Nieuwe bootliedenwacht aanbouw in Terneuzen in advies vc institute Seks r ,-k. 1 brand bij Zeeuwsch-Vlaanderen Bestuur vrouwenbond Zeeuwse p.v.d.A. tegen verhoging NAY O-gelden LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAM DE DALTONS Minder zacht Schoondijke krijgt sportcomplex GOES Raadsbesluiten Senaat aanvaardt Aanvaring bij Hansweert AXEL OOSTBURG V er «ra* lering NCB over BTW SAS VAN GENT FITWF.Ï.I IN GOES Sluitende begroting Subsidie voorgesteld voor fanfare Inzameling in Goes voor Sinterklaasfeest in tehuizen Ontvluchte verpleegde aangehouden M. Dorst gefêteerd bij jubileum Oosterlands fanfare Vals brandalarm Hoogwater VANDAAG MORGEN Seksuele opvoeding m mensen- Verdacliten siiiokkelaffaire DE STEM VAN WOENSDAG 27 NOVEMBER 1968 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bijna acht jaar lang heeft Terneuzen aan den l\jve ervaren wat het wil «eggen „in de verbouwing" te zitten. De Kanaalwerken, waarin de bouw van nieuwe sluiscom- plexen te Terneuzen waren op genomen, zjjn nu bijna voltooid. De laatste fase is onopvallend, maar daarom niet onbelangrijk. Deze fase betreft onder meer de bouw van een nieuwe „bootlie denwacht". De bootliedenwacht is het verblijf van de mannen die de zeeschepen in de sluizen en dokken afmeren en die een regelmatige pendeldienst onder houden tussen de schepen op de rede en de vaste wal. Aan de oostzijde van de nieuwe sluis wordt nu een nieuwe bootlie denwacht opgetrokken. Het nieuwe verblijf biedt meer gerief dan men in de oude bootliedenwacht gewend was. Daar moest men alles in één vertrek doen: telefoneren, koffie drinken, eten, kleren drogen en de administratie voeren. Er was boven dien een somber verlichte slaapzaal. In het nieuwe gebouw, een soort paviljoen, vindt men niet alleen een ruime slaapzaal, maar er is ook een aparte koffiekeuken en een droog- kamer (voor natte kleren). (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE De raad heeft het definitieve plan voor de aanleg van het sportcomplex aan de Tragel West vastgesteld. Voor de aanleg was een goedgekeurde begroting van ƒ425.000,binnengekomen. Aan de Kan. Ned. Heidemij zal opdracht worden gegeven het project aan te leggen. De raad besloot tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake de luchtverontreiniging. Vast gesteld werd het bestemmingsplan Tragel t.b.v. de gemeente Oostburg. Dit bestemmingsplan valt gedeelte lijk op grondgebied van Schoondijke. In principe werd medewerking verleend aan een aanvraag ex arti kel 72 van de Lager Onderwijswet 1920 van de Christelijke Nationale school te Schoondijke, tot een bedrag van 1170, Tijdens de vergadering werd de heer C. Geerse beëdigd tot gemeente ontvanger. De heer Geerse is met in gang van 1 november in dienst geko men, na eerst op de gemeentesecreta rie in Veere werkzaam te zijn ge weest. Subsidies werden verleend aan de Rederijkerskamer „Nut en genoegen" en aan de muziekschool Zeeland te Middelburg. Momenteel zijn 10 leer lingen uit Schoondijke aan deze school verbonden. Op verzoek van de ANWB besloot de raad lid te wor den van deze bond. De contributie bedraagt Voor de gemeente Schoon dijke 50,per jaar. SAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 13,40 per kwartaal (exel. 50 cent incassokosten), 4,50 p. maand (excl 5 cent incassokosten). SANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180-7438) ffPHACTIP ZEEUWSCH - VLAANDEREN G. van Berkel (01150-4866) en J. Robesin (01140-2005). REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUTVELAND: mej S. Maaskant (01100-56891 SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865). EXPLOITATIE ADV.: L. K M. de Jong (inspecteur Terneuzen, tel 01150-4281. .Th de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M Bogers, Oostburg, teL 01170-2893. C. Menu, Goes, tel 01100-8030. Begroting De raad zal in een ver gadering op woensdag 27 november de begroting voor 1969 behandelen. Deze vergadering begint 's middags om 2 uur. Tevens zullen ingekomen subsidie verzoeken worden behandeld. Badliuis Momenteel wordt een onderzoek ingesteld naar de vraag of voor het badhuis een andere be stemming kan worden gevonden. Dit delen b. en w. in hun antwoordnota mee aan de commissie, die de be groting voor 1969 heeft onderzocht. Volgens b. en w. is bij dit onder zoek uiteraard de gehele konstella- tie van het medisch centrum betrok ken. B. en w. wijzen er wel op dat bedacht moet worden dat de exploi tatie ervan in handen is van een zelf standige stichting. In de begeleidingsbrief bij de be groting vonden b. en w. het niet ver antwoord het badhuis al te sluiten, nu nog niet begonnen is met het aan brengen van douches in woningen in oost. Heinkenszand De raad der gemeente Heinkens zand heeft eensgezind en snel onder leiding van plaatsvervangend burge meester mr. M. Somers een elf pun ten omvattende agenda afgewerkt. De beëdiging van de heer C. B. Traas kon geen doorgang vinden aangezien hij het bed moest houden wegens griep. Als lid en plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur Bestuursschool Zeeland werden herkozen M. Somers en secretaris J. Meulendijk. De raad besloot ook deel te nemen aan de ge meenschappelijke regeling voor be strijding van de luchtverontreiniging in Zeeland nu de provincie de limiet- grens voor haar financiële bijdrage heeft laten vervallen. Voorheen was een bedrag van f 50.000,als maxi mum deelname genoemd. Tevens werd de gemeentebegroting over het jaar 1969, althans de eind cijfers daarvan, bekendgemaakt. De begroting is sluitend. De post onvoor ziene uitgaven van 13.279,75 gulden (verleden jaar 4.769,94 gulden) biedt aanmerkelijk meer ruimte dan die voor 1968. Het parkeerplaatsje in de Dorps straat komt er. Door de gemeentear chitect zijn de kosten op 6.650 gulden geraamd. 38.500 gulden werden ge voteerd in verband met de voorberei ding saneringsplannen. De sanering van de Doelstraat is thans zover ge vorderd, dat voorbereidingen kunnen worden getroffen om zo spoedig mo gelijk tot afbraak van het voorste ge deelte van de bebouwing vanaf de Dorpsstraat te komen. In de rondvraag informeerde de heer Van de Dries naar de bestem ming van het voormalige badhuis en de schuur aan het Clarispad. Het voormalig badhuis wordt gebruikt als stookplaats voor de centrale verwar, ming. De schuur aan het Clarispad is in gebruik als gemeentelijke opslag plaats. Kapelle-Biezelinge N.C.V.B.-vergadering Onder lei ding van mevr. Balkenende-Sandee werd in de consistorie van de gere formeerde kerk de maandelijkse ver gadering gehouden van de afdeling Kapelle-Biezelinge van de N.C.V.B. Na schriftlezing en meditatie van de presidente vertelde de heer W. Slab- bekoorn uit Biezelinge over zijn reis naar Canada en Amerika en vertoon de dia's over deze landen. Er wer den twee nieuwe leden ingeschreven. De presidente deelde mede dat op 19 december a.s. de kerstbijeenkomst zal worden gehouden. C.J.V.