0 66 praat alleen met Radikalen Y.P.R.O. akkoord met nieuwe statuten ,FT NU DOS Herdenking Paul van Ostaijen in Antwerpen PA pakt DE Weer ernstig ongeluk in gevaarlijke bocht bij Ossendrecht vandaag morgen In 't kort I Hoogwater at er» waar >ALT0NS inhoudende dooi en buien Nieuwe voorzitter Gekozen premier VSEUX Nog 3 opvarenden van Diane vermist Verzekering AFW AS- AUTOMATEN Klein luchtgevecht boven Noord-Vietnam Neue Züricher Zeitung beschuldigt Zwitserse regering Demonstratie in Berlijn Nieuwe maatregelen tegen Franse studenten Geen veto over Berlijn als plaats van verkiezingen heetman^ Zundert Kruisland Verdrinkingen Hoessein wil geen aparte staat in westen Jordanië Sportvisser uit België verdronken op Oosterschelde Bij Nieuw-Namen Drie Belgische stropers aangehouden 1 ika Hiensch. s de Goesse jeugdsoos De ;prak wika Van Maurik n ip deze bijeenkomst had nf Schipper, voorzitter van hit mr. De soos is alleen toe voor leden van de vereni is voorlopig geopend op vrii" d en op zaterdag en Zonda" ïddags tot s avonds, ibouw is door de jeugd zelf kleuren geschilderd, Van teden is een bar gemaakt ïuren zijn van velerlei deco üorzien. Aan de zolder in d» gen visnetten. Beneden is ■ussiezaai en een keuken en nverdieping is ingericht voor fenen van spelen e.d. terwiil k een bestuurskamer is rn, dinsdag 17 dec. dee ert: 0.17 en 12.38. Temeuzen* -. Vlissingen: 11.37 - w"' 0.52 en 13.22, pgebouw 20 uur lachten in de Taiga iylder 15 uur GEN itehuis 19 uur ngadering SEN !C uur dge on the River Kwai 14 jaar RG 0 uur nedlans 18 jaar VS ncentrum 1317 uur iefkaartententoonstelling 3T itehuis 19.30 uur ergadering JVill Penny 18 jaar Het hevig duel 18 jaar die: Jumbo de sensatie vail Uo 14 jaar AAS )e cracks 18 Jaar Het hevig duel 18 jaar De slag om Anzio 14 jaar s: Freddy en het lied der 18 jaar s: Irma la deuce 18 jaar /erloren continent 18 jaar luis: De pacha 18 jaar PEN alako 18 jaar Cervantes 14 Jaar lades: Adolphe of de prille 8 jaar e: De vrouwenmoordenaar van 18 jaar Engelchen 18 jaar i: Moord in het wassenbeelden- n 18 jaar Peyton Place 18 Jaar uur :e kater (Heijermans) füT I: Pancho villa 18 jaar Maciste en de schat van fle 8 jaar Een verdoemde te meer 18 jaar 6 in ZEN uur: The Comedians 181 iiifp huis 13.30 u. Bejaardenschietrag NS incentrum 13—17 uur ■iefkaartententoonstelling tPEN ien: Als onder Vandaag. >pera 20.30 uur H filosofe a ;na UT »en: Als onder Vandaag. »en: Als onder Vandaag. >en: Als onder Vandaag, hóuwburg 20 uur ie kater (Heijennans) AAS ien: Als onder Vandaag. ML \juLjtis GELO usrt DE STEM VAN MAANDAG 16 DECEMBER 1968 uwcentrum Westsingel 58, 10-12 uur Voorlichting huishouding (tel. 01100-6440) 20 uur: The bridge on the Ri yad 14 jaar RG 20 HT GEEN BREUK IN DE A.R Yaii onze parlementaire redactie) UTRECHT /'ARNHEM De antirevolutionaire radikalen breken niet met liiin partij en D '66 voelt er nog steeds niets voor om nu al aan de top nauw te gaan samenwerken met an dere politieke partijen. De partij wil wel plaatselijk en regio naal met andere partijen praten, bij voorkeur met de Politieke partij Radikalen. Een delegatie van het hoofdbestuur van '66 zal daarover nog vóór nieuwjaar met de PPR gaan pra ten. Dat zijn de belangrijkste resultaten van de twee politieke bijeenkomsten, die dit weekeinde in Nederland zijn gehouden. Zaterdag in Utrecht zijn de AR- radikalen het eens geworden met hun hoofdbestuur, maar ondanks