Spoedig nadere informatie aanleg rioolpijpleiding a cheren Aan de wieg van Schouwens industrialisatie ETI-PROI FACTORi Scheldesport verslaat IJVC in moeilijke wedstrijd B. EN W. VAN GOES IN RAADSVOORSTEL: ZIERIKZEE Nieuw vaartuig voor rijkspolitie Middelburger krijgt oorkonde van oorlogsgravenstichting Gepensioneerden PZEM bijeen AXEL SAS VAN GENT MIDDELBURG DIRECTEUR G.A.B. ZIERIKZEE; Topweek bij B.S. Tilburg LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS Insteekhaven Sloe aanbesteed e vorst Probleemgebied INTERPELLATIE D'66 OVER SHELL GOEDGEKEUR] ZUID-BEVELAND Studieclub voor kleinfruittelers in oprichting H. Uijl ereburg er Veilingdagen in Kapelle gewijzigd Vijfde expositie van fotokring Diefstallen van vogels Ijsbaan k I I 1 vV Gevonden voorwerpen Restauratie-afdeling Eenrichtingsverkeer in buitenwijken Minder mensen zoeken woning VLISSINGEN Wijziging van veilingdagen in Goes Duits motorschip anker vers Hoogwater Beroepen MORGEN Wat en waar Licht DE STEM VAN DONDERDAG 12 DECEMBER 1968 Kapelle KAPELLE Morgen om half acht 's avonds zal in „De Caisson" te Ka- pelle-Biezelinge een bijeenkomst worden belegd voor de oprichting van een studieclub van fruittelers in Ka pelle en omgeving. Het initiatief hiervoor is genomen door de heer J. Ruissen van de Rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst. Hij heeft op het ogenblik reeds de zekerheid dat er 25 personen tot deze studie club zullen toetreden. De bedoeling is tijdens de bijeenkomsten en even tueel door excursies alle aspecten van de kleinfruitteelt te behandelen. Op de eerste bijeenkomst zal de heer L. Njjsse, chef van de proeftuin voor de kleinfruitteelt te Kapelle een inleiding houden over de teelt van doornloze bramen. In een feestelijke bijeenkomst werd de heer H. Ujjl onderscheiden met het ereburgerschap van de stad Zie- rikzee, omdat hij meer dan 22 jaar lang het belang van de plaatselijke afdeling van het Roode Kruis heeft gediend. De directie-secretaris van het Roo de Kruis, de heer D. van Kleef stelde de afdeling Zierikzee ten voorbeeld aan anderen. Van het hoofdbestuur mocht de heer Uijl de zilveren leg penning van de bond in ontvangst nemen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De minister van Justitie, mr. C. H. F. Polak, zal op 18 december in Terneuzen het nieu we rijkspolitievaartuig R.P. 10 in dienst stellen. Het schip ligt op die morgen gemeerd aan de ponton van de aanlegplaats Provinciale Veer dienst Terneuzen Hoedekenskerke, waar de minister om 11 uur arriveert Hij reist waarschijnlijk met de se cretaris-generaal dr. A. Mulder per helikopter naar Terneuzen. De R.P. 10 maakt een korte pa trouillevaart op de Westerschelde en wordt om twaalf uur officieel in dienst gesteld. Deze plechtigheid zal aan boord plaatsvinden. (Van onze correspondent) KAPELLE In verband met de komende feestdagen zal bij de veiling in Kapelle-Biezelinge de laatste fruit veiling in dit jaar worden gehouden op vrijdag 20 december a.s. Daarna wordt niet meer geveild voor vrijdag 3 januari en vervolgens zal er in januari weer normaal op woensdag en vrijdag fruitveiling wor den gehouden. OAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), 4,75 p maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751. Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030. REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel (01150-4866) en J. Robesin (01140-2005). REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764). REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND: mej. S. Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865). EXPLOITATIE ADV.*. L. K. M de aong (inspecteur), Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Terneuzen, tel. 01150-2601. M. Bogers, Oostburg, tel 01170-2893 C. Menu, Goes, tel. 01100-8030. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Burgemeester en wet houders van Goes stellen zich voor omtrent de aanleg van de rioolpersleiding naar de Wester schelde zo spoedig mogelijk na dere informaties aan de raad te geven. Dit delen b. en w. mee in een raadsvoorstel betreffende het uitvoeren van werken bij de aan leg van de nieuwe rijksweg 58 ten behoeve van de rioolpersleiding. Waar de rioolpersleiding mettertijd de nieuwe rijksweg zal kruisen zal een betonnen bak worden aange bracht, waarin dan later de riool persleiding kan worden gelegd. Deze bak zal komen onder het te bouwen viaduct voor de kruising van de nieuwe rijksweg met de spoorbaan Goes-Hoedekenskerke. Beide kar weien zullen tegelijkertijd worden uitgevoerd. B. en w. zullen de raad op de woensdag 18 december te houden vergadering voorstellen voor het aanbrengen van de betonnen bak een krediet van 112.000 gulden uit te trekken. Een bedrag dat naar de mening van het college nogal hoog is uit gevallen. Volgens het college is er echter geen mogelijkheid een andere, en goedkopere, oplossing te viinden. Ook de restauratie van het stad huis komt in de eerstvolgende raads vergadering aan de orde. Voorgesteld zal worden voor dit doel een krediet van 250.000 gulden uit te trekken. B. en w achten dit wenselijk om te voorkomen dat de restauratiewerk zaamheden zullen stagneren. De be doeling is de stadhuistoren, die vroe ger een zogenaamde belfort is ge weest. in oude stij] te restaureren. Verwacht wordt dat deze werk zaamheden ongeveer in maart 1969 gereed zullen komen. Daarna zal begonnen worden met de dakbedek king van het overige gedeelte van het stadhuis. Verwacht wordt dat zowel rijk als provincie een deel van de 250.000 gulden voor hun rekening zullen nemen. Zo ja, dan zal er ten laste van de gemeente 137.500 gulden over blijven. Inmiddels hebben b. en w. de rijks dienst voor monumentenzorg ver zocht bij het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk te bevorderen dat tot een nadere vaststelling van de rijkssubsidie wordt overgegaan. Verder komt aan de orde een voor stel over de aanschaf van een nieu we huisvuilophaalauto. Voor een der gelijke kraakpersa,uto is een bedrag van 73.000 gulden nodig, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer D. Tille ma, chef plantsoenendienst van de ge meente Middelburg heeft woensdag morgen uit handen van burgemees ter, mr. J. Drijber, een oorkonde van de oorlogsgravenstichting gekregen. De stichting heeft de oorkonde toe gekend voor de „toegewijde verzor ging" van de op de begraafplaats ge legen oorlogsgraven. De heer Tillema is door de stick ting aangesteld als toezichthouder op deze oorlogsgraven. Burgemeester Drijber wees er op, tijdens een bij eenkomst in het stadhuis, dat de heer Tillema er in is geslaagd een bijzon der sfeervolle plaats te creëren. Fami lieleden van gesneuvelden bleken door de uitstekende verzorging van de graven te zijn getroffen. De heer Drijber herinnerde er aan, dat de kleine Middelburgse erebe graafplaats nog meer is geëerd, door dat de stichting op de voorpagina van zijn periodiek een foto van de graven heeft opgenomen. Een derge lijke afbeelding zal nu ook aan de nabestaanden van deze oorlogsslacht offers, burgers en militairen, worden gezonden. Burgemeester Drijber gaf op de bij