SSa J ZEYIBEL STUURT EEN REKEST AAN PROVINCIALE STATEN ZEELAND Funeste vervuiling viswater In Zeeland werk- gelegenheid gunstig Zomer-reiswoede barst plotseling los [ONS In gesprek met Ivan Ivancan daag )rgen NIEUWE .BRUGGEHOOF DEN' ZICHTBAAR ichte vorst Ereveld voor Vlaamse oostfront strijders Nog geen extra vraag naar witte benzine Voor tijd van jaar Middelburg Bouwvak 4" Ernst ZEEUWEN BOEKEN VROEGER Axels echtpaar in „Spanje zwaar gewond Belastingen in Ovezande omhoog Bij Stekene (B) Vergadering over BTW Werknemers Vitrite ontevreden Zware straf voor dronkenschap achter hèt stuur Fitwell Goes begint weer met produktie Streekkapelaan voor Z.-Bevelancl Oorzaken W). ^Iiiiitóaer5-j\'(terijen Trekpaard- hengsten in Doetinchem DE STEM VAN VRIJDAG 10 JANUARI 1969 SCHOUWBURGEN ur Concert ver. Mfred Salten, 18 jaar 14 jaar ogen 18 jaar uur Snip en Snjj, uit best" nders 20.25 uur ng STELLINGEN 12.30 en 13.30-17.30 'stukken" •te: Exp. J- Siegers ■mans 25 jaar Modelbouw vice: Heden, toekomst Rotterdam. Tekeningen Hol 17e eeuw. ERSEN ana: Gehele dag ttdag 13.30 uur ltdag ur „Vier ambachten", liruyn: middeleeuw 10.30 uur CBTB E r 20.30 uur De ToWi SCHOUWBURGEN le 18 jaar uit Katanga 18 jaar 21 uur ten 18 jaar uur den 14 jaar kanonvuur 14 Jaar uur ander» 20.15 uur •lling 4 STELLINGEN 0-12.30 en 13.3O-17.S01| |le£stukken" arte: Exp. J. Slegaia liermans 25 Jaar Modefeal Jervice: Heden, toetert I ior Rotterdam. I lans: Tekeningen I*| Is 17e eeuw. IrVERSEN me 20 uut I ?it Koningschieting iet 19.30 uur Bal |uur dstrijd DORP 15 uur Inde wip vliet 20 uur Dansen 15 uur Schieting |5 uur elltag '15 uur Schleting an: Dulvenshow .DE |s 19.30 uur Dansen 15 uur Schieting (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De vervuiling van de Oosterschelde, de Westerschelile en de Zeeuwse kustwateren en de zeer funeste gevolgen hiervan voor de visstand in deze gebieden zijn voor de vereniging tot Bevordering der Zeevisserijbelangen „Zevi bel" aanleiding zich met een rekest tot de Provinciale Staten van Zeeland te wenden. Afschriften van het rekest zijn ge zonden aan de minister van Verkeer en Waterstaat en van Buitenlandse Zaken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Ofschoon het aantal werklozen in Zeeland in de afgelopen maand fors is geste gen is het totaal toch aanmerke lijk beneden het totaal van het vorig jaar gebleven. De welgeteld 2007 personen, die als B'erkloos stonden ingeschreven maak ten 3,3 procent van de mannelijke beroepsbevolking. Dat betekent, dat de gunstige ontwikkeling in de werk gelegenheid, die in juli van het vorig jaar is ingezet, zich nog steeds voort zet. Binnen de provincie wordt een uit- jondermg op dat beeld gevormd door ihet gebied van Oostburg waar het iverkloosheidspercentage in 1 maand [tijd opliep tot niet minder dan 9,6 jprocent. Belangrijkste oorzaak hier- van is te zoeken in de seizoenwerk- Boosheid in de landbouw terwijl ook [stagnatie in de woningbouw enz., als jevolg van de winter, in nabij gele ren Belgisch gebied van invloed is- [in het gebied van Hulst is de situa- tlie aanzienlijk beter, n.l. een werk loosheid van vier procent tegen 7,5 Went in dezelfde periode van vo- jaar. Middelburg telt aanmerkelijk meer .ingeschreven werklozen dan een jaar [daarvoor, n.l. 341 tegen 281. Belang rijkste oorzaken daarvan zijn het af- ilopen van de industriële bouw, voor- al door het gereedkomen van het be- [drijf van Hercules, en doordat zich leen aanzienlijk aantal dijkwerkers, hoofdzakelijk uit Westkapelle, heb- jben laten inschrijven, die overigens [buiten het gebied werkloos zijn ge worden. Het gunstigste en meest evenwich. [tige beeld toont Vlissingen waar in de 'afgelopen maand het werkloosheids percentage slechts steeg van 1,4 naar |l.t procent. Ook