Kanaal Gent-Terneuzen niet voor super schepen geschikt? SS d- ,V ij vervre ugd5 door brand geteisterd Walc neren Zeel Ned Rennie: 60.000 TON LOUTER THEORIE.. BIJDRAGE LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS Schoolartsen diensten samen laarwisseling niet overal even rustig Jubilea in 1 Rectificatie MIDDELBURG De brand in de kerstbomen Gezondhei dsdienst voor dieren bijeen Z.-V Duivententoonstelling Oplevering flats Gemeente Vlissingen oveï Alle Hens Vlissingen als marinestacl Examens at en wear VANDAAG MORGEN Autorama n kort geding veroordeeld Handen en Li pd ruw?pup KAPUCIJNEN Brandend maagzui Lichte dooi mei kans op mist DE STEM VAN DONDERDAG 2 JANUARI 1969 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het besluit om het zojuist geopende kanaal GentTerneuzen geschikt te ma ken voor de vaart met schepen tot 60.000 ton, is aanleiding ge worden voor een kritische be schouwing in het orgaan van de vereniging „De Nederlandse loods". In het artikel, dat mede gebaseerd is op beschouwingen over het varen met grote schepen in beperkte vaarwateren van ge zaghebbende buitenlandse auteurs, wordt verondersteld dat de prak tische bevaarbaarheid van het straks verdiepte kanaal niet ver der zal strekken dan tot schepen van 30.000 ton. De bevaarbaarheid met 60.000-ton- ners zou feitelijk meer op theorie be rusten, omdat het aldus het arti kel hier alleen gaat om de diep gang van de schepen. De vaargeul wordt in verhouding een zestal me ters minder breed als het kanaal over de gehele lengte op een diepte van 13,50 m wordt gebracht. De bodembreedte, van het kanaal, zo zegt de schrijver van het artikel, bedraagt in de toekomst 66 meter. In feite is het kanaal Gent-Terneu- zen dan ook geen „breed" kanaal in de eigenlijke betekenis van het woord en de leuze „bevaarbaar voor 60.000-tonners" is volgens het artikel in „De Nederlandse loods" dan ook nogal optimistisch. Het begrip bevaarbaarheid van het kanaal houdt meer in, dan alleen dat schepen met een bepaalde diep gang ongehinderd door een vaargeul kunnen varen. Er moet ook gema noeuvreerd kunnen worden. Hierbij gaat het niet alleen om diepgang en breedte van de schepen in kwestie, maar in heel sterke mate ook om de verschijnselen in het water onder en rondom een varend schip. Door zijn vaart door het water ondervindt het schip een diepgangsvermeerde ring, welke „squat" wordt genoemd. De manoeuvreerbaarheid wordt verder beïnvloed door het verschijn sel van de „oeverzuiging". Uitgaande van enkele waarschijn lijkheden komt het artikel tot de slotsom, dat de maximumdiepgang van schepen op het straks uitgediep te kanaal niet meer zal mogen be dragen dan 12,5 meter. (Van onze correspondent) KRUININGEN Twee schoolart sendiensten in Zeeland, namelijk de schoolartsendienst voor Schouwen- Duiveland, Tholen en Sint-Philips- land en de schoolartsendienst voor Oostelijk Zuid-Beveland, worden in gaande 1 januari 1969 samengevoegd tot één schoolartsendienst. Dit krach tens besluit van de gemeenteraden in het betrokken gebied. Het algemeen bestuur van de nieuwe schoolartsendienst voor Schouwen-Duiveland, Tholen, Sint- Philipsland en Oostelijk Zuid-Beve- lamd heeft een dagelijks bestuur ge kozen, dat is samengesteld als volgt. Voorzitter: de heer Mr. K. A. Keu- ning, wethouder van Zierikzee, vice- voorzitter: de heer M. Haasdonk, raadslid te Goes, secretaris: de heer D. C. Bouwense, burgemeester van St.