Axels comité bereidt grote actie tot herindeling voor Telefoc tijdelijk Begroting Yalkenisse: post onvoorzien f 68000.- Actiecomité Axel: Activiteiten van Hulster raadslid zijn LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS Raad voor de Sluiskilse gemeenschap MIDDELBURG Doorstromingsregeling op de helling Forse post onvoorzien op begroting van Heinkenszand Zeeland steunt Limburgse motie niet Irreëel vreemd Verlichting sportveld Kloetinge volgens oude plan GOES Brugman voor Z.V.U. Hansweerr Kapelle Drukke duivenshow Nieuwe tarieven „Afvalwater"? Muziek en zang om „Scheldeprijs van Kruiningen" BRESKENS HULST Ondanks bezwaren reconstructie Markt Vanavond oprichting Beknopte algemene beschouivingen Nieuwe riolering Lof voor initiatieven van b. en w. OOSTBURG To Ruil uw o Schaf u d Ongeval op Rijkswg 58 Grondtransacties in Wemeldinge MORGEN MESTSTOFFEN Fa. De Moor* Vlaeminck Pfaff Naaimachi DRAGLINE T KABELS STE DE STEM VAN DINSDAG 17 DECEMBER 1968 Omdat niet vaststaat of het rijk ook in 1969 de doorstromingsvergoe ding, via de gemeente aan huurders van goedkope naar duurdere wonin gen zal uitkeren, achten b. en w. het niet verantwoord om thans te besluiten de doorstromingsregeling ook in 1969 voort te zetten. Het aan tal huurders dat van de regeling ge bruik maakte is in het afgelopen jaar aanmerkelijk gestegen, n-1. van 35 in '67 naar 136 dit jaar. B. en w. stellen wel voor de krotopruimings- regeling en de ontruimingsregeling saneringspanden te handhaven. Dege nen die een krot, geen saneringspand ontruimt, krijgt en vergoeding van 600, terwijl de vergoeding voor het ontruimen van een saneringspand i 1000,bedraagt. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Op de begro ting van de gemeente Heinkenszand voor het dienstjaar 1969 prijkt een bedrag van f 13.279,75 voor onvoorzie ne uitgaven. B. en w. van Heinkens zand geven toe, dat deze post aan zienlijk hoger kan worden geraamd dan in voorgaande jaren het geval was. Toch waarschuwen zij de raad er voor, niet te denken dat er nu ruimte in overvloed is. In de gewone dienst is gerekend op een stijging van de lasten door verhogingen van wedden en lonen en van sociale voorzieningen. ln de ka- pitaaldienst zijn geen nieuwe ramin gen opgenomen. Zoals gebruikelijk zullen deze in voorkomende geval len door middel van een begrotings wijziging aan de begroting worden toegevoegd. De posten, die in aan merking komen betreffen de bouw van een zwembad, een sportzaal, een dorpshuis, uitbreiding van de prot.- chr. kleuterschool en de aanleg van een nieuw industrieterrein. De saldi-reserve is opgelopen tot bijna f 96.000,-. Het zal niet nodig zijn om over deze reserve te be schikken. De begroting zal in de raadsvergadering van vrijdag a.s. worden vastgesteld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De provinciale Staten van Zeeland hebben geen re den gevonden om adhesie te betui gen aan een motie van de provinciale Staten van Limburg, waarin werd aangedrongen op een spoedige daad werkelijke decentralisatie van rijksta ken naar diensten van de provinciale besturen. Eén der bezwaren tegen de bewuste motie werd onder woor den gebracht door de heer H. IJssel (CHU). die zei dat in de motie een duidelijk programma ontbreekt. Desgevraagd verklaarde gedeputeer de J. van den Bos, dat alleen de provincie Brabant zich achter de motie heeft geschaard. