Burgemeester legt eerste steen voor nieuwe L.T.S. in Hulst A.R.-raadslid luidt noodklok voor de tuinbouw Zeeuwsch-Viaanderen RUIMTE BESCHIKBAAR VOOR 500 LEERLINGEN FRUITTEELT IN KAPELLE: IgJll Van Zandvliet op transferlijst BRESKENS Rioolbelasting wordt verhoogd HULST SAS VAN GENT Geen gymnasi afdeling voor Chr. school in Middelburg LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS ees Europ Zwembad Inrichting Voorlichtingsavonden over herscholing in Z.-Vlaanderen Bromfietsbotsing met gewonden Massaal t.b.c.-onderzoek blijft van belang Steunkaartenactie Intocht St.-Nicolaas Examens Hoogwater Wat en waar? MORGEN et SffcM VAN BÓNBÈRBAG 21 NQVtAAbtK <*oa Burgemeester Molthoff van Hulst legt de oorkonde in de eers' steen van de nieuwe in Hulst (Van onze correspondent) KAPELLE Er moet wat gaan gebeuren voor de fruitteelt in Ka- pelle en omgeving, die op het ogen blik een heel moeilijke tijd door maakt. Dit kwam naar voren tijdens de raadsvergadering in Kapelle bij de behandeling van de gemeentebegro ting voor 1969. Uitvoerig werd daar in gesproken over de moeilijkheden binnen de tuinbouw en over de vraag wat de gemeente daaraan kan doen. Het gesprek hierover kwam op gang naar aanleiding van een op merking van de heer I. Slabbekoorn (A.R.) die de gemeentelijke bijdra ge van 500,per jaar voor de kleinfruitteeltproeftuin in Kapelle te laag vond. Hij wees erop, dat er voor velerlei zaken in de gemeente veel geld be schikbaar wordt gesteld maar dat er ook gemeentelijke taken liggen ten opzichte van de tuinbouw. De heer Slabbekoorn zei zeil nog niet te kunnen aangeven op welke manier er wat gedaan moet worden, maar hjj was toch van oordeel, dat gezien de omstandigheden in de tuin bouw, het hard tijd wordt dat de noodklok wordt geluid en dat met deskundigen een gesprek begint over de mogelijkheden. Volgens de heer Slabbekoorn is Kapelle groot geworden van de kleinfruitteelt en nu het niet goed gaat in deze bedrijfs tak kunnen we de mensen niet in de steek laten. Burgemeester van Suylekom moest toegeven dat er moeilijkheden zijn binnen de tuinbouw in zijn gemeente, maar deze moeilijkheden hebben een DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 13,40 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), 4,50 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst. teL 01140-3751. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030- REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180-74381. REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel (01150-4866) en J. Robesin (01140-2005). REDACTIE WALCHEREN: G. Schets (01180-7764). REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOCWENDUIVELAND: mej. S. Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th, Klein (01150-4865). EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur), Terneuzen, tel 01150-4281. Th. de Bakker. Terneuzen, teL 01150-2601. M. Bogers, Oostburg, teL 01170-2893. C. Menu, Goes, tel. 01100-8030. Europees karakter en kunnen daar om niet lokaal tot een oplossing wor den gebracht. Wel kan de gemeente door het bevorderen van de ruilver kaveling ook de kassenbouw stimu leren/Hierover zijn besprekingen aan de gang. De bedoeling is een kassencomplex te stichten dat finan cieel door de gemeente begeleid zou kunnen worden. Wat de subsidie voor de kleinfriut-proeftuin betreft zei de burgemeester dat van die zijde nog nimmer om verhoging is gevraagd en