-Maartensdijk. Verder hebben zit ting in het dagelijks bestuur mevr. N. G. Kamps-Visser, raadslid te Ril- land-Bath, de heer S. Francke, bur gemeester van Middenschouwen en de heer C. N. F. van Sas, burge meester van Wemeldinge. Tot admi nistrateur is benoemd de heer J. Blok te Kruiningen. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl 50 cent incassokosten), f 4,75 p maand (excl 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030. REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie A. F Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEECWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel 101150 4866) en J. Robesin (01140-20U5). REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764). REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DUIVELAND: mej. S. Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th Klem (01150 4865). EXPLOITATIE ADV.: L. K M de jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281. Th de Bak«er Terneuzen. tel 01150-2601. M. Bogers, Oostburg, te) 01170-2893 C. Menu, Goes. teL 01100-8030. Kapelle Schieting In café Sport bij Ger- da gaf de vereniging „Willem Teil een schieting op de liggende wip. Er was vuor deze vereniging een groot aantal schutters, nl. 47 van 14 verenigingen. De uitslag is als volgt: de hoofdvogel werd niet afgeschoten, ie zijvogel: F. Koens van Spes-Nos- tra te Ovezande. 2e zijvogel: A. A. Martens van Vios te 's Heerenhoek. Ie bovenkal: H. A. Mol van Jac. v. Beieren te Goes. 2e bovenkal: A. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk. Ie onderkal: A. Geys van ADLM te Kwadendamme. 2e onderkal: H. Koens van Spes-Nos- tra te Ovezande. Ie klep: A. Clarys van ADLM te Kwadendamme. 2e klep: A. de Jonge - Rijk van Wil lem - Teil te Ovezande. 3e klep: C D. Raas van dezelfde vereniging. 4e klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. Meeste kleine vogels Jac. Westveer van Edele - Handboog te Oudelande, 5 stuks. De extra- prijs voor de vrouwelijke deelne mers: mevrouw Steenaert van Voor uitgang te Kwadendamme. De vlie gende vogelprijs met beker was voor de heer I. Helmstrijd van Juliana te Oudelande. Kerstboomverbranding Onder zeer grote belangstelling van de zijde vaar de jeugd en onder toezicht van politie en brandweer voind op een terrein in het bouwplan Bruelis 11 een kerstboomverbranding plaats. Vele honderden bomen waren door de jeugd bijeengebracht en er werd een files vuurtje van gestookt. Afscheid ambtsdragers Na af loop van de kerkdienst op oudejaars dag in die Herv. Kerk heeft de plaat selijke predikant, ds E. P. J. Jebbink, met een korte toespraak afscheid genomen van enkele kerkelijke funiktkmarissen die deze dag voor het laatst in functie waren. Het waren de diakenen C. van Overloop en Mevr. de Jager-Burger en van de kerkvoogdij kerkvoogd L. van Wel en secretaris P. G. Ver- maire. Hun werd dank gebracht voor alles wat zij deden voor de Herv. Gemeente Kaïpelle. In de vacature C. van Overloop is tot diaken geko zen de heer G. v. de Brugge, in de vacature L. van Wel is gekozen tot kerkvoogd de heer J. Burger. Verkiezing De hervormde ge meente Kapelle zal de verkiezing van ambtsdragers aan zich houden. Hiertoe werd besloten op 'n bijeen komst waarop de zesjaariijkse stem ming wend gehouden over de vraag op welke wijze de verkiezing van ambtsdragers in de komende zes jaar