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl 50 cent incassokosten), f 4,75 p maand (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Chet Zeeuwse redactie A. F Koopman (01180 7438) REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel ;01150-4866) en J. Robesin (01140-2005) REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCIIO UWEN -D UI V ELAND: mej. S Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th Klein (01150 4865). EXPLOITATIE ADV.: L. K. M de aong (inspecteur). Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakiter. Terneuzen, tel 01150-2601 M. Bogers, Oostburg, tel 01170-2893 C. Menu, Goes, tel J1100-8030. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het actiecomité in Axel, dat in het kader van de ge meentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen ijvert voor de vorming van een gecombineer de gemeente Axel, Zuiddorpe, Koewacht en Overslag, is van plan begin volgend jaar haar hoofdactie te ontketenen. Men is momenteel druk doende hiervoor de nodige voorbereidingen te treffen. In de tweede week van januari worden bijzonderheden bekendgemaakt. Het comité, dat bestaat uit een tiental particulieren, handelt geheel in de gedachtenlijn van de Axelse gemeenteraad, die onverdroten wil proberen om de deur, die door de minister vooralsnog op een kier is gezet, verder open te drukken. De minister is n.l. van oordeel dat er in de kanaalzone zeker een gemeente groot-Terne uzen moet ko men, Hij heeft echter de mogelijk heid opengelaten tot vorming van een middengemeente met Axel als centrum. Het Axelse actiecomité heeft met de gemeenteraad de over tuiging, dat Axel een duidelijke woon functie heeft. Daarom, zo meent men ligt het voor dt hand, dat de ge meente Zuiddorpe, Overslag en Koe wacht, die een typisch agrarisch ka rakter bezitten, niet bij de industrie stad Terneuzen worden gevoegd, maar samen met Axel een nieuwe gemeente gaan vormen. De Axelaars vinden de activiteiten van het „Actiecomité Behoud Koe wacht" zonder meer irreëel. „Het is ons bekend", aldus een van t'e Axelse comitêleden, „dat het Actiecomité Behoud Koewacht" maar uit één man bestaat en dat hij deel uitmaakt van de gemeenteraad van Hulst. Deze man is bezig een nieuwe, maar volkomen foute ge dachte te lanceren. Hij schijnt te vergeten, dat de mi nister in het geheel niet van plan Is Koewacht bij Hulst te voegen. Hulst U helemaal niet in het geding Het gaat alleen om Terneuzen en Axel. Daarom heeft het ook geen zin ac tie te voeren voor behoud van Koe wacht in aansluiting bij Hulst. Afgezien daarvan is het wel vreemd, dat een raadslid van de gemeente Hulst op eigen houtje een actie in Koewacht gaat voeren, die eigenlijk uit de bevolking zelf zou moeten voortkomen", zo meent het actie comité Axel. Dit comité is evenwel niet van plan iets te ondernemen tegen het ..Actiecomité Behoud Koe wacht", ln casu het Hulster raadslid J. D. J. Martens. De circulaires, die, de heer Martens, waarover we reeds hebben bericht, enige tijd geleden in Koewacht heeft verspreid hebben geleid tot een motie van de gemeenteraad Koewacht, waarin ge steld wordt dat de voorkeur wordt gegeven aan indeling bij Hulst. „Het lag voor de hand", aldus onze zegsman in Axel, „dat de gemeente raad van Hulst adhesie zou betui gen aan deze motie (op voorstel van de heer Martens, red.). Maar men schijnt niet te beseffen, dat dit al lemaal zo weinig zin heeft", zo be sluit de woordvoerder van het ac tiecomité Axel. (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE In zijn vergade ring van maandag 23 december zal de raad van Kloetinge een voorstel van b. en w. bespreken om het ou de voetbalveld aan het Noordeinde van een verlichting door middel van drie lichtmasten te voorzien. Op ver zoek van één der raadsleden hebben b. en w aan de PZEM gevraagd