Tour, zonder „rust met vier tijdritten België gelijk speelde Spanje in Jan van Stee: vier belangrijke punten Breda moet EMHC kunnen verslaan KNVB-ZA TERDAGVOETBAL Leider Hoek heeft weer winstkansen Russische schaats coach Boris Stenin Nederland imiteren 11 Ajax verloor WEER MINDER KILOMETERS HOCKEYCOMPETITIE rouw Wandelee iar, waarom ze ilips wasdroger r wil missen, tfoonnummer is 16307. Bij i reumatische pijnen, sPit, neusverkoudheid. verstuikingen en winterhanden. EERST ALPEN 1: HOMOGENITEIT 2: VACATURES 3: EENHEID 4: ACTIVITEIT Programma als de whisky van honderd jaar geleden 9 en 12 uurochtend wat een gemak iaar tegen Kerst - toe eg naar mijn ouders - plotseling. Ik vergeet Ik had een bloemetje de winkel uit en zag r een etalage met huis- rtikelen staan. "Kom", i mij, "laten we nu 's i voor altijd een eind s-en-droog-misère ma- er stonden we weer op ■otse bezitters van een plus een Philips was- dat was watSinds- we dat moment nog m: tjonge, wat een ge- rvan. me niet meer kunnen hoe ik het zonder de act wasdroger zou moe- Dat gehannes met die \n de keuken was altijd van ergernis. Wat ik er droog? Alles. Lakens, vrgoed, handdoeken, oem maar op. ed is niet nodig. Dat en droog. Meestal stel strijkdroog, dan is het zachtst en strijk je het van tijd keurig glad. In uurt het drogen zo'n Als je het echt kurk- hebben, kost het wat varingen wat betreft er gelen van het goed k geen ervaringen; als plgens de voorschriften b je nergens last van. woord ideaal, ne best voorstéllen dat teer zou willen weten, •.ngerust op!" ...j- 3 Nederland n.v., immer500, Eindhoven. so spoedig mogelijk de Ier zenden over de npact wasdroger. laar is I... 1. DE STEM VAN DONDERDAG 12 DECEMBER 1968 Boris Stenin, getooid met bontmuts, in gezelschap van Leen Pfrommer op de Heerenveense ijsbaan. .STRAKS TELLEN WE WEER MEE" (Van onze sportredactie) HEERENVEEN Boris Stenin moet het antwoord waarschijnlijk 8I ettelijke keren eerder gegeven hebben, zo snel had hij het geheed. Dóódsimpel: „Omdat de Nederlanders zulke vriendelijke mensen zijn". De Russische schaatscoach op bezoek in het Nederlandse trainingskamp in Heerenveen gedurende een week heeft deze woor den pasklaar op de vraag waarom hij juist en uitsluitend naar Nederland komt in zijn streven internationaal heter georiënteerd te raken in trainingsmethoden. Zonder het achterste van zijn tong te laten zien wil Stenin er dan ook nog aan toevoegen dat naar zjjn mening de Nederlanders de meeste vooruitgang hebben geboekt in dit opzicht. Vandaar. En Boris Stenin slurpt even aan de koffie om de kou te verdrijven die door een stevige zuid-ooster dwars door bontjack en trainingspak heen zijn lichaam is binnengejaagd. Het klinkt ongelooflijk, maar de Russische schaats-eoach vindt het en dit Duitse woord kent hij op zijn duimpje ,.kalt" in Nederland. „Niet kouder dan bij ons, maar een andere kou, scherper". Stenins spiedende blik aan film opnamen van de rijders hecht hij weinig waarde dwaalt af naar de baan, waar Stien Kaiser juist met gemak en één hand op de rug de laatste meters van een snelle 1500 rit aan het afleggen is. „Nee, onze dames zullen voorlopig nog niet terug zjjn in de voorste re gionen", verklaart hij dan onge- Boris Stenin, wereldkampioen 1960 midden in een periode van Russische schaats-triomfeïl, staat 