dient plaats te vinden. Afscheid ds. Jnch Zondag 5 januari om 5 uur zal in een speciale dienst de gereformeerde predikant van Kapelle, ds. H. R. Juch, afscheid nemen van deze kerk welke hij van af september 1964 heeft gediend, Ds. Juch zal zondag 12 januari zijn intrede doen als predikant van de Geref. Kerk in Hoogeveen. Hij zal daartoe worden bevestigd door zijn schoonvader, ds. Kampherbeek uit Heemse. Kwadendamme SCHIETING De handboogver eniging „Vooruitgang" hield haar schietdng op de liggende wippen bij de heer W. Huige. Er waren 65 schutters van 14 verenigingen. De uitslag van de eerste wip: Hoofdvo gel: A.v.'t Westeinde van ADLM te Kwadendamme. 1ste zijvogel: M, Verbeek van Victoria te Kwaden dianime. 2de zijvogel: Mevr. Min- naard van Doel naar Hoger te Wol phaartsdijk, bij loting. 1ste boven kal: Mevr. Steenaert van Vooruit gang te Kwadendamme. 2de boven kal: L. Verbeek van Victoria te Kwadendamme. 1ste onderkal: M. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ovezande. 2de onderkal: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande, bij lo ting. 1ste klep: H. Koens voor noemd. 2de klep: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande. 3de klep: C.D.Raas van Willem-Teil te Ove zande. De vliegende vogelprijs was voor C.Timmerman van Vios te 's Heerenhoek. Meeste kleine vogels: W.Huige van Vooruitgang te Kwa dendamme, 5 stuks. Uitslag van de tweede wip: Eerste hoofdvogel: C. D.Raas van Willem-Teil te Ovezan de. Tweede hoofdvogel: Jac. Vermuë van Jac.v.Beiëren te Goes. 1ste zij vogel: M.Verbeek van Victoria te Kwadendamme. 2de zijvogel: Jac. Priem van Zeelandia te Ovezande. 3de zijvogel: J.Doene van Victoria te Kwadendamme. 4de zijvogel: J. Korstanje van Spes-Nostra te Ove zande, bij loting. 1ste kal: H.Koens van Spes-Nostra te Ovezande. 2de kal: Math. Koens van dezelfde ver eniging. 3de kal: H.Koens voor noemd. 4de kal: J.F.de Rijke van Edele-Handboog te Oudelande. Mees te kleine vogels: C.Delzenne van Willem-Tel] te Kapelle, 6 stuks. Oudelande SCHIETING De handboogver eniging „Edele-Handboog" hield haar schieting op de liggende wip bij de heer J.F.de Rijke. Er waren 49 schutters van 13 verenigingen aanwezig. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel: P.Daalman van ADLM te Kwadendamme. 1ste zijvogel: A. de Jonge-Rijk van Willem-Teil te Ovezande. 2de zijvogel: W.A.de Wil de van Juliana te Oudelande. 1ste bovenkal: Mevr. Minnaard van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk. 2de bovenkal: A.Poelman van Juliana te Oudelande, bij loting. 1ste onderkal: A.v.Zunderen van Spes-Nostra te Ovezande. 2de onderkal: H.Koens, bij loting. 1ste klep: C.Westdorp van Eensgezindheid te 's Heerenhoek. 2de klep: F.v.'t Westeinde van ADLM te Kwadendamme. 3de klep: W.de Jonge van ADLM te Kwaden damme. Vliegende vogel: A.A. Mar tens van Vios te 's Heerenhoek. Meeste kleine vogels: A.AMartens voornoemd, 4 stuks. Ovezande Schieting De handboogvereni ging „Spes-Nostra" hield haar schie ting op de liggende wippen bij de wed. C. Verbeek. Er waren 54 schutters van 15 verenigingen aan wezig. De uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: C. Bek van Sora- nus te Heinkenszand; le zijvogel: L. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ovezande: 2e zijvogel: J. A. Rijk van ADLM te Kwadendamme. le bovenkal: L. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ovezande. 