foede om doodgeschoten arbeiders Saigon komt met vredesplan in drie pnnten d u INK koffie I IKamerleden: prijzen in de gaten houden Bontmantels Hermus-Brokstra Wie trekt aan het langste einde Rietsuikertaart voor De Block Wijziging van Je nieuwe katechismus joecle tijding' I Ht Life Gouden plaat voor Swiebertje OVERGAVE VIETCONG GEëlST BTonchïletten n Wets in Weert Israël beschiet dorp in jordanië 'AKEN CONFRONTATIE: bicilie Bankdirecteur van oplichting verdacht I ÜWwhJ etekent een omzetver- I w e" Pw iaar 0I?5treeks 15 miljoen Smèets' een commum- Joris Ivens naar Amsterdam Belachelijk Hamman ene Kinderen in Italiaans weeshuis mishandeld MAN VAN LA MANCHA IN GEDING Wegwerken Dwangsom DE STEAA VAN WOENSDAG 4 DECEMBER 1968 11 ive- bij ons sden. heer )ffie op z'n gezette te zetten. ïscafé voor honderd procent café u een half pond café korrel koffie - met1 1300 te Amsterdam. o ONRUST IN HEEL ITALIË (Van onze redactie buitenland) syRACüS/GENUA/ROME In diverse plaatsen op Sicilië j ju Italië zijn gisteren wanordelijkheden ontstaan uit protest |f«en het doodschieten van twee Siciliaanse landarbeiders door j p0ütie. In het gehele oosten van Sicilië werd gisteren ge staakt. In Genua kwam het tot heftige gevechten tussen beto- Ijers en de politie, die meer dan drie uur duurden. ll/an een onzer verslaggevers) BLOEMEND AAL De Confronta- tie-croep heeft in een schrijven aan kardinaal Alfrink gezegd zeer erken- Klijk te zijn voor het feit dat het tpisoopaat aangekondigd heeft een „(ks wijzigingen op de Nieuwe Ka- tiihisimis binnenkort te zullen publi- m De groep heeft hieruit gecon- dudeerd dat de Nederlandse bis- jchoppen zich reeds achter de wijzi gen hebben gesteld die de kardi nalen-commissie heeft gevraagd. Confrontatie beschouwt het geheel, ie verklaring van de zes kardinalen a de toegezegde publikatie van wij dingen, als „een goede tijding", al dus de heer J. Asberg, uit Bloemen- iti I. ,,Wi) vinden het een moedige be- ilissing van het episcopaat dat het het rapport van de kardinalen niet naast zich neergelegd heeft. De (bis schoppelijke) collegialiteit heeft hier mee, geloof ik, de vuurproef door- ten. We verwachten nu een periode ven rust en bezinning". In de brief aan kardinaal Alfrink stelt Confrontatie tevens zich te wil len onthouden van alle vormen van triomfalisme. Ook dr. P. den Ottolan- der, mede-opsteller van het „smeek- eérift" dat n.a.v. de Nieuwe Kate- chismus indertijd naar Rome is ge duurd, wilde van de term „overwin ning" niets horen, hoewel hij over de verklaring van de kardinalen „bui tengewoon te spreken" is- Hij had echter niet de indruk dat de Neder landse bisschoppen zich reeds ach ter de beloofde wijzigingen hebben gesteld. Hij vond hun nog onduidelij ke en „halfslachtige" houding een „ongehoord schandaal". Het is te verwachten dat de bis schoppen zich eerst in hun eerstko mende maandelijkse vergadering, die volgende week dinsdag in Rotterdam wordt gehouden, zullen beraden over ten duidelijke standpuntbepaling ten aanzien van de jongste ontwikkelin gen rond de katechismus. I Tot op dit moment was het ons met mogelijk van het episcopaat een teactie te verkrijgen op de opmerkin gen van de heren Asberg en Den Ot- De doden waren gevallen tijdens een hevig gevecht tussen 600 land arbeiders en de politie bij een ver sperring, die de betogers opge richt hadden op de weg Syracuse - Ragusa. De minister van binnen landse zaken, Franco Restrivo, heeft de commissaris van politie in Syracuse direct geschorst en een onderzoek gelast. Twee com missies van het parlement zijn voor donderdag bijeengeroepen. De politie voerde in Genua charges uit tegen duizenden arbeiders en stu denten. Er vielen tientallen gewon den. Vijf mensen werden gearres teerd. De