-uitvoering Op zaterdag 30 november 's avonds om zeven uur zal de C.J.V. „Obadja" in Kapelle haar jaarlijkse najaarsuitvoering ge ven in het gebouw aan de Ooststraat. Er zal met behulp van dia's een spel zijn waaraan iedereen kan meedoen en verder wordt het toneelspel „De Gebroeders Ralkoen" door de eigen toneelgroep opgevoerd. Hengelwedstrijd Er waren 45 deelnemers aan de zevende en laatste bekerwedstrijd van de hengelvereni- ging „De Kanaalvissers" in Kapelle, die werd gehouden in de Wester- schelde. In totaal werden 44 boven maatse en 89 ondermaatse vissen ge vangen. Het totale puntenaantal was 7585. De uitslag was: 1 Joh. Evers- dijk 595 pnt.; 2 J. Huissen 475 pnt.; 3 A. Eversdijk 465 pnt.; 4 L. Ruissen 425 pnt.; 5 C. Visscher 405 pnt.; 6 C. Burger Azn. 370 pnt.; 7 J. Ge leynse 330 pnt.; 8 B. A. Roozen 325 pnt.; 9 J. Ganseman 315 pnt.; 10 mej. L. Versluys 285 pnt. Kwadendamme EHBO Acht deelnemers aan de EHBO-cursus, die door dokter Wöst- mann is georganiseerd, hebben uit handen van dokter Geldof een diplo ma ontvangen. De cursus werd ge- deeltelijk verzorgd door zuster Van Rijsingen. De geslaagden voor het diploma zijn: mevrouw T. Velkers en mevr. Warmerdam uit Hoedekenskerke. Me vrouw T. Wouterse; mej. T. Zuidhof; mej. S. Heijmans; mej. R. Boudens; mej. E. Verbeek, uit Kwadendamme en de heer P. Beulens uit Baarland. 's-Heerenhoek Burgemeester en wethouders zullen de raad in de maandag 2 december te houden vergadering voorstellen het fanfarekorps St.-Caecilia een subsidie van 2500 gulden te geven in verband met de aanschaf van nieuwe unifor men. De totale aanschaffingskosten van uniformen zal 5000 gulden belo pen. De vereniging zal zelf door middel van allerlei aktiviteiten 2500 gulden bij elkaar brengen. Verder zullen b. en w. voorstellen het aantal opcenten op de personele belasting te verhogen van 200 tot 220. Aan de orde komt ook de verbre ding van de Willibrordusstraat. Ter verruiming van het profiel van deze straat stellen b. en w. voor een aan tal met elkaar verband houdende maatregelen te treffen. De netto-aanlegkosten worden ge raamd op 4800 gulden. Via verkoop van plantsoengrond wordt een op brengst van 2095 gulden berekend. B. en w. wijzen erop, dat er voor de gemeente weliswaar een nadelig ver schil van 2705 gulden overblijft, maar dat hier tegenover staat dat de ge meente jaarlijks een aanzienlijk be drag zal uitsparen op de onderhoud van het nu aanwezig plantsoen. De raadsvergadering begint maan dag om 7 uur. Yerseke Door de voorzitter werd tijdens de raadsvergadering meegedeeld dat wellicht vrij spoedig aan de opbouw van de toren kan worden begonnen. Met Monumentenzorg is overeen stemming bereikt en er is contact op genomen met ir. Meyburg uit Den Haag. Er zijn twee plannen. In de le plaats een geheel nieuwe toren, kosten exclusief oorlogsschade een miljoen 200.000 gulden en in tweede instantie een toren op het dak van de kerk, kosten exclusief oorlogs schade en bijdrage Monumentenzorg in bijbouw vleugel f 800.000. De plan nen zijn nog niet in een stadium dat tot aanbesteding zou kunnen worden overgegaan. Op de begroting 1969 werd de post f 2250,voor schoolzwemmen te Kruiningen teruggenomen. Enkele raadsleden wilden in Yerseke zelf een oplossing zoeken voor een zwem bad. Voor subsidie zien b. en w. geen enkele kans. Na lang praten werd uit de raad een commissie benoemd om de mogelijkheid van een zwem bad in Yerseke in een of andere oes terput te onderzoeken en voorstellen aan b. en w. te doen. Een bedrag van f 27.000 voor verhoging van de steenglooiing buitenhavendam „Prin