Nieuw geref. centrum nog in meimaand in gebruik Zeventiger bijna ontzet uit „fietsbe voegd heid Kantonrechter kon familievete niet ontrafelen AKFI vierhr IW leeuwsch-Vlaanderen Aantal landbouwers in twintig jaar nog maar de helft AANWINST VOOR AARDENBURG In Zeeuwsch-Vlaanderen: J)ANK ZIJ LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS Aanhoudend zacht Noord Beveland HULST OOSTBURG Concert van R.Ph.O. MIDDELBURG Politie schoot midden in de roos VLISSINGEN Jubilea bij De Schelde Sea Quest kan donderdag in Vlissingen zijn BRESKENS Personenauto en vrachtwagen botsen Tweemaal averij in Hansweert VANDAAG MORGEN Commentaar (sli'euwe lente, nieuw geluid... Perencrisis duurt voort OÊ STEM VAN WOENSDAG 5 FEBRUARI 1969 (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Het nieuwe ge reformeerd centrum aan de Sassen- straat in Aardenburg nadert zijn vol tooiing. Een dezer dagen zijn de stei gers rondom het complex verwijderd en zonder onverwachte stagnatie van het werk kan .iet centrum in mei a.s. in gebruik worden genomen. Niet al leen voor de reformeerde gemeente maar ook voor andere gezindten be tekent de nieuwbouw een belangrij ke aanwinst. Want het ligt in de be doeling dat de ontmoetingsruimte en het jeugdgebouw, die deel uitmaken van het nieuwe gebouwencomplex, ten algemenen nutte dienstbaar wor den gemaakt. De nieuwe gereformeerde kerk is op dezelfde plaats van het oude kerk gebouw verrezen. In vergelijking met het vroegere bedehuis (eigenlijk niet meer dan een grote schuur, waaraan allerlei gebreken kleefden) betekent de nieuwe kerk een aanzienlijke ver betering. De kerk biedt plaats aan on geveer tweehonderd bezoekers. Gro te ramen aan de straatzijde geven het gebouw een zekere openheid. De gereformeerde kerk trekt vooral in het toeristenseizoen veel kerkgangers uit de badplaatsen in de omtrek. De ontmoetingsruimte is in het midden van het gebouwencomplex gesitueerd. Hier komt men ook bin nen om de kerk zelf te kunnen bin nengaan. De ontmoetingscentrum heeft een flinke zaal die met een vouwwand naar believen kleiner of groter kan worden gemaakt. Naast de ontmoetingsruimte staat het jeugd gebouw, dat uit twee verdiepingen bestaat. Op de begane grond is de kerkeraadskamer en zijn de nodige technische installaties, zoals het ke telhuis van de centrale verwarming, ondergebracht. Op de bovenverdie ping wordt het domein voor de jeugd ingericht. Het jeugdgebouw heeft een eigen entree. Uiteraard is dominee M. A. Noor- loos, die twee jaar geleden uit Gor- kum naar Aardenburg kwam, bijzon der in zijn nopjes met het nieuwe (Van onze correspondent) MIDDELBURG Onder auspiciën van de Zeeuwse Volks Universiteit geeft het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Edo de Waart op woensdagavond 26 fe bruari een concert in de Concertzaal van Middelburg. v Het programma luidt: Branden- burgs Concert no. 2 (Bach), het Di vertimento voor strijkorkest (Bartok) en de Eerste Symfonie (Brahms). Als solisten zullen optreden: Erzsé- bet Hajdu-Horvay, viool; John Floo- re, trompet; Ruud Maas, fluit en Peter Schenkels, hobo. gereformeerde centrum. Hij hoopt dat het jeugdhuis ook jongeren uit de omgeving van Aardenburg zal aantrekken. Bij gebrek aan een goed jeugdhuis in Aardenburg trekken nu veel jongeren o.a. naar Oostburg. Ook zal de gereformeerde gemeente deze zomer weer een eigen thuis hebben. Men geniet na de afbraak van de oude gereformeerde kerk gastvrij heid van de hervormde gemeente in de grote Sint-Baafskerk. Het ontwerp van het gereformeerd centrum is van architect J. Kolff uit