FEESTELIJKE VIERING KWARTEEUW P.P.D. Regering en Shell definitief akkoord over Moerdijk „Zeeuwse Landschap" koopt deel van De Weel Wolphaartsdijk deed recreatie naar behoren s-Heerenhoek leent geld voor bestemmingsplan Eeuw geleden was Westerschelde al een dorado voor de scheepvaart zjokolade melk vorst JUNGHANS horloge In gesprek met Lichte gebreid concert is Genoegen Volksstem Vlissingen Wat en waar MAANDAG DALTONS MORGEN Inzetten op voormalige handelsonderneming W. Hagen Paradijs RIJK BROEDGEBIED In Terneuzen Jeugd schakers tegen Hans Ree Raad toont begrip voor groter Goes Jaarvergadering Museum voor N.- en Z.-Beveland Aanrander bekent Voor iedereen de mooiste tijd! ROB wil óók een Verkeerszondaars beboet i. Bareman DE STEM VAN WOENSDAG 4 DECEMBER 1968 ISSINGEN - Een uitgebrei() •amma op instrumentaal en vo gebied was te beluisteren in j, Jacobskerk te Vlissingen. waar. meewerkten de kon. harmonie Genoegen", onder directie van van Wallenburg en de gemeng. Eangvereniging „De Volksstem» :r leiding van Peter Jense, dij as het tienerkoor van bovenge. ide zangvereniging onder aij„ e had. De begeleiding bij het le gedeelte berustte bij de orga. Bram Beekman. e zangvereniging „De Volksstem" 3 dat o.a. m een grote fantasie - ,-De Parelvissers" van Bizet werk dat men reeds met genoe op een eigen uitvoering had hoi I zingen. Vooral het aandeel van nannensteimmen mag hier ge nd worden. Het aantal heren dit koor heeft, zal menige li nde zangvereniging met lichte ja- tie betzien. e afstand koor - orgel was wei te grote overbrugging om de za- in gelijke banen te houden; wat betreft was het beter toen orga- Bram Beekman zich met een er instrument naast Peter den- ipstelde. ezamen met het grote koor zon- I de tieners twee negro spirituals zij waren alleen nog te beluiste- 1 in „Let us breek bread to-1 her" en „It is me, o Lord". f Ons Genoegen" omlijstte het ge- I met een gevarieerd program- waarbij naast Handels „Where r you walk" (in een bewerking De Rooy) ook de Nederlandse iponisten niet werden vergeten, I uige de ..Retraite Frangaise" van tik van .Lijnschoten. >e aanwezigen die in ruimte mate ir dit eerste concert waren gekort r hebben met grote aandacht het] odene (dat navolging veidient) olgd. Is idhuiskelder 10-12. 15-17 en 19-21 11 positie: „Sluis, vroeger en nu" DELBURG ty 20 uur ifin Mariza WERPEN s De zaak Thomas Crown, 14 j. 12. 14.30, 16.50, 19,10 en 21.30 uur bens 2001 ruimte Odyssee, 14 j. g doorl. om 14.30 en 17.30 uur; vaste rtoning met genummerde plaatsen I 2] uur 1 nbassades Petulia, 14 J. 14.30. 16.50. 19.10 en 21.30 uur pitolc Yankee, 14 j. 14, 16, 18, 20 en 22 uur voy Engelchen kinderen. 18 J. 14, 16, 18, 20 en 22 uur trid Met de engelen komt de last J j.; 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur tra Peyton Plac-, 14 j. 15, 18 en 21 uur NHOUT rsaal De kleine bader, a.l. rum Raket naar de maan, a.l. lace Losgeld of sterven. 18 j. T ala Matt Helm opgejaagd. 18 J. •ora De prins en de verleidelyK j ks 14 j >rmandie Midzomernacht, 18 J- NIKLAAS en Wat een zaligheid, 18 J. nova Assepoester, a.l. lect Zwartbaards geest, a.i. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De laatste bespre ngen tussen de Koninklijke/Shell »a 4e Nederlandse regering over de vestiging van een chemisch bedrijf te Moerdijk zijn met succes bekroond. De conferentie begon gistermiddag om drie uur en gisteravond was ln de wandelgangen van de Tweede Ka nier te horen dat het nu voor hon derd procent zeker is dat Shell naar Moerdijk komt. Vandaag zal Shell het nieuws offi cieel bekendmaken op een perscon ferentie in Rotterdam, die om kwart voor twaalf begint. Een kwartier la ter begint in het stadhuis van Klun- dert een persconferentie va-n het pro vinciaal bestuur