DECEMBER: NIET BEST VOOR „DE ELF STEDEN" „Hij had moeten Mij liven Peter Snijders wil onttronen NAC.-G0 AHEAD Wachten op de dertiende tocht fCcru^? Eerste bon kwam uit Etten-Leur Suurbeek verdrongen INSCHRIJVINGSBON DE SIEM-VOLKSCROSS SPORTTOTO WESTENBURG kwestie festphal Peter Post niet I bon roc^ reacties rond die omt- I „Na de beslissing vain de Viktor Kortsjnoi won Kampioen schappen NKGB in Rotterdam Kampioenschappen judo in Voorburg Teleurstelling Zwemmer Mahmoud verdronken STEM-VOLKSCROSS Zes wedstrijden N.A.C.-STADION BREDA (Van onze sportredactie) DEN HAAG „Kortsluiting in de Intermenselijke relatie is het gezwel dat heeft geleid tot ernstige ziekte in de KNAU-gelederen". Dat is de con clusie van het rapport dat de com missie van bijstand bestaande uit de heren De Vries, De Roy van Zui dewijn, Van der Straen en Van der Waal en technisch adviseur Eef Ka merbeek heeft uitgebracht over de „zaak-Westphal". Een rapport dat vandaag op de buitengewone verga dering van de KNAU zal worden be handeld. De commissie heeft een aantal hoofdconcusiels getrokken, die de vol gende zes punten behelzen De verhouding KNAU leden N.T.C. tegenover de banidseoaches in het algemeen. De commissie: „Het contact tussen de N.T.C. en de 5 bondscoaches is zeer summier. Er is in het conthraot geen sprake van inspraak bij hel verlenen van opdrachten". Het pas in zeer laait stadium aan wijzen van een tweede coach voor Mexico. „Hier is geen bevredigende voor te vindien", meende de commissie. „Van de 5 boinidiscoaches is ia het begin van het jaar alleen de heer Westpha! voorlopig aangewe- ren". De aanwijzing van een tweede coach. De commissie: „De gedachte aan een tweede coach is niet bij de KNAU-leidiing opgekomen, noch bij de voorbereiding bij de Spelen, noch 1»en de Olympische ploeg (14 man) Is aangewezen". Het initiatief voor een tweede coach ging uit van het NOC, op suggestie van de heer West phal De taakverdeling tussen de he ren Westphal en Eikenboom. De tommissie snijdt hier het werkelijke conflict aan. „Alle versies stemmen hierin overeen dat aan Westphal In alle uiteenzettingen door de heren ratte, Crewer en Moerman een vooruitgeschoven post was toebedeeld net opdracht de planning en taakver deling te verzorgen. Het programma zou dagelijks door de heer Moerman in Fanny Blankere en de twee coa- I «nes besproken worden. Het verschil hi opvatting kwam pas goed naar vo- I J® op 20 september". Westphal bezwaar tegen de toevoeging van Moerman: „Bij de uitvoering van I toegewezen taken treden beide 1 «es zelfstandig op. „Westphal ».,i j Supervlsie en daarmee een vernouduig hoofdcoach-assistent. «2n?.?n/af aan deze eis seen ge- I ii». jJ^'Phal ging niet. De commis- 'Int verschil in standpunt was ™r van theoretische dan van prak- I T.e aard' De werkelijke oorzaak rnlWt>rdt'n gezocht in de achter- z°als in de formele houding IhasenT.C. en coaches. I JD* directe ontwikkeliinig rond de I ^fhopmg. Er heeft zich, volgens de I kti le' Ren machtsstrijd oratwik- I Wh enerziids Westphal hoog I hw u"tC 4 S«speeld en Moermam niet I aan taot en overtredings- n Wi opgebracht om een de- I vwkomen. I L' Wes|tplhal heeft men niet allies I Ir hït breuk lijmen. Zulks I ïeeliwm a"E van de Olympische Vs' die onder Westphal