deze overeenstemming zijn de AR-radika- len zaterdag toch niet helemaal ge rustgesteld teruggekeerd uit Utrecht, waar het centraal comité van hun partij het schrijven besproken heeft. De radikale leden van dit comité, de heren Bos, Boukema, Feddema en PAUL VAN OSTAYEN (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Zaterdag middag werd in een der zalen van het Archief en Museum voor het Vlaamse Cultuurleven te Ant werpen de eerste ledenbijeen komst gehouden van het Paul van Ostaijen-genootschap. Aan de bestuurstafel hadden plaats genomen de voorzitter, mr. Ridder René Victor, de beiae secretarissen, dr. E. V. Willekens en Gerrit Bor- gers, de burgemeester van de Sinjo renstad, Lode Craeybeckx en de spreker, dr. P. Haderimann. Mr. Victor zette in zijn welkomst woord beknopt het doel van het ge nootschap uiteen en wees er op, dat de belangstelling uit Nederland gro ter is dan die uit Vlaanderen. Hij schetste in het kort de betekenis van Paul van Ostaijen voor onze letteren en stelde een jaarlijkse bibliografie in het vooruitzicht van alles, wat in "'e periode over de dichter gepubli- eeerd werd. De tentoonstelling, die in hetzelfde gebouw werd ingericht, had hem 2 e d' daar ze niet minder dan documenten omvat, maar ook «koerd. Mr. Victor, die tijdens de eerste wereldoorlog chef was van H. v.an Ostaijen op het Antwerpse ?UIS' dankte het gemeentebestuur v„i, ministerie van Nederlandse m tuur voor de medewerking en de anaele steun; de inrichtingscom- 1 u en de heer J' H- Kuiper, die expositie haar vorm gaf. «m Hadermann hield vervolgens dicht" g °.ver »Het autonome ge- die a.' Y331"111 hij op de theorieën. Sim tü Poëzie van Paul van Os- ginit n" puudslag liggen, dieper in- donr h»? van de voordracht zal uitssra, Senootschap in druk worden «Ede fa™' vroeSer al aangekon- het hnnUSlmi.!e"UitgaVe "De laZZ Vatl Ptkr0et zal de lede" vóór Bu L® VM dit iaar bereiken, «kelpt, eester Craeybeckx haalde iegennnf mnermSen °P aan z«n st"- klaarde 8,2! strlidmakker en ver end dip 1 "njtellmg voor ge" Kn werd he Sf- j°or de aanwezi- fon hehhn ZIctltlgd. Belangstellen- nog tot 31 januari gele naar te gaan zien. 'ion: 4,„up ""'dag om 18.00 uur lui- b»"al l l' endr/Ioal met af en toe De wppTp de k"ststreken. Kt»idde]d ;0rultzjchten in cijfers v°°r dima-i er Nederland luiden Scholten Christen-radikalen van het eerste uur bleven bezwaar houden tegen de passage in de brief, waarin geschreven werd over het sti muleren van de samenwerking tus sen de drie confessionele partijen bü de verkiezingen van de Provinciale Staten en van de gemeenteraad in 1970. Het centraal comité van de A.R. had een langdurige vergadering no dig om tot een eenstemmige uit spraak van vertrouwen te komen. „Wij willen het liever niet een motie van vertrouwen noemen", zei partij voorzitter dr. Veerman na afloop van de besloten bijeenkomst. „Een motie van vertrouwen houdt n.l. in, dat er eerst wantrouwen geweest is en daar van is geen sprake bij ons". De AR-partij voorzitter gaf wel toe, dat de brief van de drie voorzitters een verkeerde indiruk bij een aantal AR-leden gewekt had. Maar tijdens de besprekingen in het centraal co mité was deze indiruk volgens hem nu weggenomen. Zon; 5__,n !ot eraripp Procent; min.-temp.: 0 tetn[); van en normaal; max.- üradW boven normaal tot 3 r°Se perinde normaal; kans op een Ce"h K van 12u uur: 50 pro- De1 30 Procent" e' dr°°g 6t" 1Voze"S(iagWzi,n^°0rUitZichten voor ^'0mta4erdan 30, Procent; min.