'voor een moeilijke taak indien het. al geen op dracht is. De Russische schaatsbond verlangt terug naar de tijd van de Shilkovs, Gontsjarenko's en Kositsj- kins. Naar de periode, dat de Rus sen gevreesd werden. Het lijkt al lang geleden. In 1966 was het voor bet laatst, dat een Rus op het ere podium kwam als afsluiting van het internationaal kampioenschap. Der de werd Valery Kaplan toen bij de Europese titelstrijd in Deventer. Op de andere, hogere treden stonden Nederlanders: Ard Schenk en Kees verkerk. Op dat moment realiseerde Boris Stenin zich eerst goed, waar Rusland bad gefaald. Hij besefte dat hem een failliete boedel in handen was gege ven met een te oude Ants Antson. met een afgetobde Matusevitch en met de onvoldoende getalenteerde Kaplan. Boris Stenin vernam toen met verbazing dat Nederland gecen traliseerde jeugdtrainingen kende en S n nuc^er de oorzaak vast: er is m Rusland nooit gedacht aan vroege selectie, aan de opleiding van e meuwe schaats-generatie. (ADVERTENTIE) Huwi waar warmte helpt; Warmt gen®es.krachtige beter. V£U1 hiliPs Mraphil 'nfr«nhii feieeskrachtige Jnntedie «epdi Boris Stenin vroeg en metzht in de herfst 1966 de conditietraining op het CIOS in Overveen bezoeken. „Dat was in november. Nu ben ik bewust in de eerste helft van december ge komen, zodat ik geleidelijk een afge rond beeld krijg van de trainingsop- bouw hier". Maar al na Deventer 1966 begon Stenin in Rusland met de jeugdtrai- ning. Ook daar vangt de selectie nu aan bij 14 en 15-jarigen. En al is een wekelijkse centrale training van de top niet mogelijk door de grote afstanden in de uitgestrekte Russi sche republiek, regelmatig komt de selectie-groep bijeen voor een trai ningskamp van enkele weken. Nog meer veranderde Boris Stenin. De wonderhaan van Alma Ata werd verwijderd uit het trainingsprogram ma dat Boris Stenin zelf samenstelt en waarvan hij de uitvoering aan trainers en rijders overlaat. Geen ge flatteerde tijden dus, maar reële cij fers van de baan in Sverdlovsk, waar de omstandigheden beter ver gelijkbaar zijn met die in het westen. Rusland is afgestapt van zijn ei gen trainingsprogramma, dat destijds successen bracht. Stenin imiteert nu Nederland en hoopt daarmee terug te komen aan de top. Om te laten blijken dat het hem ernst is, laat hij enkele tijden vallen die zijn pu pillen dit jaar al hebben genoteerd. Kaplan reed de 3000 meter in 4.39.2, Tsjegulajev had 0.6 seconden meer nodig. „Bij 20 graden vorst", licht Stenin achteloos toe. De 23-jarige nieuweling Muratov reed onder gunstige omstandigheden de 500 meter in 39.6. Zoals de 34-jarige Stenin vermijdt uitgebreide bespiegelingen te houden over de mogelijkheden voor dit sei zoen zo zal zijn kernploeg zich buiten de kampioenschappen om ook nau welijks vertonen in het buitenland. De selectie-groep bestaat uit acht man: Antson (30), Kaplan (25), La- vroesjkin (23), Kirtsjenko (22), Ma- ligin (21), Tsjegulajev (22), Mura tov (23), en Legotkinen (21). Boris Stenin vergelijkt de leeftijden van de Nederlanders en constateert dan dat hij ook hier dezelfde lijn volgt, temeer daar hij ook jeugdrij- ders heeft van wie hij veel verwacht. Zijn ogen twinkelen achter de goudomrande bril: „Dan mogen de Nederlanders desgewenst best komen kijken hoe wij onze schaatsenrijders