eenkomst ook uiting aan de wens van het gemeentebestuur om op de be graafplaats een nieuwe aula te bou wen. De dienst van gemeentewerken heeft reeds een plan voor een nieuw gebouw opgesteld. (Zie ook In gesprek met) (Van onze correspondent) MIDDELBURG De N.V. Provin ciale Zeeuwse Elektriciteits-Maat- schappij houdt ap maandagmiddag 23 december haar jaarlijkse reünie voor alle gepensioneerden van haar bedrijf. De reünie zal gehouden wor den in de kantine van het PZEM-ge- bouw aan de Poelendaelsingel te Middelburg. m Toneelavond voor bejaarden De toneelgroep van de afd. Axel- Zaamslag van de plattelandsjonge ren Gemeenschap, heeft in de Halle te Axel een geslaagde toneelavond gegeven voor de bejaarden uit Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. De grote zaal was tot de laatste plaats bezet. Na een drietal korte schetsjes werd de klucht in twee bedrijven „De Leeu wentemmer" door B. Heuber voor het voetlicht gebracht. Het geheel was goed verzorgd, maar een handicap was, dat vooral de stemmen achter de decors te zwak waren voor de gro te zaal. Hierdoor was het voor de be jaarden niet altijd verstaanbaar. Toch kan gezegd worden, dat het een ge slaagde avond was. Zaterdag om 14.30 uur zal de bur gemeester van Sas van Gent, de heer R. A. J. den Boer, de vijfde fototentoonstelling van de Sasse fo tokring officieel openen. Evenals voorgaande jaren is door het ge meentebestuur weer welwillend de raadzaal ter beschikking gesteld. Er zullen tachtig tot negentig foto's aan de borden te zien zijn waaron der enkele van zeer groot formaat. Er is een verschijnsel waar te ne men dat voor een fotoclub als vrij normaal beschouwd mag worden, n.l. het inkrimpen van het aantal leden dat bijdragen levert voor tentoonstel lingen. Het gevolg is dat zich een vaste kern vormt. In het begin waren er een twintig tal leden die bijdragen leverden, dit aantal is nu geslonken tot twaalf. De Sassë fotokring heeft een repu tatie op te houden daar zij de eerste was in Zeeuwsch-Vlaanderen die het aangedurfd heeft een tentoonstelling te organiseren. Evenals voorgaan de jaren is de trouwzaal van het ge meentehuis weer ingericht als dia projectiezaal en wordt er elk uur een serie van 72 dia's vertoond. De ope ningstijden van deze tentoonstelling zijn: zaterdag 14 december van 15 tot 21 uur en op zondag 15 december van 14.30 tot 21 uur. Via een enquê te onder de bezoekers zal de foto van het jaar worden gekozen. Deze zal worden verloot onder degenen die het enquête-formulier hebben in gevuld. Hoofdplaat Ouden van Dagen Te Hoofdplaat is deze week in café „West-End" een feestavond voor de ouden van dagen van Hoofdplaat en omstreken gehou den. Deze avond werd geopend door mevrouw G. van Acker-Claerhoudt, waarna het dameskoor en kinderkoor enige liedjes zongen, waarbij ze be geleid werden door de pianiste mevr, Stelzer. Hierna volgden klassieke me lodieën, gebracht door mevr. R. Stel zer en mevr. E. Marx-Szigeti. Mevr. Van Acker vertoonde enige teken filmpjes en de film van de reis naar Madurodam die de bejaarden op 19 juni jl. maakten. Ook was er nog een optreden van de goochelaar Ali Ben Lux. In de pauze bood de heer War- ringa alle ouden van dagen een sur prise en een consumptie aan. De heer H. de Ruijsscher liet liedjes horen uit de goede oude tijd. St.