of het mogelijk was, de verlichting te doen verzorgen door halogeenlam pen. Dit blijkt, zo melden b. en w. de raad, om technische redenen niet mo gelijk te zijn Het college stelt nu voor om het „oude" plan. waarmee de raad in principe reeds akkoord is gegaan, ter hand te nemen. B. en w. van Kloetinge stellen verder voor, afwijzend te beschikken op een subsidieverzoek van de korf balvereniging „Blauw Wit" en wel omdat deze vereniging haar reke ning over het afgelopen jaar met een batig saldo heeft afgesloten. Voorts komt aan de orde een voor stel om met de gemeente Goes een overeenkomst te sluiten ter verreke ning van de financiële gevolgen, die voortvloeien uit de realisering van het bestemmingsplan Valckeslot-II. dat gedeeltelijk op het grondgebied van Kloetinge ligt. De maximumbijdrage aan de Stichting Zeeuwse Muziekschool zal, als de raad er mee instemt, worden verhoogd van f 2.750,. tot f 4.461,-. Voor ongeveer tweehonderd men sen bracht het gezelschap van Bert Brugman met zy-n Marionettentheater een voorstelling van ,D. Barbier van Sevilla" van Rossini Deze opera nam te elfder ure die olaats in van „Don Giovanni", dit in verband met een ongeval én ziekte van enige mede werkers. Waarschijnlijk was het daar aan te wijten, dat het muzikale ge deelte van kennelijk versleten platen moest komen. Dat nam overigens niet weg, dat het publiek zeer heeft kun nen genieten van het uiterst knappe hanteren van de meespelende mario- netten. De „ernstige figuren" deden wat traditionalistisch aan. maar in de komische typen vertoonden ook de marionetten zelf een kostelijke fan tasie. De toeschouwers hebben er een bij zonder prettige avond aan beleefd. K.P.V.-vergadering De plaatse lijke afdeling der K.V.P. hield in de zaal „Tha'lia" een vergadering waar voor de belangstelling goed was. De belangstelling op deze avond ging in hoofdzaak uit naar de samen voeging van de gemeenten in Oost- Zuid-Bevel and, die samen de nieuwe gemeente Redmecswaa! zullen gaan vormen. T.a.v. de politieke constella tie -van die raad zulen zo sooedig mo gelijk contacten gelegd dienen te worden met de andere in deze nieuwe gemeente ingedeelde dorpen. Veel kritiek werd uitgeoefend op de hoge contributie die de K.V.P. thans van haar leden vraagt. Dit punt zal onder de aandacht gebracht wor den van de Kringvergadering. Het is bijzonder druk geweest op de jaarlijkse duivententoonstelling v. de vereniging .,Oost west, thuis best" in Kapelle, die voor de twintigste keer werd gehouden. Het was een zgn. standententoon stelling, waarbij niet minder dan 47 personen een stand hadden inge nomen. Een stand bestond uit de volgende duiven: 1 oude doffer gebo ren in 1966 of vroeger; 1 jarige dof fer geboren in 1967; ljonge doffer geboren in 1968; 1 oude duivin ge boren in 1966 of vroeger; 1 jarige duivin geboren in 1967 en 1 jonge duivin geboren in 1968. Al het aangevoerde materiaal op deze tentoonstelling werd gekeurd door de heren J. van Steen te Roo sendaal en C. Rigters te Schiedam De onderlinge verschillen waren bij zonder klein; elke deelnemer had zijn beste duiven ingezonden. De prijs voor de mooiste doffer van de ten toonstelling ging naar de heer K. M. Staal te Krabbendijke en die voor de mooiste duivin naar de heer A. v. d. Does te Kapelle. Er waren zeer vele waardevolle prijzen die door de jury als volgt werden toegekend: 1 A. v. d. Does, Kapelle 550 pnt; 2 Jac. Schrier, Kapelle. 