2e boven kal: W. Verbeek van Spes-Nostra te Ovezande: le onderkal: J. Koens van Victoria te Kwadendamme; 2e onderkal: Jer. Vette van Concordia te 's-Heerenhoek; le klep: Jac. Doe ne van Victoria te Kwadendamme: 2e klep: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande; 3e klep: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande; meeste kleine vogels: A. Zegers van Zorg vliet te Eilewoutsdijk, 5 stuks. Uit slag van de tweede wip: le hoofd vogel: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande; 2e hoofdvogel: Math. Kole van Concordia te 's-Heeren hoek; le zij vogel: C. v. d. Guchte vam Spes-Nostra te Ovezande; 2e zijvogel: Jac. Westveer van Edele- Handboog te Oudelande; 3e zijvo gel: A. Zegers van Zorgvliet te Ei lewoutsdijk; 4e zijvogel: Leo de Jonge van ADLM te Kwadendam me; le kal: L. de Kraker van Wil lem-Teil te Kapelle; 2e kal: Jac. Doene van Victoria te Kwadendam me; 3e kal: Jac. Vermuë van Bei eren te Goes; 4e kal: W. Verbeek van Spes-Nostra te Ovezande; mees te kleine vogels: O. Steenaert van Vooruitgang te Kwadendamme, 5 stuks. De vliegende vogelprijzen werden als volgt geschoten: le Leo de Jonge van ADLM te Kwaden damme; 2e prijs: C. Westdorp van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek; 3e prijs: G. M. Geense eveneens van Eensgezindheid; 4e prijs: J. A. Rijk van ADLM te Kwadendamme. (Van onze correspondent) GOES De jaarwisseling in Goes .Middelburg en Vlissingen is dit jaar zeer rustig verlopen. Het is alleen, evenals voorgaande jaren, gepaard gegaan met het alsteken van vuur werk. Excessen deden zich niet voor. Frappant was dat de jeugd van Big- gekerke op Walcheren zich schande lijk heeft gedragen. Op het kerkplein hadden circa tachtig jongens en meisjes een barri cade opgeworpen, bestaande uit voorwerpen van de inwoners van dit dorp zoals hekken en ladders. De ge meentewerklieden moesten deze voorwerpen te middennacht verwij deren om het verkeer mogelijk te maken. Ook vandalisme werd ge pleegd door het vernielen van eigen dommen die aan andere inwoners of de gemeente toebehoorden. Voorts meende men zich in deze nacht meer den normaal te kunnen permit teren. Van het aannemingsbedrijf Zeeland werden enkele salonwagens opzettelijk omvergeworpen, terwij] ook hier particuliere eigendommen het moesten ontgelden, zij het in mindere mate dan te Biggekerke. Te Meliskerke meende men er goed, aan te doen die landbouwwerktuigen uit de schuren te halen en naar het dorpsplein te rijden, echter zonder hieraan vernietigingen toe te bren gen. Dit wekte alleen ergernis bij de be zitters van de werktuigen. ye: de Jlannen voor een zouwaterpijplei- ding van de Noordzee naar Yerseke ten behoeve van een kunstmatige mossel- en oesterverwatering (De Stem van 31 december 1968) werd een foto geplaatst van de heer P. J. A. Verwijs. In de tekst werd de in druk gewekt dat het deze heer Ver wijs was die tegenover onze verslag gever zijn mening over het project gaf. Er heeft echter, waar hier van een archieffoto gebruik werd ge maakt, een betreurenswaardige ver gissing plaatsgehad. De heer Verwijs van de foto is enkele jaren geleden gestorven. Zijn naamgenoot P. K. M. Verwijs stond onze verslagever te woord. (Van unze correspond ent; MIDDELBURG Een hevige uit slaande brand heeft dinsdagmiddag het voormalige kindertehuis „Vij vervreugd" aan de Koudelcerkseweg te Middelburg volledig