tirain- I heer Moermair>: „Hij ver- I het svSj1 e en vel,teeenwoordigde I '1® rnw-f1" en heeft z«n competen- I kt teren™v-Ters^hreden- Van schuld den „IC z'n kan moeilijk wor- I Dj I fet hiertegenover ^ilscS!? jn,eer inspraak aan de Wonen kunnen en dienen te ^5 W<?phall: -Hij heeft door de 'kb zeieL ve™ntwoorideiyMieid op -su voor 'n zeer wel denkbaar (Van onze sportredactie) LEEUWARDEN Tien, elf graden vorst, en op sommige plaatsen zelfs nog meer. Winter in Nederland, winter in Friesland, waar in Terhorne de eerste hardrennerjj op natuurijs werd gehouden. Net zo min als één zwaluw zomer maakt, net zo min is enkele dagen vorst een garantie dat dit jaar voor de 13e maal een Elfstedentocht zal worden gehouden. Op het 200 kilo meter lange traject van 's werelds grootste ijsspektakel ligt nog geen strek ijs. Van een dertiende Elfstedentocht kunnen de toekomstige deelnemers op dit moment alleen nog maar dromen. Overigens is het bestuur van de vereniging „De Friese Elf Steden" al bijeen geweest ojm zich te beraden wat er zoal moet gebeuren indien de omstandigheden een Elfstedentocht wel mogelijk maken. Sinds 18 januari 1963 toen de laatste Elfstedentocht werd verreden, ge wonnen door Reinier Paping, is er ook in Friesland het een en ander ver anderd. Onder meer zijn diverse brughoofden verlaagd. Verder zullen in Leeuwarden en Harlingen noodbruggen moeten komen over het Van Harinx makanaal, dat ten behoeve van de scheepvaart zolang als mogelijk wordt opengehouden. De start van de duizenden deelnemers in Leeuwarden levert misschien 'ook nog moeilijkheden op. Als startplaats zal waarschijnlijk de Frieslandhal, de overdekte veemarkt, worden gebruikt. Het Elfstedenbestuur zal zonder twijfel alles doen om een finish achter de Prinsentuin in de Friese hoofdstad weer mogelijk te maken. Met de finish op „De Grote Wielen", een klein meertje oostelijk van Leeuwarden, heeft men de laatste maal niet zulke goede ervaringen gehad. Het was toen vrijwel onmogelijk het publiek op voldoende afstand te houden. Het gedrang was zo groot, dat koningin Juliana uit veiligheidsoverwegingen niet op het ijs kon blijven, maar terug moest naar het inmiddels verdwenen restaurant bij „De Grote Wielen". December is overigens een slechte maand voor de Elfstedentocht. Slechts eenmaal werd deze tocht in deze maand verreden. Dat was de vijfde op 16 december 1933. Zwaarder dan de op 18 januari 1963 bij strenge vorst en op onbeschrijflijk slecht ijs verreden Elfstedentocht, kan een volgende moeilijk zijn. Voor de Elfstedentocht toen, startten 9294 deelnemers, 69 van hen kregen het fel begeerde en zwaar bevochtte Elfstedenkruis. Aan de wedsrjjd namen 568 rijders deel. Van hen bereikten 57 de lokkende finish. Reinier Paping was de snelste. Jeen v. d. Berg, die met 7 uur 35 minuten op 3 februari 1954 de beste Elfstedentijd maakte, werd toen derde. Tenminste één grote wedstrijdleider zal dit jaar verstek moeten laten gaan. Dat is de veehouder Jeen Nauta uit Grouw. De man die in 1947 derde werd en in 1954 vierde en in 1956 met Van den Hoorn uit Ter Aar, Aad de Koning uit Purmerend, Maus Wijnhaut uit Lisserbroek en Anton Verhoeven uit Dussen arm in arm over de finish gleed en evenals in 1947 werd gediskwalificeerd. Nauta had vanaf begin oktober op de kunstijsbaan te Heerenveen al vele kilometers onder zijn ijzers laten wegglijden en gold in Friesland als één van de grote favorieten voor de eindzege. Enkele dagen geleden brak hij echter bij werkzaamheden op zijn boerderij een enkel. Voor hem dus geen Elfstedenwedstrqd. (ADVERTENTIE) Peter Post (rechts) met zijn kcppeigenuot Leo Duyndam over wie Post niet zo te spreken is. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM „Het is een schandaal. We hebben ze twee brie ven gestuurd en er steeds op aange drongen dat ze goed en voldoende materiaal mee moesten nemen en nu gaan er vier naar huis omdat ze geen wielen meer hebben. Ik begrijp die mentaliteit van de jongens van te genwoordig niet". Piet Liebregts, de rechterhand van Kurt Vyth in diens wielercircus, brieste van woede toen gistermiddag het veld van de toe- komstzesdaagse een geduchte aderla ting onderging. Van de elf gestarte di«it van, de moeilijkheden "mew jZ0'?Ken de huidige ï61 artikel TJl KNA.U e" vooral «1 artikel l'°Z KNAU en vooral in tüssen NTp verhouding regelt de m»,? ,roacli- Een oplossing een iSr® m de aanstelling ultmaaw® coördinator, die wmiaakt van de N.T.C. en het i C' en de coaches ^hkvaT8811 die N.T.C. e onderhouden. PETER SNIJDERS ....Ruska onttronen.... PALMA DE MAJORCA (ANP) De Russische grootmeester Viktor Kortsjnoi heeft het internationale schaaktoernooi te Palma de Majorca gewonnen, door tn de voorlaatste ron de gelijk te spelen met de Spanjaard Pomar. Zijn landgenoot Spassky, die van de Amerikaan Tyrne won, en de Deen Larssen, die de fin Westerinen versloeg, delen de tweede plaats met een achterstand van anderhalve punt op Kortsjnoi. Wereldkampioen Pe- trosian, die remise overeen kwam met de Duitser Lehmann, bezet de vierde plaats. (Van onze gymnastiekmedewerker BREDA Kwiek (Breda) en Ri- turn (Bergen op Zoom) zullen deel nemen aan de nationale wedstrijden ritmische gymnastiek van de NKGB, zondag in de sporthal De Enk te Rot terdam. De wedstrijden vangen aan om 14.30 uur en het programma om vat oefeningen met twee knotsen en oefeningen zonder handgereedschap. De deelnemende verenigingen zijn verder: Snel en Lenig, Wassenaar; TOG, Heer Hugowaard: ONA, Eind hoven; Coriovallum, Heerlen; Een dracht, Kerkrade. (ADVERTENTIE) (Van enz» sportredactie) BREDA Wanneer zondagmor gen om elf uur de finalisten uit de zes districts-kampioenschappen in de sporthal „De Vliegermolen" in Voor burg aantreden voor de strijd om de nationale judo-titels in de vijf ver schillende gewichts-klassen, is reeds bekend welke partij het hoogtepunt van deze kampioenschappen zal wor den: Peter Snijders Wlm Ruska. De Eindhovense Judoka, die al ja renlang met zijn broer Jan onder lei ding van Anton Geesink traint, heeft zich als doel gesteld de wereldkam pioen in Nederland van zijn voetstuk te stoten. Dit streven is mede oor zaak geweest van het feit dat Snij ders, in 1965 nog middengewicht, zijn titel in halfzwaar-gewicht prijsge- en overging naar de zwaargewichten. Anton Geesink heeft zijn pupillen speciaal op deze titelstrijd voorbe reid. Zijn sterkste mensen namen daarom vorige maand, in tegenstel ling tot voorafgaande jaren, niet deel aan de open Duitse judo-kam pioenschappen. De Olympische