ses Beatrixhaven" ontlokte veel dis cussie. Bij een flink stormtij slaan er gro te gaten in het dijklichaam. De ha vencommissie weert iedere verant woordelijkheid af. Herhaaldelijk heb ben zij op fouten en tekortkomingen gewezen maar zij kregen geen ge hoor. De haven is gelegd als Delta haven en niet als vissershaven. Ook op de Openbare verlichting en de aan leg van een aardgasbuis in het in dustrieterrein ontlokte nogal wat kri tiek. Met betrekking tot de tweede fase van de jachthaven zei de voor zitter dat binnenkort de onderhandse aanbesteding zal plaatshebben. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gisteren met 37 tegen 29 stem men het wetsontwerp minimumloon en minimumvakantiebijslag aan vaard. Tegen aanvaarding stemden P.v.d.A., P.S.P., C.P.N., Boerenpartij, de A.R.P.'er Albeda en de K.V.P"ers Stokman, Letschert, Steenkamp en Van der Made. De P.v.d.A.-afgevaardigde Bron- gersma stemden per ongeluk voor het wetsontwerp. De Senaat ging voorts akkoord met het wetsvoorstel tot verhoging van het inkomen van de Kroon. Het inko men van de koningin wordt daarbij verhoogd van 2,5 naar 5,2 miljoen gulden. De desbetreffende voorstellen wer den met 60 tegen 4 stemmen aan vaard. Tegen stemden de P.S.P. en de C.P.N. De heer Kloos (P.v.d.A.), die wel aanwezig was geweest bij de stem ming over de minimumloonwet was bij de stemming over het koninklijk inkomen afwezig. (Van onze correspondent) HANSWEERT Dinsdagmorgen vond op de Westerschelde voor de monding van de buitenhaven te Hansweert een aanvaring plaats tus sen een Frans en een Belgisch motor schip. Het Belgische motorschip Novator, 1246 ton, geladen met erts op weg vain Rotterdam naai- Gent, verliet de haven en voer de Westerschelde op. Daar lagen enige vaartuigen te wach ten om de haven binnen te varen, waarbij het Frans motorschip Agreed. Bij het manoeuvreren zijn de Nova tor en de Agreed met elkaar in aan- voring gekomen. Het anker van de Novator scheurde de huidbeplating van de Agreed over enige meters stuk. waarop het schip snel water begon te maken. Vanuit de haven van Hansweert schoten bergings vaartuigen te hulp en werd de Agreed door de „Inktvis" en „Haai" oostelijk van de haven aan de grond gezet. Hier werd getracht het gat proviso risch te dichten. Door de pompen van de Haaii, Tijgerhaai en Inkvis werd de met gerst geladen Agreed boven water gehouden. Tegen de avond werd de Agreed versleept en op het slik voor de scheepswerf TSM te Hansweert opnieuw aan de grond ge zet. Aldaar zal de lading van 250 ton gerst, die inmiddels veel waterschade heeft gekregen, worden overgeslagen in het motorschip Colibri. De Agreed was van Frankrijk op weg naar Duis burg. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Traditiegetrouw heeft de Federatie van personeelsverenigingen in Goes dit jaar weer geld ingezameld, dat bestemd is voor de Sinterklaas viering in diverse tehuizen. Door de bij de federatie aangesloten vereni gingen is 1135 gulden bij elkaar ge bracht. Vorig jaar was de opbrengst 850 gulden. Van het dit jaar opgehaalde bedrag is 600 gulden bestemd voor de ver eniging „Kinderzorg" in Middelburg, 350 gulden voor de Stichting Philadel phia afdeling „De Bevelenden" in Goes en 185 gulden voor de school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Parallelweg in Goes, de Ko ningin Wilhelminaschool. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De rijkspo litie te Kloosterzande heeft zekere K. afkomstig uit Vlissing-en aange houden. Deze man bleek bij onder zoek een verpleegde te zijn uit het krankzinnigengesticht te Halsteren en aldaar te zijn ontvlucht. K. die ge vaar kon opleveren in de maat schappij, is weer naar het gesticht teruggebracht. Auto-ongeluk Gistermiddag is op de rijksweg Axel-Hulst een perso nenauto van de weg geraakt en in het rijksafvoerwaterkanaal terecht geko men. De bestuurder T. G. J. uit Diete ren én zijn mede-inzittenden H. J. J. uit Simpelveld bleven ongedeerd. De auto werd zwaar beschadigd. Sinterklaasintocht Zaterdag zal 'St.-Nicolaas met zijn gevolg om Nieuw- en St.-Joosland Ledenvergadering NCVB De NCVB. afdeling Nieuw- en St.-Joos- land hield een ledenvergadering on der leiding van haar presidente me vrouw Minderhoudt. Spreker was die avond de heer Bundervoet van het Zilveren Schor met als onderwerp „Jeugd 1968". De volgende vergadering is vast gesteld op 18 december. Dan zal 's- avonds het Herfstfeest gevierd wor den, met de leden en 's middags met de bejaarden. (Van onze correspondent) Op maandag 16 december om 1.30 uur zal in het verenigingsgebouw te Lewedorp een vergadering voor alle leden van de NCB worden gehouden. De vergadering wordt georganiseerd door de afdeling Lewedorp van de NCB en zal onder leiding van diens voorzitter, de heer J. Boonmans uit Wolphaartsdijk staan. Voor de land- en tuinbouwers zal op deze vergadering door de direc teur van het boekhoudbureau van de NCB uit Tilburg de BTW uit de doeken worden gedaan. (Van onze correspondent) OOSTERLAND Tijdens de vie ring van iiet 70-jarige bestaan van „Oosterlands Fanfare" is op bijzon dere wijze aandacht besteed aan de lange staat van dienst, die de heer M. Dorst (72 jaar) als lid van het fanfarekorps achter de rug heeft. De heer Van Dorst werd reeds op elfjarige leeftijd lid- Hij heeft het door zijn bijzondere muzikale gaven gebracht tot dirigent van het korps. Talloze jaren was hij eerste pis- tonist. Toen er een nieuwe, opgelei de kracht hem kwam vervangen, eni ge jaren geleden verliet hij het korps maar hij keerde later toch weer te rug. Hij ontving bij zijn 50-jarig trouw lidmaatschap de zilveren me daille verbonden aan de orde van Oramje-Nassau. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Tijdens de jaarvergade ring van de vrouwenbond van de Partij van de Arbeid in Zeeland, die gisteren in de Prins van Oranje te Goes werd gehouden, heeft de voorzitster van het gewestelijk be stuur, mevrouw J. J. v. d. Wel- Beije er bij de aanwezigen op aan gedrongen zich op te stellen achter de zogenaamde actie petitionne ment. Deze actie keert zich tegen het beschikbaar stellen van 225 mil joen gulden voor de NAVO. De actie worclt gevoerd door een aantal politieke pairtijen, vredesbe wegingen en studentenorganisaties. Inmiddels heeft ook het hoofdbe stuur van de P.v.d.A.-vrouwenbond zich achter de actie opgesteld. De leden van de bond wonden opgewekt mee te doen aan die handtekeningen actie, die hiervoor wordt gevoerd of een briefkaart naair de Tweede Ka- meir te storen met daairop de tekst „tegen verhoging 225 miljoen voor defensie." De lijsten met de verzamelde handtekeningen zullen eveneens bij de Tweede Kamer terecht komen. Mevrouw Van de Wel zei in haar betoog de betekenis van de Navo nog groot te achten, maar dat een kritisch bekijken van de Nato wel noodzakelijk is. Ook het hoofdbe stuur van de bond is deze mening toegedaan. Op de problemen rond de N-avo werd ook gewezen door drs. Th. J. Westerhout, die voor de dames een inleiding hield. Ook