Wiener Sangerknaben concerteren in Hulst Nachtstroom. PZEM ZUINIGJES DOEN IN ZEELAND dank zij kunstkring „van den altijd goed Weer stijgende lijn in afname van haarden Ver. Bedrijven B.B.B. tOPAGAS papier voor uw -pen HJFSHAL >und foordiger NISTRATIEF WERKER fPISTES A Nachtstroom. U hebt een elektrische boiler om te profiteren van nachtstroom. 's Nachts aan.en overdag geniet u van volop heet water zó uit de kraan. e Stoomboot- in Zeeland )THEKEN visvereniging :.b. Middelburg drogen van kalver- r-bereiding.. et moderne DNKERS N.V. yOS reinaerde en z.v.u. Meer presentiegeld voor raadsleden in Temeuzen Begrip Na de oorlog Te Eindhoven Voorstel b. en w. tot afschaffing hondenbelasti ng Vrijspraak voor die auto invoerde Honderdste ?Riis? in Terneuzen In Brabant Maatregelen tegen W.W.-profiteurs BEDRIJF WIL ZICH EEN BREDERE BASIS GEVEN Toelevering Vertrek WEER GIFT VOOR ZWEMBAD TE VLISSINGEN Man van het jaar VI Man van het jaar VII Man van het jaar VIII Drankbestrijding II Voorlichting over verdelging van ratten op Zuid-Beveland DE STEM VAN ZATERDAG 7 DECEMBER 1963 N OP ZOOM alle doeleinden geschikt kvloerse pand 350 m2. tig gelegen op een terrein 50 m2 met ruime parkeer, id. 134/4 bureau van dit blat), Landel in trekkers en land- :t een wsch-Vlaanderen in Z.-Vlaanderen en aldaar rede arbeidsvoorwaarden, aarin f 17.500.tot de rt. voor deze funktie hebben, ge sollicitaties, die op dis- /orden behandeld, richten dit blad onder no 38348. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXta NGEN - PERKPOLDER irhoudswerkzaamheden aan :hting te Perkpolder zullen ■ember a.s. tot maandag 23 langer of korter als nood de vaarten waarvan het ndigt gemaakt worden met HELDE", ten behoeve van 2 voertuigen en, slechts in fo's en lichte bestelwagens. i. 6.25 PROC. p. j. tO procent van de taxatie- -winkelhuizen, geen flats), ca. f 55.000.- eventueel 90 Lijk. Voor academici en voor ;re inkomen-groepen beho- ig-financiering mogelijk, ken en bouwkredieten. pet. van de taxatiewaarde p.j. Hypotheken N.V. Brigitten- tel. 030-23341. IERENHOEK indiensttreding een ngepaste administratie zelf- uitvoeren. rorervaring gewenst. >rdt: gevarieerd werk en n aan: C.H.V. van de N.C.B. renhoek. an de gemeentesecretaris aatst: nulo-diploma en diploma oor hen die het in het jaar den: f 333.— per maand; ■oor hen die het in het jaar ien f 365.per maand; oor hen die het in het jaar den: f 397.per maand; oor hen die het in het jaar len: f 429.per maand; oor hen die het in het jaar en: f 493.per maand, ver met 6 jaarlijkse verhogin- maand. irregeling; premie A.O.W van de gemeente, iren kunnen inlichtingen bij de chef van de afdeling et stadhuis, buiten de kan adres Rijnstraat 65, Mld' 5764. én week na het verschijnen n aan het college van bur- .iders, Lange Noordstraat l. LHANDEL 1ERSTRAAT 21 XEL (ADVERTENTIE) I WENNEKER SCHIEDAM S ROOSENDAAL- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN B. en w. van Ter- neuzen stellen de gemeenteraad voor de presentievergoeding voor het bij wonen van vergaderingen van de ge meenteraad te verhogen van f 20 tot f 30 per lid. Voorts wordt voorge steld de presentievergoeding voor het bijwonen van vergaderingen van raadscommissies te brengen van f 10 op f 15 per lid. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zoals wij eerder in het kort hebben bericht, zal het wereldberoemde jongenskoor Die Wiener Sangerknaben tijdens zijn toernee in Nederland ook in Hulst optreden. In de St.