De kersendieven GERARD VANHEE ALLROUND KAMPIOEN Meneer de Uil Twee vrouwen en twee wensen Studio, KRO's programmablad, vertoont komende week: VERJAARDAG IN KABOUTERSTAD De hulpeloze kleermaker FOEI FIKKIE Navolging kaas uit het vuistje de ij van ijzersterke gewoonte Studio is vaak nog spannender dan de T.V. zelf. Wilt u Studio elke week in de bus? Dan even een briefkaartje naar: KRO, Antwoordnr. 93, Amsterdam. Jonge duiven Verzoeningspoging bij de N.V.S.H. DE STEM VAN ZATERDAG 25 JANUARI 1969 (ADVERTENTÏg? Het nationaal kampioenschap van de „Belgische Duivensport" is de zer dagen in z'n definitieve vorm, dat wil zeggen na verwerking van de reclames, bekendgemaakt. Gerard Vanhee te Wervik, ta- baksboerke op de Franse grens in het zogenaamde Westland. is er met groot machtsvertoon mee weg. Vanhee speelt kopprijzen aan de lopende band, van twee honderd kilometer tot de eind stations. Zelfs van San Sebastian en Barcelona heeft hij geen schrik. zou een weinig klemmend werken. Ook den Bruinen zal met zijn pre sentie aanwezig zijn. Tot slot nog iets over café De Fles aan de Molenweg te Steenbergen. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Fond Union De Westhoek, zul len alle aangesloten kampioenen al daar hun fijnste materiaal tentoon stellen, op zondag 26 januari. De ope ning zal geschieden door mr. Willem Hopstaken, voorzitter van de ZNB, tevens oprichter van dit samenspel boven de meet hetwelk overal in den lande navolging gevonden heeft. Reeds thans staat vast dat de zaal te klein zal zijn en velen zullen de nacht dan ook onder de blote hemel door brengen. De gewonnen prijzen, te vens, deze in natura, zullen daar mor gen zondag worden uitgereikt. Van de navolging gesproken in de goede zin. Naar ik verneem is de kans groot dat de machtige combina tie Etten-Leur zich dit jaar voor alle vluchten boven Orleans zal aanslui ten bij de gekende Fond Union „De Baronie". De sjarels in St.-Willlebrord en grote omtrek schijnen di-t voorbeeld te willen volgen. Ze schijnen 't voor nemen te hebben opgevat om Bre da en Oosterhout eens rats onder ta fel te vliegen. Of het organisatorisch te verwezenlijken zal zijn, moet nog even worden afgewacht. Zou het lukken, dan wordt het een samenspel van tegen de twee duizend man. Buys en Rijkenbarg c.s. blijven be zig met het smeden van hechte een heden en verbanden. Allemaal goeie. DEN BRUINEN IS slag duiven. Hij speelt uitsluitend met het beroemde ras Jansen van Aren- donk. Ongelooflijk wat dit ras in de loop der jaren aan kwaliteit heeft voortgebracht. En dat niet alleen op vitesse en halve fond. Gerard Vanhee vertelde mij dat zijn beste duif, die luistert naar de naam „Patrick" gekweekt is van een dui- vin van Jansen, die hfj in Arendonk heeft meegenomen als jong van drie dagen We ziten nog altijd in het dooie seizoen. Weinig leven in de brouwerij. Met bijzondere aandacht heb ik dan ook 'n aankondiging gelezen, waarin wordt meegedeeld dat er op februari in Hotel de Uourdes te Oostakker staat te gebeuren. Hieruit blijkt dat men de duivesjarels ook op culinair gebied niet uit moet vlakken. Ik geef u slechts het menu (van 175 frank per persoon): 1 Zeevruchten-cocktail, 2 Roomsoep, 3 Venetiaans kalfsbraad met groentekrans en krakers, 4 Si berische omeletten, 5 Koffie. Geen dienst. Bij passend gerecht wordt een glas wijn geschonken. Santjes. Er kunnen slechts 120 mensen aan vaard worden. Meer volk in de zaal FRANKFORT (DPA) -w bank in Frankfort heeft it ;v Duits-Franse studentenleider" gJ Cohn-Bendit