verwoest. De brand brak uit op een kamer op de eerste verdieping van het oude ge bouw, dat op de lijst van monumen tenzorg staat. In zeer korte tijd ver spreidde de brand zich over de ge hele bovenverdieping en vrat zich een weg door het dak. De brandweer, die de brand met vijf lagedruk- en twee hogedrukstra- len trachtte te bestrijden kon niets anders doen dian verdere uitbreiding van de uitslaande brand te voorko men. Bij de brand ging de gehele bovenverdieping van het gebouw verloren. Ook die benedenverdieping liep schade op. Het gebouw werd niet bewoond. Het zou zeer binnenkort een be stemming grijgen als ontmoeting;?, centrum voor Ambonezen. De akten van de stichting van dit centrum waren juist de vorige dag naar de notaris gebracht Een beeld van de brand, Vijvervreugd teisterde. die „Het is een verschrikkelijke streep door de rekening", zo verklaarde de heer Tak van de stichting. „Het hele gebouw kan afgeschreven wor den, maar de stichting gaat door!" De Ambonezen zijn op oudejaars avond bijeen geweest om verdere stappen te bespreken. Twee jaar lang is de stichting bezig geweest om die plannen voor dit ontmoetingscen trum rond te krijgen. Een andere gedupeerde is de stichting Jeugdland-Zeeland. Zij had voor 5.000 aan materiaal opgesla gen liggen in Vijven-vreugd. Over de mogelijke oorzaak van die brand en de otnvamg van de schade is nog mets bekend. Hardnekkige geruchten als zo-u de brand door spelende kinderen zijn aangestoken wordien door de ge meentepolitie van Middelburg even hardnekkig tegengesproken. Het gebouw is eigendom van de gemeente Middelburg en is verze kerd tegen brand. (Van een onzer verslaggeefsters) Donderdag 2 januari (vandaag) zullen op verschillende punten in Middelburg kerstboomverbrandingen plaatsvinden. De activiteit is geor ganiseerd door de Middelburgse Jeugdraad, in samenwerking met de buurtverenigingen Nieuw Middelburg en 't Zand en de wijkverenigingen Sint Laurens en Zuid. Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Donderdag 9 januari houdt de stichting „Gezond heidsdienst voor dieren in Zeeland" een algemene vergadering in de Brasserie te Middelburg. De bijeenkomst begint 's morgens om 10 'uur. De directeur van de stichting, dr. J. Tesink, zal een inleiding houden over het onderwerp „Kwaliteitson derzoek van melk en mastitisbestrij- ding". Sinds half augustus 1968 wordt het kwaliteitsonderzoek van melk, afkomstig van alle Zeeuwse bedrijven, op de gezondheidsdienst verricht. De inleiding wordt gehou den aan de hand van lichtbeelden. Na de pauze zal drs. R. T. Haal- stra spreken over „Varkensziekten: de varkenshouder als ziektebestrij der". Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. St.-Jansfeen De duivenmaatschappij De Zwaluw hield in café De Halve Maan bij Ed. Ottjes een duivententoonstelling, waaraan tevens een prijskeuring was verbonden. Er bestond voor deze ten toonstelling een flinke belangstel ling. In totaal werden 125 duiven tentoongesteld. De uitslag van de prijskeuring was als volgt: Oude doffers: 1 Ed Ottjes te St.- Jansteen; 2 R. Blommaert te Hulst, 3 idem; 4 Ed. Ottjes te St.-Jansteen; 5 Jos. Sturm te St.-Jansteen; 6 Fl. Blommaert te St.-Jansteen. Jonge doffers: 1 Em. de Kind te Heikant; 2 en 3 Th. Dobbelaer te St.- Jansteen; 4 Edm. v. Goethem te St.- Jansteen; 5 Aug. Verstraeten te Hulst; 6 Jos. Sturm te St.-Jansteen; 7 Al. Janssens te St.