Prof. Rooij besprak de taak» van de journalist BTW soort ps oordeelt raadslid Ervaren inbrekers op „bezoek" •>ij garage f' ieeuwse emt hi Uitstekende voorstelling van Globe Tandbederf probleem bij kleuters Twee jonge - talenten stellen zich voor in Goes Boete voor aanvaring Schip in nood in Nauw van Bath Koekoek Boerenpartij vernieuwd ikantie In 1 ra 2 Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel Ontspannend Vragen aan G.S. over tarieven Blaauwe Hoeve Kath. raadsleden bijeen voor streekplan W.-Z.-Vlaanderen Te St. Jansteen Onderscheidingen voor de heer J. Blommaart Voorlichting over knolselderijteelt INTERNAAT DE STERRE BIJ CLINGE MAO-GRIEP OOK IN RUSLAND De verhoogde grondprijzen Terneuzen in Waterleiding Kluis opengebrand: 4000 gulden vermist :SSTE PAAL VLISSINGEN t SOOS ST.-GAP0N Zondag 19 januari Aanvang half acht Openbare vergadering van de BOERENPARTIJ Itoepingswerk ven uitblaze Onderwerp: Plan-Mans* f Voorl ichti ngscentrum Huishouding en Gezin Spreekuur: 4 DE STEM VAN ZATERDAG 18 JANUARI 1969 (Van een onzer redacteuren) VLISSINGEN De massame dia en hun verantwoordelijkheid zijn zélf tot onderwerp van dis cussie geworden. Daarom was het een juiste gedachte van het depar tement Zeeland van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, om prof. mr. dr. M. Rooij, hoogleraar aan de universiteit van Amster dam, uit te nodigen voor de le zing-aan-de-lunch, die deze keer in Brittannia te Vlissjngen werd genuttigd. Prof. Rooij's lezing was getiteld „De verantwoordelijkheid van de massamedia". Impliciet is dit de ver antwoordelijkheid van de journalis ten (bij de pers) en de programma makers (bij radio en t.v.). Prof. Rooij vertelde dan ook meer over de journalist dan over „de pers". Belangrijker dan zijn schrijfvaar digheid noemde prof. Rooij voor de journalist diens vermogen om selec terend te werken in alles wat zich als nieuw bij hem aandient. De jour nalist is, anders dan de kunstenaar en anders dan de wetenschapsman, gebonden aan de realiteit en aan de aard van het medium waaraan hij werkt. Behalve journalistiek-technische zijn er journalistiek-etische normen. Kenmerkend noemde prof. Rooij het dat men alom in 'de journalistiek be hoefte heeft aan erecodes, die de journalist onafhankelijk maken van de overheid," van pressiegroepen, van het directioneel beleid in de eigen onderneming en die het recht van de lezer om te weten wat er gebeurt be veiligen. Dat de pers, wat vaak wordt be toogd, maatschappelijke veranderin gen teweegbrengt, ontkende prof. Rooij nadrukkelijk. De pers volgt in tegendeel de ontwikkelingen in de maatschappij en werkt daarbij vaak ontspannend en regulerend, nade- maal zij voorkomt dat het gerucht (de kwalijkste bron van onrust) gaat lopen. De publiciteitsmedia, aldus prof. Rooij, zijn slechts één factor in het geheel van de meningsvorming, die haar eigenlijke bronnen in veel kleinere wetenschappelijke groepe ringen heeft Ook de dagbladfusies kwamen ter sprake. Prof. Rooij was niet zo be vreesd voor het argument dat door het verdwijnen of samenwerken van dagbladen de gevarieerdheid van de pers in Nederland teloor zou gaan. „Vrijwel elke Nederlander leest maar één krant en het zal hem een zorg zijn of er daarnaast nog zestig of slechts veertig andere kranten be staan". Voor de lezers van een jour nalistiek schrale krant kan het bo vendien alleen maar een vooruit gang betekenen als zo'n krant kop blad van een grotere krant wordt en uit de moederkrant al het infor matieve materiaal kan putten, dat vroeger, bij de schrale formule, ont brak. In de discussie diepte prof. Rooij de probleemstelling wat verder uit, door toe te geven dat bij fusie van bladen, speciaal als die een redactio nele samenwerking inhoudt, er in derdaad voor de lezers van die vroe ger zelfstandige bladen wel wat ver andert. Hij toonde zich een voorstan der