dat de gemeente toch moeilijk uit zichzelf kan gaan zeggen „Hier is meer geld". De heer Slabbekoorn bleef echter bij zijn mening dat er een daad ge steld moet worden, want de nood is groot. De heer J. Slabbekoorn (SGP) zei dat de gemeente de streek al helpt, wanneer ze positief staat tegenover de komende ruilverkaveling en tracht deze te bevorderen. De heer I. Slabbekoorn vond dat er geld op de begroting uitgetrokken moet worden om wat voor de tuin bouw te gaan doen, maar daarvoor kreeg hij de andere leden niet mee, omdat er geen vast omlijnde plannen zijn. Bij de behandeling van de begro ting voor het komende jaar zei de voorzitter, dat de aannemer in janu ari zal beginnen met de bouw van het zwembad dat dan in mei geopend zal kunnen worden. Er is gerekend op een exploitatietekort van 24.500 gulden. De heer J. Slabbekoorn (SGP) kon zijn stem niet geven aan deze post wanneer het zwembad ook op zondag opengesteld zou zijn. De voorzitter zei dat de raad hierover tezijnertijd een beslissing zal moeten nemen. De heer A. de Schipper (Vrije Lijst) vond de post van 45.000, voor gezinszorg en gezinshulp erg hoog. De voorzitter zei, dat Kapelle wat betreft haar uitkeringen aan de top staat. Het is de bedoeling met de stichting voor gezinszorg een gesprek te hebben om tot verlaging van de gemeentebijdrage te komen. Voorzitter Van Suylekom wees op het feit dat het waarschijnlijk de laatste begroting zal zijn van de gemeente Kapelle oude stijl. Evenals in de laatste jaren het geval was, kon een sluitende begroting worden aange boden. De post voor onvoorziene uit gaven bedraagt 40.144,27. Dank zü het gezonde financiële beleid van de afgelopen jaren is er in de gemeente veel tot stand gebracht. De gemeente begroting 1969 werd hierop vastge steld evenals de begroting van het woningbedrijf. Daarbij bleek, dat de gemeente 274 woningen in exploitatie heeft die te boek staan voor 4,5 mil joen gulden. Op een vraag van de heer Van Hoorn (WD) zei de voor zitter dat het inwonertal van Kapelle in 1968 met plm. 100 zal stijgen. De eindsubsidie voor de restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Kapelle werd vastgesteld op 3717,zijnde 10 pet. van het bedrag waarmede de restau ratiebegroting werd overschreden. Aan de C. D. Vereekestraat krijgt de burgerlijke instelling voor maat schappelijke zorg een strook grond in gebruik voor het bouwen van een rijwielbewaarplaats. Aan de heer P. W. Butler zal een strook grond aan de Hoofdstraat te Biezelinge in bruikleen worden ge geven voor het plaatsen van een pe- troleumpomp. Als tegenprestatie zal de heer But ler de hoefstal die het verkeer in de weg staat, verplaatsen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester P. J. G. Molthoff heeft woensdagmor gen de eerste steen gelegd van de nieuwe Lagere Technische School St.-Bernard aan de Gil denstraat in Hulst. Om deze daad voor het nageslacht te bewaren legde hij tevens een oorkonde in de 250 kilogram wegende steen. De nieuwe l.t.s., waarvan de bouw al aardig is gevorderd, zal, abnor male stagnatie voorbehouden, medio augustus 1969 in gebruik genomen kunnen worden. Het gebouw biedt ruimte aan ongeveer 500 leerlingen, bijna 200 meer dan het huidige aan tal leerlingen. De bouwkosten bedra gen ruim drie miljoen gulden. De school zal een streekfunctie vervul len. Burgemeester Molthoff, die voor zitter is van de vereniging Rooms- katholieke Ambachtsschool