het aantal ingeschre venen in Sas van Gent bleef laag, in "totaal zelfs slechts 48 of 2,2 procent. |/<Sö£A/... I \o TS Bi. OXXE A/ 4 II uur enverenigtag 19.45 uur Danse# fceze rubriek: tel. j 116 to Middelburp Per beroepsgroep bezien, blijken in de bouwvakken de meeste in de [sector van de weg- en waterbouw, «aast onvermijdelijk in iedere winter het geval, werkloos te zijn geworden. In een maand tijd steeg dit aantal van 57 naar 181. Het tamelijk gunstige «eld in de metaal bleef praktisch .onveranderd. Over de gehele provin cie gerekend stonden slechts 89 me taalarbeiders als werkloos ingeschre ven, Po geringere activiteiten in de afbouw hebben natuurlijk ook huh [gevolgen voor de groep transportper- poneel, zoals chauffeurs enz. Hier r'eeS het aantal werklozen in een naand van 34 naar 122. Het aantal personen, dat als min- joor geschikt is aangemerkt is nog P'oeds aan stijging onderhevig en poeft voor Zeeland thans reeds het aanzienlijke aantal van 548 bereikt, fe vraag naar personeel is weinig ge- Jald en bedroeg eind december nog tegen 556 een jaar daarvoor. Hot bestuur van Zevibel wijst er in zijin brief op dat de industrialisa tie, voornamelijk die op chemisch gebied en de centrale lozing van huis houdelijk afvalwater, proporties heb- ben aangenomen die een zeer nade- delige invloed hebban voor de be roeps- en de sportvisserdj. „Wij heb ben meermalen de indruk dat die be langen van de door ons georgani seerde bedrijfstak hierbij in het ge heel niet in het oog gehouden wor den, erger nog, dat zonder een spoor van schuldgevoel op grote schaal het viswater wordt vervuild", aldus het bestuur van Zevibel. „Het moge zijn", zo gaat het re quest voort, „dat bij .vestiging vam industrieën een zogenaamde lozings vergunning nodig is, de vraag blijft op welke wijze in deze vergunning stringente voorwaarden voor de zui vering van afvaüwater worden gesteld en op welke wijze de naleving van deze voorwaarden voortdurend na gegaan wordt. Berichten die ons ter ore komen vestigen sterk de indruk dat chemische industrieën verre van scrupuleus zijn waar het betreft de loszing vam afvalwater in een zodani ge staat, dart er praotisch geen spra ke kan zijn van vergiftiging van plankton hetwelk het voedsel van de vissen uitmaakt". Het bestuur van Zevibel stelt ver der van de zijde vam Gemeentebe sturen en waterschappen evenmin steeds de nodige ernst te hebben ge constateerd om met de belangen van de visserij rekening te houden. „Wanneer een gemeente in Schou wen een aansluiting wenst op een riolering van een nabuurgemeente met het oog op het schoonhouden van de Grevelingen, een toekomstig recreatiegebied, blijkt duidelijk dat recreatie ook hier op een hogere sport wondt geplaatst dam visserij, waint lozing op de Oosterschelde in plaats van op de Grevelingen betekent een verwaarlozen vain het belang hetwelk die visserij in die Oosterschelde nog steeds bezit". „Zevibel" legt in dit verband de nadruk op de grote betekenis van de mossel- en oesfercuilituur in de Oos terschelde. Nog belangrijker is, al dus het request, het door biologen aangetoonde belang dat de Ooster schelde tegenwoordig als „geboorte- kamer" en „kinderkamer" van o.a. tong, garnalen en schol. Ongeveer 75 pot. van de aanvoer van garnalen in die Zeeuwse visafislagen is afkomstig uit de monding van die Oosterschelde. Het bestuur van Zevibel dringt er bfj Provinciale Staten op aan met alle hen ten dienste staande midde len de Zeeuwse visserij te bescher men tegen de gevolgen van de voort durend toenemende watervervuiling. Mot name wordt de medewerking van Provinciale Staten gevraagd om bij het vestigen van industrieën en bij het verlenen van vergunningen voor afvoer van huishoudelijk afvalwater afdoende voorwaarden te stellen. (Van