van een duidelijker identiteit je gens de lezers van de journalisten die in de kranten schrijven. In de (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer G. J. de Waal, lid van Provinciale Staten voor de B.P., heeft het college van G.S. vragen gesteld m.b.t. de tariefs verhoging (met circa ƒ75 per per soon per maand) voor de bewoners van het bejaardentehuis De Blaau we Hoeve te Hulst. De heer De Waal vraagt of het gekozen tijdstip (oudejaarsavond) waarop de tariefsverhoging bekend werd gemaakt, niet ongelukkig was gekozen. Bovendien wil hij weten of de tariefsverhoging prematuur werd bekendgemaakt, omdat G.S. de nieuwe tarieven nog niet hebben goedgekeurd. Voorts vraagt de heer De Waal of de opzet van de Blaauwe Hoeve niet wat te groots is, en daar door duur is uitgevallen. Tenslotte vraagt hij o.a of de tariefsverhogin gen nog consequenties hebben voor provincie en gemeenten. Hij verzoekt G.S. al het mogelijke te doen om de tariefsverhoging ongedaan te maken. Zoals wij reeds eerder hebben ge meld heeft vorige week drs. W. Du- sarduyn (K.V.P.) in de Tweede Ka mer vragen over hetzelfde onder werp gesteld naar aanleiding van publikaties hieromtrent in De Stem. toekomst zal het steeds minder „de krant" zijn die iets betoogt, maar de individuele, bij name genoemde en gezaghebbende journalist, die slechts de krant als medium voor het ver breiden van zijn opinies benut. GOES In het jeugdgebouw De Veste te Goes hebben twee scholie ren van de De Casembrootschool al daar met de voortbrengselen van hun tekenpen en penseel de sprong naar de openbaarheid gewaagd. Geen van beiden ontbreekt het aan talent, noch op het creatieve, noch op het technische vlak. Wat dit laatste betreft tonen bei den, dat zij weinig moeilijkheden met de vormen der werkelijkheid hebben, ook al gebruiken zij die vaak in een fantastisch verband. Het lijkt erop, dat Reinier de Muyck nog het meest op zoek is naar een eigen visie en uitdrukkings wijze. Een uitstekende tekening als „Langs de weg, pik een appeltje" duidt echter in de richting van het surrealistische en fantastische, dat helemaal de wereld is van Peter van Beveren. De laatste heeft een abon- dante fantasie, die hij in zijn teke ningen van dunne, sensibele lijnen op meestal fijngekleurde ondergrond overtuigend in beelden weet te rea liseren. Ónder zijn bladen op groot formaat bevinden zich er enkele van fascine rende kracht, die wordt gevoed uit de geest van Jeroen Bosch, Melle en Dali. Beide exposanten hanteren be paalde vervreemdingseffecten ook graag door middel van de fotqcollage, waarvan hier enkele frappante voor beelden te zien zijn. Van beide jonge mannen, die na de gewone school straks wel met recht en rede een academie voor beeldende kunst zullen gaan bezoeken of zich op andere wijze in hun creatieve lief hebberij bekwamen, zal men in de toekomst hopelijk nog wel het een en ander horen. In elk geval is het de moeite waard de eerste expositie al leen gedurende dit weekend, eens te gaan bekijken. Dat geldt voor hun leeftijdgenoten in de eerste plaats, maar evenzeer voor onderen met be langstelling voor beeldende kunst. WILLEM ENZINCK (Van onze correspondent) BRESKENS De vereniging van r.-k. raadsleden in West-Zeeuwsch- Vlaanderen zal op 7 februari a.s. in het Dienstcentrum „Goedertijd" in Breskens een vergadering houden. Daar zal het streekplan West- Zeeuwsch-Vlaanderen aan de orde komen. Op deze vergadering zullen ook aanwezig zijn de leden van Prov. Staten W. v. Dongen uit Oostburg en W. Dusarduyn uit Goes. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN In het vereni gingsgebouw te St.-.Tansteen ontving de heer J. Blommaart, o.a. wethou der van de gemeente St.