voor Hulst en Omstreken onderstreepte in zijn toespraak de belangrijke plaats, die de vakman ook in deze tijd van automatisering en computers inneemt. Er zullen wel steeds hogere eisen aan de vakbekwaamheid worden gesteld. Er dient echter tegen gewaakt te worden dat de techniek de mens overheerst. De heer Molthoff sprak verder zijn vreugde uit over de totstandkoming van de nieuwe l.t.s., die naar hij zei, in een sterke behoefte zal voorzien. Het gebouw zal in belangrijke mate bijdragen aan het silhouet van het nieuwe Hulst. De oorkonde, die, ge borgen in een koker, daarna in de eerste steen werd gemetseld, bevat een opsomming van de meest spre kende feiten op allerlei gebied, die heden ten dage in de wereld gebeu ren. Naast de discussie rond de op schudding verwekkende encycliek van paus Paulus, de oorlog in Viet nam, de strijd van de Amerikaanse negers om gelijke burgerrechten en 't drama-Biafra, komt ook deze vermel ding er in voor: de mode is mini de sex is maxi. De nieuwe l.t.s. wordt naar een ont werp van het architectenbureau Van Zandbeek en Schoornis uit Sas van Gent gebouwd door de N.V. Albouw te Breda, De school bestaat uit een gedeelte van drie bouwlagen, waarin zeven theorielokalen en drie teken lokalen zjjn ondergebracht en een vleugel van twee verdiepingen met daarin de gymnastiekzaal (12 bij 20 meter) en op de begane grond het overblijflokaal. Tussen beide hoog- bouwgedeelten zijn in laagbouw de hal, garderobe en de ruimten voor de directeuren, de leraren, de admi nistratie en de concierge ontworpen. De inhoud van het gebouw bedraagt 27.000 m3. Er wordt maar liefst 2450 m3 beton in verwerkt. Indien nodig kan het schoolgebouw door middel van op- en aanbouw uitgebreid wor den. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zeeuwsch-Vlaan deren maakt een belangwekkende economische ontwikkeling door. De ze ontwikkeling brengt o.m. ver schuivingen in de samenstelling van de Zeeuwsch-Vlaamse werkgelegen heid en daardoor in de soort van werkzaamheden met zich mee. Daardoor kan b.v. enerzijds ge dacht worden aan het afstotingspro ces van personeel in de landbouw, en het ontstaan van een problema tiek ten aanzien van de ongeschool den in de bouw- en metaalnijver heid en industriële bedrijven, ander zijds aan veranderde beroepseisen en dergelijke. In dit verband wordt scho ling voor volwassenen in toenemende mate noodzakelijk geacht. Gedurende de maanden november en december zullen door het gewestelijk arbeids bureau Terneuzen een aantal voor lichtingsavonden worden gegeven, waarbij aandacht wordt besteed aan de mogelijkheden op het centrum voor vakopleiding van volwassenen alsnog een vak te leren. Deze voorlichtingsavonden worden in de volgende plaatsen gehouden. Zij beginnen telkens om half acht 's avonds. Op 26 november in St.- Jansteen, café Zondags vermaak. Mo lenstraat 1; 28 november, Hulst, ar beidsbureau, Steenstraat 7; 3 decem ber, Terneuzen, centrum voor vak opleiding van volwassenen, Indus trieweg 20; 10 december, Axel, cafe taria De Jonge, Tuinstraat 1; 12 de cember, Sas van Gent, café De Oude Brug, Oostkade 12; 17 december, Oostburg, hotel De Eenhoorn, Markt 1 en 19 december, Aardenburg, hotel De Roode Leeuw, Kaai 31. AXEL Op het rijwielpad langs de provinciale weg Axel - Terneu zen, ter hoogte van het buurtschap Vaartwijk, heeft zich bij dichte mist een botsing voorgedaan, tussen twee elkaar tegemoetkomende bromfiet sers. Een van de bestuurders J. C. V. uit Terneuzen liep hierbij een her senschudding en verwondingen aan het hoofd op, en is per ambulance naar het ziekenhuis te Terneuzen vervoerd. De bromfietsen werden zwaar beschadigd. 