OVERLEGORGAAN VAN KERKEN ÏN WORDING DR. VONDELING DOET WAARHEID GEWELD AAN Vrijwel geen handel in gebruikte autos Bontmantels „Ebefek Aan vooravond van explosieve ontwikkeling in Zeeland: Aantal misdrijven ook in Vlissingen gestegen JUNGHANS horloge In gesprek met met Zachter regenkansen KVP'er Van der Ploeg reageert op „nasmaak..." Acquisitie orgaan Zeehaveiwntivikkeling J. Aschoff: benoeming geen verrassing Diploma-uitreiking bedrijfsschool De Schelde Jan Arenthals uit Axel beste hoefsmid Voorlichting Programma EEN PAK NAAR UW HART Roger Boogaert de m van muisjes zijner ook dol op Erna y. Hooi j donk blij om weer thuis te zijn Aparte banhbeveiliging Mobiliteit van misdaad Voor iedereen de mooiste tijd! PA wil óók een DEALERS IN LASTIG PARKET, MAAR CONSUMENT DE DUPE Middel ene Run Doodsklap ÉSk C. Provoost DE STEM VAN ZATERDAG 23 NOVEMBER 1968 (Van een onzer verslaggevers) GOES „Het is niet waar, dat de K.V.P. er al lang op uit was om het kabinet Cals ten val te brengen. In de „nacht van Schmelzer" is door de K.V.P.-fractie zelfs nog een poging «edaan om het kabinet de hand te reiken. Die hand is niet aanvaard". Dat zei vrijdagavond de vice-voor- zitter van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, de heer C. v. d. Ploeg, als een „eerste reactie" op het boek „Nasmaak en voorproef" van dr. A. Vondeling. De heer Van der Ploeg betoogde, dat de heer Vondeling de waarheid geweld had aangedaan en diat de K.V.P. eerlang deze feiten uit de heer Vondelings boek zeker aan de waar heid zal toetsen. Kamerlid van der Ploeg, die sprak tijdens een bijeenkomst van de Sta- tenkring Goes van de K.V.P. in „Slot Ostende" in Goes, bestreed ook de stelling van de heer Vondeling dat de P. v. d. A. in '65 niet bad zitten springen om van de regering deel uit ie maken. „Uit eigen ervaring, ik nam toen het fraetievoorzittersbhap waar, weet ik dat er socialisten wa ren die zaten te „tintelen" om in de regering te komen. De heer Vonde ling wilde in ieder geval wél," aldus de heer Van der Ploeg, die het voorts tegen de goede gewoonte achtte, dat zoals de heer Vondelinig heeft ge daan een advies aan de koningin waarin hij een reconstructie van het kabinet Marijnen aanbeval wordt gepubliceerd. De heer Van der Ploeg sprak met tevredenheid over de prestaties vam het kabinet De (Van een onzer verslaggevers) TEKNEUZEN Burgemeester J. Aschoff van Terneuzen, die zoals gis- ta'en gemeld, benoemd is tot voor zitter van de commissie die voor het Overlegorgaan Zeehavenontwikke- üng Zuidwest-Nederland een bureau voor acquisitie van industrieën, in. formatie en coördinatie zal voorbe reiden, zei ons nog geen nadere me dedelingen omtrent de plaats en werkwijze van dit bureau te kunnen meedelen. „Er moeten hierover nog enkele besprekingen worden gevoerd. Het zou niet netjes tegenover mijn mede- commissieleden zijn, hierop vooruit 'o lopen", aldus de heer Aschoff. Des gevraagd verklaarde hij niet verrast 'e zijn °ver zijn benoeming tot voor zitter van de commissie. „Die stond al en tijd geleden vast. Wel verrassend i]n de namen van de voorzitters sn de andere werkcommissies", zei heer Aschoff. M„L1)Ur,ge?leester van Terneszen vnn„ P instelling van een bureau r ncqiiisitie, informatie en coör- eën 7o Vï°,r het geheIe Deltagebied er nno belangrijke zaak. Hij voegde turn», aan "In welke plaats het bureau gevestigd zal worden, kan ik het ïï"|ntun2g niet zeëSen. Wel «au „1 bedoeling, dat het bu- Werlc7a Zte'j termijn met zijn lamheden zal beginnen". BILT wee}jkundige medewerker) thukeehioa periode van hoge- mee S 00pt teneinde. Daar- °°stelijke 7uchtst°0k de Vl ij fe°Ude s<tn In Rrlv, f met mistkan- dagon no„ ^an, waren er de Matste rnaar op de e,nke,le opklaringen, da afgelonen 668 6 Plaatsen is er in Woest met maar eén daS So- de oceaan I Tlg weer- B°ven Sfote activiteit^t11 6 depressies een sl°rmachtiBP -e jlen' Zii st°ten met Eilanden door T;d,?n de Britse do u—. Tijdens het weekein- een zachtere liggen de koml TlJdens lkchtstroom°van1irtg in wnarbii eo„ de °ceaan te liggei zc omgeving a?entrontie vandaag on. Peratuur komt passeren. De tem tot ]0 graden ,op oen niveau Wordt kranvf, hggen- De ■ncnde week Si zodat wij in Wendig W!