-Jansteen, wegens het 40-jarig lidmaatschap van het N.K.V. uit handen van Herman de Jonge, hoofdlid van de Textiel- bond te Tilburg, het gouden kruis voor zijn 40-jarig lidmaatschap. Burgemeester Reuser kon hem de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitrei ken en pastoor Van Leemput, de geestelijke adviseur van de plaatse lijke N.K.V.reikte het kruis Pro Ecclesia et Pontifice uit. De heer Blommaart was door al deze onder scheidingen zeer ontroerd en dankte met hartelijke woorden. Er was een grote belangstelling van allerlei verenigingen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De nauwe ha veningang van Wemeldinge binnen varen, om het Kanaal door Zuid-Be veland te passeren, is geen eenvou dige zaak. Wanneer men zich niet stipt aan het binnenaanvaringsreglement houdt, kan de betrokken schipper voor zich zelf en voor anderen gemakkelijk een gevaarlijke situatie scheppen. Dat bleek vrijdag voor de recht bank te Middelburg bij de behande ling in hoger beroep van een zaak te gen schipper J. de M. uit Terneuzen. De schipper was door de kanton rechter wegens het veroorzaken van een aanvaring in Wemeldinge ver oordeeld tot een boete van f 150. Omdat hij daarna was doorgevaren zonder te vertellen wie hij was en waar hij vandaan kwam, werd hij nog eens veroordeeld tot een boete van f 100,-. Ofschoon De M. vrijdag met klem betoogde voor de haven „in voor rang" te hebben gelegen, achtte de officier mr. T. Lebret, zijn schuld be wezen en vorderde dezelfde straffen als door de kantonrechter waren op gelegd. De officier betoogde, dat De M. zijn schip vanuit stuurboordzijde tussen binnenvarende schepen had gedrongen. Hij noemde dat in deze „flessenhals" bij Wemeldinge een grote waaghalzerij. Uitspraak op 29 november. (Van onze correspondent) KAPELLE Evenals in voorgaan de jaren wil de veiling in Kapelle- Biezelinge weer haar bemiddeling verlenen bij het contracteren van knolselderij voor industrie en export. De leden van deze veiling zijn opge roepen tot een voorlichtingsbijeen komst over deze teelt, die zal worden gehouden op donderdag 23 januari a.s. om half vier 's middags in de kantine van het veilinggebouw. Het afgelopen seizoen werd door be middeling van de veiling in Kapelle- Biezelinge 76 ha knolselderij gecon tracteerd. Hiervan werd 1403 ton goe de kwaliteit geleverd met een mid- denprijs van f 19,20 per 100 kg en 746 ton afwijkende kwaliteit met een middenprijs van f 9,78 per 100 kg. Het afgelopen seizoen had men op veel bedrijven last van 't zgn. „roest" op de knollen, wat tot gevolg had dat er enkel afwijkende kwaliteit gele verd kon worden. Hierdoor waren toen de gemiddelde teelt-resultaten niet erg gunstig. Het is de bedoeling, dat ook de ove rige veilingen van Zuid-Beveland en Walcheren aan haar leden vragen om een opgave van het areaal knolselde rij dat deze op contract willen telen en het totale kwantum uit dit gebied zal dan worden geveild op woensdag 19 februari a.s. om 1 uur in Kapelle. De leden van de veiling in Kapelle zijn ook weer in de gelegenheid ge steld om via de veiling het benodigde plantmateriaal te bestellen. EEN REMBRANDT en negen andere schilderijen zijn in een New Yorks museum licht beschadigd. Iemand h^eeft met een pennemes de letter H. in de verf gekrast. De doeken kun nen gemakkelijk worden hersteld. (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN Over een mo gelijk plan het definitieve internaat voor zwakzinnigen „De Sterre" te bouwen in de driehoek Hulst - St.- Jansteen - Clinge, kon burgemees ter mr. J. Reuser tijdens de jongste gemeenteraadsvergadering nog niets concreets meedelen. Het raadslid R.*Eeman vroeg hem of hét mogelijk was iets te zeggen over de plaats waar het internaat zou moeten komen. De heer Reuser zei te veronderstellen dat het ge bouw waarschijnlijk binnen de ge meente Clinge zal komen. - De Jansteense gemeenteraad heeft besloten het Steens carnaval een subsidie te verlenen van duizend gulden. Aan de E.Z.A.C. (Eerste Zeeuwsch-Vlaamse Aero Club) zal een eenmalige bijdrage worden ge geven van vijftig gulden. Na het vaststellen van vergoedingen voor kleeuter- en lager onderwijs, besloot de raad nog haar medewerking te geven aan het bestuur van de r.