glanzend judoteam kan van Iwinnen fottet wilde er iee ophouden.... Nederlanders k begonnen VERKERK: RUST Noren tippen Maier als de favoriet KLEINE AGENDA VOOR AMATEURS Groot korfbalprogram, maar geen top-duels e! Frankrijk JUDOBOND WIL DISTRICT ZUID GAAN SPLITSEN Betty Stöve uitgeschakeld Slotemaker en Klein op dreef Baan in Inzeil blijft snel isseling thee.... innen een goede BAAR! tymidabeUo'n ld ytöL- mmdmliH SCHAATSERS VOOR INZELL evasie van Guttormsen terug Ongerustheid Wandelen Outsider Erhard Keiler: plezierrijder KNVB Zeeland Patrijzen krijgt laatste kans Kampioenschap tafeltennis in Vlissingen Groot toernooi zaalhandbal in Vlissingen Kampioenschap Zebra-meisjes Rally e Monte Carlo DC 5ÏÊM VAN VRIJDAG 24 JANUARI 1969 15 TTZÜ (Van onze sportredactie) BRED* - In de Stilo-sporthal |n Zwolle treedt morgenavond dag) om acht uur de Neder- judo-ploeg aan tegen het «vertegenwoordigende Franse m Het Is het eerste treffen sen beide ploegen sinds Frank- Iriik in mei van het vorig jaar de 1 >Se landen-titel in Lausan- I van West-Duitsland overnam. 1 V Nederlandse team komt in het halfzwaar en zwaargewicht "op de mat. De zwaargewichten en Eveleens zijn beide goed !r volle punten tegen Brondani en ton Peter Snijders en Eugster, .„«uit Japan teruggekeerd na trainingsperiode van zes maan- kunnen de totale balans van de 5 wedstrijden in het half-zwaarge- 'icht (elke judoka maakt twee par- L) ook in hun voordeel door doen L Hun tegenstanders zijn Gris- ld en Decherchi. In het midden- wicht heeft Nederland met de al- ia sterkste judoka's kunnen opstel- Poglajen verblijft nog steeds in toan. Zijn plaats naast Jan Snijders radt nu ingenomen door Van Pola ir uit Leiden, tweede tijdens de na- iionale titelstrijd eind vorig jaar. De noeilijkste tegenstander voor het Ne- ■landse tweetal is Cochs, een judo die reeds jaren deel uit maakt ,n het Franse team. Zijn ploegge- wt in het middengewicht is Nalis. j eerste vier wedstrijden zal de Ne- trlandse ploeg zoals gewoonlijk ge- jvend doorkomen. Vooral de licht- ewichten Gietelink en Bonte zijn iet opgewassen tegen Pylypiw en ij Europees juniorenkampioen (eist. Half - middengewicht Van der Pol is de enige in de lichtere klasse (je voor opluchting kan zorgen tegen al en Guichard. Boom, debutant het halfmiddengewicht, zou zich it tweemaal onbeslist al zeer ver- enstelijk maken. Het nadelige sal- van deze eerste vier wedstrijden in de resterende partijen echter or goedgemaakt kunnen worden, iat Nederland tenslotte dankzij de tare jongens" waarschijnlijk wel een klein verschil als overwin- uit de strijd zal komen. INZELL Aan de wedstrijden voor het Europees kampioen schap schaatsenrijden in Inzeil, zullen 34 rijders uit 13 landen meedoen. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Nederland: Ard Schenk, Kees Verkerk, Jan Bols, Peter Nottet en Eddy Verheyen. Noorwegen: Dag Fornaess, Fred Anton Maier, Svein-Erik Stian- sen, Magne Thomassen en Sten Stensen. Rusland: Valeri Levroesjkin, Alexander Tsjekoeljajev, Valeri Kaplan en Joeri Maljisjin. West-Duitsland: Gerd Zimmer- mann, Günther Traub, Erhard Keller en Rolf Bastian. Finland: Kimmo Koskinen, Olavi Hjellman en Timo Luostrinen. Zweden: Goeran Claesson en Oer- jan Sandler. Italië: Giovanni Gloder en Guido Gillarduzzi. Oostenrijk: Ottmar Braunecker en