Wielersportclub uit Kwadendamme stuurt K.N.W.U. een fel protest X SCHAATSEN ecord-kansen ie nzell zijn groot zaalhandbal Kessler ander schema Klein programma helle baan Dinteloord-De Meeuwen zaterdagvoetbal-topper IACHT DWS uit de bekerstrijd Roomer bonrisridder Volleybal SCHELDESPORT WERD GEKLOPT Programma voor reserveklassen JU p* jotwinnik nog Iteeds eerste li?er, 'B°n.) 4,5 pnt. 7-8 Doda Thomassen: 1500-meter- record kwijt Fred Anton Maier: kanshebber W.k. zeilen niet op IJsselmeer Rallye Monte Carlo Rit door Alpen bijzonder zwaar (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De kalenderver gadering van de KNffU, die zondag in Terneuzen werd gehouden, zal nog een staartje krijgen. De wielersport club „De Sportvrienden" uit Kwa dendamme, organisator van de jaar lijkse ronde in de Zuidbevelandse gie- meente. heeft naar aanleiding van de omstreden toewijzing van de Zeeuwse kampioenschappen aan Graauw ('69) en de voorlopige toezegging aan Hei kant voor 1970 gisteren via Ben Yse- baert, consul van de wielerbond in Zeeland, een brief geschreven aan de sportcommissie van de KNWU. Af schriften van dit document gaan di rect naar de sportcommissie en Adri- aan de Schipper, het Zeeuwse sport- commissielid. De wieleirsporttolub heeft deze brief geschreven amdiat die Kwaidendaimse vertegenwoordligeirs op de kaïlendier- vergadierimg niet in de gelegenheid zijn geweest om hum kamdad-atuur voor de Zeeuwse kampioenschappen te bewerkstelligen. Deze kandidatuur was reedis eind vorig jaar in een briefwisseling met de heer Ysebaert vam de haind gewezen. Met deze twee de brief wil men in de eerste plaats een herziening vam het KNWU-stamd- punt verkrijgen en alsnog meedin gen naar de organisatie vam de titel strijd, die de club ter gelegenheid vam het vijftienjarige bestaan wil or ganiseren. Tevens wil men met dit schrijven bereiken diat dergelijke, volgens de leden omdeimooraitische, toewijzingen in de toekomst niet meer zullen voorkomen. Voorts is men er verder tegen, dart de kam pioenschappen drie achtereenvolgen de jaren in Zeeuwsch-Vlaanderen zouden worden gehouden ('68 Oost burg; '69 Graauw en '70 Heikant). De tekst vam de brief vam de wie- larsportcluib luidt als volgt: De wielerclub „De Sportvrienden' in spoedvergadering bijeen naar aan leiding vam de gehouden kalender- vergadering vam de KNWU, gehoord (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN Leider Schelde sport heeft het hij de heren in de le klasse volleybal Zeeuwsch-VIaande- ren niet kunnen bolwerken tegen een goed op dreef zijnd Terhole 2. Schel- desport dat met invallers verscheen zag de le en 2e set met 15-12 en 15-13 verloren gaan. Een uitstekend spelend Terhole gaf de Terneuzena- ren geen schijn van kans. In de 3e set kreeg Terneuzen enig vat op de speelwijze van Terhole en steeds ge lijk gingen beide teams naar het ein de toe, waarhij gretig gebruik werd gemaakt van de time-outs. De iets betere techniek en een groter uit houdingsvermogen bracht Terhole uiteindelijk op de stand 18-16 waar mee de duur behaalde zege een feit werd. De wedstrijd werd in een voor treffelijke sfeer gespeeld waarbij vooral het opbouwende spel van Ter hole opviel. Minder mooi was de wedstrijd in IJzendijke tussen IJ.V.C.l en Terho le I, waarbij