-k. kleuterschool aan de Polenlaan in St.-Jansteen voor uitbreiding van het schoolgebouw met één spel-werklo- kaal. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH In het Nauw van Bath is vrijdagavond het 1500 ton metende Belgische motorschip Tapina omhoog gevaren. Het was ge laden met 1100 ton cokes. Mulder en Polderman waren met hun bergingsschepen zeer snel ter plaatse. De opdracht tot berging werd aan Polderman verstrekt. Bij het afsluiten van deze editie, •„kraakte" het schip, waaruit afgeleid mag worden, dat het schip er lelijk voor zat. Ook Rusland zucht onder de Mao-griep. De verwachting is dat de epidemie zich over het gehele land zal uitbreiden. Om dat zo veel mogelijk tegen te gaan moe ten diverse mensenmaskers voor neus en mond dragen. Deze voor zorgsmaatregel geldt dan speciaal voor het personeel in restaurants en hotels, zoals hier in Moskou. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In onze editie van vrijdag maakte wij reeds melding van de verhoging van grondprijzen in Terneuzen i.v.m. invoering van de B.T.W. In de gehouden raadsverga dering kwamen bezwaren van de heer Huybrecht (PvdA) en mevrouw Doppegieter (KVP). De heer Huybrecht vond dat de B.T.W. langzamerhand een soort psy chose wordt en een kapstok waar al les aan opgehangen wordt. Mevrouw Doppegieter kwam met de suggestie 'om pas over enkele maanden met nieuwe grondprijzen te komen ex clusief B.T.W. Nadat de wethouder van Financiën, de heer Nieuwdorp, had toegezegd rekening te houden met wijzigingen in de toekomst, gaf de raad zijn fiat aan de verhoogde grondprijzen. De raad gaf ook zijn goedkeuring aan de herziening van het bestem mingsplan Sluiskil en aan de ver koop van een stuk grond in de Zuidpolder aan de Staat der Neder landen voor de bouw van een nieuwe marechausseekazerne. De heer Hol (PvdA) pleitte voor het behou(l van het oude kazerne- gebouw van de marechaussee voor Terneuzen. „Er is niet zoveel van het oude Terneuzen behouden ge bleven", meende hij. De heer Huybrecht informeerde tijdens de rondvraag naar mogelijke ontslagen in Terneuzen als gevolg van de fusie van de Zeeuwse Wa- (Van een onzer verslaggevers) BREDA Ervaren brandkastkra- kers hebben in de nacht van donder dag op vrijdag een bezoek gebracht bij garage Valkenburg in het cen trum van Breda. Zij brandden de kluis open en namen ongeveer 4000 gulden mee. Een deel van de boek houding, die in de brandkast werd bewaard ging verloren. Verzekering dekt de schade. De diefstal werd gistermorgen ont dekt door de heer Van de Corput, de chef. yan de werkplaats, die de post kwam doornemen. Hij waarschuw de direct de politie. Deze constateer de, dat. de brandkastkrakers via het dak bij een lichtkoker konden ko men en daardoor afdaalden in de ga rage. De brandkast, die achter in een hoek stond, sleepten zij over een afstand van acht meter naar een an der deel van het kantoor, waar geen ramen zijn. Zij schermden dit deel af met enkele kantoorkasten en waarschijnlijk oude dekens, zodat er geen licht naar buiten kon drin gen. Met behulp van een zelf meegebracu- te snijbrander en een zuurstofcilin der van het garagebedrijf brandden zij vervolgens de brandkast open. Door de hitte verschroeide een deel van de boekhouding. In het kantoor ontstond door het verslepen van de zware brandkast een grote ravage. Deze was gistermiddag al groten deels opgeruimd. De politie gaat ervan uit, dat er minstens twee man bezig zijn ge weest. En wel zeer potige mannen, want bij het afleveren van de brand kast waren vijf man nodig om die te verschuiven. Het meest waarschijn lijk is dat de brandkast na twee uur 's nachts is opengebroken. Normaal is