Herbery Frankl. Polen: Henryk Szandala en Sta- nislaw Klettowski Hongarije: Gyoergy Martos en Gyoergy Ivankai Frankrijk: Frangois Perrenoud Tsjechoslowakije: Oldrich Teply Zwitserland: Franz Krienbuehl ■INZELL „Ik heb op het punt ge- ian er mee te stoppen, zo slecht |i5 het begin december nog". Peter jtttet, hij is volledig verdwenen uit «kandidatenlijsten die de mogelijke ppese kampioen 19G9 aangeven, p 'n 1967 kwam hij daarin duide- T| en vaak voor, een jaar later plaat je Loosduiner zich in de belang- door Olympisch brons op de I meter te veroveren. Daarna viel ft Joek. Peter Nottet was de vier- f Nederlander en internationaal een |Ksloze. a nu? De 24-jarige student geeft h weinig kans. „Het heeft lang ge- W voor ik die andere jongens in (trainingsrondjes weer fatsoenlijk Ikon benen. Zo slecht ging het kort Mn examen. Nu voel ik, dat het li! beter is geworden, maar het ni- (lii van vorig jaar heb ik nog niet". c!" P'rommer is er om dit te be- „Een plaats bij de laatste 16 r Peter en voor Eddy al een i prestatie betekenen. Op meer uk echt niet". r Nottet kent en vreest de kli nische wisseling in dit Inzeil, ion föhn, een valwind van lm en' kan het gebeuren, dat je .ronde in 38 sec. rijdt en de ie in 42. Acht jaar geleden a' in Inzeil en toen heb ik 1 v®en. Dat is het gevaarlijke bij I Uitrijden hier. De omstandighe- kunnen van rit tot rit enorm verschillen". Toch is Peter Not- Iti» ijess™'sfisch. „De stemming 's,P'°eE is uitstekend en boven- het erop, dat de Noren ons ratten. Als je die Noorse kran- i' geloven zijn we volmaakt ,?s.,maar ze vergeten dat Kees (de t de ke'e Sr0'e boort, al |b °P veel breder geworden". <jie dit jaar zijn stage als on- )t| ïan studie fysiotherapie i rmw?nen afwevken in Heeren- j' jncter afstand van de ijs- ,i z'in kansen voor dit jaar ik aan' eerste zes? j,. a Presteer, klim ik zondag- Btas j ïer op bet dak van de i»bier" k 'k 's avonds tien Peter Nottet: „het niveau van vorig jaar heb ik nog niet". In'zeli 0nzer, sP°rtredactie) ï?sie i„' 7„"P,Nederlandse in- jbtnpen eiml ls begonnen. '(«n rlafl over fle door PeP m, geworden sneeuw- J°en je bi;"re,Hollandse kreten !el1 al nam i", inwoners van #*lnfcniPPeren.1' meer met de j"® ,aP loon we t0tale verwaeh- ïtlaP6se 00rse en 4000 Ne- GW!aHecoSerS' rekent het 12 000 hZate^dag op e "eersormtü0A bezoekers. Als JPistig zii„ ïa,ndlSbeden zondag ^'ohtine stadion naar me,1 20'"00 toe- rs u'tverkocht zijn. ASKIM (ANP) De Noor Per Willy Guttormsen is weer volledig hersteld van zijn rugblessure, die hem tijdens het Noorse kampioenschap in Lillehammer na de 500 meter deed uitvallen en die hem een plaats kost te in de ploeg voor de Europese titel. Tijdens wedstrijden in Askim (Noor wegen) won hij de 5000 meter in 7.47.7. De Nederlanders Wim Beu kers (8 minuten precies) en Jappie van Dijk (8.10.0) eindigden op deze afstand respectievelijk als derde en vijfde. Op de 500 meter was Iversen het snelst met een tijd van 41,8 secon den. Van Dijk en Beukers kwamen niet verder dan 45,2 sec. en 46,0 sec. In het eindklassement bezette Gut tormsen de eerste plaats met 90,670 punten en werden Beukers en Van Dijk vierde en zesde. (Van onze sportredactie) INZELL Hoe slecht de weers omstandigheden gisteren ook waren en hoe moeilijk de wonderhaan van Inzeil berijdbaar bleek, toch blijft de