iriel FC TWENTE IS NIET BANG... Vandaag geen voetbal HANS HEIMAN WERD RESERVE „Figuranten weerden zeer mis brak met Willem II s»-ï£: „De supporters zijn nerveuzer dan de spelers'' (Willem de Vries) NELEMANS Hockey- programma TOTO WINNAAR: KWART MILJOEN minuten - Sydney Kersttoernooi Zeeuwse schaakbond I ii lég, J UzagCarmen ÏO ;en 13-4554 e en kwaliteit. a geleverd die cc DAF55 de zelfs meer dan -55 Variomatic motoren ach- in Turkije - in 56e plaats, mwerking van Team Londen- jnden. Wij stel- fnken die door lat te bereiken. eindhoven Inhaalprogramma amateurvoetbal kunststof keuken naar keukenimport EEN ZALIG KERSTFEEST 99 ARBITER NAAR GESTUURD F'vmteir^c r?P?üH!aa»ö e .•r~* r in -i r r.>j: Ferrania 3 M levert altijd uw Ferrania Dia's 28 (van 24 x 36 mm) voor fl. 15.- S5t 50 ■Z/SfTERDAGK21tüECEAAB'E&tfT9ó8 tlledig gereviseerd, VT 81-86 il, na 6 uur 4552- m 1155-1997 9 KEES RIJVERS (Van onze sportredactie) BREDA Vandaag zal er niet gevoetbald worden. In verband met de gesteldheid van dé terreinen be sloot de KNVB de zaterdagcompe titie geen doorgang te laten vinden. Bovendien besloot de bond ook de vastgestelde wedstrijden voor de B- elftallen af te gelasten. De hockey- competitie lijdt eveneens onder de weersomstandigheden. De voor van daag bepaalde ontmoetingen zijn ver schoven naar morgen. Dit wil ove rigens niet zeggen dat afgelasting voor zondag is uitgesloten. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het kleine inhaal programma voor het amateurvoet bal heeft geen uitbreiding onder gaan. Voor Internos en VCW is de zondag in 2 B wel degelijk belang rijk. De inzet bij dit duel is de aan sluiting bij de middenmoot. Zeeland Sport zal zich weinig illusies maken by RAC. In de derde klassen staan de wed strijden tussen Zundert en Bavel en Goes en Vogelwaarde het meest in de belangstelling. WE en Right'Oh I hebben een van de onderste plaatsen in 4 P als belangrijke inzet. In de I vierde klas G bijna een volledig pro gramma. Alle koplopers komen in actie, waarbij Halsteren wel voor de zwaarste opgave staat. In 4 H maar twee duels: Clinge-Renesse en Oost- burg-Hansweertse Boys. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Een inwoner van Holten heeft FC Twentes administrateur Gerrit Lubbers door middel van een brief verzocht twee entreekaarten te reserveren voor de eerste Europacupwedstrijd van het volgend seizoen. Dit verzoek getuigt van het onbegrensde vertrouwen, dat een niet-Enschedeër heeft in het dit seizoen vriend en vijand verrassende F.C. Twente. Er zijn legio voorbeelden van de enorme populariteit, die de Enschedese eredivisie club zich in enkele maanden tijds verwierf. Zo kondigde deze week de En schedese kastelein Toon Pieterson aan, dat hij bij een zege van F.C. Twente op Feijenoord de terugtocht van Rotterdam naar Enschede te voet wil maken. Een belofte, die we uiteraard met een korreltje zout moeten nemen, maar die toch de liefde voor het F.C. illustreert, „Ik geloof, dat de supporters nerveuzer zijn dan de spelers", zegt aanvoer der Willem de Vries, als altijd de rust zelve. De wedstrijd tegen Feijenoord heeft hem geen slapeloze nachten bezorgd, zijn medespelers ook niet. Eddy Achterberg: „Ik ben niet bang voor Feijenoord". En Dick van Dijk: „Ik kom uit het westen, ik zal ze in Rotterdam wat laten zien". F.C. Twente's succesvolle elf bruist van zelfvertrouwen, zonder dat kan worden gesproken van overmoed. Trainer Kees Rijvers