-Willibrordus- basiliek zal het koor op 22 januari een concert geven onder auspiciën van de kunstkring „Van den Vos Reinaerde", in samenwerking met de werkgroepen Axel en Terneu- zen van de ZVU. Het instituut van de Wiener San gerknaben vroeger Hofsangerkna. ben geheten is meer dan 450 jaar oud. Op 7 juni 1498 stelde keizer Ma- ximiliaan I n.l. voor het begeleiden van godsdienstoefeningen en het uit voeren van tafelmuziek een dirigent aan het hoofd van zijn hofkapel aan, en nam hij tegelijkertijd leken als zangers - en instrumentalisten in dienst. Tal van beroemde musici zijn sindsdien aan de Musikhofkapeile en dientengevolge aan het instituut der Wiener Sangerknaben verbonden geweest. De latere componist Franz Schubert was wel de beroemdste aller Sangerknaben. Wolfgang Ama- deus Mozart was keizerlijk hofcom- ponist, en ais zodanig schreef hij ook veel muziek voor het jongens koor. Voorts hebben Joseph Haydn en Anton Bruckner nauwe relaties met de Wiener Sangerknaben gehad. Dooi de jaren heen zijn aan het instituut steeds zeer bekwame mu ziek- en zangleerkrachten verbonden geweest, die er zorg voor droegen dat het hoge muzikale peil van het koor gehandhaafd bleef. Nog altijd zijn de Wiener Sangerknaben een be grip voor koorzang en muzikaliteit. Waar zij ook in hun bekende matro zenpakjes optreden, oogsten zij met hun heldere, ragfijne jongensstem men bijval op bijval. Aan deze suc- (ADVERTENTIE) NACHTSTROOM betekent dat U - dank zij Uw elektrische boiler °t accumulerende kachel - alle huishoudelijke stroom die U verbruikt voor praktisch de helft van de prijs krijgt. van ca. 12.00 tot 2.00 uur of van ca. 2.00 uur tot 4.00 uur 's middags van ca. 11.00 uur 's avonds tot 7.00 uur 's morgens en het gehele weekeinde van zaterdagmiddag 12.00 uur of 2.00 uur tot maandagmorgen 7.00 uur VRAAG ALLE INLICHTINGEN! liggen interessante folders voor U klaar: ver onze speciale fornuis-aanbieding; ver het huren van een elektrische boiler; ver onze prachtige nachtstroomkachel; n onze wasautomaten en vaatwasmachines! vraag die folders aan! Afdeling Voorlichting Middelburg postbus 48, Middelburg Telefoon: 01180-5351 s Nachts stroom kopen: Aa s slim! f mt cessen ligt een zeer gedegen oplei ding ten grondslag. Om in het koor te kunnen worden opgenomen moe ten de jongens tenminste tien jaar oud zijn. Zij hebben dan echter ai een zware theoretische en praktische training achter de rug, die o m. het kunnen bespelen van een muziekin strument omvat. De jongens wonen in een internaat het Augarten Pa lels waar zij naast gewoon onderwijs muzikaal worden geschoold. Medio april 1945, kort na het be ëindigen van de straatgevechten in Wenen, kon men hier en daar in de Oostenrijkse hoofdstad op muren en vensters strookjes papier aantreffen, waarop de mededeling was getypt dat jongens met zangaanleg konden toetreden tot de Wiener Sangerkna ben. Het was de bedoeling, zo stond er verder, dat reeds op 20 mei daarop volgend de Nelsonmis van Haydn in de Burgkapel zou werden gezongen, en voor de herfst stond zelfs een reis naar Amerika op het programma. Wie moest men in die jaren meer bewonderen, de rector van het jon genskoor mgr. Josef Schmitt, die ondanks het feit dat de nazi's hem als leider van het koor afzetten, al zo gauw met de wederopbouw van het instituut begon, of dirigent Josef Krips, die het aandurfde om met de nauwelijks geschoolde stemmen een mis van Haydn uit te voeren Beiden hebben 't doel bereikt. Gezamenlijk slaagden leraren en leerlingen