550 pnt. 3 P. I. Butler, Biezelinge, 549,5 pnt.; 4 K. M. Staal, Krabbendijke 548,5 pnt; 5 W. Krijnen, Waarde, 548,5 pnt 6 M. Minnaard, Yerseke 548 pnt.; 7 E, Vermaat, Yerseke, 548 pnt.; 8 P. de Waal Colijnsplaat, 548 pnt.; 9 H. Blok, Waarde 548 pnt.; 10 P. van Belzen. Arnemuiden 547,5 pnt; 11M. van Belzen, Kamperland 547 pnt.; 12 A. van Daalen. Oud Vosse- meer 547 pnt.; 13 M Filius, Kats 547 pnt.; 14 C. Zegers, Biezelinge 546,5 pnt.; 15 C. J. Corstanje, Ka pelle, 546 pnt. Kerstconcert Er was een matige belangstelling voor het kerstconcert dat zaterdagavond werd gegeven in de Nederlands hervormde kerk te Kapelle op initiatief van het man nenkoor „Zang en Vriendschap" uit (Van een onzer verslagevers) TERNEUZEN Het dagelijks be stuur vam de Afvalwaterleiding Ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen, een gemeenschappelijke regeling waaraan de gemeenten Axle, Hoek, Sas van Gent, Terneuzen en Westdo-rpe deel nemen, stelt de raad van bestuur die 23 december in het gemeentehuis te Terneuzen vergadert, voor, de belas ting voor het lozen van afvalwater, rioolwater e.d. in de afvalwaterlei ding vast te stellen op 7,5 cent per m3 geloosd afvalwater (voorheen 6 cent) voor hoeveelheden tot en met 500.000 m3 en op 5 cent per m3 voor hoeveelheden boven 500.000 m3. Van de zijde van de industrie is herhaaldelijk verzocht reductie toe te passen bij lozing van groite hoeveel heden afvalwater. deze plaats. Behalve het mannen koor werkte ook mee het jongens koor van de Zeeuwse koorschool, Beide koren voerde een program ma van kerstliederen uit. Het geheel stond op een hoog peil. s-Heerenhuek Buurtvereniging In het café van mevrouw Verhoeven in de Dorpsstraat te 's-Heerenhoek werd een ledenvergadering gehouden door de buurtvereniging „Een avondje uit", bestaande uit de bewoners van de Burgemeester van Horsighstraat. Men stelde vast welke idee voor het komende carnaval zal worden uitge beeld. Er kon echter geen besluit geno men worden voor het zogenaamde kinder-carnaval. Het bestuur heeft hierop een vergadering uitsluitend voor de damesleden uitgeschreven, die op woensdag 18 december om 's avonds half acht zal worden ge houden, in hetzelfde lokaal. (Van onze correspondent) KRUININGEN Het Comité Concertfonds organiseert op zater dag 21 december voor de achtste achtereenvolgende keer het muziek en zangfestival om de „Scheldeprijs van Kruiningen". De prijs bestaat uit een wisselbokaal, beschikbaar gesteld door b. en w. van Kruiningen. Het Comité, dat zich ten doel stelt het muzikale leven te stimuleren, werkt voor dit festival samen met de ge mengde zangvereniging „Crescendo" en het strijkorkest „Apollo". Men wordt hiervoor gesteund door een subsidie van de provincie Zeeland en van de gemeente Kruiningen. Een bekend Nederlands tienerblad en de Vara zijn direct bij de organisatie betrokken. Het festival begint a.s. zaterdag om elf uur 's morgen en wordt 's avonds besloten met een bal, met muzikale medewerking van „The New Black and White". De winnaar verkozen uit een groot aantal deel nemers uit België en Nederland, zal om ongeveer zes uur bekend zijn. Volkskerstzang Op zondag 22 december wordt door het Interker kelijk Opendeurcomité een Volks- kerstzangdienst gehouden. Deze dienst 'die om half 7 begint, zal muzi kaal worden omlijst door het zang koor „God is mijn Lied" en de Bres- kense zangertjes. Ook zal er samen zang zijn. Vijf raadsleden stemden tegen een voorstel van b. en w. om de Grote Markt te reconstrueren. De heren J. Martens, W. Warnier en G. Verman dei vonden de kosten (f 36.500,- te hoog. Afgezien daarvan waren ze er niet van overtuigd, dat de Markt hier door 'n fraaier en voor het verkeer veiliger zaj worden. Acht raadsle den deelden het standpunt van b. en w. die van mening zijn dat de situatie er beter door zal worden, zodat het voorstel werd aangenomen. (Van onze correspondent) SLUISKIL De kerkeraad van de Ned. hervormde kerk en het kerk bestuur van de r.