onze correspondent) AXEL Het echtpaar Kievit-Sic- ker uit Axel is bij een auto-ongeluk tijdens een vakantie in Spanje zwaar gewond geraakt. Een Rotterdamse fa milie, bij wie het in de auto zat, is aan de gevolgen van het ongeval overleden. De weersvooruitzichten voor za- tefdag en zondag, opgesteld door pet KNMI op donderdag om 18.00 por luiden: Overwegend droog met in de nacht ochtend in het zuidwesten van ptt land overwegend lichte, elders matige vorst. De weersvooruitzichten in cijfers leauddeld over Nederland zijn voor ordag: Zon: meer dan 20 procent; n- temp.: 2 tot 6 graden onder ®TOiaal; max. temp.: 2 tot 6 graden [Oder normaal; kans op eetn droge V'tode van minstens 12 uur: 95 pro- p®t; kans op een geheel droog et- paal: 90 procent. De weersvooruitzichten luiden voor ™dag: Zon: 10-60 procent; min. PmP0 tot 6 graden onder nor- pajd; max. temp.; 1 tot 7 graden o er normaal; kans op een droge «node van minstens 12 uur: 90 «cent: kans op een geheel droog pmaal: 80 procent. (Van een onzer verslaggeefsters) OVEZANDE De straatbelasting, reinigingrecliten en opcenten perso nele belasting zullen in Ovezande worden verhoogd. Dit is in de gister avond gehouden raadsvergadering besloten. De belastingen zijn opgevoerd tot de van rijkswege gestelde mini mumnormen. Wil een gemeente in aanmerking komen voo-r een aanvul lende bijdrage uit het gemeentefonds, dian zuilen de gemeentebelastingen tot deze minimumnormen verhoogd moeten worden. Aan straatbelasting zal in Ovezan de nu 22 i.p.v. 20 pet. voor de ge bouwde eigendommen en 11 i.p.v. 10 pet. voor ongebouwde eigendom men worden geheven. Voor wat de reinigingsrechten betreft wordt het tarief voor elke emmer met f 2.50 tot 26,50 verhoogd. De opcenten per sonele belasting zullen 220 i.p.v. 200 gaan bedragen. Verder werden tijdens de vergade ring drie bestuursleden van de Stichting Dorpswelzijn Ovezande be noemd. Benoemd is de heer M. Steijn, herbenoemd de heren J. de Jonge en D. J. Boonman. (Van een onzer verslaggevers) STEKENE (B) De extremis- tisch-nationalistische Vlaamse Mili tanten Organisatie (V.M.O.) gaat bij het Belgische plaatsje Stekene, en kele kilometers voorbij de grens met Zeeuwsch-Vlaanderen, een ereveld aanleggen voor gevaIlen oostfront strijders. Men is momenteel volop met de voorbereiding bezig. De V.M.O. is er bewust o-p uit, met het erepark een herinnering levend te houden aan het Vlaamse Legioen, die divisie Lamgemark en de Organi sation Todit. Iedere Vlaming, die aan het Duits-Russische front sneuvelde, zal hier een hendenkteigsfcru-is krij- zeraien Tijdiens een druk bezochte raads vergadering in Stekene, werd een motie aangenomen, waarin de re-ge ring wordt verzocht, de aanleg van het ereveld te verbieden „om wanor delijkheden te voorkomen". Vier van die elf raiad&ldiem omithdeMem zich van stemming, ondier wie burgemeester A. H-eyse. Deze betoogde dat er in België geen wet is die de aanleg van een ereveld verbied. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG W erknemers van de N-V. De Vitrite Fabriek te Middelburg, georganiseerd in de christelijke metaalbedrijfsbond, heb ben woensdagavond vergaderd naar aanleiding van de hun inziens huidi ge ongunstige prijsontwikkeling voor al als gevolg van de BTW, Zij menen dat hun inkomensposi tie nog verder zal verslechteren door de huurverhoging per 1 april, terwijl de werknemers van de Vitrite noch voor het een noch voor het ander voorshands op compensatie kunnen rekenen, omdat hun bedrijfs-CAO eerst op 1 juli afloopt. De vergadering die werd gehouden in het gebouw „De Schakel", werd voorgezeten door de districtsbestuur der van de CMB, d eheer P. van de Ende uit Vlissingen. Later op de avond vergaderden vertegenwoordigers van de CMB, van de metaalbedrijfsbond van het NVV en van St.