Aardenburg en de bouw wordt uit gevoerd door de firma gebr. Simons uit Terneuzen. Xorfgene Lezing en filmavond Vrijdag avond 14 februari wordt in de Stads- wijnkelder in Kortgene een lezing en filmavond verzorgd door het Bureau Wijsmüller over „Slepen en bergen over de gehele wereld". Aan de hand van dia's en films zal het werk van de bemanningen van de IJmui- dense zeeslepers en bergingsvaartui gen worden behandeld. Biezelinge Kerkelijke verkiezing Wegens uitbreiding van de kerkeraad is tot ouderling van de -Ned. Herv. Kerk te Biezelinge gekozen de heer Joh. Landman en tot diaken van deze kerk mevr. N. Dek-de Roo. De heer Landman was reeds diaken. Hij zal nu speciaal de jeugdzorg van de kerk gaan behartigen. Vergadering SGP De kiesver enigingen van de Staatkundig Geref. Partij van Kapelle - Biezelinge en Wemeldinge zullen op morgenavond om half acht een gecombineerde vergadering houden in het kerkge bouw van de geref. gemeente aan het Jufferswegje te Biezelinge. Spre ker is de heer G. v. d. Poel uit Middelburg over „Fluoridering van 'het drinkwater". Hansweert Scheldegalm Vamawond, woens dag, wordt in het muziekzaaltje een feestelijke jaarbijeenkomst gehou den voor de leden van de drumband en van het jeugdorkest van Schelde galm. Vrijdagavond zal de gebrui kelijke feestelijke jaarvergadering plaatsvinden voor de senioren van de Scheldegalm. Ook deze bijeen komst, die om 8 uur zal beginnen, wordt gehouden in het muziekzaal tje. Kapelle Bestuursmutatie In de vacature ontstaan door het bedanken van de heer J. J. van Koeveringe als vice voorzitter van de Instelling voor Maatschappelijke Zorg te Kapelle, is voorzien door de verkeizing van de heer I. J. Haverhoek. (Van onze correspondente) TERNEUZEN Voor de derde maal diende voor de Terneuzense kantonrechter de zaak tegen een landbouwer uit Vogelwaarde, A. P. de W., die met een niet verzekerde combine in de Wegestraat tegen een DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: I4.0U pei kwartaal (excl 50 cenl incassokosten), f 4,75 p maand (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel 01140 3751 Klokstraal 1, Goes tel. 01100-8030 KEI)ACTIE ZEELAND: Che! Zeeuwse redactie: A Koopman 101180 7438) REDACTIE ZEEUWSUH VLAANDEREN: G. van Berkel 101150 4866) er J. Robesin (01140 2005) REDACTIE WALCHEREN: C. Schets <01180 7784) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN OUIVELAND: me) S Maaskant «>1100 56891 SPORTREDACTIE ZEELAND Th Klein 101150 4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K M de aong (inspecteur) Terneuzen, tel 01150 4281. Th de Baknei Terneuzen. tel 01150-2601. M. Bogers, Oostburg, tel 01170-2893 C. Menu, Goes, tel 01100-8030. stilstaande onverlichte landbouwwa- gen zou zijn gereden. In de eerste zitting had de W. de aanrijding van de wagen die hij bestempelde „als een heel oud beest, dat zo rot als een mispe] was" erkend, maar zei er te vens bij, dat het volslagen donker was en de wagen gedeeltelijk op de rijbaan stond toen een der messen van de combine hem raakte. In deze zitting deelde kantonrech ter mr. C. van Hees mee, dat de kwestie van de verzekering inmiddels was opgelost. Blijkens de laatste twee zittingen speelden bij dit simpele on geval, waarbij niemand persoonlijk letsel opliep, op de achtergrond een familie- en dorpsvete een rol. Op de vraag van de kantonrechter of De W. nog steeds in onmin met zijn broer leetde, antwoordde deze: „Dat zal wel, anders zou hij niet te gen mij getuigen", In een vorige zitting had deze broer namelijk verklaard, dat het heel goed mogelijk was, de stilstaande