TREINROVER REYNOLDS: „MISDAAD LOONT NIET" Hl erknemersloonwet te strak oplichting m Don Juan en zoon zijn Het niet eens veriideld - 1 - PIJE KEUZE KUNNEN DOEN „OPLOSSING VINDEN VOOR ALLE ARME LANDEN Paus trekt grenzen voor Weens „concilie" 'EST-IRIAN ZAL Hoofdlieden vrijwillige brandweer Rotterdam dienen ontslag in OFFICIëLE PUBLIKATIE RIJKSSTUDIETOELAGEN I -aa g «L 1 137.000 dollar Gerstenmaier verdedigt aanspraak op f schadevergoeding fr hoor het al! tthjnheer verhanitJJ^ he"?itl'jnheer?unttantehet telnjt fel uk niet, heJielfi Je me met inj m GROENEN SANCTIES BEZWAAR Aanrander binnen half uur gearresteerd Drs. Westerterp in Tananarive: zy, die een toelage wensen voor de studie aan de landbouwhogeschool te Wagemngen, kunnen terzake inlichtingen inwinnen bij de directed van het landbouwonderwijs van het ministerie van Landbouw en Vk- serij, le van den Boschstraat nr. 4, 's-Gravenhage. M. DE STEM VAN WOENSDAG 15 JANUARI 1969 11 - tt.i uI.4»- on dat ia de reden waarom ik -o, t In het midden de heren Mertens, Kloos en Van Eibergen, de voorzitters van de drie vakbonden, die het geheel of gedeeltelijk niet eens zijn met hetontwerp-loonwet, (Van onze redactie buitenland) LONDEN De 37-jarige Bruce Reynolds, de laatste gearresteerde van de 15 map tellende bende van de roofoverval op een Britse post trein in augustus 1963 is gisteren door een rechtbank in Aylesbury veroordeeld tot 25 jaar gevangenis straf. Reynolds bekende de grote man te zijn geweest bij het organi seren van de overval waarbij 120 postzakken met bijna 2,6 miljoen pond aan bankbiljetten werden ge roofd. Bijna de hele bende is thans in handen van de Britse politie. Voortvluchtig is nog Ronald Briggs, die in 1965 wist te ontsnappen uit de Wandworth-gevangenis in Lon den. Op Bruce Reynolds werd na de grote treinroof in de gehele wereld jacht gemaakt. Van beroep was hij antiquair, maar achter deze dek mantel ging zijn criminele bedrijvig heid schuil. Sedert zijn 17e jaar is hij herhaaldelijk in aanraking met de justitie gekomen wegens inbra ken, diefstalen en heling. In no vember van het vori'g jaar arres teerde inspecteur Butler hem in een villa in de Zuidengelse badplaats Torquay. Zolang hij op vrije voeten was heeft Reynolds het er goed van genomen. In november vorig jaar was hij ech ter blij, dat hij uiteindelijk gearres teerd werd. Hij was al laag van plan geweest zich te melden maar vreesde een te zware straf. „Wie denkt dat misdaad loont, is gek", zo zei Reynolds gisteren tijdens het proces. „Altijd achterna te worden gezeten, dat is geen jeven. Ik dreig de er gek van te worden." Bruce Reynolds gaf gistermiddag geen enkel teken van emotie toen het vonnis uitgesproken werd: *25 jaar wegens samenzwering om de posttrein te overvallen en wegens gewapende roof. Hij keerde zich om en werd snel door cipiers weggeleid. Op de openbare tribune barstte zijn vrouw in snikken uit. Toen zij later door een familielid de trappen van het gebouw werd afgeleid om afscheid te gaan nemen van, haar man in een van de cellen van de gevangenis, begaven haar zenuwen het opnieuw en begon ze hartverscheurend te huilen. Tijdens het proces werden door de openbare aanklager verklaringen voorgelezen die Reynolds sedert zijn arrestatie had afgelegd. In één ervan ontkende hij iets te maken te heb ben gehad met de treinroof. In een ander gaf Reynolds uiting van ziin spijt en bekende hij dat zijn mede plichtigheid in de treinroof niets dan misère had veroorzaakt, voor zijn vrouw, hemzelf en hun zoontje. Hij besefte dat zijn echtgenote en kind de gevolgen nog zeer lang zou den moeten dragen. Het feit, dat Reynolds heeft toe gegeven schuldig te zijn en er zijn spijt over heeft uitgedrukt dat bij de treinroof gebruik is gemaakt van geweld en ook dat hij aangeboden heeft dat een deel