betogers bekogelden de politie met stenen, richtten barricaden op op pelinen en in straten en probeerden het gebouw van het provinciaal be stuur binnen te dringen. De politie trachtte tevergeefs zich met traangas tegen de menigte te verdedigen en ging daarna over tot wilde charges met de gummistok. Op muren in Rome en andere grote steden zijn leuzen gekalkt zoals „Weg met de fascistische politie. Weg met do moordenaars van de arbeiders". De grote communistische partij heeft de dood van de arbeiders aangegre pen om opnieuw te eisen dat de Ita liaanse politie wordt ontwapend. In de oostelijke provincie van Sici lië, waar de schietpartij maandag heeft plaatsgevonden, deden de vak bonden een beroep op de regering alle politie terug te trekken. Niettegen staande de zware regens waren dui zenden landarbeiders bezig de weg te versperren met stenen en boomstron ken. Duizenden anderen stroomden het gebied binnen uit andere delen van het eiland om vandaag de be grafenis bij te wonen van de twee ar beiders. Voor vandaag worden nieuwe ongeregeldheden verwacht. HAARLEM (ANP) De Haar lemse politie heeft de 59-jarige Heem- stedenaar H. F. van H„ in Haarlem directeur van een hank (een zoge naamd eenmansbedrijf) en comman ditair vennoot van een beleggings maatschappij, aangehouden. Hij wordt verdacht van verduiste ring en oplichting van f 21.000,- en valsheid in geschrifte. Nadat de rechter-commissaris de man had verhoord is hij gisteren op vrije voeten gesteld. Hij heeft ver klaard in staat te zijn de gedupeer den schadeloos te stellen omdat er nog voldoende geld beschikbaar zou zijn. D® HAAG Als per 1 ja- ®ari het nieuwe systeem van '«belasting (BTW) wordt in- .1 Wwd, moeten de prijzen «P in de gaten wor- Igehouden. Een actief I '"^Weid is nodig, zei onder- y' <lrs. Van der Mei (CHU) f i'™ de behandeling van egroting van Economische '7 >n de Tweede Kamer. toW„j grote insPa™ing vergen om I te„;jaar -e totale stijging van de I Zieprijzen tot vier pereent te «^"■Slechts in het uiterste ge- I sm. overheid met een prijzen Ito®1 "grijpen. I ill Jj Portheine erkende litiatm t-e P"jzen onrust ont- I tens m .ar, i was bet helemaal niet Stat deuheer De Goeda (D '66) 1°u aa^ prijzen met een I fed in j^bikking van de over- Widtm TI- d moeten worden ge- tm mi, v.reesde dat hiervan juist %an ,ogende werking zou wat de heer De Goede be- 15ie»mm» 1P) Smeets drukke I .tn tot liet cm™ on,anSs toegetre- I Noria-i. concern van de Verenigde c twistte. Deze was ongerust over het verloop van de prijzen, die al voor uitlopend op de BTW zouden wor den verhoogd. Nu al, zei hij, wordt de prijs van textielprodukten met vijf tot tien pereent verhoogd. Wat betreft de broodprijs drong de KVP'er Krosse aan op een minimum regeling, waarmee „stunt"-prijzen kunnen worden bestreden. Zo'n wet telijke minimum-prijs moet worden afgestemd op de produktie- en dis- tributiekosten in een goed geleid be drijf. De heer De Goede van D '66 deed verder een beroep op de regering om over te gaan tot het ontwerpen van meerjarenplannen, ook over de pe riode na 1971. Dit kan volgens dit Kamerlid de politieke duidelijkheid alleen maar bevorderen. Bovendien krijgt de kiezer dan in 1971 de kans om te kiezen vóór of tegen een be paald kabinets-program, aan de hand van deze meerjarenplannen. Minister Witteveen van Financiën wees erop dat de regering zeker haar gedachten zal vastleggen over nood zakelijke voorzieningen ook na 1971. Hij vindt het echter moeilijk meer jarenplannen te maken, die over de periode van het kabinet-De Jong heenreiken. De praktijk wijst uit, al. dus de minister, dat begrotingen nog al eens gewijzigd moeten worden en dat cijfers voortdurend veranderen. I rueriandso tt-4 van de Verenigd: I telt mpt i.geversbedrijven n.v., I lt5rftmknn,rf me/,Li'e-concern een I V!5rt%m» gatekend voor de ver- I fbijnende ah ?