erin na de oorlog de Wiener Sangerkna ben weer op het eerste plan te bren- (Van een o-nzer verslaggevers) EINDHOVEN B. en w. van Eind hoven hebben voor een landelijke pri meur gezorgd door aan de gemeen teraad voor te stellen de hondenbelas ting af te schaffen. Het verdwijnen van de betreffende verordening zou reeds 1 januari kunnen ingaan, me nen b. en w. Als motief wordt op gegeven de geringe baten, die de hondenbelasting oplevert. De gemeente Eindhoven ontvangt jaarlijks weliswaar tachtigduizend gulden van hondenliefhebbers, maai- administratiekosten en controlerende maatregelen slokken van dit bedrag elk jaar vijftigduizend gulden op. De werkelijke opbrengst is dus aan zienlijk geringer. B. en w. zijn van oordeel, dat het op deze manier wei nig zin heeft om de belasting te la ten voortbestaan. Een oplossing zou zijn een ver hoging. Maar deze verhoging zou zo farm moeten uitpakken, dat er lang zamerhand een absurde toestand zou ontstaan. B. en w. zeggen dan ook, dat zij mede tot hun voorstel zijn gekomen op grond van het min of meer zinloze van daze heffing. Zij is oorspronkelijk bedoeld om het aantal loslopende honden te beperken. Een verhoging zou willekeurig drukken op een bepaalde groep van liefheb bers van honden. De bestaande bepalingen in Eind hoven zijn tot nu toe: 12,5 gulden peT jaair voor een luxehomd, 10 gulden voor een waakhond en 5 gulden voor een bedrijfshond. Volgens h. en w. hebben deze tarie ven er nauwelijks toe bijgedragen, dat het aantal loslopende honden ver minderde. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De politierech ter te Middelburg heeft vrijdag R. H. uit Wesitdorpe vrijgesproken van het hem ten laste gelegde, n.l. een per sonenauto in Nederland te hebben binnengebracht zonder daar invoer rechten voor te betalen. De rechter dead zijn uitspraak op grond van het feit dat H. niet kon vermoeden dat op deze auto geen belasting was betaald. (Van omize correspondent) TERNEUZEN Deze week werd in de Terneuzense zeesluis de hon derdste Russische boot, die dit jaar door het kanaal Gent-Terneuzen voer afgeschut. Het 3600 ton metende schip droeg de naam Irkutsles en was op weg naar het Nabije Oosten. De heer J. Hamelink, vertegenwoordiger van Ghent Trading Cie. in Terneuzen, overhandigde de kapitein een in Ter- neuzen vervaardigde foto van zijn schii». Op 22 januari zullen 22 jongens van de Wiener Sangerknaben in hun bekende matrozenpakjes te Hulst te beluisteren en te bezien zijn. gen en nieuwe roem te doen verga ren. Het instituut van de Wiener San gerknaben omvat tegenwoordig, net als voor de oorlog, in totaal ruim 80 jongens. Aan het koor zijn elf mu ziekdocenten verbonden. Het koor dat op 22 januari in Hulst een concert geeft, bestaat uit ongeveer 22 jon gens ln de leeftijd van 10 tot onge veer 14 jaar. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Naar het voor beeld van Amsterdam en Rotter dam gaan ook de arbeidsbureaus in Noord-Brabant maatregelen nemen tegen werklozen, die ken nelijk onvoldoende meewerken om via de arbeidsbemiddeling aan passend werk te komen. Dat is gisteren aangekondigd door de hoofdinspecteur-directeur van de arbeidsvoorziening in Brabant, ir. J. de Wildt. Hij is overigens vain mening dat het vraagstuk van de W.-W.