-Jansteen Enige tijd geleden werd bü E.O. in de Wilhelminastraat een papegaai uit een kooi gestolen en thans zijn bij A.W. in de Wilhelminastraat ne gen kanaries uit een volière gestolen. De rijkspolitie heeft de diefstallen in onderzoek. Het aan de sportvelden aangeleg de parkeerterrein zal deze winter ook als ijsbaan worden gebruikt. De nodige voorzieningen zijn hiervoor door het gemeentebestuur getroffen. Waterlandkerkje Concert in de Ned. Herv. Kerk In het kader van het Belgisch-Ne derlands cultureel akkoord wordt in de NH-kerk te Waterlandkerkje een concert verzorgd door het concertino J. B. Loeilliet uit Brussel. Dit Bel gisch barok-ensemble bestaat uit Mia Loose, blokfluit; Louis Gillis, hobo; Hans Bol, gamba en Raymond Schroyen, clavecimbel. Er worden werken gespeeld van J. B. Loeillet, K. F. Abel en G. F. Telemans. De uit voering vindt plaats op vrijdag 13 december. Westdorpe Feestavond Op zaterdag 21 december zullen de leden van de r.-k. Jonge Boerenstand hun jaarlijk se feestavond vieren in de zaal van •,Het oudt Raedhuys". Na de maal tijd zal de avond in gezellig samen zijn worden doorgebracht. Blaskapelie Het orkest Die West- zeiler Blaskapelle dat de laatste maanden in de omliggende gemeen ten met veel succes optrad, zal op tweede kerstdag een uitvoering ge ven in de zaal „De Oude Brug" te Sas van Gent. De leiding is in han den van Walter de Causemaecker. Teerdag brandweer De leden van het korps vrijwillige brandweer houden hun jaarlijkse teerdag op za terdag 14 december in „Het oudt Raedhuys" bij M. Pluijm. Crescendo Het gemengd koor .Crescendo" is de laatste tijd hard aan het repeteren, dit met het oog op het a s. kerstfeest. Het koor zal dan de nachtmis muzikaal opluisteren 'W//. 1 ft T De commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend dat in het tijd vak van 26 november tot en met 8 december 1968, onderstaande voor werpen als gevonden zijn aangegeven op het bureau van politie te Middel burg. Diverse portemonnees met en zon der inhoud, handschoenen en wanten, bruin tasje, rode honderiem, school tas, t.n.v. Bakker, Van Berkenro delaan 60 in Waalwijk, dameshorloge met schakelarmband, herdershond, rode etui inh. balpennen, kralen armbandje, bruinwitte sjaal, blauw nylon regenpak, bos sleutels in le deren hoes, zegelring, Parker vulpot lood, bruin suède tas, elektromotor, jonge poes, kampkaart tn.v. Smol ders, reflector van auto. wieldop van rode Fiat. sleutel no. 651, zelfbinder van fiets, bruin - wit gevlekte hond, sleutel, knipbeurs, etui inh. balpen nen, diverse voorwerpen gevonden in en op terrein van Jeugdland, rode sjaal, nikkelkleurig zakmesje, don kerbruine fietstassen inh kop met schotel, zwarte bontmuts. Onder leiding van de nieuwe ad junct-directeur van gemeentewerken zal 'n speciale „restauratie-afdeling" worden mgesteld. B. en w die dit meedelen in de begeleidingsbrief bij de gemeentebegroting voor 1969, mer ken in dit verband voorts op, dat de raad, zo mogelijk binnen twee maan- den, een uitvoerige restauratienota zal worden aangeboden. Met de restauratie in de binnen stad van individuele panden is in het afgelopen jaar enige vooruitgang ge- boek. „Niettemin dient een krachti ger aanpak te worden bevorderd", al dus stelt het gemeentebestuur. Opge merkt wordt ook, dat het, voorlopig, tot voldoening stemt, dat een stij gende belangstelling valt waar te ne men voor restauratie van woonhui zen, al dan niet met bestemming tot woonhuis, kantoorpand of andere behoeften in de dienstensector. Voor wat betreft de grotere res tauratieprojecten zijn, naast de Klo veniersdoelen, in voorbereiding de restauratie van de Kuiperspoort en de Vismarkt. Met de herbouw van de voormalige St.