in hoger beroep oproerkraaierij en verstoring vyj openbare orde veroordeeld ti| maanden gevangenisstraf voonw lijk. Hij werd vrijgesproken van gJ pleging tegen ambtenaren in U en ernstige huisvredebreuk. G uitspraak zette Cohn-Bendit di J ternationale" in, begeleid door J lui in de zaal. „Rode Dany" had op 21 K;J ber vorig jaar voor de PaolJ en op de boekenbeurs in M demonstraties geleid tegen jti lening van de Westduitse mU aan de Senegalese president na ter Leopold Senghor. De recti] bleef met haar uitspraak twee J den onder het in september 3 sproken vonnis, waartegen 3 Bendit in beroep was gegaan ft] cier van justitie had donderde; 1 maanden gevangenis onvoonrj nen moesten terugkomen val lijk geëist. Verscheidene poliboJ eerdere belastende varklarinjjl dat een film over de incidental vertoond. De president van dtitl bank geloofde dat Conn-Beniill voortaan „ordelijk" zou gedrag:! Mark Segerer Burg. Passtoorsstraat 2a Breda 7 jaar Als all-round kampioen is hij, ge meten naar zijn uitslagen op alle afstanden, misschien wel driemaal zo sterk als bijvoorbeeld een man als wijlen Louis Pepermans, wiens dui ven in december van het vorig jaar publiek verkocht werden aan het re cordgemiddelde van alle tijden. Ik vind dat Vanhee het verdiend heeft dat dit eens gezegd wordt; hij heeft in een woord fantastische prestaties geleverd. Een vast of min of meer ingeteeld ras bezit hij niet. Hij heeft een massa gekruisten, die blijkbaar volop hy brid vigor hebben. Want Vanhee is een zeer „grote" liefhebber; het zou mij niet verbazen als hij zeshonderd vogels op zijn talrijke koten en in richtingen had zitten. Bovendien js hij een fokker en mester van zware varkens. Reeds in 1948 heb ik bij hem van die mannen zien zitten van door de vijfhonderd pond. Verleden week ben ik bij hem op bezoek geweest. Om af te spreken voor samenkweek met enkele van on ze wederzijds beste duiven. Hij ver telde dat hij 90 duiven publiek ging vertcopen in het verkooplokaal te Brussel. Dit is inmiddels gebeurd en ze hebben een tiende deel gemiddeld opgebracht van de duiven van Louis Pepermans. Waarmee voor de zoveel ste keer is gebleken dat veilingen van duiven onberekenbaar zijn. Nie mand kan op voorhand zeggen wat er uit de bus zal komen. Het grote en kardinale verschil zit 'em hierin: Is de verkoping totaal (bijvorbeeld na overlijden van de ei genaar) of is zij gedeeltelijk. In het laatste geval wordt maar ai te vaak verondersteld dat het gaat om zifters en uitschot. Ook al is dit absoluut niet het geval. Leg het maar uit. Ziehier de eindstand in het natio nale lange afstandskampioenschap van de „Belgische Duivensport": Re- nier-Sotré te Dinant met 7830 punten, 2 Gerard Vanhee te Wervik met 7085 3 Albert Monin te Cul des Sarts 5630, 4 Hector Gallee te Tertre met 5465 punten, 5 Nicolaas Crustin te Andri- mont (Luik) met 5175, 6 Vanden- broucke-De Weerd te Wielsbeke met 5055,. Dat zijn vier Walen en twee Vlamingen. De Walen hebben zich het afgelopen jaar dan ook geducht geroerd. De geweldige speler Norman te Oost- rozebeke is achtste met 4050 pun ten. De meeste grote kampioenen ko men in het stuk niet voor. Volgend jaar beter. Jantje, Keesje en Pietje waren kleine ukken. Op een dag slopen ze naar 'n boerderij daar gingen ze kersen plukken. Opeens kwam er een grote hond aan lopen. Jantje, Keesje en Pietje die beefden als een rietje. Maar nog erger werd hun vrees. Wie liep daar achter de grote hond? Ja dat was boer Koen van Mees Wel, wel, kleine ondeugende snaken, Wat