VLISSINGEN STOOT VOORLOPIG EIGEN WONINGBEZIT NIET AF BIS LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS weer Voorstel ingetrokken voor nadere bestudering AXEL TERNEUZEN Hoogwater NV SLAVENBURGS BANK PENSIOE1 KLEINE V1TGAV1 WEDGWOCX Zacht Marktverordenins: Gemeente Ciinge BEKENDMAKING Gemeente Hulst Burgemeester opende pand Naeye-Faas Geslaagden voor het brandweer-examen Popfeest in patronaat Sprekers Raadsvergadering ZUID-BEVELAND Medische diensten Examens VANDAAG MORGEN MAANDAG Commentac Pietepeuterig met milj'oener DE STEM VAN ZATERDAG 21 DECEMBER 1968 o De Axelse gemeenteraad zal op maandag 23 december a.s. vergade ren. Behalve een aantal voorstellen betreffende verkoop van percelen grond, zal de raad voorstellen behan delen over een nieuwe marktveror- dening en een nieuwe spaarverorde- ning 1969 van de gemeente Axel. Burgemeester en wethouders van Clinge maken bekend dat het HUISVUIL i.p.v. op DON DERDAG 26 DECEMBER C8 (2e Kerstdag) zal worden opge haald op zaterdag 28 dec. 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, P. V. M. Vercauteren, waarnemend burgemeester J. M. L. VAN SAMBEEK, secretaris. Hoofdplaat Biljarten Door de Breskense biljartclub is de vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Hoofdplaat. Breskens wist deze wedstrijd te win nen met 10-16. De uitslag is als volgt: Hoofdplaat Breskens: A. Synesael - G. Boekhout 20, J. Martens - E. Seus 02, P. Vermeu len - J. Cornelis 02, J. v. d. Ameele- W. v. Hanegem 0—2, C. Synesael - W. Sosef 02, A. Blaakman - A. Zwar- tele 20, Leopold Martens - W. v. d. Vijver 20, L. Martens - L. Steyaert '20, S. Pielaet - H. de Robel 02, J. Maas - J. Steyaert 02, P. Waes - L. Kayser 02, W. v. Prenen - C. Aras mus 02, H. de Ruysscher - L. Stey aert 20. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Hulst maken bekend dat in de week van 23 tot en met 27 december 1968 slechts EEN MAAL huisvuil zal worden opge haald, en wel op DINSDAG 24 december 1968. In de week van 30 december 1968 tot en met 3 januari 1969 kan eenmaal extra vuil worden aangeboden in dozen en zakken. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, P. J. G. Molthoff De secretaris, J. F. v. Denderen Met het doorknippen van het tra ditionele lint heeft burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen in de Noordstraat het zes verdiepingen tellende imposante pand van de fir ma Naeye-Faas officieel geopend. In zijn openingswoord drukte de burgemeester zijn bewondering uit voor de moed waarmee de heer en mevrouw Naeye na de grote brand, die op 9 januari 1968 het oude pand volledig verwoestte, de zaken heb ben aangepakt. Het gebouw heeft een hoogte van 18 meter en beschikt over een totale verkoopruimte van ongeveer 1350 DAQBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl 50 cent incassokosten), f 4,75 p maand (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Cheï Zeeuwse redactie: A. F Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G van Berkei ;01150-4866) en J. Robesin (01140-2005) REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764). REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DUIVELAND: mej. S. Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865). EXPLOITATIE ADV.: L. K- M de jong (inspecteur) Terneuzen, tel 01150-4281 Th. de Bakker, Terneuzen, tel 01150-2601. M. Bogers, Oostburg, tel 01170-2893 C. Menu. Goes, tel J! 100 8030 m2 vloeroppervlakte. Bijzonder im posant is het gedeelte voor de eigen lijke winkel, dat daarvan door een galerij is afgescheiden. Beneden is de zaak volledig gewijd aan baby artikelen. De volgende verdieping toont tapijten, vloerbedekking en gordijnen. Niet minder dan vier ver diepingen zijn gereserveerd voor klassieke en moderne meubels in al lerlei stijlen en sorteringen. Archi tect Van den Berg uit Axel is de ontwerper van dit kolossale gebouw, dat een blikvanger voor de aloude winkelstraat van Terneuzen (de Noordstraat) is. De gebroeders Ha melink waren de bouwers. Zeer veel belangstellenden kwamen de heer en mevrouw Naeye-Faas hun gelukwen sen aanbieden en bijna niet te tellen waren de schriftelijke gelukwensen, bloemen en geschenken. De vrijwillige brandweer van Ter neuzen prijst zich gelukkig, dat weer dertien nieuwe leden van het korps zijn geslaagd voor het examen brand wacht 2e klasse. Deze „nieuwelingen" wonen n.l. allen in oud-Terneuzen. Gezien het feit dat vele leden in de loop der laatste jaren naar nieuw- Terneuzen verhuisden, maakte dit een zorgenpunt van de leiding uit. Ook van de brandweer te Hoek slaag den drie leden voor dit examen. Zij werden allen opgeleid door de in structeur van de Terneuzense vrij willige brandweer, de heer A. L. de Vin. De rijksexamencommissie be stond uit de heren Takema comman dant van de vrijwillige brandweer te Goes, Bogaert, commandant te Sluis en Vesseur, van de bedrijfsbrandweer van Dow Chemical. De geslaagden zijn: H. Bol, R. Coc. quit, E. Dingemanse, A. Faas, J. Ha melink, J. Korstanje, P. Priester, A. Sehoonakker, J. van de Velde, P. v.d. Velde, C. de Witte, P. de Witte en P Simons, allen *e Terneuzen. C. de Blaay, D. Jurry en J. de Pooter te Hoek. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe kanaal Gent-Terneu. zen werd in het patronaat in Terneu zen een popfeest voor jongeren ge houden. Dank zij de door burge meester en wethouders gegeven sub sidie werden de entreeprijzen sterk verlaagd. Het feest werd door tal van jongeren bijgewoond. Medewerking verleenden ae Haagse groep 1850 en de Belgische topgroep The Pebbles. De groep 1850 opende de avond met een zeer lang nummer van allerlei soli, waarin vooral de drummer zijn aandeel leverde. Deze groep muntte -ut door de com posities die geheel door de leden van de groep zijn gemaakt. Het hoogte punt van de avond was het optreden van The Pebbles, die een prima show gaven, waarin vooral de organist uit blonk, door met handen, hoofd en ellebogen zijn instrument te bespe len. Het laatste nummer „Seven wolves in the sky" werd door het pu bliek met vuurwerx ten doop gehou den. Het was een geslaagd festijn. Zware schade bij aanrijding Gis teravond om half zes reed J. van E. uit Terneuzen met een personenauto vanaf de Sluiskilse brug in de rich ting van de mr. F. J. Haarmanweg. Achter hem kwam, eveneens per auto, P. B. uit Vogelwaarde. Toen deze Van E. wilde inhalen, kwam hij in een slip en raakte de achterzijde van de auto. Deze draaide 3 4 keer om zijn as en kwam op de linkerzij in de middenberm terecht. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd, maar er waren geen persoonlijke on gelukken. Voetbal Vanmiddag, zaterdag, om 14.00 uur speelt het eerste elftal van Terneuzen een vriendschappelij ke wedstrijd tegen Middelburg 1. Biervliet „Les Copains" Op tweede kerst dag zorgt de sociëteit „Les Copains" voor een gezellige avond in hotel „De Vriendschap" Optreden zal de band „Lotus Land" met medewerking van de zangeres Bonny St. Claire. Kloosterzande Bejaarden Deze week werd door het bestuur, met medewerking van het gemeentebestuur van Hontenis- se, op twee achtereenvolgende mid dagen in de eetzaal van het bejaar dentehuis St.