-Jorisdoelen is, zoals gemeld, onlangs een begin gemaakt. Het gemeentebestuur overweegt om ook in de nieuwe buitenwijken éénrichtingsverkeer in te stellen voor de woonstraten. De wegbreed- te van 5,5 meter dwingt, door de toename van het autoverkeer, tot een keuze tussen éénrichtingsver keer en parkeerverboden. Dit wordt medegedeeld Öoor het gemeentebe stuur in de begeleidingsbrief bij de gemeentebegroting voor 1969. Voorts wordt opgemerkt, dat het ingestelde éénrichtingsverkeer in het centrum van de binnenstad aan de verwachtingen heeft beantwoord. Doorstroming van het verkeer vindt daardoor veel vlotter plaats. De eni ge klacht die het gemeentebestuur heeft ontvangen, betreft het feit, dat langs oude huizen en monumenten met name door het vrachtverkeer sneller wordt gereden. Onderzocht wordt voorts op welke wijze in de stad betaald parkeren zou kunnen worden ingevoerd. Daar bij wordt met name gedacht aan het parkeren op af te sluiten terrei nen. Ook wordt nagegaan of de toeris tenbussen met behoud van de mo gelijkheid om in de binnenstad passa giers in en uit te laten stappen, bui ten het centrum kunnen parkeren. In de periode oktober 1967 okto ber 1968 is het aantal woningzoeken den in Middelburg met 205 vermin derd, n.l. van 893 tot 688. Het aantal urgente gevallen daalde van 330 tot 276. Van de z.g. doorstromingsrege ling, met een vergoeding van de ge meente verhuizen van een goedkope re woning naar een woning, die tot een hogere huurklasse behoort, maak ten dit jaar reeds 118 personen ge bruik. Daardoor kwam een aanzienlijk aantal woningen met lagere huur en van verschillend type beschikbaar. Het gemeentebestuur, dat een en ander opmerkt in de begeleidings brief bij de gemeentebegroting voor 1969, wijst er op, dat het mede aan deze doorstroming is te danken dat binnen een vrij korte periode aan bewoners, die hun woning in het ka der van de sanering moesten ont ruimen vervangende woonruimte kon worden aangeboden. KVP De KVP afd. Vlissingen belegt een volgende voorlichtingsbij eenkomst op vrijdag 13 december. De bijeenkomst, die voor iedereen toegankelijk is, wordt belegd in het Hotel „Riche" Boulevard Bankert no. 26. Een van de KVP-raadsleden geeft een korte uiteenzetting over „De nieuwe vissershaven en de Boulevard- beveiliging" Hierna worden nog een aantal gemeentezaken aan de orde gesteld. GOES In verband met de Kerst dagen en nieuwjaar wordt een pauze gehouden in het veilen van fruit in de WZB te Goes. Donderdag 19 december wordt de laatste fruitveiling van deze maand gehouden. De daarop volgende eerste fruitveiling in 1969 is op donderdag 2 januari. Voor de groente vervallen de veilin gen op woensdag 25 december en woensdag 1 januari. Overigens wordt op de daarvoor bestemde dagen de aangevoerde groente geveild. HA i (Van onze correspondent) HANSWEERT Op het kanaal van Zuid-Beveland is door het Duit se motorschip Brauncol een anker van 3500 kg verspeeld. Het bergings vaartuig is erin geslaagd het anker te lichten. Morgen, vrijdag 13 december: Bergen op Zoom: 9.02 en 21.37; Ma- de-Drimmelen: 11.39 en 0.32 TERHOLE In een zeer moeilijke thuiswedstrijd heeft Scheldesport kans gezien het le team van IJVC 1 met een 3-1 nederlaag naar hals te zenden. Een over het algemeen slor dig spelend Scheldesport had alle moeite om IJVC 1, dat ook zjjn goede dag niet had er onder te houden. Technisch stond de wedstrijd op een zeer laag peil. Terhole 1 had het daarentegen heel wat gemakkelijker in de omgezette wedstrijd tegen WH, dat zijn vijfde nederlaag in successie leed. Een zeer zwak spelend VVH kon geen tegen stand van betekenis bieden aan het team van Terhole dat evenmin tot grote prestaties