zei het na afloop van de ontmoeting F.C. TwenteN.E.C. reeds: „We staan een punt voor. Dat is een mooie uitgangspositie. We kunnen proberen op winst te spelen en zelfs als we zouden verliezen is er nog niets aan de hand. Dan staan we één punt achter. Bovendien is verliezen van Feijenoord in Rotterdam geen schande. De wedstrijden tegen M.V.V. en D.W.S., die voor de komende weken op het programma staan vind ik niet minder moeilijk. Die mogen we namelijk niet verliezen". Kees Rijvers heeft deze week geen speciale voorzieningen getroffen. De ploeg is voorbereid als op andere competitiewedstrijden. Feijenoord concen treert zich sinds vrijdag in het KNVB-sportcentrum te Zeist op het duel, dat de voetballiefhebbers in Rotterdam, Enschede en ook ver buiten deze plaatsen al wekenlang bezig houdt. F.C. Twente wil van een trainings kamp niets weten. „In je eigen bed slaap je het beste", zegt voorzitter C. Hil- brink en trainer Rijvers is het daar helemaal mee eens. Over de kansen laten de spelers zich niet minder voorzichtig uit dan hun trainer. Willem de Vries: „Feijenoord moet aanvallen, wij hebben met Dick van Dijk- en Theo Fahlplatz een paar snelle jongens in onze voorhoede. Om dat Feijenoord wel iets moet wagen kunnen voor ons kansen ontstaan. Ik ben daarom van mening, dat wij echt niet kansloos zijn, al zal het eTg moei lijk worden." Vorig seizoen verloor F.C. Twente in Rotterdam met 6-0 van Feijenoord. De omstandigheden van toen en nu zijn niet te vergelijken. Feijenoord had nog een kans. op het kampioenschap, F.C. Twente was zeker van een goede middenmootplaats en had zijn aandacht volledig geconcentreerd op een toernooi om de KNVB-beker, waarin de club was doorgedrongen tot de halve finales. Vier dagen na de ontmoeting met Feijenoord stond voor de F.C. het bekerduel tegen Ajax op het programma. Een herhaling van de wedstrijd van de vorige competitie vrezen de En- sehedeërs niet. Zij zijn overtuigd van eigen kunnen. Dit seizoen heeft aange toond, dat F.C. Twente voor geen enkele ploeg in de eredivisie opzij behoeft te gaan. F.C. Twente is zelf bezig een voetbalgrootheid te worden en voelt zich sterk, omdat zelfs een eventuele nederlaag de fraaie positie op de rang lijst niet in gevaar kan brengen. Het is geen wonder, dat de Feijenoorders aanzienlijk nerveuzer zijn. Zij mogen immers niet verliezen. Trainer Ben Peeters bleek niet bereid om iets over de ontmoeting met F.C. Twente te zeggen. „Ik heb geen tijd, ik ben deze week veel te druk", was de enige reactie van de Hagenaar, die sinds het begin van het vorig seizoen de tech nische leiding bij Feijenoord heeft. Dat de Feijenoorders niet gerust zijn op het resultaat staat echter wel vast. Doelman Eddy Pieters Graafland heeft er al enkele keren blijk van gegeven, terwijl Rinus Israels onlangs duidelijk te kennen gaf F.C. Twente te vrezen. „Ik heb FC Twente nog niet gezien maar uit wat ik in de kranten heb gelezen moet ik toch opmaken dat ze sterk zijn. Ik geloof dat ze de mo gelijkheden hebben om het vol te houden. Twente is .volgens mij een :sterk geheel en dat verklaart hun succes". De wedstrijd zal niet worden geleid door scheidsrechter Boogaerts. Hij heeft zich wegens ziekte moeten afmelden. Hij zal worden vervangen door de heer J. F. Dorpmans. (Van onze schaakmedewerker) ZIERIKZEE Vandaag organi st de schaakvereniging Zierikzee net kersttoernooi van de Zeeuwse schaakbond. Dit toernooi wordt ge houden in