van het geld (waarvan nog ongeveer de helft spoorloos is) zal worden teruggege ven, hebben er vermoedelijk toe bij gedragen dat hij „maar" 25 jaar heeft gekregen, in tegenstelling tot zeven andere bendeleden die ver oordeeld werden tot 30 jaar. Hoofdinspecteur Tommy Butler, die Reynolds vijf jaar lang achterna heeft gezeten vertelde tijdens het proces dat de treinrover veel gereisd had. Hij beschikte over bankreke ningen in Mexico en Canada en kocht tenminste vijf dure auto's. Toen Butler hem kwam arresteren, zei Reynolds: „U bent kennelijk zeer grondig geweest in uw onder zoek. Ik heb het ervan genomen. Het heeft me echter wel veel geld ge kost en dat is de reden waarom ik naar Engeland ben teruggekomen." Vijf jaar lang was Reynolds de politie te snel af, maar hoofdinspec teur Butler gaf niet op. Hij wist met zekerheid, dat Reynolds een van de treinrovers was, want in de boerde rij waar de gansters zich onmiddel lijk na hun overval korte tijd ver scholen hielden, werden onder meer zijn vingerafdrukken herkend. Zijn ijver werd op den duur beloond. De grote vraag blijft nog „waar is het geld?" Destijds werd ongeveer een zevende van het bedrag In de buurt van de plaats van de overval gevonden- De rest is nog zoek. On langs heeft de politie geld, dat deel van de buit zou uitmaken, ontdekt in diverse banken. Scotland Yard heeft echter geen cijfers bekendge maakt. Een politicfunctionaris zei gisteren tijdens het proces: „De jacht naar het geld zal nooit eindi gen." 9 ledlloyd Leven, Aurora.), -loonwet. BONN (DPA/RTR) De voor- ritter van de Westduitse bonds- 1 dr. Eugen Gerstenmaier, beeft op een persconferentie zijn Eecht op het eisen van schade vergoeding als slachtoffer van Jiet nazi-bewind verdedigd. I De CDÜ-politicus kwam in het weekeinde in opspraak toen be kend werd dat hem een schade vergoeding van meer dan 250.000 kulden was gegeven en de titel van professor was verleend, om dat hij onder het nazi-bewind jn academische loopbaan had 'oefen afbreken. Dr. Gerstenmaier betoogde dat )jj in 1965 het verzoek om de ichadevergoeding en verlening an de professorstitel had inge- liend om de berichten te logen straffen dat hij nooit had be- jhoord tot de Duitse verzetsbe weging tegen Hitier en dat hij onrechte een academische jitel voerde. Had ik met de nazi's meege- laan, dan was ik professor ge worden en zouden er nu geen moeilijkheden zijn geweest", zo «weerde hij. Volgens hem was bet hem niet om het bedrag van ie schadevergoeding te doen [eweest, maar had hij het be- •ag op aandrang van zijn ad vocaat aangenomen, daar hij aders ook van zijn andere aan spraken had moeten afzien. Een deel van het geld heeft hij in middels aan bekenden gescbon- :en die deel hebben uitgemaakt ran de verzetsbeweging die de ranslag op Hitler van 2 juni 1944 irganiseerde. Dp de vraag of hem als voor malig verzetslid niet zwaar viel op hoog niveau samen te moeten Verken met personen die het Vroeger wel op een akkoordje met de nazi's hebben gegooid, ntwoordde Gerstenmaier: „In lit geval heeft de theologie ge- lijk het is altijd nog beter pet berouwvolle zondaars te Ie pen dan met eigengerechtigen". Zowel bondspresident Heinrich Liibke ais kanselier Kurt Georg iiesinger hebben als ambtenaar mder Hitier gediend. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De ontwerp-wet op de loonvorming betekent'een te strak keurslijf voor de werknemers. Het is een verouderd stuk, de werknemers willen niet ingekapseld worden door zo'n wet. Zo lieten vertegenwoordigers van de drie vakcentrales gistermiddag hun bezwaren horen tegen de -ontwerp-loonwet van minister Rool- vink, waarin de beleidslijnen voor de vrije loonpolitiek zyn vastge legd. Tijdens een openbare hearing van de commissie voor Sociale Zaken van de Tweede Kamer konden voor- en tegenstanders van het wetsontwerp zich hierover uitspreken. De bezwaren kwamen voornamelijk van de drie vakcentrales. De werkgeversorganisaties konden zich in grote lijnen met de wet op de loonvorming akkoord verklaren. daarvoor ar der; vormen van iplan meedoen. idige van een der deelnemende an de Beleggingspolis van de 7. m '11011"' redactie buitenland) Oft, 4KAKTA West-Irian zal de I „vrije keuze" kunnen ■kt» .beeft president Soeharto ff ff' hii de opening van het In- I ■rslc?e Parlement gezegd. „Dat is l'-üï fase van de formele uit- blg van *le' Newyorkse akkoord (Weerspiegelt onze goede trouw". enarto zei dat het voornaamste leem in West-Irian de eeonomi- ontwikkeling is, in overeenstem- ij? ,met de omstandigheden in dat ionesië mogelijkheden van 1e "donesische legerleiding heeft ebt de Amerikaan Marshall «lams die behoort tot het V.N.- ®nrtjl ,n West-Irian, ongewenst gerklaren en uit te wijzen. Vol- etdagblad voor de strijd- Williams zich „onbe- ti»m, j teRenover de Indonesische edragen. Williams zou het an bier in West-Irian beter 10 i? §e"oemd dan het Indonesi- mJjprndukt. „Maar mensen die het SlJfb ^weten zeggen dat er Vle- Iéi»„ Indonesisch hier in West- "8n is aldus het dagblad. Tussen de drie vakcentrales be staat verdeeldheid over die bevoegd heden tolt ingrijpen, die aam de mi nister vain Sociale Zalken moeten wordien toegekend. Heit N.V.V. is van oordeel diat die minister niet het recht maat hebben om inn afzonder lijke c.a.o.'s in te grijpen. Als par tijen van werkgevers en werknemers een arbeidsovereenkomst zijn aan gegaan, moet.de regering zo'n over eenkomst respecteren. Het N.K.V. en C.N.V. zijn het hier niet mee eens. Zij stellen zich op het standpunt dat de overheid in beginsel ook de be voegdheid moet hebben om bepaal de onderdelen van afzonderlijke ar beidscontracten af te keuren. De drie vakcentrales zijn het er over eens, dat het nodig kan zijn dat de overheid algemene maat regelen op het terrein van de loon politiek neemt. Maar dan moet dat gebeuren in 't kader van de hele eco nomische politiek. De loontrekkers mogen niet steeds de dupe worden van de regeringsmaatregelen. Alge mene loonmaatregelen zullen slechts met medewerking van het parlement mogen worden genomen. N. V.V.-vooinz Miter Kloos zed tijdens de openbare hearing vain de kamer commissie, dat Nederland op hef ter rein van de loonpolitiek in Europa een buitenbeentje is, maar steeds meer zal men naar Europese verhou dingen moeten groeien. Daarom moet aan het vrije overleg tussen werk gevers en werknemers zoveel moge lijk ruimte wordieri gelaten en moe ten de bevoegdheden van" de over heid tot ingrijpen beperkt blijven. Het is een teken aam dte Waind' dat de .-werkgevers over dit wetsontwerp zo tevreden zijn, zed de heer Kloos. Maar die werkgevers moeten maar leren op eigen benen te staan. Ir. K. van der Pols verklaarde zich namens de werkgeversorganisaties in het algemeen akkoord met het wets ontwerp. De werkgevers zouden ech ter graag zien dat aan het afkeuren van c.a.o's door de minister van So ciale Zaken sancties verbonden war den. Voorts- wordt gemeend dat de arbeidscontracten duidelijk norma tieve voorschriften moeten bevatten, waarvan slechts kan worden afge weken voor zover de betrokken c.a.o. daartoe zelf de mogelijkheid opent. De werkgeversorganisaties verschillen op enkele punten van mening met de vakcentrales. Met na me verwerpen zij het voorstel van het N.V.V. om uit het wetsontwerp de mogelijkheid te schrappen om de minister van Sociale Zaken in afzon der! ijke arbeidscontracten te laiten ingrijpen. Deze mogelijkheid tot ingrijpen in afzonderlijke c.a.o.'s kan in het wets ontwerp ndat worden gemist, aildus de werkgevers. Weinig aantrekkelijk achten de werkgevers ook het voor- afkeuren van afzonderlijke c.a.o.'s aan