kwam. De setstan den 15-4, 15-9 en 15-8 laten duidelijk zien dat er van strijd geen sprake was. Bij de dames werden slechts twee wedstrijden gespeeld waarbij drie teams van Terhole betrokken waren. Terhole 3 dat op bezoek was bij de Kikkers in Aardenburg moesten een geheel onverwachte maar toch ver diende nederlaag slikken. Na twee sets zag het er maar donker uit voor de dames van Terhole daar zij reeds met 2-0 achterstonden. Vol goede moed en gesteund door hun coach be gonnen zij in de 3e set een offensief waartegen de Kikkers geen weer stand kon bieden en met 10-5 en 9-15 de stand op 2-2 wisten te brengen. De laatste set moest dus de beslissing brengen. Moegestreden door de voor gaande sets en enkele ongelukkige spelmomenten lieten de bezoeksters de moed zakken. De Kikker-dames kwamen er daardoor weer iets beter in en toen zij eenmaal een voor sprong hadden genomen waren zij niet meer te houden. Dit was voor de Kikkers de tweede overwinning waarmee duidelijk naar voren komt dat hun spel steeds beter wordt. De uitslagen waren: H. le kl. Ter hole 1-VVH 3-0, Scheldesport-IJVC 1 3-1. Heren 2e klasse: Kikkers-ISvG uit gesteld Voorwaarts 2-1 JVC 2 idem, PHL-Terhole 3 0-3, Terhole 5-Terhole 4 0-3, Sluiskil-St, Albert 3-0. Dames: de Kikkers-Terhole 3 3-2, Terhole 2-Terhole 4 3-0. Zaterdagmiddag worden enkele in haalwedstrijden gespeeld, waarbij Scheldesport om 14.00 uur VVH ont vangt. Tevens worden er die dag trainingswedstrijden gehouden voor het te vormen afdelingsteam. Deze trainingen vinden plaats te Terneu zen om 16.00 uur in de sportzaal aan de Van Steenbergenlaan. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE Over enkele weken zal de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Zie rikzee, de heer D. Goudriaan, af scheid nemen uit zijn functie. Hij heeft dan de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Dat betekent, dat er een lange periode van gedwon gen nietsdoen aanbreekt. De heer Goudriaan is daar niet rouwig om. Hij heeft een lange en bewo gen loopbaan achter de rug. Bo vendien heeft hij de laatste jaren in verband met zjjn gezondheids toestand, zijn functie niet kunnen uitoefenen. Het is interessant, de heer Goud riaan te horen vertellen over de ont wikkelingen in de werkgelegenheid op Schouwen-Duiveland. Na vele ja ren waarin er nauwelijks groei te be speuren viel, is het nu zover dat de kwalificatie „probleemgebied" van Schouwen-Duiveland zal worden los geweekt. Dit is een opmerkelijk suc ces, vooral als men bedenkt dat de laatste vijftien jaren de zwaarste in de geschiedenis van het eiland zijn geweest. Zij overspannen de periode van de stormramp, de geweldige ex pulsie uit de landbouw en de in dustrialisatie. Het is precies de perio de waarin de heer Goudriaan zijn functie heeft uitgeoefend. „De ramptijd zal ik mij blijven herinneren als de drukste tijd van mijn leven" vertelt de heer Goud riaan, „Je moest in het hele land mensen zien te werven. Op het eiland zelf waren drieduizend man in kampen ondergebracht. De ver bindingen waren moeilijk, alle ver voer moest over 't water worden af gewikkeld en contact met de buiten wereld had je alleen door de mobilo foon. Schouwen-Duiveland was er in het bijzonder slecht aan toe, doordat het zolang duurde eer het stroomgat bij Ouwerkerk was gedicht. Wat je te zien kreeg nadat eindelijk de laat ste caisson was afgezonken is onvoor stelbaar. Ik woonde in het huis van mijn voorganger, maar noem het maar lie ver kamperen. Het huis had geen voordeur meer en alles zat onder de modder. In de rest van Nederland