age afdeling accountant aftreden regering verwacht Gespannen sfeer in politiek Praag STRAALJAGERS OP DAKHOOGTE IN ACTIE TEGEN EL FATAH Beatles zetten cultuurpolitici in hun hemd I )e^e|Hd JOHNSON HOOPVOL OVER VIETNAM Meer subsidie voor de woningbouw Minder verkeersdoden door ademproef Mosje Dayan wint aan populariteit SPECIALISTE uwmaatschappij nbm IMERUEDEN EN tVR. WENTINK jatschappij N.V. IEVE KRACHT EN Bommen NAMEN SMRKOVSKY Twee inbraken: buit f90.000,- NEDERLANDER STAK MET KERSTMIS GEMIDDELD 6 KAARSEN OP Nipo-enquête: Staking in metaal zon grote steun gehad hebben van vakbondsleden Israelis: veel minder incidenten Slachtoffers Beschuldigd kaSteel de KVP niet WIESENTHAL WIL VERHOOR VAN PRIESTER DRAGANOVIC RENTEVERGOEDING RPS VERHOOGD J Engels dagblad meldt: FUSIE TUSSEN BRITSE EN NEDERLANDSE MARINES" DE STEM VAN ZATERDAG 28 DECEMBER 1968 11 direkt ;rk: Cyanamid ekweg ek uitvoerder na 19.00 uur K>4 isch gereedschap wordt ge leid. Op het ogenblik hebben 30 manitaigewerkers en in can inspringen om stagnatiei iemand met ervaring in een van LTS-diploma strekt tot dat kan elke werkdag van fonische afspraak. Wij laten onze fabriek toe gaat afdeling personeelszaken, dam, Arnhem, Doetinchem, ïlmond, Hengelo, Leeuwar- :ht, Brussel, Paramaribo, ferdam Tel. (010) 259535 len adequate vooropleiding dorkeur op een accountants- topleiding, alsmede controle- ingewacht bi'| bovenstaand fVAS diploma A en B) tel. 01600 38181 |?bouwcomplex te Bergen op Hen en personeelsgegeve Ja-diploma en vaardigheid w ervaring is van belang kselende functie goed te K deling of schriftelijk soll^ muller, uitvoerder van InnemingsmaatschapP J I te Bergen op Zoor^;>/J^^ ;m, Doetinchem, 's-Gra^ varden, Rotterdam, f259535 d, Mreid»»" bovenstaand^adres^ ÖSI1S CERNIK SMRKOVSKY SVOBODA (Van onze redactie buitenland) PRAAG Tsjeehoslowakije is gespannen het weekeinde ingegaan. Op het moment dat een hooggeplaatste Sovjetdelegatie uit Moskou naar Praag vertrok, zonder iets te zeggen over het doel van het bezoek, wisten zegslieden uit de communistische partij in Praag te vertellen, dat de regering van premier Oldrich Cernik in het week einde zal aftreden. Dit om plaats te maken voor een nieuw federaal bewind, dat op 1 januari zijn ambt zal aanvaarden. Volgens sommige zegslieden zullen de ministers spoedig him ontslag aan bieden aan president Ludvik Svoboda, in ieder geval vandaag. Algemeen verwacht men echter, dat Cernik ook de nieuwe regering weer als premier zal leiden en dat het nieuwe kabinet geen grote verrassingen zal inhouden. De reden voor de reconstructie is de invoering van een nieuw federaal stelsel om meer autonomie te verle nen aan de twee nationaliteiten in het land de Tsjechen en de Slo- waken. Een federale regering, die kleiner zal zijn dan Cerniks huidige kabinet, zal de grote lijnen van de staats- politiek bepalen. Andere ministeries gaan naar een nieuwe regering voor Bohemen en Moravië in Praag en een andere voor Slowakije in Bratislava. Bevoegde zegslieden verklaren, dait de wijziging iin feite neerkomt op een decentralisatie vain het staats gezag. Waarnemers hebben het idee, dat hier (althans mede) sprake is van een verschuiving vain het even wicht tussen de progressieve en con servatieve krachten onidler druk van de Sovjet-bezetting. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON President John son heeft gisteren op een geïmprovi seerde persconferentie gezegd reden te hebben om te hopen dat de Pa- rijse onderhandelingen in de naaste toekomst zullen leiden tot serieuze besprekingen over de kwestie Viet nam. De president sprak tot de journa listen die hij op het Witte Huis had uitgenodigd om samen met hem de berging van de Apollo-8 op de televi sie te volgen. Het regeringsorgaan van Noord- Vietnam heeft gisteren de Zuidviet- r.amese regering beschuldigd opzette lijk de Parijse vredesbesprekingen te saboteren en er bij het Zuidvietna- mese volk op aangedrongen de rege ring omver te werpen „teneinde de oorlog en het moorden te beëindigen". De Vietcong heeft verder de V.S. veroordeeld wegens het gebruik van bommen van 4,5 ton in de Vietna mese oorlog. De Vietcong vindt, dat wt een weerspiegeling is van voort durende Amerikaanse agressieve oog merken. Volgens het Amerikaanse militai rs opperbevel in Saigon worden de bommen, die drie keer zo groot zijn k m anc*ere dusver in Vietnam gebruikte bommen» op oerwouden ^eergeworpen om landingsplekken te ormen voor hefschroefvliegtuigen voor troepenvervoer. De namen vain die ministens der nieuwe regering zijn op 13 december door het centrale comité vain de com munistische partij goedgekeurd, maan- nog niet wereldkundig gemaakt. Vain bevoegde zijdie wordt thans vernomen, diait Stomislaiv Raizl, voor die chemische industrie, is gekozen tot hoofd vam de nieuwe Tsjechische regering en Stefan Sa- dbvsky, lid van het presidium van de Tsjechoslowaakse communistische partij, tot hoofd van die nieuwe Slo waakse regering. Daairmee samenhangend, aldus zegslieden, zullen Gustav Husak en Lubomir Strougal aftreden als vice- premiers. Maar Husak zal partijleider in Slowakije blijven en Strougal in Tsjechië. Hierdoor zullen beiden gro te politieke macht behouden. Cernik, Husak en Strougal worden momen teel in Praag de meest gezaghebben de mannen in de partijleiding ge noemd. Josef Smrkovsky, de vernieuwing, als iet Tsjechosïowaakse dement, schijnt nu vrijwel zeker, n functie is de op twee na (presi- Zijn dent hoogste post 'lan een onzer verslaggevers) van^v ïn de supermarkt Ham,e- m Pcn Haag en in de .et winkelcentrum „In de keisH m Ri'sw'ik zün met de bral» aS(m twce V1'ijwel identieke in- vpp„ n\ÏÏlecs<i' waarbij voor onge- sii.UOO gulden verdween. sliiitJrjagSe en de R'jswijkse politie in h s mogelijkheid niet uit, dat bm!» warenhuizen dezelfde in- Er i.r^ aan werk zijn geweest, kers ®een spoor van de inbre- n premier Cernik) de staaitsfaiërarchie. Op deze post zou een Stowask moeten komen en Smrkovsky is een Tsjech. Hij heeft gezegd niet van plan te zijn af te treden en arbeiders, stu denten en intellectuelen hebben met staking gedtreigd als Smrrkovsky van het politiek toneel zou moeten ver dwijnen. Zo heeft Pavel Kohout, een schrij ver die een vooraanstaande rol speelt in de Pi-aagse afdeling van de Tsje choslowaakse bond van schrijvers, zich gisteren in een open brief aan het vaikbondsorgaiain Prace gekeerd tegen het betoog van Husak dat Smrkovsky moet plaatsmaken voor een Slowaak. Een Tsjeehostowaaks dagblad heeft die Sovjet-Unie gisteren laten weten dat zij beter het geld kan besteden aan kleuterscholen en ziekenhuizen in Rusland dan aan propagandage schriften die hier verspreid worden. UTRECHT (ANP) De Ne derlandse kaarsenfabrikanten zijn tevreden over de dit jaar bereikte omzetten. Zij schatten, dat de Nederlandse bevolking circa 30 miljoen gulden heeft uitgegeven voor de aanschaf van kaarsen. Dat betekent per hoofd der bevolking ongeveer 300 gram oftewel gemiddeld zes kaarsen. Een woordvoerder van Neder lands grootste kaarsenfabriek, de N.V. koninklijke Stearine kaar senfabriek in Gouda, zei dat men tevreden was. „Er is een duide lijke toeneming van het gebruik van kaarsen geconstateerd". Ondanks de sterke concurren tie van de „elektrische peertjes", stijgt de omzet van de bekende kerstboomkaarsen nog ieder jaar. Ingewijden taxeren dat ongeveer tien miljoen „echte" kaarsen dit jaar in de kerstbomen hebben gehangen tegen ruim acht mi joen in 1967. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De subsidies voor te bouwen huurwoningen zullen per 1 januari worden verhoogd. De sub sidies zullen worden aangepast aan de hogere huren en aan de ontwik keling van de bouwkosten. De stij ging van deze kosten wordt voor een belangrijk deel bepaald door het nieuwe systeem van omzetbelasting, dat op 1 januari ingaat. Met de ho gere subsidies is daarom niet ge wacht tot 1 april, op welke datum de jaarlijkse huurverhoging van 6 pro cent voor gesubsidieerde woningen van kracht wordt. In de hogere subsidies is onder meer rekening gehouden met de aanleg van centrale verwarming. Op basis van de bestaande regeling moest in een aantal plannen de aan leg van centrale verwarming achter wege worden gelaten. Om dit te voorkomen zullen voor de bereke ning van het subsidie de stichtings- kosten voor huizen met centrale verwarming 3000 gulden hoger wor den gesteld dan voor andere wo ningen. Voor relatief dure bejaardenwo ningen zal de extra-bijdrage van 250 gulden per jaar niet meer worden verstrekt. Het basisbedrag voor de jaarlijkse bijdrage voor nieuwe ver zorgingshuizen is verhoogd van 900 tot 1000 gulden. Het basisbedrag voor de kostengrens van gesubsidi eerde verzorgingshuizen is van 23.000 op 25.000 gulden per bed gebracht. (Van onze redactie buitenland) LONDEN In Engeland is het aantal doden bij verkeersongelukken tijdens de kerstdagen aanzienlijk la ger geweest dan in voorgaande ja ren. Men schrijft dit toe aan het Britse stelsel van de ademproef voor automobilisten die van dronkenschap verdacht worden. De verkeersautoriteiten maken zich echter wel bezorgd over de toe neming van ongelukken waarbij mensen gewond worden. In Engeland zijn tijdens de feestdagen 50 mensen om het leven gekomen tegen 70 vo rig jaar. Maar het aantal verkeers ongelukken steeg van 2244 tot 2581. Ook in de Verenigde Staten is tij dens de kerstdagen het aantal doden bij verkeersongevallen flink gedaald in vergelijking met andere jaren. In West-Java zijn 43 mensen omge komen bij een storm. Meer dan 1000 mensen werden gewond en 200 wo ningen vernield. Na een onverwachte sneeuwstorm zijn op een spiegelgladde snelweg tussen de 50 en 65 wagens bij een kettingbotsing betrokken geweest bij de Amerikaanse plaats Harper Woods in Michigan. Slechts zes personen liepen lichte verwondin gen cp. Op deze foto een beeld van de ravage. I (Van onae redactie binnenland) AMSTERDAM Wanneer het in de metaal tot een staking zou zijn gekomen, dan zou 59 procent van de vakbondsleden en hun vrouwen hier achter gestaan hebben. Van de niet vakbonden zou 38 procent erachter gestaan hebben. Dit blijkt uit resultaten vati een enquête die hef NIPO heeft gehou den omdieir 875 Nederlanders op 16 december, enkele dagen voordat er overeenstemming werd bereikt over nieuwe c.a.o.'s voor de metaal en bij die Hoogovens, en dnie gisteren in het Het Parool bekend werden bij het NW het NKV (65 procent) n bij het CNV (54 pet.), diait de CNV-leden niet geen steun in mquête. niet wist of voor alle ge- 17 pet., voor vakbonds vrouwen slechts 9 pet. -vaikboindstedten 17 pet. De sitalkii (66 procent' was groter dia De gedachte, voor staken de resulitater Het pene geen oordeel enquêteerden leden en hun en voor niet- TEL AVIV (AP) De populariteit van de Israëlische minister van de fensie, Mosje Dayan, stijgt voortdu rend en 60 procent van het Israëli sche publiek zou voor hem stemmen (en daarmee voor een hardere poli tiek) als nu verkiezingen gehouden zouden worden. Premier Levi Esjkol verliest ge leidelijk aan populariteit en zou slechts 20 procent vain de stemmen krijgen. Als Dayan zich vain zijn labour- parij zou losmaken en een eigen fractie zou vormen, zou 50 procent voor hem stemmen, aldus de opinie- peiling. (Van onze redactie buitenland) TEL AVIV - ATHENE Van gezaghebbende Israëlische zijde wordt ver nomen, dat het nauwkeurig bestoken op dakhoogte door straalvliegtuigen verbazingwekkend doeltreffend