wagen zonder deze te raken, met een corn- bin^ te passeren. Hij had dit kort voor zijn broer zelf ook gedaan. Op deze zitting bracht de getuige L. P. N., eveneens uit Vogelwaarde, die de wagen aan de wegkant had neergezet, nog een andere broer De W. in het geding, die eveneens zonder ongelukken met een combine de wa gen zou zijn gepasseerd. De kantonrechter keek hiervan op: „Dus heel de familie De W. is met combines de stilstaande wagen gepas seerd". Broer A. zei dat dit onwaar was. Al leen hij was het vehikel voorbijgere den. Op dé vraag van da kanton rechter aan getuige De M. hoe hij persoonlijk tegenover verdachte stond, antwoordde deze: „De verhouding met A. is niet zo best". De officier, mr. Moutan, achtte het tenlaste gelegde bewezen en eiste f 75,- boete, maar de kantonrechter zei, dat er naar zijn mening veel te veel partijdigheden in de verklaringen voorkwamen, en sprak A. de W. vrij, waarmee deze zaak na drie zittingen afgehandeld kas. afgehandeld was. TERNEUZEN Een stevige, jong uitziende zeventiger kwam voor het hekje. Hij had een vervoersmiddel gebruikt, dat nog het beste bij zo'n leeftijd past, een fiets. Toch sprak de officier bij het Terneuzense kanton gerecht er zijn spijt over uit, dat het niet in zijn macht lag om ontzetting uit de rijbevoegdheid tot fietsen te eisen, anders had hij dat in dit geval zeker gedaan. Want de bejaarde heer uit Hulst had op een kruispunt van de drukke Hulsterweg geen voorrang verleend aan een personenauto, die erg hard remde om hem te ontwijken, wat dan ook gelukte, maar daardoor wel op een andere auto botste. De verdachte zei, dat hij met zijn gedachten „ver wijlde" bij zijn vrouw die in het zie kenhuis lag, waar hij juist vandaan kwam. De schade was geregeld, want de oude heer was verzekerd. De kantonrechter zei, dat het op zichzelf een groot wonder was dat de fietser het er levend had afgebracht. Waarop deze reageerde met „Daar ben ik ook dankbaar voor." Na de eis van de officier, die ook van mening was dat de verdachte een levensgevaarlijke situatie op de weg geschapen had, wilde deze direct de zittingszaal verlaten. „Wacht noü eens even tot ik het vonnis heb uit gesproken," maande mr. van Hees. Dit werd veertig gulden, overeen komstig de eis- Laatste reactie van de bejaarde heef: „Ik wil direct betalen dan zijn ik er vanaf De door hoofdcommissaris van po litie gezonden uitnodiging aan de hoofden van scholen voor voortge zet onderwijs om met hun leerlin gen de tentoonstelling in het nieuwe politiebureau te bezichtigen blijkt zeer goed te zijn ontvangen. Voor een dergelijk bezoek werden tot nu toe niet minder dan 648 leerlingen opgegeven, terwijl voorts door een aantal andere scholen om reserve ring werd gevraagd. Ook werd een aanvraag ontvangen voor een excur sie met 25 bejaarden. Overwogen wordt om de duur van de tentoon stelling (van 1 tot 15 maart) te ver lengen. Gedurende de maand februari zijfi drie personeelsleden van de Kon. Mij. „De Schelde" veertig jaar bij dit be drijf in dienst, n.l. C. Joziasse (7 fe bruari), J Stroo (7 februari) en E. Weug (24 februari). Voorts zfjn deze maand vijfentwintig jaar in dienst: P. Boonman (3 februari), J. Vreeke (3 februari), J. Boelhouwer (20 fe bruari) en A. Meijers (20 februari). (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het booreiland „Sea Quest", dat op de Schelde- poortwerf in Vlissingen-Qost in on derhoud zal worden genomen, is dinsdag de reis naar deze haven be gonnen. Het reusachtige object, dat door een viertal sleepboten wordt ge trokken, vordert slechts langzaam. Door