-Jansteen; 8 R. Vermorken te St.-Jansteen. Oude duivinnen: R. Blommaert te Hulst; 2 P. Danckaert te St.-Jan steen; 5 Ed. Ottjens te St.-Jansteen. Jonge duivinnen: 1 Th. Dobbelaer te St.-Jansteen; 2 Ed. Ottjens te St,- Jansteen; 3 en 4 G. Duerinck te St.- Jansteen; 5 C. de Clerck te Graauw; 6 Em. de Kind te Heikant; 7 Al. Jans sens te St.-Jansteen. Jaarling doffers: 1 Em. de Kind te Heikant; 2 R. Blommaert te Hulst; 3 P. Danckaert te St.-Jansteen; 4 G. Kouijzer te Graauw; 5 Ed. Ottjes te St.-Jansteen; 7 AL Janssens te St.- Jansteen. Jaarling duivinnen: 1 Al. Janssens te St.-Jansteen; 2 Em. de Kind te Heikant; 5 R. Vermorken te St.-Jan steen; 4 Em. de Kind te Heikant. Generaal-kampioen werd het hok van Ed. Ottjes te St.-Jansteen. Topbiljartwedstrijd Aan de wed strijd op het topbiljairt in eafé De Kroon namen 34 spelers deel. De prijzen bestonden uit konijnen. De uitslag was als volgt: le: A. Sturm te Kapellebrug; 2e: Alb. Janssens te St.-Jansteen; 3e: C. v. Helsland te St.-Jansteen; 4e: Em. v. Daele te Kemseke (B); 5e: L. de Bruyn te Heikant; 6e: P. v. Dorsselaer te St.- Jansteen. 's Avonds om 7 uur zullen op de markt fakkels voor de estafette wor den ontstoken. Dit zal gebeuren door burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg. Vandaar zullen lopers een fakkel brengen naar de plaat sen, waar de kerstbomen worden ver brand. Deze plaatsen zijn: het Meiveld in Zuid, een open vlakte op de hoek Ri.in-, Maas- en Oosterseheldestraat op 't Zand, een open vlakte aan de Park- en Klarenbeeklaén in Nieuw Middelburg en op het land van de heer Gideonse aan de Noordweg, bij het wijkgebouw van 't Groene Kruis, in Sint Laurens. Om ongeveer half 8 zullen de fakkeldragers in de wijken aanko men. Zij zullen dan direct het vuur in de kerstbomen steken. Aan gemeentewerken is verzocht of de reinigingsdienst geen kerstbo men wil meenemen, maar of zij deze op de punten wil verzamelen, waai de kerstboomverbrandingen zullen worden gehouden. De buurtvereni gingen zullen zorgen voor het opbou wen van de stapels. Gesteld is dat het vuur niet mag worden ontstoken voordat de brand weer op de vier punten aanwezig is. Kan het kerstboomverbranden niet doorgaan, dan zal dit bekend worden gemaakt door middel van vlaggetjes op de Lange Jan. Binnenkort zal een begin worden gemaakt met de oplevering van de flats aan de Driewegenhof in het plan Dauwerdaele in Middelburg- Zuid. Deze flats, waarvan de ligging als zeer gunstig geldt, zijn aangesloten op een centraleverwarmingsinstalla- tie. De hoger gelegen flats zullen worden uitgerust met een huistele foon. Elke woning krijgt op de be gane grond een berging. De huur zal ongeveer 170 gulden per maand bedragen. Daarbij zijn de vaste lasten voor de centrale verwar ming, de centrale antenne, de huis telefoon, de galerij- en gangverlich ting en ook de glasverzekering inbe grepen. Toewijzing van deze woningen ge schiedt door het gemeentebestuur. Verordening woonwagencentrum Vlissingen Wijziging algemene politieverordening Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter open bare kennis: A. dat zij ter gemeentesecretarie (afdeling algemene zaken) voor een ieder gedurende drie maan den ter lezing hebben nederge- legd en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar heb ben gesteld: 1. het besluit van de raad dier gemeente van 20 december 1968 nr. 8a, tot vaststelling van