-Eloy om namens alle werk nemers met een gezamenlijk voorstel tot verbetering van het inkomen bij de directie van Vitrite te kunnen aankloppen. Aan deez bijeenkomst was dinsdag een soortgelijke verga dering voorafgegaan, die was belegd door werknemers van de Vitrite ge organiseerd in de metaalbedrijfsbond van het NVV in de „Gouden Poorte" Deze vergadering werd bijgewoond door de districtsbestuurder van deze bond, de heer H, Berkhout uit Breda. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor dronken schap achter het stuur en het daar door veroorzaken van een ongeval is de leraar J. de J. nit Son door de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van drie weken, waar van twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De bewoners van de Zeeuwse hoofdstad zijn er al helemaal aan gewend geraakt om gebruik te maken van twee smalle nood bruggen, die dienen ter vervan ging van de antieke brug tussen de Stationsstraat en de Houtkaai. Zij hebben wat onverschillig aan gekeken tegen de kunstmatige zandheuvel die op dit punt in het groezelige grachtwater werd op geworpen. Sinds kart komt er vorm in het project. Twee kraak- schone „bruggehoofden" zijn uit de bekisting te voorschijn geko men. Zij wijzen door hun kloeke vorm en forse breedte op de al lure van Middelburgs plan tot bettere ontsluiting van de bin nenstad. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Fitwell Regenkleding Industrie N.V. te Goes start op 13 januari weer met de produktie. Door een brand, in november van het vo rig jaar, die het bedrijf aan de Oost singel geheel verwoestte, was men gedwongen de activiteiten tijdelijk te stoppen. De produktie start nu in een nood gebouw, op het droog^ industrieter- rein. Fitwell heeft hier in totaal drie duizend vierkante meter grond aange kocht zodat over voldoende ruimte wordt beschikt voor definitieve nieuwbouw en eventuele uitbreidin gen. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Bisschop H. Ernst heeft pater H. Tiemesen, kapelaan te Goes, benoemd tot kapelaan te Kwaden- damme, streekkapelaan op Zuid-Be veland en moderator van de katholie ke lagere scholen te Hansweert, Heinkenszand 's Heerenhoek en Goes. (Van een onzer verslaggevers) BREDA MIDDELBURG Plotseling is bij vele Nederlan ders de zomerse reiswoede los gebarsten en de reisbureaus heb ben het er bijzonder druk mee. Ook in Noord-Brabant en Zee land beleven de reisbureaus een ongekend vroege hausse in boe kingen voor vliegreizen naar de warme landen in de maanden juni en juli. Het heelt die eagemaams vain de ver schillende bureaus een beetje ver- naislt, wamt die Briaiba-nidleirs en de Zeeu wen wanen in voorgaande jaren niet zo erg vlug mat hun boririmgen voor hun vlieglviakianrties. De top van de bdekimgem wend in Noond-Briabiant en Zeefeinld meestal bereikt ma carnaval. Maar zolafc diait in heit verleden ge bleken is, was dalt juist te laat. De reizen iin de echte vakantiemaanden, juni en ju-li, waren dan al door reis- lusltdgen uilt de rainidsibad Holland compleet volgeboekt .De zuiderlin gen kwamen d-aardioor te la-at met hun besltiellinigen en moesten dian ook noodgeidlwiomigen thuils blijven of hun heil zoeken in eigen land. Tenminste dtegemen, die aan 'n vaste vakantie maand zijn gebonden, zoals bouw vakkers en me-toalarbeideirs. (Van een onzer verslaggevers) OOSTERHOUT Ondanks de ver hoging van de benzineprijzen op 1 januari jl., tengevolge van de druk van twaalf procent belasting toege voegde waarde, is de drukte aan de „witte" benzinepompen niet noemens waard toegenomen tot op heden. Volgens de heer Zwaans, directeur van een olie- en benzinehandel in Oosterhout, valt dit de witte-pomp- houders wel wat tegen. Naar zijn mening is het jaargetijde