trainen." Rusland is de KNSB nu al dank baar. PARIJS (ANP) De Tour de France 1969 zal een ander gezicht hebben dan de twee voorafgaande ronden. Niet in de eerste plaais door dat de organisators het totale par koers aanzienlijk hebben ingekort. Men rijdt namelijk „slechts" 4100 ki lometer tegen 46G5 in 1968 en bijna 4800 in 1967. Wel doordat in het sche ma van de 22 etappes geen rustdagen, maar wel vier tijdritten, zijn opgeno men die over het algemeen niet te lang zijn. De traditionele tijdrit voor ploegen op de eerste zondag in de Tour is gehandhaafd. De ronde van 1969 zal niet, zoals in de vorige jaren voor nationale- maar voor fabrieksploegen zijn. Iedere fa brieksploeg, er zullen er naar alle waarschijnlijkheid dertien of veer tien van tien renners starten, moeten bestaan uit tenminste zeven coureurs van dezelfde nationaliteit plus ten hoogste drie „buitenlanders". De gewoonte van de laatste jaren om de Tour ver van de grote en druk ke wegen te houden is voortgezet. Nieuw echter is dat in december nog niet alle etappeplaatsen voor het ko mende jaar bekend zijn. De organisa tors konden woensdag op hun pers conferentie te Parijs nog niet bekend maken waar de voorlaatste rit, die in Clermont Ferrand begint, zal eindi gen en van waar de laatste dag zal worden gestart voor de eerste halve rit van die dag. Bij de vier tijdritten uit de ronde is ook weer de korte krachtproef op de dag voorafgaande aan de echte start, die bepalend is voor de vraag wie de gele trui aantrekt by het officiële be gin in Roubaix. De proloog in Rou- baix gaat over tien kilometer en ruim een week later volgt een verge lijkbare rit bij Divonne les Bains. De derde tijdrit is in Revel over 18 kilo meter en de ronde wordt besloten met de rit tegen het uurwerk naar Parijs. De tijdsvergoedingen, voor de snelste renners per etappe zijn niet veranderd. Dat wil zeggen dat de winnaar van iedere rit twintig secon den bonificatie krijgt, nummer twee tien seconden en nummer drie vijf seconden. De bonificaties gelden niet voor de tijdritten en voor de echte bergetatppes. De ronde is gelardeerd met bergen en twee ritten zullen zelfs „hoog" eindigen, namelijk de zesde op de Ballon d'Alsaee en de twintigste op de Puy de Dome. De ronde zal op zijn weg door Frank rijk eerst de Alpen en daarna de Py reneeën aandoen. De aanloop is echter bijna vlak. De Tour blijft de eerste drie dagen vrijwel buiten Frankrijk. De karavan begint namelijk in Rou baix aan de Belgische grens en stapt op de tweede dag even België uit om in Maastricht aan te komen. Tussen Maastricht en Charleville op de derde dag rijdt het veld ook vrijwel uitslui tend door België. Verdere buiten landse uitstapjes zijn er niet bij, be halve minimale zijsprongetjes in Zwitserland en Spanje. Rijdend naar Thonon les Bains stui ten de renners op de eerste echte berg in de Alpen, namelijk de Col de Cou op 15 kilometer van Thonon. De vol gende dag, op weg naar Chamonix ontmoeten de renners de Col de la Forclaz en de iets minder grimmige Col des Montets. Tussen Chamonix en Briancon is het moeilijker de bergen te ontwijken dan hen te vinden. De route leidt over de passen van de Madeleine, van de Telegraphe en van de Galibier en de volgende dag zien de dan nog overgebleven renners de weg stijgen naar de Vars, de Alios en de