-profi- teuns (werkomwilligen) in Noord- Brabanit niet groter is dam elders. Van werkonwilligheid spreekt hij eigenlijk liever niet. Het gaat niet zelden om mensen die zich ais werk loos laten inschrijven en profiteren van die Werkloosheidswet of de Wet Werkloosheids'Vüorzie'nAntgen, maar clandestien een loon bijverdienen. „De omvang van de groep is naar mijn indruk groot genoeg om maat regelen te nemen," meent ir. De Wildt. De betrokken werklozen zul len wel als werkloos worden inge schreven (want dat kan op grond van artikel 4 van de Wet Arbeidsbemid deling niet geweigerd worden), maai de arbeidsbureaus zullen niet langer proberen passend werk voor hen te vinden. Feitelijk wordt dus de arbeidsbe middeling gestaakt. De arbeidsbu reaus zullen een bezwaarschrift op maken en dit ter kennis brengen van de instanties die de sociale uit keringen verlenen (de bedrijfsver enigingen en de gemeentelijke sociale diensten). I-r. De Wildt neemt aan dat in voorkomen-de gevallen ook een uitkering krachtens de Algemene Bij standswet geweigerd zal worden. PAUS PAULUS zal op 20 december te 20.00 uur (N.T.) zijn kerstbood schap uitspreken voor de radio. Van Vaticaanse zijde verluidt dat het hoofdthema van de boodschap de vrede zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Er is weer een duidelijk stijgende lijn te bespeuren bij de afname door particulieren van haarden, die zijn geproduceerd door de n.v. Verenigde Bedrijven Beckers, Becking en Bongers te Bergen op Zoom en Ulft. Met name in de maanden september en oktober was sprake van een niet onaan zienlijke terugslag als gevolg van de publiciteit over het feit, dat de n.v. in september gedwon gen was ruim driehonderd man te ontslaan. De n.v. heeft plannen om het be drijf een bredere en minder „sei- zoengevoelige" basis te geven. Als gevolg daarvan treft men momen teel in de fabrieken in Bergen op Zoom en Ulft voorbereidingen om daarin straks ook werk voor derden te kunnen maken. In dat verband denkt men aan giet-, plaat- en lak werk, niet alleen voor Nederlandse, maar ook voor buitenlandse bedrij ven. De perspectieven zijn wat dat betreft niet ongunstig. Overigens produceert met name de gieterij van de Beckersfabriek te Bergen op Zoom reeds voor derden. Door het maken van werk voor der den op grotere schaal hoopt men bovendien tot een zo optimaal mo gelijke bezetting en benutting van de verschillende afdelingen van het bedrijf te komen. Het bedrijf zal voor derden overigens bij voorkeur zogenaamde seizoentegengestelde ar tikelen produceren. Het is de bedoeling, dat de Ber gen op Zoomse fabriek zich gaat ontwikkelen tot een toeleveringsbe drijf voor de fabriek in Ulft en voor derden. Men heeft inmiddels in prin cipe bepaald dat het haardenmerk Beckers zal blijven bestaan. De n.v. wil trouwens alle mogelijke moeite blijven doen o-m wat betreft de pro- duktie van haarden in de pas te blij ven. Het proces van de reorganisatie verloopt inmiddels natuurlijk niet zonder moeilijkheden. De afvloeiing van de ontslagen personeelsleden loopt redelijk. Wan neer alle ontslagenen zijn afgevloeid zal het bedrijf in totaal nog onge veer 650 werknemers tellen. Een en ander deelde ons gisteren de alge meen directeur van de n.v. Ver enigde Bedrijven B.B. en B., dr. H. J. M. Van der Ven uit Halsteren mede. De heer Van der Ven zal, zoals wij gisteren berichtten op 1 februa ri als algemeen directeur aftreden. Dat doet hij om gezondheidsredenen zo verklaarde hij ons desgevraagd. Al geruime tijd geleden verzocht hij de commissarissen hem van zijn func tie te ontheffen. Hij verklaarde zich toen echter bereid in functie te blij ven, totdat een opvolger zou zijn ge vonden en ingewerkt. De opvolger