de materie rond hulp aan de ontwikkelingslanden kwam ter sprake. Dns. Westerhout wees op het belang van het solidair zijn met de ontwikkelingslanden. Hij vond dat men offers zal moe ten durven brengen. Hij keerde zich tegen de mentaliteit van: „Er is nog zoveel in eigen land te doen". Men zal, zo zei hij, bereid moeten zijn niet alleen aan de eigen welvaart te denken, maalr ook aan die van de medemens. Een ander punt dat werd aange sneden was de rust en onrust bin nen de partjj. Een grote neiging tot rust bij vele P.v.d-A.'ens is volgens de heer Westerhout misschien een oorzaak van botsingen tussen jon geren en ouderen in de partij. 14.30 uur arriveren op het gemeen tehuis. De rondrit, die om 13.30 uur begint zal daarna worden vervolgd, en eindigen bij het Ledeltheater. De route is vanaf openbare lagere school Noordwal, Bronwijksingel Beste- vaarstraat, Rembrandstraat, van Ostadestraat, Hogendijk, Zandstraat, Tragelsingel, Langestraat, Ziekenhuis plein, St.-Eligiusplein, Kloosterstraat Brouwerijstraat Markt, Langstraat, Burg. van Haltestraat, Kalmthout- straat, Burg. Erasmusstraat, waar na de sint op het gemeentehuis komt. Na de ontvangst gaat de rou te via Zuidlandstraat, Oudestad, Mo lenberg, G. F. de Pauwstraat, Raad huisplein, Burehtstraiat, Markt, Le deltheater. Vrouwengilde De ontspannings- zaal Du Commerce was haiast te klein om alle deelneemsters aan de tweede ontspanningsavond van het r.k. vrouwengilde te kunnen herber gen. Het werj een gezellige avond, waarvan vooral de nieuwe leden erg genoten. Mevr. Ouwendijk-Koster en de heer v.d. Hauwe hadden heel wat uit te knobbelen. Als kampioenen kwamen uit de bus: mevr. Govaert- Duyvetter en de heer H. Rijk. Kammar Bola soos Kammar Bola organiseert zaterdag 7 decem ber een grandioze beatavond met „Tee Set". Verder zal deze soos op het eind van iedere maand een film vertoning geven voor leden en be langstellenden. Winkelactie Ter gelegenheid van heit Sint Nicolaasfeest, de vie ring van Kerstmis en de opening van het nieuwe kanaal heeft de ge zamenlijke Sasse Middenstand een vijfdelige wedstrijd op touw gezet met vijfduizend gulden aan prijzen. Aardenburg Sint Nicolaas Sint Nicolaas is ook in Aardenburg aangekomen. Vanwege de constant neervallende reigen had de Sint zijn paard verwis seld voor een auto. De Sint had en kele zwarte en bruine Pieten mee genomen, waarvan de meesten te paard reden. De ontvangst door het gemeentebestuur vond plaats in het gemeentehuis. Tevens werd een rond' gang gehouden door de gemeente, waarbij de stoet werd voorafgegaan door de Aardenburgse fanfare. On danks het slechte weer was er toch nog een heel gevolg van kinderen bij de intocht aanwezig. A.s. zater dag zal de Sint een bezoek brengen aan Sint Kruis. Clinge St.-Nicolaas Op zondag 1 de cember zal St.-Nicolaas een bezoek brengen aan Clinge. De fanfare Wel doen door Vermaak zal hem afha len aan de Nederlands-Belgische grens om half dirie. Daarna zal de Sint door het dorp trekken. De zwar te Pieten zullen snoep uitdelen aan de kinderen. Na de tocht door het dorp zal burgemeester Veircauteren St.