-Antonius aan de Groe nendijk te Kloosterzande een kerst feest georganiseerd voor de bejaar den van alle gezindten uit het be jaardentehuis en daarbuiten. De eet zaal was daartoe versierd met kerst bomen en dennegroen terwijl ook de aangerichte tafel een feestelijk aan zien hadden. Op deze middagen werd door enige honderden bejaarden een prettig kerstfeest gevierd. De oudjes werden verwelkomd door mevrouw Neeteson, die er haar voldoening over uitsprak, dat zovele bejaarden aan de uitnodiging tot bijwonen van het kerstfeest hadden gehoor gege ven. Nadat enkele van de bekende kerstliederen gezamenlijk waren ge zongen werd het woord gevoerd door Pastoor Verster van de paro chie Groenedijk, die het kerstevan gelie uit Lucas 2 voorlas en vervol gens daarover eon toepasselijke in leiding hield. Nadat een ken koffie of thee was geserveerd met koek werd door mej. D. H. B, de Neeling (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De gemeente Vlissingen zal voorlopig niet overgaan tot het afstoten van het eigen woninghezit. In de raads vergadering van vrijdag moest het college van b. en w. besluiten een voorstel van dien aard in te trekken voor nadere bestudering van de pro's en contra's die ver schillende raadsleden over dit on derwerp ten berde hebhen ge bracht. Wanneer het college het voorstel toch aan het votum van de raad had onderworpen, zou een „steken der stemmen" waar- schiinliik zün geweest. Het voorstel betrof de z.g. ..Os- tenriikse" wonineen, een aantal wo ningen in plan West en een aanbal woningen in de Walstraat. De gemeente liet destijds de hui zen bouwen om. indien nodig, woon ruimte te kunnen bieden aan ge- meentepersoneel. Een van de „zwaar ste" argumenten van b. en w. om tot verkoop over te gaan, is het ont lasten van de onderhoudsdienst van gemeentewerken, terwijl door het van de hand doen ook een niet on aanzienlijk bedrag in de gemeentekas zou vloeien. Eerste gedachte van het gemeente- nestuur ging uit naar het interesse ren van een woningbouwvereniging voor de complexen. Zou dat geen succes hebben, dan zouden de huur ders in staat moeten worden gesteld 'ie woning tot de hunne te maken- De huizen die uiteindelijk onverkocht leeg zouden komen te staan, zouden tenslotte op de vrije markt terecht kunnen komen. De eerste spreker, de heer G. v. d. Sluijs, die het woord voerde voor de prot.-christelijke fractie, was een an dere gedachte toegedaan. Hij meen de dat de huurders als eerste gega digden in aanmerking dienden te komen. De heer v. d. Sluijs wees er ook op, dat thans onrust bij de be woners is ontstaan. Hij achtte het daarom van belang, dat de gemeente nu een duidelijk standpunt inneemt, waarbij terdege met de belangen van de huurders rekening wordt gehou den. Verkoop aan woningbouwver eniging achtte hij minder gewenst, omdat die om de woningen exploi tabel te maken de huur met wel een 1 100,per maand zouden moeten verhogen. In dit verband achtte hij het ook gewenst, dat de irreëel lage huren van nu geleidelijk worden op getrokken in overeenstemming met het „genoten woongenot". Nadat de heer J. v. d. Sande (Boe renpartij) zich had afgevraagd of de woningbouwverenigingen wel op de woningen waren gesteld, kantte de heer J. Hekhuis (P.v.d.A.) zich fel Ned. herv. predikante te Klooster zande een Zweeds kerstverhaal voor gelezen, dat zeer in de smaak viel. Vervolgens werd door enige jeugdige scholieren een kersttoneeltje opge voerd. Nadat de heer Kuijpers zijn voldoening had uitgesproken over hetslagen van de feestmiddag kwam met het zingen van het Stille nacht heilige nacht. Koewacht Bejaardenschieting Aan de De- jaardenschieting bij W. Thijs werd door 31 schutters deelgenomen. De uitslag luidt: hoogvogel: Th. v. Geet- sum te Zuiddorpe, eerste zijvogel: A. de Coninck te Koewacht, tweede zij vogel: A. van Pottelberghe te Koe wacht, tweede hoogvogel J. de Schep per te Koewacht. De meeste kleine vogels werden geschoten door