Terhole 1 na een rom melige vijfde set met 3-2 wist te win nen. IJ.V.C.l, dat in de verte degra datiegevaar ziet naderen had alles op alles gezet om deze strijd te win nen. Dat het daar niet in geslaagd is kan verklaard worden met de be tere techniek en routine van Terho le 1. V.V.H. heeft bij Voorwaarts te Axel geen schijn van kans gekregen, al wist het daar een set te winnen. Het wil bij V.V.H. nog steeds niet lukken. Er worden teveel onderlinge fouten begaan waardoor het vertrouwen in elkaar niet groot is. Door het ver lies van Scheidesport is het verschil in punten tusen de 3 koplopers tot 2 verminderd. Verwacht mag dan ook worden dat er nog heel wat strijd om de eerste plaats zal komen, waarbij O.V.C., dat een verdiende 3-1 overwinning op Voorwaarts wist te behalen op de loer blijft liggen. In de 2e klasse heren vond slechts één wedstrijd plaats. Terhole 4 was thuis op bezoek bij Terhole 3 en werd met 3-0 verslagen. Hoewel het aardig tegenstand wist te bieden kon het niet komen tot het maken van punten. Daar was Terhole 3 veel te sterk voor. Bij de dame heeft Terhole 1 een ge makkelijke zege behaald op Terhole 4 en daarmee de positie aan de top nog verstevigd. IJ.V.C. heeft een moeizame zege kunnen behalen op de Kikkers, waar het 5 sets moest spelen om winnaar te zijn. De meer dere routine gaf hier de doorslag. Technisch deden de teams niet voor elkaar onder. De uitslagen waren: H.l. Terhole 2- Scheldesport 3-0; IJ.V.C. 4 - Terhole 1 2-3: Voorwaarts - V.V.H. 3-1; O.V. C. - Voorwaarts 3-1. H.2. Terhole 3 - Terhole 4 3-0; St.- Albert - de Kikkers 1-3. Dames: Kikkers - IJ.V.C. 2-3; Terho le 4 - Terhole 1 0-3. BOKSEN De Australiër Johnny Famechon heeft in Londen de we reldtitel in het vedergewicht ver overd. Hij versloeg in de Royal Al- bert Hall de titelverdediger, de Span jaard José Legra, op punten. hebbende dart de toewijzing van het provinciaal kampioenschap 1969 en 1970 aam respectievelijk Graauw en Haiikaimt is gedaan, besluiten zich met dit schrijven tat u te richten: over wegende dat hert bijzonder om/tactvol is ge weest dart consul Ysebaert aan het begin van die genoemde kalender- veirgiaidering heeft gezegd dat er niet gesproken mocht worden over de provinciale kampioen schappen 1969 omdat deze reeds waren toegewezen, zodat hij daar door juist bijzondere aandacht heeft gevraagd voor deze zaak; dat het een reële zaak was ge weest, wanneer een voorlopige toezegging was gedaan omdat er ■toch altijd nog meerdere kandida ten konden kamen, doch dat het een voorbarig optreden is geweest om reeds in 1968 toezeggingen te doen voor te houden wielerwed strijden in 1969, terwijl dit a prio ri dient te geschieden op de daar voor bestemde balendiêrvergade- rirag; dat wij begrip hebben voor de moeilijkheden die er voor een con sul zijn weggelegd als hij de kam pioenschappen in een bepaald jaar niet kan onderbrengen, doch dat dit geenszins aanleiding mag zijn tot een voorbarig en ondemocra tisch optreden en het, 'op dit punt, volledig negeren van een kalen- darvergadering; dat genoemde consul in antwoord op ons schrijven van 30-11-1968, waarin wij te kennen geven in verband met het vijftienjarig be staan van onze sportclub in 1969 de provinciale kampioenschappen te willen organiseren, meedeelde, dat