hebben jullie hier te maken? Heus we zullen het nooit meer doen. Zo mag ik het horen zei boer Koen. Dag Piet, dag Jan, dag Kees. Dag boer Koen van Mees. Jos Oomen, Oosterhout Hallo, meneer de Uil Mijn ondergoed is vuil Wat moet ik nou toch doen Met zulk een vuil katoen O, o, mijn kleine meid Ik maak dat vuil wel even kwijt Maar doe dan precies wat ik zeg Dan is dat vuil 12 3 weg O, ja, meneer de Uil Want m'n ondergoed is vuil Zo durf ik niet naar huis Want thuis is het niet pluis Nou luister dan wat ik zeg Dan is het vuil 12 3 weg Je hoeft helemaal niet bang te zijn En 't doet ook helemaal niet pijn Doe je ogen nu maar dicht Anders kom je in het gesticht En als ik dan ,doe maar open' zeg Dan is het vuil helemaal weg O dank meneer de Uil M'n ondergoed is niet meer vuil Nu weet ik weer wat ik moet doen Want nu heb ik het niet meer, dat vuil katoen. Bernadette v. d. Steen Legstraat 16 Chaam (ADVERTENTIE) Op zekere dag kwam er een vreemdeling in het dorp. Hij was onderdak aan het zoeken, maar hjj kon tot nu toe nergens terecht. Hij belde weer aan, maar de vrouw zei: „Ga maar ergens an ders vragen," en met een klap smeet ze de deur dicht. Toen belde hij aan bij huisnum mer 11. Er verscheen een lief oud vrouwtje. „Waar kan ik je mee helpen jon geman", vroeg ze. „Ik zoek onderdak maar ze laten me niet binnen". „Nou, kom dan maar mee naar binnen. Ik zal een lekker kopje koffie voor je inschenken, en dan wijs ik dade lijk je kamer wel aan". Toen de man zijn koffie op had ging hij met het vrouwtje naar zijn kamer. De volgende morgen was hij al vroeg op. Het vrouwtje stond naast hem. „Je mag een wens doen vrouw tje want je bent zo goed voor me geweest". Het vrouwtje schrok toen ze hoorde dat ze een wens mocht doen. „Goede genade", zei ze, „mag ik een wens doen?" „Jazeker, u mag een wens doen". „Nou, ik weet het al. Ik wens dat ik nooit meer arm hoef te zijn en dat de mensen me meer mogen. Want dan voel ik me pas geluk kig". Het vrouwtje nam afscheid van de man en ging naar binnen. Haar wens werd vervuld. Maar nu had het vrouwtje een zeer begerige buurvrouw. Zij had afgeluisterd wat haar buurvrouw vanmorgen gezegd had. „Ze mocht Gods Jan dori nog een wens doen ook. Een schandaal om zo'n arm ongedierte een wens te la ten doen. Hij mocht mij wel eens een wens laten doen". En kwaad liep ze naar binnen. Twee maanden later. De vreemdeling was weer in het dorpje. „Ik heb gehoord dat hier een begerige vrouw woont. Ik zal het eens aan het vrouwtje vragen". Even later belde hij aan bij no. 9. „Wat moet je", riep een schelle stem. „Ik wil een bed om te slapen, met andere woorden, ik wil graag onderdak". Toen dacht de vrouw ineens aan de wens. „O ja, dat kan hoor, komt u maar binnen". Het verliep precies als bij het vrouwtje hiernaast. De volgende morgen mocht zij ook een wens doen. „Ik wens dat alles wat ik aanraak goud wordt". Ook haar wens werd vervuld. Na een tijd kreeg ze honger. Ze ging de tafel klaar maken en begon te eten. Maar het eten werd ook goud. Ze kon niets eten. Zo ging het weken en maanden, tot ze van honger stierf. Zo gaat het als je meer wilt dan nodig is. Jannij Voeten St.