een -aantal eisen te binden. Voorts maken de werkgevers bezwa ren tegen voorstellen van de vakcen trales om een geheel andere proce dure dan het wetsontwerp voor schrijft in te siteüüien voor algemene De Koninklijke Nederlandse Mid denstandshond vindt dat de bevoegd heid van de minister van Sociale Za ken tot ingrijpen in de loonontwik keling niet ver genoeg gaat en neemt wat dit punt betreft ten opzichte van de werkgeversorganisaties een af wijkend standpunt in. UTRECHT, (ANP) —Nog geen half uur nadat hij maandag op klaarlichte dag een meisje had aan gerand, is de Utrechtse machine bankwerker O. (32) door de politie ingerekend. Op de weg naar Rhijnauwen trok hij ..om tien 'over een de twintigjari ge studente M. M. uit Bunnik van haar fiets, duwde haar op de grond en probeerde ontuchtige handelingen met haar te plegen. Het meisje ver zette zich hevig. Toen ze tijdens de worsteling begon te schreeuwen, ging O. er vandoor. De studente klopte bij de dichtstbijzijnde boerde rij aan, vanwaar de politie werd ge beld. Samen met enkele recher cheurs doorzocht mejuffrouw M. in een surveillance-auto de omgeving en na een half uur zag zij O. op de Uppsalalaan op een bromfiets rij den. De man is naar het hoofdbu reau van politie gebracht. Hij heeft bekend. ROTTERDAM (ANP) Het uit tien personen bestaande college van hoofdlieden van de Rotterdamse vrij willige brandweer heeft bij burge meester en wethouders van de Maas stad ontslag ingediend. Deze stap is een direct gevolg van de moeilijkhe den tussen het Rotterdamse gemeen tebestuur en de Rotterdamse brand- weervrijwilligers, die over de ge meentelijke reorganisatieplannen bij de vrijwillige brandweer zijn ont staan. Het college van hoofdlieden had vorige week woensdag al besloten ontslag te nemen, maar op verzoek van het gemeentebestuur werd deze stap eerst gisteren bekendgemaakt. Gisteravond laat werd bekendge maakt dat het uit 750 man bestaande vrijwilligerskorps van de Rotterdam se brandweer bij burgemeester en wethouders ontslag zullen aanbieden. Vanmorgen worden al de ontslagfor mulieren op het Rotterdamse stad huis gedeponeerd.. BIJ een verkeersongeval nabij Zuid- wolde zijn gistermorgen de 58-jarige W. Roeberts uit Oud-Leusden en de 61-jarige J. Groen uit Nieuw-Leusden om het leven gekomen. JU AN CARLOS (Van onze redactie buitenland) MADRID Don Juan, de graaf van Barcelona en zijn zoon prins Juan Carlos de twee be langrijkste Spaanse troonpretendenten schijnen het voor het eerst openlijk niet met elkaar eens te zijn. In een brief aan de presi dent van zijn particuliere raad heeft don Juan ge schreven dat het inter- view met zijn zoon dat onlangs is verschenen voor hem als een volko men verrassing was ge komen. In dat vraaggesprek heeft Juan Carlos ge zegd dat het „logisch is, dat zij die de dynastieke beginselen het meest trouw zijn zich bepaalde opofferingen getroosten wat hun aspiraties be treft." Dit zou erop kun nen wijzen dat Juan Car los niet langer vasthoudt aan het principe dat hij nooit tegen de wil van zijn vader de Spaanse troon zou bestijgen. In zijn brief verzoekt don Juan de raad op kor te termijn bijeen te ko men om de verklaringen van zijn zoon „nader te beschouwen". In die brief somt don Juan ook de verplichtingen op die hij als titulair hoofd van de dynastie meent te DON JUAN hebben tegenover het Spaanse publiek. Uit de eerste berichten na de publikatie van het interview werd de indruk gewekt dat Juan Carlos overleg had gepleegd met zijn vader voor hij zijn verklaringen aflegde. Men meende ook dat hij groter belang scheen te hechten aan het be houd van de monarchie dan aan het feit of hij ooit zelf de Spaanse troon zou kunnen bestijgen. De Israëlische zangers Esther en Abi Ofarim krijgen een bij zondere politiebewaking tijdens hun tournee door Duitsland. Het echtpaar heeft dit bekendge maakt toen de Keulse politie tot veiligheidsmaatregelen besloot met het oog op hun optreden van vrijdag in Keulen, nadat in de omgeving van de zangers een anoniem dreigement met moord was ontvangen. Abi Ofarim ver klaarde: „Wij zijn niet bang. Wij zullen onze toernee voortzetten, want wij willen degenen die graag naar ons luisteren niet te leurstellen". 