deze matige snelheid, nog geen drie mijl per uur, zal de Sea Quest op zijn vroegst donderdag op de rede van Vlissingen arriveren. Daar zal het gevaarte worden over genomen door kleinere sleepboten van de „Union de Remorquage et de Sauvetage" uit Antwerpen. Het booreiland bevond zich op vijf tig mijl ten oosten van Huil, op het Engelse gedeelte van het continenta le plat in de Noordzee. Vrouwenbond In het Wit Gele Kruis gebouw heeft de vrouwenbond van het N.K.V. onder voorzitterschap van mevr. Mollet-v. d. Bossche, een bijeenkomst gehouden. Mevr. Ouwen- dijk uit Oostburg gaf een uiteenzet ting over handenarbeid. Voorts werd nog de film van het bezoek van koningin Juliana aan Zeeuwsch- Vlaanderen vertoond. Vismijn Aan de vismijn te Bres- kens zijn in de week van 26 t.m. 31 januari aangevoerd: 6033 kg export garnalen; 273 kg pellerij garnalen; 45 kg bot; 1083 kg schar, 2653 kg schol; 9904 kg tong; 5383 kg gul en kabeljauw; 4662 kg wijting; 711 kg rog; 304 kg tarbot; 759 kg griet; 254 kg poon; 395 kg tongschar;; 171 kg komkommeraal; 7 kg haai; 10 kg haring; 316 kg schardijn: 37 kg on verkochte bot: 3851 kg onverkochte schol; 2259 kg onverkochte wijting. Benoemd Ds. L. Spaans her vormd predikant te Breskens is be noemd te Vroomshoop In verband met deze benoeming zal op zondag 16 maart 's middags om 3 uur af scheid worden genomen. Eerste steen De werkzaamhe den aan het bejaardenverzorgings tehuis te Breskens vorderden snel. Op 19 februari om 4 uur zal ds. L. Spaans aan de Ringlaan de eer ste steen leggen. Rode Kruis Het .bestuur van de afdeling Huist van het Rode Kruis organiseert vandaag (woensdag) een filmdag in de Koning van Engeland. Om 16.00 uur is er een kindervoor stelling met als film „De laatste Neushoorn". Om 20 uur wordt voor de ouderen de film „Spencer's Moun tain" gedraaid. Als voor-film zal een documentaire vertoond worden over de verschil lende en vele taken van het Rode Kruis. Aangereden? Tussen Oostburg en Schoondijke is H.B. uit Oostka- pelle in de berm van de weg gevon den. Volgens zijn verklaring zou hij zijn aangereden. Per ambulance is hij naar ziekenhuis te Oostburg over gebracht. De politie stelt een onder zoek in naar de toedracht van dit on geval. Eerste prijs Op het kapperscon cours te Terneuzen behaalde me vrouw L. Verhulst - Van Kouteren de eerste prijs in de eerste ronde voor de landscompetitie. IJzendijke Carnaval Onder auspiciën van de V.V.V zal ook dit jaar weer een carnavalsoptocht worden georgani seerd op zaterdag 15 februari. Deel name staat open voor alle leeftijds groepen in de onderdelen groepen, paren en individuelen. Aan deze op tocht zijn weer prachtige prijzen ver- bonden.Medewerking zal ook wor den verleend door de Drumband Jeugdbelang. Beatfestijn In het Hofzichtthea- ter zal op 15 februari optreden de bekende Belgische beatgroep „The New Blue Devills". Deze groep treedt iedere zaterdag om 11 uur voor de Belgische radio op en zondag ver zorgen zij de muziek van de tiener- mis in Eeclo (B) en die rechtstreeks door de televisie van België Vlaams om elf uur wordt uitgezonden. Schieting Op de schieting op de liggende wip. gehouden in het Hof- zichttheater en waaraan 50 schutters deelnamen, wist A. Verdegem uit Watervliet zowel de hoogvogel als de 2e zijvogel neer te halen. De le zijvogel was voor J. Klaassen uit Biervliet, terwijl A. de Baere IJzen dijke de meeste vogels schoot: 5 stuks. Carnaval Het WV-besituur vam IJzendijke heeft diit jaar weer een carnavalsoptocht georganiseerd, die op 15 februari gehoudien zal worden. Men kan zich die dag