's-Heerenhuek Botsing Bij het nemen van een flauwe bocht raakte C. M. uit Nieuwdorp de macht over het stuur kwijt en kwam met de linkervoor zijde van de wagen tegen een zo- genoamd schrikhek terecht. Het hek en de auto werden ernstig bescha digd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Baldadigheid Bij het benzine station aan de Sloeweg werd ver moedelijk door baldadige jongelui een betonnen bloembak met planten dwars over het rijwielpad gesleept en in een sloot gegooid. Gevonden Bij de rijkspolitie in de gemeente kunnen inlichtingen worden verkregen over de volgende gevonden voorwerpen: een heren- polshorloge, een bos sluitels en een portemonnee met inhoud. Yerseke Doelschieten De handboogvere niging St.-Sebastiaan" hield haar schieting op de doelen. De uitslag is als volgt: Meeste punten: A. Duijnkerke van St.-Sebastiaan te Yerseke, 224 pun ten. Meeste rozen: L. W. de Koeyer van St.-Sebastiaan te Yerseke, en 217 punten. Meeste negens: C. D. Raas 8 stuks en 221 punten, van St.-Sebastiaan te Ovezande. Meeste achten: K. L. v. Steenbergen met 141 punten. Meeste zevens en 180 punten: P. Schreurs van St.-Sebas tiaan te Ovezande. Mees-te zessen en 173 punten: H. Steenbakker van Juliana te Kwadendamme. Meeste vijven en 184 punten: H. v. Stee van St.-Sebastiaan te Yerseke. Mees te vieren en 89 punten: F. Peeters van Juliana te Kwadendamme. Meeste drieën en 82 punten: A. de Koeyer van St.-Sebastiaan te Yerse ke. Meeste tweeën en 53 punten; C. Mooyman van Juliana te Kwaden damme. Meeste enen en 109 punten; L. Geus van Juliana te Kwaden damme. Deze schieting was de voor laatste van het seizoen 1968. (Van onze correspondent) GOES In de Korenbeurs te Goes is een algemene ledenvergadering van de Provinciale Zeeuwse Vereni ging tot Bestrijding der Tuberculose gehouden. In hun jaarverslagen leg den de districts consultatiebureau artsen nog eens de nadruk op het grote belang van deelname aan het massale röntgenonderzoek. Hierbij blijken nog steeds gevallen van t.b.c. aan het licht te komen. Dat neemt volgens de artsen echter niet weg dat de andere methoden van onderzoek en opsporing nog steeds hun waarde blijven behouden. Vervolgens kwam aan de orde de bestuursverkiezing. De aftredende le den, de heren dr. F. G. Vaandrager, C. J. van Hootegem, dr. P, B. Ornee en J. van den Bergh, werden herke nen. Voor de vacante functie van penningmeester werd de aftredende administrateur, de heer A. de Lange uit Goes kandidaat gesteld. Van het district Middelburg kwam een klacht over huisvestingsmoeilijk heden ter sprake. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BREDA Behalve het in geld nood verkerende FCS èn Eindhoven, hebben de zuidelijke clubs in het be taalde voetbal zich rustig gehouden aan het begin van de tweede trans ferperiode. Slechts Tonnle van Zand vliet van RBC liet zich op de trans- ferlijst zetten. Bjj FCS staat onder andere Willy Dullens op de lijst, evenals Chris Coenen en de Duitser Fischer. Willem II zette er onder anderen De Gooyer en Roemgens op. Zef Geurten en Willy Brokamp zijn door MVV ver koopbaar gesteld. De Maastrichtse club heeft zo goed als overeenstem ming bereikt met de Tsjechische spe