5? TANANARIVE (A.N.P.) „Een te optimistische sfeer. Men Iaat zich hier meer inspireren door wat al tot stand gebracht is dan door wat nog gedaan moet worden". Zo karak teriseerde gisteren drs. Westerterp de parlementaire conferentie van de associatie E.E.G.-G.A.S.M., die van daag in Tananarive (Madagascar) wordt afgesloten. Hij probeerde de voortdurend her haalde Franse visie, dat de E.E.G. zich alleen maar op de met haar ge associeerde staten moet richten, te doorbreken. „De welvarende wereld moet trach ten een oplossing te vinden voor alle arme landen", zei hij. „Men heeft mij in dit verband mondialisme verwe ten, ik vraag me af of dat een hoofd zonde is." Drs. Westerterp bepleitte een open associatie, waarin voor een groter aantal landen plaats is. „Ik zie niet in waarom b.v. Indonesië ten eeuwi gen dage uitgesloten zou moeten zijn alleen omdat het in 1958 nu net geen bijzondere betrekkingen onderhield met een der E.E.G.-landen", zo zei hij. De Nederlander sprak zich uit voor verhoging van de bedragen voor een, onder de nieuwe associatiecon ventie in te steden derde Europees ontwikkelingsfonds. Tegelijkertijd deed hij echter een suggestie om het fonds buiten de verhoging om aan extramiddelen te helpen. DE 55-jarige mevrouw A. van Son is gisteren bij een verkeersongeval in Oss om het leven gekomen. Me vrouw van Son kwam met haar auto in botsing met een andere personen auto, besturd door E. van H., die zonder te stoppen een voorrangskrui sing overstak. (Van een onzer verslaggevers) VENLO. De Venlose politie, die zich in de afgelopen dagen in stilzwij gen hulde over een arrestatie eind vorige week van een bij een formi dabele zwendel betrokken Amerikaan, heeft gistermiddag eindelijk een tip van de sluier opgelicht. De man, de 40-jarige G. C. (een tot Amerikaan ge naturaliseerde Duitser) werd vrijdagmiddag bij de bank van Hanmans en Steegh in Venlo aangehouden toen hij 137.000 Amerikaanse dollars in ontvangst wilde nemen, die afkomstig waren van het enorme bedrag van van é.017.615 dollar, dat C. in december had laten bijschrijven op een reke ning bij de Chase Manhattan Bank in New York. C was op frauduleuze weg aan dit dachte in deze miljoenenzwendel be- bedrag gekomen. Half december had schouwd. C. is ingesloten in het poE- hij onder de naam M. M. bij een bank tiebureau in Venlo. Zwitserland heeft in Zürich een dollarrekening ge- om zijn uitlevering gevraagd, opend. Daarop werd per cheque van uit New Yórk de 1.017.615 dollar overgemaakt. In New York was men inmiddels achter de fraude gekomen. Men berichtte dit aan de bank in Zürich, waar men toen C. infor meerde of het bedrag was overge maakt deed voorkomen alsof zulks inderdaad was geschied. C. gaf daar na opdracht een bedrag van 137.000 dollar over te maken naar de Ven lose bank. Dit zou op naam van een Venlose koopman moeten komen, met wie C. in contact was geweest en wiens vertrouwen hij had kunnen winnen. Toen de koopman donderdag bij de bank kwam, werd hij aangehouden en was uiteraard niet te spreken over de rol die de Amerikaan hem had toebedeeld. De Amerikaan logeerde intussen bij zijn broer in Siegen (W.