P. Se- rarens ce Kloosterzande. Nieuw-Namen Nieuwe feestzaal Vandaag 21 december zal de nieuwe feestzaal ..De Veehandel", Hulsterloostraat 82 in ge bruik worden gesteld. De openings plechtigheid vindt plaats om 20 uur. Waterlandkerkje Bij de behandeling van een schrij ven van de Provinciale Bibliotheek van Zeelan^ om financiële mede werking te verlenen bij het tot stand komen van een bibliotheekvoorzie ning in West-Zeeuwsch Vlaanderen blijkt dat b. en w. graag zouden ad viseren het geldelijk aandeel ervan ter beschikking te stellen. De finan ciële toestand der gemeente is echter van dien aard dat die vrijheid niet gevonden kan worden. Besloten werd dan ook niet bij te dragen in de kosten van de bibliotheekvoorzie ning voor W. Z. Vlaanderen. Aan de Z.V.U. te Middelburg wordt een bijdrage verleend van f 50,als tegemoetkoming in de kosten van het concert dat gegeven is op 13 de cember jl. in de NH-Kerk. Aan het Bach-comité te Aardenburg zal f 25,- verleend worden. De bouwverorde ning wordt gewijzigd in verband met het feit dat er in de gemeente geen verordening wordt vastgesteld voor de seizoenwoonverblijven. Met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten wordt een nieuwe rekening-courant-overeenkomst aan gegaan en wordt tevens besloten het crediet in rekening-courant ingevol ge die overeenkomst voor 1969 vast te stellen op f 200.000,-. Aan het Waterschap het Vrije van Sluis wordt circa 2900 m2 grond ver kocht uit het bestemmingsplan ten behoeve van de aanleg van de weg Waterland-korkj e-Sint Kruis. tegen een verkoop op de vrije markt. Dat zou naar zijn mening de specu latie alleen maar bevorderen. De heer W. Hamerlinck (KVP) bleek het dichtst bij het standpunt van b. en w. te staan. Wanneer de huurders niet wilden kopen, zouden naar zijn mening de woningbouwverenigingen een kans moeten krijgen. De heer E. Oosterhuis (VVD) kwam met een onvervalst liberaal geluid „Het doe] voor de gemeente is toch om gelden terug te krijgen die er in logisch dat deze woningen als de zijn geïnvesteerd. Dan is het toch huurders niet willen, op de vrije markt worden gebracht P.v.d.A.-fractievoorzitter E. de Pries ter kwam tenslotte met de suggestie om de wonipgen in gemeentebezit te laten en het onderhoud aan de wo ningbouwverenigingen te besteden. Wethouder F. Smit wees er in zijn beantwoording op, dat de belangen van de huurders bij de woningbouw verenigingen juist in goede handen zouden zijn. Kopen achtte hij voor de bewoners niet bepaald aantrekke lijk, omdat de lasten voer hen dan aanmerkelijk zouden stijgen. Zijn gedachte dat het allicht verstan diger was om de gehele zaak nog eens opnieuw te bezien, bleek korte tijd later die van het gehele college te zijn, waarop loco-burgemeester Ch, Gillissen-Verschage de hamer liet vallen Kloetinge Swing-in-sing-in Zaterdag (vandaag) komen 22 zingende teen agers op uitnodiging van de Jeugd- dienstcommissie naar Kloetinge. Het betreffen hier hoofdzakelijk tie ners uit IJzendijke en omgeving die in het verenigingsgebouw voor een gezellige swing-in-sing-in zullen zor gen. Alle jongeren uit Kloetinge en omgeving zijn welkom. De avond begint om acht uur. Onkruidbestrijding De vereni ging van oud-leerlingen van de land- en tuinbouwwintercursussen heeft in Amicilia een bijeenkomst gehouden waarop de heer H. J. Mand-ersloot sprak over onkruid- en ziektebestrijding in Het komende oogstjaar. Op deze leerzame avond werd tevens druk gediscussieerd over de nieuwste methoden. Bejaarden De bejaarden van Kloetinge hebben in het verern gingsgebouw het kerstfeest gevierd. Er was een uitgebreide liturgie, zang van een koortje der vrouwen vereniging „Fébe" en natuurlijk veel