ler Mraz. Óp eigen verzoek werden onder anderen de NOAD-speler Sto vers en Brekelmans op de transfer- lijst gezet. Bij RCH is dat De Goede, voor wie Ajax belangstelling heeft. BRESKENS De raad van de ge meente Breskens, welke maandag 25 november in openbare vergadering bijeenkomt, krijgt een voorstel te behandelen om een nieuwe verorde ning op de heffing en invordering van een rioolbelasting te behandelen. De huidige belasting bedraagt 15, en 7,50. Het heffen van een vast bedrag per perceel achten b. en w. onbillijk, waarom men nu heeft ge nomen de belastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen ingevol ge de grondbelasting. De totale be lastbare opbrengst bedraagt circa f 200.000,Daarnaast acht het col lege het billijk dat degene die een bovenmatig gebruik van de riolering en zuiveringsinstallatie maken door dat zij een bovenmatig waterver bruik hebben, een toeslag betalen op het voor allen gelijke tarief van 40 pet. van de belastbare opbrengst. Deze verhoging is noodzakelijk ge worden om de exploitatiekosten van een nieuw aan te leggen persleiding en zuiveringsinstallatie mogelijk te maken. Rekening houdend met een en ander zullen de jaarlijkse exploi tatiekosten f 106.000,bedragen. De rioolbelasting zal een billijke bijdrage in deze kosten zijn en wel ongeveer 85 pet. van dit bedrag en wel 90.000, De Vink Door de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, afd Breskens, t.w. vogelvereniging „De Vink" is in het Casino een zeer ge slaagde tentoonstelling gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Burgemeester J. Eekhout heeft de tentoonstelling geopend en vond het wederom een groot succes. Als keur meesters traden op de heren D. Kraak, Terneuzen, voor kanaries, P. Lambregts, Oud-Gastel en D. Drop, Nieuwpoort, voor tropen en parkie ten. In totaal waren meer dan 300 vogels ingezonden. Algemeen kampioen werd de heer C. Brevet uit Breskens. Verdere kam pioensuitslagen zijn: A. Verhaart, Biervliet, OK kleurkanaries; P. en A. Morel, Breskens, EK kleurkana ries 1967 en '68 en stammen kleur kanaries; L. Wieme, IJzendijke, EK kanaries Vetstof 1968; H. Nieuwen- huize, Breskens, OK kanaries vetstof 1968; J. Boeije, Groede, EK kanaries vetstof 1967; C. v. Renterghem, Groede, EK Bastaarden 1967 en OK Bastaarden; L. Pijcke, Sluiskü, EK Bastaarden 1968; T. en A. Swartelé, Breskens, EK Grasparkieten en EK grasparkieten 1967, OK grasparkie ten, grote parkieten OK en grote grasparkieten EK; B. da Graaf, Sluis, EK tropen; C. Brevet, Breskens, OK tropen, D. Verherbrugge, Groeke, OK "kwartels; F. Gijzeis, Schoondljke, EK kwartels, OK tropische duiven en. EK tropische duiven. BRESKENS, 20 november Aan de gemeentelijke vismijn te Bres kens zyn in de week van 2 t.m. 9 november aangevoerd: 18673 kg ex port garnalen 1,74-4,39; 1958 kg pel- lerijgarnalen 2,16-2,94; 14 kg haring 0,50-0,59; 730 kg schar 0,32-1,23; 3624 kg schol 0,61 - 0,75; 3966 kg tong 4,85 - 7,37; 286 kg tarbot 2,81-5,90; 96 kg griet 2,2,69; 33878 kg gul 0,51-1,48; 13454 kg wijting 24- 0,82; 501 kg rog 0,88-1,14; 243 kg poon 0,61-0,71; 26 kg kommeraal 0,56; 147 kg haai 0,27-0,54; 108 kg lever 0,50; 10950 kg onverkochte wijting. (Van onze sportredactie) Evenals vorig jaar houdt de Hul- sterse voetbalvereniging H.V.V. '24 weer een steunkaartenactie, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de stichting De Sterre in Sluiskil en de jeugdafdeling van