van Noord-Brabant, iet todustrieschap Moerdijk en de gemeenten Zevenbergen, Klundert en Hooge en Lage Zwaluwe (Zeklu- za). Het Westbrabantse Tweede-Kamer. Edmej. Annie Kessel (PPR), die in het verleden vragen over de Shell- vestiging te Moerdijk gesteld heeft, zei gisteravond dat met het besluit van Shell een pak van haar hart ge vallen was. „Ik ben geweldig blij," rei ze, „Rotterdam bedankt en een pluim op de hoed van het actieve in dustrieschap Moerdijk!" Zij zei te hopen dat het bedrijf werk zou brengen voor veel pen delaars. „Blij ben ik vooral voor de wouwen en kinderen van de pen delaars die over enkele jaren in Moerdijk aan de slag kunnen. Hun vaders zijn dan immers meer thuis. Ik vertrouw", zo voegde mej. Kessel eraan toe, „dat Shell in Moerdijk de zelfde lonen zal betalen als in Rot terdam!" Voor het provinciaal bestuur van Zeeland is het bericht over het be sluit van Shell om zich aan de Moer dijk te vestigen niet als een schok ge komen, zo vernemen wij in bestuurs- kringen. Reden voor een officiële verklaring was er dan ook niet, an ders zou de commissaris der konin- gm stellig de gelegenheid hebben be nut die hem werd geboden tijdens de (ADVERTENTIE) De nieuwe spelling van zo'n moderne drank als chocolademelk is voortaan: idhuiskelder 10-12, 15-17 en 19-21 I :positie: „Sluis, vroeger en nu WERPEN oscopen als onder vandaag i Skerlyc 10 uur Hendrik IV SKWJ «are iNHOUT orf oscopen als onder vandaag TT joscopen als onder vandaag NIKLAAS oscopen als onder vanaaag en die ZM-drank vraagt u natuurlijk ev®n aan uw melkman van de ZM SS] ^'^•"«"itziehten voor don-j fet K,n \i i opgesteld door luiden; p d>ns<1ag om 18.00 uur ,®0ketrS.. <!r?0f:' temperaturen De wl ,PUnt.tot tiehte vorst. ®®iddeld in ciifers °£ro donderdag- Nederland Iwden I 2,° Procent; min- I en onder nor- fe,#0tmaal- wl van 3-8 §raden on- van min op een dl'°ge pe- kan»™Ds'ens 12 uur: 95 Pro" ^:J?Wocent g el droog et" ^^^itóchten voor vrij- S-: vain.?„daa 40 Procent; min.- vfna -fs0ndernormaali vj?aa!: Won graden onder i? een dro§e Periode °Pl!en fiehliUïr: 90 Proce"ti !°t- fi heel droog etmaal: 80 jubileumviering van de PPD. Het Zeeuwse standpunt is trouwens be kend. Men slaat de ontwikkelingen aandachtig gade. Tegen industriali satie aan de Moerdijk heeft men in Zeeland geen bezwaren. Wel tegen een zeehavenontwikkeling op die plaats dat wil zeggen: als Moer dijk toegankelijk zou worden ge maakt voor grote zeeschepen (van meer dan 20.000 ton). Dat zou n.l. strijdig zijn met de afspraken die door de partners in het overlegorgaan zeehavenontwikkeling zijn gemaakt. Deze afspraken voorzien niet in een zeehaven bij Moerdijk, doch wijzen o.a. het Westerscheldebekken met zijn van nature gunstige ligging, als plaats waar zeehaven-ontwikkeling zijn hoogste rendement kan bereiken, (Van onze correspondent) ZIERIKZEE. In het Huis van Nassau heeft de inzet plaatsgevon den van de eigendommen van de on langs gefailleerde handelsonderne ming W. Hagen. De inzetten be droegen: fabrieksgebouw 430.000. (door Delta Electronica n.v.); bun galow aan de Willem van Oranje laan te Zierikzee 100.000.wo ningen Bogaardstraat 20 en 24 resp. 23.000.en 27.000,en een garage aan de Calandweg- 3500. De verkoop in tweede termijn zal plaatsvinden op 13 december. DE MINISTER van financiën dr. Goh Keng Swee van Singapore heeft gisteren bij de indiening van de be groting in het parlement een sterke uitbreiding van de strijdkrachten in de komende tien jaar in het vooruit zicht gesteld, als de terugtrekking van de Britse strijdkrachten is voltooid. EEN PIRAMIDE, die vermoedelijk de oudste van de nieuwe wereld is, is ln de tropische oerwouden van Zuidoost-Mexico ontdekt. De pirami de is ongeveer 800 voor Christus door boeren gebouwd op het eiland La Venta. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het provinciehuis ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de P.P.D. waaraan wij al eerder uitvoerig aandacht hebben gewijd, heeft de commissaris der koningin, mr. J. van Aartsen, de historie van het planologische werk geschetst. Daarbij herinnerde hij aan de tijd, dat de ruimtelijke ordening in hoofdzaak een zorg voor de in genieurs van de rijkswaterstaat was. Hij citeerde o.a. uit een rapport dat een inspecteur van de Waterstaat in 1863 aan zijn chefs in Den Haag zond en waarin over de Westerschelde werd gezegd: „Het beste zeegat van ons rijk, met betere mogelijkheden dan de Waterweg en Amsterdam, ja zelfs een der beste zeegaten die er voor schepen met grote diepgang zijn". „U zieit", zei mir. Van Aartsen, tot het voltallige personeel van de P.P.D, dat zich naast zijn directeur, ir. M. de Vink had opgesteld, „eg is niet veel nieuws onder de zon, al is er wat betreft de toegankelijkheid van Rotterdam voor diepstekende zee schepen wel wait veranderd. I-k zeg dat er maair bij, anders krijgen we misschien weer een misverstand". Mr. van Aartsen, onder wiens gehoor zich ook de gedeputeerden en de le den van de Provinciale Planologische Commissie bevonden, verklaarde dat de P.P.D. in Zeeland belangrijk werk heeft verricht, ook al kon de dienst zich nieit altijd in de gunst van hel publiek verheugen. „U hebt uw posi tie als he-t ware moeten veroveren", zei de commissaris der koningin, die tevens hulde bracht aam de directeur van de P.P.D., die "samen met de dienst, zijn dienst, jubileert. Mr. Van Aartsen, die met kennis van zaken de verfijningen in de defi nities die van „planologie" in de loop der jaren werden gegeven, naging, zag de eerste opdracht van de plano logen in Genesis II, het paradijsver- haal in de Bijbel, daar waar tot Adam en Eva gezegd wordt: „Be bouw en bewaar de aarde". In de Middeleeuwen bestond planologie uit vestingbouw en later uit dorpen- en stedenbouw, waarvan Borssele nog een gaaf voorbeeld is, dat evenwel door de huidige planologie in het ge drang gaat komen. Mr. Vain Aartsen meende, dat de publieke opinie rijp is geworden voor de plano-logische maatregelen, die, naar een huidige definitie, bestemd zijn om de bestem ming en het gebruik van de bodem te regelen. Hij waarschuwde voor het gevaar dat in de toekomstvisie van de pla nologen het jaar 2000 prachtig uit de verf komt, maar dat men b.v. over 1980 niet veel zinnigs weet te zeg- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stichting Het Zeeuwse Landschap heeft haar elfde natuurreservaat in Zeeland verworven. Het is een gedeelte van de zogenaamde Weel, gelegen in de Herenpolder bij Wolphaartsdijk. Het Zeeuwse Landschap heeft het gedeelte van dit hijzonder mooie natuurgebied, dat direct aan de Stadseweg tus sen Goes en Wolphaartsdijk ligt, kunnen kopen. Het nieuwe bezit bestaat uit een moerassig stuk grasland, dat vooral interessant voor de natuuronderzoe kers is, omdat het een bijzonder rijk broedgebied van water- en veldvo- gels is. Er zijn, o.a. door de heer L. P. Pieterse te Oud-Sabbinge, jaren lang vogelwaarnemingen gedaan. Daaruit is gebleken dat hier elk jaar opnieuw vele kluten, kieviten, grut to's, tureluurs, meerkoeten, water hoentjes, bergeenden, wilde eenden, gele kwikstaarten, kleine karakieten, graspiepers en leeuweriken broeden. Verder zijn er soorten als de kemp haan, de watersnip, de waterral de zomertaling, slobeend en steenuil ge- signalee-d. Buiten de broeiperiode kan men er nog talloze watervogels aantref fen, waaronder goudplevieren in aan tallen die m de duizenden lopen, smienten (een eendesoort), water snippen, wintertalingen en zelfs de vrij zeldzame kleine, wilde