- teVtei>ip ran n" b0ven normaal; pp 3 Baden hmm„ geveer normaal cn iroge o normaal, kans op 5Ut: 50 Dr-,S0de van minstens 12 De AR-radikalen hebben zaterdag de verzekering gegeven, dat een breuk tussen hen en de A.R. niet in zicht is. De AR-radikaal Idenburg had ai eerder laten weten zo'n breuk rampzalig voor de partij te vinden. Wel is nog eens nadrukkelijk vastge steld, dat de A.R. haar eigen identi teit moet bewaren en dat de pro vinciale en gemeentelijke partij-in stanties zelf moeten uitmaken of zii met C.H.U. en die K.V.P. willen sa menwerken bij de verkiezingen in 1970. „De AR wil in 1970 zeker niet in de richting gaan van een gemeen schappelijke christelijke partij, van een C.D.U.", aldus voorzitter dr. Veerman. Het standpunt van D'66 over sa menwerking met andere partijen werd bekendgemaakt door de nieuwe voorzitter van D'66, dr. J. A. P. M. Beekmans oor-, keel- en neus- arts in Melissant. Hjj volgt de heer H. J. van Lookeren Campagne op, die een jaar penningmeester en een jaar voorzitter is geweest. Voor D'66 bracht dit weekeinde vele vernieuwingen. Het hoofdbe stuur van 21 personen werd voor de helft vernieuwd. Ook werden nieuwe statuten en een huishoudelijk regle ment aangenomen alsmede een nieuw hoofdstuk staatsrecht in het politieke programma. Dr. Beekmans ziet het als de be langrijkste opdracht van het nieuwe hoofdbestuur om ervoor te zorgen, dat de geschikste mensen beschik baar zullen zijn als de successen voor de democraten, waarop opinie peilingen wijzen, ook inderdaad bij volgende verkiezingen een feit wor den. In het nieuwe hoofdstuk staats recht van het politieke programma handhaaft D'66 de eis van de gekozen premier Met slechts één stem tegen spraken de ongeveer 200 aanwezigen zich hiervoor uit. De minister-president zou gelijk met de kandidaten voor de Staten- Generaal moeten worden gekozen. Bij de vaststelling van nieuwe statu ten en het huishoudelijk reglement werd besloten dat D'66 bij volgende Tweede-Kamerverkiezingen met een uniforme lijst voor het hele land zal uitkomen en niet met lijsten, waarop regionale kandidaten voorkomen. (ADVERTENTIE) 85 per liter De Zachte Hollandse KONJAK tw J maai. Kans va" minstens 12 °8 etmaal' 20 procent. 660 AMSTERDAM (ANP) Gister avond is het zoeken naar de drie nog niet gevonden bemanningsleden van de tanker Diane, waarop donderdag brand uitbrak, bij lamplicht voortge' zet. Gistermiddag is de rijkspolitie te water begonnen met behulp van vis netten onder de tanker af te zoeken naar de lichamen. Eerder werden bij het opsporingswerk dreghaken ge bruikt. D'66 heeft een nieuwe voorzit ter. Op de vergadering van de par tij in Arnhem trad de heer H. J. van Lookeren Campagne af. Hij werd opgevolgd door de arts J. A. P. M. Beekmans (links) die zijn voorgan ger hier de hand drukt. (ADVERTENTIE) voor modern huishouden Keuze uit de volgende merken BOSCH CONSTRUCTA MIELE GENERAL ELECTRIC PHILIPS ZANUSSI Vraagt vrijblijvend inlichtingen VVilhelminastraat 34-36 Breda - Tel. 01600-24500 (Van onze redactie buitenland) SAIGON/VIETNAM Een Ame rikaanse straaljager heeft zaterdag boven Noord-Vietnam een raket af gevuurd, toen het toestel werd be schoten, zo heeft een militaire woord voerder meegedeeld. Het was de eerste keer sinds pre sident Johnson de bombardementen liet staken, dat er met een raket is gevuurd op Noordvietnamees