- tweewekelijks ver- I i^bkaanse m redition van het I iS "70 rw lfe> vanaf mid- I "®-0(IO evPmf,e edl1e telt meer dan He ord k en- «define betekent een omzetver- SllA.. Unë Van ie lDt°PbootErtieELINGEN van een s8\® baai rben dagen gele- S' Ui tien mi„ Kendari (Indone- d%ri eili -n zonk' zi'n °P af" "tn. Ua«iJen m de baai gevon- AMSTERDAM (ANP) Op uit nodiging van de leerlingen van de Nederlandse Film Academie zal de cineast Joris Ivens woensdag 11 de cember naar Amsterdam komen. Ter ere van zijn 70e verjaardag zal hem die middag van 4 tot 6 uur in de Brakke Grond een receptie worden aangeboden. Een delegatie van leerlingen van de NFA is afge lopen weekend naar Parijs geweest om een en ander definitief met de heer Ivens te bespreken. Van 10 uur 's ochtends af worden in het gebouw van de Nederlandse Film Academie aan de N.Z. Voorburg wal films van Joris Ivens gedraaid. Swiebertje heeft gisteren een gouden plaat gekregen voor het nummer, dat zijn t.v.-programma inluidt en afsluit: „Daar is Swie bertje". De Damrakkertjes en de burgemeester, Saartje en Bromsnor waren er met Swiebertje voor naar de studio gekomen. DE GELDSCHENKING van twee miljoen gulden van de Nederlandse regering aan het Nederlandsche Roo- de Kruis zal aangewend worden om het transport in Nigeria en Biafra te verbeteren. De hulpverlening in dit gebied heeft ernstig te kampen met vervoersproblemen. EEN VAN DE mooiste middeleeuw se handschriften heeft gisteren op een veiling bij Sotheby in Londen ruim 750.000 gulden opgebracht. Het „Spe culum Historiale" werd in de veer tiende eeuw door Vincent de Beau- vais gemaakt voor Karei V van Frankrijk. BRITSE rechercheurs, die normaal niet gewapend zijn, zijn er gisteren met revolvers op uit getrokken om een bende in Bonnie-and-Clyde-stijl van drie mannen en een blondine te pakken te krijgen. Tijdens een wilde rit door West-Engeland hebben zij verscheidene wagens gestolen. DE MEDISCHE faculteit van de universiteit van Barcelona is maan dag voor onbepaalde tijd gesloten na gevechten tussen studenten en politie. Medische studenten hadden een ver gadering belegd waarvoor geen toe stemming was verleend. DE PLANNEN van de Leuvense studenten om met een onbeperkte staking kracht bij te zetten aan hun eis tot recht op informatie en in spraak gaan niet door. De studenten willen hun eisen eerst hespreken met rector De Somer. DE REGERING overweegt een in voering van een verplichte autokeu ring voor 1972. Vooral de auto's uit oudere jaargangen zullen een derge lijke keuring moeten ondergaan, al dus minister Bakker van Verkeer. (Van onze redactie buitenland) AMMAN/TEL AVIV/CAIRO Is-* raëlische vliegtuigen hebben gister ochtend het dorp Kfar Assad in het noorden van Jordanië gebombar deerd. Een Jordaanse militaire woord voerder deelde mee dat 13 burgers om het leven zijn gekomen en 17 ge wond. Hij verwachtte dat het aantal slachtoffers nog zou stijgen. Uit Tel Aviv werd gisteren gemeld dat Israëlische vliegtuigen gisteroch tend vroeg door Jordaniërs en Irake zen bemand geschut tot zwijgen heb ben gebracht. Dit nadat de joodse ne derzettingen in 't dal van de Jordaan vanuit Jordanië waren beschoten. De beschieting duurde drie en een half uur. Daarna werden de artilleriestel lingen door de Israëliërs gebombar deerd. President Nasser van Egypte heeft gisteren gezegd dat de Egyptische overheid een spionage-organisatie heeft ontdekt, die voor Israël werkte en waaraan ook enkele Egyptenaren deelnamen. Enkele leden van de or ganisatie waren op heterdaad be trapt. Een van hen werd gegrepen terwijl hij trachtte het land te verla ten. Hij had films bij zich, aldus Nas