zwaan, de lepelaar en de bruine kiekendief. De vogelkenners noemen „De Weel" een waar vogelparadijs. Dank «ij het feit dat dit natuurgebied niet door bebouwing of begroeiing aan het oog wordt onttrokken, krijgt men vanaf de weg een uniek schouwspel te zien, speciaal in de broedtijd. Men heeft er wel broedende kluten gezien >p een afstand van enkele tientallen meters van de openbare weg. De plantengroei rondom De Weel wijkt ook van het normale beeld af. Omdat het water van De Weel brak ls, komen er vrij veel zoutplanten voor. In het water treft men typische zoutminnende diersoorten aan. De stichting „Het Zeeuwse Land schap" heeft, voor De Weel, reeds tien natuurreservaten verworven, waaronder het Zwin bij Cadzand, het Grote Gat bij Oostburg de Kalpot en de Westeindse bij Borssele, de buitenplaats Landlust bij Heinkens- zand en een drietal inlagen op Noord- Beveland. „Het Zeeuwse Landschap" bezit verder nog een aantal oudheid kundige en landschapsreservaten, zo als een zestal „vliedbergen" en een voormalig kerkhof bij Baarsdorp in „De Poel" op Zuid-Beveland. Het be zit wordt gestadig uitgebreid. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN. Reeds 41 jeug dige schakers hebben ingeschreven voor de simultaanwedstrijd tegen de Nederlandse kampioen Ree. Aan de séance, die op 7 december (aanvang half drie) in de aula van het Goese lyceum aan de Van Dusseldorpstraat wordt gehouden, kunnen maximaal vijftig schakers deelnemen. Zeker is reeds dat de volgende schakers aan de borden zullen plaats nemen: Mevr. van de Kallen, Mej. van de Kallen, Jaap Blom, Maarten Stam, Kees de Wolf, T. Stol, Wim Landheer J. Geelhoed, Peter Rotte, Kees de Rijke, Roel de Bruyn, Huib van Ros- sum, Izak Luteyn, Eric Salomé, Jos den Boer, Kees Steketee, Martin Krijger, Bert Leeuwe, Wiebren Vis, Peter Flilcweert, Huib Uil, A. J. Deurlo, Martien Leenhouwers, Bram Vleugel, Aart Kögeler, Henk Mal- jaars, Gerrit de Ridder, Jos de Mul Smulders, de Kraker, Filius, War ners, G. Bouw, Anton van der Wey, Jaap Guerand, Elbertse, de Grof, Ho- vestraat, Harte, Jurriëns, Kees Hoog- strate. gen. „Gelukkig heeft de PPD Zee land richtlijnen, ook voor de naaste toekomst opgesteld, in de vorm van z.g. structuurschetsen", zo besloot de commissaris der koningin. De jubilerende directeur van de jubilerende dienst, ir. M. de Vink. die een kwarteeuw geleden de pro vinciaile planologie als een soort on beschreven blad voor zich kreeg noemde het in zijn amtwoo-ndsrede ty perend voor de plamodo-gie; dait zij nooiiit stationair is, evenmin als de maatschappij. „Het verschil tussen de beginjaren en nu is, dat wij tegen woordig een visie op de toekomst hebben zelfs tot het jaar 2000 toe, terwijl die in 1943 ontbrak", aldus ir. De Vink. Hij prees zich gelukkig de dienst te mogen leiden in een pro vincie die een planologische com missie heeft, welke wordt bestuurd door een voormalige minister, die een belangrijk en werkzaam aandeel heeft gehad in de totstandkoming van de wet op de ruimtelijke orde ning, in casu mr. Van Aartsen. Ir. De Vink gewaagde ook dank baar van die steeds grotere respons op de streekplannen, zelfs als deze in de vorm van bezwaarschriften wordt ge geven en van het groeiend besef voor de noodzaak van de planologie bij de gemeentebesturen. Na de of ficiële receptie werd een diner gege ven. In de ochtend was het jubileum al op ingetogen wijze in het gebouw van de P.P.D. aan de Nieuwstraat ge vierd. Belangstellend gehoor bij de toespraak van mr. Van Aartsen. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK Tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Wolphaartsdijk deelde burge meester A. Hack mee, dat de nieuw jaarsreceptie voor de inwoners ge houden zal worden op donderdag 2 januari van 19.00 tot 21.00 uur in het gemeentehuis. De gemeentebegro ting voor 1969 werd aangeboden met een post onvoorzien van ruim f 24.000. Deze begroting wordt behandeld ln de raadsvergadering van 18 de cember. Burgemeester Hack be streed de opmerking van Goes tij dens een onlangs gehouden hearing, dat de minister van Binnenlandse Zaken Wolphaartsdijk aan Goes had toebedeeld- omdat Wolphaartsdijk de recreatie langs het Veerse Meer niet aan kon. Hij las een gedeelte van de memorie van antwoord van deze minister voor, waaruit blijkt, dat deze van mening is, dat Wol phaartsdijk deze taak tot nu toe naar behoren heeft vervuld en hij spreekt zijn waardering uit voor de activi teiten die het gemeentebestuur van Wolphaartsdijk terzake heeft ontwik keld. De minister stelt echter, dat de ontwikkeling van de recreatie niet moet worden opgedragen aan de gemeente waarvan kan worden verwacht, dat zij dit naar behoren zal doen, wanneer zich de mogelijk heid voordoet daarmee een bedui dend grotere gemeente te belasten, die tot meer krachtsinspanning in (Van onze correspondent) GOES De Museumvereniging voor Zuid- en Noord-Beveland hield in de Korenbeurs te Goes haar jaar vergadering. Mr. F. G. A. Huher gaf hij deze gelegenheid uiting aan zijn tevredenheid over de expositieruim te in het Weeshuis, waar reeds en kele geslaagde tentoonstellingen zijn gehouden. Minder tevreden liet hij zich uit over de trage wijze waar op Gedeputeerde Staten te werk gaan bij het toekennen van subsidie. Een aanvraag van subsidie wordt nu al een jaar lang van de ene in stantie naar de andere doorgescho ven, terwijl de vereniging toch be langrijk genoeg is, wat blijkt uit de verleende rijkssubsidie, aldus spre ker. Er is hard geld nodig voor o.m. het aanbrengen van enkele noodza kelijke voorzieningen in het museum gebouw. Vervolgens kwam mr. Huber met de suggestie een jaarboek uit te ge ven, bij voldoende deelneming, zoals dat in Zeeuwsch-Vlaanderen al en kele jaren gebeurt. In dit jaarboek zouden dan opstellen over historische onderwerpen worden opgenomen. Na het zakelijke gedeelte kreeg drs. J. van der Woude, conrector van het Goese Lyceum het woord. Met een lezing: „Uit de geschiedenis van het Goese Lyceum", wist deze spre ker de aanwezigen een uur lang te boeien. Talrijke pikante en pitto reske details, zoals de strijd om toe lating van meisjes tot de h.b.s., wer den hierbij uit de historie opgediept. Ook het feit dat de dichter Leopold in Goes zijn jeugd moet hebben be leefd zijn vader was er leraar en dat de in 1877 opgerichte Groene Amsterdammer zijn wortels in de Goese h.b.s. moet hebben gehad, bleef niet onvermeld. De oprichters van de Groene, M. G. L. van Logchem en Taco de Beer, waren immers in de beginperiode leraar aan de Goese h.b.s. staat is. Naar aanleiding hiervan meende burgemeester Hack zich po sitief te moeten opstellen en hij sprak de hoop uit, dat Goes de re creatie even goed als en zo mogelijk nog beter zal behartigen dan Wolp haartsdijk tot nu toe. Medewerking werd verleend aan een verzoek van de Johannes Calvijnschool voor aan schaffing van meubilair, vloerbe dekking, gordijnen, verlichtingsarma. turen voor de nieuwe hoofdenka- mer en schoolborden voor de beide leslokalen. Het krediet in rekening courant bij de Bank van Nederland se Gemeenten werd voor 1969 be- paaid op f 175.000. Vastgesteld werd een nieuwe premiespaarregeling voor het gemeentepersoneel. Aan de N.V. Waterleidingmaatschappij „Midden-Zeeland" werd een nieu we concessie verleend. Ondanks een schriftelijk ingediend bezwaar van de heer "J. Verboom stelde de raad ea parkeerverbod in voor de zuid kant van de Molendijk tussen Lepel straat en de Prinses Julianaweg, be nevens een voorrangssplitsing voor de hoek Oudelandseweg-Zandweg