lucht doelgeschut. Rond Saigon zijn nog geen teke nen waargenomen die erop wijzen dat er een groot Vietcongoffensief ophanden zijn. Volgens radio-Hanoi zal met Kerst mis een aantal Amerikaanse piloten worden vrijgelaten. Het Amerikaan se ministerie van buitenlandse za ken heeft hierover officieel nog niets gehoord. EEN HELIKOPTER heeft zaterdag middag een landing gemaakt op het dek van de mammoettanker Mela- nia. De landingsproef werd later drie maal herhaald. Hiermee wilde men bewijzen dat op deze manier men sen en voorraden van en naar zulk soort tankers gevoerd kunnen wor den. DE SOCIALE commissie van de al gemene vergadering van de V.N. heeft zaterdag een resolutie aange nomen waarin gezegd wordt dat „eik mens recht heeft op informatie", zo als verstrekt wordt door de voorlich tingsorganen. DE ISRAËLISCHE minister van de fensie, Mosje Dayan, heeft zaterdag van de gekozen president Nixon de verzekering gekregen dat onder diens bewind geen grote verandering in de Amerikaanse politiek ten op zichte van het Midden-Oosten zal worden gebracht. MAX SCHILBACH, een 28-jarige Duitser, is in Nice wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken van moord op de Nederlandse student Johannes Verhoeven (21 jaar), wiens lijk in juni 1965 in de omgeving van Nice werd gevonden. OP OKINAWA (een Japans eiland) hebben zaterdagavond 14.000 beto gers met Je omsingeling van de Ame rikaanse basis Kadena geprotesteerd tegen de aanwezigheid van de B-52- bommenwerpers van de Amerikaan se strategische luchtmacht. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Ex-VPRO-mede- werker Bouke Poelstra was zater dagavond boos. En teleurgesteld. Want hoewel het er de hele dag naar had uitgezien dat de nieuwe VPRO-statuten de vereiste meer derheid van 75 procent van de stemmen niet zou halen, bleek za terdagavond om precies zeven uur dat 83,5 pet. van de in het congresgebouw aanwezige VPRO-leden vóór waren. Slechts 16J/2 pet. stemde tegen. Voordien overheerste de mening dat de aanwezige opposanten voorna melijk behorend tot de zogenaamde „groep-De Smit" en ongeveer dertig procent van de vergadering uitma kend, ook bij de laatste belangrijke stemming, welke over het voortbe staan van de VPRO zou beslissen, en bloc tegen het bestuursvoorstel zou den stemmen. Maar nadat de aan voerder van de groep, de heer De Smit, tot verbazing van de verga dering tot zijn medestanders een op roep richtte om akkoord te gaan met de nieuwe statuten, bleek de dertig procent contra te zijn gehalveerd. Dit was het enigszins verrassende slot van een vergadering die 's mor gens om half elf was begonnen. Daar waren ongeveer 1800 leden van de VPRO aanwezig om antwoord te ge ven op de vraag hoe de VPRO er in de toekomst zou gaan uitzien. Om dat het bestuursvoorstel tot statuten wijziging maar liefst 61 maal ge amendeerd was, en omdat de leden over al deze amendementen hun me ning zouden moeten geven, was een stemmeter geïnstalleerd, de grootste die in West-Europa te vinden was. Alle 1800 aanwezigen hadden voor zich op de stoel een knopje zitten waardoor zij aan de stemming kon den deelnemen. Voorzitter dr. Roessingh maakte bekend dat de leiding van de verga dering natuurlijk bij hem zou berus ten, maar dat mr. Rood uit Amster dam was aangetrokken om zoals deze zelf zei „op te treden als verkeers agent en de discussies binnen de paden te houden" Mr. Rood stelde een spreektijd