Corobin. De moeilijkheden in de Pyreneeën zullen de renners ook niet uit de weg kunnen gaan. In de rit naar Luchon leidt de route over de Cols du Por tel d'Aspet, de Menthe en du Portil- lon en de volgende dag zijn de vier meest beroemde passen uit het Spaans-Franse bergmassief zelfs in een rit „gevangen". Tussen Luchon en Moreno liggen de Peyresourde, de Aspin, de Tourmalet en de Aubisque. Nieuwe Middelkamp-voorzitter: kritiek is altijd mogelijk, maar men moet ermee bij het bestuur komen. (Van onze sportredactie; ROOSENDAAL Als Jan van Stee dinsdagavond tijdens de eerste bestuursvergadering na zijn herverkiezing als voorzitter van de wielerclub „Theo Middel kamp" de hamer opneemt, zal hij dit doen als een totaal „nieuwe" voorzitter; onbevooroordeeld en zonder wrok tegen personen met wie hij in het verleden minder prettige ervaringen had. De 31- jarige Zeeuw momenteel wo nende in Roosendaal wil af van de nasleep van oude contro versen in het bestuur om zich volledig te kunnen concentreren op de moeilijke opgave, die hij met zijn bestuur te verwerken zal krijgen. (Van onze hockeymedewerker) BREDA Voor de laatste compe titiedag, voor het begin van het geslo ten hockeyseizoen zal een aantrekke lijk programma worden afgewerkt. Het gesloten seizoen geldt slechts ten dele voor de eerste klasse heren teams. De late start door de Olym pische Spelen voor deze klasse is daarvoor de belangrijkste beweegre den. Op deze wijze bestaat er een goede kans, dat de competitie tijdig beëindigd zal zijn. De andere teams zullen tot 8 februari 1969 van com petitie-hockey verstoken zijn. Even als in andere steden zal ook zaal hockey worden bedreven om de con ditie op peil te kunnen houden. Veel verschuivingen op de rang lijst (le kl. heren) zijn niet te ver wachten. Breda moet zijn bezoek aan EMHC met winst kunnen afsluiten, terwijl Tilburg op eigen bodem over MEP zal zegevieren. De uitwedstrijd van Venlo tegen 's-Hertogenbosch zal meer inspanning voor het bereiken der zege eisen dan het bezoek dat HTCC bij Keep Fit brengt. Heren: le klasse: Tilburg—MEP, 's-Bosch—Venlo, EMHC—Breda, K. Fit—HTCC: 2e kl. A: MOP—HOCO, Were DiRapidity, ForwardPush; 3e kl. A: DES—Best, Zw. Wit—Wa rande, OirschotWaalwijk, Rapide Olympia; 4e kl. A: M'burgTempo, VlissingenHSD: Res. le kl.: E'ho- ven 2—EMHC 2, Venlo 2—MOP 2, Tilburg 2—Breda 2, HTCC 2— 's-Bosch 2; Res. 2e kl. A: MEP 2 MOP 2, Tilburg 3—EMHC 3, Breda 3Were Di 2, Push 2Forward 2; Res. 3e kl. A: HOCO 3—Zw. Wit 2. Push 3Tilburg 5, Breda 4For ward 3; Res. 4e kl. A: Pelikaan 3 M'burg 2, Zw. Wit 4Warande 3, Were Di 4Push 4, Forward 4Bre da 5; Res. 4e kl. B: Warande 2Zw. Wit 3, Waalwijk 2Were Di 3, Breda 6's-Bosch 6. Dames: le klasse: K. FitVenlo, Were DiPush, 's-BoschHTCC; 2e kl. A: DESMEP, MOPTempo, Til burgBreda, ForwardUden, 3e kl. A: PelikaanM'burg, WarandeHO CO, OirschotWaalwijk, Hopbel Olympia; 4e kl. A: Etten-LeurLi berty, RapideHSD;' Res. 2e kl. A: Waalwijk 2—EMHC 3, Were Di 3— MOP 3, Breda 2Tilburg' 2, Push 3 Forward 2; Res. 2e kl. B: 's-Bosch 3 HUAC 2, Racing 2Basko 2, Forward 2Push 2; Res. 3e kl. A: Tilburg 3 DES 2, Tempo 2's-Bosch 4, Push 4 Were Di 4, Breda 3Forward 4; Res. 4e kl. A: Warande 2—DES 3, Til burg 4Rapide 2; Res. 4e kl. B: Oir schot 2—MOP 4, HOCO 2—Waalwijk 3, 's-Bosch 5Push 5. Dat het vooral