voot deze pomphouders ongunstig. Zij boeken in de zomer meestal meer klanten dan in de winter. Onder hun cliënten zijn namelijk veel mensen, die voornamelijk voor hun plezier auto rijden en hun kosten zoveel mogelijk willen drukken. Ook de prijzen van de witte ben zine worden uiteraard belast met BTW. (ADVERTENTIE) Gespecialiseerd in AUE BONTSOORTEN Onze jarenlange ervaring is uw garantie TILBURG - HEUVELSTRAAT 101 - Tel. 04250 - 22913 Er blijken vier oorzaken te zijn voor de plotselinge vervroegde druk te bij de reisbureaus: Viakalntoegaaigens, die vorig jaar dte vakamtiie in eigen land hebben dloongebitaiahlt, willen na hat slechte weer in die ziomer van 1968 nu een „zonizekeme" vakantie. Teteunslteülinig wegens voiboeikin- gen in het vertelcten beeft veel men sen in Noord-Brabant en Zeelamid er toe gebracht eender dan normaal te boeken. De reisprogramma's vain de ver- schailenidie passaigebureaius zijn eer- dier verschenen dan voomga-amdie ja ren. De buitenlanidsie reizen zijn oin- -dlamfcs de BTW en anldlene prijsverho gingen bijna niet duurdler geworden, terwijl in Nederl-aimd zelf alles een situk in prijs is gestegen. De reisbureaus verwachten zelfs dat er in dit jaar weer meer mensen naar het buitenland zullen trekken dian in 1968. Dit, ooidainiks het feit, dlat die belasting op de vakantietoe slagen is verhoogd. Bij heit reisbureau Lissome Linde man in Breda vertelde men, dat het voor Nederlandse begrippen goedko pe Spanje erg in trek is bij vele juffrouw J. 1-e prijsstijgingen is er toch een groei ende betomigstelMinig voor reizen naar ombekende sitreikein zoals Marokko". Hat Bredase reisbureau De Mag neet beleefde gisteren een ongeken de drukte. Het personeel werkte zelfs over om alle boekingsformulieren op tijd de dieur uit te krijgen. De heer J. M. F. Peerters vain De Magneet vericlaiarde, dalt hij de indruk had dat de Braibainidler door schade en schande wijs is geworden. „Vroeger", alidius die heer Peetere, „wachtte men tot na cainnaval m-eit boeken, maar velen kwamen dan te laat. De men sen leefden nog met het idee, dalt een refe een week van tevoren besteld kon worden, m-aar dart kan natuur lijk niet". bij Mülletr en Co en bij het -reisbureau Rouw ail een stijging van hert vergeleken met hert begin vam -hef vorig jaar, Herunig en Smout in Bergen o-p Zoom wisit even eens te melden, dart er ontzettend veel vroege boekingen waren. Daal wenden vooral enorme hoeiveelhe"» den folders weggesleept. De heer L. M. F. Burgers van Glo be Imiteroaltiomiaal in Tilburg was vast mening, diait de oonzaiak van de vmoe- ge boekingen voornamelijk lag in hert feit, diait de reisprogramma's dilt sei zoen eerder dan normaal zijn var- schonen. In Tilburg is Spanje ove rigen® ook het favoriete vakantie land. De -Condor in 's Hentogenbosch halït helt diain ook af zeer druk met mensen, dile hun vakantie zo vtrioeg mogelijk veilig willdiein stellen voor -de „grijpgrage" banden van de va- kaïntieneiizdigleire uit de randstad. (Van onze correspondent) DOETINCHEM Op de keuringen van trekpaardhengsten in het noorden en oosten van het land hebv hen verschillende dieren uit Zuid* West-Nederland een zeer goed fi« guur geslagen. Op de belangrijkste dezer keurin gen, die voor Gelderland, donderdag te Doetinchem gehouden merk* waardig hoe groot de belangstelling daar was voor het gebeuren werd kampioen van alle Gelderse trek paardhengsten de elfjarige zwart- schimmel Baron van Zuiddorpe, v. Baron de l'Hostée, van gebr. Bouw man te Didam, gefokt door M. A. B. Puylaert te Zuiddorpe. Baron stond 1 A in de middenmaat, 1 B werd de 5j. bruinsch. Alex v. Laageind, v. Alex v. Gerda, van G. H. Warfman te Borculo, gefokt door kind. L. Hees akkers te St.