kam pioen is kennelijk van plan om met zijn eigen leerlingen goed te maken wat de Nederlandse judo-ploeg in het afgelopen jaar op internationaal ni veau verloor. Een van zijn doelen is Peter Snijders bij de zwaargewich ten aan de top te brengen, waarvoor de Eindhovenaar de Amsterdamse kampioen zal moeten verslaan. De ze gang van zaken is niet los te den ken van het conflict dat Geesink en Ruska eerder dit jaar allsbehalve vriendelijk uiteen deed gaan. Het is echter nog de vraag of Pe ter Snijders de meest talentvolle Nederlandse judoka er in zal sla gen om de altijd nog 15 kilo zwaar der Ruska op de knieën te krijgen. Ongetwijfeld zal de beweeglijke Pe ter Snijders al zijn registers open moeten trekken om tegen de krach tiger Wim Ruska 'n redelijk goed re sultaat te behalen. Als beide judoka's elkaar voor de halve finales ontmoe ten bestaat er een redelijke kans, dat zij in de eindstrijd opnieuw tegen elkaar uitkomen. De uitslag van die laatste partij zal dan pas de juiste krachtsverhouding weergeven. Naast Wim Ruska en Peter Snij ders zijn er geen deelnemers die een serieuze gooi naar de Nederlandse titel kunnen doen. Hoewel de zwaar gewichtsklasse dit jaar bijzonder sterk bezet is met judoka's als Eve- leens, Kleen, Oostertaan en Den Dam, zullen de wedstrijd(en) tussen Wim Ruska en Peter Snijders beslis send zijn voor de titel. De Amster dammer Chris Dolman, die vorig jaar Nederlands kampioen zwaargewicht werd, kan zijn titel niet verdedigen omdat hij reeds in de strijd om het kampioenschap van Noord-Holland werd uitgeschakeld. Nu Peter Snijders uit de halfzwaar- gewichtsklasse verdwenen is, wordt de strijd hier weer open Europees junioren-kampioen Jan Tukker heeft in deze categorie de beste kansen. Hq zal echter goed moeten letten op de ervaren judoka's als Boot. Korde- laar en Marchant. Jan Snijders is de grote favoriet bij de midden-gewichten, nu de Lim burger Martin Poglajen, nog voor trainingen in Japan verblijft. De Eindhovenaar zal zijn titel zonder al te veel moeite kunnen prolongeren. Zijn plaatsgenoot Ferry de Klerck, de Amsterdammer De Preijker en de Leidenaar Adrie van Polanen zul len hem goed partij kunnen geven, maar winst zit er voor hen dit jaar tegen Snijders nog niet in. De onberekenbare Eddy van der Pol komt naar Voorburg om zijn ti tel in het half-middengewicht te ver dedigen. De Helmondse judoka stel de tijdens de kampioenschappen van Zuid-Nederland teleur door onver wacht van Bartels te verliezen. Hij plaatste zich echter als tweede voor het nationale kampioenschap, waarin hij zich opnieuw waar zal moeten maken. Ook in Voorburg zal Bartels waarschijnlijk zijn zwaarste tegen stander zijn. Bij de lichtste judoka's heeft Ka- rel Gietelink weer de beste papie ren. Zjj grootste concurrenten zijn Chen (Zuid-Holland), Schroevers (Zuid-Nederland), van der Molen (Midden-Nederland), Bonte (Noord- Holland) en Akkermans (Zuid-Hol land). (ADVERTENTIE) Vraag In de winkel naar het grote AaBe-kollektlaboek: 832 plaids (en deken*) staan daarin om uit ta klazen! koppels bleven er tenslotte acht over, want behalve de vier uitvallers we gens materiaalgebrek (Gramser, Ot- ten, Comelisse en Kipping) stapten ook Mees Gerritsen en Rob Redeker (deze was al dertig ronden