H.V.V. '24. Vandaag zullen de junioren van H.V.V. met hun leiders in Hulst steunkaarten ter waarde van f 2,50 en f 5,00 aanbieden. Vorig jaar werd de actie een overweldigend succes en kon H.V.V. f 600,- afdragen aan de stichting De Sterre, die het geld gebruikte voor de aanschaf van een schommel en een glijbaan in het speeltuintje voor gehandicapte kin deren, die in het instituut worden verpleegd. Activiteiten E.H.B.O. De plaat selijke afdeling van de EHBO is het seizoen goed begonnen. Naast een jeugd EHBO-cursus voor jongeren van 12 en 13 jaar nemen drie leden van de plaatselijke afdeling deel aan een Lotus-cursus te Westdorpe, waar zij gespecialiseerd worden in het uit beelden van slachtoffers om zodoende het peil van de EHBO-leden op te voeren. Om de financiële steun hier voor te krijgen is men inmiddels be gonnen met de werving van dona teurs en leden om het benodigde stu diemateriaal uit te breiden. Er heb ben zich ook enkele leden beschik baar gesteld om opgeleid te worden tot kaderinstructeurs om zoveel mo gelijk de leden op de hoogte te bren gen van eerste hulp bij ongelukken. IJzendijke Zaterdag zal de sint zijn intocht in IJzendijke houden. Vergezeld van een tiental zwartepieten te paard zal de sint om 3 uur 's middags arrive ren aan de Veste om na een rond gang daar de gemeente alle school gaande kinderen een traktatie te ge ven in het Jeugdgebouw. St.-Nicolaasactie Vanaf zaterdag t.m. 5 december organiseert de win keliersvereniging „Ons Belang" een winkelactie waaraan voor het kopen de publiek weer prachtige prijzen te winnen zijn. De prijzen zijn tentoon gesteld in de etalages van de heer Da Rijckt in de Koninginnestraat. Schoondijke Raadsvergadering Onder voor zitterschap van waarnemend burge meester Joh. de Feijter, komt op maandag 25 november om half acht 'savomds de raaj van Schoondijke ill een openbare vergadering bijeen. Aan de orde komen onder meer de volgende punten. De gemeente-ontvanger, de heer C. Geerse uit Veere zal worden beë digd, De heer Geerse werd met in gaing van 1 november j.L als zo danig benoemd. Verder de vaststel ling van het bestemmings plan Traigel van de gemeente Oost burg, dat gedeeltelijk op Schoondijks grondgebied wordlt gerealiseerd. Bur gemeester en wethouders hebben voorts een voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake de luchtverontreiniging. Verder komen o.a. ter tafel enkele subsidie-aanvragen, begrotingswijzi gingen en de vaststelling van de kos ten van het openbaar onderwijs over 1967. Auto in sloot A. v. D. uit Aar denburg kwam met zijn auto tussen Schoondijke en Breskens in de sloot terecht. Bij een inhaalmanoeuvre en door plotseling remmen van een voer hem rijdende auto kwam hij te slip pen, waardoor zijn aüto over 't fiets pad in de sloot belandde. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. doch de materiële schade was aan zienlijk. Westdorpe Visclub De jaarlijkse feestavond van de hengelsportvereniging ,„De Platzak", die op zaterdag a.s. zou Worden gehouden, is voorlopig uitge steld naar een latere datum. De gezellige avond zal worden ge houden in de zaal van „Het oudt Raedhuys" by M. Pluijm. Westzeller BIaskapelle Het Oberbayernorkest „Die Westzeller BIaskapelle", onder leiding van Wal ter de Causemaker zal op zaterdag 7 december optreden in „De Kring" te Rieme (B). Het gezelschap speelt in zaal Pa- tria te Zelzate (b) van „oud- op nieuw". Sint-Nicolaas