-Nicolaias op het Gemeentehuis ontvangen. Kloosterzande Zeehengelen De zeehengelclub „De Vogel" hiel(j in hotel De Linde haar jaarvergadering, waarin de kampioenen van het jaar 1968 wer den gehuldigd. Tijdens het feestelijk diner reikte burgemeester Van Hoo- tegem de ereprijzen uit aan de vol gende winnaars: Algemeen kampioen René Bogaert te Kloosterzande; 2e prijs; J. van Deursen te Klooster zande; 3e prijs: H. Jonkheijm te Kloosterzande; 4e prijs E. Debuck te Knoikke (B); 5e prijs: Th. Ver- schueren te Lamswaarde. Kam pioen bij de diames werd: P. van Deursen te Kloosterzande, 2e prijs mevr. P. de Waal te Kloosterzande, Kampioen bij de jeugdleden werd Ria de Waal te Kloosterzande, 2e prijs Jo Hiel te Kloosterzande; 3e prijs: Gerry Dezutter te Terneuzen. Na het officiële gedee-lite volgde een zeer geslaagde muziek, en dansavond Meer dian honderd leden namen aan het feest deel. Kleuter aangereden Toen het dochtertje van de familie Van Kruij- sen, de 3-jarige Colinda, onverwachts de Cloosterstraat te Kloosterzande dwars overstak, kwam zij in aanra king met een juist daar passerende vrachtauto van de heer K. uit Krui ningen. Het kind werd tegen de straat gesmakt en bekwam een ern stige hoofdwonde. Dokter R. G. Bu- walda uit Kloosterzande verleende eerst hulp en liet het kin^ oi lijk overbrengen naar het zj te Hulst, waar men het ju achtte het kind voor leling te vervoeren naar hét a* huis te Tilburg. De toestand kind schijnt thans redelijk te De heer K. trof voor dit (J gean schuld. Philippine Winkelactie De winkelier. eniging „Philippine" heef t met dit? I mende decem-berf eesten in hetI schiet weer een grote -winkelactièt I touw gezet. Voor het SLNmJI feest heeft de winikeliersvei een loterij opgezet, waarbij veelal treikkelijike prijzen te winnen I Bovendien is er een etalages I strijd georganiseerd. De trekt I van de loterij en uitslag van to? I lagewedstrijd warden bekend a I maakt op 9 dec. in het -dorpshui 1 Meerpaal". Zuiddorpt De inwoners van Westdbrpe I den midden in de nacht schud door geloei van de brand-*-®, I sirene. Een tot nog toe onbewl (met vrouwenstem) waarschuw I telefonisch de commandant van i> I plaatselijke brandweer, de heaïl H. V. de Hulsters, die op zijn bar I in allerijl zijn manschappen waai I schuwde via de sirene. Deze kattu! L tomatisch vanuit zijn woning worden I bediend. De bramdweeriieden wam I zeer spoedig op de z.g. plaats van fel brand, de timmerwerkplaats van J. I firma Adam in de Bemhardstatl Bij a-awkomst bleek er helemaal I geen brand te zijn of te zijn g Er wordt een onderzoek ingesteld I om de valse aangever op te sporelï I Morgen, donderdag 28 noevmte: Hansweert: 9.24 en 22.15; Terneuten: 8.57 en 21.47: Vlissin-gen; 8.31 (1 j 21.18; Wemeïdinge: 10.05 en 22,51, MIDDELBURG City 20 uur Mijn prinses 18 jaar ST.-JANSTEEN E. Ottjens 913 uur Duiven tentoonstelling SLUIS Stadhuiskelder 10-12, 15-17 en 19-21 u. Expositie: „Sluis, vroeger en nu" GOES Stadhuis 14 uur Begrotingsraad ST.-NIKLAAS Eden: Angélique en de sultan, 18 jjlr I Renova: De dood op de hielen 18 jan Palace: In de hitte van de nacht 1! j. Select: Zwartbaards geest a.l. GENT Scala: De boot der verrassingen a.l Agora: Geweld in Jericho 18 jaar Normandie: Ontsnapping op bevel 18 j BRUGGE Stadsschouwburg 20 uur Buiten voor de deur Borcherd ANTWERPEN Rex "O, 12.10, 2.30, 4.50, 7.10 en 9.30 uut Tweegevecht in de schaduw 18 jaar Rubens doorl. om 2.30 en 5.30 uur 2001 ruimte-odyssee 14 jaar Ambassades 12, 2.30, 4.50, 7.10 en IS uur The Graduate 18 jaar Capitole 12, 15, 18 en 21 uur Carry on Cleo 14 jaar Savoy 12. 14. 16, 18 20 en 22 uur Engelchen kinderen 18 jaar Astrid 10 12, 14, 16, 18, 20 en 22 au Where angels go trouble follows li j Quellin 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Verloren Kontinent 18 jaar Astra 12, 15, 18 en 21 uur Peyton Place lf jaar iURNHOUT Kursaal: De weg naar het Westen Forum: Zout, peper en dynamiet 181 Palace: Een dokter stelt vast 18 b- ST.