van dr. Van der Ven (50), de heer A. W. H. Dille (34). is deze week in dienst getreden. Hij was daarvoor directeur van Almevi te Rotterdam, een dochterbedrijf van de n.v. Lips en Gispen, dat zich bezighoudt met de vervaardiging van o.m. liftcabines. Dr. Van der Ven is sinds het ont staan van de n.v. Verenigde Bedrij ven Beckers, Becking en Bongers in 1966 directeur van dit bedrijf gweest. Daarvoor was hij al negen jaar directeur van Beckers Haar- denfabriek geweest. Voor hij naar Bergen op Zoom kwam was hij ge durende 10 jaar secretaris van de Katholieke Werkgevers in de Me taalnijverheid. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Niimeta N.V. te Rotterdam, die o.m. te Vlissingen een scheepssloperij heeft, heeft de ge meente Vlissingen een bedrag ge schonken van 2500,bestemd voor de bouw van het overdekte zwembad. Eerder schonken de N.V. Hoechst 250.000,en de N.V. Haven van Vlissingen 25.000, Burgemeester en wethouders stel len de raad voor de schenking van Nimeta N.V. in dank te aanvaarden. vy/IJ HEBBEN een hele tijd het statistisch jaar- boek van het CBS in bezit gehad. En „bezit" moet u letterlijk opvatten, want het omvangrijke drukwerk lag altoos op mijn bureaustoel, die eigenlijk nét iets te laag is. Nu ben ik toch eens in het jaarboek gaan bladeren. En wat zien ik? De Zeeuwse gemeenten hebben in het eerste en tweede kwartaal van 1968 het laagste bedrag per inwoner geïnvesteerd in kapitaalwerken. Het bedroeg niet meer dan 81,-, terwijl dat het vorig jaar nog 86,- was. Het is wel eventjes om zacht te snikken. Alle provincies in Neder land liggen op Zeeland vóór wat de investering per hoofd van de bevolking betreft. Maar zij hebben géén Westerscheldebekken. Aha! O Burgemeester Thomassen was weer fijn op dreef in Zierikzee. Wist u dat hij ooit het burge meesterschap van die lieve stad heeft begeerd? Dat geschiedde toen de man 55 jaar was. Hij vertelde in Zierikzee: „Ik had het heimelijk ver langen om naar Zierikzee te solliciteren, maar toen ik dat tegen iemand zei, kreeg ik te horen: man, je bent gek! En aangezien ze in Zierikzee geen gekken kunnen gebruiken, ben ik naar Rotterdam gegaan". - "O— Zeeland doet het weer lekker in de landelijke pers. Wij lazen voor u in een nationaal blad, dat ir. W, Hupkes, president-directeur van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde", lid is van die befaamde club van 200 mensen in Ne derland, die aan alle economische touwtjes tege lijk trekken. In dat zelfde verband hoorde ik de naam van enkele Philipsdirecteuren noemen, die al lang geleden een wit lampvoetje bij de Vitrite- fabriek in Middelburg hebben gehaald. O In Middelharnis heeft men een initiatief ge nomen, dat ook de Zeeuwen aangaat. Een zekere mevrouw Van Eek heeft het initiatief genomen om het ankerblok op de Grevelingendam als een monument voor het nageslacht te bewaren. Rijks waterstaat is dat gloeiend met mevrouw Van Eek eens, al moet gezegd dat Rijkswaterstaat niet bijster poëtisch doet. In het driemaandelijkse Deltabericht wordt verklaard: „Het zou een kost baar karwei zijn, dit ankerblok op te ruimen". Maar goed, ook dat kan een reden zijn om een monument aan het reeds omvangrijke nationale betonbezit toe te voegen. Mevrouw Van Eek wil ook een spreuk op het monument laten plaatsen en daarvoor worden nu losse letters in de han del gebracht, die twintig gulden per stuk kosten. Van chocola zijn ze goedkoper, zeker zo kort na Sinterklaas, maar deze grondstof is niet