imerlieden airs jSpoedig zielzorg-enquête door dekenaat T er neuzen |B JW -advertentie V.V. Baarle ekt verwarring ostbaar meubel uit Londen TJOBA IN UITSTEKENDE VORM TEGEN BKC-TEAM j0EN SEGERS: „WE KUNNEN K0EN MEER KERK ZIJN Micro-korfbalcompetitie papier voor uw L-pen CERS <STERS assistente irsbedrijf N.V. /vet 1954 >da Breda chef inkoop Enquête tendeert naar groot Axel Sffll L Vragen aan G.S. over toewijzing woningwet woningen Onderwijsexpositie Europese Gemeenschap Raad van kerken Economischer werken bij RTM en Melk Unie Raadsvoorstel in Krabbendijke Geen taakver deling bij b en w Uitslagen Oorlogsmisdaden II Oorlogsmisdaden III G.S. behandelen beroep Motorcross voor jonge rijders t DE STEM VAN WOENSDAG 29 JANUARI 1969 Ie honorering, een toekomstmogelijk' «•goeding. e bedrijfsleider, de wenste inlichtingen maken onder nr.: IG IN UW praten, want voor de vervaar, g van de alom bekende in reken wij erij N volle reisvergoeding met B.T.W. erken te Dordrecht VIELDRECHTSEWEG 27 daarna 01896 - 3805) ANISVLIET" pn 84 lid 3 en 101 l>d 2' erkaveling van het blok Se a februari 1969 rkdagen (behalve des 30 uur tot 16.30 uur voor 7 AN TOEDELING, zoals be> 1LINGEN bedoeld in ar TTING, bedoeld in artike1 88 lende schriftelijk w0.r?j'lgen lOEDELING binnen H ad* JJKE REGELINGEN binne11 ■naart 1969 „missie: itaris Plaatselijke Comm ?e-)' 'i, elijke Commissie voor"°ftter- M. VAN WAES, voorzit* HAELST, secretaris- der kosten verkrygba3 rel, alsmede 0,20 voor eliers te Terneuzen en Hulst, sjes, die in juli de school ter- solliciteren voor onze BEIEX 1 aanmeldingen kunt U bij onze I dagen terecht aan het adres I F. j. Haarmanweg 3, tel, 01150- -7 tel. 01140—2751, na kantoor-1 in. Zout Organon ekt een bij allerlei werkzaamheden, lische kontakten met leve- n van het archief en het orrespondentie. werken, verlangen wij een ia of 3 jaar H.B.S.-oplei- type-diploma. Enige kan- t. aar. ge werkkrinj en een goed riftelijke sollicitaties, voor- pasfoto te richten aan N.V. eda. >g elke [(Van een onzer verslaggevers) BAARLE-NASSAU De VW L de gemeenten Baarle Nassau/ Lrtog heeft iets nieuws gevon- L om toeristen te trekken. Zij [pert momenteel een landelijke ijiertenticcampagne met deze bist: VVV Baarle Nassau ver bekt u gaarne alle inlichtingen t BTW-vrije-eiland Baar- ge Hertog (in Nederland zon- Her paspoort). Uit... goed(koop) tour u. |lfat zegt een middenstander van lürle-Nassau daar wel van Krui- L. J. A. v. d. Werf vertelt r komen nog altijd meer Belgen i Nederland dan 'Nederlanders in jelgië inkopen doen. Dat ligt voor id, want textiel en levensmid- |iltn (koffie, margarine, kaas, spe- rijen) zijn in Nederland veel goed- pper dan in België." voelt zich dus niet belaagd her de VVV-advertentie? „Alleen pgaretten en suiker zijn aan de an- kant van de grens goedkoper, jmolade scheelt niets meer in prijs, t de Belgische prijzen van dit odukt per 1 januari flink zijn ge in." Hij kan dan ook niets anders m, dan dat de VW-advertentie pi vorm van verlakkerij is: Bepaald i reclame voor de VVV en niet 1 voor de goede naam van zijn lieente. s gemeentesecretaris J. M. inemans geeft de bewuste adver- "b geen aanleiding tot uitspraken «burgemeester en wethouders. Hij [stelt: „Baarle Nassau heeft maar «voordeel; er zijn geen grenspa- leren nodig om van daaruit in fepë (de enclaveBaarle-Hertog) [komen. Iedereen kan