deze reeds waren toegewezen voor 1969 en 1970 en dat hierover de sportcammissie had beslist; dialt, wanneer dit inderdaad het ge val was geweest, wij het bijzonder vreemd vinden dat dit dan niet in „Wielersport" is gepubliceerd (officiële beslissingen zijn toch pas van kracht wanneer zij in „Wieler sport" zijn gepubliceerd?); dat bij mavraaig hierover bij sport- commissielid A. de Schipper, de ze ons moest meedelen, dat hij nergens van af wist en wij ons derhalve afvragen wie precies dezfi toezegging heeft gedaan en of men daarbij ook rekening heeft gehou den met wat de eventuele conse quenties konden zijn; dat ook op de kalenden-vergade ring genoemd commissielid De Schipper van zijn misnoegen ui ting gaf over de gaing van zaken en meedeelde dat de toezegging voor 1970 nader bekeken zal wor den; dait wij derhalve kunnen stellen, wanneer de toezegging voor 1970 nader bekeken zal worden er ruimschoots tijd en gelegenheid is om dit ook voor 1969 nog te doen; dat wij het ook vreemd vinden dat de consul aan het begin van de vergadering stelde dat over de bedoelde kampioenschappen voor 1969 niet gesproken mocht wor den, daar naar onze en andere bezwaren hiertegen (die beslissin gen dienen pas op de kalenderver gadering genoimen te worden, stel de de vergadering) accepteerde en die ons te kennen gaf diart wij hierover altijd nog kunnen schrij ven naar de sportcommissie, waar uit wij kunnen concluderen dat de toezegging voor 1969 toch niet de finitief is toegezegd; dat wij het bijzonder betreuren dat na de geruchtmakende affaire „Theo Middelkamp" er nu weer dikke koppen in de dagbladen verschenen als: „Wielervergade- ring wend na veel ruzie vastge steld" en „Kalendervergadering had rumoerig verloop" omdat it de image van de Zeeuwse wieler- wereld niet ten goede komt, doch dat in de hand wondt gewerkt door een dergelijk optreden van consul en sportcommissie; verzoeken wij u derhalve beleefd doch met klem: om u alsnog te beraden over de toewijzing van de organisatie voor het provinciaal kampioenschap 1969 omdat reeds is aangetoond dat hier hoogst ondemocratisch te werk is gegaan; om daarbij rekening te houden met het feit dat wij de organisa- ie op ons willen nemen om op deze marnier bijzondere aandacht te kunnen besteden aian ons vijf tienjarig bestaan; om alles in het werk te stellen in de toekomst te voorkomen, dat door volkomen onbegrijpelijk op treden als het onderhavige nog meer onrust in de Zeeuwse wie- lerweneld wordt gebracht. Zonder twijfel nemen wij aan dat u het belang van dit schrijven zult (vil len inzien en dat u een rechtvaardig oordeel zult willen uitspreken. BREDA Het voetbalprogramma voor de reserve-klassen in district Zuid I van de KNVB vermeldt voor dit weekeinde de volgende wedstrij den: Reserve eerste klas: Dosko 2-TOP 2. Reserve tweede klas B: Voab 2- RKTVV 2, Longa 2-PSV 4, Oss '20 2- Desk 2. Reserve tweede klas C: Axel 2- MOC 2, Terneuzen 2-Breskeris 2, Mid delburg 2-Roosendaal 2, NAC 4-Zee- land Sport 2. Reserve derde klas C: Corn Boys 2- Middelburg 3, Vlissingen 3-Steenber- gen 2. DE STEM VAN DONDERDAG 23 JANUARI 1969 Aan de „invasie der kabeljauwtjes" is een soort kermis verbonden. Men kies een kabeljauw-koningin en .de kabeljauw-maaltijden gaan met andere feestelijkheden gepaard. De tommycod smaakt g 'olffens de liefhebbers *ve"' jd in smaak) de beekforel. X i dit wat overdreven, doch at de kabeljauwtjes even sn ocht worden als men ze ka jj luidt er toch wel op, ll;lt ^r(n. I' j lengelaars ze graag veror s ten tijde van de kaliefi31" ,p ;en speciale „Tommyeod-"' ^Jj( iet ijs van de Ste.