verwachting van uitstekende prestaties bestaan. Gerhard Zimmermann, directeur van de baan, zei er dit van: „Aller eerst wisselen de weersomstandighe den hier zo snel, dat we helemaal nog niets afweten van de omstandig heden van zaterdag, maar afgezien daarvan, zelfs bij zulk weer als van daag geloof ik dat we de baan in uit stekende conditie kunnen brengen". VOETBAL Het Deense voetbal elftal heeft in het Aztekenstadion in Mexico City met 3-0 verloren van Mexico. Bij de rust stonden de Mexi canen. doordat de Denen twee maal in eigen doel hadden geschoten, al met 2-0 voor. Er waren 25.000 toe schouwers. - Ard Schenk: 1500 meter nog wat bijschaven. (Van onze sportredactie) INZELL De feestelijke vlaggen hangen slap en mistroos tig neer langs die masten. Ze schijnen te treuren om wat woens dag nog was en gisteren verdwe nen bleek: een echte wintersport- zon. Het Inzeil van gisteren was zo oer-HolIands, dat zelfs geen Duitser het eigenlijk kon verdra gen. Dikke regenslierten joegen door de smalle straten en er hin gen druipende ijspegels aan de balkons van de pittoreske huisjes. De huilende Beierse Alpen lieten hun tranen de vrije loop en maakten met hun watermassa's zelfs de organisators van het Europese schaatskampioenschap wanhopig. De kwaliteit van het kunstijs was slecht en dat kan moeilijk anders als de temperatuur 10 graden boven het nulpunt ligt. Maar ook de over kapping van een groot deel van de tribune is nog niet gereed en deze werkzaamheden worden dcor de stromende regen niet bepaald gemak kelijker uitvoerbaar. De tribunes ondergaan voor deze gelegenheid een metamorphose. Op een van de vernieuwde tribuneban- ken die wellicht nog luttele dagen eerder als ranke denneboom op de baan neerkeek zit Aage Johansson, de Noorse trainer. Zich van de barre weersomstandigheden niets aantrek kend draagt hij een zonnebril en hij spiedt. Hij constateert somber: „Ver kerk ist nich dabei, maar wat maakt het uit. Ik ken al die jongens van jul lie toch". Het lijkt of ongerustheid is binnen geslopen in het hart van de Noorse coach. Hij is dezelfde man en toch een ander als die welke een dag eer der in de late avond voldaan een glas dronk met enkele Noorse journalis ten. Aage Johansson presenteerde zich daar als een brok tevredenheid, al wilde hij de oorzaak daarvan niet prijsgeven. Maar het wat duidelijk. Fred Anton Maier had immers op die woensdag de 3000 meter als trainings- rit gereden in 4.18.0. Hij gebruikte daarbij weliswaar uitsluitend de binnenbaan, maar moest tussen de recreatie beoefende schaatsers door manoevreren en Sven Erik Stiansen reed onder dezelfde omstandigheden een 5000 meter in 7.40.0. Vandaar die gulle lach en te vreden blik van de Noorse trainer. Maar een dag later op de ijsbaan laat Aage Johansson zich niet gemak kelijk verleiden tot een uitspraak over de kansen. „Mijn jongens zijn in goede conditie", daar blijft het bij. De trainingsuren van zijn ploeg vertelt hij ook nog en het blijkt dat deze niet samenvallen met die van de Neder- landers. Zo wordt de koude oorlog gevoerd. Als Aage Johansson tenslotte dan toch een prognose opstelt, is het deze 1 Maier, 2 Fornaess, dan volgt Tho massen, ja ook een Noor en eerst daarna de Nederlanders Bols, Ver kerk, Schenk. In deze volgorde. Te gen een Noorse journalist blijkt hij in de volgende