is geweest bij het beknotten van het Ara bische sabotage-offensief tegen Israël's Beisanvallei ten zuiden van het Meer van Galilea. De Israëlische toestellen die over de bestandslijn Jordanië binnenvlie gen, zijn de schrik van de comman do's en hebben volgens de legercijfers het aantal sabotage-incidenten tot' een vijfde teruggebracht. Deze week heb ben zich in de eens geterroriseerde vallei slechts drie van die incidenten voorgedaan en zes de vorige week vergeleken met 20 per week in no vember. Volgens het leger wordt „een zeer beperkt aantal vliegtuigen" ingezet, als de commando's in actie komen. Laag vliegend en schietend, jagen zij de guerrilla's uit het rimboe-achtige gebied aan de oevers van de Jordaan. Het aantal slachtoffers onder de burgers in de dicht bevolkte vallei is sinds het midden van het jaar tot bijna nul gedaald. De regering beweert dat de sabo teurs gefaald hebben in hun pogingen om de Israëli's te terroriseren en het verzet in de bezette Arabische landen te versterken. Dit heeft er toe geleid, dat de Arabieren andere middelen gebruiken om Israël te bestrijden. De meest opvallende was de aanval van deze week donderdag met handgrana ten en machinepistool door Arabische guerrilla's op een Israëlisch vliegtuig op het vliegveld van Athene. Over deze jongste aanslag werd gisteren bekend dat Griekenland de twee Arabische terroristen officieel beschuldigd heeft van het aanvallen van het Israëlisch vliegtuig met 56 mensen aan boord. De officier van justitie beschuldigt op acht punten Mahmoed Mohammed Issa (27) en Maher Hoessein Yamanai (19) waaronder moord met voorbe dachte rade, het onwettig bezit en gebruik van vuurwapens, het in bezit hebben van springstoffen, brandstich ting, het in gevaar brengen van men senlevens, het beschadigen van bui tenlandse eigendom en het verstoren (Van 'Tan een onzer verslaggevers) BREDA - De Beatles hebben ^gesubsidieerde vertegen- ?S van een creatieve ge- k, cultuurpolitici en hun van j'8 n°gmaals in de hoek L 16 ,Sevestigde orde en de ""«rgeoisie gezet. Pan|(''n 6Cn van ('e stellingen die Vollgels' redacteur van de cal en voorzitter van de ,is,rr™- van de Kvp- Mernuddag aanbood aan de het R.njeren die 00,5 vandaag op i "ver ,-„1, ZIJn °.m te discussiëren leid. uurPolitiek en jeugdbe- Beugel. volBens de Bels maar half hoe belang rijk het welzijnsbeleid, waarvan cul tuur- en jeugdbeleid onderdelen zijn, met het oog op de toekomst wel is. Het schort de politieke partijen aan visie, meende hij, „Het huidige cultuurbeleid is niet veel anders dan een kunstbeleid ten bate van een slinkende groep van sherrydrinkende snobs", aldus de heer Beugels. „Het dure Holland Festival is er een pijnlijk voorbeeld van". Minister Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, die voor het congres een inleiding hield, verklaarde dat het Holland Festival momenteel een punt van studie is o-p haar departement. Het kunstbeleid lijdt aan bevoog ding en paternalisme meende de heer Beugels en zit nog volop in de sfeer van het regentendom en de bourgeoi sie. „Wil men komen tot een kunst beleid dat dienstbaar is aan een ge differentieerd cultuurbeleid, dan zal men het los moeten maken van het hoge niveau van de kunst met een K en aansluiting moeten zoeken bij de lust tot spelen, de creativiteit, van alle mensen". Kunstzinnige vorming noemde hij „een mooi alibi voor lieden, die de schouwburgen willen volpompen met een nieuw publiek". Het eerst nodige vond hij persoonlijkheidsvorming in en buiten de school. Of dat leidt tot belangstelling voor de kunst is vers twee. Het hoeft niet, maar het mag wel meende hij. 