-Gerardushof 11 Bosschenhoofd. (10 jaar). Opdracht in Afganisian - over ontwikkelingshulp in een achterlijk land Gun Smoke - de kruitdamp trekt op boven een nieuwe western-serie Stratford Johns, de inspecteur uit Bureau Bristol, over Zuid Afrika Theo Koomen weegt de kansen van onze cracks bij de Europese en wereldkampioenschappen schaatsen D.J.'s leren het vak - over de eerste school voor disc jockey's Gesprek met Walter van der Kamp - zijn angst voor middelmatigheid. IN DE CENTRALE gevangerjj Pretoria, waar alle executies middel van de strop in Zuid-ij worden uitgevoerd, zijn vori] 119 terechtstellingen verricht, 1 een stijging van 18 vergelekl 1967. Ér wordt niet gezegd li hiervan negers en blanken ws.fl (ADVERTENTIE) In kabouterland woonden eens een heleboel kabouters. Eén ka bouter verjaarde vandaag. Het was geen gewone verjaardag. Nee, Oudbaard (want zo heette hij) werd 100 jaar. 's Morgens kreeg hij een telefoon tje van zijn zoon. Hij feliciteerde zijn vader en zei dat hij niets kon verko pen in zijn winkel met tenten. Oudbaard toen en ging terug naar zijn slaapkamer om zich aan te kle den. Om tien uur stond de stoep vol met mensen waaronder journalisten. Ze feliciteerden Oudbaard en vroegen: „Komt voor mekaar zoon" zei „Oudbaard, waarom denkt u dat u al zo oud bent"? „Nou", sprak Oudbaard, „ik slaap altijd in een tentje". „Dank u zeer, dank u", zeiden ze toen en om 12 uur ongeveer gingen alle mensen een tentje kopen. Om 2 uur belde de zoon op naar zijn vader en zei: „Vader ik ben al mijn tenten kwijt!" „Er kwamen zoveel mensen". „Prima, goed zo zoon", zei Oud baard toen en hing de hoorn op de haak. En 's avonds sliepen alle mensen in een tentje, behalve Oudbaard. Die sliep lekker in zijn warm donzig bed. Monique Veraart. Busschieterstraat 10, Aardenburg Een jager ging op jacht, Op eens kwam er een hert aan Daar had hij op gewacht Vlug ging de jager achter een bosje staan. Het hert kwam naderbij de jager keek en keek, O, wat was hij toch blij Het hert liep recht naar de beek. Sparen bij F. van Lanschot is heel gemakkelijk. U hoeft daarvoor Uw geld niet eens te komen storten of opnemen. Dat kont u namelijk ook doen via de brievenbus dicht bij Uw huis. Eenvoudig per giro (postgiro of bankgiro). Waar U ook woont, op deze gemakkelijke manier kunt U, altijd en overal, profiteren van de boge rente en de aantrekkelijke opvraagbaarheid, die Van Lanschot spaarders en beleggers biedt: De jager kwam wat dichterbij Hij struikelde over een boomstam Het hert nam hem op zijn gewei De jager kreeg een flinke ram. Ik wil ook nog iets zeggein over de jonge duiven. Het nationaal kam pioenschap werd hier zowel per hok als per duif gewonnen (en het is misschien wel de eerste keer aat dit gebeurt) door Albert Van Cauwen- bergh te Brussel. Zijn overmacht per hok is in één woord verpletterend 6410 punten tegen 5125 punten voor nummer twee Juliën Goessaert te St.- Denijs Boekei bij Oudenaarde en 4635 punten voor nummer drie Ro ger Vanneste te Marke. Van Cau- wenbergh's individuele kampioen van België behaalt 3780 punten tegen 3170 voor zijn naaste concurrent, een duif van Elie Mattelin uit Melle in de streek van Gent. Van Cauwenbergh, die samen met zijn dame een wasserijke uitbaat aan de Van Schoorstraat, niet ver van de Noordstatie, heeft wel een ingeteeld Toen ging het hert er snel vandoor De jager had zich pijn gedaan Hij zei: Ik zal je wel krijgen hoor Het hert trok er zich niets van aan. Tennijnhoclcjes.Eerste inleg fl.000,-. Tegoed tot f 1.000,- per maand direct beschikbaar. Voor de lest 6 maanden opzegging. De jager strompelde naar huis Na een dik anderhalf uur kwam hij eindelijk thuis, O. wat keek hij toen zuur. Met een eercte inleg van slechts f 100,-. Gehete tegoed praktisch direct beschikbaar. Ergens in het noorden ligt het stadje Dnjepropetrowsk. Er woont een kleermakertje. Hij had het altijd heel druk en als hij zijn werk niet meer op tijd afkreeg en hij naar bed ging, lag het werk 's morgens weer kant en klaar. Hoe dat komt zal ik vertellen, 's Nachts kwamen er kabouters het werk af maken. Toen dacht de kleermaker, rk laat al het werk liggen, dan maken de kabouters het werk wel af. Maar nu had hij het mis. De kabouters staak ten die nacht, omdat er zoveel werk was. 