ser. SAIGON/PARIJS (AP) De Zuidvietnamese delegatie voor de tweede fase van de Parijse besprekingen heeft een vredes plan van drie hoofdpunten, zo is gisteren in welingelichte rege ringskringen vernomen. Op de eerste plaats zal Saigon aandrin gen op vermindering van de strijd. Dit betreft vooral vermin dering van de aanvallen op ste- then en het staken van de inciden ten in de gedemilitariseerde zone. Ten tweede eist Saigon de terug trekking van de Noordvietnamese troepen; een „gegarandeerde terug trekking onder toezicht". Dit zou dan gepaard gaan met een geleidelijke in krimping van de Amerikaanse troe pensterkte. De moeilijkheid bij deze eis is de weigering van Hanoi om duidelijk toe te geven dat het in het zuiden troe pen heeft. Hanoi heeft wel gezegd, dat alle Vietraamezen het recht en de plicht hebben om hun land tegen het bewind van Saigon te verdedigen. Het derde punt van het plan van Saigon is dat het Zuidvietnamese Na tionale Bevrijdingsfront met zijn Vietcong-guerrilla's zich aan de zijde van de regering van Saigon scharen. Alleen dan, zo heeft president Ngu yen Van Thieu gezegd, zaïl worden overwogen of de rebellen stemrecht (een man, een stem) in de Zuidviet namese aangelegenheden krijgen. Een zegsman van het Nationale Be vrijdingsfront in Parijs heeft giste, ren het vredesplan van Saigon van de hand gewezen en belachelijk ge noemd. Hij voegde hieraan toe: „De ma rionettenregering van Saigon verte genwoordigt niemand. Zij is een schepping van de Verenigde Staten, Het Nationale Bevrijdin-gsfront is de wettige vertegenwoordiger van het Zuidvietnamese volk dat zich op dit ogenblik bij ons aansluit. Ik vind de voorstellen nauwelijks realistisch". De politieke afstand tussen Saigon en zjjn tegenstanders lijkt dus even ver als altijd, nu de opening van de uitgebreide conferentie nadert. AvereH Harriman, de leider van de Amerikaanse delegatie naar het vredesoverleg in Parijs, heeft ver klaard dat tot nu toe niet is gebleken dat Hanoi of Saigon opzettelijk pogen het begin van de meer uitgebreide vredesbesprekingen uit te stellen tot de nieuwe regering-Nixon de volgen de maand het bewind in Washington overneemt. Harriman voorspelde een reeks bij eenkomsten in Parijs, waarop door beide partijen „gegeven en genomen' zal worden als eenmaal de grondre gels voor de besprekingen op bredere basis zijn vastgesteld. tiet eerste lid van de Zuidvietna mese delegatie naar de Vietnamese vredesbesprekingen in Parijs, is gis teren aangekomen. Het is Nguyen Thieu Nhon, buitengewoon medewer ker van vice-president Nguyen Cao Ky, de adviseur van de delegatie. De officiële leider van de delegatie uit Saigon is ambassadeur Pham Dang Lam, die vrijdag in Parijs ver wacht wordt. Het is nog niet bekend wanneer Ky in Parijs zal aankomen. Noord-Vietnam heeft de VS er van beschuldigd zondag de bombar dementen hervat te hebben op ge bieden even ten noorden van de ge demilitariseerde zone. Vele op vel den werkende mensen werden ge dood of gewond. Volgens een Noordvietnamese be- kendm-king is gisteren het 3250ste Amerikaanse toestel boven Noord- Vietn-am neergeschoten. (ADVERTENTIE) Een klasse apart omdat we ze zelf maken Dus ook meer service en voordeliger BREDA: Ginnekenweg 35, tel. 36834. ROOSENDAAL: Hoogstraat 32, tel. 37503. FLORENCE (AP) Drie vrou wen, die zich hadden uitgegeven voor nonnen, zijn gisteren veroordeeld wegens mishandeling van kinderen in een weeshuis dat door een priester werd geleid. Tijdens het proces van drie weken hebben meer dan 70 kinderen getuigd tegen de vrouwen. Zij vertelden dat zij waren ges-lagen, dat zij met ge bonden handen waren opgehangen, dat zij 's winters ijskoude baden had den moeten nemen, dat zij met de tong kruistekens op de stenen vloer