er langs de garage een behoorlijk druk verkeer tot na het sluiten van de bars in de binnenstad. Een erva ren brandkastkraker kan, als alles meezit in een half uur een brandkast openmaken van het type, dat stond opgesteld in dit garagebedrijf. ter leidingmaatschappijen, iets bekend over de vestig Jiisiepartner in Zeeuwscitfl ren? Burgemeester Asci te weten, dat niemand terleidingbedrijf in Ternêia slag hoeft te vrezen, hij het niet juist over 'L van het Waterleidingbt particuliere instelling, in «j teraad mededelingen te do Mevrouw Doppegieter haar vraag hoe het zegde nota over speelveldjes stond van De Vos ten antwoord, gewerkt wordt. Eerder op de avond had j, zitter, burgemeester aanleiding van een opir heer Huybrecht dacht van de minister en Waterstaat nog eens ,1 op het belang van een i front ten oosten van TenïJJ toegezegd j (Van een onzer verstom DEN HAAG De Bon probeert maandag in Baron] een nieuwe toekomst te .Men wil een geheel nieuw li stuur kiezen en een nieuwe pt strategie ontwerpen. De partij heeft, na de pski tie van het Kamerlid Harm» vorig jaar allerlei moeili moeten doormaken. Afgevj. in diverse openbare bestuursl keerden Koekoek de rug tal ten zich aan bij Harmsen, hol bestuur schrompelde ineen lei personen, de administratie partij was voor een groot dtti den gekomen van de groep-I en Koekoek zag hier en derschap iij gevaar gebracht Men wil nu proberen nieuwde Boerenpartij naars we rechtse politiek in Neder richten, met H. Koekoek a!i boren partijvoorzitter. (Van een onzer verslaggevers) iSINGEN - Van de Zeeuwse die vorig jaar de lagere 1 verliet, was slechts 27 Bent in het bezit van een diploma. Daarmee haalt nd slechts de helft van het rlijk gemiddelde. Streeksge- jjs werd dat landelijk gemid- "le wel gehaald door Walche :n West-Zeeuwsch-Vlaande' h andere delen van Zeeland t echter van een dieptepunt den gesproken. Zo behaalde orig jaar op Tholen en St. Phi- d slechts twee procent het diploma. DANKBETCK Voor de vele belangstelling 40-jarig torn ondervonden, ook mede kinderen, hartelijk P. Rijkaerl-ft Sluiskil, Veldsla! TERNEUZEN Met veel en thousiasme hebben de acteurs van het zuidelijk toneel „Globe" het Stuk „Little Murders" van car toonist Jules Feiffer in Terneu zen ten tonele gebracht. (Na Ter neuzen zullen dit seizoen Zierik- zee, Vlissingen en Oostburg ongetwijfeld met genoegen met dit werk kennismaken). In een stad ergens in Amerika geeft een Amerikaanse doorsnee fa milie „open huis". Het gezin bestaat uit een ouderpaar, zoon en dochter. Ma Newquist (een verrukkelijke cre atie van Wiesje Bouwmeester) pro beert het sentiment nog wel eens even te laten aanrukken, maar wie luistert er nog naar haar. Ze plenst wat krokodilletranen en berust in haar lot van nooit-iets-goed-kunnen doen. Pa Newquist (zeer geloofwaar dig gestalte gegeven door Henk Rig- ters) probeert zijn ouderlijk gezag nog wel te handhaven, maar faalt. Hij is niet opgewassen tegen de zelf standigheid van zijn dochter en ver liest niveau bij de van alles een lolletje makende zoon, die, als ze toch eenmaal weten, dat hij een ho moseksueel zou kunnen zijn, showt met vrouwelijke maniertjes (goed spel van Robert Borremans). Ze proberen zich nog staande te DEN HAAG (ANP) - Wanneer de kinderen op de lagere school komen is het melbgehit al zover aangetast, dat de helft van de melkkiezen getrokken moet worden. Wanneer de kinderen voor het eerst op de kleuterschool komen, heeft niet meer dan een kwart nog een geheel ge zond gebit. Gemiddeld hebben ze reeds 4 a 5 kie zen met een gat erin. Op het vierde jaar is een groot deel van de kinderen niet meer tot behoorlijk kau wen in staat. Dit werd gisteren de leidsters van openbare kleuterscholen in Den Haag op een onderwijsdag voorgehouden door prof. Q. Backer Dirks, hoogle raar in de preventieve tandheelkunde in Utrecht in een inleiding „is