toch zeker jtral in België terecht om inkopen I doen." [dit zijn redenering is wel op te ma- dat de jacht op koopjes beter (it dieper in België kan plaatsvin- ja. Immers, de winkeliers in Baar- sau en Hertog proberen elkaar i de wielen te rijden. Zij hou- i zoveel mogelijk de prijzen in pwicht, omdat het prijsvoordeel de Belgische winkelier volgend r door verhogingen in het voor- .1 van zijn Nederlandse collega P uitvallen. Wanneer men de voor- I™ zou uitbuiten, kaapt men beur- J®ïs eikaars klandizie. - «Iedereen in het zuiden weet, dat ^Prijsverschillen in beide Baarles F groot genoeg zijn -om er een pvoor te maken", meent VVV-se- Ftois-penningmeester J. Pardoei. F vind de redactie van de adver- daarom niet zo geslaagd. Er "tdtin de advertentie niet gelogen, S«JP me goed. Maar de tekst sug- pm meer dan de VVV kan ver- f woorden." Volgens hem zullen vooral boven-Moerdijkers zijn, fjooor de advertentie worden aan ■wkken. —„,,8' hij zijn bezwaren in het I' -bestuur ter sprake „De kwes- wordt al in het bestuur bespro ken. Het laatste woord is er nog niet over gezegd." Hij vindt deze adver tentie geen beste beurt van de VVV. „Natuurlijk liggen enkele prijzen in Baarle-Hertog lager dan hier. De koopjesjager moet zelf maar uitzoe ken, waar hij goedkoper uit kan. Daar helpt de VVV hem niet mee", aldus de heer Pardoel. Hij rekent er ook op, dat iedereen weet welke hoe veelheden belastingvrij mogen wor den ingevoerd. Betreffende dit laatste kan douane inspecteur mr. W. Wernink voorlich ting geven: „Er bestaan alleen in voerbeperkingen voor tabak, gedistil leerd en parfumerieën. Verder kan men tot een bedrag van 15Ö gulden vrij invoeren." In de praktijk mag men maar één goedkoop pakje Belgische sigaretten mee naar huis nemen. Wanneer de consument van goedkope suiker wil profiteren, kan hij tot een bedrag van 150 gulden invoeren. Dan mag hij echter niets anders bij zich heb ben. Mr. Wernink stelt maatregelen op naleving van de voorschriften in het vooruitzicht. De consument schijnt al rekening met een verscherpte douane-controle te houden. Kruidenier L. v. d. Werf zegt tenminste: „De invoer van Bel gische sigaretten valt nog erg tegen. Men is bang door de douane gesnapt te worden." (Van onze correspondent) AXEL Een delegatie van het gemeentebestuur van Axel «heeft in Den Haag een onderhoud gehad met de leden van de vaste Kamercommis sie over de gemeentelijke herindeling in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hierbij werd de uitslag van de enquête, die is gehouden in de gemeenten Axel, Koewacht, Zuiddorpe en Overslag, ter kennis gebracht aan de commis sieleden. Men heeft goede hoop dat de minister met het resultaat reke ning zal houden. Hij zou dan alsnog kunnen over gaan tot het vormen van een tweede kerngemeente in de kanaalzone, n.l. Axel samen met Overslag, Koewacht en- Zuiddorpe. De volledige uitslag van het herindelingsonderzoek sluit geheel aan bij de tussentijdse stand, zoals wij die enkele dagen geleden hebben vermeld. Eindresultaat: Axel voorstanders voor één gemeente Axel: 3702, per centage 95,61, tegen 170, blanco 45. Koewacht: voor 452, 88,46 procent, tegen 59, en blanco 265. Overslag: voor 92 is 97,87 procent, tegen 2, blanco 10. Zuiddorpe: voor 262 is 98,87 procent, tegen 3, blanco 28. To taal: voor één gemeente Axel: 4508 is 95,06 procent, tegen 234, blanco. 348. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het dekenaat Terneuzen wordt binnenkort een enquêtt gehouden, waaruit gege vens geput zullen kunnen wor den voor een meer geïnspireerd beleid bij de zielzorg. „Het gaal er vooral om mensen te vinden, die bereid zijn een stuk taak van de priesters over te nemen en daarvoor hun eigen verantwoor delijkheid willen dragen. Een dergelijke medewerking zou be langrijk kunnen bijdragen aan ons ideaal samen kerk te zjjn" Dat zegt pastoor-deken J. A. Se- gers van Terneuzen. Het dekenaat omvat naast Terneu zen. Hoek, Philippine, Sas van Gent. Westdorpe, Zuiddorpe, Axel, Sluis kil en Zaa-msla-g. In Zeeuwsch- Vlaanderen werifen momenteel ver scheidene werkgroepen op brede Hasis om de maatschappelijke taken van het parochiële werk een meer zinvolle en praktische inhoud te ge ven. Hiervoor bestaat ook bij de le ken een diepgaande belangstelling. Pastoor-dleken Segers is 49 jaar. Voordat hij in juli 1968 naar Ter neuzen kwant, werkte hij vier jaar ais kapelaan in Breda en daarna twintig jaar bij het middelbaar on derwijs in Bergen op Zoom. „Vooral in mijn onderwijstijd heb ik de oecumenische gedachte en mentaliteit goed leren kennen en waarderen", zegt hij. In Terneuzen werd h(j al gauw geconfronteerd met een letterlijk gescheurdle parochie kerk, de ouide Wi'llebrorduskerk. „Ik ben erg blij, dat de hervormde kerk in de Noordstraat ons zo gast vrij omidendiak heeft verleend. Persoonlijk is deken Segers niet erg geporteerd voor de bouw van een nieuwe parochiekerk. „Dat is, geloof ik, in deze tijd niet zo zinvol meer. Zo'n nieuwe kerk kost toch al gauw drie ton. En waarom zouden we ook? We voelen ons in de her vormde kerk erg thuis." Deken Segers voegt er evenwel direct aan toe, dait hij het niet alleen voor het zeggen heeft wat betreft de eventuele bouw van een nieuwe pa rochiekerk. „Het kerkbestuur heeft uiteraard hierover de beslissende stem in het kapittel". Pastoor Segers roemt de samenwer king met zijn drie mede-priesters. „We hebben een uitnemend team". Een van de moeilijkste taken waarvoor de katholieke kerk van vandaag zich, gesteld ziet is, volgens pastoor Segers het vinden van nieuwe vormen van het, kerk zijn. „We zoeken naar nieuwe 'vormen op het gebied van die lithuirgie, we zijn druk bezig de mensen meer inspraak te geven in zaken die vroeger strikt voorbehouden waren aan priesters. Hoe kunnen we bijvoorbeeld het huisbezoek meer betekenis geven. Het bezoek bij gelegenheid van doop of huwelijk, kan naar mijn mening, veel meer gericht zijn. Zoals ik uit eigen ervaring weet, slaat dit bij de mensen echt wel aan. Om hierover meer te weten te komen wat er on der de mensen leeft gaan we die enquête houden. Er werkt een so cioloog mee aan de opzet en uitwer king van de enquêtegegevens". Pastoor Segers wil voor alles, dat men een duidelijke indruk heeft van zijn werk en dat van zijn kapelaans en andere medewerkers. „De mensen moeten ons werk door en door ken nen. Ze mogen ook precies weten wat ze van ons kunnen verwachten. Alleen op die basis is een eerlijke en vruchtdragende samenwerking in het parochiële werk mogelijk". Deken Segers is er vast van over tuigd, dat er genoeg leken zijn te vinden, die hem en zijn kapelaans willen bijstaan bij het sociaal-maat schappelijke werk. „Nu al kunnen (ADVERTENTIE) hfilm HANDCREME uw handen vragen erom (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het lid van Pro vinciale Staten de heer J. van Ben- nekom (A.R.) te Middelburg wenst te weten hoe de jaarlijkse toewijzing van contingenten woningwetwonin gen door Ged. Staten in zijn werk Hij heeft daarom aan G.S. de vol gende schriftelijke vragen gesteld: Hanteert het college complete nor men bij het verdelen van het aan de provincie toegewezen contingent wo ningwetwoningen en gepremieerde woningen over de verschillende ge meenten? Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, wil het college dan deze normen (c.q. richtlijnen) meedelen aan de leden van Provin ciale Staten om ook hun enig inzicht te verschaffen in de gevolgde pro cedure. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Dinsdag 18 fe bruari zal te Middelburg de onder wijstentoonstelling „Europese Ge meenschap" wondien geopend. De of ficiële opening zal plaatsvinden om 16.30 uw in die Jhr. Mr. A. F. C. de Casembrootschool aan de Zuidsingel. PASTOOR-DEKEN J. A. SEGERS we rekenen op vijftig a zestig diames die deze zinvolle talken op zich wil len nemen". Deken Segers zegt goede hoop te hebben op een verdere ontplooiing van de oecumenische samenwer king". Er is in voorbereiding een raad van kerken Zeeuwsch-Vlaande ren. De statuten en handleiding van deze samenwerkende kerken in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn thans studie. We gaan dus die goe-die kamt op. Ook hebben we omiamgs een pas tores convent voor Midden- en Oosit-Zeeuwsch-Vlaamderen gehou den. Jammer genoeg bestond hier voor nog niet de belangstelling, dii ik gehoopt had. Maar je kunt na tuurlijk niet alles ineens heb ben". Persoonlijk is pastoor Segers ook voorstander van het systeem van een christelijke school. „Al die ver schillende onderwijs hokjes is niet meer van deze tijd, maar dit is zui ver een privémening". (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE De Rotterdamsche Tramweg Maatschappij draagt op 1 maart a.s. haar afdeling vrachtver voer over aan Van Gend Loos. Naar verwachting zal hiervoor de helft van de ongeveer 40 man die bij deze afdeling werkzaam zijn, naar een andere werkkring moeten om- De R.T.M. heeft op Sehouwen-Dui- veland zeven man in dienst voor het vrachtvervoer. Van hen zullen enke len als buschauffeur of bij de veer dienst Zijpe - Anna Jacobapolder te werk kunnen worden gesteld. Goe deren voor Schouwen-Duiveland zul len na 1 maart via het depot van Van Gend loos in Goes worden ver voerd. Met ingang van dezelfde datum zal de Zierikzeese afdeling van de Melk Unie Rotterdam de produktie beëindigen. De produktie wordt overgebracht naar de fabriek in Rotterdam, omdat men vernieuwing van de apparatuur in Zierikzee, gezien de daarvoor no dige investeringen, niet meer verant woord achtte. De ongeveer twaalf personeelsleden die hierdoor in de Zierikzeese afdeling vrijkomen, zul len binnen het bedrijf in Rotterdam of Amsterdam een plaats kunnen krijgen. (Van een onzer verslaggevers) KRABBENDIJKE In een voorstel aan de raad, die heden bijeen komt, delen b. en w. van Krabbendijke mee, dat zij bij nader inzien hebben besloten geen taakverdeling tussen de leden van het college van b. en w. te doen plaatsvinden. Het is, zo zeggen zij, eigenlijk de moeite niet meer, nu Krabbendijke naar alle waarschijnlijkheid nog maar kort als zelfstandige