minuut een andere verwachting te koesteren: Fornaess of Claesson wordt kampioen, is nu zijn uitspraak. Aage Johansson zet zijn zonnebril af en tuurt in de regen op het ijs. Hij vraagt: „wo ist der Verkerk doch?" De Noorse trainer verwacht geen antwoord. Zo goed kent hij die Ver kerk wel. Die Verkerk zwierf gisteren twee uur lang door de bossen rond Inzeil. Samen met dr. Lap heeft de Putters- hoeker gewoon maar wat gebabbeld en nauwelijks over schaatsen gepraat. Kees heeft gisteren ook niet op de ijzers gestaan. Hij kreeg van Leen Pfrommer toestemming te doen wat hij wilde. Het betekende 's morgens wande len en 's middags wat lezen. En voor het overige heeft de coach rond hem, Ard Schenk, Jan Bols en Eddy Ver heyen niet ten onrechte een scherm opgetrokken. De journalisten is ge vraagd deze jongens niet te bcnade ren in deze laatste voorbereidings uren. Het is duidelijk. Kees Verkerk maakt zich gereed op zijn eigen zeer aparte manier. Gisteren wandelde hij met dr. Lap, voor vanmorgen heeft hij de wens te kennen gegeven sa men met masseur Cor Nederveen een paar uurtjes oefeningen te gaan doen. En in dit geval is de wil van Kees ook wet. Leen Pfrommer geeft ieder een de mogelijkheid tot een indivi duele voorbereiding. „Wat Leen Pfrommer hiervan uit eindelijk verwacht?" Bij de eerste vijf zullen twee Noren, twee Neder landers en een Zweed eindigen. Met Fornaess en Claesson als de favorie ten en met Verkerk als onze sterkste man. De kansen van Ard Schenk sla ik hoog aan. zodra hij in de sDrint gelijke tred weet te houden met For naess en Claesson". Met Ard Schenk heeft Leen Pfrommer deze laatste weken nog eens extra aandacht be steed aan de 1500 meter. Vooral vrij veel tempowerk is gedaan omdat Ard, zoals Pfrommer het uitdrukte „voor deze afstand nog niet het juiste ritme heeft weten te vinden". Jan Bols, hard werkend om het conditieverlies door de griep van het afgelopen weekeind te nivelleren, wordt met Magne Thomassen door de Nederlandse coach als een gevaar lijke outsider beschouwd. Ook Leed Pfrommer rekent dus op een open gevecht. „Er is zo weinig krachtsver schil, dat ik bijvoorbeeld niet ver wacht, dat een en dezelfde man dit jaar Europees en wereldkampioen zal worden". Maar de opmerking van Gerhard Zimmermann mag in dit verband niet onvermeld blijven: „Er is voor mij slechts een favoriet, slechts een man die zich zo kan voorbereiden en concentreren dat 'hij wel kam pioen moet worden, hij heet Kees Verkerk". Leen Pfrommer: „er is weinig krachtsverschil. Ik verwacht een open gevecht". (Van onze sportredactie) INZELL Tenminste een deelne mer aan de Europese kampioenschap pen doet puur voor zijn plezier mee. Het is de Duitser Éi-hard Keiler, Olympisch winnaar op de 500 meter, student in de tandheelkunde. De goed lachse Münehener, die in Inzeil al zijn vrije tijd doorbrengt, beschouwt -deze Europese kampioenschappen al min of meer als een eerste voorbe reiding op de Olympische Spelen in 1972 in het Japanse Sapporo. „Om zoveel te trainen zoals een goed klassementsrijder moet doen, heb ik geen tijd. Ik hoop op de 500 meter bij de eerste drie te eindigen door een beenbreuk kon ik pas vanaf 10 december weer gaan trainen en verder geloof ik voor de 5000 meter zo'n tien minuten nodig te hebben. Maar voor dat allemaal aan de orde komt, moet