Evenals voorgaan de jaren organiseeert het plaatselijk feestcomité in samenwerking met het onderwijzend personeel weer een St. Nicolaasfeest voor de schoolkinderen. Om de hieraan verbonden kosten te bestrijden wordt een huis-aan-huis collecte gehouden. Sint-Nicolaas zal de kleuterschool en de lagere school bezoeken op donderdag 5 december een dansavond te houden, waarvan de opbrengst eveneens ten goede komt aan dit kinderfeest (Van een onzer verslaggefe GOES In het jaarversla, 1967 van de vereniging voom telijk middelbaar en voorbet(:i hoger onderwijs in Zeeland p wordt meegedeeld dat de aa,r om te komen tot een gymnasia deling aan de christelijke h.bj' m.m.s. voor Walcheren in Mi" weer is afgewezen. Het motief voor de afwjjrij,. volgens secretaris L. Cnossen va, vereniging, de financiële Ij» waarin Nederland verkeert en 4 gentie van andere aanvragen. Het bestuur van de verenig®, bij het ministerie blijven aandri-- op de oprichting van een gymnT afdeling aan de Middelburgse Bij de vereniging is men van dat ouders, die het christelijk ~-- wijs voorstaan, recht hebben gelegenheid hun kinderen naar school van hun keuze te sturen Het jaarverslag zal behandeld* den op de jaarvergadering van vereniging, die vrijdag 29 noveaf in de aula van het christelijk lyt;: voor Zeeland te Goes wordt gei- den. Tijdens deze bijeenkomst zal H. Stegeman, rector van de chrisb ke scholengemeenschap voor Wal-1 ren in Middelburg een inleiding1 den over het onderwerp ,,Moeter wezenlijks veranderen bij het v gezet onderwijs 7" OVEZANDE Te Voorst:!* slaagde de heer A. C. de Jongt Ovezande voor het diploma vak kwaamheid automobielbedrijven. Morgen, vrijdag 22 novenfe Hansweert 3.48 en 16.13 uur; Ter zen 3.09 en 15.34 uur; Vliss en 15.03 uur; Wemeldinge 4.39 16.55 uur. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-1M Tentoonstelling „Vliedbergen in I land" ST. JANSTEEN E. Ottjens 9-13 uur DuivententoonsfÉ ling ANTWERPEN Rex: Star a.l. 10 13 30 17 20.30. Rubens: Gejaagd door de wind, al 14.30 19.30; weekd. 14.30 19.30. Ambassades: De Laureaat, 18 j, 12 14.30 16.45 19.30 21.30. Capltole: De slag om Anzio. ll 12.00 14.00 16.30 19.10 2130. •Savoy: Wat een zaligheid, 16 j. ■•2.00 14.30 16.30 19.10 21.30. Astrid: De gelukkigste der miljaidlli!, a.l., 10.00 12.30 15.00 18.00 21.00. Quellin Zwartbaards geest, a.L 14.011 16.30 19.00 21.30. Astra: De jouwe, de mijne, deonzaj 12.00 14.30 16 50 19 10 2130 KNS 20 uur Live like Pigs TURNHOUT Kursaal: Wat een koppel, 18 J. Forum: Een slag van drie miljard, III. Palace: Matt Helm opgejaagd, lt j- ST. NIKLAAS Eden: De tijd van het bloedbad, 1» Renova: Mijn vrouw en haar echtgouc, 18 j Palace: Ondertussen ver achter let front, 14 Select: Zwartbaards geest, a.L GENT Scala: Mini bom en mini jupes, 1- Agora: Verboden eigendom, 18 j. Nnrmandië: Echtscheiding op z'n ™1' rikaans, 18 j. ASSENEDE Galerij Margaretha de Boevê EspwU Aat Verhoog en Gerard Verdok (M Haag) MIDDELBURG .„„.„mi Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17.30 Tentoonstelling „Vliedbergen in land". ST.-JANSTEEN E. Ottjens 9-13 uur Duivententoonstelling TERNEUZEN Luxor 20 uur Battle of the Bulge, 14 j. ASSENEDE Galerij Margaretha de Boevd EW, Aat Verhoog en Gerard Verdok 6» Haag) WE HEBBES/ DB a/ele //ach r 0OO&- WBK/K/EElSf <3£$<JOUWD, UOEl B/A/A/ES/ /VB BBA/0 Si/BT t//7~ I HL/STTE/J 9 ■F hog K/IBT! v WE A/O MEK/ 1 IA/ EE/J «i

de Stem | 1968 | | pagina 2