-k. kerk hebben een initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een raad voor de Sluiskilse gemeenschap. Dit lichaam zal de bevolking in de breedste zin moeten vertegenwoordigen waar het gaat om sport- en jeugdzaken, als mede andere zaken waarbij de bevol king enig belang heeft. De initiatiefnemers hebben een uit nodiging verstuurd aan alle bestu ren van de plaatselijke verenigingen, als ook aan de besturen van de vak organisaties en de oudercommissies, om de oprichtingsvergadering bij te wonen, vanavond (dinsdag) om 8 uur in de Ark. De te formeren raad zal bestaan uit een 15-tal leden te weten: drie afgevaardigden van de plaatselijke verenigingen, drie van de vakvereni gingen, drie van „Sluiskil-belang", en zes van de kerkbesturen. Voor dé vergadering van vanavond zijn ook de leden van de Terneuzense gemeen teraad uitgenodigd. Het gemeentebe stuur van Terneuzen heeft desge vraagd al medegedeeld zeer positief te staan tegenover dit initiatief en het zal een regelmatig contact met de raad op prijs stellen. Op de vergade ring van vanavond zijn alle overige belangstellenden van harte welkom. (Van een onzer verslaggeefsters) VALKENISSE In de begrotings- raad van Valkenisse werd van aller lei kanten waardering uitgesproken over de financiële positie waarin de gemeente zicli bevindt. De begroting voor 1969 sluit met een post onvoor zien van ƒ68.000,In de begroting zijn geen nieuwe kapitaalsuitgaven opgenomen. Toekomstige investerin gen zullen de raad bij aparte voor stellen en begrotingswijzigingen wor den voorgelegd. In de over het algemeen vrij be knopte algemene beschouwingen die door de fractieleiders werden gehou den, werd aangedrongen op verschil lende noodzakelijke investeringen en op een snelle afhandeling van diver se zaken. De heer P. Flipse (G.B.) wilde we ten hoe het nu eigenlijk gaat met de nieuwe kustriolering. Daar, waar de nieuwe riolering moet komen, wordt de stank volgens het raadslid onder hand ondraaglijk. Burgemeester H. Koeovets wees er op dat ook in 1969 nog niet gerekend hoeft te worden op de noodzakelijke overheidssubsidie voor dit project. Het college van b. en w. zal onder zoeken in hoeverre het mogelijk is de eerste fase van de kustriolering (in Dishoek) te realiseren zonder een direct beschikbare overheidssubsidie. Het college is er eveneens van over tuigd dat het een dringende nood zaak is op zo kort mogelijke termijn tot realisatie van deze eerste fase te kunnen overgaan. Op vragen en opmerkingen van de heer Flipse over het nog altijd niet vastgestelde bestemmingsplan „Dis hoek", deelde de burgemeester mee dat dit plan, een miljoenenproject, bij de Planologische Dienst in Mid delburg ligt. Onderzocht wordt de mogelijkheid in Valkenisse een instructiezwembad aan te leggen, zodat lagere scholieren niet meer in Souburg hoeven te gaan schoolzwemmen. Met name de heer Flipse vond dit laatste iin verband met een volgens hem verdergaande ver vuiling van het kanaal door Walche ren, niet langer verantwoord. De heer Flipse, die verder o.a. de krotopruiming in de gemeente aan de orde stelde, werd toegezegd dat de stede-bouwkundige opdracht heeft gekregen hiervoor een plan op te ma ken. Met het oog op het toerisme achtte de heer Flipse een uitbreiding van de parkeergelegenheid aan de kust hard nodig. Aandacht werd ook geschonken aan de rattenbestrijding. De post op de begroting voor dit doel is opge voerd. De