- Dld). Hij werd in de waan gebracht dat er enkele bankformaliteiten no dig waren voor hij het bedrag van 137.000 dollar kon opnemen. Vrijdag kwam hij pér auto naar Venio. Vanaf de grens werd hij gevolgd door twee rechercheurs. Op het-moment dat C. zich bij het loket vervoegde, werd hij door twee rechercheurs aangehouden. C.'s broer, die met hem mee naar Venlo was gereden, werd ook aange houden maar kon dezelfde avond nog worden vrijgelaten omdat hij van niets wist. C. heeft inmiddels bekend onder de naam M. M. in Zürich de rekening te hebben geopend. Hijverklaarde echter de cheques ontvangen te heb ben van een andere Amerikaan, wiens personalia door de Venlose politie aan Interpol zijn doorgegeven. Deze laatste wordt nu als hoofdver- WENEN (K.N.P.) Paus Paulus heeft de Oostenrijkse katholieken, met name die van het aartsbisdom Wenen, dat 500 jaar bestaat en van daag zijn „concilie" gaat houden, ge waarschuwd niet te tornen aan de geloofswaarheden of het kerkelijk in- stituut te ondermijnen. Discussie Is goed, mahr men mag niet afwijken van de lijn die het Vaticaanse conci lie heeft uitgestippeld. Alle vernieuwing moet geschieden in volkomen trouw aan bet kerkelijk leergezag, aldus de paus. Het concilie van het aartsbisdom Wenen, liever gezegd synode, komt vandaag bijeen om problemen te be handelen als de nieuwe vormen van zielzorg, liturgie enz. In 1967 hebben alle Weense katholieken een lijst ont vangen met onderwerpen; 300.000 antwoorden kwamen binnen. Men wilde op de le plaats de kwestie van de geboortenregeling bespreken, ge volgd door het priestercelibaat en de liturgie, maar men heeft gemeend eerst andere problemmen te moeten behandelen. (ADVERTENTIE) De minister van Onderwijs en Wetenschappen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor personen met een goede studieaanleg, wier ouders en die ook zelf niet in staat zijn de kosten van hun voorgeno men of reeds aangevangen studie te betalen, de gelegenheid is ge opend voor het' studiejaar 1969/1970 een rijksstudietoelage aan te vragen. Aan hen, die voor het lopende studiejaar een rijksstudietoelage aan vroegen, is in de regel in december 1968 reeds een aanvraagformulier toegezonden. Zij, die in december 1968 geen aanvraagformulier hebben ontvangen kunnen dit in de maand januari 1969 verkrijgen bij de instellingen van onderwijs, die zij thans bezoeken of zij kunnen zich rechtstreeks wen den tot de afdeling rijksstudietoelagen. In het laatste geval dienen zij daarbij gebruik te maken van een briefkaart. Hierop moeten duide lijk de volgende gegevens worden vermeld: klas/jaar, opleiding/studie en instelling van onderwijs waarvoor een rijksstudietoelage wordt aan gevraagd. Correspondentieadres: Nieuwe Uitleg 1, 's-Gravenhage. De^aanvraagformulieren moeten worden ingediend voor 1 februari Zij die in 1969 een eindexamen moeten doen, dienen dus tijdig een beslissing te nemen of zij in 1969/'70 een voortgezette studie willen volgen. war/IenatU6le Wijzigingj,n studierichting kan nog in een later stadium worden doorgegeven. Alleen zij, die aan deze voorwaarde voldoen kunnen op een tijdige afdoening van hun aanvraag rekenen. 5lj^tUdiet0elag?n w°rden door het ministerie van Onderwijs en We tenschappen verstrekt voor de volgende vormen van onderwijs: a. Wetenschappelijk onderwijs (voor zover dit onderwijs ressorteert onder genoemd ministerie) J ressorteert b' StSCC,,aPPeliik «nawijs (m.u.v. het eerste leer- e. Hoger algemeen voortgezet onderwijs (h.a.v.o.) m.u.v. het eerste leerjaar (de brugklas), eerste d. Middelbaar en hoger beroepsonderwijs e. Kunstonderwijs. Voor de hierboven niet vermelde delen van het voortgezet onderwijs •(l.a.v.o., m.a.v.o., l.b.o. en eerste klas h.a.v.o. en v.w.o.) worden van rijkswege tegemoetkomingen verstrekt. Alleen de op kamer of in in- 'er,na«t wonende leerlingen van deze groep komen voor de boven bedoelde rijksstudietoelagen in aanmerking. Omtrent het aanvragen van de tegemoetkomingen voor de thuiswonen de leerlingen zal een nadere mededeling volgen.

de Stem | 1969 | | pagina 9