Amsterdammer geeft aandeel in affaire mensensmokkel toe am Het hele gezin profiteert ervan met een elektrische boiler. 's Nachts aan...en dag in dag uit is er volop heet water zó uit de kraan. lil PZEM peek&cloppenburg P.C Jnterclean in de RAI ('t antwoord vindt u bij P&C) 's Nachts stroom kopen da's slim! Afdelingsvergadering Nederlandse Gemeenten Mariano Rumor goede kans op premierschap van Italië -A /r! i "- iMi West-Duitsland werkt niet aan chemische waper^ Ton schade bij brand in Montfoort Stuur briefkaart voor vrijblijvende inlichtingen over b.v. een 80 liter boiler aan: Afdeling Voorlichtingpostbus 48Middelburg. Telefoon: 01180-5351 waar Sinteressante dingen inde mode zijn. DE STEM VAN DINSDAG 26 NOVEMBER 1968 21 (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft twee belang rijke figuren in de mensensmokkelaffaire van vluchtelingen vanuit landen achter het ijzeren gordijn gearresteerd. Het zijn de 37-jarige Amsterdammer Jan H. en zijn 47-jarige stadgenoot Gerrit K, Beide mannen worden er van verdacht verduistering van paspoorten te hebben uitgelokt. H heeft inmiddels toegegeven, dat hii in 1966 zUn medewerking heeft verleend bij het met Nederlandse pas toorten overbrengen van vluchtelin gen uit Hongarije door een zekere M diens vrouw en nog een derde persoon. Hij heeft hun destijds voor gesteld hun paspoorten tegen beta- line voor dit doel af te staan. H ontkent echter, dat hij een aan deel heeft gehad voorzover het al thans de paspoorten betireft in de zaak van de twee Amsterdamse jon gelui Lood van Benneko-m en Ruud Stemau, die in Oost-Berlijn tot twee jaar en negen maanden werden ver oordeeld. Hij heeft in West-Berlyn als tolk gefungeerd tusen het twee tal en Wolfgang L., de grote man van de Duitse organisatie. In Oost- Berlijn zouden de jongelui hun pas poorten aan Gerrit K. geven. Deze heeft dit echter tijdens het verhoor ontkend. Hij is indertijd wel met bei den in Oost-Berlijn geweest, maar weid bang en keerde terug. Van de op 1 november to Oost- Barlijn gearresteerde Amsterdammer H. H. Beugel, zegt H. niets te weten. Wat het geval met het Santpoortse fotomodel Marion Blom betreft, die onlangs in Boedapest werd veroor deeld tot zes maanden, heeft H. ver teld, dat het initiatief van het meisje zelf is uitgegaan. Zij was, naar zijn zeggen, bij hem gekomen met de vraag of er niet wat te verdienen viel in de mensensmokkel. H. orga niseerde toen, dat zij net een stu dent per auto naar Wenen reisde waar zij in kontakt kwam met Wolf gang L. De student keerde met een Hongaars meisje, vermoedelijk op het paspoort van Marion, uit Hon garije in Oostenrijk terug. Marion Blom werd echter gearresteerd. H. is, volgens de recherche ook in kontakt geweest met de kortgeleden in verband met twee berovingen ge arresteerde groep van zes Indische Nederlanders. H. heeft toegegeven dat het de bedoeling was om met de paspoorten van deze mensen een hele Roemeense familie over de grens te brengen. Hij verklaarde zelf niets met deze affaire te maken te hebben gehad. Het onderzoek in dezj ingewik kelde zaak is nog lang niet gesloten H. en K. zullen vermoedelijk van daag voor de officier van justitie ge leid worden. DEN BOSCH (ANP) De afdeling Noord-Brabant van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten houdt haar algemene jaarvergadering op maandag 2 december in het Jeroen Boschhuis in Den Bosch. Dr. G. Ei sen, burgemeester van Goirle en bur gemeester mr. J. Geukers van Hel mond houden inleidingen over het onderwerp „openheid en duidelijk heid in het plaatselijk bestuur". DE DIEMERDIJK (11.195 gr. 6303 nett) is door verkoop to handen van Liberiaanse eigenaars overgegaan. Het schip krijgt de naam Altamira. ROME (AFP) Het bestuur van de Italiaanse Christen-Democratische