werd, geloof ik, niet altijd beseft hoe belabberd de toestand was, ook niet in Den Haag, waar. men ook in het zicht van de chaos die hie# heerste, een formeel beleid meende te moeten voeren. Dat werd pas beter toen mijn chef in Middelburg een aantal men sen van het ministerie uitnodigde om zelf eens te komen kijken. Dat was op een kille novemberdag, met nau welijks berijdbare wegen en overal die vreselijke modder. Het hielp wel. Na de drooglegging kwam de herver kaveling, die vele handen werk ver- (Van een onzer verslaggevers) TILBURG De Tilburgse ambtenaren van de burgerlijke stand zien met gemengde ge voelens de volgende week tege moet. Niet minder dan 109 trouwlustige paartjes verschij nen dan in zes dagen om in de huwelijksboot te stappen. „Een absoluut rekord voor onze stad", zo vertellen ze ieder die het wil horen. Vooral vrijdag twintig december wordt voor hen een zware dag. Dan zullen niet minder dan 45 brui den aan 45 bruidegoms eeuwige trouw beloven. schafte. Maar daarna scheen zijn bevroren. Er was geen meer. De watersnoodramp en t!( verkaveling waren voor veel bouwondernemers de belang., aanleiding om te gaan mechanS Boeren die paarden hadden verlor» kochten tractoren, de grotere bete ven waren als vanzelf op mechani/ tie aangewezen. Er volgde dan I een geweldige afvloeiing uit de w bouw. Rond 1958 kreeg Schouwen-DtiW. land het etiket „probleemgebied" oii geplakt. Eigenlijk was het dat al la ger, want je kon de bui als het» zien aankomen. Het aflopen van J. herstelwerkzaamheden en het ew. van de herverkaveling, moest welt» groot arbeidsoverschot teweegbi» gen. Ik heb er het ministerie dsn out herhaaldelijk op gewezen; ook op t vergrijzing van de bevolking doort» vertrek van jongeren die hier ij; meer aan de slag konden komen, et op de noodzaak van scholing van de jongeren die we hier nog had' Wij hebben gedaan wat we k om industriële bedrijven naar Sein.1 wen-Duiveland te krijgen en ook redelijk gelukt. In 'Zier kwam een vestiging van de tioï renfabriek van Smit en Bolnes e; verspreid over het eiland wat klei. I nere bedrijven. Ook de betere ml bindingen met Rotterdam en de ik' van Zeeland hebben ertoe bjjgefo1 gen dat de werkloosheid in dit gekitj geen nijpend probleem meer is". Terugkijkend op een lange perl# waarin hij zijn rol in de arbeidsb. middeling speelde, zegt de hee: Goudriaan: „Wij zijn van het es uiterste in het andere gevallen, In j( crisisjaren kreeg je niets gedaan e nu kan opeens alles. Ik wil niet je neraliseren, maar er wordt te woordig weieens misbruik gen van de sociale voorzieningen - a ik die voor geen goud willen mi-I sen". WATERLANDKERKJE N.H.-kerk 20 uur Concert Passepartoutring (vanaf 66,-) met verwisselbar) stenen (vanaf 27. LIJNBAAN 92 OOSTZEEDIJK155-157 ROTTERD (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Twi Kamer heeft gisterenmidd: drs. E. Nypels van D '66 to| stemming verleend een inti pellatie te houden over de v< tiging van Shell/Chemie l de Moerdijk. Deze interpel tie zal vanmiddag of vanavoi reeds gehouden wordi Twaalf K.V.P.'ers verklaard zich ertegen. HANSWEERT De predikant vi de N.H. Gemeente, ds. Lelie, htdf een beroep ontvangen van de t vormde gemeente Schipluiden. Ned. herv. kerk: Beroepen te Hol tandscheveld P. Kolijn te Scherpenii. sen; Geref. gemeenten: Beroepen» Rilland-Bath: L. Huisman te dingen. ANTWERPEN Rex: Shalako 18 jaar Rubens: Blue outlaw zonder i 18 jaar Ambassades: Petula 18 jaar Capitole: De vrouwenmoordenaar7 Boston 18 jaar Savoye: Engelchen 18 jaar Astrid: Mét de Engelsen komt 3«1 Quellin: 