-Anne-riwi Ie visjes voor anderhalve rilo verkocht worden. Welk aas gebruiken de hel Dat schijnt nogal te verschil 'Olgens monsieur Sadoth e nooit Mister tegen hem. 1 v0].. gaat zijn Franse bloed bruis gens monsieur Tessier u leste aas varkenslever, K iet weten, want hij is ro® aar oud en daarvan heeft rw g(. zo'n 70 jaar op „Varkenslever, daar mei bp..." verklaarde de oude w overtuiging, „van varke"ive„.» nen ze gewoon niet atb Maar niet alleen voor-v^ Tessier brengt «e 0 leven, vrolijkheid en v®r 1» mensen van Sainte Pérade alsmede de (oerii' wordende .groep kabe ja ten profiteren ervan- INZELL De Duitsers hebben er grote verwachtingen van. De lut tele dagen, die hen nog scheiden van de Europese schaatskampioen- happen voor heren in Inzeil, besteden ze aan wat in de wandeling iet leggen van de laatste hand" genoemd wordt en aan het uitspre- van hun verwachtingen. Deze zijn hoog gespannen- En het zal ze nog een zorg zijn wie de nieuwe Europese kampioen zal worden, eldt Fred Anton Maier ongetwijfeld als hun favoriet. Maar wat itimair staat voor de mannen van de ijsclub Frillensee is de vraag, jeveel wereldrecords er op deze Europese kampioenschappen zullen lorden geruïneerd. En de kans daarop lijkt bijzonder groot, want ihalve het 1500-meter record, zijn alle bestaande wereldrecords ge- laliseerd op de haan van Inzeil, die de Duitsers met voorbijzien van vormen van bescheidenheid het „Alma Ata van Bayern" noemen. De voorkeur voor Fred Anton Mai- r laat zich gemakkelijk verklaren, je bewoners van Inzeil, dat zich de Ltste jaren snel heeft ontwikkeld een wintersportcentrum, zeggen It ie omgeving van hun woonplaats ■veel opzichten aan Noorwegen doet tolken en daarin hebben ze gelijk, iradien adoreren ze de 'Noorse Jortleraar Thormod Maum, die erin aagd is op de baan van Inzeil zo n toe een Duitse schaatser op het mationale plan naar voren te ■iven. Op deze baan ontwikkelde onder de Nnoorse leiding het ttalent van Erhard eKller, die ipisch goud veroverde in Greno- i die wereldrecordhouder op de ..leter is. Op deze baan ook joeg anther Traub in het voorseizoen van de internationale schaatswereld 'k aan door het wereldrecord- mtotaal op 176.717 te brengen. in hetzelfde seizoen werd dit re- d overigens ettelijke keren verbe- ■dtot Kees Verkerk er in maart '68 it 172.058 beslag op legde en ook pt gebeurde in Inzeil. t is de baan, waarheen aan het van elk schaatsseizoen per tra- e de wereldtop trekt om aü „Spie- i" nog wat wereldrecords bij el- r te rapen. En het is dan telkens r Gerhard Zimmermann, die zijn legen beleeft om elk record dat r gevestigd wordt want Zimmer- n, nog altijd de beste Duitse klas- mtsrijder, voert het beheer over ebaan en dat maakt zijn positie mende weekeinde bijzonder nt. Gerhard Zimmermann gebrand juist op deze baan een greep .te doen naar een lationale titel, die hij nog niet o naam heeft staan. De Duitser Ide zich voor in Cortina d'Am- vandaaruit