de „Verordening betref fende het woonwagencentrum te Vlissingen"; 2. het besluit van de raad dier gemeente van 20 december 1968 nr. 8b, tot wijziging van de algemene politiever ordening voor Vlissingen; B. dat met ingang van de dag waarop de onder A genoemde besluit in werking treden wordt ingetrokken hun besluit van 1 juli 1953 „tot aanwijzing van het terrein, waar met woonwagens standplaats mag worden ingeno men en tot vaststelling van na dere regels, omtrent het gebruik van dit terrein"; C. dat zij het afgepaalde ge deelte van het perceel, kada straal bekend gemeente Vlissin gen, sectie 0 nr. 3, gelegen aan het eind van de Zuidwatering- straat te Ritthem, in het tussen- dijkse gebied hebben aangewe zen als verblijfplaats voor pas serende woonwagens, waarvoor in het woonwagencentrum geen standplaats meer beschikbaar is. Vlissingen, 23 december 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester D. Roemers De secretaris J. W. Peters (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Alle Hens" of ficieel orgaan van de Koninllijki Marine, wijdt in het januarimmme bijzondere aandacht aan VIJSinget ais „marinestad". Aanleiding tot deze publikatie i zo deelt de redactie mee, de nieuv bouw van de marinekazerne aan t Buitenhaven. Het artikel, van ir. J. Dirkzwage beperkt zich tot een beschrijving va de „inrichtingen", waarover de K< ninklijke Marine in de loop der den in Vlissingen heeft beschikt. Een belangrijke rol in die geschil denis wordt gespeeld door de Rijks werf, die na de beëindiging van Franse bezetting in 1814 in Vlissii gen tot stand kwam. In het midde van de vorige eeuw waren op de; werf zelfs rond duizend persone werkzaam. Ook de outillage, geboi wen en hellingen waren voor die tt ruim van opzet. Uit zuinigheidsoverwegingen wei de werf echter in 1868 gesloten. 1 de volgende jaren werden de inricl tingen van deze marinewerf aan hi verval prijsgegeven, tot op initiati van honing Willem III de scheep bouwer Arie Smit uit Slikkerveer c dezelfde terreinen de maatschapp „De Schelde" stichtte. Bij het artikel zijn een aant fraaie prenten, o.m. uit de „cronj van Smallegange" en enkele ou< foto's geplaatst. HEINKENSZAND Aan de ki tholieke hogeschool in Tilburg is 1 J. J. Bos uit Heinkenszand geslaaj voor het kandidaatsexamen eeoni mie. r ir 1 MIDDELBURG City 20 uur Sexy, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Wacht tot 't donker is, 18 j. Stadhuis 17-18,30 uur Nieuwjaasrecep tie burgemeester ANTWERPEN Capitole Asterix cn Cleopatra, 1, Metro: Het jungleboek a.l. Quellin: De laatste avonturen Laurel en Hardy a.L Ambassades: Romeo en Julia 14 iar Astrid: Volle gas 14 jaar Rex: Er is een man in mama's b€'i4 Rubens: Oliver 14 jaar Astra: Peyton Place 18 jaar Odeon: De party 18 jaar Pathe: Liefdesnachten in de TaijT j, Vendome: De vrouwenmoordenaar Boston 18 jaar KNS 20 uur Toneel: Slippers GENT Capitole: Het jungleboek a.l Century: Tarz&n. en de zoon der ril dernis a.l. Plaza: De jouwie, de mijne, de onztij Majestic: 2001 "Ruimte Odyssee 14 3; Savoy: Gods kinderen zijn geen w] eenden 18 jaar Select: Het bal, der vervloekten lc ST.-NIKLAAS Eden: Spoken .op hol a.l. Renova: Voor .•'piles en niets goec a Scala: De gelukkigste der miljardaui alle leeftijden Palace: Stad c?>P stelten 14 jaar Century Panch 0 Villa, 18 j. Select: De vos 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur Se>*y, 18 j. Rijksarchief 9.3G;.'