achterge raakt), die aan het eind van hun krachten waren, af. Het eind is trouwens nog niet in zicht want gisteren al werd het dui delijk dat de toekomstzesdaagse in nieuwe stijl, waarbij de amateurs voor het eerst vier uur achter elkaar in de baan moeten blijven, voor maar weinigen uitzicht op een redelijk re sultaat kan bieden. Opvallend daarbij is dat Mexico- gangers als Leijn Loevesijn, Harry Jansen en Henk Nieuwkamp en de nog vrij geregeld achter de motor fietsende Cees Stam duidelijk in con ditie boven de anderen, die soms maanden al niet meer op de fiets had den gezeten, uitsteken. Loevesijn en Jansen vormen van dit viertal dan nog het beste duo, dat zonder valpartijen volgende week woensdag wel als winnaar te voor schijn zal komen. Zij reden op de tweede dag Stam en Nieuwkamp op één rönde en sportten ook in de pre miesprints met het meeste succes. Voor de Zwitserse broers Edy en Jürgen Schneider belooft deze zes daagse een bittere teleurstelling te worden. De Helveten, die het elders in Europa lang niet slecht hadden gedaan, waren met nogal wat bra voure aan de start gekomen. Zij lie ten weten hoe zij gedacht hadden dat de koers ingedeeld zou moeten worden, maar vonden voorlopig geen gehoor bij oud-sprinter Frans Mahn, die Loeveseijn en Jansen met raad en daad terzijde staat. „Laten jullie eerst maar eens zien wat jullie kun nen", had Mahn wijs gezegd. Welnu, toen de Zwitsers na de moeilijke vrijdagmiddag van de fiets strompel den en op vier ronden waren gere den, was er geen reden meer tot overleg. Ontroostbaar dropen de ge broeders af. Peter Post is geen gemakkelijk man. Hij heeft zelf vele barrières moeten nemen om uiteindelijk de zesdaagsenkeizer te worden. Dan eist hij ook alles van zijn onderhori gen. Daarom is hij niet helemaal te vreden over Leo Duyndam. Daarom ook had hij een pittig gesprek met zijn trouwe derny-dienaar Maurice de Boevere. Post bereidt zich altijd en waar dan ook met de grootste nauwgezetheid voor op zijn werk stukken. Alles moet tot in de puntjes verzorgd zijn. Om iets te noemen: hij draagt witte sokjes, die hij in Italië in Milaan koopt. Hij houdt van gesoigneerd voor de dag komen. Alles moet ook aan de conditie zijn gedaan. Vandaar dat hq het Duyndam kwalijk neemt dat hij, en dan nog wel in Amsterdam, niet in topconditie is. De coureur uit Hon- selersdijk heeft namelijk in de zes daagse van Dortmund een open zit vlak gekregen en dat werd steeds erger, omdat Duyndam zich geen rust gunde voor genezing. „Dat had ik na tuurlijk wel moeten doen", aldus Duyndam. Maar goed hij zit dus met die moeilijkheden en verzorger Brü- ner moet allerlei zachte materialen in het rennersbroekje plakken om het Hjden van de Zuidhollander iets te verlichten. Post vindt dat alles een slechte zaak. „Ik kan niet bij onze kerheden leven. Dan kun je het niet redden in een zesdaagse". Het zou geen verwondering wek ken ais Leo Duyndam in de loop van deze zesdaagse tot opgave gedwon gen zou worden. Peter Post: „Ik kan het niet hebben dat Duyndam even uit de baan gaat om wat vet te ha len. Dat kon hij vorig jaar met Be- ghetto wei doen, maar als hij met mij rijdt niet". In de dernyrit van de eerste nacht CAIRO (ANP) De bekende Egyptische langeafstandzwemmer Hanafi Mahmoud