haden moeten maken en hun urine hadden moeten maken en hun urine vrouwen kregen gevangenisstraffen van een tot drie jaar. De enige geestelijke die bij de zaak betrokken was, pa-ter Giovacchni Pe- lagatti, de directeur van het wees huis, werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. (ADVERTENTIE) Hoestdrank in tabletvorm.95ct (Van onze correspondent) AMSTERDAM De acteur Guus Hermus is 1.81 meter lang; de operazangeres Anke Broekstra 1.76 meter. Volgens mr. J. Bottenheim is dit mi nieme verschil van 5 centime ter er mede oorzaak van, dat Anke momenteel brodeloos op straat staat in plaats van de hoofdrol te spelen in de 500.000 gulden dure musical „De man van la Mancha", waarmee pro ducer Paul Kijzer vanaf 23 de cember het succes van „Ana- tevka" wil overtroeven. Namens gedaagde, K. W. Pro- dukties n.v. ofwel Paul Kijzer bestreed mr. I. van Schaik, dat Guus Hermus verantwoordelijk zou zijn voor een hem toegedichte intrige daaromtrent. Integendeel: de onbekwaamheid van de zange res zelf was de schuld. „Toen de heer Hermus mijn cliënte bij de eerste repetitie zag, vond hij haar meteen te lang en sindsdien heeft hij geen woord met haar willen spreken. Hij was bang dat hij niet met kop en schouders boven haar zou kunnen uitsteken", aldus ongeveer mr. Bottenheim gistermorgen tegen de president van de Amsterdamse rechtbank, mr. U. Stheeman. „Bovendien heeft de acteur die in de musical de rol van Don Qui- chotte speelt, ondanks zanglessen moeite met de songs, terwijl zijn tegenspeelster Anke een prachtige contra-alt heeft en veel ervaring. De heer Hermus was bang dat hij van het toneel gezongen zou worden. Daarom wilde hij, dat Carrie Tefsen een revuesterre tje een kleine cabaretière do rol van Dulcinea zou overnemen. Het is niet de eerste keer dat de heer Hermus een tegenspeler wegwerkt. Hij heeft dat in zijn carrière al meer gedaan". Mr. Bottenheim eiste in het door zijn cliënte aangespannen kort geding, dat Anke Brokstra, die (na zich ruim een jaar inten sief op haar hoofdrol te hebben voorbereid) op 25 november j.l. op staande voet werd ontslagen, onmiddelijk weer tot de repetities zal worden toegelaten en geduren de de gehele looptijd van haar contract de rol van Dulcinea zal kunnen spelen. Als dwangsom stelde hü 20.000 per dag voor. Ook vorderde hij, op straffe van een dwangsom van ƒ50.000, dat aan geen ander de hoofdrol zal worden toegewezen. „Het gaat hier niet om een ru zietje, zoals die in de toneelwe reld plegen voor te komen", al dus mr. Van Schaik. „De zaak is deze: Anke Brokstra heelt welis waar een prachtige stem, maar ze kan niet acteren, en wel, omdat ze consequent weigert de regie-aan wijzingen op te volgen. Ze frustreerde de repetities met haar debatten en de volgende dag deed ze toch haar eigen zin. Ze was op het laatst helemaal bevroren. Ze zag in iedere regie aanwijzing een verwijt tegen haar zelf. Dat verkrampte op zijn beurt weer het spel van Guus Hermus en zelfs van Lex Goudsmit, die de rol van Sancho Panza speelt. Met haar doorgaan zou een cata strofe voor de ambitieuze en dure produktie zijn geworden. Ze was bijvoorbeeld een gevaar voor de hele choreografie. Ik kan u ver klaringen overleggen van de he ren Hermus en Goudsmit, en ook van het driemanschap (regisseur, choreograaf en dialoogregisseur), dat voor de artistieke vormge ving van de musical verantwoor delijk is. Daarin staat het alle- 1 maal zwart op wit. Het was een faliekante mislukking. De climax van het stuk is de scène, waarin Dulcinea door Don Quichotte wordt verkracht. Op de manier waarop Anke het speelt, zou het een lachertje geworden zijn". Zwaaiend met het draaiboek weerlegde mr. Bottenheim triom fantelijk de aantijging, dat zijn cliënte zich niet toneelmatig