het „Huis van Oranje" je Zierikzee. Er zal een drieronden- oernooi worden gespeeld in groepen van vier personen. De eerste ronde egmt 's morgens om tien uur en e™'St om één uur. im ronde begint om één a«raen eandigt om vier uur en de :e rwde begint om vier uur en ndigt om 7 uur. Tempo: 40 zetten anderhalf uur. Eventuele arbitra- wü? aflooP- Prijsuitreiking na de n™ r.c"lt'e. Pen groep zijn er twee jjwwn beschikbaar. Bovendien is er a ^uhoonheidspartij voor de mooi- iJï® een prijs voor de in Wste tijd gewonnen partij. (ADVERTENTIE) (Van omze sportredactie) AXEL „Ik ben niet gedepri meerd. Voor mezelf ben ik er van overtuigd dat mijn kans weer zal komen", aldus Hans Herman, - de Axeise voetballer die momenteel aan zijn tweede seizoen bij de Belgi sche tweede klasser (betaald voet bal) St.-Nicolaas bezig is. Van de dertien competitiewedstrijden die zijn club tot nu toe achter de rug heeft speelde Hans Herman er slechts drie van het begin tot het einde mee. Dit cijfer staat in schrille te genstelling tot het aantal wedstrij den dat hij vorig jaar in het eerste van St.-Niklaas speelde. Toen was hij het hele seizoen zeker van zijn plaats in de voorhoede en als hij niet voor zes weken was geschorst had hij de volledige competitie bij de eerste elf gespeeld. Hans Herman kan geen verklaring geven voor deze onverwachte terug slag. Hij voelt zich minstens evengoed hn conditie als vorig jaar, terwijl hij in de wedstrijden die hij meespeel de goed voor de dag kwam. Deson danks blijft men in St.-Niklaas de voorkeur geven aan andere spelers. Hans Herman: „Ik heb eens aan een lid van de keuze-commissie ge vraagd waarom ik steeds eerste re serve sta. Ik kreeg een nietszeggend antwoord en de raad rustig mijn kans af te wachten". Die kans schijnt nog niet gekomen PRINSENSTRAAT 10-12 ZUNDERT TEL. 01696-2654 - na 6 uur 2936-2418 lJij deze maken wij onze relaties er op attent dat de heer DRLESSEN, St.-Ignatiusstraat 79b, Breda NIET MEER VOOR ONS WERKZAAM IS. Wij wensen onze cliën ten, vrienden en be kenden te zijn want in de laatste wedstrijd kon Hans Herman opnieuw slechts de laatste tien minuten meespelen. Hij is intussen al voor vrijwel alle spelers een keer als plaatsver vanger opgetreden, zodat hij alle „functies" in het team zo langzamer hand heeft bekleed. De plaatsen in de aanvalsspits, waar de 22-jarige Axeise bakker thuishoort blijven ech ter behouden aan De Roos en Smet, die via trainer Boxelaar wei-den aan gekocht. In het vorige seizoen bracht De Roos de meeste tijd op de reser vebank door.. Volgens Hans Herman zou de wer kelijke reden van z'n degradatie kun nen zijn dat hij niet in het systeem past dat St.-Niklaas speelt. „Dat werd onlangs in een Belgisch dag blad beweerd en het is mogelijk dat het inderdaad de reden is. In het eerste van St.-Niklaas wordt name lijk erg kort gespeeld, terwijl ik het moet hebben van dieptepasses het zou dus eventueel kunnen dat ik op het ogenblik niet in bet systeem pas, maar dan blijft het nog altijd de vraag waarom ik vorig jaar dan wel een vaste- plaats had", aldus Hans Herman. Dit seizoen heeft de Axeise voet baller de meeste wedstrijden in het tweede team van St.