gemeente zal bestaan. Krabbendijke zal in de komende raadsvergadering een bouwverorde ning vaststellen voor de recreatie woonverblijven. De bouwvoorschrif ten zijn eenvoudiger dan die voor woningen welke permanent worden bewoond. Hiermee wordt voldaan aan een verzoek van G S. van Zeeland Krabbendijke zal ook de uitbetaling van zogenaamde „doorstromingsbij- dragen" staken. De desbetreffende verordening- loopt af. Van de f 7.600,79 die Krabbendijke voor doorstromingsbij dragen mocht uitke ren, over de jaren 1966 en 1967, is nog 441,69 in kas. Dit restbedrag, vermeerderd met de (gereduceerde) uitkering over 1969 zal nog terwille van de doorstroming van bewoners van goedkope naar duurdere wonin gen, worden besteed. Daarna is 'het uit. Twaalf woningwetwoningen en der tig premiewoningen zullen in de ge meente Krabbendijke weldra in aan bouw komen. De fa. Schrijver te Goes bouwt de woningwetwoningen in op dracht van de christelijke woning stichting. Deze heeft zich ook bereid verklaard de dertig premiewoningen te doen bouwen. De raad zal worden gevraagd in te stemmen met de verkoop van de benodigde grond en met het garande ren van de nodige geldleningen die de christelijke woningstichting moet sluiten. l-0\i) |-\- °P het oecnsiiT 'n '-onilcn wordt ""^helshnw een internationale w ^houden. Op de foto een van de getoonde creaties, een ligstoel bekleed met acrylicbont. De prijs van het meubelstuk is on geveer 600 gulden, wordt er voor deze niet bijgeleverd. het meisje prijs echter (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de micro-korf- balcompetitie heeft Tjoba I weer ge wonnen. Het Bredase BKC werd deze keer het slachtoffer, hoewel het lang standhield. De ruststand was 44 en ook na de hervatting ging het ge lijk op. Pas tegen het einde gaf het doorslag. Het werd uiteindelijk 11-8. betere schot van de Tjobanezen de In de Zeeuwse Korfbalbond kwamen te Vlissingen de junioren van Blauw Wit, Animo, Swift en Zuidwesters in het veld en geen enkele ploeg kwam daar zonder kleerscheuren uit. In afdeling 3 C waren het Volhar ding, Atlas 2, Tjoba 4 en Animo 4 die elkaar bekampten. Atlas 2 verraste nogal door zijn twee wedstrijden, te winnen, terwijl Volharding juist te leurstelde. Tenslotte werden er ook nog twee wedstrijden gespeeld in af deling 3D. TOP 2 won van Storm, vogels 3 met 21 en bij Vedo 2 was de versterking door spelers van het eerste duidelijk te merken, want KVL 2 trok met 42 aan het kortste eind. Zaterdag te Middelburg speelden in afdeling 3 B Zuidwesters 2, Swift 5 en Togo 2 tegen elkaar. Zuidwesters 2 h&alde het maximale aantal punten van vier uit zijn beide wedstrijden. In de andere wedstrijd wist Swift 5 net te winnen van Togo 2 met 32. Er werd ook weer een kampioen be kend en wel in afdeling 2 B. Swift 4 versloeg Atlas 1 met 73 en dit was niet alleen een goede prestatie van de Middelburgers, het leverde hun ook het kampioenschap op van deze afdeling. In de hoogste afdeling was het tref fen tussen de beide rivalen Animo 1 en Zuidwesters 1 voor de rust van een goed gehalte. Er werd fel ge speeld, waarbij Zuidwésters het ge brek aan spelkwaliteit moest goed maken met vechtlust. Dat lukte aar dig gezien de 11 ruststand. Na rust zakte het spelpeil en toen drukte Animo door. Het werd 35, waarmee Zuidwesters nog blij mag zijn. Swift I behaalde een royale overwinning op het