ÏÏ eens oen meer on- w.achten. Vnl!! Pf kunnen van 8 wind de ko- ?ember voortdur 0mstreeks half de- Peratuur weer'glaTdalen311 Jong. „Na anderhalf jaar kunnen we zeggen dat „grote stukken" vam het program waar zijn gemaakt. We kunnen zeker niet spreiken van een slecht beleid, vam het kabinet De Jong", aldus d.e heer Van der Ploeg, die in dit verband ook wees op de voor een deel teruggedrongen werke loosheid. De structurele werkeloos heid is niet zomaar terug te dringen, maar ook dat heeft de aandacht van de regering, zo stelde de heer Van der Ploeg. De aanwezigen waren eerder ver welkomd door de heer A. de Koning, die de geringe opkomst voor deze vergadering betreurde. (Van een enzer verslaggevers) VLISSINGEN Op zaterdag 7 de cember zal de diploma-uitreiking plaatsvinden aan de geslaagde leer lingen van de bedrijfsschool van de n.v. koninklijke maatschappij De Schelde te Vlissingen. Tijdens deze diploma-uitreiking, in het Schelde- kwartier aan de Van Dishoekstraat, zal ook aandacht worden geschonken aan het feit dat op het bedrijf 30 jaar geleden werd begonnen met de opleiding van leerlingen. Voorts zal in het Scheldekwartier examenwerk te bezichtigen zijn. JAN ARENTHALS (Van onze correspondent) GOES/BREDA Jan Arenthals uit Axel is uitgeroepen tot de beste hoefsmid van Nederland. Voor zijn vakbekwaamheid heeft hij een me daille gekregen van de „Vereniging van onderwijzers in praktisch hoef beslag". De beste hoefsmid vertelt: „Ik heb misschien al dertig keer meegedaan. En ik geloof, dat ik al 25 medailles heb gekregen." Hij oefent zijn vak ruim 45 jaar uit. Al die tijd heeft hij bij dezelfde smederij gewerkt. Volgens zijn collega's is Arenthals nog een van de oude stempel; een die het vak tot in de vingertoppen be heerst. Arenthals heeft met vele vakgeno ten zijn vakbekwaamheid getoond tijdens de nationale tentoonstelling voor trekpaarden en haflingers. Er kwamen 33 hoefsmeden voor bekro ning in aanmerking; 17 van hen wa ren uit Noord-Brabant afkomstig en vier uit Zeeland. Bij de bekroonde Zeeuwen zijn verder Jac. Boerman uit Axel, C. Kesseloo uit Kerkwerve en A. Steij- aert uit Schoondijke. Tot de Brabant se bekroonden behoorden de gebroe ders Bayens uit Oosterhout, J. Kint uit Bergen op Zoom, P. Kint uit Hal steren, A. van Oirschot uit Riel, H. Rolfs uit Raamsdonksveer en A. Ruyten uit Kruisland. (Van onze correspondent) GOES. Kort na de overstromingsramp van 1953 hebben de kerken in Zeeland veel initiatieven ontplooid om de ver anderingen die een gevolg van het Deltaplan waren, geestelijk te begeleiden. Het wordt tijd, nu het Deltagebied aan de voor avond van grote industriële ontwikkeling staat, iets dergelijks opnieuw van de grond te brengen. Dit is de mening van ds. H. M. Strating te Goes, directeur van het Hervormd Maat schappelijk werk in Zeeland. „Rotterdam lijkt er op uit te zijn", zegt hij, „heel Zuidwest- Nederland vol te bouwen met fabrieken, maar er zal ook ruimte moeten zijn om te wonen en je te ontspannen. Tot nu toe heeft de samenleving weinig tegenspel geboden. De kerk vraagt zich af, hoe daarin verandering kan worden gebracht''. Nu het „groene boekje" (betref fende zeehaven-ontwikkeling in Z.W. Nederland-Red.) is verschenen, vin den wij dat het tijd wordt, om samen met d-e andere kerken iets te onder nemen. Veel