hoofdstuksgewijze behandeling van de begroting leverde weinig pro blemen op. De begroting werd, uit gezonderd een paar kleine correcties, aanvaard zoals die is aangeboden. In zijn algemene beschouwing op de begroting 1969 voor de gemeen te Hulst heeft het raadslid C. Wil- lemstein namens de fractie P. Brand (hij hield als enige een algemene beschouwing) de voortvarendheid en de durf van het college van b. en w. geprezen. Hij zei veel lof te heb ben voor de initiatieven, die door het college werden genomen. Hij had er waardering voqr, dat de begroting sluitend kon worden gemaakt door hel aanwenden van middelen uit de algemene reserve en dat ook in het komende jaar de nodige kapitaalswerken zullen wor den aangepakt. Hij waarschuwde er evenwel voor, dat bij sanering en reconstructie van de binnenstad over dreven zou worden. „Het gevaar be staat anders"- zo zei hij, „dat Hulst zijn gezicht gaat verliezen en de leefbaarheid wordt aangetast". Hij wees ook op het groeiende tekort aan woonruimte in de gemeente en de noodzaak van een regionaal woon wagenkamp. Verbetering Een hoge nieuwe lichtmast is verschenen op de roton de van het raadhuisplein en voorts plaatste men in de. Nieuwstraat een wegwijzer v. d. uiteenlopende rich tingen. Vooral voor de vreemdelin gen een grote verbetering. St.-Jansteen Café met bier Aan de bewoners van café Het Kuipke werd ingevolge de nieuwe drankwet het verbod op gelegd om alcoholhoudende dranken te verkopen. Nu intussen aan de ge stelde voorwaarden is voldaan, is de naam „Café zonder bier" niet meer van toepassing. Bij aankoop van t in de meeste get welk metk, worden tens in een Pfafi ONS ZIGZé (Van onze correspondent) 's-HEER-ARENDSKERKE Op Rijksweg 58 ter hoogte van het via duct te 's-Heer Arendskerke werd van de personenauto, die bestuurd werd door de heer K. uit Nieuwdorp, onder het rijden de voorruit Vernield. Het vermoeden is gerezen, dat van een met oud ijzer en schroot bela den vrachtauto die de auto van de heer K. tegemoet reed, iets van de lading is gevallen, waardoor de voor ruit werd vernield. De heer K. werd met oogletsel naar een oogarts te Goes overgebracht. Op de rijbaan van Rijksweg 580 werden vanaf de plaats van het on geluk. gaande in de richting van Middelburg, over een afstand van ongeveer 500 meter, een stuk giet ijzer. nog enkele onbruikbare elek trische kabels en een ijzeren buis aangetroffen. - i (Van een onzer verslaggevers) WEMELDINGE De raad van Wemeldinge, die woensdag a.s. bij eenkomt, zal zich bezighouden met een aantal voorstellen betreffende de aan- en verkoop van gronden. B. en w. stellen voor om de Bakkersboo gaard, thans eigendom van de Stich ting Beheer Landbouwgronden, aan te kopen voor in totaal f 68.062,50. Hier wij men twintig vrijstaande bungalows en zes patiobungalows la ten bouwen. Een schetsplan voor dit project is al gereed. Ook willen b. en w. een deel van de Bonzijboom- gaard, eveneens eigendom van de Stichting Landbouwgronden aanko pen. De gemeente wil de grond be nutten voor de aanleg van twee sportvelden en, zo mogelijk, van een klein oefenveld. Als deze plannen doorgaan, vervalt het oudere plan voor aanleg van een sportveld aan de zuidzijde van de Bonzijweg. B. en w. vragen voor de grondaankoop een krediet van f 109.150,-. Het college stel. verder voor een aantal percelen grond, die reeds aan de Stichting Beheer Landbouw gronden zijn verpacht, of vrij van pacht zijn, aan deze stichting te verkopen. GOES Landbouwcentrum WestsiMel u -i, en 14-16 uur Voorlichting huishóud en gezin (tel. 01100-6440) TERNEUZEN Luxor 20 uur: The bridge