-Niklaas ge speeld. Dat bracht voor hem ech ter de moeilijkheid mee dat er op zaterdag gevoetbald moest worden, terwijl hjj zijn op die dag in de bak kerij van zijn vader niet gemist kan worden. Herman: „Ik speel daarom alleen de thuiswedstrijden van het tweede mee. Dat betekent dus eens in de twee weken op zaterdag een hele wedstrijd en verder vrijwel el ke zondag op de reservebank bij het eerste afwachten". Hans Herman: „De reserveploeg valt me tegen, dat had ik me heel ainders voorgesteld", heeft er goede hoop op dat zijn kans binnenkort zal komen. St.-Niklaas, dat de vijfde plaats op de ranglijst bezet, verloor de twee laatste wedstrijden, hetgeen voor de samenstellers van het team wellicht aanleiding kan zijn om ver anderingen aan te bregen. Als de keus ook tn de tweede helft van de competitie niet op hem valt wil Hans Herman aan het einde van de competitie toch eens nader met zijn bazen over deze situatie pra ten. Hans Herman: „Wanneer ik steeds in het B-team zou moeten spelen wordt het voor mij een stuk minder aantrekkelijk omdat een plaats in het reserveteam natuurlijk voor de toekomst veel minder perspectief geeft. Hoewel ik er financieel niet slechter op word moet ik me dan toch afvragen of het voetballen in St.-Niklaas op deze manier nog wel aantrekkelijk genoeg is". iU ff. J M F y I 1 11 15 Feijenoord in training voor de wedstrijd tegen FC Twente, morgen in Rotterdam. De oefeningen vonden plaats in de kantine van het stadion. Op de foto Israel die de „hindernis" Van Haneghem neemt. (Van onze sportredactie) ALKMAAR „Eindelijk is het ge lukt. Veel beurten, maar dat is niet erg. Van Henny de Ruyter winnen, is geen gemakkelijke opgave. Mijn eerste punten zijn binnen. Dat ver zacht wat van de tegenslagen van de eerste dag. Er kan nu nog van alles gebeuren", vertelde Tiest Brosens na zijn overwinning op de Waalwijker Henny .de Ruyter in het Nederlands kampioenschap driebanden. Maar liefst 89 beurten had Brosens nodig. Veel Maar dat hadden alle spelers gistermiddag. Het vlotte niet. Men was duidelijk bang voor elkaar. Spelers die voor het begin van het toernooi als gemakkelijke prooien werden beschouwd door de favorie ten, ontpopten zich als gevaarlijke biljarttijgers. Doggen dacht halver wege de partij tegen good old Jan Broekhuizen de punten al binnen te hebben. Broekhuizen bewees echter dat hij niet wenste te worden uitge vlakt. Doggen won maar met moeite. Rini van Bragt kreeg tegen Soeter- broek, eveneens als een figurant be stempeld voor dit toernooi zijn eerste verliespunt te incasseren. Verrassend onverwacht. Wie had immers verwacht dat Jan Doggen zeer zelfverzekerd spelend, rustig ca rambolerend, in moeilijkheden de grootste moeilijkheden zou wor den gebracht door Broekhuizen. Do Arnhemmer stond na 36 beurten nog met 1536 achter. Wat kon de kas telein uit Heerle nog gebeuren. Niets immers, alles ging zoals gepland. Broekhuizen zou wel even geklopt worden. Doggen had echter buiten de capaciteiten van de Arnhemse routi nier gerekend, voor wie het geen moeite is het wapen der carotte met grote vaardigheid te hanteren. Het liep ineens allemaal tegen. Broekhui zen legde Doggen veel stootbeelden voor waarvan hij stond te rillen. Dog gen miste vele malen, goede aan- vangsstoten achterlatend. Broekhui zen stond immers toch ver achter. Maar daarin vergiste Doggen zich. Broekhuizen werd niet geïmponeerd door Doggen. Met groot gemak liet hij series van 3 en 4 noteren. Hij liep langzaam in. Hij ging Doggen een verbouwereerde Doggen zelfs voorbij. Na zo'n 78 beurten het ge raffineerde offensief van Broekhui zen leverde wel beurten wees het scorebord 5453 aan in het voordeel van Broekhuizen. Precies op tija kwam