voor de op tocht laiten inschrijven om 14.30 urn en wel als groep, per jaar of als in dividueel. Na de jurering zal de op tocht, voorafgegaan door de plaatse lijke drumband, om 15.30 uur star ten in de Verlengde Molenstraat. Kloosterzaride Koningsschieting In hotel de Linde te Kloosterzande hield de handboogsociëteit Sint Sebastiaan haar jaarlijkse koningsschieting. Het koningsschap werd voor 1969 ver overd door Henk Hoop. Prins werd de heer A. Stallaert, terwijl Jo Ver hoeven erfprins werd. De schietting verliep prettig en de maaltijd werd alle eer aangedaan. Geslipt Bij het berijden per mo torrijwiel van de Hulsterweg nabij Kuitaart te Kloosterzande geraakte de heer W. v.d. B. uit Ossenisse bij het inhalen van een auto, op de met sneeuw bedekte weg, in een slip. Hij KLOOSTERZANDE Op het Poolsplein te Kloosterzande vond een botsing plaats tussen een perso nenauto bestuurd door P.K. uit Kloos terzande en een vrachtauto bestuurd door J. M. van B. uit Vogelwaarde. De botsing vond plaats, toen J. M. v. B. enkele geparkeerde auto's pas seerde en daarbij op het linkerwegge deelte kwam, hetgeen door P.K. te laat werd opgemerkt. De personen auto van P.K. werd ernstig vernield en de vrachtauto van V.B. werd licht beschadigd. De beide bestuur ders kwamen met de schrik vrij. maakte een ernstige val. De motor werd vernield. Van der B. liep en kele verwondingen op en werd op medisch advies overgebracht naar 't ziekenhuis. Wielerronde Tijdens de kalen dervergadering van de K.N.W.U. te Terneuzen werd vastgesteld dat Kloosterzande dit jaar weer een wie lerronde zal hebben. Het organise rende comité heeft zich de laatste maanden reeds beziggehouden met de voorbereidingen en het inzamelen van geld, daar het organiseren van een amateurkoers nu eenmaal veel geld kost. De ronde zal vroeg in het voorjaar plaats hebben en wel op zondag 27 april a.s. De wedstrijd wordt binnen de bebouwde kom van Kloosterzande gehouden, hetgeen tij dens de laatst gehouden wielerwed strijden een kleine twintig jaar gele- den nooit mogelijk was. Nieuwvliet Raadsagenda Donderdagavond komt de gemeenteraad van Nieuw vliet bijeen. Het college van b. en w. stelt voor een perceel grond ter grootte van 725 m2, van de Ned. Herv. Gemeente voor de prijs van f 2,- per m2 aan te kopen. Verder een voorstel van b. en w. tot verkoop van een perceeltje bouwgrond groot 27,5 m2 aan de heer L. C. Ras voor de prijs van f 15,- per m2. Sluis Overplaatsing Met ingang van 17 februari is wachtmeester le klas C de Rijke van de Rijkspolitie te Kruiningen overgeplaatst naar Sluis. Wielercomité In café Havers hieid Wielercomité Sluis een verga dering. onder leiding van voorzitter B. de Graaf. Het comité werd met twee leden uitgebreid. Voorts werd besloten om dp zaterdag 15 februari een home-trainerswedstrijd te orga niseren voor dames, aspiranten, nieu welingen en amateurs, en wel om 7 uur in café Lamminsvliet. De baten komen ten goede aan de drie plaat selijke renners die nog geen suppor- ters-club achter zich hebben staan. Er is een rad van avontuur. Z.L.M. De plaatselijke afdeling van de Z.L.M. hield haar jaarlijkse vergadering in hotel „Balmoral", on der leiding van voorzitter Joh. le Clercq. Herkozen werden de heren F. Quaak (secr.