houdbaar. Vorige week was er in Schouwens Westhoek een vergadering van het Nederiandsche Roode Kruis. Aanwezig in totaal negen personen, waar van zeven bestuursleden en twee verslaggevers van kranten. De voltallige vergadering sprak unaniem zijn vertrouwen in het bestuursbe leid uit. Heel wat levendiger ging het toe in de raad van 's-Heer Arendskerke. Tijdens de raadsver gadering stond het schoolhoofd A. Verbeek, die een plaatsje op de publieke tribune had gevon den, op en riep krachtig door het zaaltje: „Er deugt geen lor van de verwarming!" Burge meester D. M. Vermet stelde deze openheid in de beraadslagingen niet op prijs en riep terug: „Wilt u uw mond houden? Anders gaat u eruit! Dit is de laatste keer dat u wat gezegd heeft. Ik ben het beu. Na afloop van de vergadering zal Ik de raadsleden de brieven eens laten lezen die u heeft gestuurd!" Het schoolhoofd kaatste terug: „Dat moet u doen", waarna hij met opge heven hoofd het zaaltje verliet. Burgemeester Vermet zei later tot de raadsleden: „Goed dat-ie ging. Ik had hem graag zelf buiten gezet, des noods zonder hulp van de bode". O En zo was er een dankbaar schepsel méér in 's-Heer Arendskerke, de bode. o Maar ik geeft toe, soms moet men korte Ver metten maken. O Een nieuw staaltje van vindingrijkheid in het Zeeuwse zakenleven. In Zierikzee hebben kle dingmagazijn Van Geesbergen en muziekhandel Weltevreden de handen ineen geslagen. Zij or ganiseerden een „Westcoast-show", bestaande uit muziek en welgeklede heren op jeugdige leef tijd. Het jonge publiek wordt in het ritme van beat en blues tot de aankoop van muziekinstru menten en teenerkledimg gebracht. O Wat een verkeerd aangesloten telefoongesprek teweeg kan brengen ondervond een zieke me vrouw in Terneuzen. Zij hoorde de telefoon gaan, nam de hoorn van de haak en luisterde verbijs terd naar een grafstem die zei: „Maakt u zich geen zorgen er is een rubberboot naar u toe gestuurd." De mevrouw, die de rubberboot niet zo gauw in verband met haar leefsituatie kon brengen, antwoordde verschrikt: „Maar ik heb watervrees!" De sombere stem sprak: „Houd moed! Er is een rubberboot naar u onderweg!" De mevrouw: „Is het soms een Sinterklaasca deau?" Even stilte aan de andere kant en toen: „Spreek ik dan niet met „De Toekomst"? De mevrouw, steeds meer verward rakend: „De toekomst heb ik nog in petto, maar nu ben ik in elk geval ziek". De stem: „Neem ons dan niet kwalijk. We zijn verkeerd verbonden. Over en sluiten maarrrr!" De belangrijkste gebeurtenis van het jaar is voor mij, het massale protest over de hele wereld van studenten en jongeren tegen bevoog ding, zowel in communistische als in kapitalistische landen, zowel in. Praag als in Londen, Rome, Berlijn en Amsterdam. De man van het jaar vind ik Robert Kennedy. MIDDELBURG J. SMIT De man van het jaar is voor mij, de arbeider die dag-aan-dag, weer of geen weer, elke morgen vroeg zijn gang naar de fabriek maakt om zijn inspanningen de welvaart voor dit land, waarin zij die zich inbeelden „de mannen van het jaar te zijn" een leven leiden als een luis op een zeer hoofd, mogelijk maakt. Hulde voor en dank aan deze arbeiders, deze eenvoudigen van geest, die zo oerstom zijn, zich de mindere te wa nen van de grote en schreeuwende leeghoofden. Letterlijk allies hebben w(j als Nederlander, als christen en gewoon als mens te danken aan het ar beiderslegioen. Aan die gewone huis vaders en huismoeders. Het meest erger ik mij, al jaren en jaren, aan de opgeblazen