samenzang. Mejuffrouw Dekker vertelde een kerstverhaal en mevrouw Korstan)e- v. d. Plasse declameerde. Ook was er een broodmaaltijd. De leiding had mevrouw Hilhoist. Onder de aanwezigen bevonden zich ook burgemeester P. Daniëlse en ds. Ph. Hilhorst, Namens de bejaarden sprak ae heer J. Leijs een dankwoord. Kruiningen Kerstconcert Het Hulster ge mengd koor zal op eerste kerstdag in de hervormde kerk te Kruiningen een kerstconcert geven om 9.55 uur. Het orgel wordt bespeeld door San der van Marion; Dick Gout, fluit en Rob Kranen, hobo. Het geheel staat onder leiding van Jo Ivens. Het concert zal worden uitgezon den over radio Hilversum I (TROS). Kwadendamme Nachtmis Ook dit jaar zal de plechtige nachtmis worden opgeluis terd door de fanfare Con Affezzione onder leiding van de heer Van der Singel. Voor en na de kerstviering zal de fanfare variaties op bekende kerstliederen ten gehore brengen. Het kinderkoor verzorgt onder lei ding van Elly de Pundert de koor zang. De mis begint om 12 uur. 's-Gravenoolder Speeltuinvereniging De heren J. Roodbeen, W. A. de Leeuw, D. Egge- been, J. de Visser en Jac. Lokerse hebben sinds enkele dagen zitting in het bestuur van een speeltuin vereniging. De vereniging probeert zo snel mogelijk veel leden te werven. Wanneer zij in deze poging slaagt, zal het gemeentebestuur waarschijn lijk ook haast maken met de aanleg van een speeltuin. Het gemeentebe stuur heeft namelijk eerder dit jaar toegezegd voor een speeltuin te zor gen, als de indieners van het des betreffende verzoek voor de oprich ting van een speeltuinvereniging zorgden. Filmavond Door het Rode Kruis werd een filmavond verzorgd in het Dorpshuis. Vertoond werd de film „Spencers Mountinan". In de pau ze werd er een verloting gehouden. De voorstelling werd matig bezocht, 's-Heerenhoek Aanrijding Bij de kruising Sint- Willibrorduslaan - Werrilaan vond een aanrijding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door J. N. en een op de Werrilaan geparkeerde personenauto van de heer G. van G. De vrachtauto gleed tengevolge van het gladde wegdek tegen de perso nenauto. K.V.O. De plaatselijke afdeling van de K.V.O. hield een bijeenkomst in de Jeugdhoeve. Na de verwelko ming door de presidente mevrouw van '1 Westeinde-Goense, werd een demonstratie gegeven door de PZEM Er werden verschillende heerlijkhe den op de elektrische kook-en bak- apparaten klaargebmaakt, die on der de leden werden verloot. Na afloop dankte de presidente het de monstratie-team van de PZEM, die de talrijk opgekomen dames een leerzame avond had aangeboden. Carnaval Er zijn twee verschil lende vergaderingen gehouden voor de bespreking van het komende car naval. De ene vergadering werd gehouden door de carnavalsclub de „Hapsnurkers" bij één van de leden aan huis. De andere vergadering werd gehouden door de dames-leden van de buurtvereniging „een avondje uit" van de Burgemeester van Hor- sightstraat in de zaal van het café van mevrouw Verhoeven. De dames van de van Horsightstraat zijn het eens geworden over wat ZÜ voor het kindercarnaval zullen maken. De „Hapsnurkers" hebben over het komend eerste lustrum gesproken en over het onderwerp wat zij zullen brengen voor carnaval. De financiën van de „Hapsnurkers" zijn een zwak punt, maar staande de vergadering werd besloten bij de buurtbewoners geen geldinzameling te houden. Zij hebben daarom het initiatief geno men om de kosten van het carnaval zelf te dragen. Door de heer J. van Stee wordt voor het carnaval aan de ..Hapsnurkers" een wagen beschik baar gesteld, terwijl de heer W. Rijk zijn schuur beschikbaar stelt om de wagen op te bouwen. Frijskaarting In het gebouw „de Jeugdhoeve" te 's-Heerenhoek werd een