tand bederf een gezondheids probleem bij de kleuters?" Hij vond dat duidelijk van een gezondheidsprobleem sprake is en misschien wel het grootste, dat er bij de jeugd nog is. Daarbij moet bedacht worden, dat de omgeving van het kind het voor het groot deel zelf in de hand heeft of de kleuter een goed of slecht gebit zal hebben. Als eerste gemeente in bns land heeft de gemeen te Den Haag een speciale actie ontworpen om tand bederf tegen te gaan en te voorkomen, die wordt uitgevoerd door een com missie Verbetering Voe ding en Tandzorg in sa menwerking met het voor lichtingsbureau voor de voeding, de vereniging het Ivoren Kruis en an dere instanties. De actie omvat het voor lichten van ouders vanaf de geboorte van een kind over voedingsgewoonten en tandverzorging. Daar mee werd eind vorig jaar begonnen. Thans richt men zich met de actie ook op de kleuters. De kleu terleidsters van de open bare scholen worden hier bij ingeschakeld door mid del van onderwijsdagen. houden, barricaderen hun huis steeds meer, maar bekijken de vele moor den om zich heen reeds als laconieke toeschouwers. Dochter Patricia laat haar ouders kennis maken met haar laatste aanwinst en verovering Al fred, anders dan alle vorigen Vol komen nihilist. (André van den Heu vel maakte deze dagdromer, die zich neuriënd laat afrossen op een grootse manier waar). Hun huwelijk wordt op korte termijn voltrokken door een wel zeer „moderne" domi nee, die komt opdraven als compro mis tussen de familielevens, het hu welijk nog religieus gezegend te zien en de eis van de a.s. schoonzoon van dit alles verschoond te blijven. Patricia, het potige meisje, dat met een lach op het gezicht blijft volhou den, dat, „tegenover één slecht ding zeker vier goede dingen staan", ver liest tenslotte haar levensmoed als ze geconfronteerd wordt met het blij vend ontbreken van gevoel bij haar pas verworven echtgenoot. (Een beklemmende scène, mede door het uitstekende spel van Kitty Jansen en André van den Heuvel). Tijdens deze met haar resterende energie gegeven les in het ontwikkelen van enig gevoel wordt Pat zelf slachtof fer van de golf van geweld, die zon der enige zin alom heerst. Eerst daarha verandert Alfred in de stoere man, die zij zo graag in hem gyzien had („Waarom weten we pas hoe het moet als het te laat is?"). Helaas is dan het restje gevoel In allen geleidelijk geheel afgestompt. Wat is geweld? Schieten is eigenlijk een leuk spelletje. Dank zij de van goede vondsten voorziene regie van Adrian Brine, maar vooral door een volledige inzet kwamen de acteurs tot een vlotte boeiende voorstelling. Een aardig decor, dat met wat moei te ook op dit toneel was opgesteld, maar vooral de originele kostuums. De tegenstelling tot de vlotte dialo gen en de lange monologen vereiste wel enige souplesse van het publiek. Deze monologen onderbraken de han deling en hielden meestal een eigen verhaal in. De uitstekende voor dracht ervan compenseerde dit ech ter geheel. Al met al een brok be angstigende realiteit met een lach gebracht, maar achter deze lach steeds het absurde, de satire, die tot nadenken stemt. R.S. DANKBETUIGING Ons 40-jarig huwelijksfeest is voor ons een onver- telijke dag geworden. Niet in het minst door de vele blijken van belangstelling, die wij vam alle zijden moch ten ontvangen. Onze oprechte dank gaat dan ook uit naar alle familie, vrienden, buurt en bekenden, als ook de N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek te Sas van Gent. H. van Obteghem-Vercruijsse. Sas van Gent, januari 1969. Prinsenkade 19. DANKBETUIGING Hiermede danken wij oprecht, de directie en vol tallig personeel van de TEXTIELFABRIEKEN EMBLE LOCKEFEER N.V. en alle anderen, die er toe hebben bijgedragen om mijn 40-JARIG JUBILEUM en mijn 65e VERJAARDAG tot een onvergetelijke dag te maken. Th. v. Laere. Hulst, Gentsestraat 8. God In zijn ondoorgrondelijke wijsheid heeft heden ons lief zoontje en broertje PETER van uit het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst, weer tot zich geroepen. Wij mochten hem van 22 ok tober 1957 bij ons hebben. H. Berkelmans I. Berkelmans-Audenaert en hun kinderen Marijke en Mare. Keldermanstraat 21. Hulst, 16 januari 1969. Op maandag 20 januari a.s. om 9.30 uur, zal in de Basiliek van de H. Wilibrordus te Hulst, de Engelenmis worden opgedragen, waarna begra fenis plaats vindt op het r.