het herstel van de Heerlsese top-driebander. Net als een dag tevo ren tegen Lorist sloeg hij op het al lerlaatste moment bikkelhard toe. Met een serie van vier maakte hij de partij pas na tachtig beurten uit. Voor Van Bragt liep in het begin te gen Soeterbroek eveneens alles zoals het moest. Hij nam een ruime voor sprong van negen caramboles. Maar vechtjas Soeterbroek wenste niet voor Sinterklaas te spelen tegen zijn stadgenoot. Koel, nuchter berekend, kwam hij terug, bracht van Bragt uit balans, nam zelfs een voorsprong, die een dreigende omvang had aangeno men na 48 beurten: 46—37. Van Bragt toonde echter aan er varing rijker te zijn geworden. Hoe wel zeer nerveus spelend, liep hij weer in, kwam op gelijke hoogte en maakte ZGlfs sis eerste de partij uit waarna Soeterbroek in de nastoot toch nog tot remise kwam. Popeijus handhaafde zich in de rijen der favorieten voor de titel door Lorist gedecideerd terug te wijzen. Een Popeijus, zo uiterst voorzichtig en geconcentreerd spelend, heeft de titel binnen bereik. Hij heeft hier naar toe geleefd. Dit kampioenschap betekent veel voor hem. Hier wil hij (Van onze sportredactie) ALKMAAR De Bergense biljartarbiter Henneman is aan de kant gezet. De man die tal van arbitrale blunders beging tijdens de eerste dag van het Nederlandse kampioenschap ere- klas driebanden in Alkmaar Brosens werd daar het meest de dupe van werd gistermiddag vervangen door de Rotterdam mer Bob Jansen. De Alkmaarse internationale arbiter Machiel Gobets, in Alkmaar een van de grootste organisators in dit kam pioenschap, kreeg van de tech nische commissie van de K.N. B.B. de volmacht op te treden als Henneman opnieuw grove fouten zou maken. Hij moest de spelers eerst raadplegen wat die ervan dach ten en kon daarna zelf beslissen. Henneman kreeg nog één kans van de spelers. Drie waren tegen zijn optreden en vijf wilden hem een laatste kans geven. Bij de tegenstemmers was Popeijus: „Ik heb gezegd dat ik onder geen be ding onder Hennemans leiding wenste te spelen". Henneman bewees niet rijp te zijn voor de arbitrage op dit ni veau. In de partij Doggen- Broekhuizen faalde hij opnieuw volkomen. Dat deed voor de or ganisators de deur dicht. Henne man werd uitgerangeerd door Gobets, die dit allemaal had zien aankomen. Gobets: „Ik heb hem zelf opgeleid, tot districtsarbiter en wist dat hij nog niet de capa citeit had voor zo'n toernooi. Toch is hij geslaagd voor het examen nationaal arbiter. Dat was voor mij al onbegrijpelijk. Gelukkig niet op mijn beslis sing. Jammer dat het zo moest lopen. Maar ik kon niet anders, anders was het een warboel ge worden". (Van onze sportredacteur) BREDABeroepswielrenner Harrie Steevens zal vandaag een contract tekenen voor de wiel er groep Cabal- lero. Hij heeft onverwacht de over eenkomst met Willem II verbroken en daar zijn de Valkenswaardse werkgevers hijzonder hoos over. Stee vens namelijk profiteerde van een administratief verzuim van Willem II dat voor 1 december het contract had moeten verlengen. De heer Opts van Willem II: „Och, dat is een formaliteit waar we ei genlijk nooit zo zwaar aan getild hebben. We zegden onze renners mondeling toe dat ze volgend jaar weer onder contract stonden en ieder een accepteerde het. Ook Harrie Stee vens die verder voor ons moeilijk bereikbaar was door zijn huwelijks reis. Onverwacht nu kwam Steevens' broer Henk, die voor Harrie ais ma nager optreedt, met de eis dat er vijftig