-12.30 en 13.30-17-30 Curieuze archie >fstukken Kunstzaal Van Benthem en Juttinj Exp. mevr. Elou t-Drabbe Vleeshal 14-17 ü'ur Zeeuwse beelder ide kunstenaars Kuiperspoort 14- -17 uur Expositie Zeeuws Inst, km nstzinnige vorming VLISSINGEN Alhambra 20 uuir Wacht tot 't donkei is, 18 j. GOES Grand 20 uur Zo gezegd zo gedaan, BRESKENS Goedertijt 13-17 uur Expositie prentbriefka arten HULST Boekh. Van Geyt 9-12 en 13-18 uur Exp. werken Belgische en Nederland kunstenaars WESTDORPE Galerie Troutzaerte 14-18 uur Werken van J. Siegers en Franch Timmers ■ositie 1 ,..£X/ /VEES MAAI? V/ET &PK/GIZOLGfJG /V H/E/2 BEV ZPL GEEV DESPEPPDO OO/T /JOG EEV VOET JV BPSPPULC/Ty ■ZETTEV L BREDA Bij uitspraak geding heeft de president Bredase rechtbank mr. J. lenbach aan de N.V. Aut Wassenaar en de daarme werkende N.V. Envema in ting in Gorinchem en de N. te Bergen op Zoom verbodei en beeldmerken van de Du middelen Omo, Persil en W se te gebruiken. Dit op ee som van 10.000,— per ov Het vonnis is bij voorraa baar en treedt dus onmid werking. Lever's Zeepmaa en de Nederlandse Persilm pij, die de Nederlandse mer" Persil en Witte Reus op brengen, hadden het kort ge gespannen omdat zij de ver de Duitse wasmiddelen een achtten op hun merkenrec eerlijke concurrentie vonde in het gelijk gesteld. De d van 10.000,per overtre voor de drie veroordeelde zamenlijk. 't Verbod tot ge de betrokken drie merken dat in de bedrijven van naamloze vennootschappen wasmiddelen uit de verkoop moeten worden. Autorama overweegt hoge: aan te tekenen na een eerste met haar ^advocaat, mr. Van Den Haag. Een definitieve b over het hoger beroep zal pi men worden na 8 januari, i de directeur van Autorama, J. van de Marei, weer teru Nederland. De heer v. d. Ma blijft momenteel in Amerika. (ADVERTENTIE) 60 jaar priester. 18 december: stantinus Reijgersbeng, Bred 50 jaar priester. 14 juni: Dani mans, Eindhoven. 25 jaar priester. 4 augustus: nus de Wit, Goirle; Rupertus mans, 's-Bosch; Beirtinus Helmoind; Luchesius Smits, Restitutus Joosten, Sumatra nesië. 75 jaar klooster. 3 oktober: tius Koning, Nijmegen. 65 jaar klooster. 3 oktober: Si( dus Loomans, Tilburg. 60 jaar klooster. 21 juli: Caji vens, Tilburg; op 3 oktober: J Damen, Breda. 50 jaar klooster. 10 april: Hun Huijben, Sumatra, Indonesië oktober: Maximinus van Hoe mond; Gulielmus Reijgersberg hoven; Gerardus v. Grinsv Bosch; Gregorius v. d. Booi burg; Calasamctius Joosen, 25 jaar klooster. 16 januari sratus van Dril, Tilburg; op 1 Crescentius Bierkens, Ooster (ADVERTENTIE) druk op de maag, opgeblazen gev (Van een onzer verslaggev TERNEUZEN De uitzo; lijk zware sneeuwval vai laatste dagen mag aantrekki kanten hebben, voor tal vai gels houdt zij een dodelijk gi Vooruitzichten voor vrijdag terdag, opgesteld door het K.ï °P woensdag om 18.00 uur: Aanhoudend lichte dooi me; nemende kans op mist. Weersvooruitzichten in cijfei middeld over Nederland: Voor vrijdag: zon: minder d procent; min.-temp.: van oni normaal tot 3 graden boven noi max.-temp.: omstreeks normaal °P een droge periode van minst uur: 70 procent; kans op een i droog etmaal: 50 procent. Voor zaterdag: zon: minder o procent; min.-temp.: van one normaai tot 3 graden boven noi max.-temp.: omstreeks normaal °P een droge periode van mir 12 uur: 80 procent: kans op ee neel droog etmaal: 60 procen;

de Stem | 1969 | | pagina 2