't Buitenlandse cul tureel beleid levert volgens hem slechts „toevalstreffers" Op en lijdt aan „touwtrekkerij tussen de minis teries van Cultuur, Onderwijs en Bui tenlandse Zaken". Minister Klompé zei eerder dat er niet genoeg gebeurt. Doelstellingen van de cultuurpolitiek zijn volgens haar het verschaffen van de gewens te accommodaties, het scheppen van de geestelijke ruimte voor kunste naars door middel van subsidies en dergelijke, en het inschakelen van steeds grotere bevolkingsgroepen in het culturele leven. Zij zei optimistisch te zijn, maar zich toch zorgen te maken om het onbehagen bij grote groepen van de bevolking, waaronder de jeugd. De bestaande samenleving is niet op de jeugd ingeschoten, meende de minis ter. „In ieder beraad, in elk colle ge zouden jongeren moeten zitten om hun eigen geluid te laten horen", zei zij. De meeste jeugdorganisaties in Nederland worden door veertigjari gen en ouderen bestuurd, verklaard zij, terwijl de jeugd het zelf zou moe- an doen. „Het is allemaal te pater nalistisch", vond ook zij. Zij riep de KVP-jongeren op om „er bovenop te zitten, wensen op tafel te leggen en overal te penetreren, vooral ook op plaatselijk niveau". De heer M. Traas, directeur van de Utrechtse Robert Baeldestichting, die onlangs assistentie verleende bij de organisatie van het congres van middelbare scholieren en ook helpt bij het dezer dagen te houden grote pop-festival, zei in zijn inleiding, dat de politieke partijen in het algemeen te weinig aandacht hebben voor de plaatselijke problemen. Het Amster damse KVP-raadslid mr. G. Brauti- gam wees in zijn voordracht onder meer op de waarde van de traditie en vond dat men niet altijd tegen het establishment aan moet schop pen. Het congres wordt bijgewoond door KVP-voorzitter V. d. Stee, de KVP- Kamerleden Westerterp en Cornelis- sen, oud-staatssecretaris V. d. Laar uit Bergen op Zoom en mr. Cort van der Linden, hoofd van de afde ling algemene voorlichting van Bui tenlandse Zaken. Vandaag zal men trachten uit de discussies enkele con clusie te trekken. van de vliegverbindingen, als zij schuldig aan moord bevonden wor den,'kunnen zij' de doodstraf krijgen. Verwacht wordt, dat de twee man nen vandaag voor dé Techter----v-anf on derzoek zullen verschijnen voor ver hoor. WENEN (DPA) Het hoofd van het in Wenen gevestigde documenta tiecentrum voor de opsporing van oorlogsmisdadigers, ir. Simon Wie- senthal, heeft het Zuidslavische mi nisterie van justitie schriftelijk ver zocht, de voormalige emigranten priester mgr. Krunoslav Draganovic te laten ondervragen over mogelijke hulpverlening aan gevluchte nazi- misdadigers. De geestelijke die na de oorlog in Oostenrijk verbleef, verdween in 1967 onder geheimzinnige omstandigheden in Triest. Kort daarop maakte de re gering in Belgrado bekend, dat hij vrijwillig in Zuidlslavië gekeerd. Een in dat lama lopersdie procedure wegens collabora tie met de nazi's werd toen gestaakt. Draganovic was sinds 1943 als ver tegenwoordiger vain de door de Duit sers gevormde staat Kroatië bij het Vaticaain geaccrediteerd. Volgens een kortgeleden verschenen boek van een in Italië wonende voormalige SS-fedder „Vlucht voor Neurenberg' zou Draganovic een rol hebben ge speeld bij de vlucht van belangrijke nazi's, zoals Martin Bormann en de ex-Geetapo-chef Heinrich Müller. Daartoe zou hij een kantoor in Genua teiroig- tegen hem zou hij een kante gehad met een „filiaal" in Triëst. In zijn brief aan de autoriteiten in Belgrado schreef Wiesenthal, dat Draganovic hem vorig jaar met ge rechtelijke vervolging had gedreigd als hij hem van hulpverlening aan gevluchte nazi's zou beschuldigen. (Van onze redactie binnland) DEN HAAG Met ingang van 1 januari zal de rentevergoeding op gewone spaarrekeningen van de Rijkspostspaarbank, die in 1967 op 3,48 werd gebracht, verhoogd wor den tot 3,5 procent. Deze wijziging houdt verband met het overgaan op elektronische apparatuur voor de renteberekening. Wilt u soms nog weten in wat