd bleek de gebaarde ïj juist eoveel aan reactiesnelheid te hebben ingeboet, dat hij kwetsbaar;t voor de vlijmende smashes van de katachtige snelle Oon Chong I' 15 4-15). In de eindstrijd van het herendubbel liet Kops zien welk ei ga-loos speler hij eenmaal is geweest en eigenlijk nog is, als hij niet te zra onder druk wordt gezet. Hij nam driekwart van de velddekking voor z:;ni| kening en hoewel Oon Chong Hau, de jongste telg uit een familie van M badmintonberoemdheden en de pas uit Maleisië overgekomen Ho Khim6 zo efficiënt mogelijk verdeelden, won de oude vos toch de titel (15-1! 15-9). KEES VERKERK halv (Van onze sportredactie) SIBBE Een lange stijle klim- bemodderde weilanden, nauwe paadjes, een harde gure wind, 22,5 kilometer voor de boeg. Strijdtoneel van het Nederlands cyclo-crosskampioenschap in het bevroren Limburgse dorpje Sibbe. Huub Harings kon er twee nach ten niet van slapen. „Ik word een dagje ouder", had hij tegen zichzelf gezegd. In Sibbe heb ik nog nooit verloren. Als het zon dag maar niet gebeurt". Huub Harings, reeds achtmaal deel nemer aan het nationaal kampioen schap en driemaal glorieus winnaar was bang voor deze wedstrijd. Ban- dat het einde zou komen, zijn repn tatie zou knakken. Maar hij bleek gistermiddag, 01 danks zijn 30 jaren, toch weer d- sterkste crosser van Nederland. A vanaf de start nam hij het initiatie en meteen een ruime voorsprong oj zijn concurrenten. Rutgers, Van dei Hulst, Zuiderduin, Looyen en Wilde boer werden eigenlijk al in het be gin verslagen. Misschien trok Huub Harings een beetje onbesuisd van leer, want later bleek, dat hjj iets te veel van zijn kracht had gevergd. In de zesde ronde schreeuwde hij naar zijn supporters: „Hoeveel minuten lig ik voor?". Hij hoefde zich echter niet ongerust te maken. Op dat moment was het drie minuten. Slechts een val kon hem nog uitschakelen. Die mogelijkheid zat erin, want het parcours had door de nachtvorst een harde bovenlaag gekregen. Op zich niet zo erg, maar doordat er de da gen voor de titelstrijd door veel ren ners op was getraind, lagen en zaten er gevaarlijke sporen, bultjes en kul len in en op het parcours. Harings later: „Ik durfde niet met zo goed, vroeger, toen ik jonger was durfde ik alles. Als je ouder word' riskeer je niet meer zoveel. Dan ga je meer op je routine rijden. Tsjonge wat heb ik de zenuwen gehad. Ja, je weet toch nooit wat er gebeurt? Pas in de laatste (negende ronde) voelde ik dat ik weer kampioen van Neder land was". Huub Harings veegde zich temid den van muzikanten de modder van zijn gezicht. Hij kan weer rekenen op contracten uit het buitenland Daarom liet hij zich alles maar wei- gevallen. De huldiging door mr. Bal- legoyen-de Jong, de serenade van de harmonie en de vele felicitaties Hij was weer normaal. Toen ging hij pleiten. Voor de amateurs. „Kijk", zei hij, „nou is Rutgers tweede en Van der Hulst derde. Zij hebben niks. Alleen de titel telt. Ik ben beroeps- renner. Als ik geen kampioen ben, word ik nergens gevraagd. Daar wor den de jongens de dupe van. Waarom er is geen aparte titel voor de ama teurs?" Cor Rutgers luisterde zwijgend. Hij knikte eens wat. Hij zei daarover lie ver niets. Hij was tevreden en onte vreden. Tevreden, omdat hij van te voren wist, dat Harings ging win nen. „Die is hier toch niet te klop pen. Hij kent elk stukje op zijn duim pje". Hij was ontevreden, omdat hem veel