-penningm.) en Joh. de Bruyne. Uit het verslag bleek dat er een batig saldo was van f 207,-. Westdorpe .,Die spaart, die zorgt" In Ca fé Sport bij A. Jonkheijm werd de jaarvergadering gehouden van de vereniging van varkenshouders „Die spaart die zorgt". Er waren slechts 18 van de zeventig leden aanwezig. In zijn welkomstwoord zei voorzit ter F. de Boeije dat de uitkering per kilo verhoogd is van f 2,- tot f 2,25. Dit kon worden verwezenlijkt zon der de contributie te verhogen. Tot lid van de controle-commissie werd benoemd de-heer Willem de Maillie. De rekening en verantwoording wer den akkoord bevonden, met in kas een bedrag van ruim 2400 gulden. Dit bleek uit het jaarverslag van de secr.-penningm. E. de Maerte- laere. De heren Alfr. Audenaerd en Fl. de Boeije werden als bestuurs lid herkozen, terwijl de heer W. de Maillie als nieuw lid van het bestuur werd gekozen door het aftreden van de heer A. Kindt, die niet meer her kiesbaar was. Na de vergadering volgde een gezellig samenzijn met een onderlinge prijskaarting, waarbij iedere deelnemer een prijs kreeg. Tenslotte ontvingen de leden een kleine vergoeding uit de verenigings kas. Carnavalsbal Het carnavalsco mité „De Poldermuizen" heeft 'n de zaal van Het Oudt Raedhuys een bal georganiseerd. Naast Prins Patat de eerste was de raad van elf aan wezig, met een groot aantal carna valsvierders en dansliefhebbers. De muziek werd verzorgd door het or kest ..II Vacabeau" uit Sas van Gent. St.-Ceciliafeest De plaatselijke muziekvereniging „Eikels worden bomen" houdt zaterdag zijn jaarlijks St.-Ceciliafeest in het lokaal bij mej. Emma de Rijcke. 's-Middags zal de fanfare een muzikale rondwandeling maken door het dorp en 's avonds wordt aan de leden met hun dames een maaltijd aangeboden. TERNEUZEN De R.-K. bond van Personeel in de Agrarische Voeding- en Genotmiddelenbe- drijven, hield in „Hotel Rotter dam", onder leiding van bondsbe- stuurder P. Kenter, een zeer druk bezochte studiedag, die gezien de talrijke vragen ën de levendige discussies zeer geslaagd kan wor den genoemd. Als eerste spreker over de „taak van het gewestelijk Arbeidsbureau in deze tijd", stelde de heer L. E. M. Marquinie, consulent voor de bij zondere bemiddeling bij het G.A.B. dat over ongeveer 20 jaar in Zeeuwse Vlaanderen nog maar 2000 mensen in de landbouw zullen werken, het geen de helft van het huidige aan tal betekent. Momenteel geldt een gemiddelde bezetting van één man per 13 ha. Tegen 1985 kan worden verwacht, dat dit nog 1 man per 25 mannen en 200 voor vrouwen vrij. De heer Marquinie moest daarbij constateren, dat in de Zeeuwsch- Vlaamse kanaalzone de arbeidsmarkt ha zal zijn. Voorts vertelde de heer Marquinie het een en ander over de mogelijkheden voor arbeiders, die de landbouw vaarwel zeggen. In 1956 waren er in Zeeuwsch-Vlaanderen nog 7563 mannen en 782 vrouwen in de landbouw werkzaam. In 1965 bedroeg dit aantal nog 4638 mannen en 539 vrouwen. In de nijverheid kwamen in de pe riode 1960-1967 3100 plaatsen voor weinig differentiatie biedt. Dit geldt voornamelijk voor de kaderfuncties, waar men bepaald van een „dunne markt" moet spreken. Na 1964 nam de arbeidsreserve geleidelijk toe. Over '68 was 't jaargemiddelde 622. Op 1 jan. van dat jaar bedroeg het aantal werklozen 1205, in West- Zeeuwsch-Vlaanderen werkt nog 1-4 van alle mannelijke arbeidskrachten in de landbouw. In Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen is dit 20 procent en in de Kanaalzone nog 9 procent. De heer Marquinie wees er voorts op, dat nog veel mensen bang zijn om zich bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te melden. Hierbij speelt vooral het me disch onderzoek een belangrijke rol. Tenslotte wees hij op de omscholings mogelijkheden, met name de vakop leiding voor volwassenen en de so ciale werkplaatsen. De medewerker van de consulent voor de arbeidsvoorziening in de landbouw de heer