voor een wereld Wij leven? De kaarsen van Kerstmis 1968 zijn nauwelijks gedoofd en de beden om vrede zijn amper verklonken, of midden in de algemene vreugde om een zeer sue- cesvolle maanreis een grote stap voorwaarts voor de mensheidniet waar? explodeert er een Chinese atoombom. In zo'n wereld leven wij. Vergist u niet, het is al eeuwen zo. In een hui» heerst algemene vreugde om de ge boorte van een kind, terwijl in het huis ernaast iemand sterft in de bloei van zijn jaren. In Spanje houden ze niet van halve maatregelen: Ir-éne, twee, drie, Xa- vier, eruit l Een aantal vooruitziende directeu ren van VW-kantoren alsmede in ternationale horeca-kringen veerde gisteren verrast op bij het bericht dat de kraters op de maan terrasvor mig zijn. De meeste kraters hebben zelfs zes of zeven terrassen. Het wachten is op de eerste hore capsule naar de maan. In NAVO-kringen heeft het nieuws van prof. Werner von Braun, dat rond 1985 de eerste mensen op de planeet Mars zullen rondlopen, enige opschudding verwekt, heb ik verno men. Nu is Mars al van oudsher, van de tijd, dat hij nog geen planeet maar een Romeinse godheid was, een fe nomeen dat soldaten pleegt te ont roeren. De god van de oorlog.' Hij dondert nog na in de NAVO-hoofd- kwartieren. Maar goed, die opschudding. En kele officieren schijnen reeds bij het Amerikaanse ruimtevaartcentrum te hebben gesolliciteerd. Tegen de tijd dat Lankhorsts PSP, Pax Ghristi en anderen NAVO en Warschaupact hebben overleefd en op defensie vreest men tegen 1985 het ergste hopen die mannen daar een baan te hebben die hen toch iets zal geven wat hen herinnert aan vroeger da gen. Bij elke start zullen ze het dan weer, met tranen in de ogen, mogen. horen: Ingeru uUkt...« Mars Familie De Bourbon Parma: Fran co thuisgestuurd. Het in Bussum driemaal per week verschijnende Goois Nieuwsblad is begin deze week uitgekomen met een kerstbijlage, die een speciaal geurtje had: dennegeur. Hiervoor had men parfum door de drukinkt gemengd, een halve kilo parfum op tien kilo inkt. In dit verband mag ik u, als lezer van Deze Tijd, exclusief melden, dat deze krant probeert op 31 december uit te komen met een oudejaarsbij- lage die ruikt naar verse, modder vette oliebollen. Astronaut Borman kwam als enige glad geschoren uit de helikopter stappen. Ik ben erachter, hoe dat kwam: hij schoor zich met een ap paraat von Braun. En dan rollen we het weekeinde al weer in. Zonder amateurvoetbal. Kan pa sleetje rijden met het kroost. En, als hij niet op een flat woont, sneeuwruimen. Prettig weekeinde. MERIJN (ADVERTENTIE) LEVE OLIFANT! De man die op Safari gaat roept het De circusdirekteur en z'n gasten roepen het. De mensen in de dierentuin en de maharadja in India roepen het. Envooral... de liefhebbers van een puike oude of jonge jenever juichen het: Leve OlifantI (Van onze redactie buitenland) LONDEN Volgens het Engelse dagblad Daily Mail zouden er gehei me onderhandelingen gaande zijn tussen Nederlandse en Britse marine in het Verre Oosten. Deze samenwer king zou, aldus het Engelse blad kun nen leiden tot een „praktische fusie" van de twee marines. De schrijver van het artikel, Chap man Pincher, die beschouwd wordt als een defentiedeskundige met goe de contacten in de regering, schreef: „De besprekingen zijn hoofdzakelijk voortgesproten uit het verlangen bij de beide marines om een rol in het Verre Oosten te handhaven ondanks het feit dat hun regeringen hun ba ses ten oosten van Suez hebben prijsgegeven. De belangen van de tweè landen tonen een verrassende overeenkomst". Een woordvoerder van, het minis terie voor defensie in Den Haag heeft gisteren de berichten uit het Londense dagblad met klem tegen gesproken. In kringen van de Engel se regering werd het bericht louter speculatie genoemd.

de Stem | 1968 | | pagina 9