heeft tegengezeten. Hij kreeg 3,5 ronde voor het einde, hij lag toen tweede, een lekke band. Voordat' hij een andere fiets had, moest hij een halve ronde lopen, omdat zijn hel per nergens te vinden was. Daardoor viel hij terug naar de zevende plaats. Dank 'zij een fraaie „jump" in de laatste ronde ging hij tenslotte toch UDEN (A.N.P.) De Utrechter Herman de Jong heeft in Uden een nationale cross gewonnen. De Jong legde de 8000 meter af in 25 minu ten en 30,6 seconden. Jo van de Hoogen van de organiserende ver eniging De Keien eindigde nret der tien seconden achterstand op de tweede plaats. De uitslag: 1 De Jong (Phoenix) 25.30,6; 2 Van de Hoogen (Dc Keien) 25.43,6; 3 Van Sijtveld (AV '23) 25.57,2; 4 Verhamme (Oss '20) 26.33,8; 5 Van de Berg (Belg) 26.52,2 6 Van der Burgt (Oss '20) 26.53,-. (ADVERTENTIE) DEN HAAP°nZe T?pc>rtre(Jai:tie) ma._ nAAG De voetbalprof Warnn20 1116 voor dit weel den ;m„vastpsteld (en die sne hedpn? 1, barre weersomst; Worrli!» n waarschijnlijk in 2? gespeeld. In ieder gev is het KNVB gisteravond naval 20 dat de zondag n; dag nmjde eerstvolgende weds einde ?r voor komend (Van onze sportredactie) DEVENTER De „bruidska heb ik gereserveerd voor Kees kerk en Ard Schenk. Een gerie ke kamer met vaste vloerbedel open haard en ruimere dan i hotel aanwezige twee persoo mers". Waarom voor Kees en ..Ach, dat vind ik gewoon leu kunt je trouwens nauwelijks stellen dat deze ruimte eens als hok dienst deed. Maar goed, hel terste gedeelte van dit motei clusief de bruidskamer dus, volgende week bewoond door di derlandse ploeg. Naast onze genoten slapen de Russen. In verwacht ik 66 sportieve gastei zullen in tweepersoonskamers wi ondergebracht. De Deventenaar P. Wiege manager van temidden van b prachtig gelegen motel Apel< schetst de kamerindeling var deelnemers aan de wereldkamp schappen schaatsen, die voor e uens de grote str'ijd in dit mote jen overnachten. Waarom hier neer Wiegersma: „Vorig jaar stuurde ik op eigen initiatief 'n te naar het K.N.S.B.-bondsbei tn november was alles in kann< kruiken. Ik moest wel aan een tal voorwaarden voldoen. Een die voorwaarden was de gai Tk°ï ue .ve'bgheid van de ri heb dit de organisatoren bel n de praktijk impliceert een ei der, dat er een permanente wach 'en mijn kantoor wordt ges rln" ,en dat de Apeldoornse p oor de vorming van een c< nn m°t,el zal afgrendelen. On dr zullen er nog patrouillew s'tuatie in de rondom dit S tegen vrij toegankelijke b< r rÜders naar hartelust trainen, controleren". rijders heeft de dl "het motel een verrassing ii naar de tweede plaats, verdiend ove rigens. Zo waren er meer gevallen, die minder goed afliepen. De meeste pech had wel Theo Meyer uit Denekamp, die 's morgens vroeg om vier uur thuis was weggegaan. Hij reed vanaf de start een knappe wedstrijd. Hij was in de beginfase eigenlijk de eni ge, die Harings kon volgen. Na vijf ronden, hij had toen een mooie voor sprong op Rutgers en de anderen, brak zijn ketting. Ook hij zeulde met de kapotte fiets aan de hand een halve ronde af. Toen hij een andere fiets had was het te laat De Engelse Gillian Perrin Nederlands badmintonkampioene van Nederland hier in actie tijdens de finale, Huub Harings werd opnieuw kampioen van Nederland cyclo-cross „Waarom geen apart kampioenschap voor amateurs", vroeg hij zich af. „Die worden omdat ik prof ben nu de dupe". (Van onze volleybalmedewerker) BREDA De