deze week af te naar het wat lager gelegen In- Het streven van de routinier is 'lijk, maar in weerwil van de gun- :e berichten van de Italiaanse won- haan en ondanks de vierde plaats, 1 hij vorig jaar in Oslo behaalde, ■UK AAN ZEE (ANP) In Wijk zee zijn voor het Hoogoven- toernooi hwee uitgestelde par- Bespeeld. De uitslagen luiden uOKstergroep: zesde ronde: Por- r-Jto-l-ViB Scheltinga (Ned.) waïi.. elgroeP: vijfde ronde De stand (-Ned-)"Uitelki (Ts3-> af6- aiana m de grootmeestergroep Bus) f ro.nden is: 1 Botwinnik Wier id i 2"3 Keres (Rus.) en ■..si, 5,5 pnt. 4-5 Ciric (V-s-) 5 pnt- 6 taer rw'Hsscn <IJsL) 4 Pnt- 9"n 'SWe??NhKmbardy (VS"> en Sj 2 s ,ed;) 3 Pnt' 12 Kavalek hvL iW: 13"14 Ostojic (Z.-Sl.) 6 Cdite bnga (Ned') 4'5 Pnt- 15" j neduia (Sp.) en Ree (Ned.) SOIVV1NNIK log steeds eerste moet Zimemrmann kansloos worden geacht. Want Zinunermaim, hoe groot ook de stijging van zijn prestatiecurve mag zijn, heeft een achterstand be houden op de steeds grotere snelhe den, die de wereldtop ontwikkelt. De wereldrecords zijn in de laatste paar jaar naar beneden gesmeten, er is ge sold met magische grenzen, die nn verlegd zijn naar nlvean's die enkele jaren geleden nog onmogelijk wer den geacht. Wie zou durven beweren, dat het 1500-meterrecord van Magne Thomassen (2.02-5) niet nog dit sei-_ zoen en wellicht nog in dit weekeinde tot onder de twee minuten wordt te ruggebracht? En hoe lang zullen Mai er en Guttormsen hij zal er dit weekeinde zelfs niet hij zijn zich nog wereldrecordhouder op resp. 5000 en 10.000 meter mogen noemen? Thomassen en Maier. Het zijn grote namen. Ze behoren tot de kansheb bers in Inzeil. Ongetwijfeld. Maar ze zijn dit seizoen allebei al enkele keren verslagen door de 20-jarige Noor Dag Fornaess, de relevatie van dit seizoen. De Noorse kampioen heeft dit seizoen vrijwel uitsluitend uitstekende pres taties op zijn naam gebracht. Hierop afgaande, start hij zaterdag ongetwijfeld ais de grote favoriet. Maar zou zijn geringe routine, het is zijn eerste internationale kampioen schap, hem geen parten kunnen spe len? In dit opzicht hebben mannen als Fred Anton Maier, Magne Tho massen en ook Kees Verkerk een voorsprong. Zij brengen bovendien voldoende klasse mee om kampioen te mogen worden. Wat Verkerk be treft, mag hierbij nog worden aange tekend, dat de interland in Oslo door hem niet bepaald met veel enthousi asme is begroet en zonder inspiratie is Verkerk niet meer dan een góede rijder. En de overige Nederlanders? Welke krachten zullen Ard Schenk beïnvloe den op deze baan, waar hij in voor liggende jaren wereldrecords op de 1000, 1500 en 3000 meter verbeterde? De Noordhollander is ongetwijfeld beter in vorm dan vorig jaar. Maar, veel zal afhangen van wat hij deze laatste trainingsdagen voelt. Liet hij zich niet enkele dagen voor de Ne derlandse kampioenschappen ontval len dat hij ,,vast zat"? Voelt de lange Noordhollander zich sterk, dan zal hij dat zaterdag ongetwijfeld ook zijn en vanaf dat moment is hij een serieuze kanshebber. Voor Jan Bols en Peter Nottet lijkt er niet meer in te zitten dan een plaats juist achter de aller grootsten. Eddie Verheyen zal met een klassering in het eindklassement ongetwijfeld een prestatie van for maat verrichten. Zijn er nog andere gegadigden