on the ver Kwal 14 jaar "I OOSTBURG Ledel 20 uur: The KOEWACHT V. J. Thuis 13.30 u. BRESKENS Dienstencentrum 13—17 uur Prentbriefkaartententoonstelling GENT Scala: Will Penny 18 jaar Agora: Het hevig duel 18 jaar Normandie: Jumbo de sensatie va heit circus 14 jaar ST. NIKLAAS Eden: De cracks 18 jaar Reno va: Het hevig duel 18 jaa Select: De sla-g om Anzio 14 jaar BRUGGE Capitole: Freddy en het lied dei prairie 18 jaar Memlinc: Irma la douce 18 jaat Scala: Verloren continent 18 jaa Zwart Huis: De pacha 18 jaar Stadsschouwburg 20 uur De wijze kater (Heijermans) \NTWERPEN Rex: Shalako 18 jaar Rubens: Cervantes 14 jaar Ambassades: Adolphe of de prille jaren 18 jaar Capitole: De vrouwenmoordenaar n Boston 18 jaar Savoy: Engelchen 18 jaar Quellin: Moord in het wassenbeeld! museum 18 jaar Astra: Peyton Place 18 Jaar KNS 20 uur De wiize kater (Heijermans) Kameropera 20.30 uur II filosofe campagna TURNHOUT Kursaal: Pancho villa 18 jaar Forum: Maciste en de schat vu tsaar 18 jaar Palace: Een verdoemde te meer 18 j! GOES Stadhuis 19 uur Raadsvergadering BRESKENS Dienstencentrum 13—17 uur Prentbriefkaarten tentoonstelling Uitkomst 14 uur Kerstmiddag beju» GENT Bioscopen: Als onder Vandaag. ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder Vandaag. BRUGGE Bioscopen: Als onder Vandaag. ANTWERPEN Bioscopen: Als onder Vandaag. TURNHOUT Bioscopen: Als onder Vandaag. (ADVERTENTIE) Uw adres voor Dieselolie en Brandstoffen Door de grote omzet en steeds de laagste prijzen, HULST Ted, BERGEN OP ZOOM: Kort TERNEUZEN: Nieu Verder verkrijgbaar bij: A. C. BASTIAANSE Papt H. A. DE BREUCK B. F. G. HEMELAAR: Nieu G. HEMELAAR: Lang (Van een onzer verslaggeefs ZIERIKZEE Het voeren telefoongesprekken vanuit land met het westen van N< land is maandagmiddag tijd onmogelijk geweest nadat dragline bij Zierikzee een foonkabel stukgetrokken. Het telefoonverkeer vanuit he bied Zeeland heeft n.l verbind met een groot deel van Nede-rla-r een kabel die van Goes via Ziei naar Rotterdam en vandaar v het land in gaat Het is deze l die gistermiddag omstreeks dri< is stukgetorokken. De graafwe-rkz heden worden daar, in verbanc een verbetering vain het G Weegje bij Zierikzee, uitgevoerd het aannemersbedrijf T K. de 1 uti Zierikzee. Overigens had de I zelf, met het oog op dat grave bewuste 'telefoonkabel bloot ge De telefoonabonnees hebben w last van het gebeuren ondervo Zodira de P.T.T ervan op de h was dat een kabel was stukge ken, is men begonnen het tele verkeer dat normaal via deze ™°Pt> om te leiden vanuit Goe Breda naar het westen van het Binnen Zeeland heeft het tele verkeer, uitgezonderd dat t boes en Zierikzee, geen hinde hervonden van de kapotte kabe internationaal telefoonverkeer er hoegenaamd geen last van gel Y® tijdelijke verbinding van ia Breda naar Rotterdam is gis in de loop van de avond stuk neetje gereedgekomen. Mogelij: men gisteravond af en toe met ,vi® deze '«n te ka u e lljn n.l. ook al in ge en Breda telefoo21verke«' tusen Verwacht wordt dat de stukgi (ADVERTENTIE) dag ènednSm?0rJ?itzichten voor w K.NMl aê' °Pgesteld do< luiden' At maandag om 18.» met natte e" toe ,mien. mo t~atSürWeinig S®middeeidrSn00ruitzichten in v°£r woensda'gf Nederland 1 temp"' 1an 30 procent; temp.; °mst.reeks normaal; Sraden ondprnPVeer normaal dr°ge perinrto maa'i kans o 50 Procent ïl Van m'nstens 12 etDeal: 30' Procent.ee" g6heel d°nderdag"SV°0ruitzichten zijn Jemp.: ™m^terr„^an 30 procent; temp.: va^ s normaal; fraden onder ™Veer n"rmaal cr°Se Periods rmaal; kans o 5? Procent-tlinVan minstens E etmaal: 3o' procent geheeI

de Stem | 1968 | | pagina 2