zou ANKE BROKSTRA GUUS HERMUS kunnen laten verkrachten. „De héle scène duurt vier minuten, meneer de president, twee daar van ligt Anke bewusteloos op de grond. Wil mijn opponent mis schien dat zij ondertussen door blijft acteren? Bovendien heeft Paul Kijzer zelf zijn vertrouwen in mijn cliënte uitgesproken. Ik geloof in je, heeft hij gezegd, je kunt het. Stoor je niet aan Guus Hermus, maar pas wel op, want het is een keiharde. Er is nooit een vuiltje aan de lucht geweest. Anke heeft nooit kritiek gehad. Maar toen Paul Kijzer voor drin gende zaken in Amerika was, kwam opeens het ontslag uit de lucht vallen „omdat Guus Hermus zo zenuwachtig van Anke werd". Tja, ais de kat van huis is, spelen de muizen op tafel. Dit is con tractbreuk in optima forma". Tegenover de steeds meer scep tisch kijkende president gaf mr. Van Schaik er een andere juridi sche draai aan. „We hebben hier te maken met een gewone arbeids overeenkomst. Binnen dat kader gaat het om de vraag, of het ont slag rechtmatig was. Wij menen van wel, want er was een dwin gende reden. Anke Brokstra miste in ernstige mate de bekwaamheid om de arbeid te verrichten, die zij contractueel had aangenomen". De president vroeg fijntjes: „En daar kwam u pas na een jaar achter?" Bovendien hebt u de zangeres pas gecontracteerd, zoals uit de stuk ken blijkt, na gunstig advies van deskundigen". Volgde een bewo gen betoog van mr. Van Schaik over het fijngevoelige raderwerk dat een musical van dit gehalte is, waarnaar mr. Stheeman met nauw verholen ongeduld luisterde. Slot conclusie van gedaagde: „Zelfs al zou het ontslag onrechtmatig zijn geweest en al zou er dus nog een arbeidsovereenkomst met eiseres bestaan, dan nog is er de werk gever niet verplicht, haar de con tractueel overeengekomen arbeid te laten verrichten. De wet voor ziet daar niet in. Er staan hier veel te grote be langen op het spel". Hetgeen mr. Stheeman met een knikje beaam de. Het ziet er dus naar uit dat „De man van La Manchra" het zónder de vrouw Anke Brokstra zal moeten doen, zelfs als ze het kort geding zou winnen. De president van de rechtbank liet ter zitting duidelijk merken dat hij het ontslag op staande voet van de zangeres maar „een rare zaak" vond, en bepaalde de uit spraak op hedenmorgen tien uur. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister L. de Block van Economi sche Zaken heeft gister middag op het Binnenhof een (riet)suikertaart aan geboden gekregen van Paul van Tongeren, leider van de landelijke rietsuikerac tie 1968. De actie heeft ten doel de bietsuikerproduk- tio in Nederland in te to men om zodoende de riet- suikerproduktie in de ont wikkelingsgebieden meer mogelijkheden tot export te geven. De aanbieding van de suikertaart werd bijge woond door Sint-Nicolaas en enkele knechten en het vormde het sluitstuk van een demonstratie door de Haagse binnenstad. Hierin liepen mee studenten en leden van de Sjaloom- groep. Meegevoerd werden spandoeken en borden waarop teksten als „Ban de biet", „Eerlijk zullen we alles delen", „Zij heb ben er balen van", „EEG geen verhoging van de bietsuikerproduktie". Later kwamen de de monstranten weer samen op het Binnenhof, waar zich inmiddels leerlingen van de zendingsschool en het zendingsseminarie van respectievelijk Oegstgeest ;n Baarn hadden opgesteld. De Tweede Kamerleden Den Uyl, Brautigam, Dan- kert, Laban en Tans (allen PvdA) kwamen het parle mentsgebouw uit om per soonlijk te informeren wat er gaande was. Tot grote verrassing van iedereen bood minister De Block Paul van Tongeren met toestemming van de Sint zoals hij veronderstel de twee chocoladeletters aan, de letters d en b, die heel vrij geïnterpreteerd De Block of De Biet kon den betekenen.

de Stem | 1968 | | pagina 9