dan Fornaess, Verkerk, Maier, Schenk en Thomassen in deze volgorde? Eén man zal antwoord kunnen geven op deze vraag. Het is de Zweed Goeran Claesson, 24 jaar. Hij won de gouden schaats in Heerenveen en dat mocht geen uitschieter heten. Ook voor hem is dit het eerste internationale kam pioenschap en dit heeft de Nederland se coach Leen Pfrommer ertoe ge bracht hem als outsider te betitelen. Wie ook de Europese kampioen zal worden, hij zal de opvolger zijn van ■en groot man. Want 54 jaar geleden op natuurijs toen nog werd in 'nzell voor het laatst een internatio- vale titelstrijd gehouden. De eerste Europese kampioen van toen was een grote, misschien wel de grootste van deze eeuw. Hij heette Oscar Mathisen. Verkerk (1966 en 1967) en Maier (1968) zijn geëerd met zijn trofee. Zal het dan toch tussen deze twee gaan? (Van onze sportredactie) DEN HAAG (ANP) Het Neder landse elftal, dat dit voorjaar onder meer uitkomt tegen Luxemburg en Polen in wedstrijden voor de voor ronden van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal 1970, zal zijn centrale training op dinsdag 11 maart hei-vatten. Bondscoach George Kessler heeft het bij de opzet van zijn trainings schema gezocht in verblijf van enkele dagen in het KNVB-sportcentrum te Zeist. „Dat biedt grote winstpunten", aldus de bondscoach. „Bij een trai ning op een woensdag alleen kon ge zien de reistijd van de spelers slechts een beperkt aantal zaken worden be handeld". Op 18 maart begint de eerste drie daagse bijeenkomst van de kandida ten voor het Nederlands elftal. De week daarop komen zij maandag 24 maart naar Zeist om daar te blijven tot kort voor de wedstrijd Nederland- Luxemburg, die woensdagavonds in het Feijenoordstadion wordt gespeeld. Woensdag 9 april is de volgende trai ningsbijeenkomst vastgesteld. Aan de ontmoeting Nederland-Tsjechoslowa- kije woensdag 16 april eveneens in Rotterdam gaat een tweedaags ver blijf in Zeist vooraf. Dinsdag 29 april - jn+ weer een trainingskamp van drie dagen.' Op woensdag 30 april wordt het verblijf in Zeist onderbro ken voor een oefenwedstrijd tegen een nog niet bekende tegenstander. Maandag 5 mei komen spelers en re serves weer voor drie dagen naar het centrum om zich voor te bereiden op de ontmoeting Nederland-Polen, die woensdag 7 mei in het Feijenoord- GEORGE KESSLER stadion wordt gespeeld. winstpunten In de districtsklasse krijgen de da mes van SOA in Breda Volt uit Til burg op visite. Willen de dames van SOA de kans op het kampioenschap behouden dan moeten de punten in Breda blijven. Volt behoort tot de onderste op de ranglijst zodat SOA een goede kans maakt. De dames van EBHV gaan naar hekkesluiter Olympus Vlissingen voor een inhaal wedstrijd. De Bredase dames mogen op winst rekenen. In de afdelingen zullen er zondag weer enkele kam pioenen bij komen. HOOFDKLASSE Dames: Swift - Verburch; Hygiëa- Niloc. Heren: Str. Meteoor- - Operatie '55. OVERGANGSKLASSE B Dames: Posterhalt - De Blinkert. Heren: geen wedstrijden vastgesteld DISTRICT ZUID B Dames: SOA - Volt; Olympus-EBHV. Heren: geen wedstrijden vastgesteld. AFD. WEST NOORD BRABANT Dames le klas: Riel - Rapid; VCW- EW. Heren le klas: Rapid - Desk; Ta- chos - Boemerang. Dames 2e klas A: DVS - Gilze. Dames 2e klas B: SOA 2 - EBHV 2; Terheijden - Heerle; Be Fair - Ra pid 2. Heren 2e klas B: Volt 2 - DVS; Taxandria - Juliana; Blauw Wit- Were Di 2. Dames 3e klas A: Beatrix - Internos; Rapid 3 - EBHV 3. Heren 3e klas A: Velocitas 2 - Heerle. Dames 3e klas B: EVV 2 - Avanti;; Blauw Wit-SOA 3; Beatrix 2-Tachos 2 Heren 3e klas B: Rapid 3-Volt 3; Uno Animo - GHV. Dames 3e klas C: Were Di 2 - Volt 2; Gilze 2 - Boemerang 2. Heren 4e klas A: EVV 2 - Break Out; Beatrix 2 - Break Out 2. Heren 4e klas B: Boemerang 2-Boe- merang 3; Stokhasselt - Taxandria 2. GLASGOW DWS is gisteravond, zoals te voorzien was, door Glasgow Rangers uitgeschakeld voor de jaar beursbeker. De Schotten wonnen In eigen huis met 21. na de eerste wedstrijd in Amsterdam met 02 te hebben afgesloten. In Glasgow was de ruststand gelijk aan de einduit slag. Het Amsterdamse doelpunt kwam van Frans Geurtsen. Er wa ren 50.000 toeschouwers die een snelle en opwindende wedstrijd zagen. ZEIST (ANP) Oud-scheidsrech ter Piet Roomer is na afloop van de conditietest van betaalde scheidsrech ters in Zeist door KNVB-voorzitter Meulemam tot bondsridder geslagen. Roomer moest zich aan het begin van dit seizoen na een auto-ongeluk terugtrekken als scheidsrechter. Hij floot in zijn loopbaan twintig inter land-wedstrijden. De laatste was op 10 mei 1967 toen hgu de leiding had van de wedstrijd Finland-Grieken- land. (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA In de zaterdagvoetbal competitie KNVB ontvangt Dintel- oord de kampioenspretendent De Meeuwen uit Zoutelande. Het valt te verwachten dat de Suikerstad-bewo- ners het kampioensfeest van de Zeeuwen nog even uit zullen stellen. Al werd de eerste maal met duidelij ke cijfers verloren, op eigen veld is Dinteloord moeilijk te kloppen, en zal het er een eer in stellen revanche te nemen voor de destijds geleden ne derlaag. De Zeeuwen beschikken in Francke en Van Melis een schotvaardige voor hoede, maar de gebroeders Geilings met stopper Valster dié ook aan de zuidelijke training deelnamen, weten wel van wanten en men moet van goede huize komen om dit verdedi- gingsblok te kunnen doorbreken. Good Luck gaat over de Schelde om Terneuzénse Boys te bekampen en dat kunnen weer twee punten voor de wit-zwartem worden, evenals voor SW dat naar Axel gaat. In de hoog ste klas gaat Kozakken Boys het puntenaanta] vergroten ten koste van 's-Gravenzande S.V. en dat geldt ook voor SSC dat bij hekkensluiter Apel doorn dient te winnen. Hiermee nes telen beide clubs zich in de kopgroep Geinoord en CJVV geven elkaar niet veel toe, en een puntenverdeling lijkt hier het meest waarschijnlijk. In de vierde klasse A zal Wit, Zwart revanche nemen voor de nederlaag bij Zwaluwse Boys geleden. Altena geeft de tweede plaats niet af ten koste van Brakel. Wilhelmina zal blij zijn tenminste één puntje op eigen veild te houden tegen Rust Roest. De Eindhovenaren staan nog niet ge heel veilig, en zullen het daarom niet cadeau geven. In de vierde klasse B moet Smerdiek op zware tegen stand rekenen bij Kloetinge en kan met een puntenverdeling dik tevre den zijn. Seolto reist naar rode lan- (Van onze sportredactie) MEDEMBLIK De wereldkam pioenschappen zeilen FD-klasse wor den dit jaar niet op het IJsselmeer voor Medembük gehouden. De inter nationale bond heeft dit besluit