Keyman, hield na de gedachtenwisselin'g op de inlei ding van de heer Marquinie en de koffietafel, een beschouwing over „het personeelsbeleid in. de land bouw''. Een arbeidsmarktbeleid zal het middel moeten zijn om de sociaal- HANSWEERT In Hansweert Is gisteravond de Belgische duwboot Schorpioen op een ducdaif gevaren. De schade wordt door de Rijkswa terstaat geraamd op 40.000 gulden. Het Nederlandse motortankschip Sairca is gisteravond op de Westha- vendaim te Hansweert omhoog geva ren. Door die Tijgerhaai werd de Sarca vlot gebracht. Het vaartuig, dat schade aan beide roeren heeft, zal op de scheepswerf te Hansweert wor den hersteld. De Schorpioen is inmiddels aain de ketting gelegd. De vracht is overge nomen door de Franse duwboot Bre ton. economische doelstellingen regering te verwezelijken" j de hij. Hij wees op het gróte neelsverloop in de landbouw aan volgens hem de secundi! vloeiing debet is. Hij stelde de situatie, waarbij het aantal krachten ongeveer gelijk 2ijn',.v aantal oude die afvloeien do»' sionering enz. Daarvoor zou'»" ste eis zijn de landarbeider J! beroep en bedrijfstak te bindeo achtte een meerjarige beroe ding daarvoor noodzakelijk, ukij sociale klimaat, status, vétk: tot de werkgever, enz, aohr,! heer Keyman belangrijk, y geldt als voorwaarde, dat deze nen regionaal worden opgezet hiervoor werd na afloop i ten gewisseld. Morgen, donderdag Hansweert: 5.28 en 17.51 uur neuzen: 4.47 en 17.09 uur te!) gen: 4.18 en 16.39 uur; WeratfT 6.04 en 18.23 uur. BIOSCOPEN EN MIDDELBURG City 20 uur Leven om te leven, 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Wie is bang voor Virginia W«#(j VLISSINGEN Alhambra 20 uur Het wonder van de liefde II ANTWERPEN Rex 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 8» De getatoeëerde a.l. Rubens 14, 17.30 en 20.45 uur Oliver a.l. Ambassades 12, 15, 18 en 21 ti Romeo en Julia 18 jaar Capitole. 12, 14, 16, 18, 20 et it Uitstel 14 jaar Savoy 12, 14, 16, 18, 20 en 22 ue Le corniaud a.l. Astrid 10, 12.10, 14.30, 16.50, lSiii 21.30 uur .Liefdesnachten in dt !a 18 jaar Quellin 14, 16, 18, 20 en 22 uur Franxenstein 1970, 18 jaar Astra 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21lj Een meisje in cement 18 jaar GENT Scala: Nevada Smith 18 jaar Agora: De boot der verrassingen Normandie: De zaak Lady Ciipla 18 jaar ST.-NIKLAAS Eden: Meisjes achter tralies II jaar ,i Renova: Eqn dozijn ploerten 11 iw. Select: De Pacha' 18 jaar TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: Curieuze archielst DIVERSEN TERNEUZEN „De Sluis" 16.15 uur Handenarbeidinstuif 19 uur Toestandje - sfeer sdieffBj VLISSINGEN Ind. en huish. school 19.15 uur Dieeteursus suikerzieken BIOSCOPEN EN SCHOUWE®? OOSTBURG Ledel 20 uur Wie is bang voor Virginia wooll. MIDDELBURG Stadsschouwburg 14 uur Kleines Theater uit Bad f schoolvoorstelling) City theater 20 uur „Moed voor elke dag" 18 jaar ANTWERPEN Bioscopen: Als onder GENT Bioscopen: Als onder ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder Vandaag TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: Curieuze aren® Opgaven voor deze rubriek: lei- 7438 of postbus 116 in M*11®1 ij hebben de nodige nieuw jaarsboodschappen van burgemeesters in het Del tagebied weer goeddeels achter de rug Typerend was, dat elke edel- achtbare spreker zich heeft afge- gd of nieuwjaarsredevoeringen nog wel zin hebben. Heel wat bur gervaders wisten overigens dat het [hun nieuwjaars-zwanezang zou wor den, omdat de gemeentelijke herin deling hen straks het woord ont- I neemt. Maar opmerkelijk is, dat ondanks I