's Morgens dacht de kleermaker dat alles wel af was, maar toen hij de werkplaats binnenstapte zag hij alles nog even zo liggen als de vorige avond. De klanten kwamen vandaag de spullen afhalen en hij kreeg het zelf onmogelijk klaar. Hij werd hope loos, wat moest hij doen. Hij zat met zijn handen in de haren. Kabouter Pimpelneus zag hem zit ten en ging zijn makkers halen. Ze stapten naar binnen en zeiden dat ze hem deze keer nog wilden helpen. Er werd met man en macht gewerkt. Het werk was nog net op tijd klaar en de kleermaker beloofde altijd zijn werk af te maken en de kabouters voortaan niet meer lastig te vallen. Dit was een goede les voor hem. Joke van Peer (12 jaar) Oosterstraat 118, Breda. Jos Oomen Hoofseweg 441 Oosterhout BaribtaeKjes-Eeisfe inleg slechts f500,-. Befeggmgsboelqes Eerste inleg f2,000, Tegoed tot minstens f 1.000,- per maand Per kwartaal f 1.000,- direct direct beschikbaar. beschikbaar. Voor de rest slechts 1 maand opzegging. Voor de rest 12 maanden opzegging. Vier mogelijkheden waaruit U kunt kiezen. Bovendien heht U steeds de keuze tussen een boekje en een rekening met dagafschriften. Wij verstrekken U telefonisch of schriftelijk en uiteraard ook aan onze kas - gaarne nadere inlichtingen. Er was eens een hondje dat Fikkie hete. En op een dag werd Fikkie zo kwaad, dat hij de vaas met bloe men omschopte. „Foei, Fikkie", zei het baasje, „wat heb je nou toch ge daan, m'n mooiste vaas met bloemen stuk gemaakt! Waarom heb je dat gedaan?" Fikkie stond te janken. „Nou, ik weet het al, jij betaald het uit je aigen spaarpot." Ja, moet je weten, Fikkie had een eigen spaarvarken. En zo kwam het dat de vrouw uit het spaarvarken van Fikkie f 7,95 pakte en een nieuwe vaas ging kopen. Maar hij was lang zo mooi niet als de eerste. Maar Fik kie vond hem stukken en stukken mooier. Maar hij vond het toch wei jammer van zijn f 7,95. DEN HAAG (ANP) Het curato rium van de Nederlandse Stichting Consultatiebureaus voor Huwelijks- en Geslachtsleven heeft een verzoe ningspoging ondernomen. Het wil via een open gesprek trachten wegen te vinden om uit de bestaande impasse te komen, die is ontstaan door ver schil van mening binnen de NVSH over reorganisatie. Het curatorium heeft zich bij mon de van voorzitter dr. C. van Emde Boas en secretaris M. Dörr hiervoor gewend tot het hoofdbestuur van de NVSH, tot de besturen van de medi sche raad, het overlegorgaan van de artsen van de bureaus, en tot enkele leden van de oppositie. NVSH-leden, die zich verzetten tegen afsplitsing van de bureaus van de vereniging. 's-Hntogaibosch, Hoge Steenweg 27-31, Tel.(04100) 22321, Postgiro 1117579 ndhoTen, Keizersgracht 17 en Limburglaan 20a,Tel.(040) 27442, Postgiro 1130570 Tilburg, Stationsstraat 17. TeL (04250) 30300, Postgiro 1140570 Vagbt, Van Voorst tot Voorstjtraat 1, TeL (04100) 34775, Postgiro 1104500 AFHUATIES: li Amsterdam Vermeer Ca Bankiers, Herengracht 199-201, TeL (020) 248486, Postgiro 3656, Gemeentegiro A13656 In Roosendaal J.Luykx Bankiers, Molenstraat 8, TeL (01650) 34994, Postgiro 1065831 Ans v.d. Beemd (9 jaar) St. Lambert: .sstraat 18

de Stem | 1969 | | pagina 14