toch wel tegenvallende Ondo. De ruststand was slechts 21, maar ook hier kwam na de pauze de defi nitieve uitslag tot stand. Het werd 6—2. In afdeling 3 A kwamen KVL, BKC, Animo 3 en Stormvogels 2 tegen elk aar uit. Animo 3 won beide wedstrij den. BKC stelde zeer teleur, want één puntje uit twee wedstrijden is voor deze formatie toch veel te wei nig. KVL begon goed met een 21 overwinning op BKC, maar tegen Animo 3 kwam KVL er niet aan te pas 41. Stormvogels 2 behaalde evenals BKC ook maar één punt. Blauw Wit 1 lijkt helemaal van slag af. Tegen Vedo 1 kon het slechts één doelpunt scoren, maar het kreeg er vijf tegen Luctor 1 slaagde er niet in om zijn laatste microwedstrijd tot een goed resultaat te brengen. Tegen Togo 1 uit Goes werd het een pittige wed strijd. Beide ploegen hielden er een goed tempo in en het was alleen jammer, dat de scheidsrechter het allemaal niet zo goed kon volgen. Hij nam soms de vreemdste beslissingen. Gelukkig bleef het een sportieve wedstrijd, waarin Luctor eerst een voorsprong nam. Togo kwam daarna echter tot een 31 voorsprong, die Luctor weer wegwerkte. In de slot fase liepen de Togonezen weer weg naar 53 en daar was voor de Ter- neuzenaren niets meer aan te doen. Junioren A: Blauw Wit-Animo 31; Swift 1-Zuidwesters 41; Zuidwes ters-Blauw Wit 41. Adspiranten E: Tjoba C-Stormvogels E 0—1; Tjoba C-Swift F 0—1; Swift F-Stormvogels E 50. Adspiranten C: Ondo A-Swift D 01 Afdeling 3D: Top 2-Stormvogels 3 2—1; Vedo 2-KVL 2 4—2. Afdeling 3 B: Zuidwesters 2-Swift 5 21; Zuidwesters 2-Togo 2 32; Swift 5-Togo 2 32. Afdeling 3 C: Volharding-Atlas 2 2-4; Tjoba 4-Animo 4 37; Volharding- Animo 4 12; Tjoba 4-Atlas 2 26. 2 B Swift 4-Atlas 1 7—3. Afd. 1Swift 1-Ondo 1 62; Zuid westers 1-Animo 1 35. Pupillen A: Swift A-KVL A 0—2; Swift A-Stormvogels A 10; Animo A-KVL A 1—0. Adspiranten D: Ondo B-Animo C 2-1 Togo C-Tjoba B 10; Animo C-Tjoba B 01; Togo C-Ondo B 1—0. Adspiranten B: Olympia A-Tjoba A 13; Olympia A-Swift C 10. Adspiranten B: Zuidwesters-Swift C 01; Zuidwesters-Luctor A 21; Luctor A-Atlas 40. Adspiranten F: Swift H-Animo D 1-2 Jun. B: Togo-Swift 2 33; Vedo- Stormvogels 24; Stormvogels-Swift II 13; Togo-Vedo 33. Afd. 3 A: BKC-Stormvogels 2 22; KVL-BKC 2-1; Stormvogels 2-Animo 3 1—2; Animo 3-KVL 4—1. Afd. 2B: Vedo 1-Blauw Wit. 1 5—1. Afd. 2 A: Luctor 1-Togo 1 5—3. Het woord oorlogsmisdaden wordt tegenwoordig veel gebruikt. Zoveel zelfs alsof het lijkt dat een soldaat 'van zijn regering wel oorlog mag voeren maar geen misdaden plegen. Als echter een regering, al of niet wettelijk gekozen, kinderen van hun kiezers ver van huis op verovering uitstuurt wordt dat echter een be denkelijke zaak. De meeste jongens die in 1947 uitgezonden werden wa ren in 1940 tussen 13 en 17 jaar. Na 5 jaar bezetting en een jaar bevrij- dingsroes werden ze zelf met spoed onder de wapenen geroepen. Onder invloed van een geweldige rege- ringspropaganda werd de opinie zo danig beïnvloed dat men het de ge woonste zaak der wereld vond deze jongens 10000 km van huis ten oor log te voeren. Volgens mij was het leger in staat binnen 2 maanden haar opdracht uit te voeren. De po litici beslisten echter anders en hielden de zaak slepende met einde loze conferenties. Ze hadden wel A gezegd maar durfden geen B zeg gen. Resultaat 4 jaar bloedige oor log.' Iedere soldaat streeft er naar levend bij de