-k. kerkhof aldaar, bakstraat, om 9 uur. Dames in de Basiliek om Bijeenkomst heren in het ziekenhuis, ingang Ta- 9.15 uur. Namens de familie van rector Johannes Roes de blijken van' deelneming die wij mochtenr vinden bij het overlijden van onze dierbi»B RECTOR JOHANNES ROMME betuigen wij u onze oprechte dank. Namens de familie Rijsbergen januari 1969. cijfers werden vermeld door rr A. Klaassen van de inspec- Ichamelijke ontwikkeling bij het te Middelburg, tijdens een bij- rust in de sporthal ter gelegen- an het heien van de eerste paal ^let overdekte zwembadcomplex een naastgelegen terrein. Mheer Klaassen gaf ook ronde cij ,^_die 27 procent betreffen 1600 Vorig jaar verlieten n.l. in 6000 kinderen de lagere scholen ■rovinoit.. ïer Klaassen bleek toch nog isch. Zo wist hij te vertellen: HKpaar geleden behaalden in Zee- ^■zelfs maar duizend kinderen Btswemdiploma. ^fcste paal voor het zwembad was in aanwezigheid van eén aan- odigden, geheid door de heer ■kielje, voorzitter van de Zeeuw, 'traad. „Dat nu al met de bouw let complex met inbegrip van lepe buitenbassin kan worden ien, is een bewijs dat het ge- rbestuur heel snel en voortva- IJzendijke. Alleen toegankelijk voor leden kerken: Aangenomen naar west-Souburg: D. Passchier Jgezand-Sappemeer. kerken (vrijgem.): Bedankt ^erkum: A. Kuiper te Axel. U gemeenten: Bedankt voor tpelle: J. C. Weststrate te Me- Bedankt voor Opheusden: Poel te Yerseke. Spreker: B. M. STEUR lid van de Provinciale Staten i® Noord-Holland dKantie in 23 jan. HEINKENSZAND, ™or de zomer" ^T^anisaties. Het zuiden, met arme stranden en zijn „ge 24 jan. SCHERPENISSE zaal Hollandlinis I9$j In het Verpleeghuis Elisabeth Haagdijk 180 te Breda is voorzien van het H. Sacrament voor de zieken overleden THEOPHILÜS PETRUS JOHANNES HAGEMAN weduwnaar van Maria Florentina van Hoeck op de leeftijd van 80 jaar. Breda, 16 januari 1969. Haagdijk 180. De gezongen H. Mis van Requiem, waartoe U wordt uitgenodigd, zal worden opgedragen maan dag 20 januari a.s. om 10 uur in de kapel van de kerk der Eerw Paters Capucijnen, Schorsmo lenstraat, Breda, waarna bijzetting in het familie graf om 13.30 uur op de Gem. Begraafplaats te Vlissingen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Verpleeghuis Elisabeth Breda. Bezoek aldaar van 16 tot 17 uur. ideerde" zon is „in". Vooral -mohnos aan de Spaanse ijji, ®ol, betrekkelijk dicht raltar, trekt duizenden Ne- um toeristen. Iaf™landse Consumentenbond ■rhiuf11 ,na£eSaan wat men van rvai;„ daar mag verwachten, i BefiSi daarbij opgedaan inderH i aan -dle van ruim leden. die in dit oord mïern doorbrachten, iedere dinsdag van 10-12 u"rSjE^enten™:*^0.1" h?,teis ?n jP" 2-4 uur in het Landbouw*» M^iven blflktnaar Nederlandse r.mi. in het algemeen zeer verwacht 6r seen Nederlands __len maar de meeste SeS'ementen hebben een ■remold y ak naast de deur. Ken 18 wel een druk ider bteiteiiCentlum- Vo0r een vernl! i eï? badplaats vol le CrmÜ, Pe onderzoekers ats een ,bond noemen ben inf pretPark aan de zee". ■Uije 21pnr jSt of wi' men iets zien dan moet men ver- m in het Lanacuu..-- kamef 221, Westsingel 58, O 01100 - 6440. Voorlichtsters: Mej. C. G. Rezelman, y huishoudlerares Stichting Huishoudelijk lichting ten plattelande. Mevr. C. de Dreu-Koster, Middelburg, 5594. Gratis voorlichting op huishoudelijk iedere huisvrouw.

de Stem | 1969 | | pagina 4