12001 ruimte Odyssee, Hjwl Astra: Peyton Place 18 jaar KNS 20 uur: De wijze kater (tt mans). BRUGGE Capitole: Up in the world al. Memlinc: Joe Bass, de ouverbiaiW' 14 jaar Scala: Zeven Schotten barsten l. Zwart Huls: De grote slag 11 zeven mannen in goud 18 jaar GENT Scala: Drie stuivers geluS aj. Agora: De onoverwinnelijke Josie Normandië: Casino Royal 18 3aaL, KNS 20 uur: Een meisje in de (Frisby). ST. NIKLAAS v„ Eden: De zegetocht der schurken. Renova: De ridders van de H» Tafel 14 jaar Select: De slag am Anzio H P» De woordvoerder van deze twa: tegenstemmers, drs. H. Notenbooi wees er onder meer op, dat de terpellatie in het buitenland op vat kan worden als kritiek op h Nederlands beleid rond deze veri ging. Zoals bekend is Antwerpen zi lang gegadigde geweest bij Sheij Chemie voor de vestiging van bedrijf. Kort daarvoor had drs. Schmelzer van de K.V.P. zijn voi stel om eerst een schriftelijke uij eenzetting van de regering af wachten en dan tot een interpellal over te gaan, ingetrokken. Dit voor stel had gisterenmiddag in de kame grqte verwarring veroorzaakt waai bij een aantal kamerleden de K.V.P fractievoorzitter verweet het intei pellatierecht van de Tweede Kame op deze manier aan te tasten. Om dit misverstand op te ruimer omdat hij dit recht op geen enkele ma manier wilde aantasten en ook om dat hij dit recht op geen enkele ma nier wilde aantasten en ook omda de regering vanmorgen schriftelijk vragen van de Kamerleden Aantje en Westerhout had beantwoord, trol de heer Schmelzer zijn voorstel in. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ten kantore vai Rijkswaterstaat te Middelburg heef woensdag de aanbesteding plaatsge vonden van het opspuiten van eer verrem en het maken van een insteek naven in het havengebied van Vlis suigen-Oost. Wanneer deze insteekha yen ver genoeg gereed is, zal daaraa. en loskade voor overslag van zee worden aangelegd. Het be ,i! i.y°°r deze loskade zal, naar ver wacht, over een half jaar aanbeste umgsgereed zijn. Laagste inschrijver voor het eerde genoemde werk was de Aannemings JL' 3ac- van Oord te Utrecht me •204.000 gulden. Oplopend naar be waren de overige inschrijvers v v,annemings- en Handelshedvij r 9,ord> Werkendam (5.240.000' Lebr. C. en Th. Wijnands, N.V., We: kendam (5.309.000), Prins Aanm jnmgsmij. N.V., Sliedrecht (5.318.000 ombmatie Hollands Aannemersb wijt Zanen Verstoep N.V. en N.V. L A Hoeven, 's-Gravenhag ü.515.000), Van Hattum en Blankf y?°rt N.V., Beverwijk (5.546.000 on. Mij tot het Uitvoeren van Openl Dare Werken Adriaan Volker N V Rotterdam (5.671.000), N.V. Amstei Hallastmij., Amsterdam (5.797.000), N.V. Baggermij Holland y'toveld-CiessEndam 5.831.000' Hen'nnnemersbedrijf v.h. firma 1 iloc7yteien"^an de Hout, Overvee '5.851.000), R, Boltje en Zoon N" j 'e (6.500.000). Deze laatste we p„i!5°0gste inschrijving, die tevens on geldig werd verklaard. te^°°ruit2ic^ten voor vrijdag en ze Wein8' opgcsteld door het K.N.M.I lichtl'8 geen neerslag. Overda mati^ en ln de nacht voornamelij Ur v°rst. mirtrifirJV00ruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland: proeft VrVdag' zon: meer dan 2 onder nAm'1emp" 5 tot 10 grade graden max.-temp.: 5 tot droee r,°n- normaal; kans op ee 95 nr0f,plLr/0ue Van minstens 12 uu; etmaal- 90 s op een §eheel dr0°" "aai- 20 procent. ProcentZaterdag: zon: minder dan onder n„mm''temp': 3 tot 9 grade graden "?aa,: max.-temp.: 5 tot 1 droge perioHe normaa.1; kans op ee 85 Procent 1 van minstens 12 uu etmaab an' ans op een geheel droc| dl- 00 procent.

de Stem | 1968 | | pagina 2