in en hield daar de sprekers aan, of dat nu de voorzitter was of een „gewoon" VPRO-lid. Allereerst werd besloten de naam van de VPRO niet te wijzigen. Bij de discussies bleek namelijk dat „VPRO" een soort firmanaam is, welke staat voor de herkenbaarheid, een brok werfkracht bezit en een naam is die volledig is ingeburgerd. Het voorste) van het bestuur om een districtenstelsel in te voeren, maakte bij de oppositie heel wat ton gen los. Er werden tal van bezwa ren gemaakt. „Een districtenstelsel zou discriminair en vertragend wer ken, niet democratisch zijn". Twee- ZüRICH (A.P.) De „Neue Zü richer Zeitung" heeft gisteren be weerd dat Zwitserse autoriteiten op de hoogte zijn geweest van de ille gale Zwitserse wapenexporten naar Afrika, lang voordat de Zwitserse re gering de vorige maand een onder zoek instelde. De Neue Züricher beweerde in lichtingen ie hebben gekregen dat een regeringsbureau in Bern al in de zomer van 1967 op de hoogte was van de activiteiten van twee instruc teurs van Biihrle en Co. in trainings kampen van het Nigeriaanse leger. derde van de leden was vóór het be stuursvoorstel. Onder de krachtige leiding van mr. Rood werden tal van andere voorstellen in recordtempo afgewerkt. De oppositie stemde steeds met ongeveer dertig procent tegen. Daarom was ook de mening gaan overheersen dat de nieuwe statuten het niet zouden halen. Maar toen bij de eindstemming bleek dat 83'/2 pet. voor wasi, kon het^bestUUr opgelucht ademhalen. Maar .of, de eindstemming voor het ledenbestand van de VPRO, dat' nu 125.000 bedraagt, wél 2o gtin- stig is, staat nog niet vast. Er waren na afloop nog tal van kritische ge luiden te horen. En ook de mening van „nou zal er wel een rits opzeg gingen loskomen". Tot slot besloot de vergadering het bestuur aan te vullen met twee le den: het werden prof. dr. J. Sperna Weiland uit Amstelveen en de oppo sant F. de Smit uit Amsterdam. (ADVERTENTIE) BERLIJN (A.P.) Communisten en „nieuw links" in West-Beriijn hebben zaterdag betoogd om te pro testeren tegen de vrijspraak van een voormalige nazi-rechter, die van moord was beschuldigd. Volgens de politie namen 7000 be togers aan de optocht deel. Zij mar cheerden onder een zee van rode vlaggen en borden door het centrum en eindigden voor het stadhuis. Daar werden er eieren, zakken verf, rook bommen en voetzoekers uit de me nigte geworpen. (Van onze redactie buitenland) PARIJS De Franse regering heeft de rectores-magnifici van de universiteiten een nieuwe bevoegd heid gegeven om studentenrellen te gen te gaan. De rectores hebben, bij regerings- deereet, het recht gekregen om stu denten, die schuldig zijn bevonden aan het aanvallen van de openbare orde, voor een periode van vijf jaar uit te sluiten van examens. Het nieu we decreet is afgekondigd terwijl er op diverse universiteiten opnieuw onrust is. (Van onze redactie buitenland) BONN De voorzitter van de Wesl- duitse Bondsdag, Gerstenmaier, heeft gisteren gezegd dat er geen sprake is van een veto van een van de wes terse bondgenoten over het houden van de Duitse presidentsverkiezing in Berlijn. Eerder in de week had hij ver klaard dat een „geallieerde macht" ten sterkste had ontraden om de verkiezing van de opvolger van Hein- rich Lübke te laten plaatsvinden in West-Beriijn. Woordvoerders van Amerika, En geland en Frankrijk hebben ontkend dat hun regeringen druk zouden heb ben uitgeoefend op de plaats