-JANSTEEN E. Ottjens 913 uur Duivententoonstelling SLUIS Stadhuiskelder 10-12, 15-17 en 19-21 Expositie: „Sluis, yroeger en nu OOSTBURG Ledel 20 uur „Met man en muis" ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag. GENT Bioscopen: Als onder vandaag NTG 20 uur De nacht van de moordenaars ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag. KNS 20 uur Live like Tigs Arden TURNHOUT Bioscopen: Als onder vandaag. Enige tijd geleden is uit publika- ties duidelijk geworden, dat ka tholieke scholen voorop gaan in het verwerken van seksuele in formatie in hun leerprogramma's. Men zal het daarom misschien niet verwonderlijk vinden, dat het nu vier katholieke instituten zijn die met een concreet advies zijn geko men voor seksuele opvoeding op de scholen. Dit, zoals men elders kan lezen, in het bisdom Breda. Toch kan men niet ontkennen, dat daar een zekere durf voor nodig is geweest. Alles wat met seksualiteit te maken heeft ligt (nog steeds) in zekere mate in de sfeer van het ta boe. En praktische consequenties uit vrijwel algemeen aanvaarde theo rieën worden (ook nog steeds) met de nodige reserve ontvangen. De makers van bovengenoemd advies zullen er dan ook wel reke ning mee gehouden hebben, dat ze weerstanden zullen ooroepen. Zo wel onder de ouders als in onder wijskringen. Het rondetafelgesprek dat De Stem enige tijd geleden heeft georganiseerd over het thema sek suele opvoeding, heeft voldoende duidelijk gemaakt dat er op dit punt geen eenstemmigheid van mening bestaat. Wel als het gaat over het principe van seksuele opvoeding en informatie, maar niet als de prakti sche uitwerking in het geding komt. Is die opvoeding een zaak van thuis? Of van de school? Of van thuis èn de school? Hoever moet en kan de informatie gaan? De adviesmakers hebben geoor deeld dat nu het moment er is om de verworvenheden van jarenlang praten te gebruiken om iets te doen. En het resultaat, hun advies, getuigt van inzicht. Het geeft namelijk de twee belangrijkste partijen, ouders en onderwijskrachten, inspraak naar behoefte. Bovendien hebben zij er voor gezorgd, dat schoolteams, die het advies gaan volgen en hope lijk zijn ze dat allemaal verze kerd kunnen zijn van voorlichting en hulp. Het advies lijkt een mijlpaal in de onderwijsgeschiedenis te zijn. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteravond om om- ireeks half elf is een grote uitslaan- e brand ontstaan in het complex an de Fitwell regenkledingindustrie vim' aan de Oostsingel te Goes. Het ur greep zeer snel om zich heen. en brandweer, ging met man macht de vlammen te lijf. Er was p2Lgroï?. Publieke belangstelling, niet 'ike ongelukken hadden zich niet voorgedaan. rSEHDAM (ANP) De 37"ia" K uit Am 6 n de 47"iarige Gerrit H. den seaS-I t ?'-dle vnida§ i1- wer- ln verband met de üneenubn !vffaire van vluchte" ten Opst-Europa naar het Wes- Pasijonrtn vervalste Nederlandse Paspoorten zijn gebruikt, blijven in Minder 2? om 18-nn uur luiden: en ook opklaringen t06 bUien in cijfers v°w donderdlgl Nederland luiden ®n maxYLmY40 pr°cent; min.-temp. boven normaal'Vi?n 0 tot 4 Sraden Periode van - 115 °P een droge wnt; kans nnlnstGns 12 uur: 60 pro- 30 Procent6" geheel dr00§ et" vrijdagYWrV00ruitzfeliten zijn voor *u max.-temr,5.0 procent'. min.-temp. ns °P een °mstreeks normaal; 12 Uu d™ge Periode van min- Seheel drooa ot pro<;entkans op een °g el-maal; 40 procent.

de Stem | 1968 | | pagina 2