ge nomen, omdat Medembük onvoldoen de accommodatie op het gebied van logies en eetgelegenheden zou bieden voor de vierhonderd man, die bij een dergelijk kampioenschap kan worden verwacht. In Medemblik acht men het motief van afwijzing niet steekhoudend. In het verleden heeft de stad meermalen internationale wedstrijden georgani seerd, waarbij zich nooit problemen van voeding en onderdak voordeden. Lp wedstrijden zullen nu waar schijnlijk in Italië worden gehouden. taarndrager Kapelle, en dat is oppas sen geboden voor de Zevenbergena ren. Bij een overwinning staat Seolto helemaal veilig. De vraag blijft hoe het overwinterd heeft. Krabbendijke kan na zaterdag nog de leiding be houden, maar dan dient het Nieuw- land, met de uitstekende doelman Fritz niet te onderschatten. 2e klasse C: Kozakken Boys-'s-Gra- venzande s.v.; Geinoord-CJVV; Apel- doorh-SSC '55. 3e klasse Zuid: Terneuzense Boys- Good Luck; AZW-SW '54; Dintel- oord-Meeuwen. 4e klasse A: Wit Zwart-Zwaluwse Boys; Brakel-Altena (14.30 uur); Wilhelmina '26 - Rust Roest. 4e klasse B: Kloetinge-Smerdiek (14.30 uur); Kapelle-Seolto; Krab- bendijke-Nieuwland. Aanvang der wedstrijden te 15.00 uur, tenzij anders aangegeven. MONACO (ANP) De rallykara vaan, die in de aanlooproutes naar Monaco nauwelijks verliezen heeft geleden, is in het 1486,5 km lange ge meenschappelijke traject van de 38e Rallye Monte Carlo gedecimeerd. De rit door de Franse zee-alpen ,naar Vals-ies-Bains en terug is uitzonder lijk zwaar gemaakt. Volgens officials hebben slechts 50 equipes de finish- controle gehaald! Hoewel de computer in de reken kamer van het rally-hoofdkwartier nog lang niet toe is aan een tussen- klassement, wordt aangenomen dat twee fabrieks-Porsches de ranglijst aanvoeren. De Zweed Bo Waldegaard die als een van de laatsten terugkeer de in het kleine prinsdom, zou met ruime voorsprong eerste staan. Zijn stalgenoot Vie Elford, die vorig jaar de zware wintersterrit won, wordt in de wandelgangen de tweede plaats toegekend. Tot de uitvallers behoren voormalige winnaars als de Finnen Timo Makinen nu met een BMW en Pauli Toivonen, die voor Por sche rijdt. Verwacht wordt dat Pat Carlsson-Moss al zes maal eiste ze de trofee op eerste staat in het klassement van de coupe des dames. Ze heeft samen met de Zweedse Liz Nystroem in de nachtelijke klasse mentsproeven voortreffelijke tijden gemaakt. Vier kilometer voor de fi nish kwam de Lancia-equipe even in moeilijkheden. Een gebroken gaska- bel moest bij ijzige koude worden vervangen. De reparatie kostte slechts enkele minuten. Juist doordat er weinig sneeuw lag waren de wegen verraderlijk glad. Ten gevolge van ijsvorming raakten veel wagens van de weg. „Het was ontzettend moeilijk", luidde het com mentaar van Vic Elford, „het was werkelijk een tocht door de hel". KEES VERKERK bekend met recordmogelijk heden in Inzeil (Van onze handbalmedewerker) BREDA Zondag zijn er in de hoofdklasse, overgangsklasse en dis trict Zuid B in verband met een zaal- handbaltoernooi te Vlissingen slechts enkele competitiewedstrijden. De af delingen hebben een normaal pro gramma. De dames van Swift (Roer mond) gaan in' de hoofdklasse hun leiderspositie verbeteren door een overwinning op Verburch uit Poel dijk.

de Stem | 1969 | | pagina 13