is verdronken, toen hij aan het trainen was bij Salloum aan de Egyptisch-Lybisehe grens. Mahmoud, een luitenant bij de Egyptische marine, won in 1965 de Capri-Napel's race en enkele andere grote internationale awem-mara- thOM- kreeg de derny van De Boevere pech. Er was iets met de bougies. Dat zat Post, die een glansstuk van de rit had willen maken, dwars. De Boe vere klaagde er zelf ook over: „Zoiets is me nog nooit overkomen". Weer zo'n onzekerheid waarvan Post niet houdt. Post is opmerkzaam. De man die een schitterende bungalow in Am stelveen heeft laten neerzetten, zag gistermiddag, kijkend uit het raampje van de hem en Duyndam toegewezen caravan, de pettenverko- per voorbijgaan. Bij zijn collectie had hij petjes met het opschrift: Peter Post. De Amstelvener vroeg wie hem toestemming had gegeven zijn naam op de petjes te drukken. De jonge man verwees hem naar zijn baas, oud-renner Piet Rentmeester. Laat die dan maar komen en Rentmeester kwam. Het werd een pittig gesprek waaruit een financiële regeling werd geboren. Aldus verdient de heer Post ook nog iets buiten de baan. De Duitser Horst Oldenburg, die samen met zijn landgenoot Dieter Kemper een koppel vormde in de Amsterdamse zesdaagse, is vrijdag avond vóór een onderzoek naar het V.U. ziekenhuis in Amsterdam ge bracht. Oldenburg was op de eerste avond samen met Leo Duyndam ge vallen en had toen een pedaal tegen het hoofd gekregen. Hij kwam vrij dagavond wel in de baan maar kreeg al spoedig last van zijn verwonding. De zesdaagsedokter, de heer Far- ber, achtte het toen beter de Duitser naar een ziekenhuis te sturen om foto's te laten maken. Dieter Kern- per bleef geneutraliseerd mee rijden. (Van onze sportredactie) ETTEN-LEUR Opnieuw is de eerste inschrijvingsbon voor de Volks cross van De Stem, die in nauwe sa men werking met a.v. Sprint op zon dag 19 januari 1969 In de buurt van het Bredase recrcatiebad Wolfslaar wordt georganiseerd, afkomstig van een deelneemster. En evenals vorig jaar is het een meisje, dat uitkomst voor een K.P.J.-afdeling. T. Maas uit Etten-Leur, in april 14 jaar gewor den, stuurde haar inschrijvingsbon als eerste in. Uitkomend voor de KPJ-afdeling Etten, nam Trees Maas dit jaar al va ker deel aan crossen, waarbij do volkscrossen met hun massale deel name haar voorkeur hadden. „Ik zit nog op school en heb weinig tijd om te trainen. Daarom loop ik louter en alleen voor mijn plezier. Ik heb toch geen enkele kans tegen die oudere meisjes, als het op ereplaatsen aankomt. Ik vindt het vooral zo ge zellig omdat ik bq crossen veel jonge meisjes tref. Bovendien vind ik de sfeer bij (vooral) volkscrossen zo leuk. Ik heb er in Etten-Leur en in België De Wildert al gelopen. Het deelnemen is voor mij het be langrijkste. Van De Stemcross heb ik gehoord dat het er altijd zo gezellig is. Ik hoop dat dat ook op 19 januari zo zal zijn". Trees Maas was de eerste; tiental len anderen hebben zich inmiddel* ook reeds opgegeven voor De Stem- volkscross, waaraan, zoals bekend, door iedereen kan worden deelge nomen vanaf 14 jaar. Het aantal inschrijvingen dat nu reeds is ontvangen, doet vermoeden dat opnieuwe een aantal deelnemer» van meer dan 1000 deze derde Stern- cross zal lopen. Zes categorieën deelnemers zullen er