mensen zijn ongerust geworden. Kerkeraden willen worden voorgelicht en sommige kerkelijke gemeenten hebben hulp nodig, aldus ds. Strating. De hervormde kerk in Zeeland heeft het initiatief genomen om te komen tot samenwerking met de gerefor meerde en de katholieke kerk. De bedoeling is: een overlegorgaan te stichten, waar de problemen die vol gen uit de industrialisatie, kunnen worden bekeken en besproken. Krachtens hun evangelische opdracht zullen de partners in het overleg orgaan zich vooral bezighouden met dg niet-materiele voorzieningen die getroffen moeten worden als gevolg van de veranderingen in de maat schappij door de industrialisatie. Ds. Strating: „De katholieke kerk heeft positief op de uitnodiging tot samenwerking gereageerd. Het ant woord van de gereformeerde kerk in Zeeland verwachten wij nog". Ds. Strating is overtuigd van de noodzaak tot samenwerking tussen de kerken. „Wij moeten in staat wor den gesteld om deskundigen aan te trekken, die 6611 verantwoord tegen spel kunnen leveren en die de be volking, die momenteel nauwelijks weet wat er allemaal gaande is, des kundig kunnen voorlichten. „Laat ons niet uit het oog verliezen," zegt ds. Strating, „dat met alleen de eco nomie het welzijn van 'de bewoners in het Deltagebied bepalen zal. Een industriebeleid moet oog hebben voor aanvullende voorzieningen, die niet strikt materieel zijn. Bij de behan deling van de Deltawet in het par lement is destijds de suggestie ge daan, om één procent van de kosten van de De-ltawerken, te bestemmen voor niet-materiële voorzieningen. De minister heeft dat toen afgewe zen en we hebben er nooit meer over gehoord. En nu ligt daar het zeeha venrapport, dat de indruk wekt ais- of alleen de economische factoren van belang zijn". Voo-r het opstellen van een pro gramma, dat de kerken in het Del tagebied als leidraad kan dienen, denken de initiatiefnemers van hei overlegorgaan, zich te wenden tot Universitair Vormingscentrum Be drijfsleven te Rotterdam en tot het Vormingscentrum Hedenesse te Cad- zand. De hervormde kerk heeft at be langrijk voorbereidend werk ver richt. Korte tijfl nadat de Deltawet was aangenomen, heeft deze kerk een zogenaamde „Deltacommissie" ingesteld. Nu is het echter tijd, zo meent ds. Strating, de zaken op een grotere schaal en in breder verband aan te pakken. Voor het aandeel dat de niet- materiële voorzieningen van het ge heel der overheisinvesterm-gen zou den moeten hebben, bestaat reeds (ADVERTENTIE) M^mayfair (v.h. Bèr PLUYM) ST.-JANSTEEN Tel. 0114» - 2164 Ds H. M. STRATING welzijn in de Delta. een vuistregel. Men speelt met de gedachte, om bij iedere investering voor materiële voorzieningen, één procent van het bedrag dezer inves tering te vragen voor niet-materiële voorzieningen. Populair gezegd, komt dit neer op 99 procent voor de wel vaart en 1 procent voor het welzijn. „Als de Delta industrialiseert, komt de leefbaarheid in het gedrang. De kerken hebben de taak, op te ko men voor de leefbaarheid in dit ge west", zo besluit ds. Strating. (ADVERTENTIE) IS kaas uit het vuistje (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Mej. Erna van Hooydonk heeft na haar onverwachte terugkeer het verhaal verteld van haar ervaringen in Duitsland. Een verhaal, dat duidelijk maakt, dat jon ge lieden at heel stevig in de schoe nen moeten staan voordat ze, om wel ke reden dan ook, van huis weglo pen, het „avontuur" tegemoet. Op 28 juli vertrok Erna met de trein naar Muenchen-Gladbach. Van daar liftte ze samen met een vriendin (Jacqueline) naar Keulen. Daar ont moetten ze drie jongemannen met wie ze uitgingen, ,,'s Avonds laat", vertelt Erna, „stelden de mannen voor dat wij voor hen geld gingen verdienen. Door gunsten aan automo bilisten aan te bieden. Toen