wraak var Blokkeer op Valuas in de eredivisie van de volleybalcompetitie is uitgebleven. De landskampioenen hadden zelfs de hulp van de lijnrechters nodig om een 21 achterstand te ontlopen. Een teleurgesteld Valuas kon toen in de vierde set geen verzet meer opbren gen. Met de 30 zege van Tornado op HML en de 30 van Hevok op AMVJ/R'dam, had het zuidelijk dis trict verder geen slechte dag. Bij de dames overwinningen van Kara- noi en Rapid. Bekkerveld verloor eervol van Haag '68. De zuidelijke hoofdklas heren bracht winst voor de leiders. DOS wees Concordia met 30 terug naar Rotterdam en Bekkerveld liet bij Hajraa slechts één set achter. Were Di won met 30 van Mavok en stel de zich daardoor volledig in veilig heid. De verrassing van de dag was de zege van EVV bij Rapid in Maas tricht. Bermi, met invallers, maakte een 20 achterstand tegen Sarto goed. In de beslissende set wisten de Roosendalers opnieuw een grote achterstand in te lopen, maar op het kritieke moment was vrouwe For- tuna op de hand van de Tilburgers Bij de dames ook nieuwe winst voor de leiders Orawi won met 30 van Jong Pendrecht en dezelfde sco re werd door AMVJ bij Hevok be reikt. In Roermond kon Lyceum het niet.bolwerken tegen Swift. Theresia won met 30 van Shot en Valuas veroverde de winst in Tegelen. DOS bleef goed volgen door een moei zame 32 zege op Bekkerveld 2. In de overgangsklasse 7 (heren heeft Flamingo's zich met alle krach' tegen de hegemonie van LVC verzet Vergeefs echter want na een boei end gevecht van vijf sets kwam LVC als triomfator uit de strijd. De weg naar de titel is voor de Bredase ploeg nu zonder hindernissen Uit de resterende zes wedstrijden moeten de Bredanaars nog zes punten halen. Een goede prestatie leverde ook Atak. De ploeg uit Waspik won met 31 van Odulphus 2. In afdeling 8 Is een hevige strijd ontbrand om de voorlaatste plaats. Niet minder dan vijf teams staan met 10 punten zich te verdringen om de ze plaats. Lyceum, dank zij een moei zame 32 zege bij Bermi 2 en Ma tador via een klaterende 30 zege bij Moller VC, gaan het nu uitvech ten met CVV, Juliana 2 - SVC. Het verschil in gespeelde wedstrij den .naakt de zaak nu wel spannen der. RHBS won met 31 bij Julia na 2, maar de afstand met Orawi 2 bleef zes punten. De Dordrechtse ploeg won met 3—2 bij Delta 2. Bij de dames zorgde Marathon voor een verrassing door bij het ster ke Concordia in Rotterdam een 32 overwinning te behalen. RHBS mis te de kracht om AMVJ 2 een set af handig te maken. EBVC reisde ver geefs naar Zwijndrecht en ook MOC '17 vergat bij Sarto 2 alle op de trai ning opgedane kennis. (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM Voorzitter W. van Steenbergen van de Sportcom missie van de K.N.W.U. heeft in s-Gravenland meegedeeld dat de Wielrenunie ook in het komende sei zoen weer een scherpe controle op het gebruik van verboden stimule- -ende middelen zal houden. Hij zei: „In 1967 was de uitslag bij dat onderzoek nog voor onge veer 15 procent positief. Vorig jaar was dat percentage al teruggebracht tot zes en wijs hopen dat we in het nieuwe seizoen nog minder renners zullen betrappen". (Van onze handbalmedewerker) BREDA. De dames van Swift (Roermond) hebben in de hoofdklas van de zaalhandbalcompetitie het kampioenschap behaald. Swift werd hierbij geholpen door Walcheren, dat naaste concurrent voor het kampioen schap, Niloc Amsterdam, versloeg met 