ik vanavond eerst nog naar de Beierse avond in de spceiale feesttent". (Van onze sportredactie) TERNEUZEN—BREDA In de eerste klas E van het KNVB-ama- teurvoetbal worden zondag slechts twee wedstrijden gespeeld. Van de vier betrokken teams kan alleen Sparta '25, dat uit tegen Helmond speelt, zich met een overwinning bij de eerste drie voegen. Concordia SVD, thuis tegen RKC, stijgt bij een zege één plaats. De posities van DESK en Middelburg komen dit weekend zeker niet in gevaar. Ook in de tweede klas B werkt men slechts een beperkt programma af. Hier zijn echter wel belangrijke verschuivingen mogelijk. Leider RAC krijgt hekkesluiter Zeeland Sport, dat tot nu toe slechts drie overwinningen boekte, op bezoek. Voor de Rijense ploeg is dit een uit stekende gelegenheid om steviger op de eerste plaats te komen. Terneu- zen zou de misstap van vorige week tegen Longa op eigen veld goed kunnen maken tegen RWB, dat zon dag naar Zeeuwsch-Vlaanderén komt. Gezien de grillige gedragingen van de Terneuzense ploeg in deze competitie hoeft het laaggeplaatste RWB niet hij voorbaat kansloos te zijn. Longa reist zondag voor de twee de achtereenvolgende maal naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit keer ont moet de Tilburgse ploeg Axel, dat de laatste weken weer aan kracht heeft gewonnen. Longa heeft vorige week uit tegen Temeuzen echter bewezen Jan Bols: gevaarlijke outsider. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN—BREDA In de Nederlandse Judo en Jiu jitsu Bond worden plannen uitgewerkt voor een splitsing van het district Zuid, de grootste afdeling van de bond. Het ligt in de bedoeling twee nieuwe dis tricten te vormen t.w. Brabant Zeeland en Limburg. Vooral met het oog op de grote af standen die de judoka's in Zuid-Ne derland nu nog moeten afleggen om bij districtswedstrijden of trainingen te komen zal de herindeling een gro te verbetering zijn. Op de komende districts ledenvergadering zullen de afgevaardigden van de zuidelijke clubs over dit voorstel stemmen. Wanneer de plannen goedgekeurd worden komen zij nogmaals ter tafel op de hondsvergadering van de NJJB, die op 29 maart wordt gehou den. dat er wel degelijk rekening met het team moet worden gehouden. Beide ploegen beginnen dan ook met gelijke kansen aan deze match. Be langrijk voor de bezetting van de onderste plaatsen is verder de ont moeting Internos - VCW. In de derde klas D gaat het be langrijkste treffen van aanstaande zondag tussen Steen en Dosko. De Brabantse leiders zouden het in deze uitwedstrijd tegen het onberekenbare Steen wel eens moeilijk kunnen krij gen. Hontenisse en SC Gastel komen in het komende weekend niet in ac tie zodat Dosko de positie met twee winstpunten aanmerkelijk zou ver stevigen. Goes krijgt in de Zeeuwse derby tegen Vogelwaarde de gele genheid zich naast Hontenisse te spelen. Halsteren, koploper in 4 G, be zoekt DIVO. Het is de vraag of de thuisclub Halsteren in dit treffen van de winst af kan houden. De Schutters beginnen in de thuiswed strijd tegen BSC als favoriet zodat er theoretisch aan kop van de rang lijst niet veel zal veranderen. VES '35 kan een zware dobber krijgen aan SVC. Laatstgenoemde club moet zo langzamerhand aan punten zien te komen wil het nog tijdig uit de gevaarlijke zone onderaan de rang lijst komen. In de vierde klas