we wei gerden sloegen ze ons en namen onze paspoorten af." Haar vriendin wist nog de volgen de dag te ontsnappen, maar Erna zelf kwam pas uit Keulen weg toer ze een Parijse vertegenwoordiger ont moette en met hem naar Hannover reed. Op 12 november belde Erna haar moeder: ze had geld nodig. Ze durfde niet te zeggen waar ze was en gaf het adres van kennissen op. Haar moe der kwam spoorslags naar Hannover maar trof bij het opgegeven adfes niemand thuis. Een week later belde ze weer op. Haar moeder zei toen, dat ze geld zou opsturen naar een vriendin van haar in Hannover. Toen Erna daar kwam stond de politie op haar te wachten. Haar ouders hebben haar opgehaald. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De gemeentepo litie in Vlissingen hanteert een „af schrikkingssysteem" om bankover vallers in spe zoveel mogelijk van hun voornemen af te brengen om in Vlissingen hun slag te slaan. Die af schrikking, vooral in het toeristensei zoen, bestaat uit het een of meer ke ren per dag op ongeregelde tijden voorrijden van een surveilianceauto voor het bankgebouw. Een der inzit tende agenten stapt dan uit, loopt even de bank binnen en keert weer naar de politieauto terng. De Vlissingse korpschef, commissa ris J. van Marion, verklapte dit „ge heimpje" tijdens een voordracht die hij over zijn dienst hield voor leden van de Vlissingse gemeenteraad. De commissaris wees er op, dat de meeste bankovervallen nauwgezet worden voorbereid. Wanneer men merkt, dat op het meest ongelegen moment de politie op bezoek kan ko men, zal dit zeker belemmerend wer ken op de ondernemersgeest van de overvallers, zo meende de heer Van Marion, die daar nog aan toevoegde, dat belangrijke geldtransporten naar en van de banken ook zoveel moge lijk door rechercheurs worden bege leid. De commissaris, die sprak in de personeelskantine van het stadhuis, had er eerder op gewezen, dat even als landelijk het geval is, het aan tal misdrijven in Vlissingen in de laatste jaren aanmerkelijk is geste gen. „De Politieorganisatie zoals die hier is, is op geen stukken na meer opge wassen tegen toenemende crimina liteit. Dit komt vooral omdat deze criminaliteit veelal een interlokaal en zelfs internationaal karakter heeft gekregen", aldus de heer Van Ma rion, die dit verschijnsel als de „mo biliteit van de misdaad" betitelde. Niet alleen steekt do te geringe toe name van de korpssterkte schril af tegen de toename van het aantal mis drijven, verkeersongevallen, enz., maar deze wanverhouding wordt nog verder geaccentueerd door de ver snippering van de politiediensten in Nederland. Zo zijn er naast de rijks politie in Nederland ook nog zo'n honderd gemeentelijke korpsen. Dergelijke korpsen zijn dikwijls door de te geringe omvang niet op gewassen tegen de „moderne metho diek" van de misdadigers. De heer Van Marion kritiseerde ook het feit, dat men op het departement bij het vaststellen van de toegelaten gemeen telijke korpssterkte een „rekensom metje" hanteert op basis van het be volkingsaantal en niet van de werke lijke plaatselijke situatie, die meer mankracht kan vereisen. Commissaris Van Marion was eer der ook uitvoerig ingegaan op de nieuwe organisatiestructuur in het korps en de belangrijkste werkzaam, heden van de drie afdelingen waarin het korps is verdeeld, de administra tieve dienst, de algemene dienst en de justitiële dienst. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) BREDA In Zuidwest-Neder land is de handel in gebruikte auto's zeer slap, als gevolg van de komende prijsverhogingen door de BTW. Landelijk is er vol gens de RAI een voorraad van 50.000 gebruikte auto's, die de handelaren voor 1 januari zouden willen verkopen. In onze regio hebben de grootste handelaren relatief zijn er hier weinig tot 250 gebruikte auto's in voorraad. De niet-gebonden automobiel handelaren kopen vrijwel geen enkele tweedehands auto in. Nor maal halen zq het leeuwedeel van hun aankopen weg bij de auto dealers. „Nu zie je ze niet," aldus een dealer. De laatsten hebben het momenteel heel moeilijk. Zij zijn aan hun im porteur verplicht een bepaald aantal nieuwe auto's te verkopen. Zij kun nen dus geen pas op de plaats ma ken bij het inruilen. Het gevolg van één en ander is dat de dealers al we ken belangrijk lagere inruilprijzen betalen. Niet zij dragen de schade van de BTW. Ze berekenen die on middellijk door aan de inruiler. Dat doen ze liefst zo weinig mogelijk, waardoor ook zij zich zo rustig mo gelijk houden. Die doorberekening zal ook na januari als hèt middel worden ge hanteerd, zo verwachten ingewijden. De handel moet een aantrekkelijke marge weten te bewaren tussen een gebruikte en een nieuwe auto. De au- to-inruiler zal volgend jaar dus het kind van de rekening worden. De waarde van zijn inruilwagen zal afhankelijk van de nieuwwaarde enige honderden tot duizend gulden (ADVERTENTIE) Een klasse apart omdat we ze zelf maken Dus ook meer service en voordeliger BREDA: Ginnekenweg 35, tel. 36834. ROOSENDAAL: Hoogstraat 32, tel. 37503. minder waard zijn, zo verwacht men. Daarnaast komt hij voor het pro bleem:'Zal de klant die op 1 januari twaalf procent duurdere auto willen hebben „De nieuwprijs van een au to blijft hetzelfde, maar wanneer een gebruikte auto nu nog 5.000 gulden kosten en straks 5.600, terwijl de nieuwprijs f 6.000 bedraagt dan kan ik dat ding niet meer kwijtraken", aldus de heer Bastianen van Van Til- hurg-Bastianen, gebruikte auto's n.v. in Etten-Leur. „De nieuwe regeling voor de ge bruikte wagens zal altijd ongunstiger zijn voor de consument. Die BTW is er niet voor niets. Het geld zal uit de lengte of uit de breedte moeten komen." De heer Verwijs uit Roosendaal ,,Ik heb nog zo'n 250 gebruikte auto's staan" is een niet-gebonden auto handelaar. Hij verwacht dat er tegen het einde van het jaar een run zal komen op gebruikte auto's. „Dat kan zelfs nog na 25 december. Vergelijk maar met een paar jaar geleden toen er ook belastingmaatregelen werden genomen". Eén van Nederlands grootste ge bruikte auto's-verkoper Hessing uit De Bilt zegt ongeveer hetzelfde. ,,De verkoop is beter dan vorig jaar deze tijd. De tussenhandel zit helemaal niet slecht; die merkt er in de porte monnee niets van"- De heer Verwijs vertolkt een alge meen bij de handel levend gevoel als hij, zegt, dat na 1 januari de leeftijd van de gebruikte wagen een belang rijke rol gaat spelen. „De toegevoeg de waarde wordt gerekend naar de catalogusprijs. Hoe jonger de auto, des te gunstiger 'valt het toegevoegde bedrag uit". Aan de andere kant betekent dit ook de „doodsklap" voor de kneuzenhan- del. Als de BTW in werking zal zijn getreden, wordt bij de kneuzen de beschadigde toestand niet meer in aanmerking genomen, alleen nieuw waarde en bouwjaar. Voor ieder jaar kan men tien procent van de catalo- guswaarde aftrekken. Maar dan is de invoer van een kneus, waarvoor 600 gulden is betaald in Duitsland niet meer interessant als men aan de grens het drievoudige aan belasting moet betalen. De situatie wordt er ook voor de jonge, niet gekneusde, gebruikte au to's minder rooskleurig op als de Duitse overheid vier procent uitvoer- belasting gaat heffen, waarvan nu sprake is. Dat zou tenminste een gro te verlegging van de tweedehandse invoer kunnen betekenen, ojn. uit België. IN' café De Vriendschap in Terneuzen begon de strijd om het eerste open Terneuzense schaakkampioenschap. Aan deze titelstrijd, georganiseerd door de schaakvereniging Terneuzen, kan elke schaker meedoen. ,J3it toer nooi is een onderdeel