-Oedenrode. Een derde premie in deze maat was voor de zeer goede typische achtjarige bruin-» schimmel Elegant van Zuylen, v. Ele gant de Feluy, van gebr. v. Rheen te Bruchem, gefokt door Ant. de Schut- ter-Kóenraad ie Héijningen. Deze middenmaat telde verre de meeste represëntafften; er was''één hengst van de grote maat die een eer ste premie kreeg, nl. de 12-j. bruin- schimmel Nico van Heikant, v. Sue- cesseur, fokprodukt van E. P. de Beule te St.-Jansteen, eig. H. A, Hoetjes te Westendorp, een nog heel goede harde hengst die in zijn gan gen wat minder wordt. Er waren in Doetinchem verschil lende driejarige voor het eerst te keuren jongelingen en van dezen werden twee goedgekeurd: de bruin- schimmel Alex v. d Hoek, v. Alex v. Elzenburg, van C. H. Wouters te Gilze e.a, die in Didam resideert en de leuksoortige vosbles Nic, v. Nico v. Faira, van H. v. Bommel te Stip hout, fokker J. v. Kessei te Boekei, Alex v: d Hoek, gefokt door J. Ver gouwen te De Schijf - Rucphen, een goedsoortig geheel met goede benen en gangen, kreeg een eerste premie in de middenmaat. DE Folkloristische dansgroep Vlissin gen heeft drie avonden instructieles sen gehad van de beroemde dr. Ivan Ivancan uit Zagreb (Joegoslavië) een autoriteit op het gebied van folklore en volksdansen. Dr. Ivancan zei over zijn bezoek aan Nederland: „Ik ben erg blij door de Joegoslavische rege ring naar Nederland te zijn gezonden om daar de banden met de folkloris tische dansgroepen te verstevigen en hun tevens enkele waardevolle in structielessen te kunnen geven." „DE groep in Vlissingen krijgt van mij een cursus die in drie avonden is samengevat en die erop gericht is het geheel meer te perfectionneren. Ja, je hoort zo dikurijls spreken ouer de nuchtere Hollanders, maar de mensen die ik hier ontmoet heb zijn toch wel zeer gepassionneerd in hun dansstijl en vooral de organisatie vind ik bijzonder goed. Ik heb heel de wereld rondgereist maar het en thousiasme hier is werkelijk uniek. Inderdaad, wat folklore betreft en speciaal de volksdansen ben ik in Joegoslavië de eerste autoriteit. Ik heb ook verscheidene werken ge schreven over danskunst en folklore. Een echte voorliefde bezit ik voor de Kroatische en Macedonische dansen." „IK ben nu 41 jaar en het is al weer 20 jaar geleden, dat ik met de eerste dansen begon. Ik was er volkomen door gefascineerd en het is dan ook een levenstaak voor me geworden. Er zijn duizenden verschillende dan sen in Joegoslavië. Van dorp tot dorp en van streek tot streek is het steeds weer anders. Ik beperk me dan ook tot de voornaamste dansen want anders is het ondoenlijk. Wat me erg opviel is ook de volledige overgave van de mensen hier. leder een doet zijn best om er alles uit te halen, en liever doet men twintig keer iets over dan met half werk genoegen te nemen." „IK vind het fijn om met de leden van de Nederlandse groepen te mo gen werken en ik kan zeggen dat zij internationaal op een hoog niveau staan. Overal heb ik gewerkt, in heel Europa, Azië en Afrika. Nu concen treer ik mij sterk op de Balkanlan- den waar vooral onder de jeugd een groeiende belangstelling bestaat voor de volksdansen." „In Joegoslavië hebben":wij zes duns* zones die toonaangevend zijn. Grote waardering heb ik voor het werk van de NEVO, de Nederlandse Volks dansvereniging te Rotterdam die via de dans vriendschap wil kweken tussen de volkeren. Deze vereniging heeft zeer veel gedaan voor de ver breiding van de internationale volks dans. Zij telt ruim 4000 leden, ver spreid over 70 dansgroepen en on geveer 800 individuele leden en dansleiders. Ook over de Vlissingse groep ben ik enthousiast en ik raad hun van harte aan met dezelfde ijver en toewijding door te gaan. Ik ben er dan ook zeker van dat het ver diende succes niet zal uitblijven."

de Stem | 1969 | | pagina 3