van de presidentsverkiezing. Het persbureau Reuter meldt, dat de bezwaren misschien uit het kamp van de nieuwe president van de Ver enigde Staten, Nixon, komen. DETAILS DIE EEN MAN TYPEREN Juist de onopvallende details, zoals een paar gouden manchetknopen, zeggen zo veel over uw smaak, uw levensstijl, uw ge voel voor distinctie. Dat isde reden waarom wij hierin zo'n grote, gevarieerde kollektie aanhouden: opdat u bij ons altijd het mo del kunt vinden dat precies bij u past! gouden manchetknopen van af 87,- I edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. I LIJNBAAN 92 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam (Van onze correspondent) OSSENDRECHT In de bocht na bij de zogenoemde Witte Bomen op de Putseweg onder de gemeente Os- sendrecht is zaterdagavond rond elf uur de 26-jarige mej. C. Kotvis uit Zuidzande om het leven gekomen, toen zij met haar auto tegen een boom botste. Haar verloofde, de 24-jarige K. van Dijke uit Steenbergen, die naast haar zat, werd zwaargewond naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom gebracht. Hoe het ongeluk is gebeurd, is nog niet precies bekend. De rijkspolitie vermoedt dat mej. Kotvis te hard heeft gereden bij het ingaan van de gevaarlijke bocht. De auto vloog na melijk uit de bocht en botste frontaal tegen een boom langs de kant van de weg. De auto slingerde zich om de boom heen en werd totaal vernield. Leden van het onlangs opgerichte actiecomité ter verbetering van de gevaarlijke Putseweg zijn nog ter plaatse gaan kijken. Het actiecomité streeft ernaar om van de provincie gedaan te krijgen, dat vooral de bocht bij de Witte Bomen op korte termijn wordt verbeterd. Hier zijn al heel wat dodelijke ongelukken gebeurd. Het comité heeft naar aanleiding van dit ongeluk aangekondigd vandaag een telegram te verzenden naar G. S. van Noord-Brabant. Hierin zal worden aangedrongen op bespoediging van de verbetering van deze levensgevaarlij ke bocht. De 25-jarige Hendrik Havermans uit Zundert is gisteravond bij een ernstig auto-ongeluk in zijn woon plaats om het leven gekomen. Het slachtoffer was een van de inzitten den van een personenwagen, die door tot nu toe nog onbekende oorzaak in botsing kwam met een andere perso nenauto. Bij dit ongeluk werden ver der nog zes personen vrij ernstig ge wond. Het ongeluk gebeurde bijna vlak voor de ouderlijke woning van het slachtoffer. De heer Havermans was drie maanden getrouwd. De 63-jarige wielrijder P. Gelten uit Kruisland is gisteravond om het leven gekomen toen hij werd aange reden door een personenwagen. De bestuurder van deze auto reed in het donker op de zeer slechte Langeweg in Kruisland toen hij plotseling voor zich op de weg een man en een fiets zag liggen. Hij kon deze niet meer ontwijken. De politie weet nog niet hoe de bejaarde man is komen te val len. In het weekeinde zijn twee mensen verdronken doordat hun auto te wa ter raakte. In de nacht van zaterdag op zondag is de 40-jarige uitvoerder W. Schijne uit Maarssen in het Am- sterdam-Rijnkahaal gereden en ver dronken. Een tweede inzittende werd met ernstige verwondingen in een zieken huis opgenomen. Waarschijnlijk is de KONING HOESSEIN (Van "nze redactie buitenland) AMMAN/LONDEN Een woord voerder van koning Hoessein heeft gisteren ontkend dat Jordanië bereid zou zijn afstand te doen van het door Israël bezette gedeelte van Jordanië. Eerder op de dag had het Engelse