van een uitge breid programma, dat wij op touw hebben gezet, om dé schaaksport in Terneuzen populair te maken en daar door leden voor de club te winnen. Daarom willen wij zoveel mogelijk schakers in ons clublokaal aan de borden krijgen. De deelnemers kun nen zo binnenstappen. Zij hoeven geen lid te zijn van de bond of van een club", zegt de heer Provoost, secretaris van de schaakvereniging Terneuzen. DE opkomst op de eerste avond viel wat tegen. Elf schakers meldden zich aan. „Wij hadden op ongeveer acht tien deelnemers gerekend", aldus de heer Provoost. „Nu hebben wij ei gen krachten in moeten zetten, om voldoende schakers te krijgen. Het is overigens nog mogelijk dat men sen, die dinsdag geen kans zagen om te komen, alsnog meedoen. Het tour- nooi gaat over vijf ronden. Wij spe len volgens het Zwitserse systeem, hetgeen o.m. inhoudt, dat Wij het tournooi, dat op vijf achtereenvolgen- kunnen organiseren, dat -toer vol de dinsdagen wordt gehouden, zo kunnen organiseren, dat toch ieder een aan zijn wedstrijden komt". DE schaakclub Terneuzen telt momen teel twintig leden. De heer Provoost: ,J3aar moeten er minstens nog tien bijkomen. Het is belachelijk dat er in zo'n grote plaats als Terneuzen zo weinig belangstelling voor schaken is. In veel kleinere gemeenten, zoals b.u. Axel en Sluiskil, komt men reeds aan twintig en soms meer leden". HET lèdentekort bij de Terneuzense schaakvereniging, eens de sterkste Zeeuwse clubschrijft secretaris Pro voost voornamelijk toe aan de one nigheid binnen het bestuur. Provoost: „De afbraak is eigenlijk na '58 be gonnen. In dat jaar behaalde Ter neuzen voor de laatste maal de Zeeuwse titel. Aan het begin van dit seizoen maakten wij een crisis door, toen er geen volledige bestuursbezet- ting meer was. Het scheelde maar weinig of onze 57 jaar oude club had opgehouden te bestaan. Maar ge lukkig zijn wij met een gedeeltelijk nieuw bestuur verder kunnen gaan". „HET eerste besluit van het nieuwe be stuur betrof de publiciteit rond de vereniging. Wij waren het er over eens, dat wij meer naar buiten moes ten treden, wilden wij nieuwe leden krijgen. In het verleden hebben wij getracht om leden te winnen door stencils aan de nieuwe ingezetenen van Terneuzen uit te reiken. Daar van hebben wij echter nooit nieuwe leden overgehouden". HET bestuur van Terneuzen heeft het dit seizoen over een andere boeg ge gooid. Er werd een uitgebreid pro- iïAmÊÊÊm: gramma samengesteld met als voor naamste doel de vereniging bij het publiek bekendheid te geven. „Nor maal spelen wij op dinsdagavond al tijd onze onderlinge wedstrijden en verder nemen wij met ons tiental nog deel in de competitie van de Zeeuw se schaakbond. Maar dit seizoen heb ben wij verschillende andere tour- nooien uitgeschreven om mensen meer persoonlijk te kunnen bena deren, De oud-leden van de club speelden al eens tegen ons eerste tiental, er waren reeds wedstrijden voor onze jeugdspelers en nu zijn we druk bezig met het open kampioen schap", vertelt de heer Provoost, die met zijn mede-bestuursleden tevens het traditionele Kanaalzone-tournooi weer in het leven riep. PROVOOST: „De eerste ronde van het Kanaalzone-tournooi, waaraan clubs meedoen uit Axel, Sluiskil, Sas van Gent, Terneuzen, een nog nader aan te wijzen Nederlandse ploeg en vijf Belgische teams uit de omgeving van Gent wordt op 8 maart in Terneuzen gespeeld. Op 19 april volgt dan de uitwestrijd in Gent. Na afloop zullen er drie eerste prijzen zijn: a. voor de persoonlijke winnaar; b. voor de winnaar van de „interland" Neder- land-België; c. voor de beste club in het tournooi. Aan het einde van het seizoen organiseren wij tenslotte waarschijnlijk nog het open snel schaak-kampioenschap van Terneu zen".

de Stem | 1968 | | pagina 3