H maken Sluis kil en Biervliet zondag uit wie de aansluiting met HW'24 en RCS zal krijgen. Beide ploegen zullen elkaar niet veel toegeven. Het schijnt voor Sluiskil weinig uit te maken of het uit of thuis speelt. De ploeg verloor tot nu toe slechts één wedstrijd, ter wijl Biervliet vier maal met verlies eindigde. In de onderste regionen „vechten" Clinge en Renesse om twee belangrijke punten, terwijl Hansweertse Boys voor de zware taak staat punten uit Oostburg weg te slepen. KEULEN (ANP) Betty Stöve heeft donderdag in Keulen de halve eindstrijd van de internationale ten niskampioenschappen van West- Duitsland op overdekte banen niet gehaald. De Nederlandse speelster verloor in de kwartfinales met 36 en 26 van de Zweedse Christina Sandberg. De andere halve finalisten van het dames enkelspel zijn de Britse speel sters Joyce Williams en Christine Truman en de Zweedse Margaretha Stramdtoerg. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In Vlissingen Middelburg is er weer een vollec microkorfbalprogramma. Vrijda avond te Vlissingen spelen in 3 C Vc harding, Atlas 2, Tjoba IV en Anim IV tegen elkaar. In 3 D zijn het TO 2, Stormvogels 3, Vedo II en KVL die elkaar gaan bekampen. Het programma: Junioren A: Blauv Wit Animo I, Swift I Zuidwes ters, Zuidwesters Blauw Wit. Af deling 3D: TOP 2 Stormvogels 3 Vedo 2 KVL 2. Afdeling 3 C: Vol harding Atlas 2, Tjoba IV Ani mo IV, Volharding Animo IV, Tjo ba IV Atlas II. In Vlissingen komen zaterdagmid dag aspiranten en pupillen in .he veld. 's Avonds zijn er de grote wed strijden, waarvan Togo I Luctor J de belangrijkste is. Togo I is sterk fa voriet, want de Terneuzenaren later, dit seizoen zowel op het veld als in de zaal bijzonder weinig van zich ho ren. In 2B ontlopen Vedo en Blauw Wit elkaar niet veel. In 3 A gaan KVL I, BKC en Stormvogels II elk aar bekampen, waarbij KVL I de meeste kansen heeft. i PROGRAMMA Pupillen A: Swift A KVL A, Swift A Stormvogels A, Animo A KVL A, Stormvogels A Animo A. Aspiranten B: Zuidwesters Swift C, Zuidwesters Luctor A, Luctor ASwift C. Junioren B: Stormvo gels Swift, Togo Vedo, Vedo Stormvogels, Togo Swift II. Atde- ling 3 A: KVL I BKC, Stormvogels II Animo III, BKC Stormvo gels II, Animo III KVL I. Afdeling IIB: Vedo I Blauw Wit I. Afde ling II A: Togo I Luctog I. Zaterdag is in Middelburg de Sou- burgse derby Zuidwesters I tegen Animo I. Hoewel Animol sterker is, is Zuidwesters zeker niet kansloos. Swift I moet zich revancheren voor het matige spel van vorige week en (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland is, zonder enige twij fel, de wedstrijd tussen de nummers laatst en voorlaatst, Patrijzen Ko- bur, van het grootste belang. De hek- kesluiters hebben dit seizoen het zoet der overwinning nog steeds niet ge proefd, maar ook bij Robur is men op dat punt zeker niet verwend, want slechts éénmaal kwamen de Goesena- ren zegevierend uit het strijdperk. Wint Robur, dan is er voor Patrij zen niets meer te hopen; in het an dere geval blijft de deur naar de ontsnapping voor Patrijzen echter nog wagenwijd open. Op de Patrij- zenvoorhoede, het grootste zorgen kind, drukt ditmaal dus wel een extra zware last. Nu de afstand tussen het leidende duo en de groep „volgers" is vermin derd, zijn er weer legio kampioens gegadigden, waaronder ook Aarden burg en