op 19 januari zijn: Categorie 1: Volkscross meisjes 14 tot en met 18 jaar. Start 13.00 uur. Lengte: 900 meter. Categorie 2: Volkscross dames 19 jaar en ouder. Start 13.15 uur. Lengte 1300 meter. Categorie 3; Volkscros jongens 14 tot en met 17 jaar. Start 13.30 uur. Lengte 2500 meter. Categorie 4: Volkscross heren 18 tot en met 39 jaar. Start 13.50 uur. Lengte 3400 meter. Categorie 5: Volkscross veteranen 40 jaar en ouder. Start 14.15 uur. Lengte 2500 meter. Categorie 6: Heren KNAU 20 tot en met 39 jaar. Start 14.30 uur. Lengte 7600 meter. Het inschrijfgeld bedraagt één gul den. Het kan tegelijk met de hier onder afgedrukte inschrijvingsbon op gestuurd worden aan: DE STEM, Reigerstraat 16, Breda. Ook bestaat er een mogelijkheid om de bon in te leveren bij een van de bijkantoren van De Stem. Het in schrijfgeld kan ook per giro gestort worden en wel op no. 1136979 t.n.v. Wedstrijdsecretariaat AV Sprint, Bre da, met een duidelijke vermelding van wie het inschrijfgeld afkomstig is en waarvoor. NAAM EN VOORLETTERS ADRES WOONPLAATS GEBOORTEDATUM MAN/VROUW KOMT UIT VOOR: Individueel Vereniging Te SchoolTe KPJ-afdeling: Wil deelnemen in categorie1 2 3 4 5 6 (bedoeld cijfer doorkruisen) INSCHRIJFGELD IS VOLDAAN contant/per giro (1136979) (doorhalen wat niet van toepassing is). (ADVERTENTIE) ZONDAG a.s. AANVANG HALF DRIE Belangrijke wedstrijd voor beide ploegen. DEN HAAG (ANP) Voor de vijf de achtereenvolgende maal is Tom Okker eerste geplaatst op de natio nale ranglijst. Bij de dames is die plaats toegekend aan de nationale kampioene van 1968 Marijke Jansen. Astrid Suurbeek, die het vorig jaar de lijst aanvoerde, staat ditmaal tweede. De top van de herenranglijst is in vergelijking met voorgaande ja ren onveranderd. Tom Okker eerste, Jan Hajer tweede en Evert Schnei der derde. Laatstgenoemde overi gens voor de laatste maal, om nu hij afgestudeerd is en de militaire dienst achter de rug heeft, weinig tjjd overhoudt voor tennis. Voor de eerste maal is bij de dames geplaatst Annemieke Blom (negende). Jan Coebergh die jarenlang op de Zwit serse ranglijst heeft gestaan, maar thans de Nederlandse tennisnationa- liteit heeft aangenomen, is bij de he ren op de met Jan Hordijk gedeelde vierde plaats geklasseerd. Hordijk stond overigens vorig jaar nog ze vende. Fred Hemmes, die zich even eens uitsluitend met tennis bezighoudt klom een plaats: van de negende naar de achtste plaats. Hij ging de Hilversummer Peter Scholtz voor bij die van de zesde naar de negen de plaats afzakte. DEN HAAG (ANP) De cijfer* van sporttoto 17 van het afgelopen weekeinde zijn: Deelnemers: 861.689 Bruto inleg: 1.878.503,40 Prijzenbedrag: 845.327 Eerste prijs: f 253.598,10. 33 meldin gen met dertien goed voorspelde uit slagen. Per kolom wordt bruto 7.684,80 uitgekeerd. Tweede prijs: f 169.065,40, 722 mel dingen met twaalf goed voorspelde uitslagen. Por kolom wordt bruto 234,10 uitgekeerd. Derde prijs: 253.598,10. 7467 mel dingen met elf goed voorspelde uit slagen. Per kolom wordt bruto 33,90 uitgekeerd. Extra prijs: 169.065,40. 2464 mel dingen met de eerste acht uitslagen goed voorspeld. Per kolom wordt bruto 68,60 uitgekeerd. t"17oor al verzekeringen Soptilastraat 36 Breda Tel.(QteOO) 34760

de Stem | 1968 | | pagina 13