met. voorrang voor het verkeer op de Oudelandseweg. Subsidie werd ver leend voor een initiatief van de la gere school om te komen tot een uit voering van een kinderoperette. Ten slotte werd besloten straatlantaarns te plaatsen aan de Industrieweg en op de kruising Stadseweg - Weelweg. AMSTERDAM (ANP) De 33 jarige classificeerder W. W. A., die vrijdagavond werd aangehouden, ver dacht van de reeks aanrandingen die de laatste maanden in de zuidelijke wijken van Amsterdam zijn gepleegd, heeft enkele „lichtere" gevallen be kend. De zwaardere, waarbij de aan valler zijn slachtoffer ook beroofde en de aanrandingen in woningen heeft hij niet toegegeven. De zedenpolitie meent, dat de verdachte ook deze misdrijven gepleegd kan hebben. (ADVERTENTIES) (Van onze correspondent) 's-IIEERENHOEK In de open bare raadszitting van de gemeente 's-Heerenhoek werd het voorstel tot het aangaan van een geldlening van f 120.000,- door de raad aangenomen. Het geld is grotendeels bestemd voor het nieuwe bestemmingsplan. Verder werd besloten de opcenten van de personele belasting te verho gen van 200 tot 220. Dit betekent een hogere opbrengst van f I960,-, hetgeen echter niet ten volle de rei- nigingskosten dekt. De heer Pompernolle vond deze verhoging maar een moeilijk te ver teren zaak. Hij stemde tegen. Dit was eveneens het geval met de heer L. Moison. De heer Pompernolle wees op het feit, dat er nog drum- bandmateriaal aanwezig was, dat grotendeels door de gemeente is ge financierd en dat thans niet meer wordt gbruikt, aangezien de drum band ter ziele is. Hij stelde voor de ze materialen te verkopen. Tevens vroeg hij zich af wat er met, de op slagruimte aan de Werrielaan ge beurde. De voorzitter Kegde toe, voor wat betreft de muziekmateria- len, dit nader te onderzoeken. De opslagruimte wilde hij verkopen. De huur die wij hiervoor ontvan gen is bijzonder gering en de voor zitter wilde „echt wel van deze on rendabele zaak af". Hij zou bij de raad met ean voorstel komen. De heer P. Verdonk vroeg of het in de bedoeling lag het huis af te breken. De burgemeester antwoordde, dat in eerste instantie de gedachte wel daarnaar was uitgegaan, maar men was hiervan afgestapt. Ter verrui ming van het profiel van de Willi- brordusstraat wordt een aantal maatregelen genomen. Het nadelige slot van deze maatregelen is f 2705,-. De heer Pompernolle vroeg of er t. a.v. de grondaankopen met twee maten gemeten was, aangezien de een f 5,- per m2 grond van de ge meente gaat ontvangen, terwijl de r.k.-kerk f 15,- krijgt uitbetaald. Dit was volgens de voorzitter niet het geval, daar de eerste aankopen rechtsperceeltjes betreffen, terwijl de aankoop van het r.k. kerkbestuur geheel anders ligt. Indertijd heeft het r.k. kerkbestuur deze grond van de gemeente gekocht voor f 11,- en gezien de stijging van de grond prijzen meende het r.k. kerkbestuur thans f 15,- te kunnen vragen. Het geen volgens de voorzitter billijk is, aangezien de taxatie van de commis sie Noten zeker op f 25,- per m2 zou uitkomen. Wachten moet men nog op de bisschoppelijke goedkeu ring. De fanfare St.-Cecilia gaat een subsidie krijgen voor het aanschaffen van uniformen van f 2500,-, circa de helft van de aanschaffingswaarde. De andere helft zal door de muziek mensen bijeengebracht moeten wor den. Als laatste punt werd een straat- veriichtingsplan toegevoegd, wat een bedrag van f 26.195,- zal vergen. Ook dit werd door de raad gevo teerd. Er zullen lichtmasten komen bij het jeugdgebouw en de parkeer plaats bij de r.k. kerk, terwijl de verlichting aan de Molendijk zal worden uitgebreid. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het kantongerecht te Terneuzen honoreerde een aantal verkeersovertredingen. M. J. v. T. uit Terneuzen kreeg twee keer 60 boete omdat hij zonder rijbewijs in een auto met dubbele rembediening, maar met een bijrijder die zijn rij bewijs nog geen drie jaar bezat, reed, en geslipt was op een natte, modde rige weg. „Ik kiuip nooit meer achter dat stuur", verzekerde hij mr. Van Hees. M. v. H. uit Brussel kreeg 50 boete omdat hij met een gladde band om zijn rechter achterwiel door Axel reed. A. M. J. v. D. reed volgens de meting met een snelheid van 90 km per uur door Sas van Gent. De officier eiste voorwaardelijke ontzeg ging voor drie maanden en 150 boe te, omdat het niet om de eerste over treding van deze aard ging die Van D. beging. Verdachte legde uit dat zijn bedrijf die dag door brand was geteisterd; zijn gemoedstoestand leed daaronder. Kantonrechter mr. Van Hees wilde daarmee rekening hou den en veroordeelde hem tot een boete van 100, DUIZENDEN mensen nemen regelma tig deel aan loterijen „voor het goeie doel" en hebben zich er geheel mee verzoend, dat zij nooit iets winnen. Eén van dat grote leger is de heer J. Bareman in Terneuzen, een fabrieks arbeider, die onlangs, op advies van zijn dochter, drie loten in de nationa le najaarsloterij kocht. Hij kreeg er. als grootafnemer, één bij cadeau. NU zijn vier loten te zamen een in vestering, die de moeite van het vol gen van een loterij-uitslag wel waard zijn. Bij de uitslag keek het gezin Bareman dan ook gespannen naar het beeldscherm van de televisie, waarop een altijd bedrijvige Lok van Burg de winnaars van de hoofdprij zen in de serie bekendmaakte. „Wéér niks", zei de heer Bareman. „Enfin, dat konden we weten, want het ge luk in de loterij gaat onze deur nu eenmaal steeds voorbij". IN huize Bareman legde men zich ge makkelijk bij die kleine teleurstelling neer. „Het weekend ging voorbij", vertelt de heer Bareman, „en we wa ren die hele loterij al zowat vergeten. Nu wil het toeval, dat mijn dochter een poosje bij ons logeert. Zij woont met haar man in Apeldoorn en omdat zij graag op de hoogte wil blijven van wat er in haar woonstad gebeurt, laat zij zich de plaatselijke krant toe sturen. Ik vond het wel leuk eens zo'n krant uit een heel andere hoek van het land te zien en las hier en daar een stukje. Opeens viel mijn oog op een bericht, waarboven stond „Uitslag nationale najaarsloterij". On willekeurig keek ik de cijferkolom- men eens na en plotseling viel mijn oog op een getal dat mij bekend voor kwam". ,WIJ haalden de loten voor de dag (gelukkig hadden we ze na die za terdag nog niet weggegooid) en ja wel: we hadden wat gewonnen! Een zeereis voor twee personen, een zo genaamde „cruise" naar Casablanca en Malaga via Lissabon, Teneriffe, Las Palmas en Madeira! Wij konden onze ogen niet geloven. Nu kunt u zeggen dat zo'n veertiendaagse cruise maar een kleine prijs is, vergeleken met de hoofdprijzen in de loterij, maar voor ons is het toch een soort sprookje". „fK heb er altijd van gedroomd om nog eens een echte zeereis te mogen maken. Ik ben namelijk dol op sche pen en op het water. Maar hier, aan de Schelde, heb je als liefhebber van ie scheepvaart eigenlijk alleen maar het nakijkenIk heb er op de fa briek eerst niets van gezegd. Ze zou den niet geloofd hebben dat Bareman nog eens naar Casablanca, Teneriffe en al die andere plaatsen zou gaan varen". IK hou namelijk nogal van grapjes, van een lachertje op zijn tijd, en dit klonk zó onwaarschijnlijk, dat ze er op de fabriek nooit serieus in ge loofd zouden hebben. Ik zou de col lega's ansichtkaarten hebben gestuurd om het te bewijzen. Maar het raakte natuurlijk tóch bekend, die meeval ler, die voor ons een soort droom is. Van alle kanten werden we gefelici teerd, want dat is het leuke van deze prijs, zij wordt ons graag gegund!"

de Stem | 1968 | | pagina 3