de eerste tijd met „Theo Middelkamp"' niet van een lei en dakje zal gaan is Van Stee zich volkomen bewust. Hij durft de situa tie, waarin de club verkeert, reëei onder ogen te zien en komt dan ook tot de conclusie dat er een berg werk verricht zal moeten worden wil de situatie weer normaal zijn. Jan van Stee heeft voor zichzelf reeds enkele belangrijke punten opge steld, waaraan het bestuur in de eer ste plaats de nodige aandacht zai moe ten besteden. Dat zijn, A: De homo geniteit in het bestuur herstellen. B: De vacatures in het bestuur aanvul len. Op deze twee open plaatsen zou Jan van Stee het liefst Zeeuwsch-Vla mingen zien, die de belangen van hun streekgenoten zouden kunnen be hartigen. Nu de heren Van Oosten en Seghers voor hun functie bedank ten hebben er geen Zeeuwsch-Vla mingen meer zitting in het bestuur. C: De eenheid in de Zeeuwse wieier- wereld herstellen. Dit doel wil de nieuwe voorzittter bereiken door o.m. een clubblad van de vereniging te gaan uitgeven. D: Meer activiteiten ontplooien. Jan van Stee: „Alle evenementen die momenteel nog worden georgani seerd dateren uit mijn eerste ambts periode. Er zullen aanvullingen ko men. Wat het precies zal worden weet ik nog niet. Dat moet nog groei en". Met dit laatste punt is Jan van Stee op zijn (volgens zijn zeggen) sterkste punt gekomen. „Ik heb in het verle den bij talrijke gelegenheden bewe zen dat ik op organisatorisch en zake lijk gebied mijn mannetje sta. Met deze kwaliteiten kan ik „Theo Mid delkamp" dan ook best van dienst zijn", aldus Jan van Stee, die in de toekomst de aandacht van het bestuur meer op de nieuwelingen en aspiran ten gericht wil zien. Het besturen van een Zeeuwse ver eniging vanuit Roosendaal is voor hem geen onoverkomelijke zaak, „Toen ik inging op het verzoek van verschillende leden van „Theo Mid delkamp" om me kandidaat voor het voorzitterschap te stellen, was ik be reid alle consequenties van die func tie op me te nemen. Aanvankelijk hield ik er echter niet serieus reke ning mee, dat ik hier voorzitter zou kunen worden. Ik zag mijn kandi daatstelling meer als een poging om tot een gezonde verkiezing te komen De leden van „Theo Middelkamp" moesten wakker geschud worden. De vereniging was in slaap gedommeld. Al het werk in het bestuur moest door twee man worden geregeld". Ondanks zijn drukke werkzaamhe den als districtsleider in Zuid-west- Nederland voor een vleeswaren- en conservenfabriek en het nadeel bui ten Zeeland te wonen stemde Jan van Stee na een drievoudige weigering toe in het voorzitterschap. Uit eigen ervaring wist hij dat hij zich daar mee heel wat extra werk op de hals haalde. „Maar dat zal ook voor alle leden van dit nieuwe bestuur gelden. Ik heb er evrtrouwen in dat iedereen een evenredig portie van het werk voor zijn rekening zal nemen. Als dat gebeurt is er met dit bestuur goed tet werken", aldus Jan van Stee, die verder van mening is, dat het mo gelijk moet zijn om „Theo Middel kamp" zonder grote moeilijkheden te besturen. „Mede door de geografische ligging van Zeeland is het soms niet makkelijk „Theo Middelkamp" te lei den. Maar ik ben er vast van over tuigd dat met een juist bestuursbeleid alle problemen binnenskamers opge lost kunnen worden. Maar dan zul len de leden ook meer sportiviteit en begrip voor de