5-8. Swift zegevierde over Hy- giëa met 16-6. De heren van Swift Arnhem in de overgangsklasse won nen in Middelburg van E.M.M. met 11-17 en konden toen de kampioenv viag hijsen. In de afdeling Zeeland werden de dames van Robur in de 2e klas A kampioen door een overwinning van 6-18 op E.M.M. 2. De eerste wedstrijd voor een plaats in de districtsklas tussen de dames van Boemerang (Tilburg) en Mara thon (Vlissingen) werd gewonnen door Boemerang met 13-11. De eerste wedstrijd tussen Internos (Etten) en Hellas (Goes), werd een zege voor Hellas met 14-15. Volgende week zijn de returnwedstrijden. De dames van Olympus (Vlissin gen) hebben koploper E.M.M. uit Middelburg twee punten afhandig gemaakt. E.M.M. moest een 1-4- voorsprong, na een blessure van de keepster, Ria y. d. Meijde, prijsge ven. Na 20 minuten spelen leidde E.M.M. met 0-2 door doelpunten van Very Heijstek en Ettie Meliefste. Elma v. d. Leijke maakte er 1-2 van. Met de rust had E.M.M. toch weer een voorsprong van 1-3 door Irma de Vos. Door een blessure moest keep ster Ria v. d. Meijde vervangen wor den door Nel Clarissen. Eerst werd het door Ina Hendriks 1-4 maar hierna scoorde Olympus door Leny Jansen en Ineke Siereveld (3x) vier maal, zodat een 5-4 overwinning in Vlissingen bleef. De dames van het Bredase E.B.H.V. (districtsklas) haalden in de laatste minuut de volle winst binnen (5-6) en behielden daarmee de kans op het kampioenschap. Vooral in de eerste helft en het eerste kwartier in de tweede helft was stadgenoot S.O.A. goed op dreef en maakte het de E.B. H.V.-defensie erg moeilijk. Na vijf minuten nam S.O.A. de leiding met een hard schot van Wil Schoenmakers. Vijf minuten later bracht Jac. Vermeulen met een lage schuiver de partijen op gelijke voet. Tot 3 minuten voor de rust kwamen beide partijen niet meer tot scoren. Het was Wil Schoenmakers die in de laatste minuten voor de rust S.O.A. de leiding gaf met 2-1. Direct na de hervatting was het weer Wil Schoenmakers, die de E.B.H.V.-keepster verraste en de voorsprong op 3-1 bracht. Dit vond E.B.H.V. blijkbaar voldoende. Twee goed opgezette aanvallen van E.B.H. V. werden afgerond dóór Jac Ver meulen zodat de balans weer in even wicht was: 3-3. Een lage schuiver van Wil Schoenmakers gaf S.O.A. weer de leiding met 4-3. Weer ging E.B.H.V. in het offensief wat resul teerde in twee doelpunten Jac. Ver meulen en Dimph Maas) zodat E.B.H.V. leidde met 4-5. Met een hoog hard schot van Toos van Aren- donk was de balans weer in even wicht, maar één minuut voor het eindsignaal wist Dimph Maas vanaf de linkervleugel onhoudbaar in te schieten, zodat de winst ging naar E.B.H.V. met 5-6. De heren van E.B.H.V. hebben in de districtsklas in een zeer goed ge speelde wedstrijd bijna kans gezien Dongen uit te schakelen voor de kans op het kampioenschap. In de laatste minuut sloeg Dongen echter zeer snel toe, zodat een 10-8 overwinning werd behaald. Nadat Dré Verhoeven Dongen de leiding had gegeven maakte Peter Heykoop met een sprongworp 1-1. Frans Borghsteijn maakte direct hierna zelfs 1-2 voor E.B.H.V. Gerard Verharen (Dongen) zorgde voor de gelijkmaker maar twee doelpunten van Hans Klaassen, beide gemaakt met een sprongworp voor de cirkel, gaf E.B.H.V. weer de leiding met 2-4. Dongen vocht terug en met twee doelpunten van Gerard Verharen (waarvan een strafworp) en een treffer van Jan v. d. Rejjen leidde Dongen met de