lieden, zoals Luns en vele. vele andere „heren/?)", die de door de arbeider geschapen welvaart mismaken tot een waar deloze schijnwelvaart door die midde len welke God schept tot geluk van al zijn redelijke schepselen, weig te smijten aan de waanzin. Door het eigen ik vet te mesten, om hun wal gelijke machtswellust te bevredigen, aan militarisme, ruimte-onderzoek Door b.v. nieuwe stadhuizen te bou wen van pim. 3 miljoen gulden, in steden waar het volk nog gebukt gaat onder grote woningnood. Maar ik heb diep respect en voel de neiging het Te Deum aan te hef fen, bij het zien van een arbeider, een voddenman, want: Dit is de man van het jaar. TERNEUZEN W, VERMEULEN De meeste indruk op mij hebben gemaakt: a. De sjah van Perzië, die op zijn dooie eentje tegen zijn regering van kapitaalkrachtige aristocraten en zelfs tegen zijn eigen materiële be langen in, eigenlijk voortdurend zijn leven in de waagschaal stelt om zijn land vooruit te helpen. b. Dayan, die bet geduld en de wijs heid kan opbrengen, te wachten tot het werkelijk niet anders meer kan. c. Dubcek, van wiens soepele slap heid ik niets geloof. Ik meen dat hij Lavater's wijsheid deelt: révolter contre ce qui peut êntre changé est devoir, révolter contre ce qui ne peut êntre changé est faiblesse; en zijn klauwtjes keurig ingetrokken houdt tot hij ze uit kan slaan. Noch de eer zuchtige De Gaulle, noch de verve lende Jacky Onassis maken voor mij enige kans. De moord op Luther King, die voor Amerika een zeer gevaarlijke situatie heeft geschapen. Geen oordeel. De documentaire over het Ame- zonegebied. Ik ga uit van het stand punt dat je humeur het enige is. dat niemand je kan ontnemen, dus erger ik me principieel aan niemand. Mocht u een tragische figuur in uw enquête willen opnemen, dat zou ik Hoessein van Jordanië noemen die tussen 2 stoelen zit; in zijn hart niets liever wil dan vrede sluiten met Is raël, maar dat morgen vermoorld wordt door z'n Arabieren, dus wel die kant uit moet met de zekerheid dat zijn land er aangaat. Als hij niet zo'n moeddge kleine kerel was, zat hij allang in Engeland. BREDA Mevr. J. F. CROES v. Del den. Wil S. ter L. uit Dongen, waarvan wij gisteren het ingezonden stuk „Drankbestrijding" plaatsten, zich in verbinding stellen met de redactie? (Van een onzer verslaggeefsters) GOES. Om te kunnen komen tot een algemene bestrijdingsactie, die geheel Zuid-Beveland omvat, zal op maandag 9 december in De Prins van Oranje te Goes een voorlichtingsver gadering over verdelging van ratten worden gehouden. Ir. J. Ophof, inspecteur van de volksgezondheid in algemene dienst te Wageningen, zal een inleiding hou den over deze materie. De bijeenkomst, die om 2 uur be gint. is bestemd voor burgemeesters en wethouders van gemeenten op Zuid-Beveland, besturen van de plaatselijke afdelingen van de cen trale landbouworganisaties, eveneens op Zuid-Beveland en voor het dage lijks bestuur van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland. De vergadering wordt belegd door een initiatiefcomité dat bestaat uit: burgemeester mr. F. Huber van Goes, voorzitter van de vereniging van bur gemeesters en secretarissen in Noord en Zuid-Beveland, dr. ir. C. W. C. van Beekom, hoofdingenieur-directeur van de provinciale directie voor de rijkslandbouwvoorlichting in Zee land, de heer F. de Groene namens Z.L.M., C.B.T.B. en N.C.B. en de heêr P. J. J. Dekker, dijkgraaf van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland.

de Stem | 1968 | | pagina 5