prijskaartavond van het N.K.V. gehouden. De uitslag is als volgt: 1 L. Schrieks en R. de Vos; 2 P. Vermue en J. Moison; 3 J. Pom- pernolle en N. Martens; 4 P. Hoon- dert en C. Witkam. HUISARTSEN Kloosterzande: dokter Buwalda, tel 01148-277; Aardenburg en Oostburg: dokter G. de Bruijckere te Oostburg, tel. 01170-2323 Terneuzen: dokter K. Hoving, tel. 2303; Hulst: dokter Van Lierop; Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuid- zande: dokter Beek te Zuidzande, tel. 01170-2424; Axel: dokter Schiltman; Schoondijke, Breskens en Groede: dok ter Van de Maas te Breskens, tel. 01172-1466; IJzendijke, Hoofdplaat en Biervliet dokter Lockefeer te IJzendijke, tel. 01176-366; Middelburg: dokter Pel, tel. 2585 of 3543; Vlissingen: zaterdag dokter De Greef, tel. 2121 en zondag dokter Kant, tel. 3987; Goes dokter Van Peer, tel. 5306; Borssele en Nieuwdorp: dokter Kiviet, tel. 01105-203; Hoedekeuskerke en Kwadendamme: dokter Kole, tel. 01193-262; Driewegen, Ovezande, Lewedorp en 's-Heerenhoek: dokter Geldof; 's-IIeer Arendskerke, Wolphaartsdijk en Ileinkenszand: dokter Van Maanen tel. 01106-234; Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rllland-Bath: dokter De Beij, tel. 01130-344; TANDARTSEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter A. van de Lee, Walstraat 2 te Axel, tel. 1686. Spreekuur zaterdag 10-10.30 en 18-18.30 en zondag van 12 tot 12.30 uur; Walcheren: dokter Van de Veen, Lange- viele 47 te Middelburg, tel. 01180- 2882. Spreekuur zaterdag 9-10 en zon dag 11-12 uur; WIJKVERPLEGING Vogelwaarde, Hontenisse en Graauw: zuster De Schrijver, tel. 01142-313; Clinge, St.-Jansteen en Nieuw-Namen: zus-ter Colsen te St.-Jansteen, tel. 01140-2368 (b.g.g. 3223); Philippine, Hoek en Sluiskil: zuster Bauwens te Hoek, tel. 01154-274 (b.g.g. 008); IJzendijke, Hoofdplaat, Biervliet en Breskens: zuster Snel te Biervliet, tel. 01152-216 (b.g.g. 008); Oostburg, Zuidzande en Cadzand: zus ter Buysse te Oostburg, tel. 01170- 2973 (b.g.g. 008); Aardenburg en Sluis: zuster Anna te Sluis, tel. 01178-2973 (b.g.g. 008); DIERENARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter H. van de Vijver te IJzendijke, tel. 01176-388; Hulst en Nieuw-Namen: dokter De Nijs te Hulst, tel. 01140-3004; Axel en Zaamslag: dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366; Noord- en Zuid-Beveland: dokter Ga- keer, tel. 01195-283; APOTHEKERS Middelburg: Hummeten, tel. 2134; Terneuzen: Hamiann, tel. 2060; Goes Geirnaard, teL 5255; Vlissingen: Van de Kleine Mulder, tel. 2370. Van onze adverteerders DE RUDDER-BOUVAIN Gisteren heeft de speciaalzaak voor corsetterie en bandages van de Rud- der-Bouvain Weststraat 27 in Axel haar geheel vernieuwde en vergrote zaak heropend. Door de steeds uit breidende klantenkring en vergroting van de sortering was uitbreiding van de verkoopruimte noodzakelijk geworden. Naast de enorme sorte ring confectie van de bekendste mer ken, kap men in deze zaak terecht voor maatwerk uit eigen atelier, waarbij men verzekerd is van 'n vak kundige service. Door ver- en uitbouw heeft men nu 80 m2 vloeroppervlakte beschikbaar gekregen waarin op decoratiepane len en in glazen kasten de artikelen overzichtelijk zijn opgesteld. Verder zijn er enige ruime paskamers ge projecteerd, welke de gelegenheid geven de juiste keus te bepalen. De ze zaak heeft zijn klantenkring door geheel Zeeland en het Belgische Oost-Vlaanderen. DEN HAAG Voorlopig dj, scheepswerktuigkunde: R. f Middelburg; H. B. de Poorter vü' I seke; H. de Quellereij, Vliss'in» A. P. Wensink,' Vlissingen. KAPELLE —Voor het staats»; tijkdiploma boekhouden slaagde heer N. Eversdijk Mzn te Morgen, zondag 22 december; Hansweert: 4.32 en 