DFS. Zij ontmoeten elkaar op Schouwen, maar het is wel 3e vraag of het veldvoordeel voor DFS vol doende zal zijn om de volle buit bin nen te krijgen. Schoondijke, mits niet al te zeer aangeslagen door de eerste neder laag, is favoriet in de thuiswedstrijd tegen Luctor, terwijl Domburg zijn kansrijke positie zeker niet in de waagschaal zal stellen, zodat Lewe- dorpse Boys op Walcheren op een warm onthaal en vrij zeker een ne derlaag moet rekenen. Ook voor Hulsterloo, dat bij Zee- landia in de hoofdstad op bezoek gaat, is er weinig goeds te verwachten. Ie KLAS: DFS I Aardenburg I, Domburg I Lewedorpse Boys I, Schoondijke I Luctor I, Patrijzen I Robur I, Zeelandia Hulster loo. RES. Ie KLAS: Zeelandia II Walcheren II, HVV II Oostburg II, Renesse II Hontenisse II. 2e KLAS A: Terneuzen IV Aar denburg II. 2e KLAS B: Cortgene I 's-Heer Arendskerke III, Dreischor I Zon- nemaire I. 3e KLAS A: Graauw II Ria W II. Hulsterloo II Vogelwaarde III. 3e KLAS B: Corn Boys III Schoondijke III. 3e KLAS C: Zeelandia III Zee landia IV. RCS IV Volharding '32 II, Patrijzen II Walcheren III. 3e KLAS D: Volharding I SVOWK I, Patrijzen III Robur III. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG De afdeling Zee land van de NTTB organiseert dit jaar de Nederlandse jeugdkampioen schappen tafeltennis. De titelwedstrij- den worden zondag in de „De Ruy- terschool" aan de van Hogendorpweg te Vlissingen gehouden. Deze eindstrijd, waarin wordt ge speeld in de kiassen jeugd, junioren en aspiranten voor jongens en meis jes, zal verwerkt worden in de vorm van negenkampen, hetgeen voor de deelnemers een zware strijd bete kent. Via voorrondes te Den Haag en Utrecht is een select gezelschap overgebleven waardoor het puikje van de Nederlandse tafeltennis-toe- komst achter de 12 tafels zal verschij nen. Onder de deelnemers bevinden zich verschillende vertegenwoordigers van de Nederlandse jeugdteams o.a. bij de meisjes Veroniciue van der Laan en Sonia Hetzel. Bij de jongens zijn dit A. W, van Zoelen en de Gebr. van Schie van Scylla uit Leiden en de sterke Brabander Hans van der Zee (JCV). In de aspirantenklasse is de 12- jarige Wilfried Dumez van St. Aloy- sius uit Graauw vertegenwoordigd als enige Zeeuw in dit sterke gezel schap en hij heeft een reeële kans op één der ereplaatsen. hiervan wordt Ondo het slachtoffer, m 2B Swift IV Atlas I. Atlas I is favoriet. In 3 B spelen Zuidwester# II, Swift V en Togo II tegen elkaar. Zuidwesters II is waarschijnlijk het Uerkst. In de KNKB-competitie speelt Tjoba I tegen BKC uit Breda. Hoe wel de Tjobanezen het vorige week lelijk lieten zitten, heeft het toch een goede kans. PROGRAMMA Aspiranten D: Ondo 3 Animo C, Togo C Tjoba B, \nimo C Tjoba B, Togo C Ondo 3. Aspiranten B: Olympia A Tjoba Olympia A Swift C. Aspiranten E: Tjoba C Swift F, Tjoba C Stormvogels E, Swift F Stormvo gels E. 3B: Zuidwesters II Swift V, Zuidwesters II Togo II, Swift V Togo II. IIB: Swift IV Atlai I. Afd. I: Zuidwesters I Animo I, Swift I Ondo I. KNKB: Tjoba I BKC. (Van onze handbalmedewerker) VLISSINGEN Zondag (26 janna- ri) is in Vlissingen een zaalhandbal- toernooi met deelname van de da mes- en herenteams van West-Ber* lijn, district Zuid B en de nationale selectie heren. Het programma: Heren: Bondsteam - Zuid B; pu pillen: EMM (Middelburg) - Mara thon (Vlissingen); heren: Berlijn - Zuid B: dames: Berlijn - Zuid B; heren: Berlijn - Bondsteam. Samen stelling teams district Zuid B. Da mes: doel: R. Pruyssers (Walche ren) en G. Laarakker (EBHV); veld: M. de Meurichy, C. Houmes, Y. de Smit en W. van Keulen (Wal cheren), I. Jongepier, E. Meliefste en I. de Vos (EMM), W. Vermeer (Boemerang), C. v. d. Dries en M. Kluit (Were Di) en R. de Punder (Hellas). Heren: doel: A. Kools (Fortuna) en W. de Haan (Were Di); veld: R. Traas (Tonido), T. de Vries en T. Lammers (Olympus), J. Jongepier en F. v. d. Weel (EMM), W. v. d. Poel (Were Di), M. v. Riel en G. Verharen (Dongen), H. Izebout (Walcheren), W. Rijnen en F. van Dongen (Volt). De technische leiding van de dis trictsteams is in handen van de he ren H. Tiissen en A. Borgman (Breda). Organisatorische leiding heeft de heer A. Schoute (Vlissin gen). (Van onze turnmedewerker) YERSEKE Onder auspiciën van de Zeeuws-Brabantse Turnkring or ganiseert de gymnastiekvereniging VZOS uit Yerseke zaterdag 25 januari in de gemeentelijke turnzaal aan de Tuinstraat te Yerseke de kringkam pioenschappen meisjes. Voor deze kampioenschappen blijkt een zeer grote belangstelling te be staan. In totaal hebben 44 meisjes in geschreven, het vorige jaar waren het er 26. De deelnemende verenigigen, over de gehele Zebra verspreid, zijn: VTV Vlissingen, Volharding Goes, UDI Bergen op Zoom, Astrow Souburg, Prins Hendrik Breda, VZOS Yerseke, Deltasport Zierikzee, WIK St.-Anna- land en Thor Sas van Gent. Aangezien de hoogstgeklasseerden van het vorige jaar naar de jeugd- turnsters zijn overgegaan en veel mensjes voor de eerste maal deelne men kan een geheel open wedstrijd tegemoet worden gezien. Wedstrijd leidster is mevrouw N. Sjouken-van Verre (Middelburg). MONTE CARLO (ANP) Bij de negenendertig equipes, die zich heb ben geklasseerd voor het laatste on derdeel van de rallye van Monte Carlo een zeshonderdzeventig ki lometer lange rit van Monaco naar Monaco bevinden zich twee Ne derlandse ploegen: de BMW 2002 TI van Rob Slotemaker en Ferry van den Geest en de Volkswagen 4il van Gijs van Lennep en Jan Klein. Vooral het team Slotemaker/Vam den Geest gaat met goede vooruit zichten op een ereplaats van start. Met 14.184 punten staat deze ploeg in het officiële tussenklassement op de achtste plaats. Gijs van Lennep en Jan Klein staan met 16.084 punten als tweeëntwintigste geklasseerd. De overige Nederlandse equipes en de Nederlands-Belgische formatie Van de Jong en Van Pelt zijn uitgevallen. De Porsche van de Zweden Björn Waaldegaard en Lars Helmer voert met 12.499 punten nog steeds het klassement aan. Stalgenoot Vic El- ford de winnaar van vorig jaar en David Stone bezetten met minder dan honderd punten achterstand de tweede plaats. De stamd luidt: 1. Waaldegaard/ Helmer (Zwed) Porsche 12.499 pun ten; 2. Elford/Stone (GB) Porsche 12.588; 3. Vinatier/Jacob (Fr) Alpine 12.859; 4. Larrousse/Perramond (Fr) Porsche 12.930; 5. Piot/Todt (Fr) Ford Esoort 12.968; 6. Therier/Calie- waert (Fr) R8 Gordini 13.545; 7 Ar- nio-Wihuri/Kolari (Fiml) Porsche 13.592; 8. Slotemaker/Vam der Geest (Ned) BMW 2002 TI 14.184; 9. Gre- der/Mura (Fr) Opel Commandcre 14.328; 10. Pat Carlsson-Moss/Nystrom (GB/Zwed) Lancia 14.399; 22 Gij# van Lennep/Klein (Ned) Volkswa gen 411 16.084.

de Stem | 1969 | | pagina 15