Partij heeft Mariano Rumor met al gemene stemmen herkozen als secre taris-generaal. Rumor had vrijdag j.I. zijn ontslag ingediend, nadat oud premier Aldo Moro, die vijf jaar een regering van centrum-links heeft ge leid, de meerderheidsgroepering bin nen de partij de rug had toegekeerd. Moro verliet in mei j.I. de regering na de parlementsverkiezingen, die verlies opleverden voor de socialis ten. Dezen trokken zich toen uit de coalitie terug, omdat zij hun verlies weten aan wat zij de behoudendheid van de christen-democraten noem den. Waarnemers geven Rumor nu de beste kansen voor het premierschap. Weliswaar heeft president Saragat juist de socialistische voorzitter van het huis van afgevaardigden, Ales- sandro Pertiji, als informateur aan gezocht, maar men acht de mogelijk heid gering dat hy zal slagen, nu de christen-democraten hun onderlinge geschillen schijnen bij te leggen. Ru- mor wordt beschouwd als de man die het best in staat is zijn partij weer tot eenheid te brengen en zo de weg te effenen voor een herstel van de coalitie met de socialisten. DE AMERIKAANSE REGERING heeft de West-Duitse regering in een nota verweten, dat de Frans-Duitse voorstellen voor een handelsregeling tussen de EEG en Engeland „dis criminatie" van de handel der Ver enigde Staten inhouden. De tekst van de nota is doorgegeven ter in lichting van de andere belangheb bende Europese landen. ilp. -- - f* wm o AMSTERDAM: Dr. R, J. H. internationale vakbeurs voor be- Kruisinga (rechts), de staatssecre- drijfsmatig onderhoud. schoon- taris van Sociale Zaken en Volks- maak en toegepaste oygiéue. De gezondheid, heeft gisteren in de staatssecretaris laat zich hier een RAI de .Interclean" geopend, een schuimvloerreiniger demonstreren. BONN (Rtr.) Het Westduitse ministerie van defensie heeft met kiem een verklaring van een naar Oost-Duitsland uitgeweken bioloog tegengesyroken, als zou de Bondsre publiek werken aan bacteriologische en chemische wapens. De betrokken geleerde, de 38-jari- ge dr. Ehrenfried Petras, had zater dag voor de Oostduitse televisie ver klaard, dat hij negen jaar gewerkt had aan de ontwikkeling van spuit- middelen die nauw verband houden met de bacteriologische oorlogvoe ring. Volgens genoemde tegenspraak wordt in het betrokken instituut al leen speurwerk verricht ter bescher ming tegen het eventuele gebruik van kern-, bacteriologische en che mische wapenen. UTRECHT (ANP) Een brand in de carrosseriefabriek Domburg aan de Julianalaan in Montfoort heeft gisteren een schade van naar schat ting 75.000 A 100.000 gulden veroor zaakt. De brand ontsond in de afdeling bekleding en stoffeerder^ annex op slagplaats van rubber en plasticbe- kledtog, vermoedelijk doordat bij het aanmaken van de kachel een stuk rubber dat tegen de verwarmingsbui» log is gaan smeulen. De brandweer van Montfoort heeft het vuur met vijf stralen bestreden. De stoffeerde rs is totaal uitgebrand. Het bedrijf ig tegen brandschade verzekerd. Zuiver wollen sportshawls. Modern streepdessin, patentsteek, double face (2-kleurig), etc. vanaf f 3,50 Zuiver zijden, veelkleurige shawl uit Italië. Ook met wollen tegenvoering. ƒ7,95 Das met pochet in speciale verpakking 7,90 Das met ankiets in kombinatie- verpakking 8,95 Overhemden in vele uitvoeringen en dessins. 100% zelf strijkend, Bel-o-fast, Zip-clean Vanaf f 11,90 Grote, internationale dassenkollektie, o.a. italiaqnse zijde en schotse wol in de prijsklassen van ƒ3,90 ƒ12,90 Uit ons uitgebreid handschoenen assortiment: sportieve autohandschoenen van elandleer. Sterk en wasbaar. 12,90 Kamerjassen in vele aantrekkelijke uit- en streepdessins. Stoffen: zuiver wol, corduroy, Diolen en Trevira, vanaf 22,75 «rlA?..* ArtV.ï'V/:'-- 'W)jV .v -,r yöSf -f» -jvftrt!

de Stem | 1968 | | pagina 21