bestuursmaatregelen op moeten brengen. Kritiek blijft al tijd mogelijk, maar dan moet men er mee op de juiste plaats komen: bij het bestuur". THEO KLEIN (Van onze sportcorrespondent) MADRID In liet kader van de voorronde voor de wereldbeker speelde België in Spanje (Bernabeu- stadion te Madrid) met 11 gelijk tegen Spanje. Voor het Belgische na tionale team, waarin Van Himst we gens een blessure ontbrak, beteken de dit resultaat een goede kans om er in 1970 te Mexico eindelijk eens bij te zijn. De Spaanse formatie kon geen mo ment imponeren. De Spanjaarden kregen al snel een morele klap, toen verdediger Torres op een meter afstand van doelman Sadurni de bal niet onder controle wist te krijgen en De Vrindt de eBl gen vrij gemakkelijk aan een 0-1 voorsprong kon helpen. De geïrriteerde Spanjaarden trok ken onmiddellijk ten aanval maai zonder typische buitenspelers vervie len zij in te korte combinaties waar door de Belgische verdediging waar in de al 32-jarige Hanon een hoofd rol vertolkte, de gevaarlijke Grosso en Amancio geen kansen gaf. De eBl- gen, met vrijwel alle Spanjaarden voor het doel van Trappeniers, kon den in deze periode niet doordruk ken, al kwam De Vrindt in de 24e minuut bijna tot een tweede treffer dankzij een fraaie pass van Polleunis, De Madrileen Pirri probeerde het met een afstandsschot, maar doelman Trappeniers wierp zich in volle leng te op de bal. Ook een gevaarlijk schot van Garate bleek nog niet geschikt voor de gelijkmaker. Na rust bleek de Spaanse ploeg op TERNETJZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland zal het voor Mevo niet meevallen om bij Arne- muiden 2 de volle winst te behalen. Middelburg is gastheer van Bevelan ders en 't zal de bezoekers nog hoofd brekens genoeg kosten hier zonder kleerscheuren vandaan te komen. VCK moet proberen het voordeel AMSTERDAM (ANP) Nauwe lijks 24 uur nadat op de aandeelhou dersvergadering van het Olympisch stadion, toen men het had over mo gelijke inspraak in het doen en laten van DWS, enkele malen smalend de naam Geurtsen was gevallen, werd de DWS-er in de uitgestelde wedstrijd tegen Ajax met twee doelpunten inatchwinner. Geurtsen, die afgelopen zondag tegen DOS de ene fraaie kans na de andere om zeep had gebracht, werd hoofdrolvertolker in de onver wachte zege met 2-1 van DWS op de nu nog verder van prolongatie van de titel vertoevende landskampioe nen. Ajax was als favoriet gestart maar mocht tenslotte blij zijn dat het dank zij een doelpunt van Henk Groot in de slotfase slechts met 2-1 verloor. Want het technisch overwicht van de witten ebde weg, toen na vergeefse stormlopen op het DWS-doel, waarin Jongbloed een glansrol vervulde, Geurtsen in de 18e minuut een wed loop tegen Vasovic won en de bal het 'aatste beslissende tikje kon geven >m DWS op 1-0 te brengen. Toen drie minuten na de hervatting Jeurtsen met een kopstoot uit een voorzet van Flinkevleugel zijn twee de doelpunt maakte, brak er een moeilijke periode voor Ajax aani DWS gaf de verdedigende houding op en probeerde energiek nog verder door te stoten. Het lukte niet en na dat Groot negen minuten tegen het einde uit de combinatie van Cruyff en Hulshoff de achterstand tot 2-1 verkleinde, trok alles wat DWS was zich terug en hield stand. van eigen veld tegen 's-Heer Arends- kerke uit te