zondagsblad The Observer, dat een interview met koning Hoessein pu bliceerde, dit als een uitlating van de koning aangehaald. Volgens The Observer zou koning Hoessein akkoord gaan met de stich ting van een afzonderlijke staat, Pa lestina, in het Jordaanse gebied, dat Israël bezet houdt. Volgens de woord voerder van koning Hoessein heeft deze slechts gesproken over „plan nen en meningen, die de regering meer moeten decentraliseren na de bevrijding van de westelijke Jor- daanoever". auto geslipt toen de bestuurder op een links van de weg liggend rijwiel pad ging rijden na een niet geslaagde inhaalmanoeuvre. De brandweercom mandant van Maarssen, de heer J. van Ede, heeft het stoffelijk overschot geborgen door in het water te sprin- gen. De 57-jarige mevrouw J. Keizer uit Dordrecht is vrijdagavond laat ver dronken in een sloot. De auto, waar in vier personen zaten, raakte in vol le vaart van de weg, omdat de be stuurder een bocht niet opmerkte. Het was bijzonder moeilijk de inzit tenden uit de ondersteboven liggen de auto te bevrijden. De drie mede passagiers van mevrouw Keizer wer den met min of meer ernstige ver wondingen naar het gemeentezieken huis van Dordrecht overgebracht. (Van onze oorrespondent) WEMELDINGE Zaterdagmiddag omstreeks twee uur is op de Ooster schelde nabij Wemeldinge een klein polyester vaartuigje, waarin zich twee Belgische sportvissers bevon den, gekapseisd. Een van hen is daar bij verdronken. De Belgen, J. B. M. Belmans (29) en zijn zwager H. M. H. Lettanie (43), afkomstig uit Antwerpen, wilden in dieper water op kabeljauw gaan vis sen. Bij het starten van de buitenboord motor of bij het ophalen van het an ker is de boot gekapseisd. Lettanie wist zich vast te klampen aan de on dersteboven drijvende boot, maar Belmans is waarschijnlijk door kou bevangen en in de diepte weggezon ken. Ter plaatse is de Oosterschelde 25 meter diep. Het ongeluk werd opgemerkt door de Belgen S. L. Vermaelen (71) uit Aarschot en A. Grandjean (28) uit Roetselaer, die met een speedboot erin slaagden om de heer Lettanie aan boord van het vaartuig te hijsen. De heer Lettanie, die ongeveer twintig minuten in het water had ge legen, werd totaal uitgeput overge bracht naar het ziekenhuis St.-Joanna te Goes. De rijkspolitie te water zocht gis teren de Oosterschelde af. Er werd naar de vermiste gedregd, echter zon der resultaat. De heer Belmans was gghuwd en metaalbewerker van be roep. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN De rijkspolitie van de groep Hulst heeft gistermid dag in de Hedwigpolder nabij Nieuw- Namen drie Belgische stropers, A. F. (27), J. van der V. (33) en B. M. (41), aangehouden. Het drietal is woonachtig te Hamme, een plaatsje tussen St. Niklaas en Dendermonde. De Hedwigpolder is een wildrijk gebied. De Belgen maakten met een karabijn vanuit de auto jacht op fazanten. In de auto van de stropers, die door de politie in beslag werd ge nomen, werden een pas geschoten fa zant aangetroffen, een karabijn, 61 patronen, 19 lege hulzen, een groot formaat zaklantaarn speciaal ge bruikt door stropers en een juten zak. Na verhoor werden de mannen vrijgelaten. Tegen hen zal proces verbaal worden opgemaakt. Volgens de politie komen veel Bel gen naar de Hedwigpolder om vanuit de auto clandestien op wild te jagen. Daarom wordt er sinds enige tijd een -cherpe controle uitgeoefend. I 1 I I

de Stem | 1968 | | pagina 3