de alom geuite twijfel aan het nut van nieuwjaarsboodschappen, juist deze keer vaak heel zinnige en zeer markante ideeën in de redevoerin gen doorklonken. Een sociaal-psy choloog zou er een proefschrift aan over kunnen houden, louter door te vergelijken hoe de nieuwjaarsbood- I schappen in Deltaland zich in een j paar jaar tijds hebben ontwikkeld van puur plaatselijke, wat pastorale spreekbeurten, tot complete refera- ten over de toekomst van Deltaland. De ontwikkelingen, waarvan het I Deltaplan de gigantische koevoet is, Ihebben niet alleen de structuren ge wijzigd - zij hebben kennelijk ook I de mensen al veranderd, hen gecon fronteerd met eeri totaal nieuwe [problematiek, met nieuwe verant woordelijkheden en nieuwe geva- I ren. Gemeentelijke samenwerking, die [tot voor kort in de science-fiction [thuishoorde, wordt groot geschre- Iven in de nieuwjaarsboodschappen, Jzoals nu in de rede van de burge meester van Ooltgensplaat. Deze Iburgemeesler breekt zo maar een lans voor vorming van een inter gemeentelijk bestuursapparaat voor jde gehele Delta, met uitzondering [van de Rijnmondreus. Zijn idee mag praktisch onuitvoer baar blijken te zijn het getuigt in elk geval wel van een ruime visie [en van een nuchtere kijk op de za- Jken. „Wij hebben niet alleen met [zeehavenvraagstukken te maken", zegt deze burgemeester, „maar met nog tal van andere problemen, die [ons wèl direct raken. Laat ons niet [wachten met het aanpakken van die problemen. Dat is verstandiger dan wanneer wij ons blind blijven sta- ren op de zeehavenproblematiek en oan het zicht verliezen op de vraag- stukken die de land- en tuinbouw, de recreatie, het verkeer en de wa terhuishouding opleveren". Tot onze spijt is gisteren een verkeerde aflevering van het spannende verhaal Luky Luke en Daltons geplaatst. We grijpen weer even terug in het verhaal opdat een ieder de draad ervan de wraak"'! weer kan <4* rhi?Lan onze correspondent) konuMS Er is nog geen eind 60- men aan de perencrisis, v0,ri_ eonÜe dmsdag in ons land is be- ^p het oeenblik Ziet het er me. a j deze crlsia zeker tot en I na dag zaI duren Of er daar- SDmï- 7an crisis kan worden ge- keii„ en angt 3f van de prijsontwik- ren l,van Peren in de komende da- ,e hoeveelheden peren van ten 'cwahteit en de kleine ma den anverschillende rassen wor- marw atste dagen weer uit de ste a! ge,nomen en voor het groot- hestemd voor veevoer, menenpuus„van de betere kwaliteits- schiinA66 Z'°'1 'ets hersteld, waar de !i 'l. als eevolg van het feit, dat de mi kwaliteiten niet meer op ae markt komen. /S MA AI? ÉEM LUA/ O/e oooe Har HELE LAHD LOOPT EN DPPP HEBBEK! ALLE BA K/O/E TE A3 'T OP GEMUNTWAT EEN (SEBEEK AAN PANTAE/E!... DE PASSA&EPS 2JV TBOUté" \t GEWAARSCHUWD? 2E HEBBEN GEEN D/NGEN VAN WAARDE BJ RICH. MAAR VOÓB ONS /S HET VERVELEND. AL DAT STILSTAH" BPEN6T VERTRAGING IN DE TREINDIENST... DE Ril T n ten vorm 11 ,e wee,,svooruitzie® Sestelfl a„.6 en vrijdag, op- °m 18 nn K.N.M.l. op dinsdag '8.00 uur luiden: VrÜrc?en en enkele buien en t voor de tijd van het jaar. 6«miditeiar!yooruif?ichten in cijfers donderdag: Nederland luiden min!!?' ur,e" ,zan: minder dan 2; maal- graden boven nor- Ven normaal61kim 1 t0t 5 güaden bo" ri°de van m', op een dr°Se Pe" Cent' kan. ens 12 uur: 70 pro- maal' 40 procent6" geheel dr00g et" zijn: voonjitzichten voor vrijdag Z tot's grade!0)! 1 t0t 3' min-"temP-: temp o t boven normaal; max.- kans on Iradcn boven normaal; stens 12 „n°ge Peri°de van min- geheel drnr,„ Procent, kans op een g etmaal; 40 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2