procent (tienduizend, red.) bij het salaris moest. Anders ging Harrie weg. Een bijzonder vreemde zaak, want toen Steevens vorig jaar te kende vroeg hij zelf om een tweejarig contract. Dat gaven we en dan komt nu zo'n reactie. Akkoord, formeel heeft Steevens gelijk. We hadden hem inderdaad schriftelijk moeten meedelen dat zijn contract automa tisch verlengd werd. Maar we hadden liet mondeling al geregeld. Daarom zijn we verontwaardigd." Harrie Steevens krijgt bij Caballero een con tract voor drie jaar. (ADVERTENTIES) bewijzen nog steeds tot de allergroot sten op nationaal niveau te behoren. Geen schijntje meer van de teleur stellende Popeijus van Amersfoort. Zijn derde achtereenvolgende zége werd in 73 beurten een feit. Lorist strandde op 42 caramboles. Op de andere tafel had Brosens eindelijk zijn vorm te pakken. De Bredanaar kon weer eens breeduit lachen na zijn overwinningjip De Ruyter. Weg het pessimisme dat hem gegrepen had na zijn onfortuin op de eerste dag. Brosens heeft weer moed. Moed, die nodig is op dit .toernooi, wagr ie der punt duur 'bevochten Wordt. TON KOOMEN HARRIE STEEVENS andere baas (Van onze hockey-medewerker) BREDA Doordat zondag de In getreden vorst ook de hockeycompe- titie onderbrak, kreeg de laatste wedstrijddag vóór de aanvang van het gesloten seizoen een abrupt einde. Voor de heren-teams, spelend in de lagere klassen en voor de eerste klasse damesploegen en lagere be tekent dit bepaald geen ramp. In deze sectors wordt de competitie zo vlot afgewerkt, dat voor de tijdige be eindiging hiervan het gesloten set zoen daarop geen Invloed zal heb ben. Anders is het echter gesteld met de afwerking van de competitiewed strijden heren le klasse. Tot op he den zijn er slechts vijf wedstrijden door ieder elftal gespeeld. De com petitieleider der K.N.H.B. heeft daar om besloten, dat zondag het vastge stelde programma van vorige week alsnog zal worden afgewerkt. Bedoeling was eerst dit programma vandaag, zaterdag, af te werken maar de terreinen zijn afgekeurd. Te voren was bepaald dat de wedstrijden dan een dag zouden opschuiven hetgeen gebeurde. Breda krijgt dan zondag bezoek van EMHC en deze ontmoeting zal door Breda moeten worden gewonnen. Overigens zijn er weinig verschui vingen op de ranglijst te verwachten. Tilburg zal namelijk wel over MEP zegevieren, Venlo zal, zij het niet gemakkelijk, de match tegen 's-Hertogenbosch met de volle winst afsluiten en voör Kéep Fit mag de uitwedstrijd tegen HTCC weinig pro blemen opleveren. DEN HAAG (A.N.P.) De ene deelnemer, die alle uitslagen van sporttoto 18 goed voorspelde, zal kun nen rekenen op een brutobedrag van ƒ256.684,50. De cijfers vin sporttoto 18 (verle den week zondag) zijn: Bruto-inleg 1.901.366,10. Aantal deelnemers 870.676. PriJzenbedrag ƒ855.615. Eerste prijs ƒ256.684,50, één mel ding. Tweede prijs ƒ171.123,—, 95 mel dingen van twaalf goed, dat is 1801,20 bruto. Derde prijs ƒ256.684,50, 1785 mel dingen, dat Is 144,per kolom. Vierde prijs ƒ171.123, 120 meldin gen eerste acht: bruto ƒ1426,— per kolom. Klaasje onder de Kerstboom gratis in een raampje T~~~TT#il Mamma met de feesttaart gratis in een raampje SWis. Oma met kleine Sofietje gratis in een raampje Rietje met zijn nieuwe trein gratis in een raampje Opa op het hobbelpaard gratis in een raampje Pappa aan de sherry gratis in een raampje yr/fe 68*6 t tea*ndèron=rs. NuSverschmend^ ógfrgeD sets voor een

de Stem | 1968 | | pagina 21