buiten. Leider Hoek zal het in Veere weliswaar niet cadeau krijgen, maar de Zeeuwsch Vla mingen zullen ook nu wel ongeslagen weten te blijven. Als Kats degradatie wil ontlopen zullen vlug wat punten verzameld moeten worden en het is zeer de vraag of Wemeldinge als slachtof fer wil fungeren. Zeeland Sport ont vangt de Meeuwen-reserves en een puntenverdeling ligt in de liin der verwachting. le klas: Arnemuiden 2 Mevo 1; Middelburg 5 Bevelanders 1; VCK 1 's-Heer Arendskerke 1; Veere 1 Hoek 1; Wemeldinge 1 Kats 1: Zeeland Sport 5 Meeuwen 2. 2e klas A: Beren 1 Nieuwdorp 1; Bruse Boys 1 WIK 1; DFS 3 's-Gravenpolder 1; Duiveland 1 Kapel le 2; SKNWK 1 Borssele 1; SVD 1 Brouwershaven 1. 2e klas B: Rillandia 2 Terneu- zense Boys 2; Serooskerke 1 Nieuw dorp 2 Spui 1 Oostkapelle 1: Vlissingen 6 Colijnspl. Boys 1: Waarde 1 Heinkenszand 1; Zaam- slag 1 Kloetinge 2. 3e Klas A: Brouwershaven 2 DFS 4; Mevo 2 Bruse Boys 2; WIK 2 Duiveland 2; ZSC 1 Wik 3; 3e klas B: Bevelanders 2 Se rooskerke 2; Domburg 3 Middel burg 6; GPC 1 VCK 2: Oostka pelle 2 Meeuwen 3; Serooskerke 4 Veere 2 (10.00) 3e klas C: Sluis 1 Nieuwland 2; VCK 3 Arne muiden 2; Vlissingen 8 Zeeland Sport 6; 3e klas D: Borssele 2 Kloetinge 4: 's-Gravenpoider 3 's-Gravenpolder 2; 's-Heer Arends kerke 2 Hoedekenskerke 1: Hein kenszand 3 SSV 1; Nieuwdorp 3 Wolfaartsdijk 2. 3e klas E: Colijnspl. Boys 2 Heinkenszand 2; Hoedekenskerke 2 Kapelle 3; Kloetinge 3 Wol faartsdijk 3; Kloetinge 6 Colijnspl. Boys 3; Krabbendijke 3 Kruinin- gen 2; Schore 1 Wissenkerke 2 3e klas F: Kapelle 4 Schore 2: SSV 2 Kloetinge 5; Yerseke 2 Krabbendijke 2; 3e klas G: AZW 3 Sluis 2: Hoek 2 Hoek 3: Oostburg 3 Spui 2: Philippine 3 Tern. Boys 4; Tern. Boys 5 Tern. Boys 3. twee plaatsen gewijzigd. Aanvaller German en verdediger Torono had den plaats moeten maken voor res pectievelijk Marcial en Gallego, maar voor de Spaanse coach Toba opende dat eigenlijk geen nieuwe perspectie ven. Toch maakten de Spanjaarden gelijk, want een listige kopbal van Amancio belandde tussen wat Bel gische verdedigers door voor de voet van de Madrileen Garate en dat be tekende 11. Onmiddellijk daarna werd Hanon, die reclameerde, door de Portugese scheidsrechter Garsia van het veld gestuurd. In eerste in stantie wilde de Belgische aanvoer der het veld niet verlaten, maar en kele politieagenten deden hem van gedachten veranderen. De laatste mi- nut enverderligden de Belgen met man en macht hun kostbare winst punt. Toen De Vrindt twee minuten voor het einde bij een doelrijpe sco ringskans op grove wijze onderuit werd gewerkt, toonde de zwak lei dende arbiter geen durf om naar de witte stip te wijzen. In Athene heeft het Portugese elf tal voor 45.000 toeschouwers een ver. rassende nederlaag geleden tegen Griekenland: 4-2. Bij de rust leidden de Grieken met 2-1. Alle clubs in de groep (1) hebben nu twee punten uit twee wedstrijden. Het zijn: Grieken land, Portugal, Roemenië en Zwitser land. (ADVERTENTIE) Cutty Sark is de enige whisky, die geen kleurstof bevat, ze is helder als glas, net als de whisky van 100 jaar geleden. Dat verschil kunt u zien en... proeven, 'n Pure, zuivere smaak. Probeert u het maar eens! f21.95 per fles. Blended Scotch Whisky amy SARK Op (les geïmporteerd door H.B. de Beer Anno 1770 Amsterdam

de Stem | 1968 | | pagina 13