zijnen terug te keren en dat is zijn goed recht. Als echter bestuurders van 40 - 50 jaar, jon gens van 20 jaar 3 jaren provoce rend in een land laten verblijven, gebeuren er veel dingen die niet passen. Maar wie is dan de schul dige? ETTEN-LEUR C.W. Na de -3 achtereenvolgende televi sie-uitzendingen van de VARA Achter het nieuws over de „oor logsmisdaden in Indonesië" met aandacht en woede gevolgd te heb ben, ben ik tot de conclusie geko men, dat deze gehele televisie-uit zending een vuile en vieze politie ke stunt is van de PvdA._ Zij waren met de KVP in die ja- ren regeringspartij en hadden dus de verantwoording voor de genomen besluiten. Zij waren met de KVP verantwoordelijk voor het uitzenden naar Indonesië van die 120 duizend militairen. Zij was de partij die ver schillende zaken in de doofpot stop te omdat ze anders geen regerings partner zou hebben kunnen worden, (volgens F. Goedhart). Nu, na 20 jaren van de politionele acties, jaren dat ook de PvdA in le dental is achteruit gegaan bij de di verse verkiezingen en zij nu weer dolgraag regeringspartij zou zijn probeert nu met allerlei middelen dit te bereiken. Op een vraag aan dr. J. E. Hueting waarom hij des tijds niet geprotesteerd heeft kwam het antwoord: „Mijn commandant zei: je moet schieten op alles wat beweegt". Onder die omstandighe den kan een soldaat zijn protest toch niet kwijt. En die 3 mariniers dan die niet aan een bepaalde actie wilden deelnemen. Die werden in eerste instantie gestraft doch dit werd later herroepen (de heer Wig- bold in t.v.-uitzending van maandag avond 27 januari 1969) Maar de heer dr. Hueting durfde niet te pro testeren op dat moment wèl 20 jaar later. Waarom juist de fractie-voorzitter van D-66, mr. Van Mierlo uitgeno digd? Er zijn tientallen andere ka merleden die toen nog niet aan po litiek deden. Voor mij was het éen lonken naar D-66 als a.s. regerings partij met de PvdA. BREDA M. F. Lieshout. MIDDELBURG. Op dinsdag 4 februari te 14.00 uur zal de eerste Kamer van Gedeputeerde Staten be handelen het beroep, ingesteld door de heer A. Th. de Koning te Vogel waarde tegen het besluit van het waterschap Hulster Ambacht d.d. 29 mei 1968, waarbij afwijzend werd be schikt op zijn bezwaarschrift inzake de heffing van geschot over 1967 van ongevaar 10 ha grond, in verband met wateroverlast. (Van onze correspondent) AXEL. Op het opgespoten ter rein achter de watertoren is een motorcross gehouden voor jeugdige rijders. Er was mooie en sportieve strijd. Het uitgezette traject was be grijpelijk aangepast aan deze rijders, maar toch waren er bijzonder moei lijke afdalingen en klimmen in opge nomen. Er werden circuits gereden van tien minuten en een ronde, waar bij de twee beste prestaties de uitslag bepi^dden. Uitslagen: Eerste manche: 1 De Bruine, 2 Vonk op 1 minuut, 3 Verbrugge op 3 ron den. Tweede' manche: 1 J. Goossens, 2 De Bruine op 1 ronde, 3 Vonk op drie ronden, 4 Wieles op 4 ronden, 5 Ver- brugge op 5 ronden. Derde manche: 1 Schelleman, 2 Goossens op 40 sec., 3 De Bruine op 3 ronden. 4 Verbrugge op 3 ronden, 5 Vonk op 4 ronden. Einduitslag: 1 Goossens, 3 punten; 2 De Bruine. 3 punten, 3 Vonk, 5 punten, 4 Verbrugge 7 punten, 5 Schellema 7 punten. Goossens kwam hierdoor in het bezit van de wissel beker. De volgende wedstrijd wordt gehouden op 8 februari om 2.30 uur. t

de Stem | 1969 | | pagina 5