rust met 5-4. Direct na de rust vergrootte Don gen met doelpunten van Jan van Til burg en Adri Berk de voorsprong tot 7-4. Toch kwam E.B.H.V. weer gelijk. Een strafworp benut door Frans Borghsteijn, een break out van Hans Klaassen en nog een onhoudbaar schot van Frans Borghsteijn bracht de partijen op gelijke voet 7-7. Ge rard van Riel (Dongen), vrij voor de cirkel en 'n break out van Peter v. d. Linden (E.B.H.V.) brachten de stand op 8-8. met nog drie minuten te spe len. In deze laatste drie minuten verhoogde Dongen het tempo en zag kans door Adri Berk en Gerard Ver haren nog twee treffers te plaatsen, zodat een 10-8 overwinning bij Dongen bleef met nog een kans op het kampioenschap. Voor een plaats in de districtsklas moesten de heren van Internos Et- ten) en Hellas (Goes) de eerste wed strijd spelen. Het was een gelijk op gaande strijd, waarbij Hellas aan het langste eind trok. Internos speelde een technisch en snel spel. Het Goese Hellas trad zeer tactisch op en wist enkele misstappen van Internos uit te buiten. Na 10 minuten leide Hellas met twee harde afstandstreffers van Theo Poortvliet. Internos kwam gelijk door doelpunten van Rassel van Cauter. Door een strafworp benut door Rob Jacobs kreeg Internos een achterstand van 2-3. Het was maar van korte duur want Enrico van Cauter en Rassel van Cauter (2x) zorgden voor drie onhoudbare treffers zodat de achterstand werd omgezet in een 5-3voorsprong. Aan beide zijden werd hierna voor de rust nog tweemaal gescoord, zodat het scorebord 7-5 aanwees. Voor In ternos coorden Enrico en Elmer van Cauter, voor Hellas Theo Poortvliet en Jan Bouten». Na de hervatting zette Hellas een offensief in wat resulteerde in twee treffers van Jan Boutens en een on houdbare achterwaartse worp van Martin van Suurland, waardoor Hel las een voorsprong had van 7-8. Hier na was het weer de beurt van Inter nos en met doelpunten van Rassel van Cauter en Enrico van Cauter (2x) leidde Internos weer met 10-8. Het bleef een op en neergaande de strijd. Eerst liep Hellas weer uit tot 11-14, maar Internos kwam toch weer gelijk. Met nog een minuut te spelen wist Hellas met een zeer verrassende aanval, door een schot van Rob Jacobs, de volle winst mee naar Goes te nemen. HARRIE JANSEN is door Piet Liebrechts aangetrokken als ver sterking voor diens amateur- ploeg. De ploeg bestaat na het vertrek van Cees Rentmeester, Matje Gerrits en Leen Poortvliet uit Guus Leliaert, Peter van Doorn, Peter Legierse, Peter van der Donk, Wim Bravenboer, Sjef van den Burg, Jan Adriaans, Pe ter van der Kruys, Jules Brüs- sing, Jan Oosterbeek en Fred Koreman. JIRI DALER, de Tsjechische Olympische achtervolgingskam pioen is deze winter onge merkt als eerste Oosteuropeaan overgegaan naar de rijen van de beroepsrenners. In zijn eerste profwedstrijd, in het Zuidfranse St.-Raphaël, werd hij derde. De rit, de eerste wegwedstrijd voor beroepsrenners in het nieu we seizoen, leverde een zege op voor Wilfried Bölke voor Jacques Cadiou (Fr.) ADRI WOUTERS, de coureur uit Zundert, gaat samen met Bart Solaro (Den Bosch), Ben nie Groen (Steenwijk), Piet Joekstra (Dokkum), Guus Zan- tingh (Aalsmeer), Hans Verbeek (Poeldijk) van 22 tot en met 28 maart deelnemen aan de Ronde van Algerije. Dezelfde rijders komen van 31 maart tot en met 6 april uit in de Ronde van Tu nesië. Ploegleider is de heer Kouwenhoven.

de Stem | 1969 | | pagina 26