17.01 u», Terneuzen: 3.50 en 16.22 uur' Vlissingen: 3.23 en 15.50 m,' Wemeldinge: 5.16 en 17.41 uur Maandag 23 december: Hansweert: 5.22 en 17.51 uur Terneuzen: 4.41 en 17.13 UUr' Vlissingen: 4.15 en 16,41 tin,' Wemeldinge: 6.04 en 18.33 uur IJZENDIJKE Café De Lozanne 20. uur Jongerensoc. OOSTBFRG Ledel 20 uur Mijn prinses, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Ongeremde driften, 18 j. HULST P. de Bruijn 19 uur Biljartprijskamp en seriekaarting Bioscoopgebouw 20 uur Raspoetin, 18 j. KRUININGEN Ons Dorpshuis 10 uur Muziek- en songfestival HANSWEERT De Harmonie 16 uur Postduiventen- toonstelling HENGSTDIJK P. de Waal 15 uur Binnenschieting KOEWACHT A. de Bock 15 uur Schieting KLOOSTERZANDE J. de Waal 15 uur Wildschieting VLISSINGEN Bomvrije Toren 1121 uur Natuurtentoonstelling SAS VAN GENT Café Schuttershof 15 uur Schieting BRESKENS Dienstencentrum 1317 uur Prentbriefkaartententoonstelling SLUIS „De Molen" 19.30 uur Dansen NIEUWVLIET Parkzicht": Seriekaarting ANTWERPEN Ambassades: Romeo en Juliette 18 j. Astra: Peyton Place 18 jaar Astrid: Met de engelen komt er last a.l. Capitole: Asterix en Cleopatra a.l. Metro: Jungle-boek a.l. Rex: Er is een man in mamma's bed a.l. Rubens: Oliver a.l. Savoy: Le Corniaud a.l. KVO 20 uur Assepoes KNS 20 uur De wijze kater (Heijermans) GENT Agora: Daniel Boone op -het spoor der Cherokees a.l. Normandië: Vrij leven 14 jaar Scala: De koning der joden a.l. KNS 20 uur Een meisje in de soep (Frisby) ST.-NIKLAAS Eden: Liefde in vier dimensies 18 jaar Renova: Geschreven in de wind 18 j. Select: De gelukkigste der miljonairs a.l. TURNHOUT Forum: De bende van papa 18 jaar Kursaal: De Witte a.l. Palace: Coogan's bluf 18 jaar IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongerensociëteit VLISSINGEN Bomvrije Toren 1121 uur Natuurtentoonstelling ST.-JANSTEEN E. Ottjens 913 uur Duivententoonstellirvg Verenigingsgebouw 19.30 uur Toneelu itvoering Alma de Guchteneire 19 uur Prijskaarting TERNEUZEN Luxor 14.30 uur F.B.I.-story 14 jaar 17 en 20 uur Ongeremde driften 18 j. OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur Mijn prinses 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 14.30 en 17.151„» Eldorado 14 jaar 20 uur Raspoetin 18 jaar Mevr. Schopman: HoktentoonstelliM S. Blommaert 15 uur Binnenschip G. Lijbaart 19 uur Prijskaartin» P. Wentzler: Hoktentoonstelling J. van Helsland: HoktentoonstelliM STOPPELDIJK Het Wapen van Zeeland 18,30 uur Prijskaarting GOES De Veste 14—17 uur Expositie magWf realistische tekeningen van Robert Maaskant. ZUIDDORPE Centraal 15 uur Kalkoenschieting GROENENDIJK Eddy Morcus 19 uur Prijskaartinj TERHOLE R. van Geertruy 19 uur Prijskaarting ZANDBERG P. Leeraert 15 uur Binnenschietijg LAMSWAARDE R. Heijens 15 uur Wildschieting KOEWACHT A. de Schepper 15 uur Schieting J. de Guchteneire 15 uur Schieftg BRESKENS Dienstencentrum 1317 uur Prentbriefkaartententoonstelling NIEUWVLIET „Parkzicht": Seriekaarting VLISSINGEN Bomvrije Toren 11—21 uur Natuurtentoonstelling ANTWERPEN Bioscopen: Als onder Vandaag. KVO 14 uur Tristan en Isolde 20 uur Monika KNS 15 en 20 uur De wijze kater (Heijermans) GENT Bioscopen: Als onder Vandaag. KVO 14.30 uur Die lustige Witwe 20 uur Ernani KNS 15 en 20 uur Een meisje in de soep (Frisby) ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder Vandaag. TURNHOUT Bioscopen: Als onder Vandaag. ST.-JANSTEEN Verenigingsgebouw 19.30 uur Toneeluitvoering TERNEUZEN Luxor 20 uur F.B.I.-story 14 jaar GOE& De Veste 14—17 en 19—21 uur Expositie magisch-realistische iêtóv gen van Robert Maaskamp. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Raspoetin 18 jaar BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering Dienstencentrum 1317 uur Tentoonstelling prentbriefkaarten VLISSINGEN Bomvrije Toren 11—21 uur Naituurtentoonstelling ANTWERPEN Bioscopen: Als onder Vaiwaa& KNS 20 uur De wijze kater (Heijermams) GENT 4 e. Bioscopen: Als onder Vandaag. ST.-NIKLAAS Tr Bioscopen: Als onder Vandaag. TURNHOUT Bioscopen: Als onder Vandaag- RILLAND-BATH Gemeentehuis 19.30 uur Raaasve1* ADVERTENTIE^ Vraagt naar onze concurrerende rentetarieven HULST: Houtmarkt 6 Tel. 01140—3456 TERNEUZEN: Kersstraat 13 Tel. 01150—3553 Nog tuiten onze oren fraaie pleidooien, in h| derlands en sappig voor samenwerking in de De. I grootheid van visie op de D< gemeenschappelijkheid van gen in de'Delta. Het werd <1 gezegd, door premiers en n| bij de opening van het kana; Terneuzen. Een concrete vei drong naar voren in de baai: dankwoorden en gelukwenst was de verklaring van minisl ker, dat hij een „aanvankelijl keurstracé" voor een vaste oe binding over de Westerscheid gekozen. Het is, zoals wij re< voerig hebben gemeld, he Kruiningen-Perkpolder. Wat de minister met „aarl lijke voorkeur" bedoelt, is duister, omdat het woord kelijk" hier wat vreemd a^ Het aanvankelijke wordt imn kenmerkt door aarzeling; kelijk wilde ik dit, maar bijl inzien werd het dat!" Als „aanvankelijk"' van de minisl mogen opvatten, dan is er nor dat de minister begrip zal voor de adviezen, die hem naJ leiding van zijn „aanvankelijk cékeuze" vanuit Zeeland zulH reiken. Deze adviezen luiden: de vaste verbinding veel westc liefst ter hoogte van Terneuze| Waarom juist hier? Wel naar de mening van vrijwel] die zich in Zeeland met deze bezighouden, met een oeverv ding in de centrale delta, hef logisch optimum wordt bereik nister Bakker heeft o.m. gezed het tracé Kruiningen-Perkpoldi technische en financiële rei hem als het meest geschikte komt. Ook dit is evenals dat „aanvankelijk" in dit verband cryptisch. In feite bedoelt de ter dat het Terneuzense tracé moeilijker en langduriger k| vergt, waardoor het uiteraard een duurder karwei wordt. Het voudigste project is (logischerv ook het goedkoopste. Met ar woorden: de minister heeft on dat de oeververbinding van voorkeur minder kost dan het nologisch betere waarvoor Zes opteert. Het woord technisch ha ook kunnen weglaten. Het mag vreemd aandoen al: ten aanzien van een project dat derden miljoenen gaat kosten mier De Jong sprekend invoere het moment dat hij (ten aanhorc heel Nederland en België) gev de van het gevaar van pietepeuf heid in de Delta. Toch doen wij zulks. De oeververbinding is n.l. van een mate groot belang voor de ii structuur in dit deel van Europa, het geven van een te zwaar gev san de kostenfactor in feite op oor premier De Jong gelaakte «peuterigheid lijkt. De Scheldetunnel is al lang gee aa of regionaal stokpaardje rr n zal het steeds minder word aat het niet onze financiële acht zijn ^ie een compro race le.dt, te meer niet nu aan se nisch kunnen van deze genei 1'e de plannen voor de kanaal I 9een grenzen worden gestel (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 - Huls 2478 - 3558 b.g.g. 2209 regei cij: luii DE Bil T r. ten votn- T e tveersvooruitz steld door h". S-Sxen maandag, og 18/»uurrl'ueS-Ml0pvr^ «odes*4 Weer met enkeIe r 8emiddeMrSV00ruitzichten zoe„dag?Ver Norland temp"' I^p,nrd„r dan 30 procent; m maal; max graden boven r Ven normaalMjan 2 tot 7 graden dode van ml ?s °P een droge cent; 12 uur: 40 f 'taak 20 procent" ë6heel droog niaanda'g:erSV00ru'tzicilten zijn v temp";' meer-'rio do" 80 Procent; m "taal; max t» graden boven r if* Cmaa e^P': 2 tot 7 graden i°de van mi» op een droge Cent; kans^ "S ens 12 uur: 60 f taaal: 30 pr^ent" geh8el droog

de Stem | 1968 | | pagina 2